لوگو صبا ویزا

مراحل و نحوه پذیرش تحصیلی مدارس اتریش

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه نحوه پذیرش تحصیلی مدارس اتریش و جزئیات ثبت نام آن آشنا شوید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

مراحل و نحوه پذیرش تحصیلی مدارس اتریش

رویاهای زیادی برای فرزند خود دارید و تلاش می‌کنید تا او در بهترین مدارس بین المللی تحصیل کند. اما قبل از هر چیز باید بدانید که جهت اخذ ویزای دانش آموزی، فرزندتان باید دارای رزومه‌ علمی قوی باشد تا توسط مدرسه مورد نظر پذیرش شود. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد پذیرش تحصیلی مدارس اتریش اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر قصد اعزام فرزندتان به هر یک از کشورهای خارجی را دارید، فعلاً دست نگه داشته و بعد از خواندن این مقاله، مقصد خود را انتخاب کنید.

شرایط کلی تحصیل در مدارس اتریش و مقاطع تحصیلی

کشور اتریش به دلیل سطح رفاهی بالا و استانداردهای بالای زندگی از جمله کشورهایی است که ایرانیان برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. بطور کلی تحصیل در مدارس بین المللی اتریش برای دانش آموزان اتریشی یا فرزندان شخصی که اقامت اتریش را دارند، رایگان است. در غیر این صورت، والدین باید شهریه و همین‌طور هزینه خوابگاه دانش آموز را پرداخت کنند.

در مدارس اتریش، به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود و در نتیجه فرزند شما باید با یکی از این دو زبان آشنا باشد. در این کشور، مدارس دولتی و خصوصی وجود دارند و شما می‌توانید هر کدام را که مایل هستید را انتخاب کنید، فقط فراموش نکنید که به عنوان یک فرد غیر اتریشی، باید مبلغی را به عنوان شهریه به مدارس دولتی پرداخت کنید.

برخی از مدارس بین المللی اتریش از سن 3 سالگی دانش آموزان را می‌پذیرند و تحصیل در آن‌ها تا 18 سالگی نیز ادامه دارند. شهریه سالانه مدارس و همچنین هزینه خوابگاه و غذای دانش‌ آموزان می‌تواند عددی بین 20 هزار یورو تا 60 هزار یورو باشد. این عدد با توجه به امکانات و خدماتی که مدرسه ارائه می‌دهد تعیین خواهد شد.

دانش آموزان مدارس اتریش در سن 3 تا 6 سالگی مقطع مهدکودک را می‌گذرانند و از سن 6 تا 10 سالگی نیز در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند. مقطع راهنمایی یا دبیرستان در سنین 10 تا 14 سالگی خواهد بود و از 14 تا 18 سالگی نیز دانش‌ آموزان دوره Polytechnische Schule را می‌گذرانند.

مراحل و نحوه پذیرش تحصیلی مدارس اتریش

مزایای تحصیل در مدارس اتریش

یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان انتخاب مدارس خارجی به آن توجه کرد، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و فراهم آمدن شرایط کاری مناسب برای دانش آموز است. چون ممکن است شما به عنوان والدین دانش آموز هزینه زیادی متقبل شوید تا فرزندتان در یکی از مدارس بین‌المللی خارجی تحصیل کند اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که کشوری که انتخاب می‌کنید آینده تحصیلی و کاری خوبی برای فرزند شما داشته باشد و از طرفی بتوانید بعد از مدتی اقامت و تابعیت فرزندتان را نیز دریافت کنید.

اتریش یکی از مناسب‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است. مدارس و دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت علوم تمامی کشورها است، پس بدون نگرانی از عدم اعتبار مدرک فرزندتان، آن‌ها را در مدارس این کشور ثبت‌نام کنید.

از جمله مهمترین مزایای تحصیل در مدارس اتریش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی پیشرفته و مدارسی نوین و مدرن
 • بهره‌گیری از معلمان و اساتید آموزش دیده، با تحصیلات دانشگاهی معتبر و سابقه کار
 • امکان استفاده از موسسات آموزشی معتبر و شناخته شده در میان کشورهای اروپایی
 • استفاده از متد IB در موسسات آموزشی
 • امکان استفاده از امکانات خوابگاه‌های مدرن و کاملاً مجهز
 • امکان ادامه و یا شروع فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی به صورت حرفه‌ای یا مبتدی
 • هزینه تحصیل پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی و گاهاً پایین‌تر از برخی کشورهای مطرح دنیا
 • امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و در دانشگاه‌های این کشور
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی و ورود به بازار کار
 • امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت اتریش

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی مدارس اتریش

برای اینکه فرزند شما بتواند در مدارس اتریش تحصیل کند، باید از دولت اتریش ویزای تحصیلی دریافت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز باید مدارک فرزند خود را به سفارت این کشور ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت و اخذ پذیرش تحصیلی مدارس اتریش شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت دارای اعتبار و کپی آن
 • عکس پاسپورتی دانش آموز
 • کلیه مدارک تحصیلی دانش آموز در کشور مبداء
 • ریز نمرات دانش آموز و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی یا آلمانی
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه پذیرش‌نامه از مدرسه مربوطه در اتریش
 • رسید پرداخت شهریه مدرسه مربوطه در اتریش
 • ارائه مدارک تمکن مالی والدین برای زندگی و تحصیل دانش آموز در اتریش

لازم به ذکر است که تمامی مدارکی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم باید به زبان انگلیسی یا زبان آلمانی ترجمه و سپس توسط دادگستری و وزارت امور خارجه، مهر شوند.

شرایط خوابگاه‌های دانش آموزی مدارس اتریش

کلیه مدارس بین المللی اتریش دارای خوابگاه با امکانات کامل هستند. تمامی خوابگاه‌های دانش آموزی دارای بخش دخترانه و پسرانه مجزا از هم هستند و با ساختمان اصلی مدرسه کمی فاصله دارند. همه خوابگاه‌ها دارای آشپزخانه مجزا هستند و در بسیاری از آن‌ها نیز غذای حلال برای مسلمانان نیز سرو می‌شود. هزینه خوابگاه‌های دانش‌ آموزش در مدارس مختلف اتریش با یکدیگر متفاوت است، پس در زمان دریافت پذیرش تحصیلی مدارس اتریش این موضوع را مد نظر قرار دهید.

آیا به والدین دانش آموز مدارس اتریش ویزای همراه تعلق می‌گیرد؟

بزگترین دغدغه همه والدینی که دانش آموزی زیر 18 سال دارند و می‌خواهند که او در یکی از مدارس بین‌المللی تحصیل کند، مهاجرت فرزندشان به یک کشور غریب آن هم به تنهایی است. در این شرایط معمولاً پدر و مادرها ترجیح می‌دهند که همراه فرزندشان مهاجرت کنند تا در دوران تحصیل در مدرسه در کنار او باشند. بنابراین قبل از اینکه برای دریافت ویزای تحصیلی فرزندتان اقدام کنید، تحقیق کنید که آیا کشور مقصد به شما ویزای همراه ارائه می‌دهد یا خیر؟

لازم به ذکر است که دولت اتریش برای والدین دانش آموز، ویزای همراه صادر نمی‌کند و پدر و مادرها می‌توانند از ویزای توریستی این کشور استفاده کنند. بنابراین اگر قصد دارید فرزندتان را در یکی از مدارس اتریش ثبت نام کنید باید بدانید که تنها می‌توانید با ویزای 6 ماهه و گذراندن دوره آموزش زبان اتریشی (دوره زبان اتریشی معمولاً یک سال طول می‌کشد) به این کشور عزیمت کرده و در نزدیکی مدرسه فرزندتان اقامت داشته باشید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی مدارس اتریش

تفاوتی ندارد که برای کدام کشور و در چه مقطعی از دوره ابتدایی، راهنمایی یا متوسطه اقدام به دریافت ویزای تحصیلی برای فرزندتان می‌کنید، در هر حالت، به منظور اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس بین المللی، فرزند شما باید رزومه علمی قوی داشته و با زبان آن کشور نیز آشنا باشد.

همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، برای تحصیل فرزندتان در اتریش باید ویزای تحصیلی از دولت اتریش دریافت کنید. پس از اینکه مدرسه مورد نظرتان را انتخاب کردید، بعد از ثبت نام و ارسال مدارکی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم و البته پرداخت شهریه، می‌توانید پذیرش تحصیلی دریافت کنید. پس از اخذ پذیرش تحصیلی نیز می‌توانید مدارک لازم را به سفارت اتریش ارائه کرده و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی فرزندتان اقدام کنید.

لازم به ذکر است که فرآیند انتخاب یک مدرسه مناسب و دریافت پذیرش تحصیلی برای برخی از والدین می‌تواند کمی پیچیده باشد، در این شرایط ما پشنهاد می‌کنیم از خدمات موسسات مهاجرتی و حقوقی مانند صبا ویزاپلن کمک بگیرید. پس از بررسی مدارک و فرم پذیرش تحصیلی فرزندتان توسط سفارت، می‌توانید ویزای تحصیلی را از دولت اتریش دریافت کنید.

امکانات مدارس اتریش

دولت اتریش به والدین دانش آموزان خارجی ویزای همراه اعطا نمی‌کند، به همین دلیل دانش آموزان باید در خوابگاه زندگی کنند. از همین رو تمامی مدارس بین‌المللی اتریش دارای امکانات رفاهی شامل خوابگاه، غذاخوری و امکانات فرهنگی، هنری و ورزشی مانند کتابخانه، زمین ورزش و باشگاه و سالن نمایش هستند. به این ترتیب یک دانش آموز خارجی می‌تواند هم تحصیل کند و هم در اوقات فراغت خود از امکانات مدرسه استفاده کند.

همه والدینی که می‌خواهند فرزندشان در مدارس بین‌المللی تحصیل کند، باید تمام شرایط تحصیلی، امکانات و هزینه‌های تحصیل و اقامت فرزندشان را به خوبی بررسی کنند. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، مدارس اتریش از لحاظ میزان شهریه و هزینه اسکان، کیفیت آموزش و امکانات آموزشی و البته امکانات فرهنگی، ورزشی و هنری در صدر کشورهای اروپایی قرار دارند. فقط فراموش نکنید که به عنوان والدین، نمی‌توانید ویزای همراه دریافت کنید. پس در زمان اخذ پذیرش تحصیلی مدارس اتریش تمامی مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم را مد نظر داشته باشید.

اگر مهاجرت فرزندتان به تنهایی برای شما سخت است، می‌توانید به عنوان یک مهاجر و از روش‌های مختلف اخذ ویزا، وارد کشور اتریش شده و همسر و فرزندانتان را نیز همراه ببرید. در این صورت پس از دریافت تابعیت این کشور، فزرندان شما می‌توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. تحصیل رایگان در اتریش تنها محدود به مدرسه نشده و آن‌ها می‌تواند در مقاطع بالاتر نیز به صورت رایگان تحصیل کنند. اما این امر تنها زمانی میسر است که شما تابعیت این کشور را داشته باشید.

در صورتیکه مایلید اطلاعات بیشتری کسب کنید یا برای اخذ پذیرش تحصیلی مدارس اتریش برای فرزندان خود اقدام کنید، کارشناسان و وکلای مجرب ما می‌توانند راهنمای شما باشند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید