لوگو صبا ویزا
دانشگاه آگدر

دانشگاه آگدر

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه آگدر به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزاویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

آیا می‌دانید امروزه دانشگاه‌های نروژ از نظر سطح علمی و کیفیت آموزش به پای دانشگاه‌های معتبر دنیا رسیده‌اند؟ آیا می‌دانید دانشگاه آگدر (the university of agder) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور نروژ است که دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرد؟

امروزه دانشگاه‌های کشور نروژ همانند کانادا، فرانسه، آلمان وغیره توجه بسیاری از افراد را در کشورهای مختلف به خود جلب می‌کنند. زیرا این مراکز نه‌تنها از نظر علمی بلکه از نظر آموزش و امکانات نیز تاحدودی با دانشگاه‌های معتبر جهان برابری ‌می‌کنند.

دانشگاه آگدر نیز یکی از مراکز آموزشی این کشور به شمار می‌رود که سالانه دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف را برای ادامه تحصیل می‌پذیرد. به طوری که این دانشجویان می‌توانند در رشته‌های تحصیلی مورد نظر در مقطع تحصیلی مربوطه به ادامه تحصیل بپردازند.

بنابراین اگر شما نیز به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید، پیشنهاد می‌دهیم با این دانشگاه و شرایط آن برای دانشجویان خارجی آشنا شوید و سپس نسبت به تصمیم‌گیری اقدام کنید.

کالج آگدر

آشنایی با دانشگاه آگدر the university of agder

دانشگاه آگدر یکی از بهترین مراکز آموزشی در کشور نروژ به شمار می‌رود. این دانشگاه یک مجموعه آموزش عالی غیرانتفاعی و دولتی است که در سال 1994 آن را تاسیس کرده‌اند. این مرکز در ابتدا با نام‌هایی مانند کالج دانشگاه آگدر یا کالج آگدر شناخته میشده است.

زیرا این مجموعه یکی از کالج‌های نروژ است که با بودجه دولتی آن را می‌گردانند و از ادغام کالج آگدر با پنج دانشگاه دیگر مانند دانشکده پرستاری، دانشکده تخصصی وغیره ایجاد شده است. چنان که در سال 2007 میلادی این دانشگاه به‌عنوان یکی از جدیدترین کالج‌های نروژ شناخته و جز جوان‌ترین کالج‌های این کشور دسته‌بندی شد.

این دانشگاه در یک شهر بسیار کوچک، کریستیانسان، با جمعیت 50000 تا 249999 نفر قرار دارد. این مرکز آموزشی دو پردیس در کریستیانسان و گریمستاد دارد. پردیس کریستیانسان دارای ساختمان‌های مختلف در یک محوطه پارک است که طراحی جدید و بسیار شیکی دارند.

این پردیس در نزدیکی مناطق تفریحی و مرکز شهر واقع شده است. پردیس کریستیانسان علاوه بر مرکز آموزشی مجهز به امکانات ورزشی بسیار عالی و گزینه‌های تفریحی زیاد در محوطه و فضای باز پارک است.

پردیس دیگر آشنایی با دانشگاه آگدر the university of agder که گریمستاد نام دارد، یک محیط همه‌کاره محسوب می‌شود. زیرا این پردیس مجهز به امکانات بی‌نظیر و درجه یکی از جمله موارد زیر است:

 • استودیوی تولید رسانه
 • آزمایشگاه‌های مدرن و پیشرفته
 • خانه هوشمند مخصوص آزمایشات فناوری
 • بیمارستان شبیه‌سازی‌شده
 • و بسیاری موارد دیگر.

همچنین در این پردیس علاوه بر کلاس‌های آموزشی، سالن‌هایی مخصوص گروه‌های کوچک و بزرگ دانشجویان وجود دارد که فضایی همه‌کاره و صمیمی برای مطالعه ایجاد کرده است.

 

تعداد دانشجویان، کارمندان، دانشکده ها و رشته های تحصیلی آگدر

بر اساس آخرین آمارها این دانشگاه به طور کلی حدود 13000 دانشجوی داخلی و بین‌المللی دارد. همچنین در این مرکز آموزشی حدود 1400 نفر به‌عنوان هیئت علمی، کارمندان اداری وغیره مشغول به فعالیت هستند.

همچنین باید بدانید این مجموعه آموزشی مجهز به چندین دانشکده برای تحصیل در رشته‌های مختلف است. به طوری که از جمله دانشکده‌های دانشگاه آگدر the university of agder می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشکده علوم انسانی و معارف
 • دانشکده علوم ورزشی و بهداشت
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده تجارت و حقوق
 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • وغیره.

بنابراین با توجه به تعداد دانشکده‌ها و موضوعیت آن‌ها شما می‌توانید در این مرکز در رشته‌های تحصیلی گوناگون در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهید. بهداشت، تاریخ، هنرهای تجسمی، فلسفه، موسیقی، تئاتر، علوم طبیعی، اقتصاد، علوم اجتماعی، کامپیوتر، مدیریت، حقوق، ادبیات، زبان شناسی، ارتباطات و رسانه وغیره تنها برخی از رشته‌های تحصیلی آگدر هستند.

علاوه بر این‌ها این دانشگاه مجهز به کتابخانه‌ای با امکانات بی‌نظیر برای مطالعات فردی و جمعی و امکانات بی‌نظیر برای ورزش‌های مختلف است.

 

اعتبار، رنکینگ و رتبه های جهانی دانشگاه Agder

یکی از نکاتی که افراد هنگام انتخاب دانشگاه خود در کشورهایی خارجی برای ادامه تحصیل به آن دقت می‌کنند، رنکینگ یا رتبه‌های جهانی آن مرکز است. اگر شما نیز به این مسئله اهمیت می‌دهید، باید بدانید آگدر در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهانی در رتبه 1408 قرار دارد.

همچنین رتبه این مرکز آموزشی در نروژ در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان در اروپا 526 است و بین بهترین دانشگاه‌های جهانی در کشور نروژ در رتبه 10 قرار دارد. بنابراین می‌توان گفت دانشگاه آگدر the university of agder در دسته مراکز آموزشی رده متوسط یا B قرار می‌گیرد.

 

خصوصیات و رویکردهای آموزشی دانشگاه آگدر نروژ

اگر می‌خواهید یک دانشگاه بی‌نظیر را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور خود انتخاب کنید، بیش از هر چیز ویژگی‌های خاص آن را مورد توجه قرار دهید. در واقع پس از بررسی امکانات باید به بررسی رویکردها و روش‌های آموزشی یا عملکردهای خاص مرکز مورد نظر باید بپردازید.

در این رابطه باید بدانید آگدر در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها دارای رویکردهای آموزشی و ویژگی‌های به‌خصوصی است که احتمال دارد با انتخاب دیگر مراکز از آن‌ها بی‌بهره بمانید. چنان که از جمله این خصوصیات باید به موارد زیر اشاره کرد:

 

دارای روش های مختلف برای آموزش

آگدر یکی از مراکز آموزشی معتبر در نروژ به شمار می‌رود که روش‌ها و رویکردهای مختلفی برای آموزش به دانشجویان در مقاطع و رشته‌های تحصیلی مختلف دارد. به طوری که در این دانشگاه علاوه بر امکان تحصیل در کلاس‌، امکان یادگیری و آموزش در سالن‌های مختلف و به صورت گروهی وجود دارد.

همچنین این مرکز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زیرساخت‌های آموزش دیجیتال دارای رویکردهای آموزشی دیگر از جمله آموزش آنلاین و از راه دور است. چنان که در شرایط مختلف شما می‌توانید به صورت آنلاین از آموزش‌ها بهره‌مند شوید.

علاوه بر این در دانشگاه آگدر the university of agder امکاناتی وجود دارد که دانشجویان از راه دور نیز می‌توانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر بپردازند. بنابراین اگر به هر یک از این روش‌های آموزشی نیاز دارید، آگدر برای شما گزینه مناسبی برای تحصیل در نروژ به شمار می‌رود.

آموزش با بهترین کیفیت در تمامی مقاطع تحصیلی

از دیگر ویژگی‌های این دانشگاه می‌توان به توجه زیاد به چگونگی تدریس و آموزش اشاره کرد. در این رابطه باید بدانید مسئولان این مرکز از گذشته تاکنون تلاش می‌کنند که به بهترین شکل و با استفاده از شیوه‌های آموزشی گوناگون بهترین اطلاعات را با کیفیت بالا به دانشجویان عرضه کنند.

تبادل دانشجو

یکی دیگر از خصوصیات قابل توجه این مرکز آموزشی این است که امکان تبادل دانشجو در آن وجود دارد. منظور از تبادل تاحدودی همان انتقال دانشجویان است. به طوری که این دانشگاه امکاناتی را برای دانشجویان فراهم کرده است که بتوانند از دانشگاه‌های دیگر به این مرکز انتقالی بگیرند.

البته این انتقالی به شرطی است که دانشجویی از دانشگاه آگدر the university of agder به دانشگاه دانشجوی انتقالی نیز منتقل شود و تبادل صورت گیرد.

پذیرش دانشجویان بین‌المللی

از آنجا که آگدر یکی از دانشگاه‌های جهانی در کشور نروژ محسوب می‌شود، همانند بسیاری از این مراکز سالانه تعدادی از دانشجویان خارجی را نیز پذیرش می‌کند و این یکی از ویژگی‌های خاص این مجموعه بین دانشگاه‌های دیگر نروژ است.

اما باید توجه داشته باشید که پذیرش دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در آگدر به عوامل بسیاری بستگی دارد و باید واجد شرایط مورد نظر آن باشید.

تدریس رشته های تحصیلی متفاوت به زبان انگلیسی

جالب است بدانید در این دانشگاه همانند بسیاری از مراکز آموزشی بین‌المللی بسیاری از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند اما تعداد این دوره‌ها و دروس در این مجموعه زیاد و در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت است.

به طوری که از جمله دوره‌های کارشناسی  دانشگاه آگدر the university of agder به زبان انگلیسی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مطالعات توسعه جهانی
 • زبان انگلیسی
 • ورزش‌های الکترونیکی آکادمیک
 • اجرای موسیقی- موسیقی کلاسیک غربی

 

و اما برنامه‌های دوره کارشناسی ارشد که به صورت کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، عبارت هستند از:

 • انگلیسی
 • ریاضیات
 • توسعه و برنامه‌ریزی شهری
 • اکولوژی ساحلی
 • موسیقی محبوب
 • اجرای موسیقی- موسیقی کلاسیک غربی

توجه داشته باشید که این دروس تنها به دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا ارائه داده می‌شوند.

پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه آگدر

پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه آگدر

اگر شما جز آن دسته از افراد مشتاق به ادامه تحصیل در دانشگاه آگدر هستید، پیش از هر چیز باید با چگونگی درخواست برای پذیرش و ادامه تحصیل در آن آشنا شوید. در این رابطه باید بدانید آگدر برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی شرایط به‌خصوص و مهلت زمان مشخصی دارد.

به طوری که باید به شرایط پذیرش دانشگاه آگدر the university of agder توجه و سپس مدارک مورد نیاز را تهیه و درخواست خود را ثبت کنید. در صورتی که درخواست شما پذیرفته شود، با پرداخت هزینه‌های لازم نامه رسمی پذیرش را دریافت می‌کنید.

این نامه برای ثبت درخواست اقامت و دریافت ویزای تحصیلی نروژ برای ادامه تحصیل در این کشور الزامی است. زیرا برای درخواست اقامت باید تاییدیه هزینه‌های پرداخت‌شده، مدارک محل اقامت و نامه رسمی پذیرش را به همراه مدارک دیگر ارائه دهید.

 

شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی در آگدر

حال که با چگونگی ثبت درخواست برای پذیرش در آگدر آشنا شدید، باید بدانید این مرکز برای پذیرش چه شرایطی را مد نظر قرار می‌دهد. شرایط این مجموعه آموزشی برای پذیرش دانشجویان خارجی تاحدودی مشابه دیگر دانشگاه‌ها است و عبارت هستند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر
 • دریافت حداقل معدل بر اساس شرایط این مرکز
 • مدارک مربوط به توانایی شما در زمان انگلیسی
 • مدارک مستند برای اثبات توانایی شما برای تامین هزینه‌های زندگی در کشور نروژ
 • وغیره.

 

نکات مهم برای پذیرش در دانشگاه آگدر

علاوه بر شرایط ذکر شده برای پذیرش در دانشگاه آگدر the university of agder باید به یک سری نکات توجه کنید. زیرا در غیر این صورت احتمال رد درخواست شما بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • توجه داشته باشید که مدرک کارشناسی شما برای پذیرش در این دانشگاه باید شرایط خاصی داشته باشد و پیش از اقدام به کسب اطلاعات کافی در این رابطه بپردازید.
 • مدارک صحیح و معتبری را برای اثبات توانایی مالی خود تهیه کنید.
 • ممکن است در زمانی که شما برای ثبت درخواست اقدام می‌کنید، شرایط تغییر کرده باشد و باید مجدد از شرایط جدید مطلع شوید.
 • بررسی کنید که رشته‌ای که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در این مرکز انتخاب کرده‌اید، علاوه بر شرایط گفته شده، قوانین خاص دیگری نداشته باشد.
 • دقت کنید که شرایط شما کاملا با قوانین این دانشگاه تطبیق داشته باشد.
 • مدارک مورد نیاز برای درخواست را به طور کامل و درست مطابق با قوانین تهیه کنید.

توجه داشته باشید که در صورت سهل‌انگاری در یک از موارد ذکر شده، امیدی به پذیرش شما در این مرکز آموزشی در کشور نروژ نخواهد بود.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در آگدر

علاوه بر آنچه تا به اینجا گفته شد، شما ضمن بررسی شرایط و تطبیق شرایط خود با قوانین این دانشگاه باید مدارک به‌خصوصی را نیز برای پذیرش در دانشگاه آگدر the university of agder تهیه کنید. این مدارک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دیپلم دوره دبیرستان یا گواهی دوره متوسطه
 • مدرک کارشناسی (تمامی صفحات)
 • مدارک اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • کپی از پاسپورت
 • کپی از شناسنامه عکس‌دار
 • مدارک اثبات توانایی مالی کافی
 • سوابق تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • و موارد دیگر.

در زمان تهیه مدارک برای پذیرش در آگدر به این نکته توجه کنید این مدارک برای ثبت درخواست باید از مدارک اصلی شما اسکن و به شکل فایل پی دی اف با کیفیت بسیار بالا بارگذاری شوند.

البته دقت داشته باشید که پیش از این تمامی مدارک شما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و آن‌ها را به همراه کپی‌ تاییدشده مدارک به زبان اصلی ارائه دهید. علاوه بر این‌ها در صورتی که در این دانشگاه پذیرفته شوید، باید مدارک دیگری را برای دریافت تایید نهایی و پذیرش کامل در سایت مربوط به این مرکز ارائه دهید.

در غیر این صورت احتمال از دست دادن فرصت تحصیل در  دانشگاه آگدر the university of agder برای شما وجود دارد.

 

هزینه تحصیل در the university of agder

دانشگاه آگدر در کشور نروژ همانند بسیاری از دانشگاه‌های جهانی نه‌تنها از دانشجویان داخلی بلکه از دانشجویان بین‌المللی نیز برای ادامه تحصیل در این مرکز هزینه‌های به‌خصوصی را دریافت می‌کند. چنان که بخش اصلی این هزینه‌ها را شهریه هر ترم در مقاطع تحصیلی مختلف تشکیل می‌دهد که برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی تاحدودی یکسان است.

شهریه‌ای که آگدر برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشجویان داخلی و بین‌المللی دریافت می‌کند، براساس بسیاری از عوامل 1000-0 دلار آمریکا یا 0-750 یورو است. اینکه برای شهریه چه مبلغی را پرداخت کنید، به عواملی همچون موارد زیر بستگی دارد:

 • ملیت یا کشور محل اقامت
 • سطح تحصیلی و آخرین مدرک تحصیلی شما
 • زمینه‌ها و رشته‌های تحصیلی
 • وغیره.

بنابراین برای اطلاع از مبلغ دقیق شهریه برای رشته و مقطع تحصیلی و محل اقامت شما بهتر است به صورت مستقیم با دانشگاه ارتباط برقرار کنید. البته توجه داشته باشید هزینه‌های تحصیل در دانشگاه آگدر the university of agder  به شهریه سالانه ختم نمی‌شود.

به طوری که برای ادامه تحصیل در آگدر باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه اقامتگاه یا اجاره خانه، خوراک، پوشاک، رفت‌وآمد، وسایل مورد نیاز برای تحصیل وغیره را پرداخت کنید. ضمن اینکه پیش از همه این هزینه‌ها شما ملزم به پرداخت هزینه‌های درخواست پذیرش در این دانشگاه هستند.

این هزینه‌ها شامل هزینه درخواست و دریافت نامه رسمی پذیرش، هزینه ترجمه و کپی مدارک وغیره می‌شود. با توجه به این موارد توصیه می‌کنیم ابتدا هزینه‌ها را به صورت کامل برآورد و سپس در صورت توانایی مالی کافی برای درخواست تحصیل در این مرکز اقدام کنید تا با مشکلات جدی و پشیمانی مواجه نشوید.

البته دقت داشته باشید که با دریافت بورسیه تحصیلی نروژ این هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کنند و نیازی به هیچ نگرانی نیست.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آگدر

بورسیه تحصیلی دانشگاه آگدر

اگر به دنبال ادامه تحصیل در این دانشگاه هستید اما نمی‌توانید هزینه‌های آن را تامین کنید، توصیه می‌کنیم از بورسیه‌های تحصیلی آن استفاده کنید. آگدر یکی از بهترین موسسات آموزشی در نروژ محسوب می‌شود که بورسیه‌های مختلفی را برای کمک به دانشجویان داخلی و بین‌المللی خود در نظر گرفته است.

هر یک از این بورسیه‌ها شرایط و قوانین مخصوص‌به‌خود را دارد و شما باید بر اساس شرایط تحصیلی، علمی، فعالیت‌ها وغیره خود برای دریافت یکی از آن‌ها اقدام کنید. همچنین باید بدانید هر یک از این بورسیه‌ها در دانشگاه آگدر the university of agder کمک‌هزینه متفاوتی هستند و مبلغ آن‌ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

این بورسیه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی از تمام کشورهای دنیا قابل استفاده است اما تنها محصلان برخی از رشته‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. مهندسی سیستم‌های کنترل، تحقیقات دکتری در زمینه ICT، زبان‌های برنامه‌نویسی و امنیت سایبری از جمله این موارد هستند.

البته برای دریافت این بورسیه تحصیلی باید شرایط به‌خصوصی داشته باشید و مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. به‌عنوان مثال برای دریافت بورسیه‌های این دانشگاه باید اطلاعات مربوط به تحصیلات و تجارب خود مانند مدارک تحصیلی، گواهی‌نامه‌ها وغیره را به صورت آنلاین ارائه دهید.

علاوه بر این برای برخی از بورسیه‌ها لازم است که اسناد زیر را نیز تهیه کنید:

 • کارنامه و ریز نمرات از تمام مقاطع تحصیلی
 • نامه تشویق
 • پایان‌نامه کارشناسی ارشد
 • وغیره.

بنابراین ابتدا بررسی کنید کدام یک از بورسیه‌های آگدر با شرایط شما تناسب دارد و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

 

سخن پایانی

از آنجاکه امروزه تحصیل در کشور نروژ به اندازه کانادا، انگلیس، آمریکا وغیره طرفدار پیدا کرده است، در این متن به معرفی دانشگاه آگدر the university of agder، یکی از بهترین موسسات آموزشی جهانی این کشور پرداختیم.

به طوری که در ابتدا با موقعیت جغرافیایی، پردیس‌ها، دانشکده‌ها، رشته‌های تحصیلی، تعداد دانشجویان و کارمندان آن آشنا شدید. همچنین گفته شد که این دانشگاه چه رتبه‌های جهانی دارد و رویکردهای آموزشی و خصوصیات آن چیست.

علاوه بر این‌ها دانستید که این مرکز آموزشی چه شرایطی برای پذیرش دانشجویان خارجی دارد و چه هزینه‌هایی را برای تحصیل در آن باید پرداخت کنید. ضمن اینکه متوجه شدید این دانشگاه برای کاهش هزینه‌ها به دانشجویان بورسیه‌های تحصیلی ارائه می‌دهد.

حال در نهایت اگر قصد ادامه تحصیل در آگدر را دارید و نیازمند کمک و راهنمایی هستید، می‌توانید با مشاوران متخصص ما در موسسه مهاجرتی صبا ویزاویزا تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید