لوگو صبا ویزا
اتریش کشوری برای زندگی

اتریش کشوری برای زندگی

کشور اتریش (به آلمانی: Österreich) جزو کشور‌های اروپای مرکزی حساب می‌شود که با کشور‌های مهم اروپایی مانند آلمان همسایه است،‌ به همین دلیل فرهنگ و آداب رسوم مشابهی با این کشور تاریخی نیز دارد و همانند آلمان دارای اقتصاد صنعتی و پیشرفته و فرهنگ دیرینه است. از این رو زبان رسمی این کشور نیز آلمانی اما کمی با لهجه و سبک گفتاری متفاوت است. در ادامه این مطلب از صبا ویزا بیشتر با این کشور تاریخی و بینظیر آشنا خواهید شد.

کشور اتریش؛ تلفیقی از هنر، مدرنیته و طبیعت

کشور اتریش (به آلمانی: Österreich) جزو کشور‌های اروپای مرکزی حساب می‌شود که با کشور‌های مهم اروپایی مانند آلمان همسایه است،‌ به همین دلیل فرهنگ و آداب رسوم مشابهی با این کشور تاریخی نیز دارد و همانند آلمان دارای اقتصاد صنعتی و پیشرفته و فرهنگ دیرینه است. از این رو زبان رسمی این کشور نیز آلمانی اما کمی با لهجه و سبک گفتاری متفاوت است. در ادامه این مطلب از صبا ویزا بیشتر با این کشور تاریخی و بینظیر آشنا خواهید شد.

وین شهر موسیقی دنیا پایتخت این کشور جذاب است که حدود 1.5 میلیون جمعیت دارد. بناها و معماری کلاسیک و شهرسازی مدرن ترکیب شده با طبیعت آرامش بخش این شهر و به طور کلی کشور اتریش باعث شده تا هر شخصی با هر سبک و سلیقه‌ای، مشتاق رفتن حداقل یک بار به این کشور باشد. باور کنید ارزشش را دارد تا خودتان را غرق زیبایی منحصر به فرد آن کنید و برای یک بار هم که شده به این کشور سفر کنید. مهاجرت به اتریش که جای خود را دارد و تجربه زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا خواهد بود.

کشور اتریش

پایتخت اتریش

پایتخت کشور اتریش و در عین حال بزرگترین شهر آن، وین (به انگلیسی: Vienna) است. وین به عنوان یکی از شهرهای مهم و تاریخی اروپا شناخته می‌شود و مقر سیاست، فرهنگ و اقتصاد کشور اتریش است. این شهر با معماری زیبا، موزه‌ها، قصرها و فعالیت‌های فرهنگی بسیار، گردشگران زیادی را جذب می‌کند.

وضعیت اقلیمی و منطقه‌ای کشور اتریش

کشور اتریش با جمعیتی حدود 8 میلیون نفر با مساحت 83 هزار کیلومتر مربع در مرکز اروپا واقع شده و با هشت کشور مرز مشترک دارد. این کشور به دلیل وجود رشته کوه‌های آلپ که حدود دو سوم مساحت این کشور را تشکیل می‌دهد کشوری کوهستانی است. طبیعت بینظیر، دامنه‌های سر سبز دره‌های عمیق از زیبایی‌های این کشور واقع در اروپای مرکزی حساب می‌شود.

رشته کوه‌های آلپ یکی از جذاب‌ترین ‌مناطق گردشگری اروپا است که فرقی ندارد در تابستان و زمستان تعداد بالایی گردشگر را به خود جذب می‌کند و همین قضیه سبب شده است تا به رونق اقتصادی این کشور هم کمک شایانی شود. این رشته کوه‌ها که میتوان گفت اروپا را به دو نیم تقسیم کرده و یک منبع حیاتی برای رودخانه‌های عظیم و مهم اروپا مانند رود، دانوب و راین است. دانوب یکی از رود‌های با اهمیت در کشور اتریش می‌باشد که از رشته کوه‌های شمالی این کشور سر چشمه می‌گیرد.

آب و هوای کشور اتریش به طور کلی معتدل اقیانوسی حساب می‌شود اما به دلیل اخلافات ارتفاعی که در سطح کوهستانی آن مشاهده می‌شود مناطق مختلف آن دارای آب و هوای مختلف می‌باشند. مناطق غربی اتریش مرطوب‌تر ‌از غرب آن است و در کل مناطقی با ارتفاع حدودی سه هزار متر به بالا دارای بارش شدید و مداوم است که همه این‌ها نشانگر طولانی شدن فصل سرد زمستان در این کشور است که از اوایل دسامبر تا اواسط مارچ ادامه دارد.

فرهنگ غنی اروپای مرکزی

اتریش کشوری با فرهنگ غنی و هنرمندان مشهور در زمینه‌های مختلف همیشه مهدی بوده برای هنر و هنر جویان . وجود هنرمندان سرشناسی در گذشته مانند بتوون، موتزارت، هایدن و فرانتس لیست پایتخت این کشور یعنی وین را شهر موسیقی یا پایتخت موسیقی جهان می‌نامند.

با وجود این فرهنگ بی نظیر و ادغام کردن آن با امکانات خرید عالی استاندارد بالای زندگی این کشور به مقام دوم از نظر رضایت مردم و کیفیت زندگی قرار گرفته است. این کشور از نظام فدرالی تبعیت می‌کند و هر یک از 9 ایالت آن فرهنگ خاص و مجزایی از دیگر ایالت دارا است، اما این ایالت‌ها فرهنگ و ویژگی‌های مشترکی نیز دارند که در ادامه مطلب آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

نکته قابل توجه و جالب برای گردشگرانی که قصد سفر به این کشور غنی از لحاظ فرهنگی را دارند، رفتار متعادل و به اصطلاح میانه آن‌ها است. مردمان اتریش رفتاری عامه پسند مانند ارام صحبت کردن، به قوانین احترام گذاشتن، رفتار و کردار خوب و محافظه کار بودن را دارند. که اگر اینظور نبود جای تعجب بود با وجود ارتباط عمیق این برخوردار هستند.

این به اصطلاح سفت و سخت بودن اتریشی‌ها سبب شده تا به آیین و سنت‌های خود بسیار احترام گذاشته و پابندی زیادی داشته باشند که در ادامه خواهیم گفت که این آیین‌ها چه چیز هایی هستند. نکته‌ای که شاید برایتان جالب باشد، مفهوم و چگونگی طراحی پرچم این کشور است. وقتی یکی از دوک‌های اتریش، لیوپود پنجم از رزم برگشت و تمام لباسش اغشته به خون بود ولی وقتی کمر بند خود را باز کرد زیر آن تمیز و سفید بود، و اینگونه بود که پرچم اتریش پس از نبردی بزرگ طراحی شد.

زبان رسمی و آیین این کشور

مردمان اتریش به میزان قابل توجهی به ظاهر خود اهمیت میدهند و ظاهری اراسته و لباس‌های مرتب و زیبا در این کشور از ارزش بالایی برخوردار است، البته نه اینکه مردمان فخرفروشی باشند و عاشق تجملات؛ خیر، آن‌ها همانطور که در بالا نیز اشاره شد محافظه کار و رسمی هستند. به ندرت در مهمانی‌ها و مراسم‌ها لباس‌های معمولی و کژوال (به قول فشن دوست‌های عزیز!) می‌پوشند و رسمی بودن ارزش بالایی تلقی می‌شود.

سلام احوال پرسی‌هایشان رسمی و شامل دست دادن است، مردان نباید همدیگر را ببوسند، اسم‌ها و خطاب کردن‌ها مهم هستند. در واقع شما نمی‌توانید تا اجازه شخصی را نگرفته‌اید او را به اسم کوچک صدا کنید؛ پس حسابی حواستان به این موضوع باشد تا دچار دردسر نشوید.

اگر به خانه یک شخص اتریشی دعوت شدید هم باید برخی مسائل را رعایت کنید. شما باید با همه از جمله کودکان دست بدهید، هدیه کوچکی تهیه کرده و با خود همراه داشته باشید. گل‌های داوودی میخک و نیلوفر را ممنوع بدانید و تعداد گل هایتان هرگز نباید عدد 12 باشد؛ چون عدد 12 آن‌ها مانند 13 ما، بدیمن محسوب می‌شود.

آن‌ها خلق و خوی خاصی دارند و خانواده‌هایشان برایشان بسیار اهمیت دارند. گردش تفریح در یک شنبه‌های تعطیل اتریش بیشتر روز خانواده و خانواده دوستی است تا گردش با دوستان. اتریشی‌ها برای خانه‌هایشان نیز اهمیت زیادی قائل هستند و فقظ ملاقات‌های خانوادگی را در منازل خود برگزار می‌کنند.

مناطق مشهور و گردشگری اتریش

کشور اتریش دارای مناطق دیدنی و گردشگری زیادی است و در ادامه مطلب به مهم‌ترین ‌آن‌ها اشاره می‌شود.

قلعه آمبراس

این قلعه برای تاریخ دوستان است که بر روی یکی از تپه‌های اینسبروک میان باغ‌های دیدنی آن قرار دارد. این بنا که در زمان رنسانس ساخته شده یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر اینسبروک به حساب می‌آید.

این سالن دارای طول 43 متری است که دارای سقفه چوبیه زیبا و منبت کاری شده نیز است، به هنگام قدم زدن در این سالن تصاویر اشراف تیرول (Tyrol) را که به شما زل زده اند را مشاهده می‌کنید.

در این قلعه زیبا و تاریخی مجموعه روستکامر یا همان زره را تماشا کنید که در آن می‌توانید زره آریشدوک که برای عروسیش اخصاصی درست شده بود را تماشا کنید. بخش جالب و هیجان انگیز قلعه آمبراس اتاق هنر و اکتشافات (Art and Curiosity Cabinet) است که با وسایل عجیب و غریبی تزیین شده است. یکی از عجیب‌ترین ‌این وسایل صندلی فانگشتول (Fangstuhl) است که در ضیافت‌های فردیناند برای گیر انداختن مهمانان مست خود استفاده می‌کرد.

استاتسوپر

 بهترین و زیبا‌ترین ‌سالن باله و اپرا در جهان که در شهر وین واقع شده است.این بنا که در دوره نئورنسانس ساخته شده است دارای معماری بی نظیر و چشم نواز و سنگی است که در میان مردم به لاک پشت سنگی مشهور شده است. در این سالن مجسمه هایی از بتهوون، شوبرت و هایدن که بسیار تماشایی هستند، وجود دارند. شما می‌توانید تعداد 16 نقاشی رنگ روغن در رابطه با اپرا که آثار هنرمند بزرگ موریتز فون شویند هستند را تماشا کنید.

غار‌های یخی شهر ورفن یکی از جذابیت‌های طبیعی کشور اتریش است که همواره با استقبال خوبی از مردم روبرو شده است. مسیر‌های باریک 42 کیلومتری وجود دارند که شما میتوانید به اعماق کوه بروید و از این تونل یخی قندیل بسته لذت ببرید.

بالا رفتن از پله‌های چوبی روشن بودن چراغ‌های کاربیدی و مجسمه‌های یخی به اشکال مختلف ساخته شده‌اند و یک تجربه تکرار نشدنی را به شما هدیه می‌دهد.

و مکان‌های جذاب و دیدنی دیگر مانند کلیسای هوف کرکه، قلعه هوهنسالزبورگ، کلیسای جامع استفان که حتما باید به آن‌ها بروید و غرق در لذت شوید.

کشور اتریش

اقتصاد سرسبزنشینان

بر اساس آمار‌های جهانی، اتریش به طور پیوسته در 20 جایگاه برتر اقتصاد جهان بوده است. طبق آمارهایی که سازمان ملل و صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به ترتیب اتریش در رتبه‌های هفدهم و چهاردهم بر اساس GDP یا همان تولید ناخالص داخلی ازریابی شده است.

اکثر شرکت‌‌های بزرگ اتریش تا دهه 1980 ملی شدند اما امروزه با خصوصی سازی‌ این شرکت‌ها باعث کاهش کنترل دولت بر این سازمان‌ها شده است، جنبش‌های کارگری زیادی در اتریش به سود کارگران شکل گرفته است که تاثیر زیادی در سیاست و دولت داشته است.

از زمان‌‌های قدیم تا به امروز آلمان و اتریش شرکای اقتصادی مهمی بودند به طوری که نوسانات اقتصاد آلمان میتوانست اقتصاد اتریش را نیز تحت تاثیر قرار دهد اما به مرور زمان اتریش به اتحادیه اروپا پیوست و به کشور مستقل‌تری تبدیل شده است.

اتریش با عضویت در اتحادیه اروپا اتریش به مکان مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی بدل شد که این امر به دلیل دسترسی به بازار تک اتحادیه اروپا و همچنین اقتصاد روبه رشد آن بود. پس از پایان جنگ جهانی دوم از اواسط دهه 1950 اقتصاد این کشور همواره رو به رشد بوده است تا اینکه با اتفاقات ذکر شده، در سال 2004 به چهارمین کشور ثروتمند جهان تبدیل شد.

اتریش در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم کشورهای ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی قرار داشت. تا دهه ۱۹۸۰ بسیاری از صنایع بزرگ اتریش ملی شدند. بااین‌حال در سال‌های اخیر، خصوصی‌سازی باعث کوچک شدن حجم بخش دولتی اتریش در مقایسه با دیگر اقتصادهای اروپایی شده است.

جنبش کارگری در اتریش از قدرت زیادی برخوردار بوده و تأثیر زیادی بر حزب‌های کارگری می‌گذارند. گردشگری بین‌المللی مهم‌ترین بخش اقتصاد ملی اتریش است. به‌طور سنتی کشور آلمان مهم‌ترین شریک تجاری اتریش بوده است که این موضوع باعث شده است که نسبت به تغییرات سریع در اقتصاد آلمان آسیب‌پذیر شود.

تا پیش از سال ۲۰۰۲ واحد پول رایج این کشور شیلینگ بود ولی از ابتدای سال ۲۰۰۲ میلادی اتریش نیز مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یورو را به‌عنوان واحد پولی یکسان پذیرفت.

اقتصاد اتریش

در این بخش از مطلب با بخش‌های مهم اقتصاد اتریش آشنا خواهید شد.

تولید انرژی

بالغ بر یک سوم انرژی مصرفی کشور از این راه تولید می‌شود، که بیش از نیمی از آن توسط سوخت‌‌های تجدید پذیر حاصل می‌شود. اقتصاد صنعتی اتریش یکی از برترین‌ها است به طوریکه مابین سال 1995 تا 2003 تولیدات صنعتی اتریش افزایش 38 درصدی داشته و امروزه در رتبه‌‌های بسیار خوبی قرار دارد.

جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش با طبیعت زیبا، شهرهای تاریخی و فرهنگ غنی، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در اروپا است. در زیر به برخی از جاذبه‌های گردشگری مهم اتریش اشاره شده است:

وین (Vienna): پایتخت اتریش که به عنوان “شهر موسیقی” و “شهر قصورها” شناخته می‌شود. این شهر دارای معماری زیبا، موزه‌های متنوع، اپرا، قصرها و باغ‌های تاریخی مانند قصر بلوود و قصر شنبرون است.

سالزبورگ (Salzburg): شهری که به عنوان مکان تولد موزارت شناخته می‌شود. سالزبورگ دارای معماری باروک و اماکن تاریخی نظیر قلعه هوهنسالز و قصر میرابل است.

اینسبروک (Innsbruck): شهری در کوهستان‌های آلپ که به عنوان مرکز ورزش‌های زمستانی شناخته می‌شود. این شهر دارای مناظر طبیعی زیبا و معابر تاریخی است.

شلیفرینگ (Schladming): یکی از مناطق معروف برای تجربه ورزش‌های زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد. همچنین تابستان‌ها نیز برای طبیعت‌گردی و پیاده‌روی مناسب است.

بالتیک (Baltic): منطقه‌ای که به عنوان پیست اسکی معروف است و در زمستان بهره‌برداری از اسکی و اسنوبورد انجام می‌شود.

دانوب (Danube): رودخانه دانوب که از وین عبور می‌کند، امکان کشتی‌رانی و تفریحات آبی زیبایی را فراهم می‌کند.

سالزکامرگوتسبورن (Hallstatt): یکی از روستاهای زیبا و تاریخی در کنار دریاچه هالشتات، که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می‌شود.

ژرومزگن (Graz): شهر دانشگاهی با معابر تاریخی، بازارها و آثار معماری قدیمی.

کارینتیا (Carinthia): یکی از مناطق طبیعت‌گردی محبوب در جنوب اتریش با دریاچه‌ها، کوه‌ها و مناظر زیبا.

مزارع چمینگ (Zell am See): منطقه‌ای برای تجربه‌ی زندگی روستایی و تفریحات آبی در دریاچه زل آم زی.

این تنها یک بخش کوچک از جاذبه‌های گردشگری اتریش است. این کشور با تنوع فرهنگی و طبیعی خود، تجربه‌های متنوع و جذابی را برای گردشگران ارائه می‌کند.

گردشگری در اتریش بزرگ‌ترین ‌منبع درامد خارجی برایشان به حساب می‌اید که رشد بسیار بالایی را هم در سال‌‌های گذشته دارا بوده است. بالغ بر 15 درصد از خروجی اقتصادی این کشور نیز از همین راه است.

کشاورزی

حدود هشت میلیون هکتار زمین زراعی در اتریش به منظور دامداری و کشاورزی استفاده می‌شود. که هفتاد درصد آن مربوط به بخش کشاورزی است، بالغ بر 19 هزار مزرعه ارگانیک در این کشور وجود دارد که آن را به بهترین بازار مواد اولیه اروپا تبدیل کرده است.

 صادرات اتریش

شهرت اتریش در صادرات به صادرات شراب است. شراب هایی که سالانه به میزان دو و نیم هکتولیتر صادر و عرضه می‌شود. شراب سفید اتریش به عنوان شراب درجه یک در دنیا محسوب می‌شود. اما جالب است بدانید کالا‌های صنعتی بیش از نیمی از صادرات این کشور را شامل می‌شود مانند تجهیزات خودرو، موتور خودرو، کالا‌های شیمیایی، آهنی و فلزی که اکثر این صادرات به کشور‌های اقتصادی اروپا و به ویژه آلمان است.

موقعیت جغرافیایی اتریش

کشور سرسبز و زیبای اتریش در نیم‌کره شمالی و اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور شامل بخش وسیعی از ناحیه آلپ شرقی و رودخانه دانوب است. اتریش کشوری محصور در خشکی هست و رشته‌کوه‌های آلپ حدود 75 درصد خاک این کشور را دربر گرفته است. اتریش به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود دارای آب‌وهوای متنوع، فضاهای سرسبز و مناظر چشم‌نواز فراوانی است. متوسط دما در فصل زمستان بین 0 تا 10- درجه سانتی‌گراد و در تابستان بین 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. متوسط میزان بارندگی در ارتفاعات حدود 1000 میلی‌متر برآورد شده است.

شهرهای اتریش

کشور اتریش شامل 9 ایالت هست. وین پایتخت این کشور با جمعیتی بالغ‌بر 1/8 میلیون نفر (معادل یک‌چهارم جمعیت کل کشور) بزرگ‌ترین شهر این کشور و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. وین همچنین پایتخت جهان موسیقی هست.

شهرهای مهم اتریش عبارت‌اند از: وین، گراتس، لینز، سالزبورگ و اینسبورگ

مذهب مردم کشور اتریش

73.6% از مردم کشور اتریش پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند. 7.4% از مردم کشور اتریش پیرو پروتستان هستند. 4.2% از مردم کشور اتریش پیرو اسلام هستند.

زبان و خط مردم کشور اتریش

زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است؛ که ۹۸ درصد مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. در کنار زبان آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند.

فرهنگ و آداب‌ و رسوم کشور اتریش

اتریش کشوری ازنظر فرهنگی غنی هست و مدت‌ها پایتخت فرهنگی اروپا بوده است. این کشور دستاوردهای درخشانی درزمینهٔ معماری، ادبیات، نقاشی و خصوصاً موسیقی به دنیا عرضه داشته است. اتریش با برگزاری برنامه‌های موسیقی، نمایش فیلم و نمایشگاه کتاب در سایر کشورها به معرفی و گسترش فرهنگ غنی خود پرداخته است. شهر گراتس در سال 2000 به‌عنوان مرکز فرهنگی اروپا شناخته‌شده است.

آداب و رسوم مردم اتریش

دکوهستان‌ها و مناطق يخبندان آلپ، در زمستان‌ها جشنواره‌هاى ورزشى برگزار مى‌شود. علاقه غريزى مردم اين سرزمین به کوه و جنگل آنان را ورزش دوست بار آورده است.

نحوه لباس پوشيدن مردم اتريش شباهت بسيارى به پوشش آمريکايى‌ها خصوصا پوشش تابستانی آنها دارد. اتريشى‌ها تنها در مراسم و به مناسبت‌هاى خاص لباس‌هاى محلي، سنّتى و يا ملّى خود را مى‌پوشند. بيشتر غذاهاى اتریشی ها نيز تحت تأثير غذاهاى آلماني، چکسلواکى و مجارها قرار گرفته است. آنان اغلب اوقات به همراه غذاى خود آبجو و شراب مى‌نوشند.

در ميان آداب و رسوم فعلى مردم اتريش، عاداتى نيز ديده مى‌شود که سنّتى نيستند ولى راهشان را به ميان فرهنگ اتريش باز نموده‌اند. اين عادات مانند روز پدر، روز مادر و عادات ديگر که متأثر از آداب و رسوم ساير کشورها مى‌باشد و يا چون جنبه تجارى پيدا مى‌کنند از طريق رسانه‌هاى همگانى به فرهنگ کشورها آمده و ماندگار شده است.

آداب اجتماعی در اتریش

مردم این کشور اهمیت زیادی به ظاهر و لباس خود می‌دهند اما نه برای خودنمایی. اصول سفت و سختی برای پوشیدن لباس در موقعیت‌های مختلف دارند به عنوان مثال برای تئاتر یا کنسرت، لباس رسمی و برای رستوران‌، لباس نیمه رسمی می‌پوشند.

هنگام احوالپرسی رسمی و خیلی محکم دست می‌دهند. بعضی از مردهای اتریشی به ویژه افراد مسن‌تر ممکن است دست زن‌ها را ببوسند. در کشور اتریش، مردها نباید یکدیگر را ببوسند. در این کشور عنوان و مقام افراد مهم و مورد احترام است، پس آنها را با عنوان یا نام خانوادگی صدا بزنید مگر آنکه به شما اجازه دهند از نام کوچک‌شان استفاده کنید.

جالب است بدانید که در رشته‌های مختلف مانند درجه‌های علمی، عناوین افتخاری، عناوین رسمی و … بیش از 900 عنوان و لقب وجود دارد. هنگامی که به کسی معرفی می‌شوید، با او دست داده، دست دیگر را از جیب‌تان درآورده، به چشم مخاطب نگاه کرده و خود را معرفی کنید. به یاد داشته باشید که چنانچه هنگام صحبت، به چشم‌های شخص مقابل‌تان نگاه نکنید حتی اگر به خاطر خجالت باشد، آن را به پای افاده‌ای و مغرور بودن شما می‌گذارند.

austria کجاست؟

اتریش در قاره اروپا واقع شده است. این کشور در قسمت مرکزی اروپا قرار دارد و از شمال به جمهوری چک و آلمان، از شرق به استونی، از جنوب به مجارستان و اسلواکی، و از غرب به لیختن‌اشتاین و سوئیس محدود می‌شود. پایتخت اتریش شهر وین است که در شرق کشور واقع شده و به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی اروپا شناخته می‌شود.

همسایه های اتریش

اتریش کشورهای زیر همسایه است:

آلمان (Germany): اتریش از غرب به آلمان مرز مشترک دارد. این مرز در بخش غربی اتریش و جنوبی آلمان قرار دارد.

سوئیس (Switzerland): اتریش از غرب به سوئیس مرز مشترک دارد. این مرز در بخش غربی اتریش و جنوبی سوئیس قرار دارد.

لیختن‌اشتاین (Liechtenstein): اتریش از شرق به لیختن‌اشتاین مرز مشترک دارد. این کشور کوچک در شمال اتریش واقع شده است.

اونگاری (Hungary): اتریش از جنوب به مجارستان مرز مشترک دارد. این مرز در بخش شرقی اتریش و جنوبی مجارستان قرار دارد.

اسلواکی (Slovakia): اتریش از جنوب به اسلواکی مرز مشترک دارد. این مرز در بخش شرقی اتریش و غربی اسلواکی قرار دارد.

جمهوری چک (Czech Republic): اتریش از شمال به جمهوری چک مرز مشترک دارد. این مرز در بخش شمالی اتریش و جنوبی جمهوری چک قرار دارد.

آلبانی (Albania): اتریش از جنوب به آلبانی مرز مشترک دارد. این مرز در بخش جنوبی اتریش و شمالی آلبانی قرار دارد.

اوکراین (Ukraine): اتریش از شمال به اوکراین مرز مشترک دارد. این مرز در بخش شمالی اتریش و جنوب غربی اوکراین قرار دارد.

این همسایگان به اتریش هم مرزهای زمینی دارند و تعامل‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با اتریش دارند.

با صبا ویزا، خود را از هم ا‌کنون در کشور اتریش ببینید

اتریش کشوری زیبا با فرهنگی غنی، طبیعت ناب و بنا‌های کلاسیک بینظیر است که از بهترین کشور‌ها برای مهاجرت و گردشگری به شمار می‌رود. اتریش با دارا بودن رتبه چهارم ثروتمندترین ‌کشور‌‌های جهان و طبیعت فوق العاده‌اش جزو بهترین کشور‌ها برای مسافرت و مهاجرت محسوب می‌شود.

شما می‌توانید با کمک کارشناسان صبا ویزا با بهترین روش برای مهاجرت به اتریش با توجه به شرایط خود آشنا شوید و اقدام به مهاجرت کنید. ما همواره آمادگی داریم تا بهترین روش‌های مهاجرتی به کشورهای مختلف دنیا از جمله کشورهای پیشرفته اروپایی را در اختیار شما بگذاریم. کافیست با وکلای مهاجرتی ما تماس حاصل کنید تا خیلی سریع اقامت خود را در کشور اتریش جشن بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 23 میانگین: 4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. اعظم گلی
  18 مرداد 1402
  پاسخ

  سن چهل سال
  فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر
  مدرک سیسکو شبکه . و مدارک فنی حرفه ای کامپیوتر
  بیست سال سابقه کار تجربی و پنج سال بیمه سطح زبان المانی a2

  همسرمم سی و هفت ساله
  لیسانس مترجمی زبان انگلیسی سطح زبان المانی a2 هست و مدرک فوریت‌های امداد و ارژانس از جهاد دانشگاهی هم دارن
  میخاستم بدونم با این شرایط می تونیم برای اتریش درخواست جاب افر داشته باشیم ومهاجرت کنیم

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا شماره تماس خود را برای ما ارسال بفرمایید تا مشاوران مجموعه با شما تماس بگیرند یا از طریق شماره 58416-021 با ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید