کمپین نوروزی صبا ویزا برای ویزای تحصیلی - کاری کانادا | با هدیه 40 میلیونی ثبت‌نام رایگان
لوگو صبا ویزا

ویزای توریستی کانادا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای توریستی کانادا و جزئیات ثبت نام در آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

کانادا جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار جذاب و دیدنی‌ دارد. همچنین تفریحات و سرگرمی‌هایی که می‌توانید در استان‌ها و شهرهای مختلف کانادا تجربه کنید، به یادماندنی‌ترین خاطرات شما خواهند شد. آب و هوای دلپذیر کانادا که در هر فصل ویژگی‌های خاص خود را دارد، می‌تواند انتخاب بسیار مطلوبی برای گذراندن تعطیلات و سفرهای توریستی باشد. جالب است بدانید که زوج‌های جوان کانادا را برای ماه عسل خود انتخاب می‌کنند.

ایرانیان برای ورود و بازدید از کشور کانادا نیاز به اخذ ویزا دارند. در این مقاله صفر تا صد ویزای توریستی کانادا شامل هزینه‌ درخواست ویزا، شرایط، مدارک مورد نیاز، مدت زمان بررسی ویزا، تمکن مالی مورد نیاز و انواع ویزا‌هایی که صادر می‌شوند، بررسی شده است. . تلاش نموده‌ایم به تمامی سوالات پیرامون ویزای توریستی یا ویزای ویزیتور کشور کانادا پاسخ داده شده شود. در کنار خواندن این مقاله با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا برای دریافت اطلاعات بیشتر در تماس باشید که برای علاقه‌مندان به سفرهای توریستی به خارج از کشور پشتیبانی‌های لازم و خدمات بسیار خوبی را در دسترس قرار داده است.

فهرست عناوین

ویزای توریستی کانادا چیست

ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) که یک ویزای موقت یا (TRV) است؛ این ویزا دارای انواع مختلفی می‌باشد که ممکن است شما آن‌ها را با نام‌های سینگل کانادا، مولتی کانادا و سوپر ویزای کانادا بشناسید. هر کدام از این ویزاهای توریستی دارای مدت زمان اقامت متفاوتی هستند و تعداد ورود و خروج آن‌ها به کانادا نیز فرق می‌کند. به طور مثال ویزای سینگل (Single Entry)، برای یک بار ورود و خروج به کشور کانادا است و با ویزای مولتیپل (Multiple Visa) می‌توان چند بار به کشور کانادا وارد و یا خارج شد.

تعیین نوع ویزای توریستی کانادا بستگی به هدف شما از این سفر دارد؛ به طور مثال اگر برای شرکت در یک جلسه، همایش، کنفرانس و یا مواردی از این قبیل به کانادا سفر می‌کنید، به احتمال زیاد برای شما یک ویزای سینگل صادر خواهد شد. در ویزای سینگل شما در یک تاریخ مشخص باید به این کشور وارد و در یک تاریخ مشخص از آن خارج شوید. اما اگر هدف و یا درخواست‌تان یک ویزای بلند مدت باشد، با توجه به مدارک و شرایط شما، ویزای مولتیپل در اختیارتان قرار می‌گیرد.

سوپر ویزای کانادا نوع دیگری از ویزای توریستی این کشور است که با دو ویزای دیگر تفاوت‌هایی دارد. این ویزا مدت زمان بیشتری نسبت به ویزای مولتیپل دارد و تعداد ورود و خروج آن نیز بیشتر است. دیگر نقطه قوت این ویزا در اعتبار آن است که متقاضیان زیادی هم دارد. در نظر داشته باشید که داشتن ویزای کانادا به این معنی نیست که شما اجازه ورود به این کشور را دارید. این افسر مرزی در فرودگاه است که اجازه ورود شما به این کشور را صادر می‌کند که با بررسی شرایط، ماهیت حضور شما و مدت زمان اقامت‌تان این کار را انجام می‌دهد.

آشنایی با انواع ویزای توریستی کانادا

کانادا برای مهاجران مختلف با هدف‌های مهاجرتی گوناگون، ویزا‌های متنوعی در نظر گرفته است. به عنوان مثال اگر دانشجو هستید و قصد مهاجرت تحصیلی دارید، بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی و اگر برای کار به کانادا مهاجرت می‌کنید برای ویزای کار اقدام نمایید. همچنین با هدف گردشگری و توریستی به این کشور سفر می‌کنید و می‌خواهید اقامت کوتاه مدت در این کشور داشته باشید، بایستی برای ویزای اقامت موقت کانادا (TRV  یا Temporary Resident Visa ) اقدام کنید. البته با توجه به شرایط سفر شما این ویزای اقامت موقت به دو نوع ویزای موقت سینگل ( Single-entry visa ) و ویزای موقت مولتیپل (Multiple-entry visa) تقسیم بندی می‌شود.

ویزای ویزیتور کانادا – Canada Visit Visa

ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتور کانادا یک سند رسمی است که توسط اداره ویزای کانادا صادر می شود و به پاسپورت شما پیوست می شود. این مدرک نشان می دهد که شما شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را به عنوان یک مقیم موقت (چه به عنوان یک بازدید کننده، یک دانشجو یا یک کارگر) برآورده کرده‌اید. به طور رسمی به عنوان ویزای اقامت موقت (TRV یا Temporary Resident Visa) شناخته می‌شود.

دو نوع ویزای بازدید کننده برای کانادا وجود دارد :

ویزای ویزیتور یا بازدیدکننده کانادا (Canada Visit Visa) بر اساس تعداد دفعات ورود صادر می‌شود.

 • ویزای یکبار ورود Single entry visa : ویزای یکبار ورود برای مدت حداکثر 6 ماه اعطا می‌شود
 • ویزای چند بار ورود Multiple-entry visa : ویزای بازدید چندگانه برای حداکثر 10 سال یا یک ماه قبل از تاریخ انقضای گذرنامه یا ویزای ورود مجدد (هر تاریخی که اول باشد) اعطا می‌شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا چیست؟

شرایط ویزا برای ویزای توریستی کانادا:

 • پاسپورت معتبر
 • اثبات سلامتی
 • بدون سابقه کیفری یا محکومیت‌های مرتبط با مهاجرت
 • مدرکی مبنی بر اینکه قصد بازگشت به کشور خود را دارید (با بیان اینکه روابطی مانند شغل، خانه، دارایی‌های مالی یا خانواده دارید)
 • مدرکی مبنی بر وجود بودجه مالی کافی برای حمایت از شما در طول اقامت
 • تعیین مدت زمان مورد نظر برای اقامت و اقامت موقت شما

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • گذرنامه معتبر با تاریخ انقضا بیش از 6 ماه
 • اسنادی برای اثبات ارتباط شما با کشورتان
 • 2 عکس جدید در اندازه پاسپورت با پس زمینه سفید بدون حاشیه
 • تاریخ عکس نباید بیش از 90 روز باشد
 • دعوت نامه از بستگان خود، اگر قصد دارید با آنها زندگی کنید.
 • گواهی سلامت پزشکی
 • فتوکپی بلیط برگشت و یا برنامه سفر
 • هر گونه مدارک اضافی مورد نیاز دفتر ویزای محلی
 • صورت‌حساب‌های بانکی برای اثبات اینکه شما دارای تمکن کافی برای زندگی در کانادا برای مدتی هستید.

تهیه و ارائه مدارک یک مرحله مهم برای درخواست ویزای توریستی کانادا است. پیشنهاد می‌شود با موسسه مهاجرتی صبا ویزا مشورت کنید که می‌تواند شرایط منحصر به فرد و موارد درخواستی شما را ارزیابی کند تا احتمال رد ویزا را به صفر برساند.

کاورلتر : شما باید یک نامه یا اظهارنامه به دولت کانادا بنویسید و توضیح دهید که چرا باید ویزای توریستی به شما ارائه کند.

دعوتنامه :  اگر به دیدن خانواده یا دوستان خود می‌روید، باید دعوت نامه‌ای را که از آنها دریافت شده است ارسال کنید.

فرم درخواست ویزا و سایر مدارک : شما باید این درخواست ویزا را از وب سایت IRCC دانلود کنید. سپس تمام مدارک (تصاویر، رسید هزینه، کپی پاسپورت و سایر مدارک) را ارسال کنید.

برنامه سفر : یک برنامه کامل از سفری که انجام می‌دهید از جمله بلیط هواپیما به و از آن. ذکر مکان‌هایی که قرار است از آنها بازدید کنید. و شرح مفصلی از مسیرهای سفری که در طول سفر خود به کانادا استفاده خواهید کرد.

اسناد اثبات بازگشت به کشور ایران : باید به افسران ویزا این اطمینان را بدهید که قصد اقامت در کانادا را ندارید. مدارکی که مورد نیاز است عبارتند از:

 • اثبات اشتغال: جزئیات قرارداد کاری که اثبات می‌کند شما کارمند دائم سازمان یا شرکتی هستید، نقش شغلی در شرکت و تاریخ مورد انتظار شما برای بازگشت به شرکت برای کار نیز باید ذکر گردد.
 • اثبات اجاره، معامله ملک: این اسناد ثابت می کند که پس از پایان سفر به کشور خود باز خواهید گشت.

تمکن مالی مورد نیاز ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

فردی که در کانادا زندگی می کند برای هزینه های ماهانه خود به 1230 دلار کانادا در ماه نیاز دارد و اگر متقاضی برای گردشگری می آید، 2000 دلار کانادا برای 30 روز برای هر نفر کافی است. توجه داشته باشید که این مبلغ علاوه بر بر هزینه درخواست ویزا است.

چگونه ویزای توریستی کانادا را تمدید کنیم؟

اگر در حال حاضر در کانادا هستید و می خواهید بیشتر از تاریخ انقضای ویزای خود بمانید، می توانید برای تمدید ویزا درخواست دهید. برای درخواست تمدید، باید فرم IMM 5708 را پر کنید.

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا چیست؟

 • شما باید در حال حاضر در کانادا باشید.
 • شما باید یک پاسپورت داشته باشید که در طول مدت اقامت شما معتبر باشد.
 • شما باید هزینه مربوط به فرم IMM 5708 را بپردازید.
 • شما باید اطمینان حاصل کنید که هر مجوز دیگری که دارید (تحصیل یا کار) معتبر می‌ماند و با مجوز بازدید کننده شما تداخلی ایجاد نمی‌کند.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا چیست؟

مراحل درخواست برای ویزای بازدید کننده یا توریستی (ویزای اقامت موقت – TRV):

 • مرحله 1: انتخاب کنید که به صورت آنلاین یا آفلاین می خواهید درخواست دهید. پیشنهاد می‌شود بصورت آنلاین ثبت درخواست و اپلای کنید.
 • مرحله 2: فرم درخواست ویزا را با اطلاعات و مدارک درخواستی پر کنید.
 • مرحله 3: هزینه پردازش ویزا را پرداخت کنید.
 • مرحله 4: با پاسپورت، عکس‌ها و سایر مدارک خود به نزدیکترین مرکز درخواست ویزای کانادا مراجعه کنید.
 • مرحله 5: باید اثر انگشت و عکس خود را بدهید (اطلاعات بیومتریک)
 • مرحله 6: فرم درخواست ویزای خود را به مرکز درخواست ویزای کانادا ارسال کنید.
 • مرحله 7: رسیدی را که حاوی شماره رهگیری منحصر به فرد است از مرکز درخواست دریافت کنید.
 • مرحله 8: درخواست خود را به صورت آنلاین با استفاده از این شماره پیگیری کنید.

نکاتی که باید درباه ویزای توریستی کانادا بدانید

اگر به صورت آنلاین برای سفر به کانادا درخواست می دهید، باید یک کارت اعتباری برای پرداخت هزینه‌ها داشته باشید و تمامی مدارک را اسکن شده داشته باشید.

برای کودکان زیر 18 سال باید مدارک مناسب سفر ارائه شود و شرایط ورود را مانند بزرگسالان داشته باشند. افسر خدمات مرزی ممکن است از کودکان خردسال بخواهد بسته به اینکه کودک به تنهایی یا با کسی سفر می‌کند اسناد دیگری را نشان دهند. در مورد الزامات خاص برای کودکان خردسال از مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پس از درخواست ویزای خود، ممکن است از شما خواسته شود:

 • به مصاحبه با مقامات کانادا در سفارت بروید.
 • از شما درخواست شود که اطلاعات بیشتری ارسال کنید.
 • یک معاینه پزشکی انجام دهید
 • گواهی پلیس بگیرید (اثبات عدم سوء پیشینه)

هزینه درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست برای ویزای توریستی 100 دلار کانادا است و هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا می‌باشد. برای تمدید اقامت خود به عنوان یک بازدیدکننده، باید برای هر نفر 100 دلار کانادا هزینه کنید. برای بازگرداندن وضعیت خود به عنوان یک بازدید کننده، باید هزینه ویزا به مبلغ 200 دلار کانادا را بپردازید.

ویزای توریستی کانادا

زمان پردازش ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

زمان پردازش ویزای توریستی کانادا در صورتی که مدارک شما به درستی آماده و ارائه شده باشد 15 روز است. رسیدگی به درخواست ویزای اقامت موقت 16 تا 20 روز طول می کشد. ویزای تجاری بین 1 تا 6 هفته زمان می برد.

چه مدت می‌توان با ویزای توریستی کانادا در این کشور اقامت داشت؟

اکثر بازدیدکنندگان می توانند تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در پورت ورودی، خدمات مرزی مهاجرت ممکن است به شما اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از 6 ماه را بدهد. هنگامی که یک دوره اقامت به شما داده شد، تاریخ مورد نیاز برای خروج را در گذرنامه شما قرار می‌دهند. افسر مهاجرت همچنین ممکن است سندی به نام سابقه بازدیدکننده به شما بدهد که تاریخ مورد نیاز برای خروج را نشان می‌دهد.

مزایای بیمه مسافرتی کانادا چیست؟

مزایای بیمه مسافرتی کانادا عبارتند از:

 • چمدان شما را از گم شدن یا دزدیده شدن در سفر ایمن می کند.
 • به شما امکان می‌دهد در صورت نیاز به کمک پزشکی در پول و هزینه‌های درمانی خود صرفه جویی کنید.
 • برای دریافت کمک می‌توانید درخواست بیمه کنید.
 • با هرگونه پرواز لغو یا تاخیر برخورد خواهد شد.
 • از حوادث شخصی در طول سفر نیز مراقبت خواهد کرد.

آیا ثبت یک درخواست ویزای توریستی کانادا برای کل خانواده کافی است؟

خیر، یک درخواست برای کل خانواده کافی نیست. هر فرد باید درخواست ویزای اقامت موقت را پر کند. آنها باید این را همراه با سایر فرم‌ها امضا کنند. اما می‌توانید درخواست‌های همه اعضای خانواده را در یک پاکت ارسال کنید.

شهر‌ها و مناطقی که می‌توانید در کانادا از آن‌ها بازدید کنید؟

کانادا هم مانند ایالات متحده، به صورت یک ایالت فدرال اداره می‌گردد. این کشور دارای مناطق جغرافیایی متنوع و پنج منطقه است. این مناطق عبارتند از استان‌های آتلانتیک (Atlantic Provinces )، کانادا مرکزی (Central Canada )، استان‌های پریری (Prairie Provinces )، ساحل غربی (West Coast) و سرزمین های شمالی (Northern Territories) است. قلمروها از نظر جمعیت بسیار متفاوت هستند. قلمروهای شمالی حدود یک سوم کل مساحت کانادا را تشکیل می‌دهند اما تنها حدود 100000 نفر جمعیت دارند. همچنین بیش از نیمی از کل کانادایی ها در منطقه کانادا مرکزی زندگی می کنند. کانادا کشوری بزرگ است که مکان های زیادی برای زندگی دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. برخی از مناطق و استان‌های کانادا عبارتنداز آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمینهای شمال غربی، نوا اسکوشیا، نوناووت، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک، ساسکاچوان و یوکان است.

شهرهای کانادا انتخاب‌های متنوعی از تجربیات را به مسافران ارائه می‌دهند، از مراکز شیک و بین المللی گرفته تا استراحتگاه‌های کوهستانی و شهرهای دریایی همه را می‌توانید در کانادا تجربه کنید. تعیین بهترین مکان‌ها برای بازدید ممکن است به علایق شما و نوع سفری که می‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد.

در قلب این کشور تورنتو بزرگترین شهر کانادا و نقطه برجسته هنر و صحنه فرهنگی کانادا قرار دارد. در همان نزدیکی، آبشار نیاگارا یک جاذبه دیدنی برای بازدیدکنندگان کانادا است که از دیدن آن شگفت زده خواهند شد. استان فرانسوی زبان کبک، شهر مونترال به دلیل مد، فرهنگ و تاریخ شناخته شده است.

در غرب، ونکوور و ویکتوریا دو منظره بسیار متفاوت را در مورد شهرهای ساحل غربی عرضه می‌کنند، اما هر کدام چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارند. شهرهای کوهستانی Whistler و Banff مکان‌هایی هستند که می‌توانید در مناظر زیبای کوهستانی غوطه ور شوید و کمی از فضای باز عالی لذت ببرید.

چگونه برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنیم؟

به طور کلی می‌توان به دو صورت حضوری (draft) و آنلاین برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنیم. البته با اتوجه به تعطیلی و بسته شدن سفارت کانادا در تهران، متقاضیان بایستی به یکی از کشور‌های همسایه مراجعه کنند. البته توصیه می‌گردد که بصورت آنلاین برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنید، زیرا که این روش نسبت به روش حضوری، سریع‌تر است و نیز پیگیری آن راحت‌تر می باشد. شما بایستی برای گرفتن وقت سفارت از طریق وبسایت VFS Global اقدام نمایید. در حقیقت حتی برای انجام امور مربوط به اطلاعات بیومتریک نیاز به وقت سفارت دارید.

VFS Global بزرگترین متخصص برون سپاری ویزا و خدمات فناوری برای دولت‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیک در سراسر جهان است. این شرکت وظایف اداری و غیر حقوقی مربوط به خدمات ویزا، گذرنامه و کنسولی را برای دولت‌های طرف قرارداد خود مدیریت می کند. در حقیقت این مسئله آنها را قادر می سازد تا به طور کامل بر روی وظیفه بسیار مهم ارزیابی تمرکز کنند. در تهران که سفارت کانادا تعطیل می‌باشد. اما از سایر کشور‌ها می‌توان برای تعیین وقت سفارت اقدام نمود. اما در ادامه به بهترین و نزدیک‌ترین گزینه‌ها اشاره شده است :

 • سفارت کانادا در استانبول ترکیه
 • سفارت کانادا در آنکارا
 • سفارت کانادا در دبی
 • سفارت کانادا در ابوظبی
 • سفارت کانادا در آذربایجان (باکو)
 • سفارت کانادا در گرجستان (شهر تفلیس)
 • سفارت کانادا در ارمنستان (شهر ایروان)

چرا توریست‌ها دوست دارند از کانادا بازدید کنند؟

کانادا یکی از مقاصد توریستی و گردشگری محبوب است:

 • شهرهای مدرن و چندفرهنگی
 • جاذبه‌های طبیعی مانند پارک های کوه راکی، آبشار نیاگارا و غیره
 • فعالیت‌ها و سرگرمی‌های متنوع در فضای باز مانند کمپینگ، رفتینگ و غیره
 • رویدادها و جشنواره های معروف کشور کانادا
 • هر 4 فصل کانادا جذابیت‌های متفاوتی در این کشور دارد
 • شاهد فرهنگ مسلط فرانسوی در کانادا می‌توانید باشید.
 • برای گذراندن تعطیلات با بچه‌ها بسیار مطلوب است.

چرا بهتر است برای ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین درخواست دهیم؟

دولت CIC با فرآیند آنلاین را همراه با فرآیند کاغذی شروع کرده است. درخواست ویزا از طریق فرآیند آنلاین می تواند بهتر باشد زیرا :

 • در صورت ارسال آنلاین مشکلی از طریق پیک و پست وجود ندارد.
 • درخواست بلافاصله دریافت می شود.
 • فرآیند آنلاین زمان کمتری می برد.
 • اگر درخواست ویزا ناقص را به صورت آفلاین ارائه دهید، درخواست ویزا پس از چند روز به شما برگردانده می شود، در حالی که در حالت آنلاین پس از تکمیل فرم، درخواست ویزای شما ارسال می شود.
 • لازم نیست گذرنامه را تا زمانی که CIC درخواست کند ارائه دهید.
 • به‌روزرسانی‌ها را مستقیماً در مورد وضعیت ویزا در حساب آنلاین خود مشاهده و دریافت می‌کنید.

با ویزای توریستی کانادا چه کارهایی را نمی‌توان انجام داد؟

در صورت داشتن مجوز بازدید یا ویزای توریستی، موارد زیر قابل انجام نیست:

 • نمی‌توانید در کانادا تحصیل کنید، اگر ویزای بازدید کننده یا توریستی داشته باشید و نمی‌توانید ویزای دانشجویی و اجازه اقامت تحصیلی بگیرید.
 • شما مجاز به کار در کانادا نیستید زیرا مجوز کار برای این کشور را ندارید.
 • اجازه اقامت دائم در کانادا را ندارید.

آیا مطمئن نیستید که چگونه روند درخواست ویزای توریستی را ادامه دهید؟

کارشناسان موسسه مهاجرتی صبا ویزا:

 • با کارشناسان این موسسه مهاجرتی شرایط ویزای خود را ارزیابی کنید.
 • این موسسه مهاجرتی در زمینه اسناد و مدارک مورد نیاز به شما کمک می‌کند.
 • این موسسه مهاجرتی خدمات ویزا و مهاجرتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد.
 • این موسسه مهاجرتی در مورد مصاحبه ویزا، سفارت یا کنسولگری مشاوره ارائه می‌دهد.
 • این موسسه مهاجرتی خدمات با کیفیت ارائه می‌دهد.

رد شدن ویزای توریستی کانادا و دلایل آن

رد شدن ویزای توریستی کانادا که به آن ریجکت ویزا (Visa Reject) نیز می‌گویند در اکثر مواقع در درخواست مسافران، دانشجویان یا بازرگانان دیده می‌شود. اکثر این افراد برای جمع آوری مدارک و تامین شرایط مورد نیاز، زمان و انرژی زیادی روی این کار می‌گذارند و با رد شدن درخواست، این زمان و انرژی تلف می‌شود.

به طور کلی عوامل زیادی در رد شدن درخواست شما تاثیر دارند که یکی از آن‌ها می‌تواند نداشتن شغل ثابت در کشور مبدا و یا مهاجرت با تمام خانواده بدون قصد بازگشت باشد. در این شرایط افسر مرزی با یک نگاه به فرم درخواست شما، آن را رد می‌کند.

در ادامه مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزا را به شما می‌گوییم:

 • سفرهای زیادی به کشور کانادا نداشته باشید
 • وابستگی خانوادگی زیاد کشور مقصد داشته و که در کشور مبدا برعکس آن باشد
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا هدف سفر شما همخوانی نداشته باشد
 • هدف شما برای سفر به این کشور منطقی نباشد
 • در کشور مبدا وضعیت شغلی مناسبی نداشته باشید
 • برای ورود به این کشور شرایط مالی خوبی نداشته باشید
 • سابقه شما برای ورود به این کشور به حد کافی خوب نباشد
 • در این کشور از خود سوء رفتار نشان داده و یا رفتار خوبی نداشته باشید
 • دعوت کننده تمکن مالی خوبی نداشته باشد
 • تشخیص افسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی
سوالات متداول

اگر کانادا را ترک کنید و قبل از اتمام ویزای توریستی خود برگردید چه می‌شود؟
ویزای توریستی “ویژگی‌های” متفاوتی دارد. برخی از آنها ویزاهای یک بار ورود هستند، به این معنی که آنها فقط برای یک بار ورود به کانادا صادر می‌شوند. اگر کانادا را ترک می کنید و می خواهید برگردید، باید برای ویزای دیگری درخواست دهید.با این حال، برخی از ویزاها، ویزاهای چند بار ورود هستند که به افراد اجازه می‌دهند در طول مدت اعتبار ویزا، کانادا را ترک کرده و دوباره به کانادا بازگردند.
آیا می توانم وضعیت ویزای توریستی خود را تمدید کنم؟
اگر با ویزای توریستی در کانادا هستید و می‌خواهید برای تمدید اقامت خود در کانادا درخواست دهید، باید وضعیت بازدید کننده را دریافت کنید. شما می توانید برای وضعیت بازدید کننده از داخل کانادا در یک اداره مهاجرت کانادا درخواست دهید. با این حال، شما باید قبل از انقضای وضعیت بازدیدکننده فعلی خود درخواست دهید. به عنوان یک نکته کلی، وقتی به عنوان “توریست” به کانادا می‌آیید، برای یک دوره شش ماهه به شما وضعیت توریستی داده می شود. اگر وضعیت بازدیدکننده شما منقضی شود اما قبلا برای تمدید درخواست داده‌اید و منتظر تمدید خود هستید، تا زمانی که تصمیم نهایی در مورد درخواست تمدید شما گرفته شود، وضعیتی دارید که به آن وضعیت ضمنی می‌گویند. اگر درخواست شما برای تمدید رد شد، می‌توانید برای بازگرداندن وضعیت اقامت خود درخواست دهید، تا زمانی که درخواست شما ظرف 90 روز از تاریخ رد درخواست ارائه شود.
آیا بین ویزای توریستی و ویزای ویزیتور یا بازدید کننده تفاوتی وجود دارد؟
نه تفاوتی بین این دو وجود ندارد و فقط دو نوع اصطلاح بکار برده می‌شود.
آیا ویزایی به اسم ویزای ماه عسل وجود دارد؟
بسیاری از مردم برای ماه عسل خود به کانادا سفر می کنند تا زیبایی‌های طبیعی کانادا را تجربه کنند. اگر خارج از کانادا زندگی می کنید، ممکن است تعجب کنید که آیا برای بازدید از کانادا برای یک یا دو هفته به ویزا نیاز دارید یا خیر. تمامی شهروندان ایرانی برای ورود به کانادا نیاز به اخذ ویزا دارند. اما پاسخ سوال شما، خیر است، چیزی به نام ویزای ماه عسل وجود ندارد. ویزائی که برای بازدید از کانادا برای مدت کوتاهی از آن استفاده می شود ویزای توریستی یا ویزای ویزیتور است.
چقدر طول می‌کشد تا درخواست ویزای توریستی ما بررسی و پاسخ آن داده شود؟
زمان پردازش ویزای توریستی بستگی به این دارد که متقاضی از کدام کشور درخواست می دهد. به طور معمول زمان پردازش ویزای توریستی کانادا می‌تواند از چند روز تا چند هفته متغیر باشد.

سخن پایانی

موسسه مهاجرتی صبا ویزا علاوه بر تمام خدمات و پشتیبانی‌هایی که در زمینه انواع مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و غیره به کشور‌های مختلف ارائه نموده است، برای علاقه‌مندان به سفرهای توریستی به خارج از کشور هم پشتیبانی‌های لازم و خدمات بسیار خوبی را در دسترس قرار داده است. همراه با موسسه مهاجرتی صبا ویزا می‌توانید برای ویزای توریستی خود به هر کشوری که می‌خواهید اقدام کنیم و نگران ریجکت شدن یا نپذیرفته شدن درخواست ویزای توریستی خود هم نباشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 8 میانگین: 3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید