لوگو صبا ویزا
ویزای کارآفرینی ایتالیا

ویزای کارآفرینی ایتالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت کارآفرینی ایتالیا و جزئیات آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

کارآفرینی و ثبت شرکت در ایتالیا را می توان از 2طریق انجام داد. در حالت اول که شخص تمام مراحل کارآفرینی در ایتالیا را انجام میدهد ؛ اولین مسئله در مورد کارآفرینی در ایتالیا این است که بر طبق تجربه فرد و کسب و کاری که در کشور خود داشته و یا به واسطه تحصیلاتی که گذرانده است در مورد یک شغل مشخص و یا یک بیزینس ( تجارت مشخص ) پروپوزالی ( طرح اولیه ) نوشته شود . و نوع بیزینس ، هدف از و چگونگی انجام کار باید در پروپوزال مشخص باشد . این مرحله بسیار مهم است زیرا با توجه به طرح اولیه شخص  است که اداره مهاجرت ممکن است این طرح را قبول کند و با اقامت شخص موافقت نماید یا ممکن است که طرح را قبول نکند . بنابراین باید در نوشتن طرح اولیه با اطلاعات کامل و آگاهی عمل نمایید.

برای این منظور، باید انواع شرکتهایی که میتوانید در ایتالیا به ثبت برسانید را بررسی نمایید.

ثبت شرکتها در کشور ایتالیا انواع مختلفی دارند که اشاره کوچکی به آنها مینماییم.

  •    شرکت مسئولیت محدود (Srl – Societa a responsabilitalimitata)

حداقل ده هزار یورو برای تاسیس این نوع شرکت در ایتالیا لازم هست. سهامداران براساس سهمشان مسئولیت دارند.

  •    تعاونی  (SpA – Societa per azioni)

این نوع از شرکت اساسا برای تجارت های بزرگ طراحی شده است و حداقل دو سهامدار لازم است که باید 120 هزار یورو سرمایه اولیه فراهم کنند. سرمایه نیز به سهام تقسیم می شود که می تواند در بازار سهام اظهار شود.

  •    ظرفیت و مشارکت کلی: General Partnership (Snc – Societa in nomecollettivo)

این نوع شرکت ایجاب می کند که حداقل دو شخص یا دو شخص حقوقی با یکدیگر شریک  شده و یک قراردادی برای فعالیت تحت نام یک شرکت امضا کنند. هیچ سرمایه اندکی هم مورد نیاز نیست. در این صورت که یک مشارکت کلی وجود دارد، همه اعضا با مسئولیت کامل می باشند.

اقامت کارآفرینی ایتالیا

بعد از ثبت شرکت شخص باید برای معاینات و آزمایشات پزشکی مراجعه نماید و بعد از حساب بانکی خود پرینت تهیه کنید و تمام مدارک را برای صدور ویزا به سفارت ارائه نماید تا ویزای مخصوص سرمایه گذاری در پاسپورت الصاق شود .

لازم به ذکر است این مراحل زمانی در حدود 10 تا 12 ماه به درازا میکشد . و شخص سه بار باید به ایتالیا برای کارهای ثبت شرکت مراجعه نماید . بار اولی که شخص به ایتالیا باید سفر کند جهت انجام امور اولیه اقامت شامل افتتاح پرونده در مرکز مهاجرت، اخذ کد ملی و افتتاح حساب و معرفی به اداره پلیس میباشد . سفر دوم به ایتالیا جهت انجام مراحل اولیه ثبت شرکت شامل اساسنامه و ثبت نام شرکت و همچنین تکمیل امور اداره ی پلیس برای اقامت از قبیل تشخیص هویت و دریافت رسید کارت اقامت میباشد و سفر سوم جهت دریافت کارت اقامت همچنین ثبت نهایی شرکت و افتتاح حساب بانکی شرکت در بانکهای کشور ایتالیا است .

طبیعتا این پروسه به راحتی انجام نمیشود و دشواریهای خود را دارد و لیکن ریسک سرمایه گذاری همیشه در یک کشور دیگر وجود دارد .

حالت دومی که برای افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در ایتالیا هستند وجود دارد و به نظر این روشی ساده تر به نظر میرسد و  آن این است که شخص یک شرکت آماده و شرکتی که در حال فعالیت میباشد را خریداری نماید .که به این روش shelf company گفته میشود .  

خرید یک شرکت آماده بهترین جایگزین برای یک سرمایه گذار خارجی است که می خواهد فعالیت خود را فورا در ایتالیا آغاز کند. بجای صرف هزنیه و وقت و تشریفات بوروکراتیک برای ثبت یک شرکت، می توان یک شرکت آماده به کار را خریداری نمود. البته باید مواظب بود که سابقه شرکت، مثبت بوده و آینده سرمایه گذاری شخص  را تحت تاثیر قرار ندهد.

از زمان تصمیم به خرید یک شرکت آماده تا ثبت آن زمان زیادی به طول نمی انجامد و شخص میتواند  که به سرعت شماره شرکت و شماره ارزش افزوده آن را دریافت کند. در صورت خرید هریک از انواع شرکتها ، می توان حتی نام شرکت را به دلخواه خود تغییر داد . بعد از ثبت شرکت  جدید می توان مجوزهای فعالیت را دریافت کرد و مدیریت جدید، اسناد شرکت جدید شامل شرکت نامه و اساسنامه را امضا خواهند کرد.

خرید شرکت آماده یکی از بهترین انتخاب ها برای فعالیت فوری تجاری محسوب می شود. بعد از امضای اسناد از سوی مدیران جدید، و گشایش حساب بانکی می توان فعالیت شرکت را بصورت طبیعی آغاز نمود. مهمترین جنبه خرید شرکت آماده، انتقال سهام از صاحب اولیه به سهامداران فعلی است  که در محضر رخ می دهد و تثبت تغیرات در ثبت شرکت های ایتالیا خواهد بود. طبیعتا این روش مستلزم هزینه بیشتری میباشد به علت این که شرکتی که در حال سود دهی میباشد فروخته خواهد شد.

مزایای دریافت اقامت با استفاده ازاین روش :

1- سریع ترین روش اخذ اقامت

2- عدم نیاز به راه اندازی شرکت

3- عدم نیاز به استخدام پرسنل

4- عدم پرداخت مالیات

5- عدم نیاز به مدرک زبان خارجی

6- سهولت تمدید اقامت

7- سهولت در تعهد حداقل زمان اقامت

8- امکان رفت و آمد و زندگی آزادانه در کشورهای اتحادبه اروپا و حوزه شنگن

درصورت تمایل برای دریافت اطلاعات جزئی تر درباره کارآفرینی در ایتالیا می توانید با مشاورین مجرب صبا ویزاپلن در این خصوص تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید