لوگو صبا ویزا
مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ : شرایط و هزینه های مهاجرت [2024]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت نروژ و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

کشور نروژ واقع در حوزه شنگن و عضو منطقه اقتصادی اروپاست. این کشور در چند دهه  اخیر تبدیل به یکی از مهاجر پذیر ترین و همچنین گران ترین کشور های اروپا تبدیل شده است.

کشور نروژ هم مرز با روسیه، فنلاند و سوئد است. شهر اسلو پایتخت این کشور و دیگر شهر های مهم آن برگن، تروندهیم و استاوانگر هستند. کشور نروژ کشوری سرد سیر بوده و بخش اعظمی از خاک آن به دلیل سرمای شدید و نزدیک بودن به قطب شمال قابلیت اسکان ندارد و با نزدیک شدن به بخش های جنوبی از سرمای هوا کاسته شده و به تراکم  جمعیت افزوده میشود.

طبق قوانین مهاجرتی نروژ همه افراد خارجی به جز تابعین ناحیه شمال اروپا، برای کار کردن یا زندگی کردن در نروژ باید اجازه اقامت داشته باشند. برای اقامت بیش از 90 روز در نروژ، باید اجازه اقامت کسب کنید.

نروژ 4 راه کلی برای مهاجرت در مقابل مهاجران قرار داده است که شامل، اشتغال، تحصیل، پیوند خانواده و حمایت میشود.

در هر یک از 4 گروه ذکر شده زیر مجموعه ها و روش های متفاوتی وجود دارد. مهاجرت تحصیلی یک از انواع رایج مهاجرت به نروژ است. ما در مجموعه صبا ویزا پلن شرایط متقاضیان را برای مهاجرت تحصیلی به نروژ بررسی کرده و بهترین گزینه را به شما ارائه خواهیم داد.

مهاجرت به نروژ

شرایط مهاجرت به نروژ

اگر قصد دارید که بیش از سه ماه(90روز) در کشور نروژ مشغول به کار شده، تحصیل کنید و یا از طریق ویزای همراه به یکی از اعضای خانواده تان در این کشور بپیوندید، به مجوز اقامت نروژ نیاز دارید. این نوع مجوز به شما این امکان را می­دهد در نروژ زندگی و کار کرده، به داخل و خارج از این کشور سفر کنید و حتی امکان سفر به سایر کشورهای عضو شینگن را در مدت زمان اعتبار ویزای خود داشته باشید. فرد متقاضی می­تواند پس از سه سال زندگی متوالی در کشور نروژ درخواست دریافت اقامت دائم و پس از گذشت حداقل هفت سال زندگی متوالی در این کشور درخواست دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور را بدهد.

به طور کلی دو نوع مجوز اقامت در کشور نروژ وجود دارد:

 1. مجوز اقامت موقت: فرد متقاضی، این نوع از مجوز را در هنگامی دریافت می­کند که برای اولین بار به کشور نروژ وارد می­شود. مدت اعتبار آن این نوع از ویزاها معمولا یک تا سه سال بوده و قابل تمدید است.انواع رایج این نوع از ویزا عبارت است از:
 • مجوز اقامت برای کار (ویزای کار).
 • مجوز اقامت برای تحصیل (ویزای دانشجویی).
 • مجوز اقامت برای پیوستن به خانواده (ویزای الحاق و یا همراه).
 1. مجوز اقامت دائم: این نوع از مجوز پس از گذشت سه سال زندگی مستمر در نروژ به فرد متقاضی داده می­شود. فرد می­تواند به طور نامحدود در نروژ زندگی و کار کرده و هر دو سال کارت اقامت خود را تمدید کند.

برای واجد شرایط بودن دریافت مجوز اقامت موقت نروژ، ضروری است که از طریق یکی از روش­های زیر قصد مهاجرت به نروژ را داشته باشید. برای مثال:

 • اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید: ضروری است که از طرف یک کارفرمای نروژی آفر شغلی داشته و همچنین حقوق مناسبی را دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش مهاجرت کاری به نروژ در همین مقاله مراجعه کنید.
 • اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید: باید در یکی از مراکز آموزشی و یا دانشگاهی کشور نروژ پذیرفته شده و بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود را داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش مهاجرت تحصیلی به نروژ در همین مقاله مراجعه کنید.
 • اگر قصد دارید تا از طریق ویزای همراه(الحاق) به یکی از اعضای خانواده خود در کشور نروژ بپیوندید: شما باید یکی از اعضای نزدیک خانواده (همسر و یا فرزند) شخصی باشید که به طور قانونی در نروژ زندگی می­کند و همچنین توانایی مالی لازم جهت تامین هزینه های زندگی خود در این کشور را دارید.

مهاجرت به نروژ از طریق کار

همانطور که پیش تر اشاره شد، هزینه های زندگی در نروژ به نسبت سایر کشور های اروپایی بیشتر است اما از سوی دیگر نروژ دارای اقتصاد قدرتمندی بوده و نیروی کار آن از حقوق بالایی بهره مند هستند و همچنین این کشور از شاخص رفاهی بالایی نیز برخوردار است.

نروژ اولین کشور نفتی غیرخاور میانه ای است لذا نفت، انرژی و سازه های دریایی از حوزه های پراهمیت در نروژ هستند. از دیگر مشاغل مورد تقاضا در نروژ میتوان به مهندسی عمران، مهندسی کشاورزی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، رشته های نظام سلامت، مدیریت و بیزنس، آشپزی و هتلداری و آرایشگری اشاره کرد.

برای مهاجرت کاری به نروژ باید در نظر داشته باشید که قبل از اقدام به اخذ ویزا باید از کشور خود به دنبال موقعیت شغلی بگردید و از یک کارفرما پیشنهاد کار بگیرید.

پس از دریافت پیشنهاد کار از کارفرما، میتوانید با ارائه آن به همراه سابقه شغلی، سی وی، مدارک تحصیلی، مدارک اثبات درامد و دیگر مدارک کلی اقدام به دریافت ویزای کاری نمایید.

راه دیگر اخذ ویزای کاری نروژ آن است که شخص متقاضی به تحصیل در نروژ بپردازد و پس از اتمام دوره تحصیل، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نماید.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

تحصیل در نروژ نکات مثبت زیادی را همراه دارد که مهم ترین و جالب ترین آنها امکان تحصیل رایگان در سیستم آموزشی با کیفیت و معتبر در مقاطع مختلف این کشور است.هم چنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور فراهم است. دیگر مزیت قابل توجه تحصیل در نروژ آن است که متقاضی میتواند پس از اتمام دوره تحصیل خود به راحتی موقعیت شغلی پیدا کرده و وارد بازار کار در کشور نروژ یا دیگر کشور ها شود.

در ادامه به تحصیل در مقاطع مختلف با جزئیات بیشتری میپردازیم.

تحصیل در مدارس نروژ

برای تحصیل در مدارس نروژ دانش آموز باید یک قیم قانونی در خاک نروژ داشته باشد و ویزای همراه به همراه دانش آموز تعلق نمیگیرد. تحصیل در نروژ از 6 تا 16 سالگی اجباریست. تحصیل در مقطع دبیرستان اختیاری بوده و افرادی که قصد تحصیلات دانشگاهی ندارند میتوانند در دوره دبیرستان تحصیل نکنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در کشور نروژ از تنوع بالایی در بحث رشته و انتخاب های دیگر برخوردار است. متقاضیان میتوانند به زبان انگلیسی یا به زبان نروژی تحصیل نمایند. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل نمره آیلتس 6 و برای تحصیل به زبان نروژی باید حداقل مدرک سطح 3 زبان نروژی را داشته باشید.

دوره تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ 3 سال است اما در صورتی که قصد تحصیل به زبان نروژی را داشته باشید باید 1 سال دوره زبان آمادگی برای تحصیل به زبان نروژی را بگذرانید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار میشود اما تسلط به زبان نروژی نیز برای متقاضیان نیاز است. در دوره کارشناسی ارشد نیز مانند دوره کارشناسی متقاضی باید در صورت نیاز دوره یک ساله امادگی زبان را پشت سر بگذارد.

امکان تحصیل رایگان در این مقطع بسیار گسترده تر از دیگر مقاطع میباشد و در برخی دانشگاه ها در رشته های زیادی فراهم شده است.

ادامه دادن رشته کارشناسی یا رشته مرتبط با ان در مقطع ارشد میتواند شانس قبولی درخواست متقاضی را افزایش دهد.

تحصیل در مقطع دکتری

مقطع دکتری نیز در نروژ از تنوع بالایی در رشته ها برخوردار است. برای تحصیل در مقطع دکتری در نروژ نیز مانند بسیاری از دیگر کشور ها متقاضی باید یک سوپروایزر یافته و به مکاتبات بپردازد تا بتواند جهت اخذ پذیرش اقدام نماید.

پس از انجام مکاتبات با سوپروایزر و در صورت موافقت شخص، باید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید که این نیازمند رزومه علمی و پژوهشی قوی است و بهتر است مقالات معتبر علمی قوی داشته باشید.

علاوه بر رزومه علمی پژوهشی مرتبط با رشته متقاضی باید نمره آیلتس حداقل 7 را کسب کرده باشد.

این مقطع یکی از بهترین مقاطعی است که به شما این امکان را میدهد که پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی اقامت نروژ را کسب کنید. تحصیل در این مقطع رایگان بوده و بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد. به علاوه حقوقی بالغ بر 400 تا 500 هزار کرون نیز به دانشجویانی که پروژه های تحقیقاتی انجام میدهند تعلق میگیرد.

مهاجرت به نروژ از طریق کارآفرینی

نروژ یکی از کشورهای واقع در اسکاندیناوی است که به دلیل منابع طبیعی بالا مشهور می­باشد. وضعیت تجاری در این کشور مناسب بوده و به همین دلیل از این کشور به عنوان دومین کشور ثروتمند کره زمین نام برده می­شود. بنابراین تعجبی ندارد که کشور نروژ یکی از مقاصد محبوب در میان کسانی است که به دنبال راه اندازی، ایجاد و گسترش شغل هستند.

کارآفرینی، محرک توسعه و بهبود فعالیت­های اقتصادی در کشور نروژ است و در حقیقت کارآفرینی به واسطه ایجاد مشاغل جدید منجر به ایجاد نوآوری در این کشور خواهد شد. در کشور نروژ، موضوع کارآفرینی از سال 1990 مورد توجه بسیار محققان و سیاست گذاران قرار گرفته است. به طورکلی سیاست­های دولتی و همچنین هدف گذاری های منطقه ای در سیستم آموزشی این کشور به دنبال تشویق تشکیل شرکت های جدید و ایجاد رشد در سهام تجاری آن است. در این راستا برنامه های مختلفی جهت ایجاد بستری مناسب برای افراد کارآفرین به منظور ایجاد مشاغل جدید در نظر گرفته شده است. طبق این برنامه، فرد متقاضی می­تواند در یک سمت اجرایی یا مدیریتی در شرکت فعالیت کرده و در ادامه شرکت خود را در نروژ راه اندازی کند. در ابتدا اجازه اقامت به مدت یک سال به فرد متقاضی اعطا می­شود. این مجوز به دارنده اجازه می­دهد تا در طول مدت مجوز، هر چند بار که می­خواهد به کشور نروژ رفع و آمد داشته باشد. همچنین اعضای خانواده متقاضی می­توانند همراه با وی برای دریافت اجازه اقامت موقت اقدام کنند. در ادامه این نوع از اجازه اقامت می­تواند منجر به درخواست موفقیت آمیز برای دریافت اقامت دائم شود.

به طورکلی ملزومات شرایط فرد متقاضی کارآفرینی و یا خوداشتغالی در کشور نروژ به شرح زیر است:

 • انجام تجارت و ایجاد شغل باید تنها دلیل اقامت در کشور نروژ باشد.
 • فرد متقاضی باید مدیریت مرکزی یا اجرایی کسب و کار و تجارت را برعهده داشته و به انجام تعهدات تجاری مربوطه پایبند باشد.
 • سرمایه لازم جهت تامین مالی طرح تجاری و یا کسب کار وجود داشته و مدارک آن قابل ارائه باشد.
 • فرد متقاضی باید بتواند طرح تجاری و یا بیزنس پلن را جهت بررسی ارائه دهد.
 • فرد متقاضی از نظر تحصیلات دانشگاهی باید دارای مدرک نشان دهنده تکمیل دوره سه ساله دبیرستان و یا مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه و یا کالج دانشگاهی باشد.
 • حداقل درآمد ماهانه مورد نیاز برای درخواست این مجوز اقامت، 4000 دلار است.

مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت

نروژ کشوری بسیار پیشرفته با اقتصادی قوی و دولت کارآمد است. بررسی گزارشات اقتصادی این کشور نشان دهنده آن است که این سیاست های جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، به زودی این کشور را به یک رهبر جهانی در صنایع مختلفی از جمله صنایع دریایی، انرژی، ارتباطات و فناوری تبدیل می­کند. همچنین کشور نروژ از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در رتبه سوم قرار دارد.

دلایل بسیاری از جمله سطح بالای تحصیلات، بهره وری بالا، سطح بالای نوآوری، وجود اولویت بالا به توسعه دانش، نوآوری، فناوری و همچنین حفظ ثبات و پایداری در تجارت کشور نروژ را تبدیل به گزینه ای مناسب برای ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار تبدیل کرده است. علیرغم آنکه کشور نروژ عضوی از اتحادیه اروپا نیست، اما این کشور عضوی از منطقه اقتصادی اروپا بوده و ثبت شرکت در نروژ برای بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به این کشور جذاب خواهد بود، چرا که امکان دسترسی نامحدود به بازار اتحادیه اروپا را از طریق توافق نامه اتحادیه اروپا فراهم می­کند. لازم بذکر است با توجه به ثبات نرخ مالیات مربوط به شرکت ها در این کشور( حدود24%)، فضای ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار آسان است. متداول ترین نوع شرکت های ثبت شده در این کشور نیز​​، ثبت یک شرکت خصوصی در خاک نروژ است.

به طور کلی سه نوع شرکت رایج در کشور نروژ وجود دارد:

 1. شرکت سهامی خاص (AS)
 2. شرکت سهامی عام (ASA)
 3. شعبه یکی از شرکت­های خارجی
 • ویژگی های اصلی ثبت یک شرکت سهامی خاص در نروژ:

شرکتهای چند ملیتی معمولاً ساختار شرکت­های خصوصی نروژی را انتخاب می­کنند. از دیگر ویژگی های شرکت های سهامی خاص عبارتند از:

 • محبوب ترین ساختار شرکتی برای مشاغل کوچک و متوسط
 • حداقل سرمایه سهام معادل 30،000 کرون نروژ(NOK) (حدود 3500 یورو) است که باید کاملا پرداخت شده باشد.
 • حداقل یک سهامدار هیئت مدیره مورد نیاز است.
 • 50٪ اعضای هیئت مدیره باید در نروژ یا در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا اقامت داشته باشند.
 • ویژگی های اصلی ثبت یک شرکت سهامی عام در کشور نروژ:
 • قالب استاندارد برای ثبت شرکت های بزرگ
 • حداقل سرمایه سهام یک میلیون کرون نروژ(NOK)است (معادل112000 یورو) است که باید کاملا پرداخت شود.
 • حداقل یک سهامدار هیئت مدیره مورد نیاز است.
 • 50٪ اعضای هیئت مدیره باید در نروژ یا در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا اقامت داشته باشند.
 • اعضای هیئت مدیره باید برای شماره D نروژی (شماره شناسایی شخصی) اقدام کنند.
 • ویژگی های اصلی ثبت شعبه یک شرکت خارجی در نروژ:

در صورتی که یک شرکت خارجی در کشور مبدا خود ثبت شده باشد، این شرکت می­تواند درخواست تاسیس شعبه دیگری را در کشور نروژ بدهد. در این پروسه، شرکت های ساکن در خارج از منطقه اتحادیه اروپا جهت ثبت شعبه جدید، باید از وزارت صنعت کشور نروژ اجازه بگیرند.

مهاجرت به نروژ از طریق خود اشتغالی

قبل از سرمایه‌گذاری در هر کشوری باید مزایا و معایب مخصوص به آن کشور را بررسی کنید. و سپس می توانید با اطلاع از این ویژگی‌ها تصمیم درست‌ بگیرید و به بهترین شکل ممکن سرمایه‌گذاری کنید. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در نروژ خود اشتغالی است که منجر به اقامت فرد سرمایه‌گذار خواهد شد. با این روش سرمایه‌گذاران این فرصت را دارند تا در زمینه‌های مختلف که در آن تخصص و تجربه دارند فعالیت کنند.

قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری بهتر است که در خصوص اقتصاد و بازار کار آن کشور تحقیق کنید زیرا مهاجرت از طریق خود اشتغالی لازمه سرمایه بسیار هنگفتی است و برای مهاجرت از این طریق لازم است که با متخصصان این امر مشورت کنید.

پس از سرمایه گذاری در نروژ نیاز است به که 3 سال به صورت مداوم در نروژ زندگی کنید سپس می توانید برای کسب اقامت دائم نروژ اقدام کنید. و سپس بعد از 4 سال از زمان کسب اقامت دائم می توانید برای پاسپورت نروژی اقدام کنید. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در نروژ محدودیت سنی ندارد. و به دلیل آن که اقتصاد نروژ بر پایه انرژی و نفت و گاز است کشور نروژ نیز از سرمایه گذاران در این حوزه استقبال می کند.

مهاجرت به نروژ از طریق تولد

اگرقصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید و میخواهید فرزند خودرا در نروژ به دنیا بیاورید در درجه اول بایستی بدانید که لازم است که  در سال اول تولد فرزند خود برای اجازه اقامت اقدام نمایید. و این موضوع در صورتی امکان پذیر می باشد که هر دو، پدر و مادر فرزند ، اجازه اقامت دائم یا تابعیت نروژی را داشته باشند و یا هردو متقاضی مهاجرت بوده و واجد شرایط اجازه اقامت دائم یا تابعیت نروژی باشند بنابراین امکان تابعیت فرزند وجود دارد.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج  با یک شخص نروژی را دارید ،یک اجازه اقامت شش ماهه به شما تعلق میگیرد و تا زمانیکه این اجازه برای شما معتبر است باید برای ازدواج اقدام کنید و  ازدواج کنید و بعد از ازدواج نوع اجازه اقامت خود را به اجازه اقامت خانوادگی تغییر دهید تا امکان ادامه زندگی در این کشور را داشته باشید.

تا زمانیکه اجازه اقامت شما معتبر می باشد امکان مسافرت به داخل و خارج از کشور را دارید و همچین اجازه کار در نروژ به شما داده می شود. اما تا زمانیکه با اجازه اقامت ازدواج در نروژ زندگی می کنید نمی توانید بدون پرداخت هزینه به زبان نروژی در این کشور تحصیل کنید.

بسیاری از افراد نمی توانند بدون کسب اجازه  مهاجرت به نروز مسافرت کرده و در آن کشور برای آن اقدام کنند.اگرچه برخی از افراد به نروژ سفر کرده و می توانند برای اجازه اقدام نمایند.و اگر شما از آن افرادی هستید که از داخل کشور می توانید اقدام کنید ،باید تقاضای خود را به اداره پلیس محل سکونت خود بدهید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

قبل از مطالعه این مطلب لطفا توجه داشته باشید که مؤسسه مهاجرتی و اقامتی صبا ویزاپلن هیچ گونه خدمات و فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و مطالب ارائه شده در این مقاله تنها جهت آگاهی از خطرات این روش است و توصیه می­شود اگر قصد مهاجرت به نروژ دارید، از روش های دیگر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

پناهندگی یکی از روش­های مهاجرت می باشد که افراد جهت دریافت اقامت در کشور مقصد به آن روی می آورند . پناهندگان به دلایلی از جمله مشکلات  سیاسی، اجتماعی و یا مذهبی از کشور خود فرار کرده و قصد سکونت در کشور مقصد را دارد. این نوع از خطرناک­ترین روشهای مهاجرت برای یک فرد یا خانواده می باشد. پناهجویان عموماَ از روش های خطرناکی با عبور از موانع بسیاری تلاش می­کنند تا خود را به کشور مقصدشان  برسانند و این امر با  وقوع خطراتی همانند تجاوز، سرقت اموال و پول، بیماری و یا حتی فوت منجر می شود. همچنین حضور و اقامت در کمپ های مختلف که عموما از سطح امکانات بهداشتی پایینی برخوردار هستند، و پناهندگان از کشورهای مختلف با فرهنگ ها و رفتارهای متفاوت ، می­تواند فرد را دچار مشکلات  روحی و روانی بسیاری کند. در صورت پناهنده شدن در کشور نروژ ، مراحل ثبت پناهندگی توسط پلیس انجام شده و اولین روزهای پناهندگی ، افراد در یک کلوپ ورزشی نگهداری می شوند و بعد به یک منطقه ای دیگری فرستاده می شوند.

به صورت اجبار از پناهنجویان در ایتدای پروسه انجام می گردد. در ادامه ، مصاحبه ای بسیار مهم و طولانی به مدت سه تا پنج   ساعته انجام می شود که نتیجه آن به منزله ماندن یا برگرداندن شخص به کشور مبدا می شود. زندگی در مرکز پذیرش  پناهجویان رایگان می باشد اما اگر قصد دارید به صورت خصوصی زندگی کنید نمی توانید از حمایت اقتصادی درکشور بهره مند شوید و در نهایت بعد از بررسی های فراوان توسط UDI دارد و با در نظر گرفتن این موضوع که پناهنجو تحت هیچ شرایطی شخصی را برای حمایت در کشور مبدا را ندارد اجازه پناهندگی اعلام خواهد گردید . و در صورتیکه ثابت شود پناهجو هیچ مشکلی از لحاظ سلامت و زندگی در کشور مبدا را ندارد به کشور خود بازگردانده می شود که پناهجو داوطلبانه یا یا به اجبار برگردانده می شود . در نهایت با ذکر گردد که به طور کلی پناهندگی روشی پرخطر، پر هزینه و ناامن محسوب می­شود و بنابراین موسسه حقوقی و مهاجرتی صبا ویزاپلن اکیدا توصیه می­کند که افراد از اقدام جهت مهاجرت ازین طریق خودداری کنند.

چه کسانی امکان تقاضای ویزای سرمایه گذاری را دارند؟

آیا شما در جستجوی کشوری ­ای امن با استاندارد بالایی برای ادامه زندگی هستید؟ اگر شما ­­­بودجه کافی برای سرمایه گذاری را دارید، نروژ انتخابی مناسب است. نروژ در بسیاری از موارد به عنوان مثال از ورزش های زمستانی ، مناظر اعجاب انگیز ، برنده جایزه نوبل گرفته تا شفق های شمالی کشوری بسیار شناخته شده است.اگرپول­کافی دارید،امکان اقدام برای ویزای سرمایه گذاری درنروژ را دارید.

دراین مقاله ، شرح می­دهیم که چه کسانی واجد شرایط برای ویزای سرمایه گذاری هستند و سایر نیازمندی ها و زمینه هایی که شما می­توانید در آن سرمایه گذاری کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهاجرت به کشور نروژ

ویزای سرمایه گذاری نروژ چیست؟

نروژ یکی ازکشورهای اروپایی عضو شینگن با اقتصادی باز و محکم است که دولت آن از مزایای بازار آزاد آگاه بوده و­ ­تلاش بسیار زیادی را در جهت گسترش کسب وکار و ایجاد تجارت های مختلف در این کشورکرده است. آنها با آغوش باز از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کنند.  دولت ویزای سرمایه گذاری را معرفی کرده تا سرمایه های زیادی را به کشور جذب کند.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری

برای اینکه واجد شرایط جهت گرفتن ویزای سرمایه گذاری باشید ، شما میبایست شرایط لازمه جهت اخذ ویزا را فراهم نمایید.

در ابتدا شما میبایست واجد شرایط ورود به کشور نروژ باشید ،پس نیاز به پاسپورت معتبر از کشوری که درآن زندگی می کنید را دارید. همچنین نباید شما محکوم به جرمی باشید و اگر  اگر مدارکی دال بر بی گناهی خود را ارائه ندهید ، به طور خودکار واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری در کشور نروژ نمی باشید.

بودجه اولیه سرمایه گذاری

متقاضیان باید بودجه کافی برای سرمایه گذاری را داشته و ثابت کنند که حداقل مبلغ برای ویزای سرمایه گذاری را دارند .

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در نروژ صد هزار یور است .

مدارک جهت اثبات تمکن مالی

جدا از بودجه اولیه سرمایه گذاری،سرمایه گذار باید پول ­کافی برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور را نیز داشته باشد. نروژ تقریبا یک کشور گرانقیمتی است که استقلال مالی جزو ضروریات این امر میباشدو اگر خانواده خود را به همراه دارید ، باید توانایی حمایت از آنها رانیز داشته باشید.

زمینه های کسب و کار برای سرمایه گذاری

این برنامه مهاجرتی با هدف ایجاد گسترش اقتصاد نروژ است درنتیجه بایستی­درجهت ایجاد مشاغل جدیدبرای شهروندان نروژی   فعالیت داشته باشد ومشارکت قابل توجهی را در اقتصاد نروژ فراهم نماید. اصلی ترین فعالیت های تجاری نروژ در زمینه های نفت و گاز باشد و این منطقی است که کسب و کار در زمینه ای انتخاب شود که ثابت و دارای آینده روشن باشد.

سرمایه گذار میتواند در زمینه هایی از جمله غذاهای دریایی، انرژی ،کشتیرانی، نفت و گاز ، IT و غیره فعالیت داشته باشد.

شما همچین می توانید یک شرکت را در نروژ افتتاح کرده و بعد مهاجرت کنید.  برای این منظور شما  برنامه کسب وکارخود را به دولتمردان ارائه دهید و در صورت تایید و بودجه کافی جهت سرمایه گذاری ،اجازه شروع کسب و کار خود را خواهید داشت.

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری نروژ می توانید به سفارت نروژ یا یکی ازکنسولگری های آن درکشورخود اقدام کنید.

آیا امکان همراهی خانواده  با ویزای سرمایه گذاری وجود دارد؟

خوشبختانه یکی از مزایای مهم ویزای سرمایه گذاری همراه داشتن خانواده است وشما میتوانید همسر، همراه قانونی و یا فرزندان زیر18 سال خود را به همراه داشته باشید که این امر مستلزم استقلال مالی و توانایی شما به حمایت مالی ازآنهاست . سرمایه گذار باید قادر به حمایت ازخانواده خود تا زمان سود دهی سرمایه گذاری باشد.

 و این نکته  مهم باید ذکر شودکه مقامات اجازه اقامت یکساله در نروژ را به شما داده واگر شما همچنان واجد شرایط بوده و ملزومات را فراهم کنید، مقامات اجازه یک سال دیگر را صادر میکنند. بعد از سه سال زندگی در نروژ می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید و برای تابعیت اولین شرط زندگی به مدت هفت سال در نروژ میباشد. دولت ملزومات و شرایط رو برای تابعیت در نظر  میگیرد و زمانیکه اولین مورد  فراهم گردد ، می توانید  تقاضای خود را برای اطلاعات بیشتر اعلام نمایید.

هزینه مهاجرت به نروژ

یکی از مواردی که نیاز است قبل از مهاجرت به هر کشوری مورد بررسی قرار گیرد هزینه های زندگی در آن کشور است. هزینه های زندگی در نروژ بسیار بالاست و به همین دلیل اداره مهاجرت نروژ توصیه می کند در صورت مهاجرت به نروژ مبلغ  123519 کرون در سال را به همراه داشته باشید تا بتوانید از پس زندگی خود برآیید.

هزینه های زندگی افراد دانشجو معمولا پایین تر از افرادیست که بطور مستقل مشغول به زندگی می باشند. هزینه زندگی برای یک فرد دانشجو ماهی حدودا 7500 تا 8500 کرون نروژ (1000یورو) است. که این هزینه ها شامل هزینه مسکن حدود 3000 تا 3500 کرون، هزینه غذا 2600 تا 3000کرون، هزینه حمل و نقل 460 تا 600 کرون، هزینه اینترنت – تلفن و برق 1000کرون و هزینه های متفرقه شامل تفریحات و خرید کتاب 800 کرون است. هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی هر فرد، نوع کیفیت زندگی وی متفاوت است ولی هزینه های ذکر شده برای زندگی فردی بزرگسال و مجرد در حد متوسط در نظر گرفته شده است.

همان طور که پیش تر گفته شد، هزینه های زندگی در نروژ، هم برای ایرانیان و هم برای مردم بسیاری از کشورهای دیگر بسیار بالاست. هر چند مقدار دستمزد در نروژ ممکن است زیاد باشد، اما هزینه زندگی نیز به مراتب بیشتر از دیگر کشور های اروپایی است.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به نروژ

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم برای مهاجرت به نروژ از طریق روش های مختلف مدرک زبان لازم است اما این مدرک زبان با توجه به نوع مهاجرت و مقطعی که برای آن اقدام کنید متفاوت است. مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به نروژ در هر روشی متفاوت است.

برای مثال اگرتمایل به مهاجرت در مقع کارشناسی را دارید نیاز است که مدرک ب1 نروژِی یا آیلتس 6 را ارائه دهید. و یا اگر در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کنید نیاز است که مدرک ب2 نروژی یا آیلتس 6.5 را داشته باشید.

برای مهاجرت از طریق کار نیز شما می بایست مدرک زبان ب2 نروژی را ارائه دهید. به یاد داشته باشید که ارائه مدرک زبان تنها لازمه مهاجرت نیست و شما می بایست برای تحصیل و کار و یا برقراری ارتباط با دیگران به زبان نروژی یا انگلیسی تسلط داشته باشید.

بنابراین ، حتی الامکان قبل از مهاجرت به نروژ، در اسرع وقت یادگیری زبان را شروع کنید! شما نه تنها برای تحصیل و کار ، بلکه همچنین برای اجاره آپارتمان ، راه اندازی سرویس های اجتماعی خود، خرید، ارسال و دریافت پست و موارد دیگر به آن نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که زبان آلمانی در واقع یک زبان بسیار سرگرم کننده است و به گونه ای به شما امکان دسترسی به فرهنگ آلمانی را می دهد که بدون دانستن زبان امکان پذیر نیست.

مزایای مهاجرت به نروژ

 این روز ها صحبت از مهاجرت به کشور های اروپایی به یکی از داغ ترین موضوعات تبدیل شده است.نروژ نیز یکی از این کشور های اروپایی است که به دلیل تحصیل رایگان و سطح رفاه اجتماعی و همچنین نرخ پایین بیکاری مناسب متقاضیان بسیاری دارد.

نروژ كشوری در منطقه اسكاندیناوی است كه بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد. استاندارد های رفاهی زندگی در کشور نروژ به خوبی رعایت شده است. زبان این کشور نروژی است اما اکثر مردم توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را نیز دارند.

مراقبت های بهداشتی و درمانی در نروژ رایگان است. کشور نروژ به دلیل غنی بودن از نفت و گاز یک کشور ثروتمند است. نروژ یک کشور کم جمعیت است و همین امر یکی از مزیت های آن محسوب می شود. همچنین آمار جرم و زندانیان در نروژ بسیار پایین است. طبیعت و سواحل نروژ بی شک یکی از زیباترین و جذاب ترین مناظر اروپا است. امید به زندگی در نروژ بسیار بالاست در نروژ مردم خیلی با غریبه ها صمیمی نمی شوند و سر صحبت را باز نمی کنند.

در نروژ برابری بین مردان و زنان وجود دارد. هنگام تلاش برای استخدام در یک موقعیت شغلی، در بیشتر موارد مرد بودن هیچ مزیت بیشتری نسبت به زن بودن نیست و شرایط شما به صورت برابر بررسی می گردد.

مردم نروژ نژاد پرست نیستند و نگاه خوبی به مهاجران دارند و همین امر کشور نروژ را به یک کشور مناسب برای زندگی تبدیل کرده است. اگر در خصوص مهاجرت به نروژ به راهنمایی بیشتر نیاز دارید با مشاورین ما تماس بگیرید تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم.

سوالات متداول

بهترین مزیت تحصیل در نروژ چیست؟
یکی از مزیت های مهم کشور نروژ تحصیل رایگان و سطح آموزش بالای دانشگاه هاست.
چه مدارکی برای ویزا تحصیلی نروژ مورد نیاز است؟
پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار عکس پاسپورتی فرم های پرشده مربوط به ویزا نامه پذیرش دانشگاه نامه رزرو خوابگاه مدارک تحصیلی ترجمه شده
آیا می توان در کشور نروژ مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کرد؟
دانشجویانی که سوابق تحصیلی خوبی دارند و همچنین مدرک زبان آن ها در حد آیلتس 6.5 به بالا است می توانند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنند.
آیا می توان از طریق پیشنهاد شغلی به نروژ مهاجرت کرد؟
بله اگر یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نروژی داشته باشید و آن ها به شما حداقل حقوق را پرداخت کنند می توانید به نروژ مهاجرت کنید
به طور کلی یک مهاجر ایرانی از چند طریق میتواند وارد کشور نروژ شود؟
ویزاهای اقامت موقت که در ابتدای ورود فرد به کشور نروژ صادر می‌شوند به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند: مجوز اقامت برای کار مجوز اقامت برای تحصیل مجوز اقامت برای پیوستن به خانواده (ویزای الحاق)
اصلی ترین ویژگی ها و شرایط فرد متقاضی ویزای کارآفرینی کشور نروژ چیست؟
فرد باید بتواند طرح تجاری خودرا جهت بررسی ارائه دهد و دارای حداقل تحصیلات دیپلم باشد. همچنین سرمایه مورد نیاز جهت تامین مالی طرح تجاری را به صورت مدارک قابل ارائه داشته باشد.
حداقل سرمایه موردنیاز جهت تاسیس شرکت سهامی خاص و سهامی عام به ترتیب چقدر است؟
حداقل سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت به صورت خاص معادل ٣٠ هزارکرون نروژ و برای ثبت شرکت به صورت عام معادل یک میلیون کرون نروژ است.
آيا در حين تحصيل در نروژ اجازه كار به دانشجويان داده مي شود؟
بله، دانشجويان شاغل به تحصيل در نروژ ميتوانند تا ٢٠ ساعت در هفته به كار بپردازند. البته ممكن است محدوديت هاى خاصى نيز اعمال شود.
مهاجرت كارى نروژ به چند طريق امكان پذير است؟
شما براى مهاجرت كارى به نروژ بايد حتما يك جاب آفر از كارفرماى خود دريافت كرده باشيد و پس از آن نسبت به اخذ ويزا اقدام نماييد. در صورتى كه در نروژ تحصيل كرده باشيد اخذ اقامت كارى پس از دوره تحصيل آسان تر خواهد بود
آيا ويزاي همراه به همراهان متقاضيان تحصيل در نروژ داده مي شود؟
بله، در زمان تحصيل در نروژ ميتوان براى اخذ ويزاى همراه نيز اقدام كرد.
آیا امکان همراهی خانواده با ویزای سرمایه گذاری وجود دارد؟
– بله ، این ویزا امکان را برای سرمایه گذار فراهم می نماید تا در صورت اسقلال مالی و توانایی حمایت مالی خانواده را به همراه داشته باشند.
حداقل بودجه برای سرمایه گذاری در کشور نروژ چقدر می باشد؟
-حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در نروژ صد هزار یورو است.
سرمایه گذار در چه زمینه هایی از کسب و کار امکان سرمایه گذاری دارد؟
اصلی ترین فعالیت های تجاری نروژدر زمینه های نفت و گاز می باشد که دارای ثبات و آینده ای روشن می باشد.سرمایه گذار می تواند در زمینه هایی از جمله غذاهای دریایی ، انرژی ، کشتیرانی ، نفت و گازو غیره می باشد.
آیا امکان تحصیل با اجازه اقامت ازدواج در نروژ را داریم؟
خیر- تا زمانیکه مجوز حضور شما در کشور با اجازه اقامت ازدواج باشد بدون ‍‍‍‍|برداخت هزینه نمی توانید دراین کشور تحصیل کنید.اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید کافی‌ست با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید تا از جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به نروژ با توجه به شرایط خویش مطلع شوید. مشاوران و کارشناسان تخصصی ما در تمام طول مسیر همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان و به بهترین شیوه اقدام به مهاجرت نمایید.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. زهرا
  21 تیر 1400
  پاسخ

  سلام آیا در نروژ کیس ازدواج آقا ۳۵ الی۴۵ سال هست ؟

 2. Medya
  22 آذر 1400
  پاسخ

  سلام وقتتون بخیر من ۳۰ سالمه و مدرک آیلتس و همینطور زبان نروژی رو بلدم میتونم برای کارشناسی پرستاری اقدام کنم معدل پیش دانشگاهی هم ۱۶ هست

  • mohimahmoodi
   23 آذر 1400
   پاسخ

   سلام وقت شما بخیر
   شرایط خود را بصورت دقیق توضیح دهید تا بتوانیم در خدمت شما دوست عزیز باشیم.
   برای مشاوره دقیق تر با موسسه تماس بگیرید
   02158416

 3. Negin
  24 شهریور 1401
  پاسخ

  سلام ببخشید درخواست الحاق خانواده دادم پدرم نروژ زندگی میکنه بعد از درخواست پرونده رو رد کردن گفتن سه هفته میتونین اعتراض کنین اعتراض دادیم الان ۳ ماهه میگذره بنظرتون حداقلش چن وقت طول میکشه جوابش بیاد

برای مشاوره رایگان کلیک کنید