لوگو صبا ویزا
ویزای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، جمهوری ایتالیا، در قلب دریای مدیترانه واقع شده …

ویزای توریستی هلند : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

به طور کلی هلند مقصدی عالی برای افرادی است که عاشق معماری و طبیعت هستند. شما…
تفریح در کنار تحصیل

ویزای توریستی نروژ : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

اگر قصد دارید تا 90 روز به نروژ سفر کنید، می‌توانید برای اخذ ویزای بازدید اقدام…
ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

اتریش یکی از کشور‌های اروپایی بسیار جذاب است که هم طبیعت شگرفی دارد و هم سازه‌های…
همه چیز درمورد مهاجرت

ویزای توریستی انگلستان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

برای اخذ ویزای توریستی انگلستان در ابتدا این چند نکته را فراموش نکنید : شما…
ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

ویزای توریستی استرالیا نوعی ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا به اتباع …

ویزای توریستی آمریکا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

عموما کسی که بخواهد به عنوان یک گردشگر از آمریکا بازدید کند و قصد مهاجرت به …

ویزای توریستی کانادا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

کانادا جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار جذاب و دیدنی‌ دارد. همچنین تفریحات…
ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

سیاست ویزا مجارستان شامل مقررات، قوانین و الزاماتی است که بر تمامی شهروندان…
ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

ترکیه با توجه به جاذبه‌های توریستی فراوان و بسیار زیبا، گردشگران بسیار زیادی…
ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

آیا می‌دانید در سال 2018 حدود 32 میلیون توریست به کشور یونان سفر کرده‌اید؟…
ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

یزای شینگن خفنلاند یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است. 73 درصد آن را جنگل‌ها …
ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

اسپانیا به دلایل متعددی یکی از بزرگترین کشورهای توریست خیز اروپا است، که …
ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

ایرانیان برای انجام سفرهای توریستی به سوئد نیاز به دریافت ویزای توریستی …
اخذ ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2023)

بسته به هدف شما از سفر به فرانسه، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که اعمال می‌شود.…

اگر شما قصد سفر یا اقامت به کشوری غیر از کشور محل سکونت و وطن خود دارید، باید پیش از ورود به کشور موردنظر نسبت به گرفتن ویزای آن کشور اقدام کنید. ویزای توریستی یکی از مهم‌ترین و شناخته‌‌شده‌ترین ویزاهایی است که توسط کشورهای مختلف صادر می‌شود. در واقع شما با اخذ این نوع ویزا اجازه ورود به کشورهای دیگر را دریافت می‌کنید.

به طور معمول ویزاها در انواع متفاوت و زمان‌های محدود ارائه می‌گردد. همچنین نوع ویزا و مدت آن بر اساس قوانین هر کشور متفاوت خواهد بود. ویزاهای توریستی معمولا کوتاه‌مدت هستند و افرادی که این ویزا را دارند معمولاً در بازه زمانی مشخصی می‌توانند یک‌بار به کشور مقصد وارد شوند و فرد در این مدت زمان برخی از اختیارات شهروندی مثل اجازه کار و تجارت یا تحصیل را نخواهد داشت.

 بعضی از کشورها همانند کشور کانادا ممکن است که ویزای توریستی‌شان اعتبار طولانی مدتی داشته و فرد بتواند چندین بار به کشور موردنظر ورود و خروج داشته باشد.

صدور ویزا از سمت سفارتخانه‌ها و کنسولگری کشورها ارائه می‌گردد و شما جهت گرفتن ویزای توریستی کشورهایی مثل استرالیا و کانادا شرایط خاصی مثل تمکن مالی و اطمینان دادن به مسئولین سفارت خانه جهت بازگشت مسافر به کشور مبدأ بسیار اهمیت دارد. برای رفع این حساسیت‌ها که موردتوجه بسیاری از سفارت خانه‌ها هست، شما باید از موارد مؤثر مثل ضمانت‌های بانکی، ارائه بلیت رفت و برگشت به سفارتخانه و دیگر موارد استفاده کنید.

 مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی

از جمله مدارک و اسناد موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی می‌توان به تکمیل فرم درخواست ویزا، گذرنامه معتبر، عکس، مدارک مالی و شغلی و بیمه مسافرتی اشاره کرد.

 تمامی مدارک گفته شده و اسناد باید بادقت جهت ارائه به سفارت‌خانه آماده شود چرا که این مدارک حاوی اطلاعاتی هستند که بر اساس آنها باید در مورد شما تصمیم به ارائه یا عدم ارائه ویزا گرفته شود. اگر شما تمامی مدارک را به صورت کامل و صحیح به سفارتخانه ارائه ندهید امکان دارد که درخواست شما را برای گرفتن ویزای توریستی رد شود و یا مدت زمان اخذ آن به تعویق بیفتد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است حتی پس از ارائه تمامی مدارک به صورت کامل و بدون نقص همچنان با درخواست ویزای شما موافقت نشود.

 به طور معمول کشورهای مختلف اسناد و مدارک متنوعی را درخواست می‌کنند؛ اما به شکل کلی اگر شما قصد دارید با یک تور به‌خصوص سفر کنید نامه شرکت یا خط مسافرتی که برنامه سفر را تأیید می‌کند برای ارائه به سفارت‌خانه کافی است. در واقع شما باید یک نسخه از تأییدیه شرکت مسافرتی با شماره مرجع و شماره تأیید ویزا را ارائه دهید. اگر هم قصد مسافرت شخصی را دارید باید تأیید هتل‌ها را از طرف شرکت مسافرتی به همراه شماره مرجع و شماره تأیید ویزا ارائه کنید.

در صورت شاغل بودن باید مدارکی شامل قرارداد استخدام، صورت‌حساب بانکی ۶ ماه گذشته، گواهی عدم اعتراض از طرف کارفرما و فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده در منبع حقوق را نیز به همراه سایر مدارک ارائه کنید.

در صورتی که خوداشتغال هستید باید مدارکی از جمله کپی از پروانه کسب‌وکار، بیانیه بانکی شرکت از ۶ ماه گذشته و بازده مالیات بر درآمد را نیز ارائه دهید.

در صورت محصل بودن لازم است مدارکی شامل اثبات ثبت‌نام، نامه تأیید از مدرسه یا دانشگاه را به کنسولگری تحویل دهید.

در صورتی که بازنشسته هستید باید مدارکی مانند بیانیه بازنشستگی ۶ ماه گذشته، درآمد منظم حاصل از اثبات دارایی ۶ ماه گذشته را به همراه داشته باشید.

 فرم درخواست امضا شده را باید با باقی مدارك شخصاً در سفارت‌خانه ارائه کنید.

 مراحل اخذ ویزای توریستی

مرحله اول برای اخذ ویزای توریستی به این شکل است که باید فرد فرم‌های درخواستی را به‌درستی پرکرده و ارائه کند. این فرم‌ها شامل اطلاعاتی مثل مشخصات فردی و دیگر موارد است.

مراحل دیگر دریافت ویزا شامل پرداخت هزینه‌های درخواست و انگشت‌نگاری می‌شود. در صورتی که فرد به شکل آنلاین ثبت‌نام کرده باشد باید هزینه‌ها را توسط کارت اعتباری پرداخته و در صورت ثبت‌نام به شکل حضوری باید هزینه‌ها را پیش از ثبت‌نام پرداخت کند و فیش واریزی را همراه مدارک دیگر ارائه کند.

 شما باید درخواست خود برای اخذ ویزای توریستی را ثبت کرده و منتظر پاسخ آن باشید. برای انجام این کار باید مدارک را به یکی از سفارت‌خانه‌ها ارائه کنید که این اسناد شامل داشتن پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، همراه با عکس، دعوت‌نامه از جانب شخصی یا سازمان در کشور موردنظر می‌شود. این مدارک اجباری بوده و شما باید مدارک تمکن مالی را هم به سفارت‌خانه تحویل دهید.

 ارائه‌کردن مدارک وابستگی فرد متقاضی به کشور خودش مثل اسناد دارایی، فیش حقوقی و موارد دیگر نیز ضرورت بسیاری دارد.

ویزای توریستی کانادا

کانادا از جمله کشورهایی با محیط ‌زیست بکر و پهناور است که جزء محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در بین کشورها محسوب می‌شود. این کشور هرساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران از سراسر جهان است، در نتیجه تقاضا برای بازدید از این کشور بسیار زیاد شده و فقط افرادی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند که مدارک قوی داشته باشند.

 یکی از شرایطی که جهت درخواست ویزای توریستی کانادا انجام می‌شود تست بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری است که در کشور کانادا صورت می‌پذیرد.  به‌خاطر عدم وجود سفارت این کشور در ایران افرادی که ایرانی هستند و قصد دریافت ویزای کانادا را دارند از طریق کشورهای همسایه آن باید نسبت به انجام مراحل انگشت‌نگاری اقدام کنند. اغلب متقاضیان به کشورهایی مثل ترکیه، ارمنستان و عمان برای انجام تست بیومتریک سفر می‌کنند که هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا ۱۰۰۰ دلار و هزینه انجام تست بیومتریک ۸۵ دلار است.

از جمله مهم‌ترین مزایای ویزای توریستی کانادا این است که متقاضی می‌تواند از نزدیک با الزامات زندگی در کانادا آشنا شده و به طور کاملاً آگاه برای اقامت داخلی در این کشور تصمیم بگیرد.

ویزای توریستی آلمان

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید آلمان جزء کشورهای منطقة شینگن است در نتیجه به اتباع ۶۲ کشور اجازه ورود برای مقاصد گردشگری بدون نیاز به دریافت ویزا را می‌دهد. ساکنان بیش از ۲۲ کشور می‌توانند در مدت‌زمان شش ماه بدون ویزا در کشور آلمان اقامت کنند؛ اما افرادی که تبعیت ایران را دارند برای ورود به این کشور نیازمند ویزای کوتاه‌مدت توریستی هستند. دقت کنید که اگر شما یک شهروند بیش از یک ملیت هستید شرایط ویزا به پاسپورتی که برای سفر انتخاب می‌کنید وابسته است.

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ جزء انواع ویزاهایی است که بیشترین متقاضی را در بین گردشگران دارد. افرادی که با هدف توریستی، دیدار اقوام یا بررسی این کشور برای مهاجرت به آن سفر می‌کنند، می‌توانند جهت اخذ ویزای توریستی نروژ اقدام کنند.

 همان‌طور که احتمالاً می‌دانید این کشور هم جزء کشورهای شینگن است و اگر بخواهید بین دو کشوری که در این حوزه نیستند سفر کنید امکان دارد نیاز باشد خط هوایی خود را تغییر دهد. یک مدل دیگری از ویزای توریستی این کشور وجود دارد که به آن ویزای کوتاه‌مدت می‌گویند. این ویزا این قابلیت را دارد که تا به مدت ۹۰ روز به شما امکان اقامت در کشور موردنظر را بدهد.

 بازة زمانی اقامت شما بر اساس نظر افسر سفارت ممکن است کم‌ و زیاد تعیین شود.  ویزای بلندمدت هم توسط افرادی که در آنجا اقامت دارند و شهروند این کشور هستند قابل دریافت است. این ویزا به افراد این امکان را می‌دهد تا بتوانند به مدت پنج سال به این کشور رفت‌و‌آمد کنند. دقت کنید که در هر بار ورود به کشور نروژ باید بعد از گذشت ۹۰ روز از آن خارج شده و دوباره به آن باز گردید.

ویزای توریستی هلند

جهت اخذ ویزای توریستی این کشور باید تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب بالا را ارائه کنید. شما با داشتن ویزای هلند می‌توانید در هر ۶ ماه تا ۹۰ روز در این کشور ساکن باشید. اگر شما دعوت‌نامه این کشور را داشته باشید شانستان برای گرفتن ویزای توریستی هلند بیشتر خواهد شد. هزینه اخذ ویزا توریستی این کشور ۴۰۰ یورو برآورد شده است که ۲۰۰ یورو بعد از گرفتن ویزا از فرد متقاضی گرفته خواهد شد.

 این هزینه به دلیل اقدامات و مراحلی مثل تعیین وقت سفارت، تکمیل‌کردن فرم ویزا، بیمه مسافرتی، رزرو بلیت رفت و برگشت و ارائه برنامه سفری گرفته خواهد شد. البته اگر شما فقط درخواست وقت سفارت را داشته باشید این هزینه به دو میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند.

ویزای توریستی انگلستان

افرادی که می‌خواهند جهت گرفتن ویزای توریستی انگلستان اقدام کنند حتماً باید برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده دعوت‌نامه را به همراه داشته باشند. اگر برای این دو نوع ویزا نامه نداشته باشید ویزای توریستی به شما داده نخواهد شد. همچنین اگر برای اخذ این ویزا هدفتان توریستی باشد تاریخچه سفر و منابع مالی شما بررسی خواهد شد. اگر تاریخچه سفرتان با منابع مالی مطابقت نداشته باشد درخواست ویزای شما رد می‌شود در نتیجه برای ویزای انگلستان باید حتماً دعوت‌نامه ارائه کنید.

ویزای توریستی ایتالیا

برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا تنها شرطی که وجود دارد تمکن مالی و گردش حساب بالا است. اشتباهی که اکثر متقاضیان برای گرفتن این ویزا می‌کنند این است که به یکباره مبلغی مانند ۲۰۰ میلیون تومان را برای افزایش تمکن مالی وارد حساب می‌کنند. این کار شما اشتباه است؛ زیرا گردش حساب بادقت بالا توسط افسران ویزا بررسی می‌گردد و در صورتی که متوجه نشوند این مقدار پول از کجا وارد حساب شما شده، درخواست ویزای شما را رد می‌کنند.

 البته اگر شما با یک معامله این مبلغ را وارد حساب خود کرده‌اید، باید سند خرید و فروش و معامله را با ترجمه رسمی به سفارتخانه ایتالیا ارائه کنید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید