لوگو صبا ویزا

تابعیت تولد روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تابعیت تولد روسیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

همانطور که در مقاله مهاجرت روسیه روش های مختلف اخذ اقامت این کشور را بررسی کردیم ، تابعیت تولد روسیه نیز یکی از روش هایی است که نیاز به توضیح بیشتری دارد. در این مقاله روش ها و قوانین تابعیت تولد روسیه را به طور دقیق مورد بررسی قرار می دهیم.

قوانین تابعیت تولد روسیه

می دانیم که تولد در کشورها به طور کلی دو سیستم خون و خاک دارد. توضیح کوتاهی در مورد این دو سیستم می دهیم. ( فرض ما بر این است که شما شرایط دقیق دو سیستم را می دانید)
سیستم خون: یعنی فرد تابعیت خود را از طریق والدین کسب کرده است یعنی فرد رابطه خونی با مادر و یا پدری دارد  که او روسی است.
سیستم خاک: به این نکته اشاره دارد که تابعیت والدین مهم نبوده و و فرد در خاک هر کشوری که به دنیا آمده می تواند تابعیت آن را اخذ نماید.
طبق بررسی های صورت گرفته از قوانین کشور روسیه، متوجه شدیم که این کشور طبق سیستم خون فعالیت می کند یعنی تابعیت پدر و مادر مهم بوده و منجر به اخذ تابعیت برای فرزند به دنیا آمده  می شود.
یک نکته مهم را در همین ابتدا بررسی می کنیم که اگر برخی از بیمارستان های مسکو با ارائه خدمات رایگان به اتباع خارجی سبب می شود که هزینه های موجود کاهش یابد.

طبق قانون تابعیت تولد روسیه تابعیت روسیه به فرزندی داده می شود که در زمان تولد او، والدین و یا پدر مجرد و یا مادر مجرد او ملیت روسی داشته باشند این موضوع صرف نظر از اینکه فرزند در کدام کشور به دنیا بیاید صورت می گیرد. یعنی اگر مادر و یا پدر روسی باشند و او در خاک روسیه متولد نشود باز هم تابعیت آن روسی خواهد بود.
اگر یکی از پدر و مادر ملیت روسی داشته باشند و شخص دیگر بدون تابعیت بوده و یا در لیست شخص گم شده قرار بگیرد باید تابعیت کودک روسی خواهد بود. در این شرایط فرقی نمی کند که محل تولد کودک کجا است.
در صورتی که یکی از پدر و مادر روسی باشند و شخص دیگر تابعیت غیر روسی ( خارجی) داشته باشد و نوزاد در خاک روسیه متولد شود به او تابعیت روسی تعلق می گیرد. لطفا این بند را مجدداً بخوانید.  ( محل تولد کودک در دو توضیح بالا مورد تأکید قرار گرفته است)

سوالات مهم در خصوص تابعیت تولد روسیه

اگر یکی از والدین روسی بوده اما دیگری ملیت دیگری داشته باشد اما فرزند در خاک روسیه متولد نشود تکلیف چیست؟
در این شرایط بستگی به کشوری که فرزند در آن متولد می شود دارد اگر ملیت آن کشور به کودک تعلق نگرفته باشد او می تواند تابعیت روسی داشته باشد.

اگر والدین ملیت خارجی داشته باشند و یا بدون تابعیت باشند تکلیف فرزند به دنیا آمده چیست؟
در نظر داشته باشید که تابعیت تولد روسیه طبق سیستم خونی پیش می رود و باید یکی از والدین حتماً تابعیت روسی داشته باشند.

آیا تنها شرط های گفته شده در بخش بالا می تواند تضمینی بر تابعیت تولد روسیه شود؟
پاسخ به این سوال بله مطلق نیست! یعنی صرفاً نمی توان گفت که تنها داشتن شروط بالا سبب می شود که تابعیت تولد روسیه صورت بگیرد و باید تمامی مراحل قانونی و اداری و رسمی طی شود. در این بین چه خوب است که تمامی مدارک و اسناد به دفتر اداره مهاجرت ارسال شود و پس از بررسی های صورت گرفته می توان به این نتیجه رسید که تابعیت تولد روسیه می تواند به ثمر بنشیند.

مزایای تابعیت تولد روسیه

  1. یکی از مهمترین مزایای تابعیت تولد روسیه شرایط زندگی ایده آل برای کودک است، سیستم تحصیلی ایده آل در کشور روسیه سبب می شود که فرزند شما در وضعیت دقیق تحصیلی قرار بگیرد به رشد خوبی دست یابد.

  2. تابعیت تولد روسیه در واقع سبب استفاده از حقوق شهروندی می شود و به این ترتیب فرزند می تواند از حقوق بهداشتی و رفاهی موجود نهایت استفاده را ببرد

  3. هزینه تحصیل و زندگی در کشور روسیه نرمال است و فرزندان می توانند به آنچه علاقه دارند قدم بگذارند.

  4. کسانی که اقامت در روسیه را کسب کرده اند می توانند به سادگی حساب های بین المللی بانکی در بانک های سراسر جهان داشته باشند و از تسهیلات و وام به خوبی برخوردار شوند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 3.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید