لوگو صبا ویزا
ازدواج در سوئد

اقامت ازدواج سوئد

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای سوئد برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

با توجه به مزایای متعدد زندگی در کشور سوئد از جمله: زندگی در کشوری با سطح رفاهی بالا، اقتصادی پایدار و غیره، در سال های اخیر تقاضا برای مهاجرت به این کشور بیش از پیش مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. یکی از انواع روش های مهاجرت، ازدواج است که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برای ازدواج با یک شهروند سوئدی شما نیازمند دریافت اجازه اقامت هستید. همسر شما می بایست شهروند کشور سوئد باشد و اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

مراحل درخواست اجازه اقامت برای ازدواج

تکمیل فرم درخواست

شخص متقاضی باید کلیه اطلاعات مربوط به خود و همسر یا پارتنر رسمی خود که در کشور سوئد زندگی می کند ارائه نماید. علاوه بر ادرس، شماره تلفن و ایمیل، می بایست شماره شناسایی شخصی او در کشور سوئد نیز ارائه شود. برای ارسال درخواست می بایست:

 • طرفین ازدواج باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

 • باید یک آدرس ایمیل معتبر ارائه کنید.

 • می بایست قابلیت پرداخت هزینه درخواست از طریق ویزا یا مستر کارت داشته باشید.

 • طرفین ازدواج می بایست با خواست قلبی و با اختیار خود ازدواج نمایند.

 • هر دو طرف متقاضی ازدواج نباید در زمان اقدام، ازدواج کرده باشند. طرفین می بایست مدارکی که نشان دهنده مجرد بودن آن ها است ارائه نمایند.

 • شخص متقاضی ازدواج نباید ممنوعیت ورود به کشور سوئد داشته باشد.

 • پارتنری که در کشور سوئد اقامت دارد، می بایست درآمد مشخص و کافی برای ساپورت مالی همسر خود را داشته باشد.

ارسال مدارک مورد نیاز

کپی صفحات پاسپورت که می بایست شامل اطلاعات متقاضی باشد. چنانچه اعتبار پاسپورت شما رو به اتمام است، می بایست برای تمدید اعتبار آن قبل از ارسال درخواست، اقدام کنید.

* چنانچه متقاضی همسر یا نامزد شخصی است که در کشور سوئد است، می بایست مدارک زیر را ارسال نماید:

 1. گواهی ازدواج.
 2. ارائه هر مدرکی که بیانگر ثبت قانونی ازدواج شما در کشور خودتان است.

* چنانچه متقاضی و همسرش در کشور خود یا کشوری غیر از سوئد زندگی می کنند، می بایست مدارک زیر را ارسال نماید:

 1. قرارداد اجاره یا خرید ملک به منظور اثبات داشتن اجازه اقامت آن کشور.

 2. ارائه مدرکی که بیانگر این موضوع باشد که شما با یکدیگر زندگی کرده اید. برای مثال، قرارداد اجاره ملک که نام هر دو نفر در آن قید شده باشد.

* چنانچه متقاضی فرزند کمتر از 18 سال داشته که قصد همراهی او را دارد، باید مدارک زیر را ارسال نماید:

 1. کپی پاسپورت کودک به همراه اطلاعات کامل آن از جمله مدت زمان اعتبار.

 2. گواهی تولد که در آن نام والدین ذکر شده باشد.

 3. رضایتنامه سفر فرزند که می بایست به تائید همسر برسد.

 4. چنانچه به دلیل طلاق، سرپرستی فعلی کودک به عهده یکی از والدین است، می بایست برگه مربوط به رای دادگاه که در آن حضانت فرزند ذکر شده باشد، ارائه شود. چنانچه همسر فوت کرده باشد، می بایست گواهی فوت ارائه شود.

 5. ارائه مدارک مربوط به فرزند خواندگی، در صورتیکه از این طریق حضانت فرزندی را پذیرفته باشید.

اقامت ازدواج سوئد

پرداخت هزینه درخواست

هزینه درخواست برای متقاضیان بالغ 1500 کرون و برای کودکان زیر 18 سال برابر 750 کرون است.

ارسال پرسشنامه برای همسر یا نامزد متقاضی که در کشور سوئد زندگی می کند

زمانی که درخواست متقاضی توسط اراده مهاجرت کشور سوئد دریافت شود، ایمیلی برای همسر یا نامزد متقاضی که در کشور سوئد زندگی میکند، ارسال می شود، که حاوی دستورالعمل تکمیل فرم مورد نیاز توسط او به صورت آنلاین است. اطلاعاتی نظیر میزان درآمد شخص در کشور سوئد و اطلاعاتی در ارتباط با مسکن او و نوع رابطه اش با متقاضی می بایست ارسال شود. پاسخ کلیه سوالات می بایست ظرف مدت 2 هفته ارسال گردد.

ثبت قرار ملاقات در سفارت یا کنسولگری کشور سوئد

زمانیکه اداره مهاجرت، درخواست متقاضی و اطلاعات ارسالی همسر یا نامزد او را مورد بررسی قرار دهد، ایمیلی برای متقاضی ارسال خواهد شد که در آن از او درخواست می شود که برای ثبت قرار ملاقات با سفارت یا کنسولگری کشور سوئد در کشور خود، اقدام نماید.

مصاحبه

در روز مصاحبه، پاسپورت خود به همراه اصل مدارک ارسالی و فرم درخواست می بایست همراه متقاضی باشد. در طول مصاحبه می بایست به سوالات افسر مهاجرت به طور واضح پاسخ دهید.

بررسی درخواست توسط اداره مهاجرت

چنانچه مدارک شما کامل باشد، بررسی درخواست متقاضی در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد. این امر مستلزم این است که متقاضی اطلاعات مورد نیاز را به طور کامل ارائه نماید. در صورتیکه نقص مدرک وجود داشته باشد، اداره مهاجرت از طریق نامه ای این موضوع را به اطلاع متقاضی می رساند. متقاضی می بایست کلیه مدارک مورد نیاز را در زمان مقرر ارسال کند. علاوه بر این، ممکن است اداره مهاجرت درخواست مدارک بیشتری از متقاضی نماید که می بایست برای آن اداره ارسال شود. به طور کلی، مدت زمان بررسی درخواست هر متقاضی با توجه به شرایط خاص خودش متفاوت است. اما به طور کلی مدت زمان 9 تا 17 ماه زمان می برد تا درخواست مورد بررسی قرار گیرد.

تصمیم گیری در رابطه با درخواست

اداره مهاجرت بررسی می کند که آیا متقاضی و پارتنر او کلیه شرایط لازم برای دریافت اجازه اقامت کشور سوئد را دارند یا خیر. چنانچه متقاضی یا پارتنر او قادر به احراز شرایط مورد نیاز را نباشند، درخواست آن ها مبنی بر دریافت اجازه اقامت رد شده و از طریق نامه ای رسمی به اطلاع آن ها خواهد رسید. در صورتیکه متقاضی یا همسر / نامزد او شرایط مورد نیاز برای اجازه اقامت سوئد را احراز نمایند، اجازه اقامت برای آن ها صادر خواهد شد.

دریافت اجازه اقامت

متقاضی اجازه اقامت را از طریق سفارت سوئد در کشور خود، دریافت خواهد کرد. برای دریافت اجازه اقامت می بایست درخواست قرار ملاقات با سفارت ارسال شود. علاوه بر این، پاسپورت شخص می بایست برای حداقل 6 ماه پس از تاریخ دریافت اجازه اقامت اعتبار داشته باشد. شخصی که اجازه اقامت کشور سوئد را داشته باشد، می تواند بدون هیچ محدودیتی به سایر کشورهای عضو شنگن مسافرت کند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 20 میانگین: 3.6]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. Ramish sayedkahili
  3 اسفند 1401
  پاسخ

  درخواست ویزا برای من

  • سلام، وقت بخیر
   جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 2. شهزاد خیری
  9 اسفند 1401
  پاسخ

  از زمان درخواست تا زمانی ک وقت برا مصاحبه میدن چقد زمان میبره معمولا؟

  • درود بر شما
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 3. مهدی رضایی
  6 فروردین 1402
  پاسخ

  خوب است این سایت

 4. Farzana Amini
  22 فروردین 1402
  پاسخ

  با عرض ادب
  من یکی از شهروندان سوئد هستم و به مدت یک و نیم ساله که درخواست اقامت برای شوهرم دادم، اما تا اکنون جوابی دریافت نکردم . من بر اثر سکته مغزی نمی توانم کار کنم تا مخارج خودم و همسرم را معیا سازم . من aktivitetsersättning از اداره försäkringskassan دریافت میکنم. و مسکن برای زندگی کردن هم دارم. آیا بنظر شما با aktivitetsersättning میتوانم برای شوهرم اقامت سوید را دریافت کنم؟ با سپاس فراوان

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 5. صبا بخشی
  19 اردیبهشت 1402
  پاسخ

  سلام‌. آیا امکان دریافت ویزا برای همراه به طور همزمان با فرد متقاضی تحصیل در سوئد وجود داره؟
  و اگر تاریخ ثبت ازدواج چند ماه قبل از درخواست ویزا باشد آیا این موضوع دریافت ویزای همراه را به تاخیر میاندازد؟

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 6. زکیه حسینی
  22 تیر 1402
  پاسخ

  منو همسرم از اداره مهاجرت جواب منفی گرفتیم و باز درخواست دادیم برای بار دوم معمولاً بعد چند وقت جواب میدن ؟
  کسی تجربه داره ؟

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا شماره تماس خود را برای ما ارسال بفرمایید تا مشاوران مجموعه با شما تماس بگیرند یا از طریق شماره 58416-021 با ما در ارتباط باشید.

 7. کامله بهادری
  26 مرداد 1402
  پاسخ

  سلام من و فرزند ٩ ماهه دارم شوهرم در سویدن درخواست کرد منفی داد چون که نتونست خانه پیدا کنه به نظر تون چقدر طول میکشه تا کارا مون روبرا شه یک و نیم ساله جریان داره حالا کارا مون د دادگاه گیره?

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 8. G.d
  30 مرداد 1402
  پاسخ

  سلام همسر من اقامت دائم سوئد رو دارن و ما ازدواج بین المللی انجام دادیم و ازدواجمون در سوئد ثبت شده حدود ۳ ماه و چند روزیه که ما مدارک رو به اداره مهاجرت سوئد ارسال کردیم ولی هنوز خبری از وقت مصاحبه نشده
  میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید 🙏

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا شماره تماس خود را برای ما ارسال بفرمایید تا مشاوران مجموعه با شما تماس بگیرند یا از طریق شماره 58416-021 با ما در ارتباط باشید.

 9. تارا
  30 شهریور 1402
  پاسخ

  ببخشید یعنی بعد از مصاحبه ۹ تا ۱۷ ماه زمان می‌بره تا جواب بدن، چون من وقتی از اداره مهاجرت جواب مثبت گرفتم، بهم گفتن ۱۱ ماه دیگه برو مصاحبه، و الان ۳ ماهه مصاحبه دادم، کلا دو سال فیکس از زمان تشکیل پرونده موفقم تا الان گذشته، یعنی من سال ۲۰۲۱ تشکیل پرونده دادم و الان هم ۳مصاحبه شدم، یعنی باز باید ۹ یا ۱۷ ماه صبر کنم، من پنج سال پیش ازدواج کردم، عمرم رفت،جریانش چیه، سال ۹۶ ازدواج کردم و دو بار از اداره مهاجرت رد شدم تا سال ۲۰۲۲ مثبت شدم و الآنم ۲۰۲۳ هست

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

 10. فرامرزرحمتی
  3 مهر 1402
  پاسخ

  باسلام
  ضمن عرض خسته نباشید و آرزوی توفيق روز افزون
  لطفا در خصوص اقامت دائم از طریق ازدواج با شهروند سوئد را توضیح فرمایید که چگونه و نحوه اقامت و ازدواج با شهروند سوئدی به چه شکلی صورت می‌گیرد

  • سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید