لوگو صبا ویزا

رشته های آوسبیلدونگ آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی رشته های آوسبیلدونگ آلمان و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌ها به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. موسسه مهاجرتی صبا ویزا، با سال‌ها تجربه حرفه‌ای در زمینه مهاجرت تحصیلی، از اولین قدم که جمع‌آوری اطلاعات در زمینه دانشگاه‌ها است تا آخرین قدم که اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان است، در کنار شما خواهد بود و به شما در قدم گذاشتن در مسیر تحصیل آکادمیک در خارج از کشور، کمک خواهد کرد. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به آلمان آوسبیلدونگ است که امکان کارآموزی و کسب درآمد به صورت همزمان را فراهم کرده‌است. در واقع، آوسبیلدونگ آموزش فنی و حرفه‌ای و کارآموزی به دو شکل تئوری و عملی از سوی شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون است که حدود 300 رشته را شامل می‌شود. با کارآموزی در رشته های آوسبیلدونگ آلمان دیگر نیاز به مدرک دانشگاهی و تخصص بالا برای مهاجرت به آلمان ندارید. اهل هر کشوری که باشید می‌توانید برای شرکت در این دوره‌ها و مهاجرت اقدام کنید.  البته لازم به ذکر است که برخی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان نیازمند تأیید از طرف آژانس کار فدرال (Vorranprüfung) هستند.بنابراین اگر یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، بهتر است موردی را انتخاب کنید که نیازی به این تاییدیه نداشته باشد. همچنین برای دولت و کارفرمایان آلمانی افراد اروپایی و آلمانی ارجحیت دارند زیرا می‌توانند بدون هیچ محدودیتی کار کنند. برخی از شرکت‌ها برای کارآموزان خود مزایای ویژه‌ای مانند بلیط حمل و نقل رایگان، غذا، تخفیف و غیره را نیز در نظر می‌گیرند.

اگر شما به‌عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا قصد آوسبیلدونگ دارید باید مدرک تحصیلی و مدرک مهارت زبان آلمانی داشته باشید. بر اساس آمارها 521900 نفر برای آوسبیلدونگ آلمان اقدام کرده‌اند.

 

فهرست عناوین

انواع آوسبیلدونگ در آلمان

به طور کلی دو نوع آوسبیلدونگ در کشور آلمان وجود دارد:

دوگانه

آوسبیلدونگ دوگانه نوعی آموزش فنی‌وحرفه‌ای است. این سیستم ترکیبی از کارآموزی در یک شرکت و آموزش حرفه‌ای در یک موسسه آموزشی است. در این نوع آموزش، کارآموزان سه تا چهار روز در هفته مشغول کارند و به صورت عملی به یادگیری حرفه‌شان می‌پردازند. یک تا دو روز در هفته را هم در مدرسه درس‌های تئوری حرفه‌ای را می‌گذرانند. افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند ماهانه مقدار معینی را به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند. معمولا این مقدار از 450 یورو تا 1200 یورو است.

آموزشی

در این نوع آوسبیلدونگ به صورت آکادمیک به شما آموزش‌هایی ارائه خواهد شد. البته باید بدانید که این گزینه هیچ گونه بورسیه‌ای نخواهد داشت. این دوره‌ها بیشتر تئوری است و ساعات کارها و آموزش‌های عملی کمتر است. اگرچه، در برخی از رشته‌ها آوسبیلدونگ آموزشی دوره‌های عملی را هم شامل می‌شود و به طور مثال سه ماه درس تئوری و دو ماه کار عملی باید گذرانده شود.

 

دوره‌ها و رشته های آوسبیلدونگ آلمان

بر اساس بررسی‌های انجام شده انواع متنوعی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان وجود دارد. بنابراین شما باید دوره‌ای را انتخاب کنید که به آن علاقه‌مند هستید. برترین و محبوب‌ترین این دوره‌ها و همچنین پر‌درآمدترین رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان عبارتند از:

کنترل‌کننده ترافیک هوایی: یکی از مشاغل پر‌مسئولیت و حساس است که بلند شدن و نشستن هواپیما و کنترل آن در حین پرواز را بر عهده دارد. حساسیت بالای این شغل در مواقع خطر باعث شده که به یکی از پردرآمدترین مشاغل آلمان حتی در حین آموزش دوره آوسبیلدونگ تبدیل شود. کارآموزان این رشته بیشترین حقوق کارآموزی در آلمان را دریافت می‌کنند که در سال اول 1150 یورو و در سال سوم 4000 تا 6000 یورو است. پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ هم درآمد این رشته به 6000 تا 8000 یورو می‌رسد.

پرستاری: یکی از رایج‌ترین و پردرآمدترین مشاغل در آلمان است و این رشته جز رشته های آوسبیلدونگ آلمان محسوب می‌شود. شما به عنوان یک پرستار می‌توانید در بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان یا موسسات مشابه کار کنید. شما باید کارهایی را مانند مراقبت از بیمارستان، کنترل موجودی دارو و سفارش دارو را انجام دهید. درآمد این رشته در طول دوره آوسبیلدونگ در سال اول 1100 یورو و در سال سوم 1250 یورو است که پس از گذراندن آوسبیلدونگ به 2100 تا 2640 یورو در ماه می‌رسد.

مکانیک کشتی: بررسی تجهیزات فنی داخل کشتی بر عهده این فرد است. اگر شما این مورد را انتخاب کنید باید در شرکت‌های حمل‌ونقل، در حمل‌ونقل بار و مسافر، در تاسیسات بندری یا کشتی‌سازی کار کنید. به عنوان یک مکانیک کشتی وظایف اصلی شما عملیات، تعمیر و نگهداری تجهیزات فنی کشتی است. درآمد حاصل از گذراندن دوره آوسبیلدونگ آلمان در رشته مکانیک کشتی در سال اول 1020 و در سال سوم 1760 یورو است.

متخصص آی تی: یکی دیگر از رشته‌های مورد نیاز و رایج امروز در همه کشورهاست که معمولا کنترل سیستم عامل و شبکه‌های یک شرکت را برعهده دارد. اگر شما به فناوری اطلاعات علاقه دارید می‌توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

 • متخصص توسعه برنامه
 • متخصص در یکپارچه‌سازی سیستم
 • شبکه‌های دیجیتال
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها و فرآیندها

اینکه شما کدام یک از تخصص‌ها را انتخاب کنید در میزان درآمدتان تاثیر آنچنانی نخواهد داشت و درآمد این رشته چه در حین گذراندن دوره و چه پس از آن قابل توجه است. در سال اول دوره آوسبیلدونگ 1050 تا 1200 یورو پس از اتمام دوره 2200 تا 2400 یورو حقوق دریافت خواهید‌کرد.

کارمند بانک: شاید کارمند بانک شغل مهم و رده بالایی محسوب نشود اما همیشه در میان بسیاری از افراد پرطرفدار بوده است. شما به عنوان کارمند بانک باید به مشتریان خود مشاوره مالی بدهید. مثلا اگر یک مشتری بخواهد افتتاح حساب داشته باشد یا وام بگیرد باید با شما صحبت کند. کارمند بانک بودن نیز از جمله رشته های آوسبیلدونگ آلمان محسوب می‌شود که در سال سوم دوره درآمد 1115 یورویی دارد. اما پس از پایان دوره کارآموزی آوسبیلدونگ، رشته بانکداری با پایه حقوق ماهانه 3450 یورو یکی از پردرآمدترین مشاغل است که متقاضیان بسیاری را جذب می‌کند.

مکانیک هواپیما: در این دوره شما آموزش‌هایی را در زمینه فناوری تولید، فناوری تعمیر و نگهداری یا فناوری موتور خواهید دید.

متخصص مکاترونیک: شما به عنوان یک متخصص مکاترونیک کارهایی مانند آزمایش، اندازه‌گیری، مونتاژ، نگهداری و تعمیر ماشین‌آلات را انجام خواهید داد. اگر شما می‌خواهید درآمد بالایی داشته باشید بهتر است این گزینه را انتخاب کنید. اگرچه این رشته دارای یک دوره چهارساله وحقوق 1000 تا 1200 یورویی در طول دوره آموزش است، با تکمیل دوره آوسبیلدونگ حقوق بیش از 3100 یورویی به همراه دارد.

تکنسین الکترونیک: یک تکنسین الکترونیک قطعاتی را برای دستگاه‌ها و سیستم‌ها تولید می‌کند. وظیفه اصلی این فرد کنترل و نظارت بر ساخت و نگهداری دستگاه‌ها و سیستم‌ها خواهد بود. از آنجا که صنعت در آلمان روز به روز در حال پیشرفت است، بنابراین این شغل بسیار مهم و پر درآمد تلقی می‌شود. تکنسین الکترونیک هم جزو دوره‌های چهار ساله آوسبیلدونگ با حقوق 1200 یورویی است که این مبلغ با داشتن مدرک دوره به 1600 تا 2700 یورو در ماه افزایش می‌یابد.

پلیس: اگر شما علاقه‌مند به شغل پلیسی هستید و از کمک کردن به مردم زیر نظر قانون لذت می‌برید، بهتر است افسر پلیس شوید. میزان آموزش شما به اینکه چه مدرکی دارید و در چه ایالتی می‌خواهید افسر پلیس شوید بستگی دارد. با کارآموزی در این رشته در حین دوره آوسبیلدینگ 1170 تا 1380 یورو دستمزد دریافت خواهید کرد. در آلمان در سه سطح خدمات سطح متوسط، سطح بالا و سطح عالی می‌توانید پلیس شوید که پس از تکمیل دوره و دریافت مدرک حقوق شما در سطح متوسط 1900 و در سطح عالی 3300 یورو در ماه خواهد‌بود. بنابراین، هرچقدر مسئولیت و ظایف شما بیشتر باشد دستمزدتان نیز افزایش می‌یابد. حقوق یک افسر پلیس به اندازه کافی است تا شما بتوانید هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید.

سایر رشته های آوسبیلدونگ آلمان و دوره‌های آموزشی در این کشور عبارتند از:

 • تکنسین الکترونیک در تجارت
 • تکنسین عمران
 • تکنسین های قطار و راه آهن
 • لوله کش
 • مکانیک کارخانه برای مهندسی بهداشتی
 • فیزیوتراپیست
 • تکنسین وسایل نقلیه موتوری
 • مهمان‌دار
 • نجار
 • فروشنده
 • تکنسین نقشه‌برداری
 • مدیر نساجی
 • ساعت ساز
 • دستیار فروش
 • دکتر بیهوشی
 • جنگلبان
 • عکاس
 • کارشناس گوارش
 • باغبان
 • آهنگ‌ساز
 • متخصص تامین اجتماعی

 

رشته های آوسبیلدونگ آلمانرشته پرستاری برای آوسبیلدونگ آلمان

پرستاری یک شغل و رشته بسیار حرفه‌ای و شریف است. پرستاران همیشه بیشتر از هر فرد دیگری به بیماران برای مراقبت از سلامتی آن‌ها نزدیک‌تر هستند. مسئولیت و وظایف حرفه پرستاری بسیار سنگین و زیاد است و آن‌ها باید بیماران را درک کنند و امید را در آن‌ها زنده نگه دارند.کشور آلمان کمک‌های فداکارانه پرستاران برای بشریت را قدر می‌داند و به آن‌ها بسیار احترام می‌گذارد. اخیرا دولت آلمان اعلام کرده است که در سال‌های آینده به تعداد زیادی پرستار برای نجات جان شهروندان آلمانی نیاز دارد.

به همین منظور سعی کرده است در قالب آوسبیلدونگ دانشجویان بین‌المللی را برای تقریبا کم و بیش 3 سال جذب کند. با انتخاب این رشته می‌توانید در سال اول ماهانه 1000 یورو در ماه درآمد داشته باشید. پس از ورود به سال دوم و سوم دوره آموزشی خود می‌توانید ماهیانه بیش از 1000 یورو درآمد داشته داشید. البته باید توجه داشته باشید که درآمد ماهانه شما با توجه به محل مدرسه و بیمارستانی که در آن کارآموزی می‌کنید، تعیین خواهد شد.این رشته سختی‌های خاص خودش را نیز دارد. مثلا ساعت کاری پرستاری 7 روز هفته و 24 ساعته است چرا که هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است کسی آسیب ببیند و به خدمات شما نیاز داشته باشد.

همچنین یک پرستار همیشه با افراد سالمند و مریض سروکار دارد بنابراین باید رفتاری صبورانه و مهربانانه با آن‌ها داشته باشد.

 

مزایای تحصیل رشته پرستاری در آلمان

فرصتی برای یادگیری و کار کردن در دوره‌ها و رشته های آوسبیلدونگ آلمان شما شانس زیادی برای کسب دانش تئوری دارید و به طور همزمان هنگام کار در بیمارستان به طور منظم در معرض دید عملی قرار خواهید گرفت. این امر باعث می‌شود عمل و تئوری را با هم ترکیب کنید و پایه‌ای قوی برای آینده خود فراهم نمایید.کسب درآمدمهم‌ترین و بزرگترین مزیت تحصیل در رشته پرستاری در قالب آوسبیلدونگ این است که از ابتدای دوره آموزش حرفه‌ای خود در آلمان پول دریافت خواهید کرد. بیمارستان‌ها در ازای کاری که شما برایشان انجام می‌دهید حقوق ماهیانه به شما می‌پردازند.عدم دریافت شهریه انتخاب رشته های آوسبیلدونگ آلمان هیچ گونه شهریه‌ای برای شما به دنبال نخواهد داشت.

رشته پرستاری نیز از این موضوع مستثنی نیست. این امر باعث شده است افراد بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته به آلمان مهاجرت کنند. چرا که اگر می‌خواستند در کشور خودشان در این رشته تحصیل کنند باید هزینه‌های زیادی برای پذیرش پرداخت می‌کردند.

تقاضای بالای پرستاران

کشور آلمان جمعیت سالخورده‌ای دارد. بنابراین مراقبت از این جمعیت سالخورده نیازمند تعداد بالای پرستاران است. همین امر باعث شده تقاضا برای این شغل در این کشور به شدت افزایش یابد. اگر شما یک پرستار حرفه‌ای و با تجربه هستید یا به تازگی حرفه پرستاری را شروع کرده‌اید، هیچ تفاوتی ندارد به راحتی می‌توانید برای همیشه در کشور آلمان برای خود شغل مناسبی بیابید.

تضمین کار دائمی

اگر شما در هنگام تحصیل خود در بیمارستان‌ها نیز مشغول به کار شوید، کارکنان بیمارستان و مدیریت ارشد استعداد، فداکاری، سخت‌کوشی شما را مشاهده خواهد کرد و بعد از اتمام تحصیلاتتان، شما را به استخدام رسمی درمی‌آورند. به طور کلی تلاش شما به هیچ وجه بیهوده باقی نمی‌ماند و از شما بسیار قدردانی خواهد شد.

شرایط اولیه تحصیل در رشته پرستاری

 • 18 سالگی شده تمام شده باشد
 • شما باید کلاس دوازدهم خود را در کشور خود به پایان رسانده باشید
 • مهارت زبان آلمانی از سطح A1 تا B2 را کسب کرده باشید

 

انتخاب رشته های آوسبیلدونگ آلمان

باید توجه داشته باشید که رشته های مختلف آوسبیلدونگ آلمان شرایط، حقوق و مدت زمان کاملا متفاوتی دارند. اما توصیه ما به شما این است که در ابتدای امر به دستمزد توجه زیادی نداشته باشید و سعی کنید که دوره و رشته‌ای را انتخاب کنید که حرفه و مهارت خوبی را به شما آموزش می‌دهد. قبل از انتخاب رشته و هر اقدام خاص بهتر است اطلاعات جامعی را درباره رشته‌ها به دست آورید.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست آوسبیلدونگ آلمان

برای اینکه شما بتوانید در یکی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنید باید دو مدرک مهم داشته باشید:

رزومه

مهم‌ترین و الزامی‌ترین مدرکی که باید برای تحصیل در رشته های آوسبیلدونگ آلمان ارائه دهید رزومه است. رزومه شما باید مختصر و شامل تمامی جزئیات دقیق تحصیلی، تجربیات کاری و غیره باشد. رزومه شما به نوعی گزارش از سوابق کاری شما محسوب می‌شود و برای کارآموزی در رشته های آوسبیلدونگ آلمان الزامی است.

نامه همراه

منظور از نامه همراه نامه‌هایی است که تجربه کاری شما را تایید کند که باید به همراه مدرک دیپلم خود نامه همراه نیز داشته باشید. لازم است بدانید که باید این مدارک را به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه کنید.اگر شما می‌خواهید به منظور آوسبیلدونگ آلمان به این کشور بروید و ویزا بگیرید باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • تاییدیه کتبی یا قرارداد توسط شرکت آموزشی
 • پول کافی جهت تامین هزینه‌های زندگی
 • بیمه درمانی معتبر حداقل برای سال اول
 • مدرک اقامت
 • اثبات مالی 600 تا 700 یورو برای یک ماه

اگر شما قبلا در این کشور اقامت داشته‌اید یا ویزای آلمان را دارید نیازی نیست مدرک زبان ارائه دهید.

 

مزایای زندگی و کار در آلمان

اگر شما یکی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان انتخاب کرده‌اید و قصد دارید در این کشور زندگی و کار کنید باید به شما تبریک بگوییم. آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. در اینجا ما سعی کردیم برخی از مزایای زندگی و کار در این کشور را برای شما بازگو کنیم.

موقعیت مکانی عالی

کشور آلمان در قلب اروپا واقع شده است. آلمان با کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، سوئیس، اتریش، فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ، هلند هم مرز است. بنابراین از نظر دسترسی و رفت و آمد موقعیت بسیار مناسبی دارد. شما از هر جای جهان به راحتی می‌توانید به این کشور سفر کنید.

ساختار بیمه سلامت مناسب

اگر شما قصد دارید در آلمان اقامت کنید باید از بیمه درمانی برخوردار باشید. شما می‌توانید بنا به نظر خود از بیمه‌های درمانی دولتی یا خصوصی یکی را انتخاب کنید. هنگامی که شما برای هزینه‌های خود برنامه‌ریزی می‌کنید، بیمه سلامت از جمله مواردی است که باید میزانی مشخصی بودجه برای آن در نظر بگیرید.

اینترنت عالی

ارائه خدمات اینترنت پرسرعت یکی از بهترین مزایایی است که با زندگی در هر نقطه از آلمان دریافت خواهید کرد. شرکت‌های بسیار به ارائه این خدمات مشغول هستند بنابراین این بازار بسیار رقابتی است و همه شرکت‌ها در تلاش هستند تا بهترین کیفیت با کمترین هزینه این خدمت را به افراد ارائه کنند. این شرایط کاملا به نفع شهروندان است، چرا که می‌توانند خدمات شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند و بهترین و مناسب‌ترین را برای خود انتخاب نمایند. اگر قصد دارید در یکی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان تحصیل و کارآموزی کنید نگران دسترسی به اینترنت در این کشور نباشید.

شبکه‌های حمل و نقل عمومی

استفاده از شبکه های حمل و نقل عمومی بسیار مقرون به صرفه و ارزان قیمت است. زیرساخت حمل و نقل در آلمان بسیار عالی است و همین مسئله منجر به ارائه خدمات باکیفیت شده است. حتی در کوچک‌ترین شهرها نیز این خدمات به صورت بسیار عالی ارائه می‌شود.

تعادل کار و زندگی

به عنوان یک مهاجر از شما انتظار می‌رود که سخت کار کنید و هیچ زمانی را برای تفریح یا استراحت نداشته باشید. اما کشور آلمان این گونه نیست. مهم‌ترین مزیتی که شما می‌توانید با زندگی در این کشور به دست آورید تعادل کار و زندگی است. بنابراین با انتخاب این کشور برای زندگی شما می‌توانید زندگی متعادل و طبیعی را برای خود ایجاد نمایید.

 

مراحل دریافت ویزا آلمان

شهروندان کشورهای استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، کره جنوبی، نیوزلند و ایالات متحده آمریکا می‌توانند بدون ویزا به آلمان سفر کنند و پس از ورود برای اقامت درخواست دهند. اما اگر جزو شهروندان این کشورها نیستید، برای اینکه شما بتوانید در یکی از رشته های آوسبیلدونگ آلمان باید ویزا بگیرید.

فرآیند دریافت ویزا به شرح زیر است:

در مرحله اول شما باید برای یکی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که اقدام به جذب آوسبیلدونگ می‌کنند، درخواست دهید. برای این کار باید رزومه و مدارک تحصیلی و زبانی خود را به طور کامل برای آن‌ها ارسال نمایید.اگر با درخواست شما موافقت شود آن‌ها یک نامه پذیرش به شما می‌دهند.بعد از آن شما باید مدارکی مانند فرم درخواست ویزا‌، پاسپورت معتبر، فتوکپی پاسپورت، گواهی تولد، سند ازدواج (در صورت وجود)، گواهی تولد فرزند (در صورت وجود)، اثبات توانایی مالی، تایید سپرده 10332 یورویی در یک حساب بانکی مسدود شده در آلمان، سوابق درآمد و دارایی‌های مالی والدین، اسنادی که نشان‌دهنده آدرس دائمی شما باشد، ضمانت بانکی که توسط یک بانک معتبر آلمانی صادر شده باشد را همراه با نامه پذیرش به سفارت آلمان در کشور خود ارسال کنید.

در این مرحله درخواست شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و نهایتا تا 15 روز به آن پاسخ داده می‌شود. در صورت تایید درخواست شما ویزای خود را دریافت خواهید کرد.البته برای دریافت ویزا جهت شرکت در رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان یک مرحله مصاحبه نیز وجود دارد که از طریق اسکایپ انجام می‌شود.هزینه تمامی این مرحل چیزی در حدود 60 یورو خواهد بود. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی باید به فکر تامین هزینه‌ها باشید.

سوالات متداول

زبان مورد نیاز برای رشته‌های آوسبیلدونگ آلمان چیست؟
برای شرکت در این دوره‌ها شما باید بر زبان آلمانی تسلط داشته باشید. شما باید شرایط یا سطح اولیه زبان آلمانی را برآورده کنید، یعنی بتوانید ثابت کنید که سطح شما حداقل B1 است. هرچه تسلط شما بیشتر باشد شانس شما برای دریافت شغل بهتر، بیشتر خواهد شد.
از نظر تحصیلات برای آوسبیلدونگ آلمان، چه شرایطی باید داشته باشید؟
اگر شما فردی غیر اروپایی هستید باید دیپلم داشته باشید. دیپلم حداقل مدرک تحصیلی برای آوسبیلدونگ آلمان است. البته هر شرکت ممکن است شرایط اختصاصی مانند شرایط سنی یا شرایط مدرک تحصیلی خاصی نیز داشته باشد.

سخن پایانی

با گذشت زمان، استقبال از دوره‌های آوسبیلدونگ به عنوان راهکار مهاجرت بیشتر و بیشتر شده و بر همین اساس رشته های آوسبیلدونگ آلمان نیز افزایش یافته‌است. موسسه مهاجرتی صبا ویزا در صدد است تا به‌روز‌ترین اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را با استفاده از منابع معتبر انگلیسی در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهد. به علاوه، وبلاگ صبا ویزا انواع دانشگاه‌های مناسب برای تحصیل در آلمان و سایر کشورهای دنیا را نیز در قالب مقالات گوناگون ارائه کرده‌است تا اطلاعات جامعی از یک مهاجرت تحصیلی به دست آورید. شایان ذکر است که کارشناسان ما همیشه برای پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری، تحصیلی و زندگی آماده هستند تا شما را با به‌روز‌ترین اطلاعات در این زمینه راهنمایی کنند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 11 میانگین: 4.4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. Zikreya
  29 مهر 1401
  پاسخ

  سلام من از رشته راديولوژي فارغ شدم و شش ساله تجربه كاري نيز دارم لطفا اگه من شامل شرايط ويزاي كار آموزي ميشم تماس بيگيريد

  • درود بر شما
   لطفا شماره تماس خود را برای ما ارسال بفرمایید تا مشاوران مجموعه با شما تماس بگیرند یا از طریق شماره 58416-021 با ما در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید