لوگو صبا ویزا
دوره های زبان نروژ

دوره های زبان نروژ

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای اقامتی تحصیلی برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

زبان نروژی یا نُشک (Norsk)، یک زبان هندو اروپایی از زیر شاخه های  گروه زبان های اسکاندیناویایی (سوئدی، دانمارکی و نروژی) و جزو خانواده زبان های ژرمنی شمالی یا آلمانی است. در نروژ زبان رسمی کشور، زبان نروژی است اما بر اساس آخرین آمارهای رسمی، بیش از 67 درصد از مردم نروژ زبان انگلیسی را در سطح عالی می دانند. اما با این وجود زبان نروژی کلید ورود به بازار کار و زندگی در نروژ است و برای هیچ مهاجری که قصد زندگی بلندمدت در نروژ را دارد،گریزی از آن نیست. در نروژ،دو نوع زبان «نوشتاری» وجود دارد. زبان نوشتاری رسمی نروژی بوکمُل (Bokmål) نام دارد که در اغلب نقاط نروژ زبان رسمی مردم محسوب می شود و بیش از 90 درصد مردم نروژ به این زبان می نویسند. زبان نوشتاری دیگری هم بعنوان زبان نروژی جدید یا  نی نُشک (Nynorsk) وجود دارد که در نقاط خاص و محدودی از نروژ استفاده می شود.

دوره های آموزش زبان نروژی

دوره های آموزشی زبان در کشور نروژ دارای تنوع بسیار زیادی بوده و در قالب برنامه دانشگاهی این کشور محسوب می شود. تمام دوره های زبان نروژ در دانشگاه ها یک کد منحصر به فرد دارند که ترکیبی از حروف و اعداد هستند. حروف نشان دهنده درس و عدد به عنوان دوره در نظر گرفته می شود. به طور کلی عدد 0 برای دوره های متفرقه، عدد 1 برای دوره های زبان نروژ در مقطع  پایه کارشناسی، عدد 2 و 3 برای مقطع متوسطه کارشناسی و اعداد 4 و 5 برای دوره کارشناسی ارشد هستند. عدد 8 نیز برای سطح دکتری در نظر گرفته می شود. برای مثال چند نمونه دوره زبان در زیر اشاره شده است:

سطح A1: برای متقاضیانی است که هیچ پیش زمینه ای در رابطه با زبان نروژی ندارند. طول این دوره 48 ساعت بوده که به صورت جلسات هفتگی 4 ساعته برگزار می شود.

سطح A2: برای متقاضیانی است که در رابطه با زبان نروژی پیش زمینه دارند، که این موضوع از طریق برگزاری آزمون مشخص می شود. طول این دوره 48 ساعت بوده که به صورت جلسات هفتگی 4 ساعته برگزار می شود.

سطح B1: که بعد از سطح A2 و در طی یک دوره 78 ساعته در قالب جلسات هفتگی 4 ساعته برگزار می شود.

انواع دوره های زبان نروژ

یکی از مهمترین دوره های زبان نروژ مشهور به دوره های ترکیبی است که به نوعی در داخل دانشگاه ها برگزار شده و آموزش زبان انگلیسی در این دوره ها برگرفته از یک یا چند موضوع است که به عنوان واحد دانشگاه تعریف شده است. این دوره ها بین 40 الی 80 اعتبار را به خود اختصاص داده است که به نوبه خود بهترین گزینه برای تحصیل کارشناسی محسوب می شود. در برخی از نوشته ها اینطور به نظر می رسد که کسب اعتبار 80 از این دوره زبان شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد را نیز به طور دقیق پوشش می دهد. این دوره خود شامل دو بخش است که بخش اول آن در وضعیت هسته اجباری قرار دارد یعنی ساختار به صورتی است که افراد می بایست هر آنچه برای ورود به تحصیل کارشناسی در نروژ نیاز است را یاد بگیرند. موضوع بعدی در خصوص دوره های زبان نروژ به این صورت است که شما در انتخاب ساختار بعدی درس مختار هستید و می توانید طبق خواسته خود بخش نوشتاری و یا مکالمه را برای یادگیری انتخاب نمایید.

 هزینه دوره های زبان نروژ

هزینه دوره های زبان نروژ بستگی به نوع دوره و اعتبار آن دارد. در صورتی که بخواهید کل دوره های زبان نروژ را با اعتبار بالا بگذارنید هزینه کلی بالا است اما شامل تخفیف خوبی خواهید شد در خصوص دوره های دیگر می بایست در ابتدا اعتبار دوره به طور دقیق مشخص شود. یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص دوره های زبان نروژ باید بررسی شود سنجش سطح شما است. اگر شما به موارد پایه ای زبان انگلیسی آشنا باشید تحصیل شما از دوره های بالاتر شروع می شود و می توانید در انتخاب دوره های زبان نروژ در ابتدا مشاوره های لازم را فراهم سازد.

با تکمیل فرم مشاوره  مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد ویزای تحصیلی نروژ را در اختیارتان قرار میدهند

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید