لوگو صبا ویزا
تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای نروژ برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

تحصیل در نروژ چگونه است؟ نروژ کشوری سردسیر در اروپا است که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبایی است. علاوه بر این، شهروندان نروژی از امکانات رفاهی بسیار خوبی بهره می‌برند به همین دلیل است که سالانه بسیاری از دانشجویان خارجی تصمیم می‌گیرند برای تحصیل به این کشور اروپایی مهاجرت نمایند. مهاجرت تحصیلی به نروژ یکی از روش‌های مهاجرت است که می‌توانید در این کشور اقامت کنید. دانش آموزان و دانشجویانی که در نروژ تحصیل می‌کنند می‌توانند از مزایای تحصیل در نروژ برخوردار شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولاً ناچیز است به همین دلیل فشار زیادی از بابت هزینه به دانشجویان وارد نخواهد شد. کشور نروژ دارای دانشگاه‌هایی است که در دنیا اعتبار دارند به همین دلیل می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید. اگر می‌خواهید با شرایط تحصیل در کشور نروژ آشنا شوید حتماً ادامه این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا اطلاعات جامعی را در این رابطه به دست بیاورید.

لیست بورسیه‌های تحصیل نروژ در سال 2022-2023

بورسیه‌های تحصیلی از دانشگاه‌های زیر نروژ برای دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی 2022-2023 در دسترس است:

بورسیه های دانشگاه اسلو University of Oslo Scholarships
بورسیه های دانشگاه استاوانگر University of Stavanger Scholarships
بورسیه های دانشکده بازرگانی نروژ  BI BI Norwegian Business School Scholarships
بورسیه های دانشگاه متروپولیتن اسلو Oslo Metropolitan University Scholarships
بورسیه تحصیلی دانشگاه علم و صنعت نروژ  (NTNU) Norwegian University of Science and Technology (NTNU) Scholarship
بورسیه تحصیلی نورام NORAM Scholarship
فلوشیپ فوق دکتری دانشگاه نورد Nord University Postdoctoral Fellowship
برنامه تحرک لیو اریکسون Leiv Eriksson mobility program
دانشگاه علوم زیستی نروژ Norwegian University of Life Sciences
بورسیه های مشترک کارشناسی ارشد اراسموس موندوس Erasmus Mundus Joint Masters Scholarships
بورسیه تحصیلی بنیاد  Lakselaget Lakselaget Foundation Scholarship
برنامه اراسموس+ Erasmus+ Program
برنامه بورسیه تحصیلی عالی نورث High North Fellowship Program

 

لیست دانشگاه‌هایی که در نروژ شهریه رایگان ارائه می‌دهند

در جدول زیر به دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن‌ها اریگان است، اشاره شده است.

دانشگاه ترومسو (UiT) University of Tromsø (UiT)
کالج دانشگاه استورد/هاگسوند Stord/Haugesund University College
دانشگاه اسلو (UiO) University of Oslo (UiO)
دانشکده علوم ورزشی نروژ Norwegian School of Sport Sciences
کالج دانشگاه اوستفولد Østfold University College
دانشگاه استاوانگر (UiS) University of Stavanger (UiS)
دانشگاه آگدر (UiA) University of Agder (UiA)
دانشکده معماری و طراحی اسلو Oslo School of Architecture and Design
کالج دانشگاه NLA NLA University College
مرکز دانشگاه در سوالبارد The University Centre in Svalbard
کالج علوم کاربردی دانشگاه اسلو و آکرشوس Oslo and Akershus University College of Applied Sciences
دانشکده الهیات MF نروژ MF Norwegian School of Theology
دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU) Norwegian University of Science and Technology (NTNU)
کالج دانشگاه نارویک Narvik University College
کالج دانشگاه Molde – دانشگاه تخصصی لجستیک Molde University College – Specialized University in Logistics
دانشگاه قطب شمال نروژ The Arctic University of Norway
دانشکده علوم دامپزشکی نروژ Norwegian School of Veterinary Science
دانشگاه علمی کاربردی هدمارک Hedmark University of Applied Science
دانشگاه برگن University of Bergen
دانشکده دانشگاه نسنا Nesna University College
آکادمی هنر و طراحی برگن، نروژ Bergen Academy of Art & Design, Norway
کالج علوم کاربردی دانشگاه اسلو و آکرشوس Oslo and Akershus University College of Applied Sciences
کالج دانشگاه لیلهامر Lillehammer University College
BI مدرسه بازرگانی نروژی BI Norwegian Business School
کالج دانشگاه برگن Bergen University College
دانشگاه نوردلند University of Nordland
دانشگاه علم و صنعت نروژ Norwegian University of Science and Technology

 

بورسیه تحصیلی نروژ بدون آیلتس 2022-2023

دانشجویانی از نقاط مختلف جهان که مایل به ادامه تحصیلات عالی در نروژ هستند می توانند برای چندین بورسیه تحصیلی درخواست دهند. نروژ در قلب اروپا قرار دارد و آن را به مکانی ایده آل برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. ارائه بورسیه‌های تحصیلی بدون آیلتس، دانشگاه‌های دولتی نروژ را برای فارغ التحصیلان خارج از کشور که مایل به حضور رایگان در دانشگاه های دولتی نروژ هستند بسیار جذاب‌تر نموده است. به این دلیل است که مؤسسات آموزشی بخش دولتی نروژ آموزش رایگان ارائه می دهند. وزارت آموزش و پژوهش تنها مسئول هزینه های آموزشی هر دانشجوی ملی یا بین المللی است.

شرایط عمومی نروژ برای تحصیل

نروژ، یکی از مدرن‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای شمال غربی اروپاست که عضو پیمان شنگن نیز هست. این کشور دارای آب و هوای تقریباً سرد و مناظر طبیعی بسیار زیبا است. زبان رسمی در این کشور نروژی بوده و جمعیت کلی آن 5 میلیون نفر است. مدرن بودن و کم جمعیت بودن یکی از جذابیت‌های اصلی است که بسیاری تحصیل در نروژ را انتخاب می‌کنند. این کشور از نظر اقتصادی هم باید گفت در سطح چهار کسب درآمد بوده و برای همین جزو کشورهای بسیار پردرآمد به شمار می‌رود.

سیستم آموزشی رایگان و فرصت‌های شغلی فراوانی از جذابیت‌های کشور نروژ برای تحصیل است و به همین دلیل تقاضای مهاجرت به این کشور زیاد است. البته باید گفت که ممکن است تحمل آب و هوای سرد برای برخی ایرانیان سخت باشد و علاوه بر آن برخی سخت‌گیری در زمینه اعطای ویزا به ایرانی‌ها نیز وجود دارد.

بورسیه تحصیلی نروژ

مزایای تحصیل در نروژ

نروژ یکی از کشورهای پیشرفته در اروپا است که دارای اقتصادی پیشرفته نیز است، به همین دلیل جز کشورهای مرفه دنیا و قاره اروپا شناخته می‌شود. نروژ دارای آب و هوای بسیار سردی است همچنین این کشور مناظر بسیار زیبایی را در خود جای داده است.

این کشور حدود پنج میلیون جمعیت دارد و زبان رسمی آن نروژی است. اقتصاد این کشور به دلایل مختلفی رشد کرده است. یکی از این دلایل، وجود ذخایر نفت و گاز و همچنین منابع طبیعی دیگری است که در این کشور وجود دارد.

تحصیل در این کشور در بسیاری از مقاطع رایگان است. معمولاً افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند بعد از پایان تحصیلات خود شغل پیدا خواهند کرد زیرا در این کشور اروپایی موقعیت‌های شغلی زیادی وجود دارد. همین عامل باعث شده است تا افراد مختلفی از سراسر دنیا و به خصوص ایران به این کشور مهاجرت کنند.

به طور کلی تحصیل در نروژ دارای مزایای زیادی است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • این کشور دارای سیستم آموزشی با کیفیتی است.
 • به طور معمول استاد و دانشجو در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور روابط نزدیکی دارند.
 • امکان تحصیل کردن افراد مهاجر به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد.
 • تفکرات انتقادی در سیستم آموزشی این کشور تشویق می‌شوند و از آن‌ها برای پیشرفت و رفع مشکات بهره برداری می‌شود.
 • دانشجویان و دانش‌آموزان فرصت بیشتری برای کسب تخصص دارند.
 • جامعه آموزشی نروژ پیشرفته است و از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا استفاده می‌کنند.
 • این کشور بسیار امن است و دارای طبیعتی زیبا است به همین دلیل برای مطالعه و تحصیل جای مناسبی است.

البته باید بدانید که تحصیل در این کشور مزایای بیشتری هم دارد. به‌عنوان‌مثال افرادی که در حال تحصیل هستند این اجازه را خواهند داشت که کار نیمه وقت دانشجویی انجام دهند و در کنار تحصیل خود درآمدی هم داشته باشند.

بورسیه تحصیلی در نروژ

هزینه تحصیل در نروژ

به طور معمول افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند هزینه‌های تحصیل را بررسی می‌کنند و در صورتی که توان پرداخت این هزینه‌ها را داشته باشند اقدام به مهاجرت و تحصیل می‌کنند. کشور نروژ تا حدود زیادی سعی کرده است هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف را کاهش بدهد تا دانشجویان بتوانند با رفاه و آسایش  بیشتری اقدام به تحصیل کنند.

در بسیاری از موارد تحصیل در این کشور را رایگان کرده‌اند اما در برخی از موارد باید هزینه‌هایی پرداخت شوند. در نروژ دانش آموزانی که در مقاطع پایین تحصیل می‌کنند هیچ‌گونه هزینه‌ای برای تحصیل خود پرداخت نمی‌کنند.

باید بدانید که در صورتی هزینه تحصیل رایگان است که دانش‌آموز در مدارسی شرکت کند که با زبان بومی یا همان نروژی تدریس کنند. در صورتی که دانش‌آموز بخواهد در مدارسی که با زبان انگلیسی تدریس می‌کنند شرکت داشته باشد باید هزینه‌های سرسام‌آوری را پرداخت کند.

معمولاً دانشجویانی که در دانشگاه‌های نروژ مشغول به تحصیل هستند از امکانات رفاهی مختلفی در طول دوران تحصیل خود استفاده می‌کنند. معمولاً دانشجویان می‌توانند از خدمات درمان، مشاوره، حمل و نقل و ورزش با تخفیفات ویژه استفاده کنند.

مقاطع مختلف تحصیلی در نروژ برای مهاجران

امکان تحصیل در نروژ و استفاده از سیستم آموزش باکیفیت این کشور در مقطع تحصیلی مختلف از ابتدائی تا دکترا برای مهاجران فراهم است. در ادامه هر کدام از این مقاطع تحصیلی را به صورت جداگانه و مختصر بررسی کرده‌ایم.

تحصیل در مقطع ابتدایی تا دبیرستان

سیستم تحصیلی برای دانش آموزان در نروژ شامل سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان است که از سن 6 تا 9 سالگی را در این سه مقطع می‌گذارنند. البته باید گفت که تحصیل اجباری در این کشور تنها در سن 6 تا 16 سالگی است. گذراندن سه سال دبیرستان به صورت اختیاری بوده و تنها برای افرادی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه هستند، ضرورت دارد.

از آنجایی که امکان اعطای ویزای همراه مانند کشورهایی چون کانادا برای تحصیل در نروژ فراهم نیست، دانش‌آموزان بین المللی در صورتی که دارای قیم قانونی در این کشور باشند، می‌توانند برای اخذ ویزا و تحصیل در مدارس این کشور اقدام کنند.

مقطع تحصیلی کارشناسی در نروژ

گذراندن دوره کارشناسی در نروژ می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد زیرا دانشگاه‌های دولتی این کشور از دانشجویان این مقطع هیچ‌گونه وجهی را دریافت نخواهند کرد. تنها در صورتی که دانشجو در مراکز خصوصی شرکت داشته باشد می‌بایست مبلغی را به عنوان شهریه پرداخت نماید.

البته باید بدانید که دانشجویان برای اینکه کارت کتابخانه، کد دانشجویی، دسترسی به امکانات ورزشی و … را داشته باشند باید مبلغی بین سی تا شصت و پنج یورو را پرداخت نمایند. علاوه بر این برای شرکت در امتحان باید هزینه‌ای را پرداخت کنید.

با پرداخت این هزینه معمولاً از شما مراقبت‌های بهداشتی به عمل خواهد آمد همچنین تخفیف‌های زیادی در سراسر کشور شامل حال دانشجو خواهد شد. این بدان معنا است که این پول پرداختی به هیچ وجه هدر نخواهد رفت و به خود دانشجو بر خواهد گشت.

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در نروژ

بسیاری از رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نروژ به صورت رایگان هستند. ضمن این که بسیاری از این رشته‌ها به صورت رایگان و با زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شوند. همین موضوع باعث شده است تا نروژ هم اکنون بیشتر از ده هزار دانشجوی خارجی داشته باشد.

معمولاً دانشجویان مهاجر امکاناتی مشابه دانشجویان بومی در این مقطع تحصیلی دریافت خواهند کرد. این بدان معنا است که دولت این کشور امتیازات مساوی برای آن‌ها در نظر می‌گیرد.

مقطع تحصیلی دکترا در نروژ

بدون شک یکی از بهترین مقاطع تحصیلی که امکان اقامت شما در کشور نروژ را بعد از فارغ التحصیلی فراهم می‌کند. تحصیل در نروژ و در مقطع دکترا به زبان انگلیسی است. تنوع رشته‌های دکترا نیز چون دیگر مقاطع تحصیلی بسیار زیاد است. افرادی که بتوانند در مقطع دکترا در نروژ تحصیل کنند قطعاً از امتیازات خوبی برخوردار خواهند شد. در این مقطع هم دولت هزینه مؤسسات آموزشی را پرداخت خواهد کرد به همین دلیل شما می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی به صورت رایگان تحصیل کنید. در هر ترم شما تنها هزینه کمی بابت موارد مختلف پرداخت خواهید کرد که هزینه زیادی نمی‌باشد.

در صورتی که به دنبال پذیرش در رشته خود برای تحصیل در مقطع دکترا در این کشور هستید، باید ابتدا یک استاد را به عنوان سوپروایزر انتخاب کرده و با او مکاتبه انجام دهید.

بعد از موافقت استادی که برای سوپروایزر انتخاب کرده‌اید، باید شرایط علمی و پژوهشی چون یک رزومه قوی در این زمینه و مقاله های علمی و پژوهشی معتبری را هم داشته باشید. همچنین شما به مدرک زبان آیلتس 7 نیاز دارید. مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع 3 تا 5 سال است و تحصیل کردن در این مقطع به صورت رایگان است.

شرایط بورسیه برای تحصیل در نروژ

گرچه که اکثر دانشگاه‌های نروژ امکان تحصیل رایگان فراهم شده است، اما یکی از راه‌هایی که تحصیل در کشور نروژ را به شکل بسیار ارزان‌تری ممکن می‌کند، دریافت بورسیه تحصیلی است. در واقع چون کشور نروژ در میان کشورهای اروپایی کشوری گران قیمت است با دریافت بورسیه می‌توان این هزینه‌ها را بسیار کاهش داد و در تأمین هزینه زندگی موفق

َشرایط تحصیل در نروژ

یکی از روش های مهاجرت به کشور نروژ، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور نروژ، تحصیل رایگان، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی و تدریس دروس به زبان انگلیسی است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور نروژ در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. تمامی دوره های تحصیلی در کشور نروژ برای متقاضیان بین المللی رایگان است.

دولت نروژ به دانشجو اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل را می دهد.

در مقالاتی جداگانه، به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور نروژ خواهیم پرداخت.

پذیرش در دانشگاه‌های نروژ

حال که به شرایط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در کشور نروژ اشاره کردیم بهتر است تا در رابطه با نحوه پذیرش در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور به صحبت بپردازیم. به طور معمول برای این که بتوانید در دانشگاه‌های نروژ تحصیل کنید باید سنی بیشتر از 23 سال داشته باشید. قبل از ورود به دانشگاه شما باید دوره تحصیلی خود را به اتمام رسانده باشید.

برای ورود به دانشگاه از شما آزمون‌هایی گرفته خواهد شد. این آزمون‌ها شامل سؤالات چند گزینه‌ای در رابطه با موضوعات مختلف همچون ریاضیات، زبان بومی، زبان انگلیسی، سؤالات اجتماعی و علوم طبیعی هستند.

در صورتی که این آزمون را با موفقیت سپری کرده باشید قادر خواهید بود پذیرش دانشگاه‌های این کشور را اخذ نمایید. علاوه بر این موضوع شما باید توانایی‌های خاصی داشته باشید تا بتوانید در رشته مورد نظر خود در دانشگاه موفق باشید.

اگر قصد دارید تا در مؤسساتی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، مشغول به تحصیل شوید باید به صورت جداگانه به وب سایت این مؤسسات مراجعه نمایید و فرم‌های پذیرش را پر کنید. در صورتی که نتوانستید این فرم‌ها را به صورت اینترنتی دریافت کنید می‌توانید آنها را به طور مستقیم از دانشگاه و مؤسسه مربوطه دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه‌های نروژ برای تحصیل

معمولاً بهترین دانشگاه‌های نروژ دارای رشته‌های متنوعی هستند به همین دلیل دانشجویان می‌توانند رشته مورد علاقه خود را پیدا کنند و مشغول به تحصیل شوند. این دانشگاه‌ها معمولاً دارای سیستم آموزشی قدرتمندی هستند به همین دلیل سالانه دانشجویان قوی و نخبه‌ای را پرورش می‌دهند. به طور معمول بهترین دانشگاه‌های نروژ مدارک فارغ‌التحصیلی به دانشجویان اعطا می‌کنند که دارای اعتبار بین‌المللی هستند.

در ادامه لیست بهترین دانشگاه‌های نروژ را برای تحصیل آورده‌ایم:

 • دانشگاه اسلو: این دانشگاه در بین 131 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. همچنین در بین 58 دانشگاه برتر در اروپا قرار دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور نروژ شناخته می‌شود. دانشگاه اسلو را با نام دانشگاه علم و فناوری هم می‌شناسند. این دانشگاه تاکنون توانسته است 5 بار جایزه نوبل را اذعان خود کند همچنین دارای 9 مرکز آموزشی پیشرفته است به همین دلیل از لحاظ علمی و تحقیقاتی در سطح بالایی قرار دارد.
 • دانشگاه علم و فناوری: این دانشگاه را با نام علم و صنعت هم می‌شناسند. این مرکز آموزشی از ادغام 6 مؤسسه تحقیقاتی و آموزش عالی ایجاد شده است. در این دانشگاه رشته‌های مختلفی به مانند مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، اقتصاد و … وجود دارند که دانشجویان می‌توانند در آنها تحصیل کنند. دو نفر از محققان این مرکز در سال 2014 موفق به دریافت جایزه نوبل شده‌اند. این دانشگاه با بیش از 60 دانشگاه در سراسر دنیا توافق نامه مبادله دارد.
 • دانشگاه برگن: این دانشگاه در زمینه‌های خاصی همچون تحقیقات و بررسی‌های دریایی، آب و هوا و چالش‌های جهانی فعال است. در این دانشگاه رشته‌های مختلفی وجود دارند. برگن دارای هفت دانشکده است که دانشجویان می‌توانند در آن‌ها تحصیل کنند. برگن دارای یک موزه است به همین دلیل دانشجویان می‌توانند به صورت تجربی برخی از آموزش‌ها را دنبال کنند.
 • دانشگاه علوم زیستی: این دانشگاه بعد از اسلو دومین مؤسسه آموزش عالی قدیمی در کشور نروژ به حساب می‌آید. در این مرکز آموزشی بیش از هفت دانشگاه وجود دارد همچنین دانشجویان می‌توانند از بین صدها رشته‌ای که در این مرکز تدریس می‌شود انتخاب‌های خود را انجام دهند و مشغول به تحصیل شوند. یکی از ویژگی‌های دانشگاه علوم زیستی این است که برخی از رشته‌های آن صرفاً به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند که این موضوع می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی بسیار جذاب باشد.

موارد بالا تنها چهار دانشگاه برتر در این کشور بودند. البته باید بدانید که دانشگاه‌های بیشتری در نروژ وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و در بین بهترین دانشگاه ای این کشور قرار دارند. در ادامه برخی دیگر از بهترین دانشگاه‌های نروژ را معرفی می‌کنیم:

 • دانشگاه قطب شمال
 • دانشگاه استاوانگر
 • دانشگاه آگدر
 • دانشگاه بازرگانی نروژ
 • دانشگاه نورد
 • دانشگاه اقتصاد

مدارک لازم باری گرفتن ویزای دانشجویی

به طور معمول پروسه زمانی باری صادر کردن ویزای تحصیلی متفاوت می‌باشد. اگر قصد دارید تا این کار را انجام دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم که هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهید تا بتوانید ویزای تحصیلی و اقامت خود را اخذ کنید.

برای اخذ ویزای تحصیلی به مدارکی نیاز است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. شما باید ابتدا فرم درخواست اخذ ویزای تحصیلی خود را پر کنید.
 2. دانشجو باید دارای یک پاسپورت معتبر باشد.
 3. شما باید یک قطعه عکس ارائه دهید که اخیراً آن را گرفته باشید.
 4. باید نامه پذیرش تمام وقت از سوی دانشگاه مربوطه را داشته باشید.
 5. دانشجو باید دارای تمکن مالی باشد، به‌گونه‌ای که بتواند در طول دوران تحصیل، هزینه خود را پرداخت نماید. اگر فردی به همراه خود داشته باشید باید بتواند هزینه زندگی او را هم پرداخت نماید.
 6. شما باید اثبات کنید که می‌توانید در مسکن مناسب در نروژ سکونت داشته باشید.
 7. شما باید مدرکی داشته باشید که اثبات کند پس از اتمام مجوز اقامت برای تحصیل این کشور را ترک می‌کنید. یکی از این مدارک می‌تواند بلیط برگشت از نروژ باشد.

پس از این که تمامی این مدارک را ارائه دادید درخواست صدور ویزای تحصیلی شما بررسی می‌شود و در صورت کامل بودن مدارک ویزای شما صادر خواهد شد و می‌توانید به این کشور سفر کنید.

اقامت تحصیلی در نروژ

شما برای تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای، نیازمند اخذ مجوز تحصیل در کشور نروژ هستید.

شرایط برای اخذ مجوز تحصیلی برای دانشگاه ها

 1. پرداخت وجه درخواست
 2. اخذ پذیرش در یکی از موسسات آموزشی نظیر دانشگاه های معتبر کشور نروز.
 3. تحصیل به صورت تمام وقت.
 4. شما باید هزینه کافی برای زندگی در کشور نروژ را ارائه دهید. این میزان حداقل ۱۱۶۳۶۹ کرون نروژ به ازای هر سال است. این هزینه را می توان از طریق وام های دانشجویی، بورسیه های تحصیلی و یا ترکیبی از آن ها تامین نمود.
 5. در مواردی که نیاز به پرداخت شهریه داشته باشید، باید پول کافی برای پرداخت آن داشته باشید.
 6. باید محل اقامت مشخص در کشور نروژ داشته باشید.
 7. شرایط در کشور خودتان باید شرح داده شود و به این مورد اشاره کنید که پس از اتمام دوره تحصیلی به کشور خود باز خواهید گشت.

شرایط برای اخذ مجوز تحصیلی برای دانشگاه ها

 1. پاسپورت متقاضی و کپی کلیه صفحات آن.
 2. تکمیل فرم درخواست اینترنتی.
 3. دو قطعه عکس که باید اخیراً اخذ شده باشد.
 4. نامه پذیرش تمام وقت از یکی از موسسات آموزشی معتبر در کشور نروژ. در این نامه باید اطلاعاتی از قبیل نام متقاضی دوره دکتری، نام رشته ای که در آن پذیرفته شده اید، مقطع تحصیلی و مدت زمان تحصیل ذکر شده باشد.
 5. مدارک و مستندات که نشان دهنده توانایی شخص برای پرداخت هزینه های تحصیلی است، که از طرق زیر قابل اثبات است:
 • مدارک مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی.
 • قرارداد همکاری پاره وقت که می بایست شامل مواردی از قبیل اینکه چند ساعت در هفته کار خواهید کرد، دستمزد و طول دوره قرارداد همکاری باشد.
 • گواهی تمکن مالی از حسابتان در یکی از بانک های کشور نروژ. با توجه به اینکه انتقال پول از ایران به نروژ مشکل است، شما می توانید در زمان ارائه مدارک خود به سفارت، گواهی تمکن مالی حساب خود در یکی از بانک های کشور ایران را ارئه دهید.
 1. مدارک مربوط به محل اقامت در کشور نروژ

سخن پایانی

نروژ کشوری نفت خیز است که سالانه حجم زیادی از منابع نفتی خود را صادر می‌کند. این کشور دارای اقتصاد پویایی است. علاوه بر این موضوع دارای سیستم آموزشی بسیار خوبی هم می‌باشد و این امکان را برای بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان فراهم کرده است تا به صورت رایگان در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور تحصیل کنند.

نروژ یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی به شمار می‌رود. اگر قصد دارید تا برای تحصیل در نروژ اقدام کنید بهتر است با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید تا از جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به تحصیل در این کشور با توجه به شرایط خویش مطلع شوید. مشاوران و کارشناسان تخصصی ما در تمام طول مسیر همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان و به بهترین شیوه اقدام به مهاجرت نمایید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 7 میانگین: 3.9]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. امین
  25 اسفند 1399
  پاسخ

  درود . میشه برای تحصیل ارشد به زبان نروژی پذیرش بگیرید

  • صباپلن
   19 خرداد 1400
   پاسخ

   با سلام و درود
   امکان پذیر است اما مدرک زبان نروژی الزامی است.

 2. اردلان یزدان پناهی
  13 اسفند 1401
  پاسخ

  درود بر شما. سپاس از توضیحات خوب و مفید.
  بنده کارشناس عمران از دانشگاه شیراز و ارشد سازه های دریایی با معدل ۱۷.۵ از تبریز ،۴ تا مقاله دارم که ۲ تا کنفرانسی رتبه اول و ۲ تا ژورنالی هستن. یک کتاب ترجمه شده هم دارم. میخوام بدونم که ایا میشه فاند بگیرم چون دوستانم از بعضی جاها اروپا سالیانه مبالغ خوبی رو دریافت دارن میکنن. البته بنده منتظر تماس شرکت محترم شما هستم چون هماهنگ شده بود.

  • سلام و درود
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 3. M gh
  13 اسفند 1401
  پاسخ

  Ok

 4. طاهره
  1 شهریور 1402
  پاسخ

  سلام و وقت بخیر من فوق لیسانس حسابداری با معدل 16.4 و معدل لیسانس 17.1 هستم چطور میتونم پذیرش تحصیل رایگان بگیرم در مقطع فوق لیسانس

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 5. فرزانه
  1 مهر 1402
  پاسخ

  سلام لیسانس مترجمی انگلیسی 45 سال سن. امکان گرفتن ویزای تحصیلی برای مقطع فوق به زبان انگلیسی در رشته language studies یا MBA هست؟

  • با سلام
   رزومه شما باید به صورت دقیق‌تر بررسی شود، لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 6. دانیال محمدی
  11 آبان 1402
  پاسخ

  سلام وقت بخیر من فارق التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک هستم و برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد چطور میتونم پذیرش دانشگاها رو بگیرم و ازمون ورودی به دانشگاها چطور و چ زمانی هست ممنون

  • سلام، وقت بخیر
   رزومه شما باید دقیق‌تر بررسی شود،‌ جهت ارتباط با مشاوران مجموعه لطفا با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید