لوگو صبا ویزا
سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه سرمایه گذاری در پرتغال و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

پرتغال؛ کشوری به دنبال جذب سرمایه‌گذاران خارجی

در سالیان اخیر کشور پرتغال به دلیل اقتصاد همواره رو به رشد و پایداری که دارد، به یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاران خارجی جهت سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. سرمایه گذاری در پرتغال شما را از امتیازات ویژه‌ای برخوردار خواهد کرد. نوعی روش سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که به ویزای طلایی مشهور است. این نوع ویزا بسیار در میان سرمایه‌گذاران خارجی معروف است و آن‌ها قادر خواهند تا با دریافت این ویزا به راحتی تابعیت پرتغال را کسب کنند. برای سرمایه گذاری در پرتغال راه‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد. با صبا ویزا در معرفی انواع روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال همراه باشید.

آشنایی مختصر با کشور پرتغال

کشور پرتغال با نام کامل جمهوری پرتغال در جنوب غربی اوپا قرار دارد. ارز رایج این کشور یورو است و این بدین معناست که کشور پرتغال عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. شاید کمی تعجب کنید اما جمعیت این کشور تنها در حدود 10 میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور نیز پرتغال است که خود چهارمین زبان گسترده دنیا است و باعث شده است تا سرمایه گذاری در پرتغال به این منظور بسیار محبوب باشد.

همچنین پرتغال عضو ناتو نیز هست و شیوه حکومی در این کشور به صورت پارلمانی است. از دیگر مواردی که شما را به سرمایه‌گذاری در پرتغال ترغیب خواهد کرد، توسعه یافته بودن این کشور است. این کشور در غربی‌ترین نقطه اروپا قرار دارد و تنها کشور همسایه با پرتغال اسپانیا است. اگر چه در کنار این کشور شبه جزیره ایبری نیز قرار دارد.

سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی

کشور پرتغال به دلیل عضو اتحادیه اروپا بودن، همواره تلاش کرده‌ است تا هزینه‌های زندگی را برای مردم این کشور، کاهش بدهد. به همین منظور واحد پول پرتغال یورو انتخاب شده است. همچنین برای یک زندگی متوسط و رو به بالا شما باید 800 الی 900 یورو را در ماه برای خرج و مخارج زندگی در این کشور کنار بگذارید.

همچنین کشور پرتغال از دسته کشورهایی با درصد امید به زندگی بالا به شمار می‌رود که خود نشان از بالا بودن سطح کیفی زندگی در این کشور دارد. همچنین کشور پرتغال از طبیعت بی‌نظیری بهره می‌برد که برای فعالان در زمینه گردشگری و طبیعت می‌تواند یک مزیت بزرگ به شمار برود.

اقتصاد پرتغال؛ از جمله نکاتی که یک سرمایه‌گذار باید به آن توجه کند

همانطور که گفته شد، کشور پرتغال در غربی‌ترین نقطه اروپا قرار دارد و اقیانوس اطلس تمام مناطق غربی این کشور را پوشش می‌دهد. بنابر این طبیعی است اگر شغل بیشتر مردم این کشور ماهیگیری باشد.

همچنین شراب‌سازی نیز از دیگر مشاغل پرطرفدار این کشور است و بسیار برای سرمایه گذاری در پرتغال توصیه می‌شود. چرا که شراب‌های کشور پرتغال بسیار معروف هستند. مشاغل ذکر شده اصلی‌ترین عضو تشکیل دهنده اقتصاد این کشور هستند.

پرتغال در سال 2010 دچار کسری بودجه بسیاری شد، سرانجام در سال 2011 دولت این کشور که بر پایه سوسیالیسم بود، استعفا داد و از آن زمان تاکنون نظام پارلمانی در این کشور حاکم شده است. مشکل اقتصادی این کشور در سال 2014 به پایان رسید و دولت پرتغال از آن زمان تاکنون اهمیت بیشتری را نسبت به گذشته جهت سرمایه گذاری در پرتغال قائل شده است.

تورم در پرتغال

در کشور پرتغال نرخ تورم بسیار پایین است و به همین منظور شما به عنوان یک سرمایه‌گذار این امکان راخواهید داشت تا بتوانید در این کشور به راحتی سرمایه‌گذاری کنید. نرخ تورم در این کشور در سال 2021 1.50 درصد بوده است و در عمل تنها معادل 0.5 درصد خواهد بود. بنابر این به هیچ عنوان از سرمایه گذاری در پرتغال به سادگی نگذرید.

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم هزینه زندگی ماهیانه در پرتغال کمتر از 1000 یورو است و شما می‌توانید با کمی مقایسه درباره هزینه زندگی و نرخ تورم در این کشور، به سودمند بودن سرمایه گذاری در پرتغال به راحتی پی ببرید.

مالیات در کشور پرتغال

در کشور پرتغال میزان مالیات برای همه یکسان نیست و با توجه به میزان درآمد شخص مشخص خواهد شد. در این کشور بیشترین نرخ مالیات با میزان 48 درصد برای آفرادی است که درآمدی بیشتر از 80000 هزار یورو دارند. کمترین میزان مالیات هم با نرخ 14 درصد برای آن دسته افرادی است که درآمد آن‌ها کمتر از 7000 یورو است.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر در جهان، شرکت‌ها نیز باید به طور سالانه و بر حسب درآمدشان به دولت این کشور مالیات پرداخت کنند. نرخ مالیات برای شرکت‌ها در کشور پرتغال 21 درصد است. شما برای سرمایه گذاری در پرتغال باید با برآورد کردن موضوعات مختلف از جمله سوددهی تجارت خود با در نظر گرفتن مالیات، کشور پرتغال را برای کسب‌وکار مورد نظر انتخاب کنید.

مزایای دریافت اقامت پرتغال

همانطور که گفته شد سطح کیفیت زندگی در پرتغال بسیار بالا است. در این کشور نرخ تورمی 1.5 درصدی حاکم است که نرخ بسیاری پایین در مقایسه با بسیاری از کشورها به شمار می‌آید. به همین منظور هزینه زندگی حتی به شکل لاکچری در پرتغال نیز از بسیاری از کشورها کمتر خواهد بود. بنابراین شما با دریافت اقامت و سپس تابعیت این کشور می‌توانید زندگی خوبی را برای خود و خانواده رقم بزنید.

کشور پرتغال به دلیل دارا بودن امکانات متنوع برای رفاه شهروندان باعث شده است تا همواره مهاجران بسیاری در دنیا تمایل به اخذ تابعیت این کشور داشته باشند. همچنین پاسپورت این کشور نیز بسیار قدرتمند است و به شما امکان سفر به کشورهای عضو پیمان‌ شنگن را خواهد داد. کشور پرتغال نیز به دلیل برخورداری از واحد پول یورو، هزینه کار و ایجاد کسب‌وکار معقولی را به همراه خواهد داشت.

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ اقامت این کشور به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید خانواده اعم از همسر، فرزندان و افراد تحت تکفل زیر 18 سال و والدین خود را با خود به این کشور ببرید. همچنین امکان تحصیل رایگان و دریافت خدمات پزشکی رایگان نیز برای شما فراهم خواهد شد و در نتیجه زندگی در این کشور برای شما و خانواده‌تان بسیار آسان خواهد شد.

ضمنا به دلیل عضویت پرتغال در پیمان شنگن، شما با اخذ تابعیت این کشور، مجاز خواهید بود تا به تمام 26 کشور عضو این پیمان به راحتی و بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنید. ضمنا این قانون برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز شامل خواهد شد و درهای تمام 27 کشور عضو این پیمان برای شما باز خواهد بود.

حساب‌های بانکی ایجاد شده در کشور پرتغال از اعتبار بین‌المللی بهره می‌بند. به عبارتی دیگر حساب‌های بانکی شما در تمام دنیا معتبر خواهند بود. همچنین شما با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق روش خود حمایتی، امکان اجازه کار برای خود و همسرتان را خواهید داشت.

بهترین روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از راه‌های مهاجرت و دریافت اقامت کشور پرتغال، سرمایه گذاری در این کشور است. دولت این کشور پس از خروج از بحران اقتصادی، اهمیت ویژه‌ای به سرمایه‌گذاران خارجی داد و باعث شد تا میزان ارز‌آوری بسیاری در این کشور صورت بگیرد و در نتیجه تولیدات ناخالصی این کشور افزایش پیدا کرد. اکنون راه‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

خرید ملک از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از روش‌هایی که بسیاری از کشورهای دنیا نیز به آن اهمیت می‌دهند، امکان خریداری ملک و دریافت اقامت دائم کشور مربوطه است. کشور پرتغال نیز از این قاعده مستثنی نیست و سرمایه‌گذاران بسیاری به سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب شده‌اند. این روش علاوه بر منجر شدن به دریافت اقامت دائم و پاسپورت پرتغال، سوددهی بالایی را نیز به همراه خواهد داشت و مطمئنا شما با یک خرید هوشمندانه به سود قابل توجهی دست پیدا خواهید کرد.

ارزش املاک در کشور پرتغال سالانه نرخ 5 الی 15 درصدی رشد را تجربه می‌کنند. اگر هم ملک تحت اجاره باشد، از مبلغ اجاره 3 الی 4 درصد مبلغ رشد کرده برگشت داده خواهد شد. یکی از دلایلی که خرید ملک و سرمایه گذاری در پرتغال بسیار طرفدار دارد، این است که خریدار با این کار هم سود مناسب را کسب می‌کند و همینطور اقامت یک کشور اروپایی عضو شنگن و اتحادیه اروپا را دریافت می‌کند.

همچنین بد نیست بدانید که با خریداری ملک در پرتغال و داشتن فرزند بالای 18 سال که دچار هرگونه وابستگی به پدر یا مادر است، این امکان وجود خواهد داشت تا بتوانید برای اخذ اقامت و سپس تابعیت او نیز اقدام کنید. یکی دیگر از مواردی که به کسب سود بیشتر در پرتغال از طریق خرید ملک کمک خواهد کرد، اجاره دادن ملک خریداری شده است.

برای افزایش شانس اجاره رفتن ملک و دریافت اجاره بیشتر، بهتر است به سمت خرید املاک در مناطق توریستی این کشور بروید. شما پس از اجاره دادن ملک خود، سودی بالغ بر 15 الی 20 درصد ارزش ملک را سالانه از این راه کسب خواهید کرد. خریداری ملک در این کشور نیز خود انواع مختلفی دارد که در ادامه و در بخشی جداگانه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در پرتغال با ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال به شمار می‌رود. برای این کار ابتدا باید یک بیزینس پلن و یا نقشه تجاری را برای شرکت خود آماده کنید و به سازمان‌های مربوطه این کشور ارائه دهید. پس از تایید نقشه تجاری که خود پروسه‌ای چند هفته‌ای دارد، شما ویزای 4 ماهه این کشور را دریافت خواهید کرد.

این ویزای 4 ماهه صرفا جهت این است که شما به کشور پرتغال سفر کنید و فرآیند ثبت شرکت را در این کشور از سر بگیرید. برای طی کردن مراحل اولیه و ثبت شرکت به صورت رسمی شما به مبلغ 5000 یورو نیاز خواهید داشت. پس از طی کردن مراحل اداری در پرتغال نوبت به شروع کسب‌وکار در این کشور می‌رسد. ممکن است شما در سال اول فعالیت خود نتوانید به سوددهی برسید. به همین دولت پرتغال نیز شما را درک خواهد و سال اول را به صاحبان ‌کسب‌وکار فرجه خواهد داد. اما از سال دوم داستان کمی فرق خواهد کرد و شرکت باید بتواند از پس تمام مخارج خود بر بیاید.

شما با ثبت شرکت در کشور پرتغال این امکان را خواهید داشت تا بتوانید هر فعالیت تجاری را که مد نظر دارید راه‌اندازی کنید. همچنین فعالیت شما می‌تواند به رشته تحصیلی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اید، مربوط نباشد.

ضمنا یک سرمایه‌گذار در پرتغال تنها در صورتی قادر است برای خانواده خود درخواست ویزا بدهد که برای آن‌ها در شرکت خود پستی را در نظر گرفته باشد. همچنین بد نیست بدانید که حقوق پایه که یک صاحب کسب‌وکار باید به کارکناش خود پرداخت کند، 635 یورو است.

سرمایه گذاری در پرتغال با استفاده از کارآفرینی

شاید کمی با خود فکر کنید و بگویید که ممکن است کارآفرینی با ثبت شرکت یکی باشد. باید خدمتتان بگوییم با تمام شباهت‌هایی که این دو به هم دارند اما به هیچ عنوان یکی نیستند. برای ایجاد کارآفرینی در کشور پرتغال شما باید بتوانید بیزینس پلنی با ایده‌های جالب و خلاقانه را طراحی کنید. همچنین سودآور بودن آن را هم در نظر داشته باشید.

برای کارآفرینی دیگر ویزای 4 ماهه اقامت پرتغال صادر نخواهد شد و تمام مراحل این روش به صورت آنلاین هستند. برای این کار در کشور پرتغال نیز باید حداقل سن 18 سال را داشته باشید تا بتوانید در پرتغال ایجاد کسب‌وکار کنید.

برای کارآفرینی در پرتغال نیز باید گواهی عدم سو سابقه را از کشور خود دریافت کنید و ترجمه شده آن‌ را به دولت این کشور ارائه دهید. ضمنا باید با ارائه مدارک مستند از تمکن مالی خود، دولت این کشور را برای اعطای ویزای ‌کارآفرینی متقاعد کنید. پس از گذراندن مراحل اداری و اخذ ویزای این کشور، به شما اقامت موقتی اعطا خواهد شد که تا 5 سال نیز قابل تمدید خواهد بود و پس از این مدت شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت پرتغال اقدام کنید.

خرید اوراق قرضه دولتی

همانطور که گفته شد، سرمایه گذاری در پرتغال راه‌های مختلفی دارد. خرید اوراق قرضه دولتی نیز یکی دیگر از این راه‌ها است که علاوه بر سودآوری امکان دریافت پاسپورت پرتغال را هم برای سرمایه‌گذار فراهم خواهد کرد.

البته تنها خرید اوراق قرضه دولتی شامل دریافت پاسپورت پرتغال نخواهد شد و شما می‌توانید در همان مدت سرمایه‌ خود را به صورت سپرده بانکی و خرید سهام در این کشور بلوکه کنید. در نظر داشته باشید که برای تمام موارد ذکر شده حداقل یک میلیون یورو نیاز خواهید داشت.

ویزای طلایی پرتغال

احتمالا تا به حال بسیار نام ویزای طلایی پرتغال به گوشتان خورده است اما تاکنون اطلاعاتی درباره آن به دست نیاورده‌اید. ما در این بخش قصد داریم تا به طور خلاصه درباره ویزای طلایی این کشور و ارتباط آن با سرمایه گذاری در پرتغال صحبت کنیم.

اولین نکته‌ای که باید درباره این نوع ویزا بدانید این است که ویزای طلایی از سال 2012 در پرتغال اجرایی شد و از آن زمان تاکنون طرفداران بسیاری را برای خود پیدا کرده اسست. همچنین این نوع ویزا بسیار منعطف است و برای سرمایه‌گذاری در پرتغال برنامه‌های مختلفی از 280 تا بیشتر از 500 هزار یورو وجود دارند. همچنین این ویزا خانواده فرد متقاضی را هم شامل خواهد شد و او قادر خواهد بود تا همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود به این کشور ببرد.

همچنین این ویزا در ابتدا یک اقامت 2 ساله خواهد بود قابلیت تمدید را خواهد داشت. سرانجام پس از 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم و تابعیت این کشور درخواست دهید. در ادامه به انواع روش‌های ویزای طلایی این کشور که در اختیار قرار داده است اشاره می‌کنیم:

  • انتقال سرمایه 1 میلیون یورویی به پرتغال
  • راه‌اندازی یک شرکت با استخدام 10 نفر از تبعه این کشور
  • خریداری ملک با قیمت 500 هزار یورو
  • سرمایه‌گذاری 350 هزار یورویی در پروژه‌های در حال ساخت و یا در حال بازسازی
  • سرمایه‌گذاری در حفظ بناهای تاریخی پرتغال به مبلغ 250 هزار یورو
  • سرمایه‌گذاری در انواع پروژه‌های تحقیقاتی به مبلغ 350 هزار یورو

خود حمایتی؛ از دیگر راه‌های سرمایه گذاری در پرتغال

خود حمایتی شاید برای خیلی از سرمایه‌گذاران آشنا نباشد. شما برای سرمایه گذاری در پرتغال از این طریق نیاز به پشتوانه مالی زیاد دارید. برای این کار هیچ محدودیتی مانند تحصیلات، مدرک زبان و … در نظر نگرفته شده است. با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خود حمایتی اقامت موقتی را دریافت خواهید کرد. سپس پس از مدتی نیز از واجدان شرایط برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور به حساب خواهید آمد. در ادامه به مدت زمان اقامت موقتی و زمان دریافت تابعیت این کشور اشاره خواهیم کرد.

در ادامه نیز بد نیست بدانید که باید مبلغ یک سال زندگی را برای تمام افراد خانواده در یک حساب واحد که مربوط به متقاضی اصلی اقامت در این کشور است، بلوکه کنید. برای این کار باید برای متقاضی اصلی حدودا 9 هزار یورو و برای هر نفر از افراد خانواده هم 4500 یورو در حساب بانکی بلوکه شوند. همچنین فراموش نکنید که باید با ارائه مدارک معتبر و مستند تمکن مالی خود را ثابت کنید.

استاندارد سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی همواره یکی از راه‌های پرطرفدار در سراسر دنیا بوده است. اما یک سرمایه‌گذار باید قبل از هرکاری از انتخاب درست یک کشور جهت این کار مطمئن شود. این اطمینان نیز با بررسی مولفه‌های مختلف که شاخصه‌های امنیت یک کشور هستند به وجود می‌آید. یک فرد باید ابتدا تمام شاخصه‌های حقوقی و قضایی و تمام استانداردهای ملی کشور مورد نظر خود را بررسی کند تا در آینده به مشکلات احتمالی بر نخورد.

نظام حقوقی پرتغال بر پایه حقوق مدنی است و دولت این کشور نیز با توجه بسیار به این موضوع سعی در بهبود این مورد در سال‌های اخیر داشته است. همچنین قراردادهای سرمایه‌گذاری در این کشور با 50 کشور دیگر به صورت دو جانبه هستند و نشان از تمایل دولت پرتغال به رشد سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور دارد. همچنین پرتغال از دهه 80 میلادی به عضویت آژانس تضمین سرمایه‌گذاری چند جانبه درآمده است.

انواع شرکت‌های قابل ثبت در پرتغال

در کشور پرتغال انواع شرکت‌ها قابل ثبت هستند. در این شرایط فرد سرمایه‌گذار باید با سنجیدن نیاز و شرایط خود اقدام به انتخاب یکی از این روش‌ها کند. ما در ادامه قصد داریم تا به معرفی انواع شرکت‌های قابل ثبت در این کشور بپردازیم.

ثبت شرکت با نوع سهامی خاص

یکی از انواع روش‌هایی که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید پس از ثبت شرکت در این کشور اقدام به فعالیت کنید، تاسیس شرکتی با نوع سهامی خاص است. این روش معمولا مناسب کسب‌وکارهایی با ابعاد کوچک است و خداقل سرمایه برای راه اندازی آن 5000 یورو خواهد بود و همچنین ارزش هر سهم آن هم 100 یورو برآورد خواهد شد. این نوع شرکت دارای پسوند LDA می‌باشد.

شرکت سهامی خاص توسط دو یا چند سهامدار اداره خواهد شد. همچنین این شرکت‌ها دارای ساختاری بسیار ساده هستند و دارای مجمع عمومی و یک یا چند مدیر هستند. برای ثبت شرکت سهامی خاص در پرتغال باید مبلغ 1 میلیون و 500 هزار یورو را به صورت کلی داشته و همچنین باید مبلغ فروش خالص و ساید سودهای شما نیز به مبلغ 3 میلیون یورو برسد و سالانه هم به در حدود 50 کارمند داشته باشید.

سهامی عام

سهامی عامی نیز نوع دیگری از شرکت است که حداقل تعداد سهامداران این شرکت باید 5 نفر باشند. البته در برخی مواقع نیز این امکان وجود دارد تا بتوان یک شرکت سهامی عام را با یک سهامدار انحصاری اداره کرد. برای شروع کسب‌وکار در این نوع شرکت باید ابتدا 50 هزار یورو سرمایه اولیه داشت. در این شرایط ارزش هر سهم هم 0.01 یورو خواهد بود و مشارکت‌ها در این مجموعه می‌تواند به هردو صورت نقدی و غیر نقدی باشد.

یکی از تفاوت‌های شرکت مسئولیت محدود با سهامی خاص این است که شما در ساختار شرکت سهامی عام خود باید یک هیئت حسابرسی اجباری را تعیین کنید که به صورت جداگانه از هیئت مدیره و مجمع عمومی فعالیت کند. بنابراین 3 نهاد نظارتی در این شرکت‌ها به نام‌های مجمع عمومی، هیئت مدیره و هیئت حسابرسان وجود خواهند داشت. همچنین این مجموعه‌ها نیز دارای پسوند SA خواهند بود.

مسئولیت محدود؛ نوع دیگری از ثبت شرکت در پرتغال

شرکت‌های فعال در کشور پرتغال با مسئولیت محدود دارای شرایطی هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. در این نوع شرکت‌ها مدیریت اختیار نامحدود دارد اما فعالیت‌های شرکا محدود است. همچنین شرکای این شرکت نیز سهامداران آن به حساب می‌آیند. در این شرکت نیز مسئولیت سهامداران بر اساس سرمایه و سهامی که در این شرکت دارند مشخص خواهد شد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه 50 هزار یورو را در اختیار داشته باشید.

نکاتی که در هنگام خرید ملک در پرتغال باید به آن توجه کرد

همانطور که گفته شد، خرید ملک در پرتغال یکی از بهترین‌ راه‌ها برای اخذ اقامت این کشور به شمار می‌رود؛ اما برای سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خریداری ملک باید به این نکته توجه داشته باشید که خرید املاک در این کشور دارای چندین نوع است که ما در این بخش قصد داریم تا به بررسی تمام آن‌ها بپردازیم.

خرید ملک با ارزش قیمتی 500 هزار یورو

اولین گزینه‌ای که برای خریداری ملک و اخذ اقامت پرتغال در اختیار دارید، خرید ملک در این کشور به ارزش 500 هزار یورو است. البته این مقدار برای خریداری ملک در شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور پرتغال مانند پورتو و لیسبون است. برای خریداری املاکی که در شهرهای کوچکتر و یا مناطقی کم حمعیت قرار دارند، ارزش ذکر شده در حدود 20 درصد کاهش پیدا خواهد کرد و به 400 هزار یورو می‌رسد. البته بد نیست بدانید که شما مجاز خواهید بود تا هر نوع خانه چه نوساز و چه قدیمی را خریداری کنید.

مشارکت در نوسازی املاک مختلف با ارزشی بالغ بر 350 هزار یورو

همانطور که در ابتدای متن هم به آن اشاره کردیم، ویزای طلایی یکی از انواع ویزایی است که به سرمایه‌گذاران خارجی در پرتغال اعطا می‌شود. شما می‌توانید با خریداری ملک در شهرهای بزرگ این کشور با ارزشی به مبلغ 350 هزار یورو ویزای طلایی پرتغال را دریافت کنید. ضمنا فراموش نکنید که ملکی که قصد خریداری آن را دارید باید سنی بیشتر از 30 سال را داشته باشد.

نوسازی املاک با مبلغ 280 هزار یورو

این نوع روش دریافت ویزای طلایی پرتغال نیز با نوع قبلی خود بسیار شباهت دارد؛ اما یکی از مواردی که باعث می‌شود تا این دو عینا شبیه به هم نباشند، خریداری ملک با عمر بیش از 30 سال در شهرهای کم جمعیت پرتغال است. همچنین شما می‌توانید با مبلغ 280 هزار یورو خود نیز در خرید خانه‌های در حال ساخت سرمایه‌گذاری کنید.

اخذ و تمدید اقامت موقت با سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از دلایلی که سرمایه گذاری در پرتغال را بسیار محبوب می‌کند، امکان دریافت اقامت موقت بلافاصله پس از سرمایه‌گذاری و سپس دریافت تابعیت پرتغال پس از مدتی مشخص است. اگر قصد خریداری ملک را در این کشور دارید، باید این را بدانید که پس از خرید املاک در پرتغال به شما اقامت موقتی 5 ساله تعلق خواهد گرفت.

پس از این مدت شما قادر خواهید بود تا برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید. در ادامه و پس از گذشت 6 سال اخذ اقامت دائم این کشور شما امکان دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال را خواهید داشت. در ضمن پس از اخذ اقامت دائم نیز امکان فروش ملک را در این کشور خواهید داشت.

همچنین اگر هم از طریق ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار در این کشور اقدام به قعالیت کرده‌اید، در نظر داشته باشید که پس از ویزای 4 ماهه جهت ثبت شرکت، به شما اقامت 2 ساله و پس از آن نیز یک اقامت موقتی دیگر به مدت 3 سال اعطا خواهد شد. پس از گذشت 5 سال و رعایت کردن تمام موارد خواسته شده توسط دولت پرتغال به شما اقامت دائم این کشور اعطا خواهد شد. با گذشت 1 سال دیگر نیز شما از واجدان شرایط دریافت تابعیت و حق شهروندی این کشور به شمار خواهید رفت.

برای کارآفرینان کشور پرتغال هم باید گفت که شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور درست مانند ثبت شرکت است. بدین معنی که در ابتدا اقامت موقتی این کشور به مدت 2 سال و سپس با تمدید کردن آن 3 سال دیگر نیز این اقامت را دریافت خواهید کرد. پس ازگ ذتش مجموعا 5 سال اقامت دائم به شما اعطا خواهد شد و در سال ششم نیز شما مجاز خواهید بود تا برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال اقدام کنید.

اگر قصد دارید تا با استفاده از روش خود حمایتی پا به پرتغال بگذارید، در نظر داشته باشید که در ابتدا اقامت موقتی این کشور را دریافت خواهید کرد تا مدت 5 سال نیز قابل تمدید خواهد بود. پس این مدت به شما اقامت دائم پرتغال اهدا می‌شود. در پایان سال ششم نیز شما مجاز خواهید بود تا برای دریافت تابعیت این کشور پا پیش بگذارید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزا

برای سرمایه گذاری در پرتغال باید علاوه بر آماده کردن مدارک تخصصی مورد نیاز مانند نقشه تجاری برای ثبت شرکت و کارآفرینی، برخی مدارک عمومی را هم که سفارت و دولت هر کشوری ممکن است آن را از شما بخواهد آماده کنید و ارائه دهید.

در ابتدا باید تمام مدارم شناسایی معتبر خود از جمله پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی را به همراه کپی آن‌ها در دست داشته باشید. همچنین عکس‌های پرسنلی هم از نیاز دارید. در قدم بعدی نیز اگر قصد دارید تا برای ثبت شرکت و یا کارآفرینی به پرتغال سفر کنید، باید درخواست خود را به صورت مکتوب به سفارت این کشور ارائه دهید. در ادامه نیز به معرفی برخی مدارک دیگر که برای ثبت درخواست ویزا نیاز خواهید داشت اشاره می‌کنیم:

  • پاسپورت تمام افرادی که قصد همراهی شما را در این سفر دارند
  • ارائه اجاره نامه شرکت جهت ایجاد کسب‌وکار
  • افتتاح حساب بانکی در پرتغال
  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه برای متقاضی و تمام همراهان او
سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال راه‌های مختلفی دارد قبل‌تر به آن پرداختیم. اما احتمالا ذهن شما در این زمینه از سوالاتی که جوابی هم برای آن‌ها ندارید، پر شده است. ما در این بخش قصد داریم تا به برخی سوالات شما پاسخ بدهیم.

آیا دریافت تابعیت پرتغال به آسانی انجام می‌شود؟
مطمئنا دریافت اقامت هیچ کشوری آسان نخواهد بود. اما شما می‌توانید برای راحت‌تر شدن امور مهاجرتی خود از یک مجموعه مهاجرتی مجرب کمک بگیرید.
تحصیل در این کشور رایگان است؟
بله.
اقامت دائم چه تفاوتی با تابعیت دارد؟
شما با دریافت اقامت دائم کشور پرتغال و یا دیگر کشورهای جهان، پاسپورت آن کشور را دریافت نخواهید کرد و در نتیجه از اتباع کشور مربوطه به شمار نخواهید رفت. در واقع شما تنها اجازه زندگی در این کشور را دارید اما با دریافت تابعیت به شما پاسپورت و حق شهروندی تعلق خواهد گرفت.

با صبا ویزا به آسانی اقامت پرتغال را به دست بیاورید

کشور پرتغال در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا با ارائه امکانات متنوع به سرمایه گذاری در پرتغال اهمیت ویژه‌ای ببخشد و در این کار بسیار هم موفق عمل کرده است. یکی از این امتیازات امکان دریافت اقامت دائم و یا تابعیت این کشور است که به سرمایه‌گذاران خارجی پس از گذشت مدتی اعطا می‌شود.

برای افرادی هم که قصد ثبت شرکت و ایجاد کارآفرینی در این کشور را دارند، حساب‌های بین‌المللی قابل افتتاح خواهند بود که باعث خواهند تا سرمایه شما در هرجای دنیا هم که باشید، در دسترس باشد. همچنین لازم به ذکر است که دولت پرتغال بسیار تلاش کرده است تا نرخ فساد در این کشور همراه کم شود.

آژانس مهاجرتی صبا ویزا با چندین سال سابقه کاری درخشان در زمینه انواع مهاجرت این اطمینان را به شما می‌دهد تا با استفاده از خدمات متنوع این آژانس بتوانید به راحتی اقامت کشور پرتغال را از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به دست بیاورید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 4 میانگین: 4]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید