لوگو صبا ویزا
تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در کالج های کانادا و جزئیات ثبت نام در آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

کانادا که میزبان نزدیک به نیم میلیون دانشجوی بین‌المللی است، به ارائه آموزش با کیفیت بالا، شهریه مقرون به صرفه و مدارک معتبر جهانی مشهور است. به تحصیل در کالج های کانادا به عنوان، یک زندگی با کیفیت عالی، کار فوق العاده پس از تحصیل و فرصت‌های مهاجرت نگاه کنید. کانادا به عنوان یک کشور محبوب برای تحصیل در بین دانشجویان بین المللی برجسته است.

فهرست عناوین

تحصیل در کالج های کانادا

تحصیل در کالج کانادا

کانادا یکی از بزرگترین کشورهای چند فرهنگی است که به خاطر مناظر زیبا، فضاهای باز، کوه‌ها و دریاچه‌هایش محبوب است. سیستم مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته، قوانین دولتی انعطاف پذیر و فرصت اقامت دائم در کشور، آن را به یکی از پرسودترین گزینه‌ها در میان دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. هر ساله دانشجویان زیادی از چین، فیلیپین، ویتنام، پاکستان، سنگال، مراکش و غیره به دلیل سیستم آموزشی در سطح جهانی، دانشگاه‌های برتر و فرصت‌های شغلی فراوان در کانادا، مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌کنند.

شرایط ویزای دانشجویی برای تحصیل در کالج های کانادا

برای تحصیل در کالج های کانادا دانشجویان نیاز به مجوز تحصیلی دارند. با اینکه ویزای دانشجویی اجازه ورود شما به کانادا را می‌دهد، اما مجوز تحصیل اقامت شما در کانادا را تایید می‌کند و یک مدرک اجباری مهاجرت برای یک دانشجوی بین المللی است.

اگر مجوز تحصیل دارید، باید ثبت نام کرده و در تکمیل دوره خود پیشرفت معقول و به موقع داشته باشید. مجوز تحصیل شما با ویزای بازدید کننده یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) همراه است. لطفاً توجه داشته باشید که مجوز تحصیل مدرکی است که به شما امکان می‌دهد در کانادا تحصیل کنید در حالی که ویزای بازدید کننده یا ETA به شما اجازه ورود به کانادا را می‌دهد.

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، دانشجویان بین المللی به مدارک زیر نیاز دارند:

 1. پاسپورت معتبر: طبق کمیسیون عالی کانادا، دانش آموزان باید اعتبار گذرنامه را بررسی کنند و مطمئن شوند که اقامت مورد نظرشان در کانادا را پوشش می‌دهد.
 2. اثبات وجوه: در زمان درخواست مجوز تحصیل، دانشجویان باید ثابت کنند که دارای بودجه کافی برای پرداخت شهریه و انجام هزینه‌های زندگی در کانادا هستند.
 3. معاینه پزشکی مهاجرت (IME): هر دانشجوی بین المللی باید به طور اجباری تحت معاینه پزشکی مهاجرت تحصیلی قرار گیرد.
 4. نمره آزمون مهارت زبان انگلیسی: اثبات تسلط به زبان انگلیسی یکی دیگر از پیش نیازهای درخواست برای تحصیل در کانادا است.
 5. بیانیه هدف: در هنگام درخواست برای مجوز تحصیل کانادا، دانشجویان ملزم به ارائه نامه ای هستند که در آن هدف از انتخاب کشور به عنوان مقصد تحصیلی توضیح داده شود.

کانادا مکانی است که دارای بی نهایت امکانات برای دانشجویان بین المللی است. این به دانشجویان فرصتی می‌دهد تا زندگی خود را آنطور که می‌خواهند شکل دهند، به اهداف شغلی دست یابند و یاد بگیرند که به خودشان تکیه کنند.

هزینه تحصیل در کالج های کانادا

هزینه‌های شما برای شهریه بستگی به نوع مدرک و موسسه ای دارد که انتخاب می‌کنید. برای پوشش این موضوع، تقریباً بین 13000 تا 35000 دلار کانادا در سال نیاز دارید.

معمولاً دوره‌های علوم انسانی، آموزش و هنر کمی ارزان‌تر هستند، در حالی که موضوعاتی مانند پزشکی و مهندسی گران‌تر هستند. اگر مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، شهریه آن معمولاً بالاتر است و هزینه‌ها بسته به رشته تحصیلی متفاوت است. مانند بسیاری از کشورها، برنامه‌های MBA اغلب گران ترین برنامه‌های تحصیلی هستند. هزینه متوسط این برنامه‌ها بین 30000 تا 42000 دلار کانادا است.

 • هزینه مدرک کارشناسی: 13000 تا 20000 دلار
 • هزینه مدرک کارشناسی ارشد: 17000 تا 25000 دلار
 • هزینه مدرک دکترا: 7000 تا 15000 دلار
 • هزینه مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA): 30000 تا 40000 دلار

برای کاهش هزینه‌های تحصیلی خود می‌توانید برای بورسیه‌های مختلف کانادا نیز درخواست دهید.

دوره های برتر برای تحصیل در کالج های کانادا

در اینجا دوره‌های محبوبی وجود دارد که می‌توانید برای تحصیل در کانادا انتخاب کنید:

 • علوم کامپیوتر
 • کسب و کار
 • مهندسی
 • علوم بهداشتی
 • فیزیوتراپی
 • فناوری اطلاعات
 • انیمیشن و بازی
 • مهمان نوازی

آزمون های مورد نیاز برای تحصیل در کالج های کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند، ملزم به انجام برخی آزمون‌های استاندارد ضروری برای پذیرش هستند. این آزمون‌ها می‌توانند آزمون ورودی یا آزمون‌های مهارت انگلیسی باشند. در اینجا لیستی از آزمون‌های محبوبی وجود دارد که دانش آموزان باید برای درخواست برنامه مورد نظر خود در کانادا برای آنها آماده شوند:

 • آزمون آیلتس: سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یک آزمون محبوب مهارت زبان انگلیسی است که توسط اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا پذیرفته می‌شود. این آزمون مهارت‌های زبانی داوطلب را بر اساس دقت آنها در خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی ارزیابی می‌کند.
 • آزمون PTE: آزمون پیرسون برای زبان انگلیسی (PTE)، جایگزین دیگری برای آزمون آیلتس است که در بین بسیاری از مؤسسات دانشگاهی در کانادا محبوبیت پیدا کرده است. نتایج و نمرات PTE که به صورت آنلاین انجام می‌شود در مقایسه با سایر آزمون‌ها خیلی زودتر اعلام می‌شود و برای داوطلبانی که مایل به ثبت نام در اسرع وقت هستند، گزینه مناسبی است.
 • آزمون تافل: آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) که توسط ETS برگزار می‌شود، یک آزمون مهارت زبان انگلیسی است که به اشکال مختلف انجام می‌شود. داوطلبانی که به دنبال نسخه کوتاه‌تری از آزمون هستند، می‌توانند آزمون ضروری تافل را انتخاب کنند و داوطلبانی که به دنبال یک رسانه امن‌تر هستند، می‌توانند نسخه تافل در خانه را انتخاب کنند.

جدای از آزمون‌های فوق، دانشجویان اغلب ملزم به ارائه نمرات در آزمون‌های مختلف دیگر مانند SAT، GRE، GMAT و غیره هستند که بسته به شرایط پذیرش رشته و دانشگاهی که برای درخواست خود انتخاب می‌کنند، متفاوت است.

تحصیل در کالج کشور کانادا

کالج های برتر برای تحصیل در کانادا

برخی از بهترین دانشگاه‌ها و بهترین کالج های کانادا عبارتند از:

جدای از آموزش با کیفیت، این دانشگاه‌های ذکر شده گواهی‌هایی ارائه می‌دهند که دارای ارزشی معادل دریافت مدرک از ایالات متحده، استرالیا و سایر کشورهای اروپایی است. دولت و دانشگاه‌های کانادا برای توانمندسازی داوطلبان شایسته برای دستیابی به رویای تحصیل در خارج از کشور، بورسیه تحصیلی و سایر گزینه‌های کمک مالی ارائه می‌دهند.

مزایای تحصیل در کالج های کانادا

 • تحصیل مقرون به صرفه: یکی از دغدغه‌های عمده دانش آموزان و والدین در هنگام انتخاب هر مقصد تحصیلی در خارج از کشور، محاسبه هزینه‌ها است. هر پدر و مادری مایل است پولی را که به سختی به دست آورده است، خرج چیزهایی کند که آینده درخشان فرزندشان را تضمین می‌کند. در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان، بهترین کیفیت آموزش با نرخ‌های شگفت انگیز مقرون به صرفه، هزینه تحصیل کانادا را نسبتاً ارزان تر می‌کند. اگرچه هزینه‌های آموزشی در مقایسه با دوره‌های عمومی بر اساس رشته ای است که فرد انتخاب می‌کند، اما شهریه در مقایسه با سایر کشورهای بزرگتر بسیار کمتر است.
 • فرصت‌های شغلی: یکی از مزایای اصلی فارغ التحصیلی از یک موسسه آکادمیک کانادایی این است که شانس فرد را برای قرار گرفتن در یک سازمان معتبر با بسته حقوقی بهتر افزایش می‌دهد. دانشجویان مشتاق می‌توانند در طول دوره تحصیلی و پس از آن، گزینه‌های شغلی زیادی در کانادا پیدا کنند. یک دانشجو می‌تواند تا 20 ساعت در هفته طبق شرایط مجوز تحصیلی خود در طول تحصیل خود کار کند. همچنین مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات داده می‌شود. این چنین قرار گرفتن در معرض کار نه تنها منبع درآمد را تکمیل می‌کند، بلکه به رشد حرفه ای دانشجویان نیز کمک می‌کند. کانادا در چند سال گذشته شاهد دانشجویان بین المللی فراوانی از سراسر جهان بوده است و فرصت‌های کاری مختلفی را برای دانشجویان و متخصصان شاغل فراهم کرده است. طبق رتبه بندی یو اس نیوز، کانادا به عنوان بهترین کشور برای ایجاد عملیات تجاری در نظر گرفته می‌شود.
 • فرصت‌های پژوهشی: دولت کانادا فرصت‌های تحقیق و توسعه بسیار زیادی را به دانشجویان در زمینه‌هایی مانند کشاورزی، علوم محیطی، پزشکی، مخابرات، فناوری کامپیوتر و غیره ارائه می‌دهد. محققان از سراسر جهان برای اهداف تحقیقاتی به کانادا می‌آیند و از مزایای منحصر به فرد دولت کانادا استفاده می‌کنند و شرکت‌ها و سازمان‌ها با تقبل هزینه در آنجا تحقیق می‌دهند.
 • بورسیه‌های تحصیلی: یکی از دغدغه‌های اصلی دانش‌آموزان و والدین این است که بودجه کافی را برای تحصیل ترتیب دهند، به همین دلیل است که بسیاری از موسسات دانشگاهی کانادا انواع مختلف بورسیه‌های تحصیلی را به دانش‌آموزانی با سوابق تحصیلی و فوق برنامه عالی ارائه می‌دهند. دانشجویان شایسته می‌توانند برای بورسیه درخواست دهند یا حتی به طور خودکار بورسیه دریافت کنند. سه نوع بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند وجود دارد:
  • بورسیه‌های تحصیلی با بودجه دولت کانادا: این بورسیه‌ها به شکل جوایزی به دانشجویان ارائه می‌شود تا دانشجویان را تشویق به انتخاب تحصیل در کانادا کنند.
  • بورسیه‌های غیر دولتی: توسط تراست‌ها و جوامع مختلف به دانش آموزانی که دوره‌های خاصی را انتخاب می‌کنند اعطا می‌شود.
  • بورسیه‌های مؤسسه ای: این بورسیه‌ها توسط یک کالج یا دانشگاه به دانشجویانی اعطا می‌شود که تحصیل در آنجا را انتخاب می‌کنند.
 • استاندارد بالای زندگی: کانادا استاندارد زندگی بالاتری نسبت به بسیاری از کشورها دارد. ویژگی‌هایی مانند آموزش با کیفیت بالا، فرصت‌های شغلی سخاوتمندانه، مناظر زیبا، خدمات عمومی قابل دسترس و غیره، کانادا را به یکی از بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل تبدیل کرده است. طبق گزارشات تهیه شده، کانادا از نظر بهترین کیفیت زندگی در رتبه سوم جهانی قرار دارد.

بورسیه های تحصیلی در کالج های کانادا

در اینجا برخی از بورسیه‌های دولتی محبوب برای دانشجویان برای تحصیل در کانادا شرح داده شده است:

 • موسسه کانادا شاستری: این موسسه بورسیه‌های مختلف را در سطوح مختلف از فارغ التحصیل تا فوق دکترا و از تحقیقات تا کمک هزینه‌های آموزشی ارائه می‌دهد.
 • برنامه بورسیه مشترک المنافع کانادا: این طرح، دانشجویان با هوش بالا را از کشورهای مشترک المنافع که برای برنامه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی پیشرفته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری درخواست می‌کنند، شناسایی می‌کند.
 • برنامه بورسیه تحصیلی انتاریو: این بورسیه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلف در دسترس است.
 • شورای ملی تحقیقات کانادا (NRCC): کاردانی پژوهشی به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد مهندسی و دکتری ارائه می‌شود.
 • بورسیه دولتی استان کبک: این بورسیه برای دانشجویانی است که در کبک تحصیل می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی انتاریو تریلیوم: این بورسیه تحصیلی اولین بار در نوامبر 2010 برای دانشجویان دکتری از سراسر جهان برای تحصیل در انتاریو اعلام شد.
 • کمک هزینه مشارکت توسط شورای تحقیقات علوم اجتماعی و انسانی کانادا: این بورسیه برای داوطلبان D. در دسترس است.
 • بورسیه‌های فوق دکتری Banting: این بورسیه توسط دولت کانادا به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود تا برنامه‌های تحصیلات تکمیلی را در علوم طبیعی، علوم اجتماعی یا تحقیقات مراقبت‌های بهداشتی دنبال کنند.
 • بورسیه تحصیلی Vanier کانادا: این بورسیه تحصیلی توسط دولت کانادا به دانشجویان شایسته ای اعطا می‌شود که مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا در یک موسسه کانادایی هستند.

هزینه زندگی در کانادا

در واقع، تفاوت اساسی بین زندگی در کانادا و کشور شما وجود دارد. بررسی سبک زندگی کانادایی و هزینه زندگی در مکانی که قصد اقامت در آن را دارید بسیار مهم است. کبک یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا است که هزینه زندگی بسیار کمتری نسبت به سایر شهرها دارد. شما باید هنگام درخواست مجوز دانشجویی، باید به دولت کانادا ثابت کنید که پول کافی برای تامین هزینه‌های مالی را دارید. هنگام برنامه ریزی بودجه برای تحصیل در کالج‌های کانادا، هزینه‌های زیر را نیز در نظر بگیرید:

 • هزینه‌های ارتباطی: همیشه در بودجه خود پولی را برای قبوض تلفن و داده کنار بگذارید، زیرا اغلب با دوستان و خانواده خود تماس می‌گیرید. همچنین به دنبال طرح‌های تماس کم هزینه و همچنین تخفیف‌های دانشجویی باشید. میانگین هزینه‌های ارتباطی، ماهانه حدود 20 دلار کانادا خواهد بود.
 • کتاب‌های درسی و لوازم: خرید کتاب‌های درسی می‌تواند پرهزینه باشد. برای مثال، کتاب‌های دوره‌های مهندسی ممکن است بین 250 تا 350 دلار کانادا هزینه داشته باشند و ارزش دوره‌هایی مانند حقوق، پزشکی و داروسازی می‌تواند حتی بالاتر باشد. می‌توانید با خرید کتاب‌های دست دوم، خرید نسخه‌های دیجیتال یا حتی ثبت‌نام و عضویت در کتابخانه، در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.
 • هزینه‌های شخصی و جانبی: لباسشویی، لوازم آرایش، لباس، غذاخوری و غیره بخشی از هزینه‌های روزمره شما خواهد بود و تا حد زیادی به نوع سبک زندگی شما بستگی دارد.

سوالات متداول

آزمون‌های تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا چیست؟

در اینجا لیستی از آزمون‌های دیگری وجود دارد که ممکن است برای پذیرش در یک موسسه کانادایی لازم باشد:
·       آزمون توانمندی مدیریت فارغ التحصیل (GMAT)
·       آزمون‌های سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE)
·       آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT)
·       آزمون ارزیابی اسکولاستیک (SAT)
·       آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT)

آیا مدارک تحصیلی کانادا در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود؟

بله، مدارک تحصیلی از موسسات کانادایی در سراسر جهان پذیرفته می‌شود و به دلیل کیفیت آموزشی شناخته شده است.

محدوده دوره ‌های دیپلم بعد از دوازدهم در کانادا چقدر است؟

دوره‌های دیپلم در کانادا، دوره‌های کارآموزی را ارائه می‌دهند و به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا تجربیات ارزشمند را در یک محیط شرکتی به دست آورند و چشم‌اندازهای شغلی امیدوارکننده را دنبال کنند. موسسات کانادایی با همکاری با شرکت‌های معتبر، فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از موسسات، متخصصان شغلی را به کار می‌گیرند تا دانش‌آموزان را در فرآیند استخدام راهنمایی کنند و از آن‌ها در یافتن شغل مطلوب حمایت کنند.

آیا دانشجویان می‌توانند در طول تحصیل در کانادا کار کنند؟

دانشجویان اجازه دارند 20 ساعت در هفته در طول یک جلسه مداوم و تمام وقت در تعطیلات کار کنند.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

کانادا کشوری است که در آن آموزش با کیفیت بالا با نرخ شهریه کمتر از بسیاری از کشورها در دسترس است. با این حال، قبل از خروج از کشور خود، مهم است که هنگام محاسبه هزینه تخمینی تحصیل در کانادا علاوه بر هزینه تحصیل خود، هزینه‌هایی مانند اقامت، غذا، پوشش بهداشتی و سفر را نیز در نظر بگیرید. این به شما در برنامه ریزی موثرتر برای بودجه کمک می‌کند. مبلغی که برای شهریه هزینه می‌کنید بسته به نوع مدرک و موسسه ای که انتخاب می‌کنید متفاوت است. برای پوشش این هزینه‌ها، تقریباً بین 13000 تا 35000 دلار کانادا در سال نیاز دارید.

SDS برای کانادا چیست؟

برنامه استریم مستقیم دانشجویی (SDS) توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برای تسریع در روند صدور ویزا معرفی شده است. این برنامه نه تنها روند ویزا را تسریع کرده است بلکه آن را ساده تر و راحت تر نیز کرده است. SDS به متقاضیان اجازه می‌دهد تا ویزای خود را در عرض 4-6 هفته دریافت کنند. علاوه بر این، اگر یک دانش آموز واجد شرایط از طریق SDS درخواست دهد، به احتمال زیاد درخواست آنها ظرف 20 روز پس از تاریخ ارسال بررسی خواهد شد.

سخن پایانی

کانادا یک مقصد تحصیلی بین المللی است که به سرعت در حال رشد است و در میان سه کشور برتر جهان قرار دارد. با توجه به تحصیلات مقرون به صرفه، چشم‌اندازهای شغلی عالی و جمعیت دوستانه، سالانه بیش از 600000 دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در کانادا به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند. اگر شما هم قصد تحصیل در کالج های کانادا را دارید، می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر به دفتر مهاجرتی صباویزا مراجعه کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید