کمپین نوروزی صبا ویزا برای ویزای تحصیلی - کاری کانادا | با هدیه 40 میلیونی ثبت‌نام رایگان
لوگو صبا ویزا
دانشگاه واخنینگن

دانشگاه واخنینگن

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه واخنینگن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزاویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

دانشگاه واخنینگن در استان خلدرلاند کشور هلند واقع شده است. این شهر جمعیتی در حدود سی هزار نفر دارد و بین مردم به شهر علوم زیستی معروف است؛ چراکه در دانشگاه این شهر در زمینه علوم زیستی تحقیقات گسترده‌ای انجام شده است.

این دانشگاه فعالیت خود را با کار در حوزه کشاورزی آغاز کرد. سال تاسیس این دانشگاه به ۱۸۷۶ می‌رسد و هم اکنون با داشتن 170 پروفسور و 13 هزار دانشجو به یکی از دانشگاه‌های بزرگ جهان تبدیل شده است. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد.

جالب است بدانید فضای این شهر به شدتی علمی است که تعدادی از مردم نیز در قسمت‌های علمی و خدماتی این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. همچنین این دانشگاه فرصت‌های شغلی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند که پس از فراغت از تحصیل مشغول به کار شوند. اما شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چطور می‌توان در این دانشگاه تحصیل کرد و هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

تحصیل در دانشگاه واخنینگن

فهرست عناوین

تحصیل در دانشگاه واخنینگن

کشور هلند تلاش کرده که در زمینه علمی در جهان پیشتاز باشد به همین دلیل به یکی از گزینه‌های تحصیل در خارج تبدیل شده است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های هلند را داشته باشید می‌توانید یکی از زبان‌های هلندی یا انگلیسی را انتخاب کنید.

البته تمامی رشته‌های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس نمی‌شوند اما اغلب آن‌ها به زبان انگلیسی هستند به همین دلیل افراد زیادی این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. در واقع حدود 40 رشته از کارشناسی و کارشناسی ارشد فقط به زبان انگلیسی تدریس و ارائه می‌شوند.

رشته‌های علوم زیستی و علوم کشاورزی از جمله رشته‌هایی هستند که در این دانشگاه به طور تخصصی در خصوص آنها تحقیق و پژوهش می‌شود. توجه داشته باشید، شما برای تحصیل در این دانشگاه به ویزای تحصیلی کشور هلند نیاز دارید.

 

رشته های تحصیلی در دانشگاه واخنینگن

دانشگاه واخنینگن در کنار آموزش به تحقیقات نیز اهمیت بسیاری می‌دهد. به‌طوریکه بسیاری از افراد آن را یک مرکز تحقیقاتی بنیادی می‌دانند. این موضوع سبب شده که یکی از اهداف این دانشگاه آموزش مراحل تحقیق در همه مقاطع تحصیلی باشد. البته هدف اصلی دانشگاه واخنینگن بهبود کیفیت زندگی با پتانسیل‌های موجود در طبیعت است. به همین دلیل تمرکز این دانشگاه روی زمینه‌های آب و هوا، سلامت، تغذیه، محیط زیست وغیره است. در این دانشگاه رشته‌های زیر وجود دارد که می‌توانید بر اساس علاقه خود انتخاب و در آن حوزه به تحقیق و پژوهش بپردازید.

 • مدیریت منابع طبیعی
 • صنایع غذایی
 • کشاورزی
 • غذا و محیط زیست
 • علوم دامی
 • علوم گیاهی
 • علوم اجتماعی
 • زبان انگلیسی و آلمانی
 • گیاه پزشکی
 • میکروب شناسی
 • قارچ شناسی
 • بیوتکنولوژی
 • اقتصاد و سیاست
 • سلامت و جامعه
 • بوم شناسی
 • زیست شناسی انسانی

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه واخنینگن هلند

برای پذیرفته شدن در دانشگاه واخنینگن به مدارک ذیل نیاز دارید:

1. رزومه قوی شامل مشخصات، تخصص‌ها و توانایی‌های شما

2. نمره قبولی در آزمون آیلتس، تافل و کمبریج

 • نمره قابل قبول در آزمون آیلتس سطح دو بالاتر از 6.5 است.
 • نمره قابل قبول در آزمون تافل بالاتر از 92 است.
 • نمره قابل قبول در آزمون کمبریج FCE، A است.

3. مدرک SOP

4. مدارک تحصیلی و ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی

5. انگیزه نامه

6. توصیه نامه تحصیلی

7. عکس

8. پروپوزال ارشد برای پذیرش در مقطع دکترا

9. بیمه سلامت دانشجویی

10. گواهی تمکن مالی

شما باید برای پذیرفته شدن در این دانشگاه تمامی مدارک را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. همچنین دقت کنید نوشتن یک انگیزه نامه قوی می‌تواند شانس قبولی رشته شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه‌های هلند شرط معدل نیز دارند.

 

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کشور هلند به چه معناست؟

تمکن مالی برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند به این معناست که آیا شخص می‌تواند هزینه تحصیل و زندگی در این شهر را بپردازد؟ تحصیل در رشته‌های این دانشگاه برای افراد غیر اروپا رایگان نیست به همین دلیل فرد باید با در نظر گرفتن تمامی جوانب بررسی کند که می‌تواند هزینه تحصیل و زندگی خود را بپردازد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه واخنینگن هلند

هزینه تحصیل در کشور هلند برای همه افراد یکسان نیست، در واقع افرادی که از اروپا و سوئیس برای تحصیل به این کشور می‌آیند نیازی به پرداخت شهریه در این دانشگاه ندارند. اما افرادی که از سایر کشورها این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند موظف‌اند هرترم شهریه‌ای را پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی نسبت به ارشد و دکترا ارزان‌تر است و با پرداخت هزینه‌ای بین 8 تا 15 هزار یورو در سال می‌توانید در این دانشگاه تحصیل کنید. بد نیست بدانید که تحصیل در این دانشگاه برای افراد سایر کشورها رایگان نیست اما دولت از افرادی که پشتکار دارند حمایت می‌کند.

افرادی که در مقاطع ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند شهریه‌ای بالاتر از 15 هزار یورو در سال باید بپردازند. توجه داشته باشید که مقدار دقیق شهریه شما بستگی به درس و واحدهای درسی شما دارد.

بورسیه دانشگاه واخنینگن

بورسیه دانشگاه واخنینگن هلند

بورسیه دانشگاه واخنینگن هلند برای مقطع کارشناسی دو نوع است. بورسیه هلند و لاله‌های نارنجی از جمله بورسیه‌هایی هستند که در مقطع لیسانس افراد می‌توانند برای گرفتن آن اقدام کنند. در ادامه هریک از این بورسیه‌ها را توضیح خواهیم داد.

 

بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه تحصیلی در کشور هلند برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در این نوع بورسیه از افراد با استعداد بعضی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز حمایت می‌شود. افرادی که نامزد دریافت بورسیه تحصیلی هلند می‌شوند تا سه بورسیه می‌توانند دریافت کنند. مبلغ هریک از این بورسیه‌ها تا 15000 یورو است.

بورسیه لاله های نارنجی

این دانشگاه با داشتن 30 بورسیه تحصیلی شش کشور را پوشش می‌دهد. این کشورها شامل هندوستان، اندونزی، روسیه، افریقا، ویتنام، کره است. چنانچه فردی نامزد دریافت این بورسیه باشد، شهریه آن 25 درصد کاهش می‌یابد.

 

چگونه ویزای تحصیلی در کشور هلند را بگیریم؟

شاید لازم باشد قبل از اینکه ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید، اطلاعاتی در مورد این کشور کسب کنید. هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و در زمره زیباترین کشورهای جهان قرار دارد. در این کشور امکانات رفاهی بالایی برای مردم در نظر گرفته شده است و نرخ بیکاری بسیار پایین بوده، چراکه دارای اقتصادی رو به پیشرفت است.

در صورتی که بتوانید اقامت دائم این کشور را پس از ویزای تحصیلی بگیرید، فرزندان زیر 18 سال شما از لحاظ هزینه‌های پرورش تامین می‌شوند. هزینه زندگی در هریک از شهرهای این کشور متفاوت است. شاید بتوان گفت کم‌ترین هزینه زندگی دانشجویی را شهر انسخده به خود اختصاص داده است. در ادامه به شما خواهیم گفت در هر مقطع چگونه می‌توانید ویزای تحصیلی بگیرید.

 

ویزای تحصیلی کشور هلند در مقطع کارشناسی

رشته‌های کارشناسی دانشگاه واخنینگن یکی از مقاطع تحصیلی پرتقاضا بین دانشجویانی است که قصد گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند را دارند. برای این مقطع افراد باید مدرک 12 ساله دیپلم خود را داشته باشند، همچنین لازم است مدرک آیلتس با نمره 6 برای تحصیل در دانشگاه‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند داشته باشید. دقت کنید که هزینه تحصیل در هر رشته‌ای در مقطع کارشناسی نیز متفاوت است.

 

ویزای تحصیلی کشور هلند در مقطع کارشناسی ارشد

اگر قصد تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد هلند را دارید لازم است که مدرک آیتلس 6.5 داشته باشید. همچنین توجه کنید که مدت زمان تحصیل شما بین 1 الی 2 سال خواهد بود؛ این زمان بستگی به رشته شما دارد.

افرادی که ویزای تحصیلی در هلند را در مقطع کارشناسی ارشد دریافت می‌کنند، می‌توانند در این کشور کار کنند. جالب است بدانید این افراد می‌توانند پس از پایان تحصیل خود تا یک سال در هلند بمانند. معمولا این افراد در این زمان اقدام به گرفتن ویزای کاری هلند و اقامت آن می‌نمایند.

 

ویزای تحصیلی کشور هلند در مقطع دکترا

علاوه بر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، می‌توانید در مقطع دکترا نیز اقدام به دریافت ویزای تحصیلی در هلند کنید. شرایط برای گرفتن ویزای تحصیلی دکترا خاص‌تر از مقاطع دیگر است. در واقع در این مقطع لازم است که مقالات ISI معتبری را به دانشگاه ارائه دهید و استاد راهنمایی را نیز برای خود برگزینید.

همچنین لازم است که مدرک زبان انگلیسی آیتلس با نمره حداقلی 7 داشته باشید. دقت کنید در دوره تحصیل دکترا از شما هزینه‌ای برای تحصیل دریافت نمی‌شود؛ زیرا فردی که در مقطع دکترا تحصیل می‌کند همانند فردیست که کارمند این کشور است.

همچنین جهت فعالیت تحقیقاتی خود در این کشور حقوقی در حدود 1300 تا 2000 یورو در ماه دریافت خواهد کرد. دقت کنید مقطع دکترا در این دانشگاه دارای پایان نامه است. چنانچه پس از دفاع، پایان نامه شما مورد تایید اساتید قرار گرفت، می‌توانید مدرک دکترا خود را از این دانشگاه بگیرید.

 

شرایط گرفتن اقامت پس از تحصیل در دانشگاه Wageningen

افرادی که ویزای تحصیلی هلند را دریافت می‌کنند تا پایان تحصیل خود می‌توانند در هلند بمانند. اما راهکارهایی وجود دارند که این اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل ‌کنند. با گرفتن اقامت دائم شما شهروندی از هلند محسوب شده و پاسپورت این کشور را به دست می‌آورید. شما می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

 

مزایای گرفتن اقامت تحصیلی هلند و تحصیل در دانشگاه واخنینگن

کشور هلند، از جمله کشورهایی است که بسیاری از افراد آرزوی زندگی در آن را در ذهن خود می‌پرورانند. مطمئنا در مدت زمانی که برای تحصیل در این کشور اقامت خواهید داشت متوجه می‌شوید که نه تنها از نظر علمی بلکه در حوزه کاری، درمانی، اجتماعی وغیره نیز بالاترین درجه کیفی را دارد.

همچنین افرادی که اقامت تحصیلی گرفته‌اند چنانچه پس از مدتی کار مناسبی در این کشور پیدا کردند و از شرایط زندگی در هلند راضی بودند، می‌توانند به دنبال گرفتن اقامت دائم باشند.

در این صورت می‌توانید پنج سال در این کشور کار کنید که بتوانید اقامت دائم آن را دریافت کنید. شما با تحصیل در دانشگاه واخنینگن این شانس را خواهید داشت که وارد عرصه تحقیقاتی شوید. همچنین این امکان را دارید که از امکانات آزمایشگاهی مدرن استفاده کنید. مدرک این دانشگاه بین‌المللی بوده و بسیار معتبر است.

 

امکانات رفاهی موجود در دانشگاه واخنینگن هلند

این دانشگاه دارای امکانات رفاهی بسیاری است که گوشه‌ای از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه واخنینگن به شرح ذیل هستند:

 • آزمایشگاه مرکزی
 • بانک سلول درمانی
 • آزمایشگاه زیست جانوری
 • آزمایشگاه زیست گیاهی
 • کلینیک سلامت جنسی
 • آزمایشگاه بیوشیمی
 • آزمایشگاه میکروبیولوژی

این دانشگاه این امکان را به دانشجویان خود می‌دهد که در محیطی آرام بدون دغدغه آزمایشات مختلفی را روی نمونه‌های گیاهی و جانوری انجام دهند و بتوانند گامی مهم در جهت پیشرفت این حوزه علمی بردارند.

 

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه واخنینگن

برخی از دانشگاه‌های هلند به دانشجویان خود خوابگاه می‌دهند اما برخی به علت نداشتن خوابگاه دانشجویان را راهنمایی می‌کنند که در سوئیت‌های دانشجویی شهر سکونت یابند. دانشگاه واخنینگن و دانشگاه اوترخت از جمله دانشگاه‌های هلند هستند که به دانشجویان خود خوابگاه می‌دهند. اتاق‌های این خوابگاه‌ها 3 الی 6 نفره هستند.

پردیس دانشگاه واخنینگن

پردیس های دانشگاه واخنینگن

اگر برای تحصیل در هلند برنامه دارید، پیشنهاد ما به شما تحصیل در دانشگاه واخنینگن است. می‌توانید با گرفتن بورسیه تحصیلی کشور هلند در این دانشگاه درس بخوانید. دانشگاه واخنینگن مساحتی بالغ بر 70 هزارمتر مربع دارد.

پردیس‌های این دانشگاه در واقع محلی برای تحقیق هستند و از آنجایی که هدف اصلی این دانشگاه تحقیق و پژوهش است، دانشجویان محصل بیش‌تر وقت خود را در پردیس می‌گذرانند. به همین دلیل پردیس‌های این دانشگاه به سرعت در حال گسترش یافتن هستند. مراکز پردیس در مرکز هلند واقع شده‌اند و با شهرهای آمسترام و لاهه فاصله اندکی دارند. همچنین از پردیس تا مرکز شهر واخنینگن فقط 3 کیلومتر راه است.

سوالات متداول

هزینه تحصیل در دانشگاه واخنینگن چگونه است؟
هزینه تحصیل در این دانشگاه به رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد اما به طورکلی اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید؛ چراکه علاوه بر هزینه‌های تحصیل و شهریه باید بتوانید هزینه خوابگاه و زندگی را بدهید.
برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند در هر مقطعی چه نمره زبانی نیاز است؟
نمره آیلتس مورد نیاز برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند در مقطع کارشناسی حداقل 6، در مقطع کارشناسی ارشد حدقل 6.5 و در مقطع دکترا حداقل 7 است.
دانشگاه واخنینگن در چه حوزه‌های بیش‌تر فعالیت می‌کنند؟
شهر واخنینگن دارای طبیعت بکر و زیبایی است به همین دلیل اکثر فعالیت این دانشگاه در حوزه علوم زیستی است. اما به این معنا نیست که درحوزه سلامت تحقیقاتی ندارد بلکه این دانشگاه در جهت ارتقای سطح سلامت انسان نیز تلاش می‌کند.
شرایط گرفتن اقامت پس از تحصیل دانشگاه واخنینگن هلند چیست؟
برای گرفتن اقامت پس از تحصیل در کشور هلند لازم است که به مدت پنج سال سابقه کار مداوم در این شهر داشته باشید. همچنین می‌توانید از طریق کارآفرینی، سرمایه‌گذاری، ازدواج وغیره در گرفتن اقامت دائم پس از تحصیل اقدام کنید.

سخن پایانی

دانشگاه واخنینگن هلند یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه علاوه بر داشتن امکانات رفاهی بالا در زمینه علمی نیز بسیار پیشرفته است. مشاهیر بزرگی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رود کوپمنز جامعه شناس هلندی، جان اودینگ سیاستمدار هلندی، ابی ریچاردز فیمنیست و فعال محیط زیست، مارتین کاتان متخصص تغذیه و هلگا ون لور هواشناس هلندی تنها تعدادی از مشاهیر بزرگ دانشگاه واخنینگن هستند. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی در خصوص دانشگاه واخنینگن و نحوه گرفتن ویزای تحصیلی آن کسب کرده باشید.

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه واخنینگن هلند را دارید می‌توانید با مشاوران تخصصی صبا ویزاویزا مهاجرت در تماس بگیرید و جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به تحصیل در دانشگاه واخنینگن هلند را بدست آورید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید