لوگو صبا ویزا
مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند : شرایط و هزینه های مهاجرت [2024]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت فنلاند و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

بهترین روش مهاجرت به فنلاند و دریافت اقامت

فنلاند یکی از کشورهایی است که متقاضی زیادی برای مهاجرت از طریق تحصیل را دارد. ما قصد داریم تا در این مقاله به روش‌های مختلف دریافت ویزای این کشور بپردازیم. ابتدا توضیحات مختصری در مورد این کشور ارائه می‌کنیم تا با مقصد مهاجرت خود بیشتر آشنا شوید.

درباره کشور فنلاند

فنلاند در طول جغرافیایی 22 تا 32 درجه و عرض جغرافیایی 60 تا 70 درجه در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از شمال با نروژ، از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است. حدود 10 درصد از خاک کشور فنلاند دریاچه و 73 درصد آن نیز جنگل است، به همین دلیل به فنلاند کشور دریاچه و جنگل نیز گفته می‌شود.

خلیج فنلاند در جنوب، خلیج بوتنی در غرب و دریای بالتیک در جنوب غربی این کشور واقع شده است. مساحت این کشور 145.338 کیلومتر مربع است و حدود 643 هزار نفر جمعیت دارد. فنلاند جزو کشورهای حوزه شنگن است و زبان رسمی مردم آن فنلاندی-سوئدی است. واحد پول این کشور یورو است.

برای مهاجرت به هر کشوری شرایط و روش‌هایی وجود دارد که در این مقاله تلاش می‌کنیم تا این روش‌ها را برای مهاجرت به فنلاند به شما معرفی کنیم.

روش‌های مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی یکی بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به فنلاند است. فنلاند نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر دارای یک نظام آموزشی بین‌المللی است. جالب است بدانید که تا سال 2017، تحصیل در این کشور کاملاً رایگان بود اما از سال 2017 به بعد دانشجویان خارجی تنها با پرداخت شهریه اجازه تحصیل در فنلاند را دارند.

فنلاند یکی از کشورهای پیشرفته و با امکانات به ‌روز در زمینه تحصیلات تکمیلی است. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی این است که متقاضی نیازی به ارائه مدرک آیلتس ندارند اما می‌توانند به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند. برای این کار کافی است که مصاحبه‌ای به زبان انگلیسی از طرف دانشگاه مورد پذیرش برای دانشجو انجام شود تا وی بتواند ویزای تحصیلی دریافت کند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار مناسب و بین 8 تا 10 هزار یورو در سال است. یکی از مزایای منحصر به فرد تحصیل در فنلاند این است که اگر دانشجویان خارجی بتوانند زبان فنلاندی را آموزش ببینند و به آن تسلط پیدا کنند می‌توانند به صورت کاملاً رایگان تحصیل کنند.

تمام دانشگاه‌های فنلاند شرایط کار را برای دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلات تکمیلی فراهم کرده‌اند.

مهاجرت کاری به فنلاند

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به فنلاند از طریق دریافت ویزای کار است. فرد متقاضی کار در فنلاند باید دعوت‌نامه کاری داشته باشد. در نتیجه باید از یک کارفرما پیشنهاد کار یا Job Offer دریافت کنید تا شرایط اخذ ویزای کاری فنلاند را داشته باشید.

این پیشنهاد کاری معمولاً به مدت 3 ماه در کشور فنلاند آگهی خواهد شد و در صورتیکه که در این مدت هیچ یک از شهروندان فنلاندی برای این کار اقدام نکنند یا کسی واجد شرایط انجام آن کار نباشد، آن موقعیت شغلی به مدت 3 ماه دیگر در تمامی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا آگهی خواهد شد. در نهایت در صورت عدم وجود داوطلبی برای تصدی آن شغل، شهروندان خارجی (خارج از فنلاند و اتحادیه اروپا) می‌توانند برای تصدی آن شغل اقدام کنند و به این صورت متقاضی می‌تواند ویزای کاری دریافت کند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد مشخص است که شرایط اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان فنلاندی بسیار دشوار است. برخی از کشورها مانند آلمان و اتریش شرایطی را فراهم کرده‌اند که شما در آن نیازی به دریافت ویزای کاری ندارید. ویزای جستجوی کار Job Seeker آلمان یا ویزای جستجوی کار Job Seeker اتریش، با این دو نوع ویزا، فرد متقاضی نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی نداشته و می‌تواند با یک ویزای 6 ماهه و به منظور یافتن شغل مناسب در این کشورها بماند. ویزاهای جستجوی کار یا Job Seeker در حال حاضر بیشترین میزان تقاضا را در میان مهاجران دارد.

اگر بتوانید شغل مناسبی داشته باشید، شرایط زندگی در فنلاند بسیار فوق‌العاده است. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2019 به پایین‌ترین سطح خود یعنی 7 درصد رسیده است.

مشاغلی که در ادامه به آن‌ ها اشاره می‌کنیم نیاز به اجازه اقامت کارمندی یا کارگری دارند:

 • آشپزها
 • نظافتچی‌ها
 • نگهدار کودک
 • نگهبان خانه

کارگران فصلی نیز می‌تواند ویزای فنلاند را دریافت کنند اما مدت اعتبار این ویزا تنها 9 ماه است. از برخی از مشاغل فصلی فنلاند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امور رسیدگی و مراقبت از جنگل
 • امور مربوط به برگزاری فستیوال‌ها
 • کاشت گیاهان و …

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

یکی از راه‌های دریافت اقامت کشور فنلاند، ازدواج با یک شهروند فنلاندی یا شخصی است که دارای اقامت دائم فنلاند است. اگر فردی با شخصی ازدواج کند که تبعه کشور فنلاند است، می‌تواند به راحتی اقامت این کشور را دریافت کند.

هر یک از طرفین پس از ازدواج، مدارک ازدواج خود را به سفارت کشور خود در کشور فنلاند برده و برای دریافت ویزای این کشور اقدام می‌کنند. این راه یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ ویزا و اقامت است.

افرادی که با یک شخص فنلاندی ازدواج می‌کنند می‌توانند پس از 2 سال از گذشت زندگی مشترک، درخواست اقامت موقت داده و پس از گذشت 5 سال نیز اقامت دائم و سپس پاسپورت فنلاندی دریافت کنند. البته این شیوه نیازمند تداوم زندگی مشترک با فرد فنلاندی یا تبعه فنلاند است.

مدارک لازم به منظور دریافت ویزای ازدواج با یک شخص فنلاندی یا تبعه فنلاند شامل موارد زیر است:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت و … را ارئه دهید،
 • بیمه نامه ارائه دهید،
 • ارائه پرینت حساب بانکی شخص فنلاندی و اینکه می‌تواند متقاضی را از نظر مالی ساپورت کند،
 • یک اجاره نامه معتبر ارائه دهید،
 • ارائه مستندات و مدارکی که مشخص کند متقاضی با شخص فنلاندی یا تبعه فنلاند رابطه دارد،
 • 4 قطعه عکس رنگی ارائه دهید.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید ویزای فنلاند را دریافت کنید از طریق تولد فرزندتان در این کشور است. البته این روش کمی سخت است و هر مهاجری نمی‌تواند این ویزا را دریافت کند. در حقوق بین‌الملل تابعیت افراد از دو روش اعطاء تابعیت یا خاک داده می‌شود. کشورهایی که اعطای تابعیت در آن‌ها از طریق نظام خاک است، بسیار کم هستند. از جمله این کشورها می‌توان به کانادا، امریکا و برزیل اشاره کرد. اگر فرزند والدین مهاجر در این کشورها متولد شود، می‌تواند تابعیت آن کشور را بدست آورد.

اما کشورهایی که اعطای تابعیت در آن‌ها از طریق نظام خون است، اگر فرزند والدین مهاجر در این کشورها متولد شوند نمی‌تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند و تنها از طریق اقامت و تابعیت والدین خود می‌تواند برای دریافت تابعیت اقدام کند.

بیشتر از 90 درصد کشورهای دنیا و البته فنلاند از قانون نظام خون پیروی می‌کنند، پس با تولد فرزندتان در این کشور نمی‌توانید تابعیت فنلاند را دریافت کنید.

از قوانین اعطای تابعیت در فنلاند از طریق تولد فرزند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پدر فرزند متولد شده، شهروند فنلاند باشد و والدین نیز ازدواج کرده باشند،
 • مادر فرزند متولد شده، تابعیت فنلاند را داشته باشد،
 • پدر فرزند متولد شده، تابعیت فنلاند را داشته و با مادر فرزند نیز ازدواج کرده باشد اما قبل از تولد فرزند فوت کرده باشد،
 • فرزند در خارج از کشور فنلاند متولد شده باشد اما پدر و مادر او فنلاندی باشند، در این شرایط آن فرزند می‌تواند برای دریافت تابعیت فنلاند اقدام کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه‌گذای

همانطور که می‌دانید یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. اما قبل از هرگونه اقدامی باید شرایط اقتصادی و رشد آن کشور را بررسی کنید تا با ریسک کمتری سرمایه خود را به بازار تزریق کنید و بازگشت سرمایه شما تضمین شود.

فنلاند نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه اسکاندیناوی، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. از مزایای سرمایه‌گذاری در فنلاند می‌توان به خطر بسیار پایین مصادره اموال اشاره کرد. این موضوع به تنهایی نشان دهنده ریسک پایین سرمایه‌گذاری در این کشور است.

جالب است بدانید که دولت فنلاند بین سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی هیچگونه تبعیضی قائل نمی‌شود.

هر کشوری شیوه مختص به خود را برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد. افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در فنلاند را دارند باید یک Business Plan ارائه داده و مبلغی در حدود 100 هزار یورو نیز در حساب شخصی خود در یکی از بانک‌های این کشور داشته باشند.

به غیر از سرمایه‌گذاری، با ثبت شرکت نیز می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. شرکت شما می‌تواند با مسئولیت محدود یا سهامی عام باشد. حداقل سرمایه اولیه‌ای که برای ثبت شرکت به آن نیاز دارید نیز 2500 یورو است که در مقابل بودجه لازم برای سرمایه‌گذاری عدد بسیار پایینی است.

برای اخذ ویزای ثبت شرکت در کشور فنلاند باید Business Plan شما مورد تأیید اتاق بازرگانی و اداره کار فنلاند قرار بگیرد. لازم به ذکر است که پس از 4 سال فعالیت و پرداخت به موقع مالیات، می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به تمامی روش‌هایی بپردازیم که شخص متقاضی می‌تواند ویزای کشور فنلاند را دریافت کند. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور، دریافت ویزای تحصیلی است. البته روش‌های دیگری هم معرفی شدند، انتخاب یکی از آن‌ها به شرایط فعلی و امکانات شما بر می‌گردد. شما برای مهاجرت به فنلاند کدام شیوه مهاجرتی را انتخاب می‌کنید؟

اگر قصد مهاجرت به کشور فنلاند را دارید کافی‌ست با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید تا از جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به فنلاند با توجه به شرایط خویش مطلع شوید. مشاوران و کارشناسان تخصصی ما در تمام طول مسیر همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان و به بهترین شیوه اقدام به مهاجرت نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 3.7]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. علی رجبعلی
  24 شهریور 1402
  پاسخ

  با درود
  موسسه صبا نامی است که حس خوبی بهم داده
  لذا بنده به اتفاق خانواده قصد اخذ اقامت کشور فنلاند را برای سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و یا کارآفرینی اقدام نماییم
  لطفا شرایط لازم را اطلاع و حمایت بفرمایید
  با سپاس

  • سلام، وقت بخیر
   شماره شما ثبت شد، مشاوران مجموعه با شما تماس خواهند گرفت.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید