لوگو صبا ویزا
مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه برنامه نامزد استانی آلبرتا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

برنامه نامزد استانی آلبرتا یکی از روش‌های فوق‌العاده مناسب و سریع بوده که می‌توانید از این طریق برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدامات لازم را انجام دهید.

چنانچه وابستگی‌های بسیار قوی به استان آلبرتا داشته باشید یا از این قابلیت برخوردار باشید که به حمایت از اولویت‌های توسعه اقتصادی و یا تنوع بخشی دولت در این استان کمک‌های لازم را ارائه دهید، این امکان وجود دارد که شرایط مهاجرت به کانادا آن هم از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا فراهم شود.

به این موضوع توجه داشته باشید برنامه مهاجرتی نامزد آلبرتا یا AAIP که با نام دیگری همچون AINP نیز شناخته می‌شود، جزء برنامه‌های اصلی مهاجرتی استانی کانادا می‌باشد.

این برنامه‌ها مجموعه کلی از روش‌های مهاجرتی را با موارد مختلفی همچون شرایط افراد، راه‌های متفاوتی که متقاضیان برای مهاجرت به کانادا به آن علاقمند هستند را به طور کامل در نظر خواهد گرفت. در ادامه قصد داریم موارد بیشتری در این رابطه برای شما بیان کنیم، دعوت می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

برنامه استانی آلبرتا

آشنایی کلی با استان آلبرتا

آلبرتا به عنوان یک استان فوق‌العاده غنی و سرشار از منابع و زیبایی‌های فوق‌العاده خاص و طبیعی در غرب کانادا و دارای دو شهر بزرگ به نام کلگری و ادمونتون است‌.

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که آلبرتا به عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌ها در بین استان‌های موجود کانادا که برخی از آن‌ها شامل‌ مانیتوبا و ساسکاچوان است، می‌باشد.

از نظر جمعیت نیز باید بیان کنیم به عنوان یکی از بزرگترین استان های کانادا به شمار آمده و پس از این استان، انتاریو، کبک، بریتیش و کلمبیا چهارمین استان پرجمعیت کانادا هستند.

باید این نکته را نیز توضیح دهیم که آلبرتا به عنوان یک استان نفت خیز شناخته شده و با در نظر گرفتن این موضوع که در زمینه صنعت نفت و گاز در جهان بسیار قوی و قدرتمند عمل می‌کند، اما بازهم صنایع متفاوت دیگری از آن در حال رشد و خدمات اقتصادی فوق‌العاده مناسب و قدرتمندی را نیز ارائه می‌دهد.

باید این نکته را بدانید که آلبرتا علاوه بر استان‌های کانادا در آمریکای شمالی و در سراسر دنیا نیز  بهترین و بزرگترین ذخایر نفت و گاز را در اختیار دارد.

معرفی برنامه نامزد استانی آلبرتا

همانطور که در مطالب فوق نیز توضیح دادیم آن دسته از متقاضیانی که ترکیب مناسبی از مهارت و تجربه‌های کاری مورد نیاز در این استان را داشته باشند، شرایط گرفتن برنامه نامزدی استان آلبرتا برای آن‌ها فراهم خواهد شد.

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا

چنانچه تمایل دارید به استان آلبرتا مهاجرت کنید در حال حاضر از طریق چندین مسیر مختلف این امکان برای شما فراهم خواهد شد که ما در ادامه سعی داریم آن‌ها را به طور کامل برای شما توضیح دهیم.

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا مختص نیرو‌های کار

برنامه‌هایی که از این مسیر امکان مهاجرت به کانادا و ویزای کانادا را برای شما صادر خواهد کرد عبارتند از:

برنامه‌های فرصت آلبرتا که برای برخی نیرو‌های کاری که هم اکنون در یک شغل مناسب و واجد شرایط در استان آلبرتا مشغول به کار هستند.

جریان عمومی اکسپرس انتری آلبرتا که بیشتر برای متقاضیانی مناسب است که در سیستم اکسپرس انتری قرار دارند و لازم است حداقل ۳۰۰ امتیاز در سیستم جامع رده‌بندی crs دریافت کرده باشند.

مسیر سریع فناوری آلبرتا که برای متقاضیانی مناسب است که در حال حاضر در صنعت فناوری آلبرتا مشغول به کار بوده و یا از میان ۳۸ شغل موجود و تعیین شده در این استان پیشنهاد شغلی به دست آورده‌اند.

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا مختص کارآفرینان

آن دسته از برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا که برای مختص کارآفرینان در نظر گرفته شده عبارتند از:

برنامه کارآفرینی مزرعه داری به عنوان یک مسیر مهاجرتی در نظر گرفته شده و مناسب افرادی است که قصد راه‌اندازی کسب و کار در زمینه کشاورزی دارند.

برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان آلبرتا برای فارغ التحصیلانی که مدرک خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های آلبرتا دریافت کرده و می‌خواهند از این طریق برای راه‌اندازی کسب و کار اقدام کنند.

برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)

آن دسته از افراد خارجی که در حال حاضر مشغول به کار کردن در استان آلبرتا بوده و یا فارغ التحصیلان خارجی که تمامی دوره‌های تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه‌های معتبر طی کرده‌اند به عنوان افراد واجد شرایط جهت به دست آوردن برنامه نامزد استانی آلبرتا آن هم از طریق برنامه فرصت آلبرتا خواهند بود.

شرایط مورد نیاز برای این کار شامل چندین موارد مختلف خواهد شد که عبارتند از:

 • به دست آوردن پیشنهاد شغلی فوق‌العاده خاص و معتبر
 • مشغول به کار بودن در یکی از شغل‌های واجد شرایط آلبرتا که با تجربه کاری آن‌ها نیز مطابقت داشته باشد.
 • در اختیار داشتن مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم دبیرستان)
 • برخورداری از ۱۲ ماه سابقه کار در استان آلبرتا در ۱۸ ماه گذشته یا حتی داشتن ۲۴ مسابقه کار در دیگر استان‌های آلبرتا نیز مورد قبول واقع می‌شود.

این امکان فراهم است تا درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق پورتال در نظر گرفته شده به طور کامل تکمیل و ارسال کنید. سپس متقاضیان باید با در نظر گرفتن شرایط ویژه خود تمامی اسناد و مدارک لازم را ثبت نمایند.

جریان عمومی اکسپرس انتری آلبرتا (Alberta General Express Entry Stream)

جریان اکسپرس انتری آلبرتا این امکان را برای استان فراهم کرده تا متقاضیان را از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال که دارای پروفایل هستند نامزد نماید.

برای هر یک از افرادی که بتوانند به‌خوبی و بدون هیچگونه مشکل و وابستگی ارتباط خود را به این استان را نشان دهند و مهارت‌های ویژه برای رشد اقتصاد این استان در نظر داشته باشند این امکان فراهم می‌شود از طریق آلبرتا دعوت شوند.

شرایط مورد نیاز برای جریان عمومی اکسپرس انتری آلبرتا شامل موارد زیر می‌شود:

 • تمام متقاضیان در وهله اول باید در صف انتظار اکسپرس انتری باشند.
 • باید به خوبی تمایل خود را جهت سکونت و گرفتن اقامت دائم در استان آلبرتا به نمایش گذاشته باشند.
 • باید در یک شغل معتبر مشغول به کار و از توسعه و تنوع اقتصادی موجود در آلبرتا به بهترین نحو ممکن حمایت نمایند.

برنامه نامزد استانی آلبرتا

مسیر سریع فناوری آلبرتا (Alberta Accelerated Tech Pathway)

توجه داشته باشید که مسیر سریع فناوری آلبرتا به عنوان یکی از برنامه‌های مهاجرتی با سرعت بالا در نظر گرفته شده که بیشتر شامل متخصصین حوزه فناوری که از پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال برخوردار هستند در نظر گرفته شده است آن دسته از متقاضیانی که برای این مورد واجد شرایط باشد باید یک فرم آنلاین را در پورتال AAIp پر کرده و ثبت نماید تا برای مسیر نام برده شده به طور کامل ارزیابی شوند.

شرایط لازم برای به دست آوردن فرصت مسیر سریع فناوری آلبرتو شامل موارد زیر می‌شود.

 • برخورداری از پروفایل اکسپرس انتری
 • مشغول به فعالیت و کار کردن در یکی از شغل‌های مورد قبول و واجد شرایط آن هم در حوزه فناوری و به صورت تمام وقت که حداقل شامل ۳۰ ساعت در هفته می‌شود.

برنامه نوسازی روستایی (Rural Renewal Stream)

این مسیر از برنامه نامزد استانی آلبرتا برای آن دسته از متقاضیان در نظر گرفته شده که از طریق یکی از کارفرما‌های ساکن در استان آلبرتا برای کار کردن در یکی از مناطق روستایی پیشنهاد شغلی و مناسبی دریافت کرده باشند.

شرایط مورد نیاز برای دریافت برنامه نوسازی روستایی شامل مواردی که در ادامه از آن‌ها  نام می‌بریم خواهد شد.

 • برخورداری از پیشنهاد شغلی تمام وقت و کاملاً معتبر
 • در اختیار داشتن قرارداد استخدام از یکی از کارفرما‌های معتبر شناخته شده در آلبرتا آنهم برای شغل‌های مناسب و واجد شرایط در برنامه‌های مناطق روستایی
 • برخورداری از سابقه کار حداقل به میزان ۱۲ ماه تمام وقت یا داشتن ۱۸ ماه سابقه آن هم در دیگر استان‌های کانادا یا حتی در خارج از کانادا
 • در اختیار داشتن مدرک زبان جهت به دست آوردن شغل مورد نظر

برنامه کارآفرینی مزرعه داری (Farm Stream)

برنامه کارآفرینی مزرعه داری که دارای نام دیگر برنامه کشاورزان خود اشتغال؛ نیز می‌باشد به عنوان یکی دیگر از مسیر‌های برنامه نامزد استانی آلبرتا در نظر گرفته شده و بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که علاقه دارند ویزای کانادا و مهاجرت به استان آلبرتا برای آن‌ها صورت بگیرد تا از این طریق امکان ایجاد یک کسب و کار مناسب آن هم در زمینه کشاورزی برای آن‌ها فراهم شود.

شرایط لازم برای کارآفرینی مزرعه داری عبارتند از:

 • اولین و مهمترین مورد به اثبات رساندن توانایی خود در زمینه مدیریت بیزینس آنهم در حیطه کشاورزی و مزرعه داری از طریق یکی از روش‌هایی که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم است.
 • ارائه دادن تمام اسناد و مدارک مالی کسب و کار فعلی که شامل حوزه کشاورزی در کانادا یا مزرعه داری خواهد شد.
 • در اختیار داشتن مدرک تحصیلی معتبر، پشت سر گذاشتن دوره آموزشی یا حتی داشتن سابقه کار
 • لازم است که حداقل به میزان ۵۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشید
 • اثبات این موضوع که قصد شما از سرمایه‌گذاری تنها در یکی از حوزه‌های کشاورزی مزرعه داری می‌باشد.

برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان آلبرتا (Graduate Entrepreneur Stream)

آن دسته از دانشجویان و فارغ التحصیلانی که در یکی از دانشگاه‌های معتبر آلبرتا تحصیلات خود را پشت سر گذاشته و دارای مدرک معتبر از دانشگاه هستند و قصد راه‌اندازی یا خرید یک کسب و کار معتبر در آلبرتا داشته باشند می‌توانند از طریق چنین برنامه‌ای اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط مورد نیاز را در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد.

 • متقاضی باید حداقل به میزان دو سال در یکی از دانشگاه‌های معتبر آلبرتا آن هم به صورت تمام وقت دیپلم و مدرک تحصیلی را دریافت کرده باشد.
 • در اختیار داشتن مجوز کار پس از پشت سر گذاشتن دوره تحصیل
 • علاوه بر موارد گفته شده متقاضی باید بتوانند برای راه‌اندازی یا حتی خرید یکی از بیزینس‌های فعال در استان آلبرتا و یا به دست آوردن حداقل ۳۴ درصد از سهام اقدام کند.

برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان خارجی (Foreign Graduate Entrepreneur Stream)

این برنامه نامزد استانی آلبرتا با نام ویزای استارتاپ فارغ‌التحصیلان خارجی نیز شناخته می‌شود و این برنامه مختص افرادی است که مراحل تحصیل خود را در یکی از کشور‌های خارج از کانادا دریافت کرده و قصد دارند برای راه‌اندازی یک بیزینس استارت آپی در آلبرتا اقدامات لازم را انجام دهند تا از این طریق نیز امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای آن‌ها فراهم شود.

شرایط لازم برای برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان خارجی عبارتند از:

 • متقاضی باید حداقل ۶ ماه کار تمام وقت به صورت مدیریت، مالک یا سایر کسب و کار‌های دیگر را داشته باشد.
 • برخورداری از مدرک تحصیلی معتبر آن هم دانشگاه خارج از کانادا که معادل‌سازی شده باشد.
 • در نظر گرفتن یک ارائه آن هم به مدت ۱۰ دقیقه که درون آن تمام بیزینس به صورت اسلایدی توضیح داده شود و تمام جزئیات مربوطه که یک سرمایه‌گذار قصد دیدن آن را دارد ارائه دهد.

برنامه کارآفرینان مناطق روستایی (Rural Entrepreneur Stream)

این برنامه نامزد استانی آلبرتا نیز برای یک سری از متقاضیان خاصی در نظر گرفته شده که از این طریق قصد دارند یک کسب و کار مناسب در مناطق روستایی آلبرتا ایجاد نمایند و شرایط مورد نظر آن نیز شامل موارد زیر خواهد شد.

 • داشتن حداقل ۳ سال سابقه در شغل‌های مختلفی همچون مالک یا مدیریت فعال بیزینس
 • برخورداری از مدرک تحصیلی معتبر معادل یا داشتن دیپلم دبیرستان در کشور کانادا.
 • متقاضی باید از این قابلیت برخوردار باشد که حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری کند.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی آلبرتا

قطعاً جهت بدست آوردن ویزای کارآفرینی کانادا یا حتی مهاجرت به این کشور از طریق برنامه نامزد استانی آلبرتا باید شرایط لازم را در اختیار داشته و تمام الزامات آن را به بهترین نحو ممکن رعایت فرمایید که در ادامه سعی می‌کنیم آن‌ها را نام ببریم.

 • با در نظر گرفتن شرایط فعلی خود، هر یک از برنامه‌هایی که الزامات مورد نیاز در رابطه با آن را دارید پیدا نمایید.
 • بیش از هر چیزی باید از این در مورد اطمینان حاصل کنید که شرایط لازم برای برنامه مورد نظر را در اختیار داشته و یا خود را به طور کامل برای آن تقویت نمایید.
 • پس از آن لازم است درخواست خود را به صورت کامل برای آن برنامه‌ای که اطمینان دارید واجد شرایط هستید به پورتال AAIP ارسال نمایید.
 • در مرحله آخر نیز لازم است درخواستی که برای اقامت دائم خود در نظر گرفته‌اید را به اداره مهاجرت فدرال کانادا ارسال نمایید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی آلبرتا

همانطور که مشاهده کردید روش‌ها و مسیر‌های مختلفی از برنامه نامزد استانی آلبرتا برای مهاجرت به کانادا را در اختیار شما قرار دادیم و در رابطه با هزینه مهاجرت به کانادا نیز باید بیان کنیم که می‌تواند با توجه به مسیری که قصد اقدام از طریق آن را دارید کاملاً متفاوت با یکدیگر باشد.

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که هزینه دریافت شده از شما تنها بابت بررسی پرونده می‌باشد و این مبلغ غیر قابل استرداد بوده و حتی به صورت کاملاً مستقل و جدا از مبلغی در نظر گرفته شده که باید برای برنامه‌های کارآفرینی جهت سرمایه‌گذاری پرداخت کنید.

تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی آلبرتا

یکی دیگر از موارد مهمی که برنامه‌های استانی آلبرتا نقش بسیار مهم و حائز اهمیت به دنبال دارد، تمکن مالی مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا است.

در حالت کلی متقاضیان باید از این قابلیت برخوردار باشند تا در تمامی برنامه‌های در نظر گرفته شده تمکن مالی برای تمام نیاز‌های خود و اعضای خانواده را به بهترین نحو ممکن تأمین کنند. این مورد به برخی موارد مهم همچون شهر محل سکونت و تعداد افراد خانواده بستگی خواهد داشت.

در هر صورت برای برنامه‌های کارآفرینی که از آن‌ها نام بردیم باید یک مبلغ را به صورت جداگانه جهت سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید که برای هر یک از برنامه‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

مهاجرت به کانادا با برنامه نامزد استانی آلبرتا

حداقل امتیاز CRS برای اکسپرس انتری آلبرتا

در مطالب فوق برای شما در رابطه با این موضوع که جریان عمومی اکسپرس انتری آلبرتا به چه صورت است مطالب لازم را بیان کردیم و به توضیح این موضوع پرداختیم که متقاضیان باید در سیستم جامع رده‌بندی crs امتیاز لازم را به دست آورند.

در این رابطه باید بیان کنیم که حداقل داشتن ۳۰۰ امتیاز در سیستم می‌تواند باعث به دست آوردن CRS شود و در نهایت نیز یک تضمین کاملاً قوی و مناسب در قرعه کشی بوده که از این طریق می‌توانید دعوت نامه اپلای جهت اقامت دائم کانادا را به دست‌آورید.

سوالات متداول

در استان آلبرتا آب و هوا به چه صورت است؟
یکی از استان‌های آفتابی کشور کانادا که دارای زمستان‌های خشک آفتابی و سرد و تابستان‌ها نیز به شدت گرم و مرطوب می‌باشد.
شرایط لازم برای زندگی در آلبرتا به چه صورت است؟
این استان دارای یک سری مزیت‌های خاص همچون مالیات استانی پایین و هزینه کمتر برای زندگی است. البته بالاترین دستمزد نیز برای کارکنان در نظر گرفته می‌شود.
استان آلبرتا به کدام مشاغل احتیاج بیشتری دارد؟
از جمله مشاغل مهم و پر اهمیتی که تقاضای زیادی نیز برای آن‌ها صورت می‌گیرد شامل مترجم، کابینت‌ساز، بهداشت دندان و متخصص تغذیه است.

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید در رابطه با برنامه نامزد استانی آلبرتا تمامی موارد لازم را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان نیز باید توضیح این موضوع بپردازیم که این فرصت فراهم شده تا افراد با داشتن شرایط‌های مختلف و گوناگون بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کند البته در این میان شرایط آن‌ها نیز تعیین‌کننده مسیر می‌باشد.

به خوبی از این موضوع مطلع شدید که آلبرتا به عنوان یکی از بهترین و صنعتی‌ترین استان‌های کانادا در نظر گرفته شده و از نظر نفت و گاز به شدت غنی بوده و دارای منابع طبیعی و طبیعت فوق‌العاده خاص و منحصر به فردی است و از این طریق امکان فعالیت برای جنگل داری، گردشگری و… فراهم شده است. اگر شما قصد مهاجرت به آلبرتا و کشور کانادا را دارید می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا مشاوره‌های لازم را انجام دهید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید