لوگو صبا ویزا

بورسیه تحصیلی روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه بورسیه تحصیلی کشور روسیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی روشی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل در دوران تحصیل است. اما بسیاری از افراد درباره نحوه عملکرد این فرآیند ناآگاه هستند و در این زمینه سردرگمی‌هایی وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله از موسسه مهاجرتی صبا ویزا شما را با بورسیه تحصیلی روسیه آشنا خواهیم کرد. امیدواریم با ارائه این اطلاعات گامی موثر در جهت افزایش آگاهی شما برداریم.

بورسیه تحصیلی چیست؟

برخی از دانشگاه‌ها برای کمک به دانشجویان برتر کمک‌های مالی را در نظر می‌گیرند. گاهی اوقات این کمک‌های مالی یکباره و به صورت یک چک در اختیار افراد قرار می‌گیرد و گاهی اوقات نیز به صورت ماهیانه پرداخت خواهد شد. این کمک‌های مالی همانند برخی از وام دانشجویی بازپرداخت ندارند.باید توجه داشته باشید که همه بورسیه‌های تحصیلی براساس شایستگی و معدل بالا به دانشجویان تعلق نمی‌گیرند.

گاهی اوقات برای دریافت بورسیه تحصیلی شما باید در یک ایالت یا شهر خاص زندگی کنید و یا شما باید عضو یک سازمان باشید یا در رشته خاصی تحصیل کنید.

بورسیه تحصیلی روسیه

دولت روسیه سالانه 15000 کمک هزینه دولتی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. این کمک هزینه معمولا شامل هزینه تحصیل رایگان در رشته انتخابی برای کل دوره تحصیل است. همچنین اگر شما نیاز به یادگیری زبان روسی نیز داشته باشید، کمک هزینه‌ای در این زمینه نیز در اختیارتان قرار خواهد داد. همچنین اگر شما بتوانید بورسیه تحصیلی روسیه را دریافت کنید حقوق ماهیانه و محل اقامت دانشجویی رایگان نیز خواهید داشت.

بورسیه تحصیلی روسیه برای ایرانی‌ها

اگر شما به عنوان یک فرد ایرانی قصد تحصیل در یک کشور دیگر را دارید کشور روسیه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود چرا که از نظر جغرافیایی به ایران نزدیک است و شما به راحتی می‌توانید بورسیه تحصیل در روسیه را دریافت نمایید.

بورسیه تحصیلی و محدودیت رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌ها

البته توجه داشته باشید که رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌ها برای دریافت بورسیه تحصیلی برای ایرانیان بسیار محدود است و در این زمینه رقابت بسیار شدیدی وجود دارد. بنابراین شما باید بهترین خود را عرضه نمایید و به تقویت تمامی مهارت‌های خود بپردازید.

پرداخت شهریه یا دریافت بورسیه تحصیلی؟

برخی از دانشجویان از ابتدا خواهان دریافت بورسیه تحصیلی هستند اما برخی دیگر در ابتدا با پرداخت شهریه و سایر هزینه‌ها وارد دانشگاه‌های روسیه می‌شوند و بعد از گذراندن دو ترم تحصیلی در صورت بالا بودن معدل برای دریافت بورسیه اقدام می‌نمایند.البته تا زمانی که افراد معدل بالا داشته باشند امکان استفاده از این بورسیه را دارند. به محض اینکه در یک ترم معدل پایینی کسب کنند بورسیه نیز از بین خواهد رفت.

اگر شما قصد تحصیل پزشکی یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه را دارید باید بدانید که از ابتدا نمی‌توانید بورسیه دریافت کنید. شما باید اول با شرایط پرداخت شهریه و سایر هزینه‌ها وارد دانشگاه شوید و بعد از گذراندن چند ترم و داشتن معدل بالا برای دریافت بورسیه اقدامات لازم را انجام دهید.

تحصیل در روسیه و شرایط کار دانشجویی

از آنجا که روسیه بزرگترین کشور جهان است، امروزه اکثر افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، روسیه را به عنوان یکی از مهم‌ترین و بهترین انتخاب‌های خود برای تحصیل در مقاطع بالاتر در نظر می‌گیرند.در سال‌های اخیر این کشور محبوبیت زیادی را بین دانشجویان پیدا کرده است. لازم به ذکر است که برای سفر به روسیه به عنوان دانشجو شما باید روند اخذ ویزای دانشجویی را طی کنید و در نهایت آن را بگیرید. برای درخواست ویزای دانشجویی روسیه، ابتدا باید دوره آموزشی در کالج، دانشگاه یا محل آموزش عالی روسیه را گذرانده باشید. علاوه‌براین اگر شما می‌خواهید در حین تحصیل در این کشور پهناور کار کنید باید بدانید که محدودیت هایی پیش روی شما وجود خواهد داشت.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه‌های تحصیلی روسیه معمولا بر اساس شایستگی علمی به مستعدترین دانش‌آموزان تعلق می‌گیرد. اگر شما می‌خواهید برای دوره لیسانس بورسیه شوید کمیسیون نمرات دوره دبیرستان شما را بررسی خواهد کرد. همچنین اگر می‌خواهید برای دوره کارشناسی ارشد بورسیه شوید کمیسیون به بررسی سطح تحصیلی شما در طول تحصیل در مقطع کارشناسی می‌پردازد.

اگر شما تصمیم جدی برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه را دارید باید درباره روش تحقیق، جمع‌آوری تمام مدارک لازم، ثبت‌نام در دوره‌های زبان روسی در کشور خود اطلاعات لازم را به دست آورید. برای اینکه بتوانید بورسیه را دریافت کنید لازم نیست تسلط کامل بر زبان روسی داشته باشید اما مهارت‌های زبانی برای شما مزیت رقابتی ایجاد می‌کند.

مراحل دریافت بورسیه تحصیلی روسیه

در ادامه شما را با مراحل دریافت بورسیه تحصیلی روسیه آشنا خواهیم کرد. مهم‌ترین این مراحل عبارت هستند از:

1. ابتدا در https://russia.study/ru ثبت‌نام کنید و یک برنامه مناسب را انتخاب نمایید.برای این کار شما باید بر روی گزینه «جستجوی برنامه‌های آموزشی» کلیک کنید و رشته‌ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. ضمنا این رشته باید حداقل در 6 دانشگاه در روسیه تدریس شود. هرچه دانشگاه‌های بیشتری را انتخاب کنید، شانس بیشتری برای انتخاب شدن خواهید داشت.بعد از اینکه رشته و دانشگاه خود را انتخاب کردید گزینه YOUR CHOICE را در بالای صفحه انتخاب کنید و سپس باید گزینه PROCEED TO APPLICATION را انتخاب کنید.

2. با حساب شخصی خود برای دانشگاه مورد نظر درخواست را ارسال کنید.دکمه “ویرایش” را در حساب شخصی خود فشار دهید و تمام موارد مشخص شده را کامل نمایید. فراموش نکنید که عکس، کپی پاسپورت و مدرک تحصیلی خود را پیوست کنید. همچنین دقت داشته باشید که حتما شماره تلفن خود را وارد نمایید تا در صورت پذیرش دانشگاه امکان تماس و برقراری ارتباط با شما را داشته باشد. شما باید باتوجه به رشته و دانشگاه انتخابی فرم مورد نظر را کامل کنید. بعد از اینکه تمام گزینه‌های مشخص شده را کامل کردید، دکمه ثبت را فشار دهید.

3. انتخاب رقابتی اگر می‌خواهید بورسیه تحصیل در روسیه را به صورت رایگان دریافت کنید، باید از مرحله انتخاب رقابتی با موفقیت عبور کنید. برای انجام این کار ابتدا بر روی گزینه «ارسال درخواست» کلیک کنید و با مرکز علم و فرهنگ روسیه یا سفارت روسیه در کشور خود تماس بگیرید و درباره شرایط و ضوابط انتخاب رقابتی اطلاعاتی را جمع‌آوری نمایید. شما باید به عنوان یک فرد شرکت‌کننده در انتخاب رقابتی از تمامی مراحل این فرآیند آگاهی کامل داشته باشید.اولین مرحله این فرآیند در کشور شما برگزار خواهد شد. فقط کافی است شما برای اطلاع از این زمان این مرحله با مرکز علم و فرهنگ روسیه (RCSC) تماس بگیرید. اگر این مرکز در کشور شما وجود ندارد لازم است با سفارت فدراسیون روسیه تماس بگیرید.مرحله دوم کاملا به دانشگاه بستگی دارد. در این مرحله پس از بررسی کلیه درخواست‌های ارسال شده، افراد منتخب اعلام خواهند شد. این فرآیند به طور کلی چیزی در حدود 1 تا 2 ماه طول خواهد کشید. اگر درخواست شما رد شود و شما جزو افراد انتخاب شده نباشید، می‌توانید با پرداخت شهریه و سایر هزینه‌ها وارد دانشگاه روسیه شوید.

4. ویزای دانشجویی بگیرید و به روسیه بیایید.اکثر دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در روسیه به پاسپورت بین‌المللی و ویزای دانشجویی نیاز دارند.

انواع بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه‌های دولتی فدراسیون روسیه

دولت روسیه هر ساله تعدادی بورسیه تحصیلی را که شامل تحصیل رایگان، خوابگاه دانشجویی و کمک هزینه زندگی است، برای دانشجویان بین‌المللی عرضه می‌کند. این بورسیه‌ها در سال 2017 چیزی در حدود 1500 روبل در ماه (تقریباً 24 دلار آمریکا) بود.

بورسیه دانشکده مطالعات روسیه و آسیا (SRAS)

این بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های روسیه معمولا برای تحصیل رشته‌های خاص در خارج از کشور در روسیه و سایر کشورهای شوروی سابق است و بیشتر آن‌ها به طور خاص برای دانشجویان ایالات متحده است.

بورسیه‌های تحصیلی بنجامین

افرادی که در حال تحصیل در زبان روسی در کشوری غیر از روسیه که به زبان دیگری صحبت می‌کنند هستند، به طور خودکار به عنوان جایزه، 8000 دلار برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

بورسیه‌های تحقیقاتی BP در روسیه

افرادی که در رشته انرژی و اقتصاد در یکی از دانشگاه‌های روسیه تحصیل می‌کنند، بورسیه‌هایی از 15000 تا 35000 روبل (~240-560 دلار آمریکا) هر ماه دریافت خواهند کرد. کسانی که این بورسیه را دارند باید نمرات عالی داشته باشند و هدفشان پیشرفت در رشته انتخابی خود در آینده باشد.

بورسیه تحصیلی روسیه ویژه دانشگاه‌ها موسسه فیزیک و فناوری مسکو (MIPT)

این دانشگاه فقط به دنبال جذب دانشجویان بین‌المللی که پتانسیل عملکرد تحصیلی برتر را نشان می‌دهند، است.دانشگاه  HSE پردیس HSE در سن پترزبورگ چند بورسیه تحصیلی که 25 تا 100 درصد شهریه دانشجویان برجسته بین‌المللی را پوشش می‌دهد، ارائه می‌دهد.

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

این دانشگاه واقع در روسیه برای رشته‌های کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند بورسیه‌هایی را در نظر گرفته است. این بورسیه هزینه‌های تحصیل و خوابگاه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مزایای زندگی و تحصیل در روسیه

اگر شما موفق به دریافت بورسیه تحصیلی روسیه شدید باید بدانید که موفقیت بسیار بزرگی را کسب کرده‌اید. زندگی در روسیه از همه جهات عالی است. مزایای زندگی و تحصیل در این کشور را در ادامه شرح خواهیم داد.

هزینه زندگی در روسیه بسیار پایین است

اگر به مقایسه روسیه با اکثر کشورهای غربی بپردازید، متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین است. باتوجه به میزان حقوق و دستمزدها در کشور روسیه، هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار مناسب‌تر از سایر کشورهای غربی است.پس شما به عنوان یک دانشجو برای زندگی در این کشور مشکل خاصی نخواهید داشت. البته لازم است بدانید که برای اینکه بتوانید از پس هزینه‌های روزمره مانند اجاره یک آپارتمان مناسب، تفریحات مناسب و پس انداز بربیایید، لازم است یک شغل مناسب دانشجویی برای خود پیدا کنید. به این ترتیب زندگی دانشجویی راحت‌تری را در این کشور تجربه خواهید کرد.

در روسیه احساس امنیت خواهید کرد

به طور کلی اگر در مورد امنیت روسیه از اطرافیان و دوستان خود بپرسید متوجه خواهید شد که آن‌ها ذهنیت مناسبی از امنیت در روسیه ندارند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشور روسیه خطرناک است و از امنیت کافی برخوردار نیست.اما جالب است بدانید که میزان امنیت کشور روسیه به مراتب از ایالات متحده یا اروپا بالاتر است. مانند هر کشور دیگری ممکن است شاهد جرایم کوچکی در این کشور باشید اما به طور کلی، شما با زندگی در روسیه احساس امنیت خواهید کرد.

رفتار روس‌ها با مهاجران بسیار خوب است

اگر شما در شهرهای کوچک روسیه زندگی کنید متوجه می‌شوید که افراد بومی رفتار بسیار مهربانانه‌ای با مهاجرین دارند. تنها کافی است که از آن‌ها کمک بخواهید. روس‌ها در چنین شرایطی نه‌تنها که به شما کمک خواهند کرد و درخواست شما را رد نمی‌کنند. بلکه آن‌ها شما را به عنوان یک دانشجو به راحتی به خانه‌شان دعوت می‌کنند و به بهترین نحو از شما پذیرایی خواهند کرد.اما اگر در شهرهای بزرگتر مانند مسکو زندگی کنید ممکن است کمتر با رفتار مهمان دوستانه روسی‌ها مواجه شوید. اما به طور کلی توصیه ما به شما این است که برای برقراری ارتباط راحت‌تر با روس‌ها سعی کنید تا حد ممکن زبان روسی را یاد بگیرید. یادگیری زبان روسی برگه برنده شما خواهد بود.

 

روسیه

روسیه دانشگا‌هایی با رتبه برتر دارد

بدون شک تمامی موسسات آموزشی در روسیه از استانداردهای آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. افراد به دلیل کیفیت آموزش، تجربیات عملی در طول تحصیل، فرصت‌های پیشرفت تحصیلی در حین و پس از تحصیل و مهم‌تر از همه محیط امن و دوستانه خواهان تحصیل در این کشور هستند.همچنین بسیاری از موسسات آموزشی رویکرد مبتنی بر کارهای تحقیقاتی دارند. موسسات آموزش عالی روسیه استانداردهای عالی، انتظارات بالایی دارند و دانشجویان را قادر می‌سازند تا در زمینه‌های آکادمیک و حرفه‌ای آینده خود رهبر و پیشرو شوند. پس انتظار پیشرفت و دستیابی به آینده‌ای روشن با تحصیل در این کشور انتظار عجیبی نیست. زیرا روسیه یکی از با کیفیت‌ترین کشورها برای تحصیل است.

برای اخذ اقامت و تابعیت روسیه دغدغه‌ای نخواهید داشت

اگر شما قصد مهاجرت به روسیه را دارید باید بدانید که گرفتن اقامت این کشور کار دشواری نیست و دغدغه‌ها ذهن شما را درگیر نخواهند کرد. دولت کشور روسیه علاقه زیادی به جذب مهاجرین دارد.اگر شما بتوانید شغل مناسبی برای خود در کشور روسیه پیدا کنید بعد از مدتی می‌توانید برای گرفتن اقامت درخواست دهید. لازم به ذکر است که این موضوع صددرصد به مهارت و توانایی شما بستگی دارد. خوشبختانه دانشجویان مستعد بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات جذب بازار کار می‌شوند.

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

برای بسیاری از دانشجویان که به دنبال بورسیه تحصیلی روسیه هستند، کسب اطلاعات در مورد مخارج و هزینه‌های زندگی در این کشور مهم قلمداد می‌َشود.یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمینه مالی باید به آن توجه نمایید هزینه‌های مربوط به مسکن است. یافتن محل اقامت مناسب امری بسیار با اهمیت است. شما باتوجه به شرایط خود انتخاب‌های متفاوتی برای مسکن در روسیه خواهید داشت که در ادامه به شرح بیشتر آن می‌پردازیم.

هزینه خوابگاه‌های دانشجویی متناسب با امکانات آن

خوابگاه‌های دانشجویی معمولا ارزان‌ترین گزینه برای شما خواهند بود. این خوابگاه‌ها اکثرا دارای سرویس‌ها بهداشتی و آشپزخانه‌های اشتراکی هستند. البته باید توجه داشته باشید که هرچه هزینه ماهانه این خوابگاه‌ها بیشتر باشد امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین هنگام انتخاب خوابگاه مورد نظر خود این نکته را باید حتما در نظر داشته باشید و به بودجه و هزینه خوابگاه دانشجوی خود توجه کنید.

اجاره آپارتمان

کاملا بدیهی است که اجاره آپارتمان از نظر مالی برای شما به عنوان دانشجویی که به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه هستید سنگین‌تر خواهد بود. بنابراین توصیه ما به شما این است که در ابتدا تحصیل خود در روسیه به خصوص زمانی که موظف به پرداخت شهریه و سایر هزینه‌ها هستید، در خوابگاه اقامت کنید. بعد از چند ماه زندگی در این کشور به شرط آن که از نظر مالی به وضعیت ثابتی رسیدید می توانید به سراغ اجاره خانه بروید.آیا شما مایل هستید خانه شخصی خود را داشته باشید؟ آیا در چنین شرایطی حریم خصوصی بیشتری خواهید داشت؟ پس باید بدانید که علاوه بر اجاره ماهانه خانه باید هزینه‌هایی مانند قبوض آب و برق و شارژ ماهانه ساختمان را نیز متقبل شوید.

هزینه غذا در روسیه

یکی از مهم‌ترین مواردی است که شما هنگام مهاجرت باید آن را در نظر بگیرید هزینه غذا در روسیه است. به طور کلی شما به عنوان دانشجویی که درصدد اخذ بورسیه تحصیلی روسیه هستید باید 40 دلار تا 80 دلار در هفته برای هزینه غذا پرداخت کنید.گاها در سوپرمارکت‌ها نیز می‌توانید به تهیه غذاهای سریع و فست فودها اقدام کنید. که طبیعتا براساس قیمتشان کیفیت غذاها نیز متفاوت است.

هزینه‌های بهداشت و درمان

اگر به عنوان دانشجو در کشور روسیه قصد تحصیل دارید باید بدانید که معمولا هزینه‌های بهداشت و درمان در این کشور رایگان است. اما متاسفانه بی‌نظمی‌های بسیاری در ارائه این نوع خدمات وجود دارد. به همین دلیل افراد تمایل دارند از بیمه‌های درمانی خصوصی و مراکز درمانی غیر دولتی استفاده کنند. شما نیز اگر توانایی مالی کافی دارید توصیه می‌شود در این زمینه به سراغ بخش خصوصی بروید.

هزینه حمل و نقل در روسیه

اکثر شهرهای روسیه دارای سیستم حمل و نقل عمومی عالی هستند. که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به تراموا، ترالی‌بوس، مارشوتکی (تاکسی یا مینی‌بوس) اشاره کنیم. هزینه بلیط مترو از 24 دلار تا 36 دلار در ماه است. هزینه بلیط اتوبوس، تراموا و اتوبوس‌های واگن برقی بین 0.5 تا 0.9 دلار در هر سفر است.به طور کلی اگر شما قصد تحصیل در کشور روسیه را دارید، توجه به هزینه تحصیل از مهم‌ترین گزینه‌هایی است که باید همواره مد نظر قرار بدهید. بهترین و ارزان‌ترین روش برای مدیریت این جریان این است که از بورسیه‌ تحصیلی روسیه بهره ببرید. به این صورت می‌توانید هزینه‌های خود را تا حد امکان کاهش دهید. حتی در برخی موارد نیز هزینه مسکن شما را نیز دانشگاه تقبل می‌کند و گاهی حقوق ماهیانه نیز به شما می‌دهد تا تحصیلی بی دغدغه‌تر داشته باشید.

ویزای روسیه

اگر می‌خواهید در کشور روسیه تحصیل کنید باید ویزا بگیرید. یرای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک زیر را ارائه دهید.

  • پاسپورت
  • دعوتنامه رسمی برای ورود به روسیه

ضمنا به یاد داشته باشید که برای اقامت بیش از 3 ماه انجام آزمایش ایدز لازم است.

روند درخواست ویزای تحصیلی روسیه مراحل مهمی را شامل می‌شود که باید آن‌ها را طی کنید. این مراحل را در ادامه شرح خواهیم داد:

دریافت دعوت‌نامه

شما باید برای اینکه بتوانید در روسیه تحصیل کنید، دعوت‌نامه تحصیلی داشته باشید. این دعوت‌نامه را باید از وزارت کشور روسیه یا وزارت امور خارجه روسیه دریافت کنید.

تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزا

شما باید این فرم را در kdmid.ru پیدا کنید. در این مرحله شما باید اطلاعات دقیق را در این فرم وارد نمایید.

ارسال مدارک مورد نیاز

لازم به ذکر است که هنگام تکمیل فرم، مدارک مورد نیاز را باید پیوست و ارسال کنید، سپس باید برای پرداخت هزینه ویزای دانشجویی روسیه برنامه ریزی کنید. تعیین دقیق هزینه ویزای دانشجویی روسیه به ملیت شما وایسته است.پس از آن که تمامی این مراحل را انجام دادید، باید منتظر بمانید. در این مرحله سفارت روسیه انجام مصاحبه با شما تصمیم‌گیری خواهد کرد. همچنین لازم است بدانید که احتمال درخواست سایر مدارک در این مصاحبه از شما وجود دارد.هنگامی که درخواست شما قبول شود ویزای خود را خواهید گرفت. بعد از دریافت ویزا باید درصدد اخذ کارت مهاجرت باشید.بعد از دریافت کارت مهاجرت باید ویزای تحصیلی روسیه خود را ثبت کنید. این کار را باید توسط هتل یا صاحب خانه‌ای که در آنجا اقامت خواهید کرد، انجام شود. برای انجام این کار موظف هستید که یک کپی از صفحات اطلاعات پاسپورت، ویزای روسیه و کارت مهاجرت خود را به آن‌ها ارائه دهید تا آن‌ها بتوانند این مرحله را از پیش ببرند.

بورسیه تحصیلی روسیه و دریافت ویزای دانشجویی دندانپزشکی

اگر شما به عنوان یک دانشجو درصدد اخذ بورسیه تحصیلی روسیه هستید و می‌خواهید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به روسیه مهاجرت کنید، باید بدانید که برای دریافت ویزای دانشجویی سه نوع دعوت نامه ویزای مورد تایید وجود دارد:

1. دعوت نامه وزارت کشور فدراسیون روسیه

برای دریافت این دعوتنامه ابتدا توصیه می شود سراغ دانشگاهی که  قصد تحصیل در آن را دارید، بروید. شما باید دعوت نامه وزارت کشور فدراسیون روسیه را به شکل کاغذی یا آنلاین به سفارت ارسال کنید.

2. دعوت نامه تلکس از وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه

برخی از دانشگاه‌هایی که شما قصد تحصیل در آن را دارید از شما می‌خواهند که این نوع دعوت‌نامه را از وزارت امور خارجه روسیه بخواهید. در چنین شرایطی این وزارتخانه دعوتنامه را به سفارت روسیه در کشور شما ارسال خواهد کرد. در گام بعدی شما باید از طریق کد 6 رقمی که دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد باید دنبال امور مربوط به پذیرش خود باشید.

3. دعوت‌نامه مستقیم دانشگاه روسیه

آیا به دنبال تحصیل در دوره کوتاه مدت هستید؟ پس با خیال راحت بدانید که گزینه دعوت‌نامه مستقیم دانشگاه روسیه برای شما مناسب خواهد بود. اما اگر درخواست شما رد شد جویا شدن دلایل عدم پذیرش امری بدیهی است. اما مقامات روسیه ملزم به ارائه دلایل نیستند. اکثرا به دلیل نقص مدارک رد صلاحیت می‌شوند. اگر با این شرایط روبرو شدید، فقط کافی است شما مدارک خود را مجدد مورد بررسی و بازنگری قرار دهید.

سوالات متداول در مورد بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی روسیه چه هزینه‌هایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟
هزینه‌های زندگی، بیمه درمانی، هزینه اخذ ویزای و هزینه ثبت‌نام از جمله هزینه‌هایی است که تحت پوشش قرار نخواهد گرفت.
چه کسانی برای تحصیل در روسیه نیاز به ویزا ندارند؟
اهالی کشورهای جمهوری اوستیای جنوبی، جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، جمهوری مولداوی، جمهوری تاجیکستان، جمهوری ازبکستان به ویزای دانشجویی نیاز نخواهند داشت.
آیا اخذ ویزای روسیه امری آسان است؟
برای سفر به روسیه باید ویزا بگیرید. این کار اصلا فرآیند سختی ندارد. برای این کار شما باید به سفارت روسیه مراجعه کنید و درخواست خود را ارائه دهید.
آیا می‌توانید در حین تحصیل در روسیه کار کنید؟
طبق قانون جدیدی که در سال 2020 تصویب شده است دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته بدون نیاز به درخواست مجوز کار کنند.
روند اخذ ویزای تحصیلی روسیه چگونه است و چقدر طول می‌کشد؟
به طور کلی فرآیند دریافت ویزا حدود 10 روز است. با این حال ممکن است این زمان تا 20 روز نیز به طول بی‌انجامد. پس اگر تا این مدت طول کشید، نگران نباشید. البته برای افرادی که عجله دارند نیز شرایطی را در نظر گرفته‌اند. به این ترتیب درخواست آن‌ها در طی 3 روز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر شما می‌خواهید از این امکان بهره‌مند شوید لازم است هزینه بیشتری پرداخت کنید.

سخن پایانی

از اینکه در این مقاله از موسسه مهاجرتی صبا ویزا ما را همراهی کردید از شما ممنون و سپاسگزاریم. امیدواریم نکاتی بیان شده در این مقاله که در مورد بورسیه تحصیلی روسیه بود، برای شما مفید و موثر واقع شود. در آخر باید اشاره کنیم که کشور روسیه از همه جهات بهترین گزینه و یکی از برترین کشورها برای تحصیل خواهد بود. اگر شما بتوانید تحصیلات خود را در این کشور با موفقیت به اتمام برسانید می‌توانید به راحتی با مدرک تحصیلی خود در سایر کشورها مشغول به کار شوید. بنابراین از این نظر هیچ نگرانی نخواهید داشت. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما در زمینه مهاجرت تحصیلی و معرفی بهترین دانشگاه‌ها هستند، پس با ما در تماس باشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید