لوگو صبا ویزا
تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در هلند

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل به زبان انگلیسی در هلند  به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

در سال های اخیر بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کشور های اروپایی، کشور هلند را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می نمایند. دلایل زیادی مانند تحصیل به زبان انگلیسی در هلند موجب گزینش این کشور برای ادامه تحصیل می باشد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در زمینه ی تحصیل در هلند کسب نمایید.

درباره ی کشور هلند بیشتر بدانیم

کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و یکی از ثروتمند ترین کشور های اروپایی محسوب می شود. این کشور زیبا  دارای موقعیت جغرافیایی و فرهنگی منحصر بفردی می باشد و با آلمان و بلژیک هم مرز است. شهر آمستردام پایتخت این کشور می باشد. این کشور از 12 ناحیه تشکیل شده است. زبان هلندی زبان رسمی  و مسیحیت دین رسمی این کشور می باشد. کشور هلند کشوری صنعتی و پیشرفته است و لوازم الکترونیک فیلیپس و شرکت نفتی رویال داچ شل از جمله شرکت های مشهور در این کشور می باشند. رفاه اجتماعی و استاندارد های زندگی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد.

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

کشور هلند به سبب رویکرد بین المللی و کیفیت آموزشی بالا در جهان مشهور می باشد و دانشگاه های این کشور از رتبه ی علمی بالایی در سطح جهان برخوردار هستند. مدرن ترین کتابخانه های الکترونیکی و سخت افزاری جهان در دانشگاه های این کشور وجود دارد که به عنوان محل پژوهشی برای دانشجویان به حساب می آید و دسترسی به مقالات علمی و معتبر را به طور رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این کشور در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، برنامه های تحصیلی بیشتری را در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی ارائه می دهد. لازم به ذکر است که اگرچه زبان هلندی زبان رسمی این کشور می باشد اما زبان انگلیسی در این کشور به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.  دانشجویان بین المللی با مشکلی در زمینه ی برقراری ارتباط مواجه نخواهند بود.

وجود دانشگاه های معتبر، برنامه های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی و وجود استادان انگلیسی زبان، شرایط تحصیل را برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب کرده است. بدون شک رویکرد آموزشی مدرن و محیطی دوستانه و … از عوامل دیگر جذب دانشجویان بین المللی به این کشور می باشد. بنابراین ضروری است که دانشجویان اطلاعاتی در خصوص تحصیل، هزینه های زندگی و مشاغل در این کشور کسب نمایند.

کشور هلند به لحاظ اقتصادی در جایگاه بالایی قرار دارد  و دانشجو پس از به اتمام رساندن دوره ی تحصیلی اش می تواند وارد بازار کار این کشور شود و اقامت دائم در این کشور را بدست آورد.

کشور هلند با آغوش باز پذیرای دانشجویان بین المللی به ویژه در حوزه ی علوم فنی و مهندسی می باشد و بیش از 90000 دانشجوی بین المللی از حدود 160 کشور جهان در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل هستند. این کشور 10 شهر بزرگ دارد که دانشجویان و گردشگران بسیاری را جذب می کند. آمستردام، روتردام، گرونینگن، اوتراخت، لایدن و … ازجمله شهر هایی می باشند که همواره مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد. آنچه در مورد مردم این کشور گفته می شود این است که مذاکره در خون آن ها است. اگر دانشجو از دانشگاه های این کشور در مقطع لیسانس و فوق لیسانس فارغ تحصیل شود این فرصت را دارد که موقعیت شغلی مناسبی را پیدا کند و مدت طولانی تری در این کشور بماند.

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

کشور هلند کشوری بسیار کوچک است و دارای موقعیت جغرافیایی و فرهنگی منحصر بفردی می باشد و دانشجومی تواند به آسانی به مکان های مختلف دسترسی داشته باشد و حتی او می تواند ترتیب یک مسافرت کوتاه مدت به کشور های بلژیک و آلمان را بدهد.

دانشگاه صنعتی توئنته، دلفت، اراسموس روتردام، واخنینگن، آیندهوون، رادبود نیمخن، تیلبورخ، لیدن، آمستردام، گرونینگن، اوتراخت از جمله دانشگاه های این کشور می باشند. این دانشگاه های حدود 40 برنامه ی تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و دانشگاه لیدن و آمستردام حدود 100 برنامه ی تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اکثر برنامه های تحصیلی در مقطع لیسانس به زبان آلمانی و یا هلندی ارائه می شود. لازم به ذکر است که اگر برنامه ی تحصیلی مورد نظر متقاضی به زبان هلندی باشد ولی او به این زبان آشنایی نداشته باشد، این امکان وجود دارد که در دوره ی زبان هلندی شرکت کند و پس از کسب آمادگی لازم اقدام به پذیرش در رشته ی مورد نظر خود نماید. دانشگاه ماستریخت و گرونینگن از جمله دانشگاه هایی است که دوره هایی را در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می دهد. رشته های علوم فنی و مهندسی از جمله رشته های پر طرفدار در این کشور می باشد.  این دانشگاه ها طیف گسترده ای را رشته ها را ارائه می دهند. برای مثال علوم طبیعی، علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی، علوم فنی و مهندسی، تجارت از جمله برنامه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه ها می باشد.

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

هزینه ی تحصیل در هلند

دانشجویان اتحادیه اروپا سالیانه 2000 دلار به عنوان شهریه پرداخت می کنند. هزینه ی تحصیل برای دانشجویان خارج اتحادیه  ی اروپا با توجه به برنامه ی تحصیلی و دانشگاه مورد نظرشان متفاوت است. به طور کلی هزینه ی تحصیل در مقطع لیسانس سالیانه از 6000 تا 15000  یورو می باشد. در مقطع فوق لیسانس نیز سالیانه از 8000 تا 20000 یورو می باشد. سایر هزینه های دانشجو از 800 تا 1000 یورو در ماه می باشد

مدارک مورد نیاز برای پذیرش هلند

  • مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
  • اسکن پاسپورت
  • اصل و ترجمه ی رسمی مدارک وریز نمرات مقاطع پیشین (دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس) به همراه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • سابقه ی کار

پذیرش در مقطع لیسانس در هلند

اکثر برنامه های تحصیلی در مقطع لیسانس به زبان هلندی است . تعداد محدودی از رشته ها در مقطع لیسانس در حوزه ی علوم طبیعی، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، علوم فنی و مهندسی، بازرگانی در دانشگاه های ماستریخت و گرونینگن به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دوره سه تا چهار سال به طول می انجامد. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع آیلتس 6 می باشد. دانشجو در حین تحصیل مجوز 20 ساعت کار در هفته را دارد.

پذیرش در مقطع فوق لیسانس در هلند

در انواع موسسات برنامه های تحصیلی در این مقطع وجود دارد. مدت زمان این دوره 2 سال می باشد.  ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 برای پذیرش در این مقطع الزامی می باشد. لازم به ذکر است در صورتی که نمره ی زبان دانشجو کمتر از نمره ی ذکر شده باشد، او باید در دوره ی زبان  (یک یا دو ترم) شرکت نماید. برنامه های تحصیلی در این مقطع شامل دوره های آموزش محور و پژوهش محور می باشد. در دوره های آموزش محور، دانشجو برای ورود به بازار کار آماده می شود. در دوره های پژوهش محور تمرکز بر روی فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی می باشد. دانشجو مجوز کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته را دارد.

پذیرش در مقطع دکتری در هلند

متقاضیان بسیاری از کشور های جهان خواهان ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری در کشور هلند می باشند. ارائه ی رزومه ی تحصیلی و پژوهشی قوی، مقالات بین المللی معتبر، مدرک زبان معتبر آیلتس یا تافل از جمله شرایط پذیرش در این مقطع می باشد.این دوره در واقع یک دوره ی پژوهشی و تحقیقاتی است و در دانشگاه های پژوهشی ارائه می شود. دریافت بورسیه ی تحصیلی در این مقطع وجود دارد و تحصیل در این مقطع رایگان است و دانشجو حقوقی را نیز از دانشگاه دریافت می کند. تایید و موافقت استاد راهنما در موضوع پژوهشی دانشجو الزامی است. لازم به ذکر است که امکانات ویژه ای در اختیار دانشجویان در این مقطع قرار می گیرد. برای مثال آن ها می توانند به صورت رایگان در سمینارها و کنفراس های علمی در این کشور و یا حتی کشور های همسایه نظیر بلژیک و آلمان شرکت نمایند.  طول این دوره 4 تا 6 سال می باشد. پس از اتمام تحصیل دانشجو می تواند به سادگی استخدام شود.

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در هلند

همان طور که قبلا نیز گفته شد، تحصیل در کشور هلند مزایای زیادی را برای دانشجویان بین المللی در پی خواهد داشت و تحصیل در رشته های علوم پزشکی نظیر دندان پزشکی، دارو سازی و … همواره رویای بسیاری از دانشجویان به ویژه دانشجویان بین المللی می باشد. دانشگاه گرونینگن و دانشگاه ماستریخت دو دانشگاه مطرح و معتبر در حوزه ی پزشکی در کشور هلند می باشند که برنامه های تحصیلی شان را در حوزه ی علوم پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می دهند و از این رو مقصد خوبی برای علاقه مندان به این رشته ها می باشند. دانشگاه گرونینگن دو رشته ی بهداشت جهانی و پزشکی مولکولی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. اگرچه تحصیل در رشته های علوم پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه گرونینگن و ماستریخت امکان پذیر است اما یادگیری زبان هلندی الزامی است به این سبب که دانشجو پس از اتمام تحصیل خود باید در یک آزمون ورودی به زبان هلندی شرکت نماید. پس از قبولی در این آزمون دانشجو باید به مدت یک سال دوره ی کار آموزی بگذراند و سپس به عنوان پزشک مشغول به کار شود. لازم به ذکر است که دانشگاه رادبود، اراسموس روتردام، آمستردام، لیدن، ماستریخت، اوتراخت، گرونینگن، توئنته و … از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. مدت زمان دوره ی لیسانس و فوق لیسانس در رشته های علوم پزشکی سه سال است.

دوره های آمادگی در برخی از رشته ها

دوره هایی به منظور آماده سازی در رشته ی پزشکی، حقوق و مدیریت برگزار می شود و دانشجو این فرصت را دارد تا در دوره های آماده سازی شرکت نماید تا بتواند آمادگی لازم را برای ورود به این رشته ها در مقطع فوق لیسانس کسب نماید. همچنین دانشجویانی که نمره ی مورد نیاز آیلتس را کسب نکرده باشند می توانند در یک دوره ی آمادگی زبان شرکت کنند و پس از قبولی در آزمون وارد رشته ی مورد نظر خود شوند.

در آخر این نکته را یاد آور می شویم با توجه به اینکه قوانین کشورها و شرایط پذیرش دانشگاه ها در حال تغییر است، زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیرید با مشاورین ارشد در زمینه ی حقوق بین الملل و مهاجرت مشورت نمایید تا از آخرین اتفاقات روز آگاه شده و مطمئن ترین مسیر ممکن را جهت رسیدن به هدف تان انتخاب نمایید. در صورت تمایل می توانید با مشاوران ارشد موسسه اعزام دانشجوی صبا ویزاپلن تماس حاصل فرموده و به صورت رایگان پاسخ سوالاتتان را دریافت نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید