لوگو صبا ویزا
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا : شرایط و هزینه های مهاجرت [2023]

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا و جزئیات آن را به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

از آنجا که کانادا یکی از بهترین کشور های جهان در زمینه مهاجرت بوده و در پی گسترش بیشتر زیرساخت های مهاجرتی برای پذیرش بیشتر مهاجران است. سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب میکنند.

کانادا کشوری سردسیر واقع در امریکای شمالی است. اوتاوا پایتخت این کشور بوده و تورنتو، مونترال و ونکوور از دیگر شهر های مهم آن هستند.

انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این کشور هستند و واحد پول آن دلار کانادا است.

باوجود اینکه این کشور در موقعیت جغرافیایی ویژه ای قرار نگرفته است، سطح بالای رضایت از زندگی و امکانات مطلوب آن سبب محبوبیت این کشور در بین مقاصد مهاجرت شده است.

برای مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد. آگاهی از این روش‌ها موفقیت ۱۰۰ درصدی شما را رقم خواهد زد. چرا که آشنایی با تمامی این روش‌ها به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین شیوه با شرایط فعلی و آینده شما منجر خواهد شد.

کانادا راه های زیادی را برای مهاجرت پیش پای مهاجران قرار داده است که در چند دسته اصلی طبقه می شوند.

این دسته ها عبارتند از:

  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه کانادایی
  • مهاجرت نامزد های استانی
  • مهاجرت از طریق مراقبت(افراد مسن،کودکان و یا افراد ناتوان)
  • مهاجرت افراد خاص مانند هنرمندان و ورزشکاران و افراد مشهور
  • تولد در خاک کانادا
  • پناهندگی.

از بین روش های ذکر شده، روش های معمول از جمله: خدمات اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در مقاطع و شهر ها و دانشگاه های متفاوت، خدمات مهاجرت نامزد های استانی و انواع مختلفی از خدمات مهاجرت کاری از جمله خدمات مهاجرت اکپرس اینتری، مهاجرت از طریق جاب آفر، مهاجرت از طریق استارت آپ(ایجاد بیزنس) و مهاجرت افراد self-employed در موسسه حقوقی صبا ویزاپلن ارائه می شوند که در ادامه با جزئیات بیشتری به هر یک میپردازیم.

شرایط مهاجرت به کانادا

برای هر یک از روش های مهاجرت شرایط خاصی مورد نیاز است اما به طور کلی شما باید برای مهاجرت به کانادا از هر طریقی واجد شرایط خاصی باشید. یکی از فاکتور های حائز اهمیت در بحث مهاجرت به کانادا سن شخص متقاضی است. در انواع روش های مهاجرتی محدودیت های سنی متفاوتی لحاظ میشود. حساس ترین روش به سن شخص متقاضی در کانادا، روش تحصیلی است، در این روش برای هر مقطع محدودیت سنی مطرح است و هرچه از دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما کمتر گذشته باشد شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت.

فاکتور مهم دیگری که میتواند در اخذ ویزای تحصیلی و کاری تاثیرگذار باشد مدرک تحصیلی است که از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار میگیرد. مدرک زبان انگلیسی تقریبا در تمامی روش ها بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده است. البته ممکن است نیاز هر یک از روش ها به مدرک زبان به طور متفاوتی از دیگری بیان شود. فاکتور های میزان سرمایه و سابقه کار نیز هر یک به گونه ای در روش های مختلف تاثیر گذارند.

فاکتور های بیان شده ممکن است در هر یک از روش ها به گونه متفاوتی تاثیرگذار باشند مثلا فاکتور سن در بحث تحصیل از اهمیت بالایی برخوردار است در صورتی که در روش سرمایه گذاری موضوع نگران کننده ای نیست و یا مقدار سرمایه که در بحث سرمایه گذاری مهم ترین فاکتور بوده و در روش تحصیلی زیاد مورد بحث قرار نمی گیرد.

شرایط مورد نیاز و حائز اهمیت در هر بخش را در قسمت توضیحات کامل همان بخش مورد پوشش قرار خواهیم داد.

مهاجرت به کاناداروش های مهاجرت به کانادا:

در حال حاضر با توجه به شرایط کشور کانادا و قوانین مهاجرت وضع شده توسط دولت فدرال کانادا مهاجرین می توانند از طریق اخذ ویزاهای توریستی،تحصیلی،کاری،سرمایه گذاری و ازدواج  وارد این کشور شوند.

بسته به شرایط مشخص به عنوان مثال سن، آخرین مدرک تحصیلی،سابقه کاری فرد متقاضی و ….سریع ترین و ممکن ترین روش مهاجرت به کشور کانادا پیشنهاد داده می شود.هم چنین در نظر داشته باشید که با توجه به نوسانات نرخ ارز،برآورد هزینه ها در پروسه مهاجرت امریست ضروری لذا در ادامه ی این مطلب از جزییات هزینه های مهاجرت به این کشور نیز مطلع خواهید شد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا:

امروزه با توجه به اینکه کشورهای بسیاری اجازه ی ورود به دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در کشورشان میدهند و چه بسا کشورهایی در اروپا و آسیا امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می نمایند،ممکن است این سوال مطرح شود که چرا کشور کانادا را با وجود بعد مسافت زیاد جهت ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

 چند نکته در پاسخ به این پرسش باید در نظر گرفته شود ولی مهمترین آن بالا بودن استاندارهای آموزشی در کشور کانادا می باشد.

تمامی دوره های ابتدایی،متوسطه،کالج ها و دانشگاه های این کشور از سیستم آموزشی معتبری برخوردار است.از سوی دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی در این کشور با حمایت دولت کانادا و سایر ارگان ها فاند و یا اصطلاحا بورسیه های تحصیلی را سالانه در اختیار دانشجویان ممتاز قرار می دهد بنابراین می توانید شانس خود را در دریافت این بورسیه ها نیز امتحان کنید.

اما به طور کلی در نظر داشته باشید که سیستم آموزشی این کشور برای دانشحویان و دانش آموزان بین المللی رایگان نبوده و در صورتی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از هر کدام از مراکز آموزشی این کشور شدید می بایست هزینه ی حداقل یک سال آموزشی را پرداخت نموده و سپس جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام نمایید.

از سایر ملزومات دریافت پذیرش نهایی از کالج ها و دانشگاه های کشور کانادا ارائه مدرک زبان مورد نیاز جهت گذراندن آن دوره تحصیلی می باشد.

از دیگر مزایای تحصیلی در کشور کانادا امکان دریافت ویزای کاری پس از اتمام دوره ی تحصیل می باشد.در واقع دانشجویان   بین المللی می توانند در صورت تمایل بعد از کذراندن دوره تحصیلی شان در کانادا مجوز کاریابی درخواست دهند که بسته به  نظر افسر مهاجرت بین یک الی دو سال فرصت کاریابی درکشور کانادا خواهند داشت.

مهاجرت کاری به کانادا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت به عنوان نیروی کار است.

کانادا کشوریست پهناور و توسعه یافته که فرصت های شدنی بسیاری را در اختیار نیروی کار مهاجر قرار می دهد. بدین منظور حتی برنامه امتیاز بندی شده نیز ارائه داده تا تمامی افراد واجد شرایط بتوانند از طریق این برنامه ها برای مهاجرت به این کشور  به عنوان نیروی کار اقدام نمایند.علاوه بر این مسیر در صورتی که شخص متقاضی کار در کانادا از سوی کارفرما کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت نماید و کارفرما بتواند بروی این پیشنهاد تاییده ال ام آی ای بگیرد موفق به دریافت ویزای کاری این کشور خواهد شد.

در ادامه این مقاله جزییات هر دوی این روش ها در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

برنامه مهاجرتی

برنامه اکسپرس انتری یک سیستم امتیاز دهی آنلاین می باشد که دولت کانادا برای مدیریت و رسیدگی به درخواست اقامت    دارد از طریق نیروی کار بین المللی آن را طراحی کرده است.

اگر شخصی از این طریق مایل به دریافت اقامت دائم کشور کانادا و مهاجرت به این کشور به عنوان نیروی کار باشد ابتدا  می بایست امتیازات خود را در این سیستم محاسبه کند تا مشخص شود آیا حداقل امتیاز مورد نیاز جهت اقدام از طریق  اکسپرس انتری را دارد یا خیر.

در حال حاضر 3 برنامه مهاجرت از طریق اکسپرس انتری تعریف شده است که هر کدام شرایط و امتیازات متفاوتی را جهت اقدام نیاز دارند.شخص متقاضی می بایست در ابتدا به صورت آنلاین از طریق وبسایت رسمی مهاجرت کانادا به سوالاتی در    زمینه ی ملیت،سن،سطح دانش اعضای خانوادش،سطح تحصیلات،سابقه کاری و جزییات مربوط به پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی(در صورت وجود)پاسخ دهد.

بر اساس این پاسخ ها مشخص می شود که شخص متقاضی برای کدام یک از این برنامه ها واجد شرایط می باشد تا از طریق اکسپرس انتری اقدام نماید.متقاضیان خارج از خاک کانادا تنها برای یکی از این روش ها با نام فدرال اسکیل ورکر پروگرم می توانند اقدام کنند.

در مرحله ی بعدی شخص متقاضی واجد شرایط می بایست یک پروفایل آنلاین را پر نماید و اگر بر اساس این پروفایل تمام مدارک و شرایط لازم را فراهم کرده باشد پروفایل شخصی متقاضی در کنار سایر پروفایل ها در یک استخر مجازی قرار میگیرد.در این مرحله متقاضی در یک بازه زمانی محدود و مشخص منتظر دریافت دعوت نامه از سوی دولت کانادا خواهد بود تا از طریق این دعوتنامه برای مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار اقدام نماید

نحوه ی امتیاز دهی برنامه ی اکسپرس انتری:

همانظور که گفته شد نیروی کار متقاضی دریافت اقامت دائم کشور کانادا میبایست حداقل امتیازات لازم جهت شرکت در برنامه ی اکسپرس انتری را کسب نماید تا بتواند از این طریق اقدام کند.

در این بخش حداقل امتیاز مورد نیاز در قسمت های مختلف این سیستم آنلاین آورده شده است(متقاضی باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را در مرحله ی اول بررسی کسب نماید).

*مهارت دانش زبان:اگر متقاضی زبان انگلیسی را به عنوان اولین زبان رسمی انتخاب کند می بایست حداقل سی ال بی 7 را در تمام چهار بخش آزمون زبان کسب نماید و اگر زبان فرانسه را به عنوان اولین زبان رسمی برگزیند حداقل سطح مورد نیاز در چهاربخش آزمون زبان ایشان ان سی ال سی 7 می باشد.

اگر متقاضی زبان رسمی دوم را هم انتخاب کند(به عنوان مثال زبان انگلیسی را زبان اول و زبان فرانسه را زبان دوم انتخاب     کرده باشد)می بایست حداقل سی ال بی 5 در هر 4 مهارت زبان دوم کسب نماید تا بتواند امتیاز زبان دوم را نیز به جمع امتیازاتش اضافه کند.

مدرک تحصیلی

اگر متقاضی دریافت اقامت دائم در برنامه ی اکسپرس انتری می خواهد مدارک تحصیلی که در ایران کسب کرده را ارائه دهد حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول در این برنامه دیپلم 12 ساله می باشد.

سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی

حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت باید ارائه دهید تا بتوانید 9 امتیاز از 5 امتیاز سابقه کار را کسب کنید.متقاضی میتواند بر اساس تعداد سال های که به صورت تمام وقت مشغول به کار بوده یعنی حداقل 30 ساعت در هفته شاغل بوده در این پروسه امتیاز سابقه کار را کسب نماید.

افراد می توانند سابقه کار پاره وقت مرتبط با مدرک تحصیلی شان را نیز ارائه دهند با در نظر گرفتن این نکته که امتیازشان    نصف امتیاز افرادی خواهد بود که با تعداد سال های برابر سابقه کارتمام وقت ارائه داده اند.

به عنوان مثال هر 2 سال سابقه کار پاره وقت امتیازی برابر با یک سال سابقه کار تمام وقت خواهد داشت.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که سابقه ی کار در حین تحصیل و سابقه کار افرادی که به صورت خود اشتغالی  فعال هستند نیز محاسبه می شود.

صحبتی کوتاه در مورد ان او سی(ناک) لیستی از تمام مشاغل اقتصاد کانادا طراحی شده است در این لیست تمام جزییات مربوط به هر شغل از جمله مهارت های مورد نیاز آن شغل شرح وظایف آن و ….ارائه شده است.هر شغل در این لیست که مخصوص به خود را دارد زمانی که متقاضی در حال پر کردن پروفایل آنلاین خود میباشد باید بر اساس موقعیت شغلی خود کد ناک صحیح را در پروفایل وارد نماید.در واقع این که میبایست با جزییات نامه ی سابقه کار متقاضی هماهنگ باشد.

سن:

در پروسه ی اکسپرس انتری برای شرکت کنندگان محدودیت سنی تعریف شده به گونه ای که افراد زیر 18 سال و بالای 47 سال هیچ امتیازی در قسمت سن دریافت نخواهند کرد.

در واقع حداقل امتیازی سن که عدد 1 است برای سن 46 سال تعریف شده و بیشترین امتیاز بخش سن که عدد 12 می باشد برای محدوده سنی 18الی35 سال تعریف شده است.

*سابقه کار در خاک کانادا:

اگر متقاضی قبل از اقدام برای پروسه ی اکسپرس انتری حداقل یک سال برای کارفرمایی در کشور کانادا فعالیت شغلی داشته باشد 10 امتیاز کسب خواهد کرد.او میبایست حداقل 30 ساعت در هفته مشغول به این کار بوده و پوزیشن شغلی شان فصلی نباشد.

*تطابق پذیری با محیط کانادا:

اگر شخص متقاضی و یا یکی از اعضای خانواده اش اعم از والدین، پدربزرگ و یا مادر بزرگ،فرزند،نوه،خواهر و یا برادر متقاضی و   یا همسر ایشان،خاله دایی و عمو و عمه و یا فرزندان این اقوام متقاضی همسرش اقامت دائم کانادا و یا شهروند این کشور را  داشته باشند،10 امتیاز مربوط به تطابق پذیری به متقاضی داده خواهد شد.

در نهایت بیشترین امتیاز مربوط به دانش زبان 28 و سطح تحصیلات 25  و سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی متقاضی  15 و سن متقاضی 12 و سابقه کار در خاک کانادا 10 و تطابق پذیری با محیط کشور کانادا 10 امتیاز می باشد که اگر شخص از مجموع   این 100 امتیاز بتواند 67 امتیاز را کسب کند واجد در شرایط شرکت در پروسه اکسپرس انتری بوده و می تواند جهت دریافت اقامت دائم کانادا به عنوان نیروی کار اقدام نماید.

در نهایت متقاضیان پس از محاسبه ی امتیازاتشان در صورتی که واجد شرایط باشند پروفایل آنلاین مختص خود را پر کرده و    می بایست تمام مدارک مربوط به هر بخش(مانند مدرک زبان،مدرک تحصیلی و ….)را به صورت ترجمه شده آپلود نمایند و بعد    از کامل کردن تمام قسمت های پروفایل یک کد به آنها داده می شود تا از طریق آن سایر مراحل را پیگیری نمایند.بعد از اینکه مشخص شد شخص واجد شرایط شرکت در پروسه اکسپرس انتری می باشد.

برای ورود به استخر مجازی و حضور در کنار سایز متقاصیان باید یک پروفایل آنلاین را تشکیل دهد.در این مرحله یک سیستم امتیازدهی دیگر به نام سی آر اس وجود دارد که بر اساس آن مشخص می شود متقاضی در استخر مجازی چه نمره ای دریافت میکند.سیستم سی آر اس بر اساس پاسخ های شرکت کننده به یک سری سوال در مورد مهاجرت مهارت های ایشان، سطح تحصیلات آکادمیک ،مهاجرت های زبان،سابقه کار و سایر فاکتورها به ایشان نمره می دهد.

در این قسمت ها باید دید متقاضی از 600 امتیاز چه نمره ای دریافت میکند اگر ایشان میخواهد از طرف دولت فدرال کانادا دعوتنامه دریافت کند باید در نظر بگیرد آخرین بار که دعوتنامه ها از سوی دریافت کرده چقدر بوده است.

هم اکنون بر اساس آخرین دراو باز شده کمترین امتیازی که از دولت فدرال دعوتنامه گرفته است 764 می باشد.بنابراین متقاضی میبایست حداقل این امتیاز را در سیستم سی آر اس کسب کند تا شانس بالایی در گرفتن دعوتنامه دراو بعدی داشته باشد.ولی اگر به هر دلیلی(به عنوان مثال سن متقاضی بالا باشد و یا با تلاش های بسیار باز هم نمره زبانش از حدی بالاتر نرود)امتیاز ایشان پایین تر از این عدد باشد ولی مجوز ورود به استخر مجازی را کسب کرده باشد یعنی 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کرده باشد میتواند منتظر دریافت دعوتنامه از سوی یکی از استان های کشور کانادا باشد.

این 600 امتیازی که پیش تر مطرح شد در مورد مهارت ها و سوابق کاری و تحصیلی شخصی و همسرش(در صورت تاهل)می باشد.اما علاوه بر این 600 امتیاز،600 امتیاز دیگر نیز وجود دارد که برای افرادی بررسی می شود که مدرک یا دیپلم کانادایی دارند و یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی دارند و یا از سوی یکی از استان ها کانادا دعوتنامه دریافت کرده اند،خواهر یا برادر در خاک کانادا دارند که شهروند کانادا است

 یا حداقل اقامت دائم این کشور را دارد و مهارت های زبان فرانسه بسیار بالایی دارند.سپس در مجموع 1200 امتیاز وجود دارد که شخص از 1200 امتیاز در مرحله استخر مجازی هر نمره ای کسب کند میزان شانس ایشان در دریافت دعوتنامه را نشان خواهد داد.به 600 امتیاز اولی که مطرح شد امتیاز هسته ای و به 600 امتیاز دومی امتیاز اضافه گفته می شود.

زمانی که دعوتنامه شخص متقاضی از سوی دولت کانادا ارسال گردید ایشان میتواند برای دریافت مجوز ورود به خاک کانادا اقدام نماید.

*مهاجرت به کانادا از طریق روش خود حمایتی:

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور کانادا روش خود حمایتی یا اصطلاحا سلف ایمپلوید می باشد.

متقاضیان این روش در نظر داشته باشند طبق اطلاعیه ی سایت رسمی مهاجرتی کانادا حداقل 35 ماه زمان جهت بررسی و   نتیجه گیری پرونده های خود حمایتی نیاز است و گاها لازم است جهت بررسی پرونده ی متقاضی ایشان در یکی از سفارت خانه -های کشور کانادا انگشت نگاری هم انجام دهند.(در حالی که در اکثر پروسه های مهاجرت به این کشور مانند مهاجرت تحصیلی و اکسپرس انتری در صورتی که متقاضی موفق به اخذ ورود به کانادا شود برای پروسه انگشت نگاری اقدام می نماید)

این برنامه مهاجرتی به اشخاصی که در زمینه های فرهنگی ورزشی و یا هنری فعالیت هایی انجام داده اند میتواند نقش ویژه ای در زندگی فرهنگی و یا ورزشی هنری کشور کانادا داشته باشند اجازه میدهد تا برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

متقاضیان این روش می بایست ثابت کنند می توانند در کشور کانادا به صورت خویش فرما مشغول به کار شده و قبل از آن در کشور خود به همین صورت مشغول به کار بوده اند و حداقل دو سال سابقه کار در این زمینه ارائه دهند.

هم چنین این افراد باید با ارائه مدرک رسمی فعالیت های خود را چه به صورت خویش فرما یا غیر خویش فرما در زمینه های ورزشی،فرهنگی و هنری ثابت نمایند.

هرچه سابقه فعالیت شخص در این زمینه بیش تر باشد امتیاز بالاتری کسب خواهد نمود.

ورزشکاران در نظر داشته باشند حداقل میبایست یا به صورت 2 سال به شکل خویش فرما مشغول به کار بوده و یا حداقل 2 سال در سطح جهانی فعالیت ورزشی داشته و یا یک سال خویش فرما و یک سال فعال در سطح بین المللی بوده باشند.

در این پروسه نیز همانند اکسپرس انتری علاوه بر سابقه کاری، مدرک تحصیلی، سن، مهارت زبان و تطابق پذیری شخص با محیط کانادا نیز امتیاز داشته و در رد و قبول شدن پرونده ایشان تاثیر گذارند.

اما فراموش نکنیم مهم ترین روش خودحمایتی این است که متقاضی مجبور و موظف است ثابت کند از پس هزینه های خود و اعضای خانواده اش(در صورت تاهل)در کشور کانادا بر خواهد آمد.

مراحل اقدام برای پروسه خود حمایتی:

در ابتدا شخص می بایست برای بایومتریک(انگشت نگاری)به یکی از سفارت خانه های کانادا رفته و پس از آن بر اساس   چک لیست که به ایشان داده می شود مدارک لازم را جمع آوری و ترجمه کند.سپس این مدارک را آپلود کرده و تمامی فرم های مربوطه به پروسه را پر نماید.در نهایت هزینه بررسی پرونده که مبلغ حدود 2500دلار کانادا می باشد پرداخت نماید  و منتظر دریافت نتیجه بررسی پرونده توسط افسر مهاجرت بماند.

در حال حاضر تمام پرونده هایی که قبل از 10 مارچ 2018 ارسال شده اند در حال بررسی و فعلا پرونده جدیدی نمی توان ارسال کرد و متقاضیان میتوانند از طریق وبسایت رسمی مهاجرت رسمی کانادا از شروع ارسال پرونده های جدید خود حمایتی با خبر شوند.

*مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری:

در حال حاضر برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری میتوان از طریق ویزای استارت آپ اقدام نمود.

مدت زمان بررسی پرونده های استارت آپ در حال حاضر بین 12 الی 16 ماه بوده و شخص متقاضی می بایست همزمان با ارسال درخواست برای انگشت نگاری در سفارت خانه کانادا نیز اقدام نماید.

آنچه مهم است این است که تنها افرادی میتوانند برای ویزای استارت آپ کانادا اقدام نمایند که یک بیزینس مشخص و تعریف شده در کشور خود داشته باشند و هم چنین از دانش زبان انگلیسی در سطح حداقل سی ال بی 5  برخوردار باشند و در نهایت بتواند تمام هزینه های اجرایی کردن بیزینس در کشور کانادا را بپردازد

چرا که دولت کانادا بیزینس هایی که از طریق ویزای استارت آپ در کانادا اجرایی شوند را حمایت مالی نمیکند بنابراین متقاضی می بایست به صورت حساب بانکی بودجه مورد نیاز برای این پروسه را نشان دهد که میزان آن به تعداد نفرات خانواده متقاضی بستگی دارد.

برای یک نفر مبلغی معادل 213/13دلار کانادا و برای هر نفر اضافه 560/3 دلار کانادا تمکن مالی نشان دهد.

مهاجرت از طریق تولد فرزند:

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور کانادا تولد فرزند در این کشور می باشد.با توجه به قوانین وضع شده از سوی دولت فدرال کانادا هر شخصی که در خاک این کشور متولد شود شهروند کانادا محسوب شده و تابعیت کانادایی دریافت خواهد کرد.

همین امر موجب شده که عده ای تصمیم به مهاجرت به این کشور از طریق تولد فرزندشان در خاک کانادا بگیرند.البته در نظر داشته باشید دولت کانادا امتیاز خاصی برای والدین این اشخاص متولد شده در خاک کانادا در نظر نمیگیرد اما به واسطه وجود این فرزند در خانواده که شهروند کانادا محسوب می شود والدین راحتر و با شانس بالاتری می توانند مجوز ورود مجدد به خاک کانادا را گرفته و در آنجا یا از طریق تحصیل و یا کاریابی اقامت این کشور را دریافت نمایند.

ویزای توریستی کانادا:

یکی دیگر از راه های ورود به خاک کانادا اخذ ویزای توریستی این کشور می باشد.از آنجا که با ویزای توریستی کانادا می توان به مدت 6 ماه(در صورت اعتبار ویزا برای این مدت)در خاک کانادا اقامت داشت(اقامت 6 ماه و بالاتر اقامت میاد مدت تعریف می شود)در روش های اخذ اقامت کانادا میتوان در مورد این ویزا نیز صحبه کرد.

هنگامی که شخص جهت دریافت ویزای توریستی کانادا درخواست خود را به سفارتخانه این کشور ارسال میکند و تمامی فرم ها و مدارک مربوطه را به صورت آنلاین در اختیار این سازمان قرار میدهد،سپس تاریخی که سفارت اعلام میکند باید جهت انگشت نگاری در سفارتخانه حضور داشته باشد پس از آن معمولا در یک بازه ی زمانی بین یک هفته الی 3 ماه رد و یا قبول درخواست ایشان از طرف سفارت اعلام می شود.

اگر متقاضی موفق به اخذ ویزا شده باشد بسته به نظر افسر مهاجر این ویزا می تواند از یک هفته تا 10 سال اعتبار داشته باشد البته از آنجا که پاسپورت اتباع ایرانی 5 سال اعتبار دارد نهایتا اعتبار ویزای ایرانی ها میتواند 5 سال باشد.این نکته نشان می دهد که ویزای توریستی کانادا یک طرفه نبوده و شخص می تواند در طول مدت اعتبار ویزایش به دفعات وارد خاک کانادا شود.

ویزای توریستی به دارندگانش اجازه می دهد به عنوان توریست در کشور مقصد حضور داشته باشند و به هیچ عنوان افراد با این ویزا اجازه کار یا تحصیل در کشور کانادا نخواهند داشت.

سوالات متداول

در این قسمت به چند سوال رایج در زمینه ی مهاجرت به کشور کانادا پاسخ داده می شود

هزینه درخواست ویزای توریستی به سفارت کانادا چقدر است و چه زمانی پرداخت میشود ؟
هزینه درخواست ویزای توریستی مبلغی معادل 185دلار کانادا است و زمانی که متقاضی درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می نماید بایستی هزینه بررسی پرونده را نیر بپردازد.
آیا دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در کشور کانادا اجازه ی کار دارند؟
بله دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی میتوانند مشغول به کار شوند.در مقطع کارشناسی یک دانشجو بین المللی 10 ساعت در هفته و مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و در مقطع دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند.
هزینه تحصیل در کشور کانادا سالیانه جقدر است؟
بسته به نوع دوره آموزشی،کالج و دانشگاه مد نظر و هم چنین شهر و استانی که قرار است دانشجو در آن جا درس بخواند هزینه ها متفاوت خواهد بود ولی بر اساس آنچه وبسایت رسمی مهاجرت کانادا اظهار نموده است به طور میانگین هر دانشجو بین المللی سالیانه حدود 25000دلار کانادا هزینه برای تحصیل در این کشور پرداخت میکند.
چه مشاغلی درپروسه ی اکسپرس انتری شانس بالاتری در دریافت دعوتنامه دارند؟
بر اساس آنچه دولت کانادا اعلام نموده است در این زمینه هیچ گونه محدودتی وجود ندارد و تمامی مشاغل می توانند از طریق پروسه اکسپرس انتری اقدام نمایند. منتهی باید در نظر اگر از طریق برنامه استانی می خواهید دعوتنامه دریافت نمایید هر کدام از استان ها لیست مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهند که در این لیست طی زمان تغییراتی نیز ممکن است رخ دهد. سپس بهتر است در زمانی که پروفایل خود را سابمیت میکند و استان های مورد علاقه تان را انتخاب میکنید استانی را انتخاب کنید که شغل شما جز لیست مشاغل پر نیاز آن استان باشد.
شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کانادا به چه شکل است؟
جهت تحصیل در رشته ی پزشکی یک دانشجوی بین المللی ابتدا میبایست پذیرش در رشته های علوم پایه در مقطع کارشناسی داشته باشد.پس از گذراندن این دوره و اخذ مدرک کارشناسی می تواند جهت شرکت در رشته های پزشکی اقدام نماید
آیا با سابقه کار غیر مرتبط می توان در پروسه اکسپرس انتری واجد شرایط شد؟
خیر از نظر افسر مهاجرت کسی نیروی کار ماهر تعریف می شود که بتواند حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت مرتبط با رشته ی تحصیلی اش ارائه دهد.
آیا پس از آپلود کردن مدارک در پروفایل آنلاین اکسپرس انتری میتوان تغییراتی در پروفایل ایجاد کرد؟
بله خوشبختانه در هر لحظه پس از سابمیت کردن پروفایل متقاضی میتواند تغییرات را ایجاد کند.به عنوان مثال ممکن است شخصی با آیلتس 7 اقدام نموده و پس از آن موفق شده نمره آیلتس 5/7 کسب کند بنابراین با حذف مدرک زبان قبلی و آپلود مدرک زبان جدید امتیاز ایشان در استخر مجازی نیز بالاتر می رود. پس پیشنهاد می شود حتی پس از سابمیت پروفایل تان همچنان در پی افزایش مهارت ها و به دنبال آن امتیازتان باشید تا هرچه تا هرچه سریعتر دعوتنامه برایتان ارسال شود.
پیشنهاد میکنید متاهیلین هر کدام به تنهایی پروفایل تشکیل دهند و یا با هم یک پروفایل در پروسه اکسپرس انتری داشته باشند؟
قطعا پیشنهاد می شود هر دو با هم یک پروفایل تشکیل دهند تا امتیاز یک پروفایل بالاتر رود و شانس بالاتری برای دریافت دعوتنامه داشته باشند.
آیا می توان اسپانسر سایر بستگان نیز شد؟
خیر به جز موارد استثناء، برنامه کلاس خانواده فقط به شهروندان و مقیم های دائم اجازه ی اسپانسر شدن برای همسر، فرزندان، والدین و پدربزرگ و مادر بزرگ را می دهد. شما ممکن است بتوانید اسپانسر نوه و یا دختر خواهر ویا دختر برادر خود شوید تنها در صورتی که آنها را به صورت قانونی به فرزندی قبول کرده باشید و شامل تعریف فرزند وابسته شوند
آیا همسر من در کانادا می تواند مشغول به کار شود در حالی که پروسه اسپانسر اقامت دائم هنوز در دست اقدام است؟
اگر همسر شما در کانادا اجازه کار دارد می تواندبدون هیچ تداخلی به کار خود ادامه دهد تا زمانی که ویزای او منقضی شود.اگر آنها در کانادا ویزای تحصیلی و یا ویزای بازدید کننده دارند ممکن است واجد شرایط درخواست برای اجازه کار شوند تا زمانی که پروسه اسپانسرشیب تکمیل شود.
اگر همسر من در کانادا زندگی نکند آیا می تواند اجازه کار نامحدود در کانادا داشته باشد تا زمانی که پروسه اسپانسرشیپ او تکمیل شود؟
اگر همسر شما در کانادا زندگی نمی کند آنها واجدشرایط درخواست کار نامحدوددر کانادا نیستند، با این حال ، اگر آنها شرایط لازم برای مجوز کار کانادا را داشته باشند ، می توانند برای درخواست اجازه کار محدود اقدام کنند.توجه داشته باشید که داشتن یک درخواست در دست اقدام برای اقامت دائم ممکن است بر روی درخواست اقامت موقت شما تاثیر بگذارد.
پروسه اسپانسرشیپ همسر تا چه مدت به طول می انجامد؟
درخواست اسپانسرشیپ همسر معمولاً 12 ماه است.
من درحال پذیرفتن یک بچه به فرزندی هستم ، آیا می بایست صبر کنم تا پروسه قبول کردن فرزند به فرزندخواندگی به اتمام برسد و بعد برای اسپانسرشیب شدن او اقدام کنم؟
خیر اگر در مراحل آخر قبول فرزند به فرزندخواندگی هستید ،می توانید اسپانسرشیپ را آغاز کنید.
آیا برای اینکه بتوانم اسپانسر همسر خود شوم نیاز به تمکن مالی است؟
برای برعهده گرفتن کفالت همسر احتیاجی نیست که حداقل درآمد را داشته باشید اما این تا زمانی است که فرزند وابسته با خود نداشته باشید.
ازدواج مصلحتی چیست ؟
ازدواج مصلحتی به ازدواجی گفته می شود که تنها به هدف مهاجرت انجام شده است. اگر افسر ویزا که مدارک شما را مشاهده می کند نتیجه گیری کند که ازدواج شما یک ازدواج مصلحتی است.درخواست مهاجرت اسپانسرشیپ شما به احتمال زیاد مردود می شود.ازدواج مصلحتی به معنای تقلب در ازدواج است و ممکن است به اتهامات کیفری منجر شود.
اگر مهاجرت از طریق ویزای تجاری باشد، درصورتی که تجارت با شکست مواجه شود آیا بر ویزا تاثیری می گذارد؟
خیر اقامت دائم شما در صورتی که تجارتتان با شکست مواجه شود به خطر نمی افتد.
حداقل سرمایه برای ویزای استارت آپ امن چه میزان است؟
کارآفرینانی که خواستار مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ هستند می بایست حداقل سرمایه ی 200هزاردلار از یک نهاد تایید شده ویا حداقل 75 هزار دلار از یک سرمایه گذار تعیین شده را تامین کنند.اگر تجارت شما در برنامه ی incubator پذیرفته شده است شما مستلزم به تامین سرمایه نیستید.
اگر من یک فرد خوداشتغال باشم آیا می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟
بله اگر شما حداقل دوسال سابقه ی کار مرتبط به عنوان یک صنعت گر، ورزشکارحرفه ای و یا کشاورز را دارید ممکن است واجدشرایط رفتن به کانادا با ویزای خوداشتغالی باشید.
آیا اولیای امور مهاجرت کانادایی به من برای آماده کردن درخواستم کمکی می کنند تا قبل درخواست مطمئن شوم که همه چیز صحیح است؟
خیر، این نوع از سرویس دهی دیگر بوسیله ی دولت ارائه نمی شود. مسئولین برای اعمال قانون، قوانین درخواست مهاجرت و برای صدور ویزای اقامت حضور دارند.اگرچه اطلاعات اولیه و فرم درخواست ها موجود است، مسئولین قادر به ارائه ی راهنمایی منفردی به یک شخص خواص نیستند. یک مشاور مهاجرت کانادایی یا یک وکیل کانادایی / وکیل دادگستری می تواند این نوع خدمات را ارائه دهد.
آیا مسئولین مهاجرتی می توانند درخواست مهاجرت من را رد کنند؟
بله. برخی متقاضیان نمی دانند که قوانین مهاجرتی تا چه میزان سخت گیرانه اعمال می شوند و بی دلیل پذیرفته نمی شوند و یا به دلیل خطاهای تکنیکی در درخواستشان و یا ارائه ی مستندات حمایتی ناصحیح به تعویق می افتند.بنابراین توصیه می شود که به دنیال یک راهنمای حرفه ای، مشاور مهاجرت کانادایی و یا وکیل کانادایی جهت راهنمایی و پیگیری کارتان باشید.
قبل از درخواست مهاجرت به چه مواردی نیاز است؟
تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست مهاجرت از لینک Funding Guidelines قابل دریافت است.
فواید اقامت دائم کانادا چیست؟
مهاجران اقامت دائمی کانادا از تمامی حقوق و مزایای یکسان اعم از خدمات درمانی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه بهره مند می شوند. به استثنای امکان رای دهی و داشتن پاسپورت کانادایی همچنین ساکنان دائمی را می توان به دلیل محکومیت های جنایی خاص ، اخراج کرد.

با صبا ویزا پلن به راحتی برنامه مهاجرتی خود به کشور کانادا را به نتیجه برسانید.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم روشهای مختلف مهاجرت به کشور کانادا به همراه جزییات و هزینه هایش را در اختیار تان قرار دهیم.موسسه مهاجرتی صبا ویزا با تیم حرفه ای که در اختیار دارد خدمات مشاوره،اجرای پرونده مهاجرتی شما و در نهایت اخذ ویزا را ارائه داده و در تمام این مراحل شما را از آخرین تغییرات و اخبار مهاجرت مطلع خواهد ساخت.در صورتی که در مورد هر کدام از موضوعات مطح شده در این مقاله سوالی دارید با کارشناسان موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

برای مشاوره رایگان کلیک کنید