لوگو صبا ویزا
نروژ کشوری برای زندگی

نروژ کشوری برای زندگی

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه نروژ و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

نُروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ، کشوری در شمال اسکاندیناوی است که از سوی سازمان ملل، در زمره کشورهای با بالاترین استانداردهای زندگی در دنیا شناخته می شود. براساس آمار ارائه شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO)، جمعیت کل این کشور پنج میلیون و دویست و بیست و پنج هزار نفر (5225000) گزارش شده است پایتخت کشور نروژ شهر اسلو با جمعیت حدود 660 هزار نفر بوده که به عنوان بزرگترین شهر این کشور در نظر گرفته می شود.

سایر شهرهای مهم عبارتند از برگن و استاوانگر در غرب این کشور، تروندهیم در بخش مرکزی، و تروما در بخش شمالی هستند. کشور نروژ از جمله کشورهایی است که امید به زندگی در آن بالاست. براساس آمار ارائه شده توسط بانک جهانی، میزان امید به زندگی در زنان و مردان نروژی به ترتیب برابر 81 سال و 84 سال است، که موجب شده مردم این کشور آینده روشنی را برای خود متصور شوند. علاوه بر این، کشور نروژ در کنار کشور سوئد، زمره خوشحال ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. سطح تحصیلات و فرهنگ در این کشور بسیار بالاست به طوری که 32 درصد از جمعیت این کشور دارای تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) هستند.

فهرست عناوین

جغرافیای کشور نروژ

نروژ کشوری کوهستانی و سردسیر در شمال اروپا و غرب شبه‌جزیره اسکاندیناوی است که بخش عمده ای از آن پوشیده از جنگل است. به طور کلی این کشور با روسیه، سوئد و فنلاند مرز مشترک دارد. این کشور از نظر دما بسیار سرد است و با قطب شمال همسایه است.

نروژ دارای جزیره‌های فراوانی بوده که با جنگل‌های انبوه از درخت پوشیده شده است. در نواحی جنوبی هوا معتدل و مرطوب و سایر نواحی سرد و یخبندان است. به طور کلی، ۹۴ درصد خاک این کشور قابل کشت است. این کشور شامل ۱۹ استان و ۴۴۸ شهرستان است. بخشداری هر شهرستان در زبان نروژی کمدن نام دارد که موظف به اجرای قوانین هستند.
وقتی به سمت جنوب این کشور حرکت می کنیم از سرمای هوا کاسته می شود. به طور کلی، تابستان های این کشور معتدل بوده، در حالیکه زمستان های سردی دارد. میزان بارش باران در این کشور در فصل های مختلف سال با هم متفاوت است.

مذهب و زبان مردم کشور نروژ

حدود 99 درصد از مردم این کشور به زبان نروژی (سامی) که زبان رسمی این کشور است صحبت می کنند. 83 درصد نروژی‌ها پیرو کلیسای انجیلی- لوتری، سه درصد کاتولیک و پروتستان، یک درصد مسلمان و ۱۰ درصد باقیمانده تعلق دینی مشخصی ندارند.

تنوع و عادات فرهنگی کشور نروژ

کشور نروژ نیز مانند سوئد و دانمارک، در دهه های اخیر تبدیل به یک کشور چند فرهنگی (multicultural) شده است. به عنوان مثال، امروزه 33 درصد از جمعیت در شهر اسلو را مهاجرین و یا نروژی های متولد از پدر و مادرانی مهاجر تشکیل داده اند. این میزان در کل کشور نروژ برابر 16 درصد است.

پیشینه مردم نروژ از نژاد اسکاندیناوی و از تبار وایکینگ‌ها و از شاخه ژرمن‌ها هستند. فرهنگ کشور نروژ بر پایه اصول دموکراتیک است. مردم این کشور بسیار ساده زیست بوده و خبری از تجمل گرایی میان آن ها وجود ندارد. زنان این کشور به اندازه مردان در زمینه تجارت و کار فضای رشد دارند و حقوق برابری بین زن و مرد وجود دارد. اگر زنی تصمیم بگیرد که برای نگهداری از فرزند خود در خانه بماند، دولت برای او مقرری در نظر می گیرد.
عموماً ملاقات در این کشور با دست دادن آغاز می شود و ارتباط چشمی مستقیم و لبخند نیز بخش مهمی از فرآیند خوشامدگویی افراد محسوب می شود. موقع خداحافظی نیز دست دادن رایج است.

وضعیت اقتصادی کشور نروژ

اقتصاد نروژ، رشد قابل اطمینانی را از زمان انقلاب صنعتی داشته است. سرانه تولید ناخالص ملی در این کشور 66 دلار است. اقتصاد کشور نروژ به میزان زیادی وابسته به منابع طبیعی است. این کشور دارای ذخایر بزرگ نفت خام، گاز طبیعی، معدن و آب شیرین است. صنایع پتروشیمی که شامل اکتشاف و استخراج نفت و گاز است، یک چهارم از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. بر پایه فهرست منتشره از طرف بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، نروژ چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است. نروژ به نسبت جمعیت بزرگترین تولیدکننده غیر خاورمیانه‌ای نفت و گاز طبیعی جهان است.

به دلیل رونق بالای کشاورزی در این کشور، امروزه نروژ به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. کشف نفت و گاز از سواحل جنوبی نروژ واقع در دریای شمال در اواخر دهه ۶۰ میلادی اقتصاد نروژ را به یکباره متحول کرد. صادرات عمده نروژ را نفت تشکیل می‌دهد. از دیگر صادرات نروژ می‌توان به گوشت گاو، شیر و سایر فراورده‌های دامی اشاره کرد. شاخص آزادی اقتصادی در این کشور برابر 3/74 بوده که بیانگر یکی از آزادترین کشورها در بحث سرمایه گذاری است.

جشن ها و فستیوال ها در کشور نروژ

فستیوال های نروژی بسیار جذاب بوده و بیشتر حول محور موسیقی هایی نظیر جاز و راک و متال هستن. یکی از فستیوال های معروف کشور نروژ در دنیا که اکثر مردم، کشور نروژ را با آن می شناسند، جشنواره فرش گل در بروکسل است که در آن فرشی از گل درست کرده و به نمایش عموم می گذارند.

یکی از مشهورترین سنت هایی که در کشور نروژ وجود دارد، درخت کریسمس بزرگ است که هر سال از سوی کشور نروژ به انگلستان هدیه داده می شود که به نوعی نماد این کشور محسوب می شود. این درخت به صورت بسیار زیبا تزیین شده و از قلب های کاغذی و سبدهای گل برای تزیین آن استفاده می شود. در چنین روزی عموم افراد لباس های نو به تن می کنند و سعی می کنند که تزئینات بی نظیری را فراهم سازند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 32 میانگین: 3.9]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید