لوگو صبا ویزا
راهنمای کامل راه اندازی کسب و کار در کانادا

راهنمای کامل راه اندازی کسب و کار در کانادا: تجربه‌ای موفق برای رقابت در بازارهای جهانی

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه راه اندازی کسب و کار در کانادا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

کشور کانادا با توجه به اینکه از موقعیت بسیار مناسبی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار برخوردار است، همچنین به نیروی کار ماهر بسیار زیادی نیاز دارد، در این صورت سالانه افراد زیادی برای رقابت در بازار جهانی این کشور شروع به راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود می‌کنند. علاوه بر این موارد، مهاجرت به کانادا از طریق راه‌اندازی کسب‌و‌کار باعث می‌‌شود که از کمک‌های مالی دولت و فرصت‌های شغلی بسیاری در این کشور بهره‌مند شوید. در نهایت شما به شهروند کانادایی تبدیل می‌شوید که می‌توانید از مزیت‌های بالای آن بهره‌مند شوید. اما توجه داشته باشید که برای مهاجرت کاری به کشور کانادا شما باید تلاش زیادی داشته باشید تا بتوانید به موفقیت‌های بالایی برسید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با راه اندازی کسب و کار در کانادا آشنا کنیم.

کسب و کار در کشور کانادا

مراحل مربوط به شروع کسب‌و‌کار مناسب در کشور کانادا

افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را در کشور کانادا شروع کنند، باید مراحلی را طی کنند تا بتوانند کسب‌و‌کار موفق داشته باشند. توجه داشته باشید که نحوه راه‌اندازی کسب‌و‌کار در این کشور دارای مراحل اصلی است که شما باید تمامی مراحل را با دقت بالا انجام دهید. نحوه راه اندازی کسب و کار  در کانادا و مراحل آن عبارت است از:

 • توسعه یک ایده تجاری
 • به فکر مربیگری و ایجاد شبکه باشید
 • ایجاد طرح تجاری مناسب
 • سرمایه‌گذاری مالی
 • ثبت کردن کسب‌و‌کار خود
 • دریافت مجوزهای لازم
 • تشکیل حساب بانکی و دریافت کارت اعتباری تجاری
 • راه‌اندازی کسب‌و‌کار مورد نظر
 • تجزیه و تحلیل و انعکاس

توسعه یک ایده تجاری

هنگامی که شما قصد داشته باشید که کسب‌و‌کاری در کانادا راه‌اندازی کنید، در قدم اول باید یک ایده تجاری داشته باشید. در این زمینه شما باید با مخاطبان مورد نظر خود آشنایی داشته باشید و مناسب بودن محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید را در بین مردم مورد بررسی قرار دهید. همچنین باید کسب‌‌وکار خود را به طور کامل توسعه دهید؛ چرا که یکی از گام‌‌های اساسی در مسیر موفقیت شما محسوب می‌شود.

شما باید ثابت کنید که در  کسب‌و‌کار خود و در زمینه مدیریتی مهارت‌هایی برای راه اندازی کسب و کار در کشور کانادا را دارید یا نه. در این زمینه یک افسر مهاجرتی درخواست شما را مورد بررسی قرار می‌‌دهد و باید او را متقاعد کنید که شما می‌توانید طرح تجاری خود را اجرا کنید. اطمینان داشته باشید که سابقه تحصیل، تجربه کاری، مالکیت تجاری و غیره شما کامل است. در این صورت می‌‌توانید اثبات کنید که مهارت و دانش لازم برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار مورد نظر خود در کشور کانادا را دارید.

به فکر مربیگری و ایجاد شبکه باشید

شما برای جاب آفر کانادا می‌توانید با مشاوران و مربیان مجرب در ارتباط باشید. چرا که این افراد می‌‌توانند در مسیر راه اندازی کسب و کار در کشور کانادا به شما کمک کنند. شما ممکن است هنگام اقدام به دریافت ویزای کار کانادا، با قوانین این کشور آشنایی نداشته باشید و لازم باشد که در مورد بازار کار آن اطلاعات کسب کنید. چرا که قوانین کسب‌و‌کار در کشور کانادا ممکن است با کشور شما کاملا متفاوت باشد. در این زمینه دریافت مشاوره می‌تواند درک بهتری نسبت به کسب و کار شما در کانادا را فراهم کند.

با استفاده از این اقدام شما می‌توانید شبکه‌ای را در کشور کانادا ایجاد کرده و می‌‌تواند سال‌های زیادی به کسب‌و‌کار شما کمک کند تا بتوانید به پیشرفت بالایی برسید. توجه داشته باشید که دریافت بازخورد از افراد مجرب در این زمینه و ارزیابی‌هایی که توسط آنها صورت می‌گیرد، می‌تواند در مسیر کسب‌و‌کار بسیار شما حائز اهمیت باشد.

ایجاد طرح تجاری مناسب

هر فردی قبل از راه اندازی کسب و کار در کانادا، باید یک طرح تجاری مناسب داشته باشد که از قابلیت اجرا در کشور کانادا برخوردار باشد. در حالت کلی هیچ کسب‌و‌کاری و در هیچ جای دنیا بدون طرح تجاری نمی‌تواند به موفقیت برسد. پروپوزال مربوط به کسب‌و‌کار، اصلی‌ترین قسمت درخواست برای دریافت مجوز کسب‌و‌کار شما خواهد بود. به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنید که کسب‌و‌کار شما در بازار کاری کانادا قابلیت اجرا دارد. شما می‌توانید در این زمینه جزئیات بیشتری به کسب‌و‌کار خود اضافه کنید تا شانس شما افزایش پیدا کند.

یک طرح تجاری مناسب برای کسب‌و‌کارها باید دارای ارزش پیشنهادی، قابلیت رقابتی، چشم‌انداز بلند.مدت، چالش، ریسک، برنامه تیمی، شرکا، تحقیقات بازار، تجزیه و تحلیل و غیره باشد. همچنین کسب‌و‌کار شما نباید به صورت یک کسب و کار مالک و اپراتور باشد؛ به گونه‌ای که سود آن فقط به صاحب اصلی و شرکا برسد. همچنین یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه این است که کسب و کار شما نباید به صورت سرمایه‌گذاری غیر‌فعال باشد. در این صورت باید مدیریت روزانه و مشارکت فعال وجود داشته باشد تا کسب‌و‌کار شما قابلیت راه‌اندازی داشته باشد.

سرمایه‌گذاری مالی

بعضی از کسب‌و‌کارهای موجود در کانادا به سرمایه‌های اندک و برخی از کسب‌و‌کارهای دیگر برای شروع به بودجه زیادی نیاز خواهند داشت. با توجه به نوع کسب‌و‌کار و طرح تجاری که برای آن در نظر گرفته شده است، باید میزان مشخصی از سرمایه‌گذاری برای آن در نظر بگیرید. هنگامی که شما سرمایه‌گذاری را برای کسب‌و‌کار خود در نظر می‌گیرید، می‌توانید برای آن برنامه‌ریزی کرده که چگونه کسب و کار خود را شروع کنید. بعضی از افرادی که کسب‌و‌کاری را در کشور کانادا راه‌اندازی می‌کنند، از پس‌انداز‌های شخصی و سرمایه‌گذاری‌های خود استفاده می‌‌کنند. اما برخی دیگر برای تامین سرمایه‌های خود از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بانک‌ها، وام‌ها و کمک‌های دولت استفاده خواهند کرد.

در حالت کلی هر فرد کارآفرینی که قصد راه اندازی کسب و کار در کشور کانادا را دارد، در ابتدا باید سرمایه لازم برای ایجاد طرح کسب‌و‌کار خود را داشته باشد. همچنین در این زمینه هر یک از کارآفرینان باید اثبات کنند که سرمایه‌گذاری آنها در این کشور به نفع دولت خواهد بود و سود زیادی به این کشور می‌رسد. توجه داشته باشید که سرمایه لازم برای شروع کسب‌و‌کار در کشور کانادا، به عوامل متعددی بستگی دارد. با توجه به نوع کسب‌و‌کار و طرحی که برای آن در نظر گرفته‌اید، معمولاً سرمایه‌ها متغیر خواهد بود. پس تعیین هزینه‌ها، قبل از تعیین طرح و نوع کسب‌و‌کاری که قصد اقدام به راه‌اندازی آن را دارید، امکان پذیر نخواهد بود.

ممکن است کارآفرینان تمام سرمایه‌‌گذاری‌‌های خود را در کشور کانادا خرج کنند؛ اما باید دقت داشته باشید که هرگونه سرمایه‌گذاری شما ممکن است با خطرات قابل توجهی مواجه شود. به خصوص هنگامی که شما قصد داشته باشید در یک کشور خارجی شغل خود را راه‌اندازی کنید، این خطرات افزایش می‌یابد. اما دسترسی به یک سرمایه کافی برای شما قبل از راه‌اندازی کسب‌و‌کار الزامی خواهد بود.

ثبت کردن کسب و کار خود

یکی از مراحلی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ثبت کسب‌وکار در کشور کانادا است. نوع کسب‌و‌کاری که برای خود در نظر گرفته‌اید و قصد اجرای آن را دارید، تاثیر بسیاری در آینده شغلی شما دارد. معمولا بین مشارکت‌‌ها، شرکت‌های انفرادی و انواع شرکت‌های دیگر تفاوت بسیار زیادی در نحوه ثبت و موفقیت وجود دارد.

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در کانادا را دارند، ممکن است در مورد قوانین و مقررات آن آشنایی کامل نداشته باشند. پس توصیه می‌شود که با کارشناسان مجرب در ارتباط باشید تا اطلاعات کافی در مورد ثبت کسب و کار خود کسب کنید.

استفاده از اکثر برنامه‌های تجاری در کشور کانادا، کارآفرینان را مجبور می‌کند تا کسب‌وکار خود را در این کشور وارد کنند. در این زمینه شما باید برای ثبت کسب‌و‌کار خود اقدام کنید، تا بتوانید ویزای کار کانادا را دریافت کرده و موفقیت کسب‌و‌کار خود در این کشور را تضمین کنید.

کسب و کار در کانادا

دریافت مجوزهای لازم

در صورتی که شما قصد دارید یک شغل موفق در کشور کانادا راه‌اندازی کنید، باید تمامی مجوزهای لازم را دریافت کنید تا بتوانید برای شروع مشاغل خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید که با توجه به کسب‌و‌کار شما، مجوزها متغیر خواهد بود. مثلا فردی که قصد راه‌اندازی فروشگاه دارد و فردی که قصد راه‌اندازی شرکت دارد، باید مجوز های متفاوتی را دریافت نمایند.

در صورتی که کارآفرینان قصد داشته باشند کسب‌و‌کار خود را بدون دریافت مجوز شروع کنند، معمولاً مشمول جریمه‌‌های بالا خواهند شد. گاهی اوقات ممکن است کسب‌و‌کارهای بدون مجوز تعطیل شوند.

تشکیل حساب بانکی و دریافت کارت اعتباری تجاری

هنگامی که شما قصد داشته باشید کسب‌و‌کاری را در کشور کانادا راه‌اندازی کنید، باید یک حساب شخصی و مجزا برای خود باز کنید. هنگامی که شما یک حساب جداگانه برای کسب و کار خود داشته باشید، می‌توانید هزینه‌‌های خود را پیگیری کرده و سابقه اعتباری خود برای شغل مورد نظر خود را افزایش دهید‌. همچنین شما می‌توانید به تمامی داده‌های مالی در زمینه شغلی خود دسترسی پیدا کرده و بتوانید برای آینده کسب‌و‌کار خود تصمیماتی را بگیرید.

کارآفرینان قبل از راه‌اندازی کسب کار در کانادا باید تحقیقاتی را انجام دهند تا مشخص کنند که به چه نوع حساب تجاری نیاز دارند. سپس به بانک‌های مرتبط در این زمینه مراجعه کرده و برای باز کردن حساب مخصوص خود اقدام نمایند. در نظر داشته باشید که هریک از حساب‌ها برای یک کسب و کار مناسب است و شما باید برای باز کردن حساب و دریافت کارت اعتباری مناسب اقدام نمایید.

راه‌اندازی کسب‌و‌کار مورد نظر

بعد از اینکه تمامی مراحل لازم را انجام دادید، باید برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود اقدام کنید. بعد از اینکه تمامی مراحل را طی کردید، معمولا برای راه.اندازی کسب و کار در کشور کانادا آماده خواهید بود. ممکن است در این زمینه تمامی مراحل مربوط به کسب‌و‌کار انجام شده باشد؛ اما توجه داشته باشید که شما باید مراحل مربوط به ویزای کاری کانادا را هم انجام دهید.

هنگامی که شما درخواست خود را برای دریافت ویزا و مهاجرت به کشور کانادا ثبت می‌کنید، باید تعهد دهید که کسب‌و‌کار مناسب را در کشور کانادا اجرا خواهید کرد. هنگامی که طرح خود را آماده کردید، باید قبل از خواست مهاجرت، طرح خود را اجرا نمایید. معمولا روش‌های زیادی برای نشان دادن تعهد شما به کسب‌و‌کار وجود دارد که شما باید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

 تجزیه و تحلیل و انعکاس

کارآفرینانی که قصد دارند کسب‌و‌کار موفق در کشور کانادا داشته باشند، به طور مداوم باید برای بهبود آن تلاش کنند. تجزیه و تحلیل و انعکاس عملیات برای شناسایی موفقیت و شکست در مشاغل اهمیت بسیار بالایی دارد. کارآفرینان موفق باید با توجه به شرایط بازار کاری کانادا، کسب‌و‌کار و شرایط خود را تغییر دهند؛ تا بتوانید با بازار سازگار باشند.

در این صورت شما با تشخیص موانع، می‌توانید از شکست کسب‌و‌کار خود در این کشور پیشگیری کنید. همچنین وقتی که شما شرایط بازار کار کانادا را مورد بررسی قرار می‌دهید، با عامل موفقیت کسب و کار آشنایی پیدا می‌کنید و می‌توانید اقدامات بیشتری را برای موفقیت مشاغل خود دنبال کنید.

مناسب‌ترین مشاغل در کشور کانادا

کشور کانادا جزو کشورهایی است که فرصت‌های شغلی و موقعیت‌های بسیار مناسبی را برای کارآفرینان خارجی فراهم می‌کند. به همین دلیل سالانه افراد زیادی قصد دارند که از طریق مهاجرت کاری به این کشور کسب‌و‌کار مناسب خود را راه اندازی کرده و به موفقیت‌ها و درآمدهای بسیار بالایی برسند. توجه داشته باشید که معمولا وضعیت اقتصادی کانادا بسیار مناسب است و افراد از وضعیت مناسبی برخوردار هستند. اما در نظر داشته باشید که با توجه به نوع مشاغل، درآمدها متغیر است.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است یکی از مشاغل جزو شغل های پردرآمد در کانادا باشد، اما با این وجود درآمد آن نسبت به سایر مشاغل دیگر کمتر باشد. در این زمینه با توجه به تخصص و تجربه کاری که هر یک از شاغلین دارند، درآمدها متغیر خواهد بود. کارآفرینانی که می‌خواهند کسب‌و‌کار خود را راه‌اندازی کنند، در ابتدا باید با بهترین شغل ها برای مهاجرت در کانادا آشنایی داشته باشند. سپس باید توانایی و دانش بالا داشته باشند تا بتوانند کسب و کار خود را شروع کرده و به درآمد بسیار بالایی برسند.

مزیت های راه اندازی کسب و کار در کشور کانادا

با توجه به موقعیت بسیار مناسبی که کشور کانادا دارد و در حال برنامه‌ریزی برای پیشرفت بین المللی است، معمولا افراد زیادی را برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود در این کشور پذیرش می‌کند. باید توجه داشته باشید که راه‌اندازی کسب‌و‌کار در این کشور مزیت های بسیار زیادی دارد که افراد می‌‌توانند از آن بهره‌‌مند شوند. برخی از مزیت‌‌های شروع کسب‌و‌کار در این کشور عبارت است از:

 • قابلیت دسترسی در کشور کانادا بسیار مناسب است. با توجه به وضعیت حمل‌و‌نقل و وضعیت فیزیکی که این کشور دارد، به یکی از دسترسی پذیر‌ترین کشور ها در جهان تبدیل شده است.
 • کانادا جزو کشورهایی است که اقتصاد آن از ثبات بسیار بالایی برخوردار است و معمولاً دستمزد مشاغل به طور پیوسته در حال افزایش است. به‌طور معمول در برابر سایر کشورهای دیگر، قیمت انواع کالاها و خدمات در این کشور در حال نوسان نیست. همچنین نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است. در نظر داشته باشید که شروع کسب‌و‌کار در این کشور، می‌‌تواند گزینه‌ بسیار مناسبی برای پیشرفت شما محسوب شود.
 • دولت کانادا معمولاً برای تمامی کسب و کارهایی که خارجی هستند، مالیات‌های کمی را در نظر می‌گیرد. معمولا کشور کانادا جزو کشورهایی است که نرخ بسیار پایین را برای مالیات در نظر گرفته و سالیانه مالیات بسیار کمی را از صاحبان مشاغل دریافت می‌‌کند. به همین دلیل کارآفرینانی که در این کشور مشغول به کار هستند، مجبور به پرداخت مالیات‌های بالا نخواهند بود.
 • دولت کانادا معمولاً به افرادی که بتوانند وضعیت مالی و اقتصادی آنها را در سطح بین‌المللی افزایش دهد، بسیار احتیاج دارد. در این زمینه افرادی که از دانش و توانایی بسیار زیادی در حوزه کسب‌و‌کار خود برخوردار هستند، شانس بیشتری برای کسب درآمد در این کشور پیدا می‌‌کنند و می‌‌توانند شغل مورد علاقه خود در این کشور را ‌راه‌اندازی کنند.
 • در چند سال گذشته نیروهای کار ماهر بسیار زیادی به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند. با توجه به اینکه دولت کانادا به نیروی کار ماهر بسیار زیادی نیاز دارد، به‌خوبی از مهاجران استقبال می‌‌کند. همچنین امکانات و موقعیت بسیار مناسبی را در اختیار کارآفرینان خارجی قرار می‌‌دهد‌.
 • سطح امنیت در کشور کانادا نسبت کشورهای دیگر بسیار بالا است؛ به همین دلیل افرادی که در این کشور مشغول کسب‌و‌کار می‌‌شوند، می‌توانند از امنیت بالا خود اطمینان حاصل کرده و با ایمنی بیشتر به کسب درآمد در این کشور مشغول باشند.

کسب و کار کانادا

 

نکات مهم در مورد شروع کسب و کار در کانادا

مجموعه صبا ویزا، سعی داشت در این مقاله شما را با مراحل راه اندازی کسب و کار در کانادا آشنا کند. بعد از انجام این مراحل، شما باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید یک کسب‌و‌کار موفق در کشور کانادا داشته باشید که با شکست مواجه نشود. برخی از نکات مهم در این حوزه عبارت است از:

 • شما باید با فرهنگ حاکم بر کشور کانادا آشنایی داشته باشید. یادگیری این فرهنگ از کارهای ضروری محسوب می‌شود که شما قبل از مهاجرت به کانادا باید آن را انجام دهید. در صورتی که قصد داشته باشید کسب‌و‌کار موفق را در کشور کانادا داشته باشید، باید با مشتریان خود در این کشور آشنایی پیدا کرده و نحوه برخورد با هریک از مشتریان را یاد بگیرید.
 • کارآفرینانی که به تازگی به کانادا وارد شده‌اند، معمولا امتیاز اعتباری ندارند. در نظر داشته باشید که امتیاز اعتباری بالا برای کسب‌و‌کارهایی که در کانادا راه‌اندازی شده‌اند، از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا با استفاده از این امتیاز، بانک تصمیم می‌‌گیرد که به هر یک از کسب‌و‌کارها وام تعلق بگیرد یا نه. آسان‌ترین روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توان امتیازات اعتباری دریافت کرد، این است که برای دریافت کارت اعتباری کانادا ثبت نام کنید و با استفاده از آن خریدهای خود را انجام دهید. اما هر ماه باید موجودی خود را پرداخت کرده و با استفاده از آن در طول شش ماه امتیاز اعتباری مورد نیاز خود را داشته باشید.
 • هنگامی که شما با یک مربی و کارشناس کسب و کار مجرب و با تجربه در ارتباط باشید، می‌توانید شانس خود را بیشتر کنید. موسسات بسیار زیاد در کانادا در حال فعالیت هستند که می‌توانند یک مربی مناسب را برای شما انتخاب کرده و آن را در اختیار شما قرار دهند.
 • علاوه بر دریافت ویزا و مجوزهای لازم، برای راه‌اندازی کسب کار در کانادا از شما خواسته می‌‌شود که تمکن مالی خود را ثابت کنید تا بتوانید کسب‌و‌کاری را راه‌اندازی کنید و سرمایه‌های لازم را فراهم نمایید.
 • اگر قصد داشته باشید که کسب‌و‌کاری را در کشور کانادا شروع کنید، باید توجه داشته باشید که امکان دارد مسیر شما سخت به نظر برسد. اما در صورتی که شما تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید، اهداف خود را تعیین کرده و منابع مناسب و سرمایه‌‌های بالا داشته باشید، بدون شک می‌توانید بهترین کسب‌و‌کار را در کشور کانادا برای خود شروع کنید. پس در این زمینه شما باید به موفقیت خود اطمینان داشته باشید تا بتوانید مسیر خود را با اطمینان بیشتر ادامه دهید.
سوالات متداول

ثبت کسب‌ وکار در کانادا به چه هزینه‌ای نیاز دارد؟
با توجه به اینکه کسب‌و‌کار خود را به صورت انفرادی یا شرکت راه‌اندازی می‌کنید، همچنین با توجه به نوع مکانی که شما قصد راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود را در آن دارید، هزینه‌ها متغیر خواهد بود. زیرا با توجه به هر نوع شغل و استانی که شما کسب‌و‌کار خود را در آن راه‌اندازی می‌کنید، هزینه‌ها متفاوت خواهند بود.
آیا برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود در کشور کانادا دریافت وام نیاز داریم؟
با توجه به نوع کسب‌و‌کاری که شما شروع می‌کنید، هزینه‌های متغیر برای آن در نظر گرفته می‌شود. بعضی از کارآفرینان معمولاً این هزینه‌ها را از پس‌انداز خود پرداخت می‌کنند. در صورتی‌که افراد از توان مالی برخوردار نباشد، می‌تواند از وام‌های دولت کانادا بهره‌مند شود.

سخن پایانی

مجموعه صبا ویزا قصد داشت در این مقاله شما را با نکات مهم در مورد راه‌اندازی کسب و کار در کشور کانادا آشنا کند. توجه داشته باشید که تمامی کارآفرینان می‌توانند برای شروع کسب‌و‌کار خود در کشور کانادا تمامی مراحل را با دقت کامل انجام دهند تا در کمترین زمان ممکن بتوانند شغل مورد علاقه خود را در این راه‌اندازی کنند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید