لوگو صبا ویزا
مدیریت مالی در کانادا

مدیریت مالی در کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مدیریت مالی در کانادا و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

از میان بسیاری از مکان‌هایی که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در آنجا شغلی را در زمینه مدیریت مالی دنبال کنند، کانادا به عنوان یک مقصد ایده‌آل و برجسته ظاهر می‌شود. دلایل زیادی برای تحصیل مدیریت مالی در کانادا، از دانشگاه‌های در سطح جهانی و دوره‌های دارای رتبه برتر گرفته تا کیفیت زندگی و در دسترس بودن فرصت‌ها وجود دارد. اما مهمترین دلیل این است که کانادا طیف گسترده ای از دوره‌های مالی را ارائه می‌دهد که برای دانشجویان بین المللی مناسب است و دنبال کردن دوره‌های مالی در کانادا می‌تواند یک سفر بسیار مفید باشد. این مقاله مروری بر بهترین دوره‌های مالی موجود در کانادا برای دانشجویان بین المللی، از جمله انواع مختلف برنامه‌های ارائه شده، مدت زمان و هزینه آنها و فرصت‌های شغلی مختلف پس از فارغ التحصیلی را به شما ارائه می‌دهد.

تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا

تحصیل و کار در رشته مدیریت مالی در کانادا و مزایای آن

کانادا یک مکان عالی برای تحصیل در رشته مدیریت مالی است. این کشور با اقتصاد قوی و دانشگاه‌های در سطح جهانی، طیف گسترده ای از فرصت‌ها را برای کسانی که علاقه مند به دنبال کردن شغل در رشته مدیریت مالی هستند، ارائه می‌دهد. دوره‌های ارائه شده در دانشگاه‌های کانادا برای تجهیز دانشجویان به مهارت‌ها و دانش لازم برای برتری در این زمینه طراحی شده اند. در ادامه برخی از مزایای تحصیل در کانادا را برای شما شرح داده ایم:

 • این دوره‌ها ابزارهای مورد نیاز را، از درک بازارهای مالی و سرمایه گذاری گرفته تا یادگیری نحوه تجزیه و تحلیل داده‌ها را برای موفقیت دانشجویان فراهم می‌کنند. تحصیل در دوره‌های مالی در کانادا همچنین امکان دسترسی دانشجویان به دوره‌های کارآموزی و فرصت‌های شغلی را فراهم می‌کند و به آنها در مورد آینده شغلیشان برتری می‌دهد.
 • کانادا با شهریه‌های رقابتی، بورسیه‌های تحصیلی سخاوتمندانه و بازار کار قوی، بستری ایده آل برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند تا مهارت‌های خود را در مدیریت مالی و پیشرفت شغلی خود توسعه دهند. با تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا، دانشجویان می‌توانند از استانداردهای بالای آموزش، چشم انداز شغلی عالی و چندفرهنگی پر جنب و جوش در این کشور بهره مند شوند.
 • همچنین کانادا موانع بسیار کمی ‌در استقبال از شهروندان جدید و اجازه دادن به دانشجویان بین المللی برای دریافت سریع ویزای تحصیلی کانادا و شروع کار در چارچوب کانادا دارد. این مزیت در هنگام دنبال کردن یک حرفه پردرآمد در زمینه مدیریت مالی مفید است.
 • نرخ پایین جرم و جنایت و یک زندگی استاندارد و خوب، کانادا را به عنوان یک کشور امن شناسایی می‌کند. سیستم آموزشی آن چند زبانه است، فرهنگ‌های آن متنوع است و جامعه آن پذیرنده است. به علاوه کشور کانادا در کنار داشتن بازار کار عالی، خانه برخی از موسسات و مدارس برتر جهان نیز می‌باشد.
 • در نهایت، کانادا مرکز بسیاری از دانشجویان بین المللی است، زیرا مرکزی از بورسیه‌های تحصیلی و فرصت‌های شغلی زیاد برای کسانی است که در حال تحصیل هستند. کانادا دارای دستمزد بالا و حداقل ساعات کاری است و همچنین موقعیت‌های شغلی زیادی به عنوان دستیار آموزشی، دستیار پژوهشی و غیره در آنجا در دسترس است.

فرصت های شغلی رشته مدیریت مالی در کانادا

 • تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا می‌تواند دنیایی از فرصت‌های شغلی را برای شما باز کند. با داشتن مدرک در رشته مدیریت مالی، می‌توانید طیف وسیعی از مشاغل را در بخش بانکداری و خدمات مالی مانند تحلیلگر مالی، بانکدار سرمایه گذاری یا مدیر پورتفولیو دنبال کنید.
 • شما همچنین می‌توانید به عنوان یک کنترل کننده یا مدیر ارشد مالی در دنیای شرکت‌ها شغل پیدا کنید. علاوه بر این نقش‌های سنتی، فرصت‌های متعددی نیز برای علاقه مندان به فناوری و علم داده وجود دارد.
 • با ظهور استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های مبتنی بر فناوری، نیاز روزافزونی به متخصصان در مدیریت مالی وجود دارد که می‌دانند چگونه دانش خود را در فناوری‌های جدید به کار ببرند.
 • همچنین بسیاری از کارفرمایان در حال حاضر به دنبال داوطلبانی هستند که از جدیدترین فناوری‌ها مانند بلاک چین و ارز دیجیتال آگاه باشند. با تحصیل در رشته مالی در کانادا، به خوبی مجهز خواهید شد تا از این فرصت‌های جدید استفاده کنید و مسیر شغلی موفقی را تضمین کنید.
 • با داشتن صلاحیت‌های مناسب، می‌توانید نقش‌های مختلفی را در بانکداری، سرمایه گذاری، برنامه ریزی مالی و غیره دنبال کنید. همچنین ممکن است در سازمان‌های دولتی یا غیرانتفاعی که به تخصص مالی نیاز دارند کار کنید.

کانادا در تاریخ نرخ بیکاری بسیار پایینی داشته است و نرخ فعلی آن کمتر از 5 درصد است. به این ترتیب، کانادا برای کسانی که به دنبال کار و زندگی در خارج از کشور هستند، مکانی عالی برای شروع و ساختن شغل و زندگی است.

درآمد مدیران مالی در کانادا

متوسط حقوق فارغ التحصیلان مالی در کانادا حدود 66000 دلار کانادا تا 71000 دلار کانادا است. این مبلغ می‌تواند بسیار متفاوت باشد زیرا اکثر متخصصان با تجربه حدود 120000 دلار کانادا درآمد دارند. همچنین میانگین درآمد می‌تواند از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت باشد، انتاریو در حال حاضر با متوسط حقوق 87750 دلار کانادا برای فارغ التحصیلان خود در صدر قرار دارد. ذکر این نکته مفید است که بیشتر این نرخ‌ها نشان دهنده فارغ التحصیلی دانشجویان از یک برنامه تحصیلات تکمیلی است. اگرچه برنامه‌های کارشناسی در رشته مدیریت مالی در کانادا وجود دارد، اما اکثر این برنامه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

هزینه تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا

تحصیل در رشته مالی در کانادا می‌تواند یک تلاش پرهزینه باشد و هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی و سایر هزینه‌های مرتبط می‌تواند به سرعت افزایش یابد. با این حال، راه‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا وجود دارد. کمک‌های مالی و بورسیه‌ها همگی برای کمک به دانشجویان برای تامین هزینه‌های تحصیلشان در دسترس هستند.

علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه‌ها برنامه‌های پرداخت انعطاف‌پذیری را ارائه می‌کنند که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های خود را در طول دوره تحصیلی خود تقسیم کنند. با برنامه ریزی و تحقیق دقیق، امکان تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا بدون هزینه زیاد نیز وجود دارد. عاقلانه است که بدانید مدرک مدیریت مالی در کانادا می‌تواند شهریه بین 30000 دلار کانادا تا 88000 دلار کانادا را داشته باشد. علاوه بر این، هزینه زندگی در کانادا می‌تواند به طور متوسط ​​1235 دلار کانادا بدون اجاره برای یک نفر باشد و اجاره یک اتاق خواب به تنهایی می‌تواند حدود 1370 دلار کانادا هزینه داشته باشد.

با اینکه این ارقام برای کسانی است که در آرزوی تحصیل در خارج از کشور هستند نگران کننده است، اما به یاد داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی، مشاغل و حتی حمایت‌های مالی زیادی وجود دارد که می‌تواند به کاهش بار مالی این تجربه کمک کند. همچنین برای یافتن بهترین راه ممکن برای تحصیل مدیریت مالی در کانادا، باید زمانی را صرف بررسی تمام فرصت‌ها در این زمینه کرد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مدیریت مالی

در ادامه بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته مدیریت مالی را برای شما شرح داده ایم:

1.‌ دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک آموزش مدیریت مالی جامع و دقیق ارائه می‌دهد که دانشجویان را برای مشاغل موفق در صنعت مالی آماده می‌کند. با داشتن هیئت علمی‌ عالی، مراکز تحقیقاتی پیشرو و طیف گسترده ای از دوره‌ها و برنامه‌ها، این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مدیریت مالی است. دانشجویان می‌توانند از بین رشته‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مالی، حسابداری، اقتصاد و سایر رشته‌های مرتبط انتخاب کنند. علاوه بر این، این دانشگاه از طریق رویدادهای شبکه‌ای متعدد و نمایشگاه‌های شغلی، دسترسی دانشجویان به متخصصان صنعت را فراهم می‌کند. تحصیل در رشته مالی در دانشگاه تورنتو به شما دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در دنیای رقابتی مالی امروز را می‌دهد.

هزینه‌ها:

هزینه تحصیل در رشته مدیریت مالی در دانشگاه تورنتو بین 45000 دلار کانادا تا 60500 دلار کانادا بسته به رشته انتخابی شما می‌باشد. نرخ دقیق آن را می‌توان با استفاده از ابزار جستجوی شهریه مشخص کرد.

شرایط پذیرش:

مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر با معدل سال آخر متوسط B یا معادل آن برای متقاضیان کارشناسی ارشد مورد نیاز است و برای برخی از برنامه‌ها می‌توان به استانداردهای بالاتری نیاز داشت. ظرف 24 ماه پس از درخواست، دانشجویان باید یک آزمون صلاحیت زبان انگلیسی را نیز تکمیل کنند و باید حداقل نمره آیلتس 7.0 را داشته باشند.

دوره‌های ارائه شده و فرآیند پذیرش:

دانشگاه تورنتو کارشناسی ارشد مالی، کارشناسی ارشد مالی ریاضی، کارشناسی ارشد حسابداری و مالی و کارشناسی مدیریت بازرگانی را ارائه می‌دهد و در مدیریت مالی تخصص دارد.

قبل از ارسال درخواست به دانشگاه تورنتو، مدرک خود را انتخاب کنید و معیارهای پذیرش دقیق وب سایت را بررسی کنید. هنگام ایجاد نمایه در سایت درخواست آنلاین آنها، فرم پذیرش باید با اطلاعات شخصی و سوابق تحصیلی شما پر شود. شما باید 125 دلار برای هزینه درخواست بپردازید.

2. دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک برنامه مدیریت مالی جامع و بسیار مورد توجه را ارائه می‌دهد که مهارت‌ها و دانش لازم را برای موفقیت در دنیای رقابتی مالی به دانشجویان ارائه می‌دهد. با تأکید بر یادگیری عملی، دانشجویان می‌توانند از طریق دوره‌های کارآموزی، مطالعات موردی و دیگر فرصت‌های یادگیری تجربی، تجربه عملی کسب کنند. اعضای هیئت علمی آن، متخصصان بسیار با تجربه ای هستند که در این صنعت کار کرده اند و دانش زیادی برای به اشتراک گذاشتن با دانشجویان خود دارند. علاوه بر این، برنامه مدیریت مالی UBC توسط حسابداران حرفه ای خبره (CPA) کانادا تایید شده است که به فارغ‌التحصیلان مزیت بیشتری در هنگام ورود به بازار کار می‌دهد.

هزینه‌ها:

برنامه کارشناسی مدیریت مالی دارای شهریه 190 دلار کانادا در سال اول و 282 دلار کانادا در سال‌های بعد است. در حالی که برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بسته به مشخصات دقیق، هزینه ای در حدود 20000-25000 دلار کانادا دارند.

شرایط پذیرش:

هنگام درخواست برای برنامه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه، مدرک کارشناسی چهار ساله از یک دانشگاه معتبر همراه با حداقل معدل 8 در مقیاس 10 امتیازی، برای داوطلبان علاقه مند الزامی است. علاوه بر این، آنها باید با شرکت در تافل، آیلتس یا CAEL نشان دهند که در زبان انگلیسی مهارت دارند و نمره آیلتس 6.5 یا حداقل نمره آزمون اینترنتی تافل 90 مورد نیاز است.

دوره‌های ارائه شده و فرآیند پذیرش:

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک مدرک کارشناسی در تجارت (B.com) با تخصص مدیریت مالی ارائه می‌دهد. همچنین MBA با تخصص مالی و کارشناسی ارشد در علوم مدیریت مالی (M.Sc) را از طریق دانشکده تجارت Sauder ارائه می‌دهد.

دانشجویانی که مایل به درخواست هستند باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و آن را همراه با مدارک تحصیلی مناسب، توصیه نامه‌ها و نتایج آزمون مهارت انگلیسی ارسال کنند. بیانیه قصد نیز باید توسط دانشجویان ارائه شود. برای دانشجویان خارجی، هزینه درخواست 168 دلار کانادا است.

رشته مدیریت مالی در کانادا

3. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که طیف وسیعی از دوره‌ها و برنامه‌ها را ارائه می‌دهد. یکی از محبوب ترین انتخاب‌ها در بین دانشجویان، رشته مدیریت مالی در مک گیل است. این برنامه به دانشجویان درک عمیقی از بازارهای مالی، ابزارها و تئوری‌هایی که برای موفقیت در دنیای تجارت ضروری هستند، ارائه می‌دهد.

دانشجویان همچنین مهارت‌های ارزشمندی مانند تجزیه و تحلیل مالی، مدیریت پورتفولیو، مدیریت ریسک و استراتژی‌های سرمایه گذاری را به دست می‌آورند. این دانشگاه همچنین انواع فعالیت‌های فوق برنامه مرتبط با مدیریت مالی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا شبکه حرفه ای خود را ایجاد کنند و تجربه عملی کسب کنند. تحصیل در رشته مالی در دانشگاه مک گیل، پایه و اساس ایده آلی را برای شروع یک شغل موفق در مدیریت مالی یا رشته‌های مرتبط به دانشجویان ارائه می‌دهد.

هزینه‌ها:

دوره‌های کارشناسی در بازرگانی و مدیریت مالی نسبتاً ارزان هستند و در حدود 5172 دلار کانادا هستند. دوره‌های تحصیلات تکمیلی از حدود 23000 دلار کانادا تا 25000 دلار کانادا با نرخ مشابه برای برنامه Ph.D نیز متغیر است.

شرایط پذیرش:

دانشجویان باید حداقل معدل 3.2 و مدرک کارشناسی (هنگام درخواست برای برنامه تحصیلات تکمیلی) در زمینه مرتبط با برنامه ای که می‌خواهند ثبت نام کنند داشته باشند تا واجد شرایط باشند. علاوه بر این، آنها باید مدرکی مبنی بر توانایی زبان انگلیسی خود از طریق برنامه تافل، آیلتس یا گواهی مک گیل ارائه دهند. نمرات آیلتس و تافل برای متقاضیان باید به ترتیب حداقل 6.5 و 86 باشد و ممکن است برای برخی دوره‌ها معیارهای سخت گیرانه تری وجود داشته باشد.

دوره‌های ارائه شده و فرآیند پذیرش:

مک گیل کارشناسی بازرگانی در امور مالی و با تمرکز بر مدیریت مالی ارائه می‌دهد. آنها همچنین کارشناسی بازرگانی در مدیریت سرمایه گذاری و همچنین کارشناسی بازرگانی در اقتصاد و مدیریت مالی ارائه می‌دهند. همچنین در تحصیلات تکمیلی، MBA مدیریت مالی و کارشناسی ارشد مدیریت را در رشته مدیریت مالی ارائه می‌دهند. به علاوه این دانشگاه مدرک دکتری را نیز در زمینه مالی ارائه می‌دهد.

قبل از پر کردن فرم درخواست آنلاین با تمام مدارک لازم و پشتیبانی، تمام شرایط پذیرش برای برنامه خاص خود را کشف کنید. علاوه بر این، نامه‌های مرجع توسط دانشگاه مورد نیاز خواهد بود. همچنین ممکن است لازم باشد برای برخی از برنامه‌ها یک رزومه یا بیانیه هدف ارسال کنید و هزینه درخواست 130 دلار مورد نیاز است.

4. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یک آموزش مالی در سطح جهانی را برای دانشجویان علاقه مند به دنبال کردن شغل در بخش مالی ارائه می‌دهد. این دانشگاه به دلیل تحقیقات و آموزش عالی خود در مدیریت مالی در کانادا مشهور است و برنامه درسی پیشرفته آن برای تجهیز دانشجویان به مهارت‌ها و دانش مورد نیاز برای موفقیت در دنیای رقابتی مالی طراحی شده است.

در واترلو، به اعضای هیئت علمی ‌درجه یک که در زمینه خود متخصص هستند و همچنین مجموعه ای از منابع و خدمات پشتیبانی برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان دسترسی خواهید داشت. همچنین از طریق دوره‌های کارآموزی و سایر فرصت‌های یادگیری تجربی، تجربه عملی ارزشمندی به دست خواهید آورد و با داشتن شهرت قوی برای پرورش رهبران صنعت، تحصیل در رشته مالی در دانشگاه واترلو راهی عالی برای پیشبرد رقابت خود است.

هزینه‌ها:

هزینه دوره‌های مدیریت مالی در مقطع کارشناسی در دانشگاه واترلو 9000 دلار کانادا است. هزینه یک برنامه تحصیلات تکمیلی بسته به تخصص مورد نظر می‌تواند از 25000 دلار کانادا تا 71000 دلار کانادا متغیر باشد.

شرایط پذیرش:

دانشگاه واترلو برای پذیرش دانشجو در هر برنامه تحصیلات تکمیلی به مدرک کارشناسی چهار ساله Honors با حداقل نمره کلی 75 درصد نیاز دارد. همچنین باید با شرکت در آزمون‌های تافل، آیلتس، CAEL و انگلیسی کمبریج نشان دهید که در زبان انگلیسی مهارت دارید. برای تافل، آیلتس و CAEL حداقل نمرات مورد نیاز به ترتیب 90، 7.0 و 70 است.

دوره‌های ارائه شده و فرآیند پذیرش:

دانشگاه واترلو دوره‌های کارشناسی در زمینه حسابداری و مدیریت مالی، مدیریت پایدار و مالی، محاسبات و مدیریت مالی و همچنین دوره‌های شناخته شده CPA مانند CPA بیوتکنولوژی و CPA ریاضیات را ارائه می‌دهد.

این دانشگاه همچنین برنامه‌های تحصیلات تکمیلی را در کارشناسی ارشد حسابداری، کارشناسی ارشد مالیات، کارشناسی ارشد مالی کمی‌ و دکتری ارائه می‌دهد. در حسابداری یک حساب درخواست آنلاین ایجاد کنید، فایل‌های لازم را ارسال کنید و اطلاعات تماس داوران را برای درخواست ارائه دهید. هر برنامه ای که برای آن درخواست می‌کنید 125 دلار کانادا برای شما هزینه دارد.

5. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک موسسه با رتبه برتر برای مطالعات مالی است که به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا دانش و مهارت‌های مالی خود را در محیطی که خلاقیت و نوآوری را تشویق می‌کند، توسعه دهند. دانشگاه آلبرتا با طیف گسترده ای از دوره‌ها، از سطوح مقدماتی تا پیشرفته، ابزارهای لازم را برای موفقیت در رشته انتخابی خود در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

از درک بازارها و موسسات مالی تا تسلط بر زبان مالی و درک مدیریت ریسک مالی، دانشجویان دانشگاه آلبرتا برای یک حرفه موفق در مدیریت مالی آماده خواهند شد. آنها همچنین از طریق کارآموزی، پروژه‌های تحقیقاتی و فرصت‌های شبکه ای تجربیات ارزشمندی کسب خواهند کرد که به آنها در حرفه آینده خود برتری خواهد داد.

هزینه‌ها:

تخصص مالی در مقطع کارشناسی در دانشکده بازرگانی هزینه ای در حدود 39000 دلار کانادا دارد. در حالی که هزینه برنامه تحصیلات تکمیلی می‌تواند از حدود 13000 دلار کانادا تا 29000 دلار کانادا متغیر باشد.

شرایط پذیرش:

دانشجویان باید مدرک کارشناسی چهار ساله خود را از دانشگاه معتبر با حداقل معدل 3 در مقیاس 4 امتیازی کسب کرده باشند تا واجد شرایط دریافت مدرک کارشناسی ارشد باشند. همچنین دانشجویان باید حداقل نمره مهارت زبان انگلیسی 90 در تافل یا 6.5 در آیلتس را کسب کنند.

دوره‌های ارائه شده و فرآیند پذیرش:

متقاضیان دانشگاه آلبرتا می‌توانند برای برنامه تعیین CFA یا کارشناسی بازرگانی با تخصص مالی درخواست دهند. برای تحصیلات تکمیلی، آنها می‌توانند برای MBA در مدیریت مالی اقدام کنند.

شما می‌توانید پس از انتخاب برنامه و اطمینان از داشتن تمام شرایط واجد شرایط بودن، با تکمیل فرم درخواست آنلاین اقدام کنید. اسناد رسمی، سوابق تحصیلی، نتایج آزمون برای مهارت زبان انگلیسی شما و سایر مدارک ضروری مانند رزومه یا بیانیه هدف، همگی باید در قالب PDF ارسال شوند. پس از ارسال فرم، دانشگاه برای شما درخواست توصیه نامه ارسال می‌کند. هزینه درخواست این برنامه 135 دلار کانادا است.

6. دانشگاه مونترال

اگر در حال کاوش در حرفه مدیریت مالی هستید و استعداد زبان فرانسه را دارید، دانشگاه مونترال (UdeM) را در نظر بگیرید. این موسسه دولتی در سال 1878 در مونترال کانادا تاسیس شد و تخصص‌ها و برنامه‌های فارغ التحصیلی در امور مالی، مدیریت، ریاضیات و اقتصاد ارائه می‌دهد. این دانشگاه در فهرست بهترین دانشگاه‌های کانادا بر اساس رتبه بندی شانگهای، در رتبه هفتم قرار گرفت.

برنامه کارشناسی ارشد مدیریت مالی توسط دانشگاه مونترال یک دوره فوق العاده است. این دوره به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را در زمینه مالی توسعه دهند. علاوه بر این، افراد یاد می‌گیرند که از مفاهیم مالی استفاده کنند و دانش نظری پیشرفته را برای حل مشکلات با استفاده از مطالعات موردی به کار ببرند. هزینه تحصیل برای مدرک مدیریت مالی در این دانشگاه حدود 37631 دلار است.

همچنین در صورتی که دانش آموزان یکی از شرایط زیر را داشته باشند، انگلیسی زبان تلقی می‌شوند و سطح لازم در زبان انگلیسی را دارند:

 • دیپلم دبیرستان را به طور کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی، دریافت کرده باشید.
 • سه سال (90 واحد) دوره‌های دانشگاهی را به طور کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی گذرانده باشید.

همچنین یکی از آزمون‌های زیر برای پذیرش در این دانشگاه الزامی است:

 • آزمون بین المللی فرانسه (TFI) 750
 • آزمون ارزیابی فرانسه (TEF) 541
 • آزمون دانش فرانسه (TCF) 400

تحصیل مدیریت مالی در کانادا

اهمیت مدیریت مالی در استارت آپ‌ها و کسب و کار‌های کوچک در کانادا

 • بودجه بندی: مدیریت مالی به استارت آپ‌ها کمک می‌کند تا با داشتن درک روشنی از درآمد و هزینه‌ها بتوانند تصمیمات بهتری در مورد نحوه تخصیص منابع و اولویت بندی هزینه‌های خود بگیرند.
 • مدیریت جریان نقدی: مدیریت مالی به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا جریان نقدی خود را پیش‌بینی کنند و مسائل بالقوه جریان نقدی را قبل از تبدیل شدن به مشکل شناسایی کنند.
 • گزارشگری مالی: مدیریت مالی به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا گزارش‌های مالی تهیه کنند که بینشی در مورد سلامت مالی کسب و کار ارائه می‌دهد. این گزارش‌ها به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و اطلاعات مالی را به سهامداران مانند سرمایه‌گذاران و وام دهندگان منتقل کنند.
 • برنامه ریزی و پیش بینی: مدیریت مالی به استارت آپ‌ها کمک می‌کند تا برای آینده برنامه ریزی کنند و عملکرد مالی خود را پیش بینی کنند. این امر به استارت آپ‌ها اجازه می‌دهد تا درباره فرصت‌های رشد، سرمایه گذاری در محصولات یا خدمات جدید و استخدام، تصمیمات آگاهانه بگیرند.
 • تأمین مالی: مدیریت مالی برای استارتاپ‌هایی که به دنبال تأمین مالی از سرمایه گذاران یا وام دهندگان هستند، حیاتی است. سرمایه‌گذاران و وام دهندگان می‌خواهند ببینند که استارت‌آپ‌ها یک برنامه مالی قوی دارند و امور مالی خود را مسئولانه مدیریت می‌کنند.
 • رعایت مالیات: مدیریت مالی به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا قوانین مالیاتی را رعایت کنند و از جریمه اجتناب کنند. این شامل درک قوانین و مقررات مالیاتی، نگهداری سوابق مالی دقیق و تهیه اظهارنامه مالیاتی است.

به طور کلی، مدیریت مالی برای استارت آپ‌ها برای تضمین ثبات مالی، رشد و موفقیت ضروری است. این به استارتاپ‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند، جریان نقدی را مدیریت کنند و بودجه جذب کنند.

سوالات متداول

چرا مدیریت مالی برای استارت آپ‌ها مهم است؟
مدیریت مالی به شما کمک می‌کند تا کنترل کسب و کار خود را حفظ کنید و هزینه‌های غیر ضروری را کاهش دهید.
مدیریت مالی و اهمیت آن چیست؟
به عبارت ساده، مدیریت مالی عملکرد تجاری است که با سرمایه گذاری منابع مالی موجود به روشی که موفقیت تجاری و بازگشت سرمایه (ROI) بیشتری حاصل شود، سروکار دارد. متخصصان مدیریت مالی تمام معاملات یک کسب و کار را برنامه ریزی، سازماندهی و کنترل می‌کنند.
چند دانشگاه در کانادا دوره‌های مالی ارائه می‌دهند؟
بیش از 74 دانشگاه کانادا مدرک و دوره‌های مالی ارائه می‌دهند و بر اساس رتبه بندی QS 2023، 10 دانشگاه کانادا در بین 200 کالج برتر مالی در جهان رتبه بندی شده اند.

سخن پایانی

آمادگی برای تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا می‌تواند طاقت فرسا باشد و چیزهای زیادی برای برنامه ریزی و در نظر گرفتن وجود دارد. به همین دلیل است که دریافت بهترین راهنمایی و پشتیبانی می‌تواند ایده خوبی باشد. می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر به مشاوران متخصص دفتر مهاجرتی صباویزا مراجعه نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید