لوگو صبا ویزا
بررسی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

بررسی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

ریجکتی ویزای توریستی کانادا می‌تواند برنامه‌های بازدید، کار یا تحصیل شما را خراب ‌کند. اگر درخواست شما برای ویزای توریستی کانادا رد شده است، نگران نباشید زیرا همچنان می‌توانید برخی از مراحل را برای دریافت دوباره آن انجام دهید. در ادامه بررسی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا، نکاتی برای جلوگیری از آن و اقدامات پس از ریجکتی ویزای توریستی کانادا را برای شما شرح داده ایم.

فهرست عناوین

ویزای توریستی کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) یا ویزای توریستی شما نشان می‌دهد که مقامات کانادایی به شما اجازه می‌دهند تا وارد کانادا شوید. TRV نشان می‌دهد که شما شرایط ورود به کانادا را به عنوان یک بازدید کننده، دانشجو یا کارگر برآورده کرده اید. بنابراین، شما باید درخواست TRV خود را برای سایت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید، تا این سند قبل از آمدن شما به کانادا صادر شود.

اگر مشخص شود که متقاضی واجد شرایط نیست، درخواست رد می‌شود و رد ویزا در یکی از زمان‌های زیر انجام می‌شود:

  • پس از بررسی درخواست کتبی، بدون مصاحبه حضوری داوطلب
  • پس از مصاحبه با متقاضی ویزا

اگر پس از بررسی درخواست مشخص شود که متقاضی واجد شرایط نیست و حضور متقاضی بر تصمیم ریجکتی تأثیر نداشته باشد، هرگز نباید از متقاضی خواسته شود در مصاحبه شرکت کند.

شانس گرفتن ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

اطلاعات صحیح می‌تواند احتمال دریافت ویزای توریستی کانادا را پس از ریجکتی به میزان قابل توجهی بالا ببرد. بر اساس گزارش IRCC، میزان تأیید از 82 درصد به 66 درصد از سال 2011 تا 2020 کاهش یافته است. متقاضیان باید علت رد درخواست خود را بررسی کنند، اما بسیاری از افراد این فرآیند را درک نمی‌کنند و زمانی که به طور مستقل درخواست می‌کنند، احتمال رد شدن درخواستشان بالا می‌رود. بهتر است برای جلوگیری از رد ویزای کانادا، بررسی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا را در اولویت کار خود قرار دهید.

ریجکتی ویزای توریستی کانادا

بررسی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

1.‌ اثبات مالی

شما باید برای تمام هزینه‌های اقامت خود در کانادا و برگشت به کشور خود، بودجه کافی داشته باشید. مقدار مشخصی برای بودجه وجود ندارد و همه اینها به مدت اقامت شما و صلاحدید افسر مهاجرت بستگی دارد. شما باید حداقل 150 دلار کانادا را برای هر روز اقامت خود به عنوان بازدیدکننده در کانادا داشته باشید.

2. منبع وجوه

IRCC بررسی می‌کند تا ببیند چگونه مبلغ ارائه شده را جمع آوری کرده اید. واریزهای غیر منسجم به حساب‌های بانکی شما می‌تواند توجه آنها را جلب کند. اگر متقاضی اعلام کند که برای پشتیبانی از درخواست ویزای توریستی یا ویزای همراه کانادا خود پول کافی دارد، باید این موضوع را با مستندات ثابت کند.

3. وضعیت شغلی فعلی

بهترین راه برای نشان دادن منبع سرمایه خود این است که ثابت کنید شاغل هستید، زیرا نداشتن شغل ممکن است شانس تایید شما را کاهش دهد. داشتن شغل در کشور فعلی متقاضی ویزا یکی از مهم‌ترین پیوندهای اجتماعی متقاضی با کشور محل اقامتش است که نشان می‌دهد پس از پایان سفر خود در کانادا، به کشورش باز خواهد گشت.

4. عدم فرصت شغلی در کشور خود

اگر نرخ بیکاری در کشور محل اقامت شما بالا باشد، این می‌تواند بر درخواست TRV شما تأثیر منفی بگذارد. اگر افسر مهاجرت معتقد باشد که با سفر شما به کانادا احتمال اینکه شغل خود را از دست بدهید وجود دارد، یا اینکه در حال حاضر کار نمی‌کنید و بعید است که بتوانید در کانادا شغلی پیدا کنید، می‌تواند از آن به عنوان دلیل رد ویزای کانادا شما استفاده کند.

5. عدم ارائه مدارک کافی و دقیق

شما باید ارتباطتان با کشور خود را با ارائه مدرک نشان دهید. این اسناد ثابت می‌کند که شما پس از مدت زمان تعیین شده ویزای خود به کشور خود باز خواهید گشت. به طور کلی، ارائه شواهد برای موارد مورد نیاز IRCC، کاری علاقلانه است و اغلب، تنها ارائه اسناد مبتنی بر چک لیست اسناد آنلاین IRCC، برای درخواست ویزای توریستی کافی نیست.

6. هدف بازدید (سفر)

هنگام درخواست برای TRV، توضیح اینکه چرا برای این ویزا درخواست می‌کنید و مدت زمانی که می‌خواهید بمانید ضروری است. در درخواست خود، باید افسر را متقاعد کنید که نیت شما خوب است و اگر توضیحات کافی در مورد دلیل سفر شما به کانادا وجود نداشته باشد، شانس تایید کاهش می‌یابد.

7. سابقه سفر

زمانی که متقاضی قبلاً خارج از کشور خود نبوده یا به خارج از کشور خود سفر نکرده باشد، اغلب، IRCC درخواست‌ متقاضی را رد می‌کند. گاهی اوقات نیز ممکن است سابقه سفر زیاد، دلیلی برای رد ویزای کانادا باشد.

8. پیوندهای خانوادگی

داشتن روابط خانوادگی در کانادا نیز می تواند یکی از دلایل رد ویزا باشد. به این معنی که اگر خانواده ای در کانادا داشته باشید، می‌تواند علیه درخواست ویزای شما عمل کند، زیرا ممکن است پس از بازدیدتان در کانادا به کشور خود بازنگردید.

9. پیوند با کشور اصلی

شایع ترین دلیل برای ریجکتی ویزای توریستی کانادا عدم ارتباط با کشور خود است. پیوند‌های زیادی بین شما و کشورتان وجود دارد و شما باید بتوانید مدرکی دال بر روابط عادی با کشور خود ارائه دهید، تا پس از بازدید از کانادا دلیل محکمی برای بازگشت به کشورتان داشته باشید. شما باید روابط مالی، خانوادگی یا اجتماعی در کشور خود داشته باشید که نیاز به بازگشت شما داشته باشند.

10. مدت اقامت

افرادی که در درخواست اعلام می‌کنند که می‌خواهند برای مدت طولانی تری بمانند معمولاً به بودجه مالی قابل توجهی نیاز دارند. از آنجایی که بازدیدکنندگانی که به کانادا می‌آیند می‌توانند حداکثر تا 6 ماه اقامت داشته باشند، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که باید دقیق همان «6 ماه» را به عنوان مدت اقامت ارسالی خود در درخواست TRV درج کنند. اما انجام این کار می تواند یک دلیل محکم برای ریجکت شدن ویزا باشد زیرا احتمال اینکه متقاضی به موقع از کانادا خارج نشود، بالا می رود.

11. ارائه نادرست

یکی از جنبه‌های اساسی همه درخواست‌های مهاجرت، اطمینان از پر کردن تمام فرم‌ها به‌طور دقیق و کامل است. اگر اطلاعات به طور عمدی کنار گذاشته شود، این امر منجر به رد درخواست و احتمالاً اتهام ارائه نادرست خواهد شد. فرض کنید یک متقاضی IRCC، نوع ویزا یا نوع مهاجرت به کانادا را نادرست معرفی کند، در این صورت برای مدت معینی از ورود به کانادا منع می‌شود و درخواست‌های مهاجرتی متقاضی در آینده با شک و تردید مشاهده می‌شود.

12. اسنادی که معتبر به نظر نمی‌رسند

اگر اسناد شما واقعی به نظر نرسد، درخواست شما رد می‌شود و ممکن است به دلیل عدم اعتبار، در درخواست مجدد دچار مشکل شوید. اگر IRCC معتقد باشد که اسناد یا اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید معتبر نیستند، می‌تواند دلیلی برای رد ویزای کانادا بخاطر ارائه اسناد نامعتبر باشد. اطمینان حاصل کنید که وکلای بدون مجوزی که خدمات ویزا را در کشور شما در قبال دریافت هزینه یا غرامت ارائه می‌دهند، استخدام نکنید.

13. وضعیت اقامت بیش از حد در کانادا یا هر کشور دیگری

اگر وضعیت اقامت بیش از حد در کانادا یا کشور دیگری داشته باشید، شانس تایید شما کاهش می‌یابد.

14. وضعیت غیر قانونی در کشور محل سکونت شما

اگر به طور غیرقانونی در کشورتان زندگی می‌کنید، افسران مهاجرت کانادا به احتمال زیاد تبعیت شما از قوانین و مقررات کانادا را باور نخواهند کرد و موجب رد ویزای شما می شود.

15. عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

بسته به کشورتان، ممکن است لازم باشد قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست خود، معاینه پزشکی انجام دهید. شرایط بهداشتی که برای دیگران خطرناک باشد، ممکن است منجر به رد ویزای کانادا شود.

16. عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی

کانادا انتظار دارد که متقاضی TRV نباید هیچ خطری برای کانادایی‌ها ایجاد کند، یعنی متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد. اگر فردی پرونده جنایی معلق داشته باشد، ویزای وی قابل رد است و همچنین پذیرش یا رد ویزای متقاضی به جرم و مدت زمان وقوع آن بستگی دارد.

17. دعوت نامه

دعوت نامه نباید خیلی کوتاه باشد و باید به طور دقیق و واضح بیان شود که فردی که این دعوت نامه را برای شما می فرستد در تمام مدت اقامت شما در کانادا غذا و اسکان رایگان به شما ارائه می‌دهد. دعوتنامه باید شامل نام و اطلاعات کامل طرفین و تاریخی که به کانادا سفر خواهید کرد باشد، سپس آن را تأیید و امضا کنید.

18. نقض حقوق بشر

اگر قبلاً در کشوری خدمت کرده اید که در جنایات جنگی شرکت داشته است، ممکن است دلیلی برای رد ویزای شما باشد و برای رفع این عدم پذیرش باید مدارک تکمیلی ارائه شود.

در نهایت، متقاضی TRV باید ثابت کند که تمام شرایط لازم برای صدور ویزای TRV را دارد. این مسئولیت بر عهده متقاضی است که تمام اسناد و مدارک مرتبط و مدارک معتبر کافی را برای حمایت از درخواست خود ارائه دهد.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

تفاوت در انواع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

درک تفاوت بین  انواع ریجکتی ویزای کانادا (ویزای اقامت موقت) بسیار مهم است. گاهی اوقات عدم نشان دادن توانایی مالی و نیت دوگانه، عدم ارائه اسناد پشتیبان و رعایت استانداردهای بهداشتی، امنیتی یا جنایی منجر به ریجکتی ویزا خواهد شد و شما دیگر قادر به سفر به کانادا نخواهید بود. از سوی دیگر، ریجکتی ویزا می‌تواند ناشی از برآورده نشدن سهمیه برنامه، نیاز به مدارک بیشتر یا موارد درخواستی تکمیل نشده باشد و اگر درخواست شما به این دلایل رد شود، می‌توانید تغییرات لازم را اعمال کنید و دوباره درخواست دهید.

7 گزینه برای درخواست تجدید نظر پس از رد ویزای توریستی کانادا

اگر دلایلی دارید که فکر می‌کنید افسر مهاجرت IRCC با رد درخواست TRV شما اشتباه کرده است، ممکن است گزینه‌هایی برای درخواست تجدید نظر پس از رد ویزای کانادا داشته باشید که شامل موارد زیر است:

گزینه 1: بررسی کنید که کجا اشتباه کردید

اگر می‌خواهید شانس لغو رد ویزای کانادا یا تایید درخواست دوم را داشته باشید، دریافت یک کپی از پرونده درخواست مهاجرت بسیار مهم است. درک این نکته ضروری است که افسر، به دلیل وجود کدام مدرک یا فقدان آن به این نتیجه رسیده است که شما به کشور خود برنمیگردید. اطلاعات خود را در اختیار یک وکیل کانادایی قرار دهید تا آن را بررسی کند و بفهمد چه چیزی مانع از دریافت ویزا شده است. قوانین حاکم بر ریجکتی ویزای کانادا می‌تواند تا حدودی پیچیده باشد و برای شما بهتر است که با یک وکیل آگاه صحبت کنید که بتواند راهنمایی‌های مناسب را برای درخواست شما ارائه دهد.

گزینه 2: درخواست برای تجدید نظر

درخواست برای بررسی مجدد رد ویزای کانادا، نامه‌ای است که از افسر IRCC که پرونده شما را ارزیابی کرده و علیه شما تصمیم گرفته است، می‌خواهد تصمیم خود را مجدداً ارزیابی کند و با توجه به کاستی‌ها یا اشتباهات احتمالی به نتیجه متفاوتی برسد و معمولاً با شواهد کتبی برای تأیید ادعاهای شما همراه است. گاهی اوقات افسر پلیس ممکن است موافقت کند که نظر خود را تغییر دهد. اغلب، افسران تنها در صورتی به دنبال تجدید نظر در تصمیمات خود هستند که در وهله اول به دلایلی اشتباه کرده باشند. با این حال، گاهی اوقات، سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای تجدیدنظر در مورد رد ویزا و دریافت مزایای مهاجرتی که نیاز دارید، ارسال یک درخواست برای بررسی مجدد است.

لازم به ذکر است که درخواست تجدید نظر در صورتی که تصمیم IRCC برای رد ویزای کانادا بر اساس یک خطای واقعی یا قانونی باشد ایده خوبی است. در چنین شرایطی، IRCC اغلب با یک تصمیم تأیید تجدید نظر پاسخ خواهد داد.

گزینه 3- درخواست دسترسی به اطلاعات و حریم خصوصی (ATIP) را ارسال کنید

نامه کلاسیک رد ویزای کانادا مشخص نمی‌کند که چرا مقام IRCC درخواست شما را رد کرده است و نامه رد ممکن است گاهی اوقات فقط شامل اطلاعات کلی باشد. هنگامی که درخواست ویزای کانادا شما رد می‌شود، صباویزا توصیه می‌کند که درخواست دسترسی به یادداشت‌های GCMS را که افسر ویزا هنگام بررسی درخواست شما ارائه کرده است، داشته باشید. می‌توانید با دریافت یادداشت‌های GCMS، مشکلات مربوط به برنامه‌ی مجدد خود را برطرف کنید. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست‌های مهاجرت و شهروندی را با استفاده از GCMS (سیستم مدیریت پرونده جهانی) پردازش می‌کند و آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) نیز از آن  استفاده می‌کند.

پرونده هر متقاضی مهاجرت، از جمله اطلاعات تماس، هر گونه مقاله ارسال شده توسط متقاضی، یادداشت‌های ثبت شده توسط افسران IRCC که پرونده را بررسی کرده اند و سایر داده‌های مربوطه به طور کامل در سیستم مستند شده است. تصور می‌شود دقیق ترین و کامل ترین مستندات پرونده مهاجرتی متقاضی فقط با یادداشت‌های GCMS امکان پذیر باشد. بنابراین، می‌توانید از وضعیت درخواست خود مطلع شوید و با استفاده از حق خود برای دریافت نسخه ای از این یادداشت‌ها، هرگونه اقدام لازم را برای افزایش احتمال تأیید آن انجام دهید. به یاد داشته باشید که افسر ویزا ممکن است درخواست تجدید نظر را بررسی کند و نظر متفاوتی در مورد مدارک پشتیبان داشته باشد.

گزینه 4: یک برنامه جدید ارسال کنید

اگر فکر می‌کنید که دلایل ریجکتی ویزا معتبر است، یک درخواست جدید ارسال کنید و در برنامه جدید، باید به دلایل قبلی ریجکتی ویزا دقت کنید. همچنین در صورت نیاز به بروز رسانی مدارکی مانند صورتحساب‌های بانکی به روز و … باید حتما این بروز رسانی‌ها را دریافت کنید. پس از ریجکت ویزای توریستی کانادا، متقاضیان باید از رویه‌های خاصی که برای تقویت پرونده درخواست مجدد توصیه می‌شود، آگاه باشند. این مراحل را بدانید و مطمئن شوید که آنها را به دقت دنبال کنید تا در بار دوم مشکلی ایجاد نشود.

اگر دلیل ریجکتی ویزای توریستی یا ویزای استارت آپ کانادا، اشتباه در درخواست شما باشد، می‌توانید با انجام اصلاحات مناسب مشکل را برطرف کنید. اطلاعاتی را که ارائه کرده اید بررسی کنید و داده‌ها یا اسناد پشتیبانی مورد نیاز را ارائه دهید. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که توضیح خوبی در مورد اینکه چرا این اطلاعات جدید در اولین درخواست شما ارائه نشده است، داشته باشید.

گزینه 5: درخواست تجدید نظر در دادگاه‌های کانادا

دادگاه فدرال کانادا به هر درخواست تجدیدنظر مربوط به مهاجرت (رد ویزای کانادا) رسیدگی می‌کند. دادگاه فدرال کانادا TRV شما را صادر نمی‌کند، بلکه قضاوت آن‌ها می‌تواند بر ادامه ارزیابی درخواست مهاجرت شما توسط IRCC تأثیر بگذارد و شما به همین دلیل است که به دادگاه فدرال کانادا شکایت می‌کنید. کلیه احکام مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) که بر درخواست تجدید نظر تأثیر می‌گذارد، ممکن است در دادگاه فدرال بررسی شود و این تعیین می‌کند که آیا این پرونده مستلزم رسیدگی مجدد است یا اینکه دارای یک مسئله حقوقی حیاتی است.

اگر متقاضی نتواند یک مدرک محکم که با الزامات IRCC مطابقت دارد ارائه کند، بررسی قضایی نمی‌تواند تصمیم IRCC را لغو کند. در نظر بگیرید که بسته به شرایط، واجد شرایط درخواست تجدید نظر در دادگاه فدرال کانادا هستید یا خیر. با این حال، به یاد داشته باشید که این درخواست تجدیدنظر یک بازه زمانی محدود دارد و باید فوراً کاری در مورد آن انجام دهید. بسیاری از متقاضیان مهاجرت بسته به نوع درخواست ممکن است از خارج یا داخل کانادا درخواست تجدید نظر کنند.

نحوه درخواست تجدید نظر برای ریجکتی ویزای توریستی کانادا (فرایند تجدید نظر)

FC باید درخواستی به عنوان “مرخصی” دریافت کند. درخواست مرخصی اغلب سه تا شش ماه طول می‌کشد و اگر درخواست شما پذیرفته شود، جلسه ای برای بحث در مورد پرونده شما برگزار می‌شود. اگر درخواست شما رد شود، ممکن است بتوانید درخواست «تجدید نظر» کنید و برای چنین درخواست‌هایی، به کمک یک وکیل نیاز خواهید داشت.

اطلاعیه برای بررسی قضایی:

اعلان شما به دادگاه فدرال کانادا گام اولیه برای درخواست تجدیدنظر شما است. قبل از اینکه بتوانید درخواست تجدید نظر کنید، ابتدا باید اخطاریه ای برای بررسی قضایی ارسال کنید. یکی از اعضای بخش مهاجرت دادگاه، پرونده شما را در طی بررسی قضایی بررسی خواهد کرد و دادگاه فدرال کانادا در مورد قانونی بودن تصمیم IRCC برای رد درخواست شما تصمیم خواهد گرفت. اگر افسر مهاجرت IRCC مرتکب اشتباه شود، ممکن است دادگاه فدرال به نفع شما رای دهد. سپس درخواست شما مجدداً با مراجعه به یکی دیگر از افسران IRCC بررسی می‌شود.

عوامل در نظر گرفته شده:

دادگاه در حین بررسی یک حکم، عوامل متعددی را مورد توجه قرار می‌دهد، از جمله اینکه آیا تصمیم گیرنده در محدوده اختیارات خود عمل کرده است یا خیر، آیا تصمیم از طریق رویه ای معقول گرفته شده است و اینکه آیا نتیجه گیری با توجه به اطلاعات مربوطه معقول بوده است یا خیر. دادگاه ممکن است حکم را تایید کند و در صورتی که دادگاه تشخیص دهد تصمیم (رد ویزای کانادا) نامناسب و ناموجه بوده است، پرونده به IRCC بازگردانده می‌شود تا توسط افسری دیگری مجدداً تصمیم گیری شود.

جدول زمانی تجدیدنظر:

برای ثبت درخواست تجدیدنظر در دادگاه فدرال محدودیت‌های زمانی زیادی وجود دارد. دوره استاندارد استیناف 15 روز برای ریجکتی انجام شده در داخل کانادا و 60 روز برای رد درخواست در خارج از کانادا است.

حضور در دادگاه:

بررسی قضائی حکم در پرونده شما نیازی به حضور شخص در دادگاه ندارد و وکلای شما تمام جلسات دادگاه را از طرف شما انجام خواهند داد.

گزینه 6 – با اعضای خود در پارلمان تماس بگیرید

نمایندگان مجلس فدرال (MP) (IRCC) می‌توانند مستقیماً با اداره مهاجرت کانادا تماس بگیرند. این به این معنی است که IRCC کارکنانی دارد که مسئول پاسخگویی به اعضای پارلمان فدرال در سراسر کانادا هستند و هر کسی می‌تواند با دفتر نماینده مجلس محلی خود تماس بگیرد. همچنین شهروندان کانادایی می‌توانند به بستگان یا اعضای خانواده خود که در حال حاضر درگیر مراحل مهاجرت IRCC هستند (رد ویزای کانادا) کمک کنند.

گزینه 7 – گزینه‌های جایگزین را در نظر بگیرید

متقاضیان بالقوه می‌توانند اقامت موقت یا دائم کانادا را از طریق انواع برنامه‌های مهاجرتی و جایگزین‌های ارائه شده توسط دولت فدرال و استانی کانادا دریافت کنند. بنابراین آنها ممکن است به انتخاب‌های دیگری برای ماجراجویی و مهاجرت خود فکر کنند. سایر احتمالات برای مهاجرت به کانادا مانند برنامه‌های PNP یا گزینه‌های مختلف ویزای کار کانادا باید در نظر گرفته شود، که در نهایت به طرح انتخاب اکسپرس اینتری کانادا منجر می‌شود.

لازم به ذکر است که در نظر گرفتن گزینه متفاوت تحت تأثیر دلایل ریجکتی ویزا است. به عنوان مثال، اگر برای ویزای توریستی به کانادا درخواست داده اید، اما سابقه سفری ناقص داشته اید و خواهر و برادری ندارید که در کانادا زندگی کنند، رد ویزای کانادا شما منطقی بوده است. در عوض، اگر به عنوان دانشجو درخواست می‌دهید، می‌توانید این کار را بدون داشتن خواهر و برادر یا تجربه قبلی سفر انجام دهید.

مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

نکاتی برای جلوگیری از رد ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا می‌تواند فرآیندی پیچیده و چالش برانگیز باشد و ریجکت شدن آن می‌تواند ناراحت کننده باشد. برای افزایش شانس موفقیت در درخواست و جلوگیری از ریجکت شدن ویزا، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • ارائه اطلاعات دقیق و کامل
  • نشان دادن روابط قوی با کشور خود
  • نشان دادن وجوه کافی
  • ارائه یک هدف مشخص برای سفر
  • خودداری از ارائه اطلاعات نادرست یا گمراه کننده
  • درخواست در زمان درست

به طور کلی، با رعایت این نکات و اطمینان از رعایت تمام معیارهای واجد شرایط بودن و ارائه تمام مدارک لازم، می‌توانید شانس خود را برای درخواست موفق ویزای توریستی کانادا افزایش دهید و از ریجکتی ویزا جلوگیری کنید.

سوالات متداول

نامه رد IRCC چیست؟

اکثر اتباع خارجی برای آمدن به کانادا به عنوان کارگر، بازدید کننده یا دانشجو به TRV نیاز دارند. صدور TRV با صلاح دید افسران مهاجرت IRCC تایید می‌شود. اگر TRV رد شود، یک افسر IRCC نامه رد صادر می‌کند که در آن دلایل ریجکتی مشخص می‌شود.

آیا می‌توانم پس از رد مجدد ویزای توریستی کانادا دوباره اقدام کنم؟

بله، بسته به شرایط شما، همیشه گزینه‌هایی برای درخواست مجدد برای همان برنامه ویزا یا یک برنامه جدید وجود دارد.

اگر بیش از 6 ماه به عنوان توریست در کانادا بمانم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر می‌خواهید مدت بیشتری به عنوان یک بازدید کننده در کانادا بمانید، باید برای سابقه توریستی درخواست دهید. سابقه توریستی، ویزا نیست که به شما اجازه ورود به کانادا را بدهد، بلکه به شما این امکان را می‌دهد که وضعیت حقوقی خود را به عنوان یک بازدید کننده از کانادا حفظ کنید.

آیا برای ویزای توریستی کانادا مدرکی مبنی بر وجوه لازم است؟

اگر هزینه سفر خود به کانادا را پرداخت می‌کنید، باید ثابت کنید که پول کافی برای پرداخت هزینه بلیط هواپیما و سایر هزینه‌های خود را در زمان اقامت در کانادا دارید و فیش حقوق شش ماه گذشته و اصل صورت حساب بانکی خود را ارائه دهید.

سخن پایانی

درخواست ویزای کانادا گاهی اوقات رد می‌شود، اما نباید به انتخاب شما برای زندگی بهتر در کانادا لطمه ای وارد کند. اگر چنین شد، شما حق دارید نسبت به تصمیم IRCC اعتراض کنید. قبل از شروع روند درخواست مجدد، مطمئن شوید که همه چیز به خوبی آماده شده است و برای بررسی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا اقدام کرده اید. این کار احتمال رد درخواست شما را کاهش می‌دهد و اگر درخواست شما رد شود، همیشه می‌توانید نسبت به حکم دادگاه درخواست تجدید نظر کنید. شما با کمک موارد ذکر شده در این مقاله و دریافت مشاوره از مشاورین متخصص موسسه مهاجرتی صباویزا می‌توانید بدون هیچ مشکلی برای درخواست ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید