لوگو صبا ویزا
کارشناسی ارشد روسیه

تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ تحصیل کارشناسی روسیه و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌ها به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. موسسه مهاجرتی صبا ویزا، با سال‌ها تجربه حرفه‌ای در زمینه مهاجرت تحصیلی، از اولین قدم که جمع‌آوری اطلاعات در زمینه دانشگاه‌ها است تا آخرین قدم که اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان است، در کنار شما خواهد بود و به شما در قدم گذاشتن در مسیر تحصیل آکادمیک در خارج از کشور، کمک خواهد کرد. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

آیا می دانید شرایط پذیرش تحصیل فوق لیسانس در روسیه به چه صورت است؟ چطور می توان مسیر تحصیل کارشناسی ارشد روسیه را ارزان و مطمئن طی نمود؟ در این مقاله قصد داریم به دقت شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روسیه را مورد بررسی قرار دهیم.

کارشناسی ارشد در روسیه 2 ساله است. یک نوع ارشد دیگر نیز به شکل پیوسته وجود دارد که 5.5 ساله است. لازم به ذکر است که دانشجویان کشور روسیه امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را در هر سه مقطع دانشگاهی دارند. این بورسیه می تواند پوشش کامل شهریه، خوابگاه و یا خرج زندگی باشد.

چند نوع بورسیه به دانشجویان تعلق میگیرد که برای گرفتن بورسیه غیردولتی دانشجویان  باید در آزمون ورودی شرکت کنند. برای ورود و اخذ پذیرش، هر دانشگاه دارای آزمون جداگانه ای است (بسیاری از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی سنجش دانشجویان رااز راه معدل انجام می دهند)، این آزمون می تواند مصاحبه یا یک تست آنلاین، ارائه Research Interest (بیشتر برای دکتری)، تعریف پروژه در یک نرم افزار خاص…  باشد.

امکان تغییر رشته زمان ورود به دانشگاه های روسیه وجود دارد اما پذیرش سخت تر است و دانشجو ملزم به شرکت در آزمون ورودی است.

فهرست عناوین

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روسیه

تحصیل کارشناسی ارشد روسیه به طور کلی ترکیب بهینه ای از نظر هزینه و کیفیت محسوب می شود. تحصیل کارشناسی ارشد روسیه تمام وقت است و با واحدهای پژوهشی همراه است. شما برای ورود به تحصیل کارشناسی ارشد روسیه باید مدرک کارشناسی داشته باشید.

زبان تحصیل در کشور روسیه برای مقطع فوق لیسانس روسی و انگلیسی است که در صورتی که هر گزینه را انتخاب نمایید باید مدرک مربوط به آن را ارائه دهید. شرایط سنی تحصیل در روسیه به طور کلی بالای 17 سال اعلام شده است.
برای ورود به دانشگاه های روسیه ملزم گذراندن امتحان ورودی هستید اما آزمون برگزار شده اصلا قابل قیاس با کنور ایران بوده و به طور کلی تنها وضعیت اطلاعات عمومی شما را می سنجد.

 

رشته های پرطرفدار تحصیل کارشناسی ارشد روسیه­

در رشته های گروه علوم انسانی، رشته های مدیریت بازرگانی، مدیریت اداری، امور مالی بسیار مشهور هستند. در رشته های مهندسی نیز تمامی رشته ها به خصوص رشته فناوری اطلاعات و عمران از شهرت بالایی برخوردار هستند و البته علوم طبیعی، هنرهای نمایشی، علوم اجتماعی و علوم زیستی نیز دارای شرایط تحصیل بسیار عالی با امکانات بی نظیر می باشد.

حق کار ضمن تحصیل کارشناسی ارشد روسیه

شما می توانید در حین تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در روسیه مشغول به کار و درآمدزایی شوید. به طور کلی هر فرد به میزان 20 ساعت در هفته می تواند به صورت پاره وقت مشغول به کار شود و در حدود 8 الی 10 دلار در ساعت برای او در نظر گرفته می شود که بخش اعظمی از هزینه های موجود را پوشش می دهد.

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد روسیه

کیفیت تحصیل در روسیه بسیار بالا است و در رشته های فنی با واحدهای عملی دقیق همراه است به طوری که ورود به بازار کار را ساده تر می کند.
شیوه های آموزشی در این کشور بین المللی بوده و از امکانات پیشرفته آزمایشگاهی استفاده می شود.
مدرک تحصیل اخذ شده از دانشگاه های روسیه معتبر هستند و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد روسیه بسیار ارزان و مناسب بوده و همینطور هزینه زندگی نیز در این کشور بسیار نیز به نسبت کشورهای اروپایی ارزانتر است.

 

 

کارشناسی-ارشد-روسیه2 (1)

مدارک لازم تحصیل کارشناسی ارشد روسیه

    1. فرم درخواست که در آن رشته تحصیلی مورد علاقه شما قید شده است.

    2. مدرک دیپلم و کارشناسی باید ارائه شود تا مشخص شود که شما واجد شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روسیه هستید، کپی مدارک نیاز بوده و باید مورد تأیید دانشگاه باشد.

    3. گواهی پزشکی از مراکز معتبر سلامت. ( در نظر داشته باشید که باید آزمایش اچ آی وی نیز ضمیمه این گواهی باشد و به تأیید یک شرکت بیمه درمانی باشد.

    4. پی از شناسنامه و کارت ملی

    5. عکس های گذرنامه به اندازه 4 در 6

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد روسیه

همانطور که قولش را داده بودیم بخشی از مقاله را برای بررسی تحصیل کارشناسی ارشد روسیه اختصاص دادیم. در این کشور هزینه تحصیل کارشناسی ارشد روسیه بین 160 الی 180 هزار روبل اعلام شده است که در حدود 3000 دلار در سال می شود. اما با نگاهی دقیق تر می توان اینطور که بررسی نمود که کمترین شهریه برای تحصیل کارشناسی ارشد روسیه 82 هزار روبل بوده و بیشترین میزان شهریه نیز با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی 450 هزار روبل برآورد شده است که در حدود 7800 دلار در سال است. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد روسیه بین 4 الی 7 درصد بیشتر از ایران است اما سیستم های آموزشی بی نظیر این کشور شگفت انگیز است.

نکات مهم تحصیل کارشناسی ارشد روسیه

شما می توانید به مدت یک سال اول تحصیل خود را در کالج ها به یادگیری زبان روسی بپردازید و همانطور که بررسی شد اکثر دانشگاه های کشور روسیه دوره های تحصیلی خود را به زبان روسی می گذرانند.
در صورتی که یک مقطع تحصیلی را در روسیه به اتمام برسانید می توانید به بورسیه فکر کنید، یعنی تحصیل کارشناسی ارشد روسیه در صورتی که از نظر نمره و سطح علمی در وضعیت خوبی باشید دوره دکتری برای شما در وضعیت بورسیه قرار می گیرد.

با ورود اطلاعات اولیه خود مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد ویزای تحصیلی روسیه را در اختیارتان قرار میدهند

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید