لوگو صبا ویزا
جاب آفر آلمان
18 اردیبهشت 1403

جاب آفر آلمان؛ هزینه‌ها و مراحل طبق آخرین تغییرات 2024

جاب آفر آلمان یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای دریافت ویزای کاری…

آوسبیلدونگ آلمان
9 اردیبهشت 1403

آوسبیلدونگ آلمان 2024

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به آلمان آوسبیلدونگ است که امکان کارآموزی و …

جاب آفر ترکیه
27 فروردین 1403

جاب آفر ترکیه

زندگی و کار در خارج از کشور راهی فوق‌العاده برای یادگیری در مورد جهان، خود […]

تحصیل مهندسی عمران در آلمان
19 فروردین 1403

کار در آلمان

شاید بتوان آلمان را یکی از قطب های صنعتی در اروپا و جهان به شمار […]

15 فروردین 1403

جاب آفر اتریش

ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به اتریش و گرفتن اقامت آن وجود دارد. یکی از انواع…

کار در فرانسه
18 آذر 1402

کار در فرانسه

کار کردن در فرانسه می‌تواند برای بسیاری از افراد، به ویژه جوانان، یک فرصت …

جاب آفر کانادا
18 مهر 1402

جاب آفر کانادا؛ هزینه‌ها و مراحل 2024

برای مهاجرت کاری به کانادا برنامه‌های مختلفی وجود دارد که شما با توجه به شرایط…

ویزای-کار-عمان
5 اسفند 1401

کار در عمان

این مقاله صرفاً جهت اطلاع رسانی است و مؤسسه مهاجرتی صباویزا هیچ گونه خدماتی…

جاب آفر نروژ
11 دی 1401

جاب آفر نروژ

نروژ در صنایعی مانند نفت و گاز، خدمات نفت و گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر، کشتیرانی،…

جاب آفر آمریکا
28 شهریور 1401

جاب آفر آمریکا

معروف‌ترین کشور جهان آمریکا است که هر ساله تعداد بیشتری از مردم از آن دیدن […]

جاب آفر انگلستان
21 شهریور 1401

جاب آفر انگلستان

زندگی و کار در خارج از کشور یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی افراد در دنیای […]

جاب آفر ایتالیا
20 شهریور 1401

جاب آفر ایتالیا

حدود پنج میلیون مهاجر در ایتالیا زندگی می‌کنند. بی‌شک تعدادی از این مهاجران…

جاب آفر هلند
30 تیر 1401

جاب آفر هلند

هلند به لطف رشد چشمگیر بازار انرژی‌های تجدیدپذیر، به سرعت به یک مقصد محبوب…

29 تیر 1401

جاب آفر مجارستان

مجارستان که در قلب اروپای مرکزی واقع شده است، کشوری است که در چند سال […]

جاب آفر
26 تیر 1401

جاب آفر استرالیا

آیا از یک کارفرمای استرالیایی پیشنهاد کاری یا جاب آفر دارید؟ یا امیدوار هستید…

امروزه بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن کار در خارج هستند تا بتوانند از این طریق به درآمدهای مطلوب دست پیدا کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان برای تحصیل در خارج از کشور افزایش پیدا کرده است. از همین برای پیدا کردن شغل خوب در یک کشور مناسب باید حتما به اصول زیادی توجه داشته باشید. از همین رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب مهم‌ترین موضوع‌ها برای کار کردن در کشورهای خارجی را بیان کنیم. برای اینکه درک بهتری از این شرایط داشته باشید، تا انتهای این  مطلب در کنار ما بمانید.

اصول یافتن شغل در خارج

 یافتن شغل در خارج مسلما نیازمند بررسی‌های مختلف است و باید فاکتورهای زیادی را برای این موضوع در نظر بگیرید. ضوابط مربوط به پیدا کردن شغل در هر کشور متفاوت خواهد بود. از همین رو شما باید با یک برنامه‌ریزی حساب شده وارد عمل شوید و بهترین شغل را برای خود بیابید. برخی از کشورها قوانین راحت‌تری را برای اشتغال مهاجران در نظر گرفته‌اند. از همین رو شغل‌یابی در چنین کشورهایی به راحتی صورت می‌گیرد. با توجه به اینکه پیدا کردن شغل خوب اصول مشخصی دارد. در ادامه قصد داریم تا برخی از این اصول مهم را برای شما شرح دهیم.

یافتن شغل در خارج

پیدا کردن شغل با آژانس‌های کاریابی

یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن شغل در  کشورهای خارجی استفاده از آژانس‌ها و شرکت‌های کاریابی است. در حال حاضر بسیاری از افرادی به دنبال کار در فرانسه هستند از این شیوه بهره می‌برند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های کاریابی یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن شغل است. زمانی که شما به عنوان یک مهاجر وارد کشور دیگر می‌شوید، مسلما پیدا کردن شغل یک پروسه سخت خواهد بود.

از همین رو شما باید از آژانس‌های کاریابی در این مورد کمک بگیرید. معمولا این شرکت‌ها در ازای پیدا کردن شغل برای شما هزینه‌ای را در نظر می‌گیرند. از همین رو شما باید مبلغی را به عنوان کمیسیون برای این شرکت‌ها بدهید تا فرایند کاریابی را برای شما پیش ببرند.

استفاده از سایت های کاریابی

امروزه با پیشرفت روزافزون دنیای دیجیتال شاهد گسترش سایت های کاریابی هستیم. آنلاین شدن کاریابی باعث می‌شود تا شما در داخل ایران بتوانید فرصت‌های کاری مختلف را بررسی کرده و برای ورود به آن‌ اقدام کنید. در هر کدام از این سایت‌ها هزاران موقعیت کاری به نمایش در می‌آید که شما می‌توانید در بین آن‌ها بهترین گزینه‌ها را برای خود انتخاب کنید.

در حال حاضر سایت‌های زیادی در این زمینه فعالیت دارند که با یک جستجوی ساده در اینترنت آ‌ن‌ها را می‌یابید. البته شما باید قبل از هر چیز از اصالت سایت و فعالیت صحیح آن اطمینان حاصل کنید. بخش زیادی از کسانی که متقاضی کار در ایتالیا هستند از این شیوه عالی برای کاریابی بهره می‌برند. از همین رو بد نیست که شما هم از این شیوه استفاده کرده و از مزایای بی‌نظیری که برای شما به همراه دارد استفاده کنید.

ارسال رزومه به کارفرمای خارجی

یکی از بهترین راه‌هایی که برای پیدا کردن شغل در خارج از کشور پیشنهاد می‌شود، ارتباط‌گیری مستقیم با کارفرمایان از طریق رزومه است. بسیاری از کارفرماها از طریق آگهی یا سایت خود برای نیروی جدید اعلام نیاز می‌کنند. از همین رو شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد از این راهکار عالی استفاده کرده و از منافع آن برخوردار می‌شوند. ارتباط گیری مستقیم با کارفرما و متقاعد کردن آن به مهارت نیاز دارد.

از همین رو شما باید بدانید که چگونه با شخص ارتباط بگیرید و فرصت شغلی را به دست آورید. به‌طور کلی کسانی که دارای مهارت اجتماعی خوب و زبان قوی هستند از این راهکار استفاده می‌کنند. در صورتی که حس می‌کنید این راه برای شما هم مفید است، حتما در اولین فرصت ممکن از این راهکار عالی به سود خود بهره ببرید.

موارد مهم در پیدا کردن کار در خارج

اگر قصد دارید تا بهترین فرصت‌های شغلی را در خارج  از کشور به دست آورید، باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. نداشتن اطلاعات به‌روز در این زمینه می‌تواند آسیب‌های زیادی در پی داشته باشد. از همین رو شما باید تلاش کنید تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد قوانین کار در کشور مقصد است. معمولا هر کشور قوانین خاصی را برای اشتغال مهاجران مشخص می‌کند. از همین رو شما باید با این قوانین آشنا شده و به خوبی از آن‌ها پیروی کنید.

برخی از کشورها شرایط کار آسان‌تری را برای ایرانیان در نظر گرفته‌اند. به طور مثال کار در ترکیه برای ایرانیان به نسبت سایر کشورها راحت‌تر است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در کاریابی به آن توجه داشت زبان کشور مقصد است. برای اینکه شما بتوانید به راحتی شغل مناسب خود را پیدا کنید، بهتر است که در اولین فرصت ممکن زبان کشور مقصد را یاد بگیرید. اکثر شرکت‌ها به دنبال مهاجرینی هستند که زبان کشورشان به صورت کامل تسلط دارند.  از همین رو حتما این مهارت عالی را برای خود به وجود بیاورید.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای کار در خارج

مدارک و شرایط مورد نیاز برای کار در خارج

پیدا کردن بهترین فرصت‌های شغلی در خارج از کشور مستلزم داشتن شرایط و مدارک لازم است. برای اینکه بتوانید در یک موقعیت شغلی خاص احراز شرایط شوید، باید شروط مشخص شده از طریق کارفرما را داشته باشید. بر همین اساس شاهد آن هستیم که در هر کشور شرایط خاصی برای اعطای شغل مشخص شده است. البته نوع شغل هم در مدارک درخواستی اهمیت دارد که باید با دقت بیشتری به آن نگاه کنید. با توجه به شرایطی که برای شما شرح داده شد، در ادامه بیشتر به معرفی این مدارک و شرایط می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

1.  شرایط سنی مناسب

یکی از کلیدی‌ترین شاخصه‌ها برای شروع به کار در خارج داشتن شرایط سنی مناسب است. همین شرایط برای کار در ژاپن هم وجود دارد و در این زمینه سخت‌گیری زیادی صورت می‌گیرد. معمولا هر کارفرما برای فرصت شغلی مورد نظر خود یک بازه سنی تعیین می‌کند. هر چقدر که سن شخص بیشتر باشد، شانس او برای به دست آوردن فرصت شغلی مناسب کمتر می‌شود. به طور کلی سنین ۱۸ تا ۳۰ برای اخذ یک موقعیت کاری بسیار مناسب خواهد بود.

از همین رو شما باید مدارک هویتی خود را ارائه دهید تا شرایط سنی شما بررسی شود. ملاک تعیین سن تاریخ تولدی است که در گذرنامه شما درج می‌شود. چنانچه سن شما از ۴۰ سال عبور کرده است، پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب بسیار سخت خواهد بود. از طرفی فراموش نکنید که برخی از سفارت‌خانه‌ها برای صدور ویزای کاری سن را هم ملاک قرار می‌دهند. از همین رو شما باید خود را برای این مرحله مهم و سرنوشت‌ساز هم آماده کنید.

2.  مدرک تحصیلی

بدون شک مدرک تحصیلی از مهم‌ترین مدارکی است که برای کاریابی ضروری خواهد بود. امروزه فرصت‌های شغلی زیادی در خارج از کشور وجود دارد که اکثر آن‌ها به مدرک تحصیلی خاصی نیاز دارند. از همین رو شما باید با یک برنامه‌ریزی درست مدرک خود را در زمان مشخص شده تحویل دهید تا بررسی آن انجام شود. برخی از شغل‌های رده بالا نیازمند تحصیلات آکادمیک هستند که باید برای ارائه آن اقدام کنید. همچنین برخی از موقعیت‌های شغلی هم توجه زیادی به  مدرک تحصیلی ندارند و مهارت را معیار می‌دانند.

از همین رو اگر به دنبال کار در چین یا هر کشور دیگری هستید، حتما به مدرک تحصیلی درخواستی کارفرما توجه داشته باشید. فراموش نکنید که مدرک تحصیلی شما باید مورد قبول کشور مقصد باشد. از همین رو باید اعتبار آن را در کشور مقصد هم در نظر داشته باشید. مسلما هر چقدر که مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید، احتمال تصاحب مشاغلی با درآمد بیشتر افزایش پیدا می‌کند.

3.  سابقه کاری فرد

در صورتی که شما در زمینه خاصی دارای سابقه کار هستید، باید حتما آن را اعلام کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد که اکثر کارفرمایان به دنبال کسانی هستند که سابقه کاری زیادی دارند. از همین رو اگر شما هم سال‌های زیادی در کار خود مهارت دارید، حتما در اولین فرصت ممکن با کارفرمایان خارجی در تماس باشید. درست است که اکثر کارفرمایان دوست دارند افرادی با سوابق کاری بالا را استخدام کنند؛ ولی با این حال فرصت‌های زیادی برای کسانی که تازه‌کار هستند وجود دارد.

معمولا ارائه سابقه کاری به‌شکل رزومه برای فرد اتفاق می‌افتد. اگر نگاهی به شرایط اکثر کشورها از نظر سابقه کاری داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که اکثر آن‌ها شرط مهم ۳ سال سابقه کاری را مشخص کرده‌اند. در هر حال شرایط سابقه کار با توجه به شرکت مورد نظر متفاوت است. از همین رو شما باید این موضوع را به صورت جداگانه استعلام بگیرید تا آگاهی بیشتری در این مورد به دست آورید. در برخی از رشته‌های کاری داشتن سابقه کاری نزدیک هم معیار قرار می‌گیرد.

4.  مدرک زبان معتبر

یکی از مدارکی که برای کار کردن در کشورهای خارجی به آن نیاز دارید مدرک زبان معتبر است. تجربه نشان می‌دهد که هر چقدر نمره زبان شما در آزمون‌های معتبر بیشتر باشد، احتمال کسب موقعیت شغلی برای شما بیشتر خواهد بود. به‌طور مثال بسیاری از کشورها مدرک زبان انگلیسی را برای کار می‌پذیرند. از همین رو شما در چنین شرایطی می‌توانید مدارک تافل و آیلتس را ارائه دهید. همچنین سایر زبان‌های پرکاربرد دنیا هم مدارک خاص خود را دارند.

معمولا برای مشاغلی که نیاز به تحصیلات آکادمیک دارند مدرک زبان لازم است. بسیاری از شغل‌هایی که برای مدرک دیپلم ارائه می‌‌شوند نیازی به مدرک زبان ندارند. از آنجایی که شرایط هر کشور و موقعیت شغلی از این نظر منحصر‌ به فرد است، حتما آن را به شکل جداگانه بررسی کنید تا بهترین تصمیم ممکن دست پیدا کنید. مطمئنا به دست آوردن موقعیت‌های خوب شغلی نیازمند ارائه مدارک مختلف خواهد بود که مدرک زبان یکی از این موارد است.

5.  وضعیت تاهل و فرزندان

امروزه برای کار در روسیه یا سایر کشورهای جهان شرایط ویژه‌ای مشخص شده است. از همین رو شما باید هر کدام از آن‌ها را  بررسی کنید. وضعیت تاهل و تعداد فرزندان برای کار کردن در بسیاری از کشورهای جهان حائز اهمیت است. احتمال دارد که کشور مورد نظر شما از این نظر برخی از محدودیت‌های قانونی را داشته باشد. با این حال اکثر کشورها شرایطی را مشخص کرد‌ه‌اند که شما بتوانید با استفاده از ویزای همراه خانواده را هم به کشور مقصد ببرید. البته مهاجرت کردن خانواده‌های پرجمعیت و گرفتن ویزا برای همه افراد کار سختی خواهد بود.

به همین علت بهتر است که در ابتدا خودتان چند ماهی در کشور مقصد کار کنید و سپس برای ویزای همراه درخواست دهید. در این حالت امکان صدور ویزا برای اعضای خانواده بسیار بالاتر خواهد بود. البته فراموش نکنید که ویزای همراه فقط برای فرزندان زیر ۱۸ سال است و شامل فرزندان بزرگ‌تر نمی‌شود. در مورد شرایط تاهل هم اکثر کشورها مشکلی از این بابت ندارند. برای اطمینان بیشتر در این مورد حتما شرایط کشور مقصد خود را به‌طور کامل بسنجید تا بهترین تصمیم ممکن را در این زمینه بگیرید. تجربه این موضوع را ثابت کرده است که اکثر کشورها فردی با خانواده کم جمعیت را می‌پذیرند.

6.  گواهی عدم سوپیشینه

یکی از مدارکی که برای کار در اکثر کشورهای جهان مورد نیاز خواهد بود گواهی عدم سوپیشینه است. هیچ کشوری دوست ندارد که به یک فرد سابقه‌دار ویزا بدهد. از همین رو شما باید برای کار در اوکراین یا سایر کشورهای جهان این گواهی را دریافت کنید. البته تعدادی از کشورها هستند که این مورد را دریافت نمی‌کنند. با این حال در بالای ۹۰ درصد مشاغل به این مدرک مهم نیاز خواهید داشت.

از همین رو در اولین فرصت ممکن برای گرفتن این مدرک اقدام کنید. در مرحله بعد باید گواهی خود را در یک دفترخانه ترجمه رسمی به زبان کشور مقصد خود ترجمه کنید. در نهایت باید این مدرک مهم و تعیین کننده به دست سفارت برسد. بهتر است که از مدت‌ها قبل برای گرفت این گواهی اقدام کنید تا در این زمینه وقت را از دست ندهید.

7.  گواهی مهارت یا مدرک شغلی معتبر

بسیاری از کسانی که برای کار در آلمان اقدام می‌کنند از گواهی مهارت خود استفاده کرده‌اند. شما باید مدرکی داشته باشید تا مهارت شما را در یک زمینه کاری خاص به اثبات برساند. مدارک کار معمولا به شکل گواهینامه در ایران صادر می‌شوند. برخی از کشورها هم مدرک فنی و حرفه‌ای را در این زمینه می‌پذیرند. البته فرایند ترجمه باید برای تمامی این مدارک صورت بگیرد.

گواهی اشتغال می‌تواند خیال کارفرما را از استخدام شما راحت کند. در نتیجه قبل از اقدام برای کار در آلمان حتما به فکر آماده سازی این مدرک باشید. تجربه نشان داده است که در طول سالیان اخیر افراد زیادی با کمک مدرک مهارت خود موفق به مهاجرت کاری شده‌اند. از همین رو شما هم می‌توانید از این فرصت طلایی به سود خود استفاده کرده و بهترین فرصت‌های شغلی را به دست آورید.

راه های پیدا کردن کار در خارج

راه های پیدا کردن کار در خارج

وقتی که درباره کار در آمریکا یا سایر کشورها صحبت می‌کنیم، بسیاری از افراد این سوال را می‌پرسند که چگونه این فرصت شغلی را بیابیم. تجربه نشان می‌دهد که بهترین روش‌ برای یافتن کار استفاده از مراکز کاریابی است. در حال حاضر در بسیاری از کشورها این مراکز فعال هستند و فرصت‌های شغلی را برای عموم مردم اعلام می‌کنند. از همین رو اگر زرنگ باشید می‌توانید بهترین شرایط کاری را در چنین شرایطی برای خود به دست آورید. ذکر این نکته ضروری است که مراحل کاریابی با توجه به شرایط هر کشور متفاوت خواهد بود. معمولا در هر کشوری یک شیوه بیشتر از سایر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از همین رو بیشتر کارشناسان معتقدند که انجام بررسی موردی در این زمینه بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از کارفرمایان خود اعلام نیاز می‌کنند. در این حالت فقط با دیدن آگهی استخدام می‌توانید فرایند پذیرش در شغل را پشت سر بگذرانید. برخی از ایرانیان در سایر کشورها مشغول به کار شده و از شرایط آن به‌طور کامل اطلاع دارند. از همین رو شما می‌توانید که با توجه به علایق خود در یک زمینه کاری عالی مشغول به کار شده و از این طریق به درآمدهای بالا دست پیدا کنید.

نکاتی برای یافتن شغل در کشورهای دیگر

برای اینکه شما بتوانید در بهترین کشورهای جهان شغل پیدا کنید، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. اول از همه حتما درست بودن کار شرکت و کارفرما بررسی کنید. با توجه به افزایش تقاضای کار در سایر کشورها، متاسفانه برخی از افراد سودجو به نام شرکت‌ معتبر خود را جا زده و اقدام به اخاذی می‌کنند. از همین رو شما باید اصالت فرد را به بهترین شکل ممکن بررسی کنید. همچنین نباید از یاد برد که یافتن شغل در سایر کشورها نیازمند اثبات توانمندی و مهارت شماست.

از همین رو چند ماه قبل از مهاجرت کاری همه اقدامات را برای آماده‌سازی مدارک داشته باشید تا در چنین شرایطی دچار مشکل نشوید. شاید برای شما جالب باشد که در طول سالیان اخیر تعداد کسانی که برای یافتن شغل در خارج از کشور اقدام می‌کنند افزایش یافته است. در صورتی که  به‌ دنبال فعالیت کاری در خارج از کشور هستید، حتما در انتخاب کشور دقت زیادی داشته باشید. به‌طور مثال شرایط کار در کانادا و کشورهای اروپایی با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه شما باید شرایط هر کدام از آن‌ها را به‌شکل جداگانه مورد بررسی قرار دهید.

مزایای کار در خارج

کار در فنلاند و سایر کشورهای خارجی مزایای زیادی به همراه دارد. آمار مهاجرت کاری ایرانیان به کشورهای مختلف جهان نشان دهنده آن است که بسیاری از ایرانیان به دنبال فعالیت شغلی در خارج ایران هستند. از آنجایی که منافع زیادی در کار خارج از کشور وجود دارد، مطمئنا این وضعیت می‌تواند شرایط زندگی فرد را با تحول روبرو کند. از همین رو قصد داریم تا در ادامه به بیان مزایای کار در خارج اشاره کنیم:

کسب درآمد ارزی

بدون شک مهم‌ترین مزیت کار در کشور دیگر این است که زمینه درآمد ارزی را برای شما فراهم می‌کند. بسیاری از افراد به دنبال راهی هستند تا با به دست آوردن درآمد ارزی زندگی خود و خانواده‌شان را عوض کنند. خوشبختانه کار کردن در کشورها دیگر امکان کسب درآمد ارزی را برای شما به وجود می‌آورد. از همین رو بهتر است که شما دست به کار شده و برای کار در قبرس شمالی یا کشورهای دیگر اقدام کنید.

با یک بررسی ساده می‌توان به این نکته پی برد که داشتن درآمد ارزی و تبدیل آن به ریال می‌تواند شرایط خوبی را برای زندگی در ایران فراهم کند. از آنجایی که ارز اکثر کشورها از ریال ایران باارزش‌تر است، این مورد سبب می‌شود تا شما بتوانید از این طریق سود زیادی را به دست آورید.

برخورداری از سطح زندگی بالا

کار در مالزی و برخی از کشورهای مهم دنیا می‌تواند سطح کیفیت زندگی شما را افزایش دهد. همه افراد دوست دارند در عوض کار و تلاشی که انجام می‌دهند بهترین زندگی را تجربه کنند. با توجه به تورم بالایی که در ایران وجود دارد، اکثر درآمد صرف هزینه‌ها خواهد شد. این در حالی است که اگر یک کشور عالی انتخاب کنید، با کار خود سطح مناسبی از رفاه را تجربه خواهید کرد.

در این حالت با کار خود می‌توانید ماشین مورد علاقه‌تان را بخرید، به سفر بروید و بهترین لحظات را در کنار خانواده خود تجربه کنید. تمامی این فرایند زمانی اتفاق می‌افتد که در یک کشور با اقتصاد رو به رشد کار کنید. رفاه شخصی و خانوادگی سبب شده است که هر ساله هزاران نفر برای مهاجرت کاری به کشورهای مختلف اقدام کنند.

ارتقای شغلی و آینده کاری

داشتن یک شغل مناسب و رشد کردن در آن یک حق مسلم برای هر انسانی خواهد بود. با این حال بسیاری از افراد معتقدند که ارتقا شغلی در برخی از کشورها بهتر اتفاق می‌افتد. در نتیجه همین امر باعث می‌شود تا یک شخص برای کار در نیوزلند دست به کار شود. امکان ارتقای شغلی در برخی از مشاغل در داخل ایران بسیار سخت است.

همچنین این احتمال وجود دارد که جایگاه شغلی بهتری در کشور دیگر به فرد پیشنهاد داده شود. در هر حال همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا فرد برای کار در کشور دیگر اقدام کند. همیشه این نکته را به‌ یاد داشته باشید که ارتقای شغلی می‌تواند تمام ابعاد زندگی شما را دگرگون کند. از همین رو اگر با چنین فرصتی روبرو شدید، به هیچ وجه آن را از دست ندهید و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

تجربه سفر به کشور جدید و آشنایی با جهان

به هر حال شما به صورت دائمی سرکار نیستید و فرصت‌هایی هم برای استراحت خواهید داشت. در نتیجه در وقت‌های خالی خود می‌توانید به نقاط دیدنی کشور ساکن در آن سر بزنید و از جاذبه‌های آن لذت ببرید. بدون شک آشنایی با دیگر نقاط جهان تجربه نابی را برای شما رقم می‌زند. از همین رو به شما توصیه می‌کنیم که با کار کردن در سایر کشورها یک سفر لذت‌بخش را هم پشت سر بگذارید. از طرفی نباید فراموش کرد که در طول این فرایند می‌توانید تجربیات ارزشمندی را به دست آورید. از همین رو حتما این فرصت عالی را قدر بدانید و از آن استفاده کنید.

کدام کشور برای مهاجرت کاری مناسب است

کدام کشور برای مهاجرت کاری مناسب است؟

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که بهترین کشور را برای کار کردن بیابند و موارد مختلفی را از این نظر بررسی می‌کنند. از همین رو شما هم می‌توانید با بررسی موارد مختلف بهترین مورد را انتخاب کنید. تجربه ثابت کرده است که هر کدام از کشورها دارای مزایای خاصی برای کار کردن هستند. در نتیجه شما با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید بهترین کشور را برای خود انتخاب کنید. برخی از کشورها به شدت به نیروی کار نیاز دارند که به همین علت شرایط آسان‌تری برای مهاجرت کاری در نظر گرفته‌اند. از همین رو در لیست زیرا به معرفی تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

چنانچه دارای مهارت کار مشخصی هستید می‌توانید در یکی از کشورهای گفته شده شروع به کار کنید. تجربه ثابت کرده است که زندگی کاری در این کشورها شرایط خوبی دارد. به طور کلی اکثر کشورهای اروپایی شرایط خوبی را برای مهاجران کاری فراهم کرده است. از همین رو تعداد زیادی از افراد متخصص و ماهر در کشورهایی که نیاز به نیروی متخصص دارند جذب می شوند. همچنین کشور کانادا با ایجاد طرح اکسپرس انتری قصد دارد تا هزاران متقاضی کار در کانادا را به خود جذب کند. در هر صورت این شما هستید که باید تصمیم نهایی خود را در این زمینه بگیرید.

بررسی میزان درآمد در کشورهای مختلف

بدون شک میزان درآمد یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب یک شغل خواهد بود. در حال حاضر متوسط میزان درآمد در کشورهای مختلف تفاوت زیادی دارد. به‌طور مثال درآمد کار در اتریش به هیچ وجه با سایر کشورها قابل مقایسه نیست. ذکر این نکته ضروری است که اختلاف درآمدها در کشورهای مختلف زیاد است. در نتیجه سعی کردیم که در جدول زیر میزان درآمد برخی از کشورها را به شکل متوسط بیان کنیم.

نام کشور درآمد متوسط ماهیانه به دلار
آمریکا ۳۵۵۶ دلار
کانادا ۲۸۱۲ دلار
استرالیا ۳۵۷۳ دلار
آلمان ۲۹۳۵ دلار
نیوزلند ۲۸۳۵ دلار
ترکیه ۴۲۲۲ دلار
سنگاپور ۳۸۲۴ دلار
چین ۱۰۴۴ دلار
ژاپن ۲۸۲۳ دلار
فنلاند ۲۸۰۴ دلار
قبرس ۱۳۹۹ دلار

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، درآمد متوسط هر شخص در کشورهای مختلف تفاوت زیادی با هم دارند. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که کشور چین میزان درآمد پایینی دارد. با توجه به جمعیت میلیاردی کشور چین، نیروی انسانی زیاد سبب ارزان شدن نیروی کار در این کشور شده است.

با این حال به نظر می‌رسد که کار در سنگاپور می‌تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود. در این بین برخی از ایرانیان هم ترجیح می‌دهند که کار در گرجستان را تجربه کنند. در هر حال این شما هستید که باید تصمیم نهایی را برای انتخاب محل کار خود بگیرید.

جستجوی کار در کشورهای مختلف

جستجوی کار در کشورهای مختلف به‌صورت حضوری

یکی از راه‌هایی که می‌توان با کمک‌ آن شروع به کار کرد جستجوی حضوری است. در این حالت فرد به کشور مقصد رفته و به صورت حضوری با کسب‌وکارهای مختلف ارتباط می‌گیرد. در حال حاضر بسیاری از افراد سعی می‌کنند که برای کسب شغل از روش مراجعه حضوری استفاده کنند. در این حالت فرد با شرکت یا کارفرما مورد نظر وارد مذاکره می‌شود و فرایند کار را با سرعت بالایی پیش می‌برد. برخی از کشورها همچون برای متقاضی ویزای جستجوی کار صادر می‌کنند.

با این حال برخی دیگر از کشورها نظیر فنلاند چنین اجازه‌ای را صادر نمی‌کنند. در هر حال کشورهایی که امکان جستجوی کار به‌صورت حضوری را دارند گزینه‌های جذابی برای شما خواهند بود. از همین رو سعی کنید که در اولین فرصت ممکن شرایط سفر را برای خود فراهم کنید. البته روش حضوری هزینه‌هایی هم برای شما در بر دارد که باید برای پرداخت آن‌ها آمادگی کافی را داشته باشید. در هر صورت هر کس بر اساس شرایط شخصی خود بهترین تصمیم را در این زمینه خواهد گرفت.

چطور بهترین کشور را برای کار انتخاب کنیم؟

با توجه به اینکه امروزه تعداد زیادی از ایرانیان به دنبال کار کردن در سایر کشورها هستند، انتخاب یک کشور مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد. هر کس با توجه به شرایط خود می‌تواند بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد. برخی از افراد فعالیت در کشورهای همسایه همچون کار در ارمنستان را نسبت به سایر موارد ترجیح می‌دهند. برخی از کشورها به تخصص شما نیاز بیشتری دارند. از همین رو سعی کنید که در ابتدا شرایط کار خود را در کشورهای مختلف بسنجید. ذکر این نکته ضروری است که میزان درآمدها در کشورهای مختلف متفاوت است. از همین رو شما می‌توانید با بررسی دقیق بهترین کشور را از نظر درآمدی انتخاب کنید.

برخی از کشورها شرایط سختی برای اقامت کاری وضع می‌کنند که به‌همین علت اکثر افراد به سراغ سایر موارد می‌روند. برای اینکه بتوانید بهترین مقصد مهاجرتی را برای خود انتخاب کنید، حتما گزینه‌های مختلف را بررسی کنید. اگر دوست دارید که در کشورهای نزدیک به ایران فعالیت کنید، کار در قطر می‌تواند گزینه خوبی باشد. با این حال گزینه‌های دیگر نزدیک به ایران مثل امارات، ارمنستان و گرجستان برای یک فعالیت کاری مناسب خواهند بود.

اهمیت نرخ بیکاری برای کار در خارج

برای اینکه شما بتوانید بهترین فرصت‌های شغلی را به دست آورید، راه‌های زیادی پیش رو خواهید داشت. با  این حال شما باید فاکتورهای مختلفی را در مهاجرت کاری در نظر بگیرید که در نوع خود بسیار حائز اهمیت هستند. نرخ بیکاری یکی از این موارد است که به هیچ وجه نباید به راحتی از کنار آن بگذرید. هر چقدر که نرخ بیکاری در یک کشور بیشتر باشد، احتمال اینکه به موقعیت شغلی مناسب برسید کمتر است. از همین رو تلاش کنید تا با یک برنامه‌ریزی دقیق در کشورهایی با نرخ  بیکاری پایین مشغول به کار شوید.

تجربه نشان داده است که بسیاری از کشورهای اروپایی کمترین میزان بیکاری را دارند. از همین رو اشتغال در این کشورها شرایط بی‌نظیری را برای شما به وجود خواهد آورد. برای اینکه در این زمینه دچار اشتباه نشوید، حتما گزینه‌های مختلف را در کنار هم قرار دهید تا به بهترین تصمیم ممکن دست پیدا کنید. در حال حاضر میزان تقاضا برای کار در مجارستان و سایر کشورهای اروپای شرقی هم افزایش پیدا کرده است. در هر صورت این شما هستید که باید مهم‌ترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

قوانین کار در خارج از کشور

قوانین کار در خارج از کشور

امروزه بررسی قوانین کار در خارج از کشور برای شروع فعالیت شما در این زمینه بسیار مهم خواهد بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که هر کشور قوانین خاصی را برای مهاجران کاری مشخص می‌کند. از همین رو شاهد آن هستیم که داشتن قرارداد کاری معتبر در اکثر کشورها حائز اهمیت است. در هر قرارداد توافقات دوطرفه ثبت شده و شرایطی همچون حقوق و مزایا در آن لحاظ می‌شود. با توجه به نکاتی که برای شما بیان کردیم، حتما در اولین فرصت سعی کنید تا قوانین کار را در کشور مقصد بررسی کنید. ممکن است که کشور مورد نظر شما مجوز خاصی برای کار کردن  بخواهد.

به‌طور مثال اگر می‌خواهید کار در کانادا را تجربه کنید، در قدم اول باید ورک پرمیت دریافت کنید. همین شرایط در برخی دیگر از کشورها هم وجود دارد که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. آنچه که در این بین بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد، الزامات قانونی است که برای شما به وجود می‌آید. تجربه این موضوع را ثابت کرده است که بسیاری از افراد با قوانین کشور میزبان همچون مالیات آشنایی ندارند. همین امر ممکن است که برای آن‌ها در آینده مشکل ایجاد کند. در نتیجه شما باید تلاش کنید تا شرایط کار بهتر را برای خود فراهم کنید.

تحقیقات قبل از مهاجرت کاری به کشور دیگر

 انجام تحقیقات درست و حرفه‌ای قبل از مهاجرت به یک کشور دیگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تجربه نشان می‌دهد که در طول سالیان اخیر برخی از افراد به دلیل نداشتن آگاهی در مهاجرت کاری دچار مشکلات زیادی شده‌اند. از همین رو حتما از قبل موارد مختلف را درباره کشور میزبان بدانید. مواردی همچون نرخ بیکاری، میزان جرم و جنایت، حقوق، هزینه زندگی، تورم و مالیات نقش بسیار مهمی در انتخاب مقصد شما خواهد داشت. به‌طور مثال نرخ پایین بیکاری باعث شده است تا بسیاری از افراد برای کار در استرالیا وارد عمل شوند.

ممکن است که در برخی از کشورها میزان حقوق مناسب باشد ولی تورم بالا مانع پیشرفتتان شود. به طور مثال کشور ترکیه در چنین وضعیتی قرار دارد که برای مهاجرت کاری به آن باید با احتیاط بیشتری اقدام کرد. معمولا برای هر کسی یک عامل بیشتر از سایر موارد اهمیت دارد. فراموش نکنید که میزان مالیات یک عامل تاثیرگذار بر روی درآمد شما خواهد بود. برخی از کشورها نظیر آمریکا و کانادا مالیات بر درآمد بالایی از افراد دریافت می‌کنند. از همین رو شما باید برای پرداخت هزینه‌ها در این بخش هم برنامه‌ریزی دقیق و درستی داشته باشید.

کاریابی حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی برای کار در خارج

برای اینکه امروزه بتوانید در دنیای جدید حرفی برای گفتن داشته باشید، حتما باید از فرصت‌های نوین برای پیدا کردن کار استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند در این زمینه بسیار موثر باشند پس از آن‌ها غافل نشوید. در حال حاضر بسیاری از کارفرمایان در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. از همین رو شما می‌توانید با آن‌ها ارتباط بگیرید.

شبکه اجتماعی لینکدین بهترین فضا برای کاریابی آنلاین است. این بستر به شما فرصت می‌دهد تا با کارفرمایان در سراسر جهان ارتباط بگیرید. همچنین با استفاده از این بستر می‌توان ارسال رزومه را به‌شکل آنلاین انجام داد. بعد از اینکه کار مورد نظر خود را در کشورهای نظیر انگلستان پیدا کردید، باید مقدمه اخذ ویزای انگلستان یا کشور دیگر را فراهم نمایید.

موسسه مهاجرت صبا ویزا

با توجه به اینکه افراد زیادی برای مهاجرت کاری اقدام می‌کنند، باید شرایط لازم برای مهاجرت موفقیت‌آمیز آن‌ها فراهم شود. نداشتن اطلاعات کافی و عدم آشنایی با قوانین امکان مهاجرت کاری را بسیار سخت می‌کند. از همین رو بهترین کار ممکن ارتباط‌ گیری با یک موسسه مهاجرتی معتبر است. در این حالت اموری همچون اخذ ویزای کار کانادا به آسانی انجام خواهد شد. از همین رو موسسه مهاجرتی صبا ویزا به‌طور ویژه وارد عمل شده و بهترین مشاوره مهاجرتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در نتیجه اگر به دنبال آن هستید که یک مهاجرت کاری آسان را تجربه کنید، صباویزا شما را در این مسیر پرفراز و نشیب یاری می‌دهد. اخذ ویزا یکی از مهم‌ترین مراحلی است که هر کس باید آن را پشت سر بگذارد. خوشبختانه کارشناسان صباویزا با سال‌ها تجربه به شما کمک می‌کنند تا راحت‌ترین راه را برای اخذ ویزای کار ارمنستان یا سایر کشورها پیدا کنید. این مجموعه با انجام موفقیت‌آمیز صدها پرونده مهاجرتی آمادگی دارد تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

سخن پایانی

کار کردن در یک کشور خارجی نیازمند آماده‌سازی مقدمات فراوانی خواهد بود. مزایایی همچون درآمد ارزی و سطح بالای زندگی سبب شده است که بسیاری از افراد برای کار در کشورهای خارجی اقدام کنند. پروسه اخذ ویزای کاری در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. به همین علت برای مهاجرت آسان باید از موسسه مهاجرتی کمک بگیرید. در این مطلب تمامی موارد لازم برای کار در خارج را برای شما بیان کردیم. در صورتی که می‌خواهید بهترین خدمات را دریافت کنید، حتما با کارشناسان صباویزا تماس بگیرید. در این حالت تمامی راهنمایی‌های لازم برای یک مهاجرت آسان را تجربه خواهید کرد.

سوالات متداول

بهترین شغل‌ها برای کار کردن در خارج چیست؟

۱. گردشگری ۲. فناوری و تجارت ۳. خوداشتغالی ۴. مهندسی و ساخت‌وساز ۵. مراقبت‌های درمانی ۶. کارهای تخصصی فنی

بهترین کشورها برای کار کدام‌اند؟

۱. آلمان ۲. امارات ۳. کانادا ۴. ژاپن ۵. استرالیا ۶. قطر ۷. فرانسه

چطور در خارج کار پیدا کنم؟

۱. جستجوی حضوری ۲. سایت‌های کاریابی ۳. موسسات کاریابی ۴. شبکه‌های اجتماعی

چه شرایطی برای کار در خارج لازم است؟

داشتن بازه سنی لازم، مدرک تحصیلی، رزومه کاری و عدم سو پیشینه از مهم‌ترین شرایطی است که باید آن را فراهم کنید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید