لوگو صبا ویزا
اخذ ویزای توریستی فرانسه
24 اردیبهشت 1403

ویزای توریستی فرانسه : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

بسته به هدف شما از سفر به فرانسه، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که […]

ویزای توریست کانادا
12 اردیبهشت 1403

ویزای توریستی کانادا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

کانادا جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار جذاب و دیدنی‌ دارد. همچنین تفریحات…

ویزای توریستی آلمان 3
29 آبان 1402

ویزای توریستی آلمان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

آلمان واقع در قلب اروپا، یکی از مقاصد برتر برای بسیاری از مسافران جهان است.…

ویزای توریستی انگلستان
4 شهریور 1402

ویزای توریستی انگلستان

ویزای بازدید کننده یا توریستی نوعی مجوز محسوب می‌شود که مسافران باید برای…

ویزای ایتالیا
18 دی 1401

ویزای توریستی ایتالیا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، جمهوری ایتالیا، در قلب دریای مدیترانه واقع شده …

ویزای توریستی هلند : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

به طور کلی هلند مقصدی عالی برای افرادی است که عاشق معماری و طبیعت هستند. […]

تفریح در کنار تحصیل

ویزای توریستی نروژ : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

اگر قصد دارید تا 90 روز به نروژ سفر کنید، می‌توانید برای اخذ ویزای بازدید […]

کشور توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

اتریش یکی از کشور‌های اروپایی بسیار جذاب است که هم طبیعت شگرفی دارد و هم […]

ویزای توریستی استرالیا
16 دی 1401

ویزای توریستی استرالیا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

ویزای توریستی استرالیا نوعی ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا به اتباع …

15 دی 1401

ویزای توریستی آمریکا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

عموما کسی که بخواهد به عنوان یک گردشگر از آمریکا بازدید کند و قصد مهاجرت […]

ویزای توریستی مجارستان
8 دی 1401

ویزای توریستی مجارستان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

سیاست ویزا مجارستان شامل مقررات، قوانین و الزاماتی است که بر تمامی شهروندان…

ویزای توریستی ترکیه
5 دی 1401

ویزای توریستی ترکیه : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

ترکیه با توجه به جاذبه‌های توریستی فراوان و بسیار زیبا، گردشگران بسیار زیادی…

ویزای توریستی یونان
18 مهر 1401

ویزای توریستی یونان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

آیا می‌دانید در سال 2018 حدود 32 میلیون توریست به کشور یونان سفر کرده‌اید؟…

ویزای توریستی فنلاند
28 تیر 1401

ویزای توریستی فنلاند : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

یزای شینگن خفنلاند یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است. 73 درصد آن را جنگل‌ها …

ویزای توریستی اسپانیا
26 تیر 1401

ویزای توریستی اسپانیا : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

اسپانیا به دلایل متعددی یکی از بزرگترین کشورهای توریست خیز اروپا است، که …

ویزای توریستی

گردشگری بخشی جدایی ناپذیر از توسعه اقتصادی در سراسر جهان است. با این حال، اکثر افرادی که به کشورهای خارجی سفر می‌کنند باید برای ویزای توریستی اقدام کنند.

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی اسناد رسمی سفر است که برای بازدیدکنندگان خارجی برای مقاصد تفریحی صادر می‌شود. به عنوان مثال، اگر اهل ایران هستید و می‌خواهید از ایتالیا دیدن کنید، باید برای ویزای توریستی اقدام نمایید. هر کشوری سیاست ویزای خود را برای گردشگران تنظیم می‌کند و سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های مربوطه به شما کمک می‌کنند تا ویزا برای بازدیدهای کوتاه مدت دریافت کنید.

در واقع از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ویزاهای ارائه شده توسط کشورهای مختلف ویزای توریستی است. گرفتن این نوع ویزا به معنای داشتن یک مجوز برای ورود به کشورهای دیگر است.

ویزاهای توریستی کوتاه مدت هستند و افرادی که این ویزا را دارند معمولاً در بازه زمانی مشخصی می‌توانند یک‌بار به کشور مقصد وارد شوند. فرد در این مدت زمان برخی از اختیارات شهروندی مثل اجازه کار و تجارت یا تحصیل را نخواهد داشت.

بعضی از کشورها همانند کشور کانادا ممکن است که ویزای توریستی‌شان اعتبار طولانی مدتی داشته و فرد بتواند چندین بار به کشور موردنظر ورود و خروج داشته باشد.

ویزای توریستی

دستورالعمل ویزای توریستی

هنگامی که تحت ویزای توریستی به یک کشور خارجی سفر می‌کنید، باید قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

محبوب‌ترین ویزاهای توریستی

افراد زیادی تمایل به سفر به کشورهای مختلفی دارند که باید برای ورود به برخی از کشورها ویزای توریستی دریافت کنند. در ادامه به معرفی محبوب‌ترین ویزاهای توریستی می‌پردازیم.

محبوب‌ترین ویزاهای شینگن

کشورهای اروپایی در لیست برخی از جذاب‌ترین مقاصد جهان قرار دارند. با این حال، بسیاری از مسافران ممکن است برای بازدید از کشورهای اروپایی نیاز به درخواست ویزای شینگن داشته باشند. برخی از پر تقاضاترین ویزاهای توریستی اروپا عبارتند از:

آیا ویزای شینگن مانند ویزای توریستی است؟

ویزای شینگن بسیار شبیه به ویزای توریستی است. با این حال، برخلاف سایر ویزاهای سنتی، مجوز شینگن (ویزای C) به شما این امکان را می‌دهد که از هر کشوری در منطقه شینگن بازدید کنید، مشروط بر اینکه ویزای شما معتبر باشد.

چگونه برای ویزای توریستی اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای توریستی باید مراحل زیر را طی کنید:

شما باید سفارت یا کنسولگری کشور مقصد خود را در نزدیکی خود پیدا کنید که بتواند ویزا صادر کند – به خاطر داشته باشید که سفارت و کنسولگری یکسان نیستند. در هر صورت، هنگامی که دفتر ویزا را پیدا کردید، باید برای ارسال درخواست خود وقت بگیرید.

مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید

برای ارسال موفقیت‌آمیز درخواست ویزای توریستی، باید مدارک خود را آماده کنید. اگر مدارک شما فقط به زبان مادری شماست، باید طبق دستورالعمل کنسولگری آن‌ها را ترجمه کنید. به علاوه، برخی از اسناد مدنی مانند شناسنامه، گواهی ازدواج و غیره ممکن است به مهر آپوستیل نیاز داشته باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی

از جمله مدارک و اسناد موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی می‌توان به تکمیل فرم درخواست، گذرنامه معتبر، عکس، مدارک مالی و شغلی و بیمه مسافرتی اشاره کرد.

 تمامی مدارک گفته شده و اسناد باید با دقت جهت ارائه به سفارت‌خانه آماده شود. این مدارک حاوی اطلاعاتی هستند که باید در مورد شما تصمیم گرفته شود. اگر شما تمامی آن‌ها را به سفارتخانه ارائه ندهید امکان دارد که درخواست شما را برای گرفتن ویزای توریستی رد کنند. همچنین این موضوع که شما تمامی اسناد و مدارک را به طور کامل ارسال کنید ضمانتی برای گرفتن ویزا نخواهد بود.

 به طور معمول کشورهای مختلف اسناد و مدارک متنوعی را درخواست می‌کنند؛ اما به شکل کلی اگر شما قصد دارید با یک تور به خصوص سفر کنید نامه شرکت یا خط مسافرتی که برنامه سفر را تائید می‌کند برای ارائه به سفارت‌خانه کافی است. در واقع شما باید یک نسخه از تأییدیه شرکت مسافرتی با شماره مرجع و شماره تائید ویزا را ارائه دهید. اگر هم قصد مسافرت شخصی را دارید باید تائید هتل‌ها را از طرف شرکت مسافرتی به همراه شماره مرجع و شماره تائید ویزا را ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز افراد شاغل، محصول و…

در صورتی که شاغل هستید باید مدارکی شامل قرارداد استخدام، صورت‌حساب بانکی ۶ ماه گذشته، گواهی عدم اعتراض از طرف کارفرما و فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده در منبع حقوق را ارائه کنید.

فرم درخواست ویزای توریستی

هزینه ویزای توریستی مورد نیاز را پرداخت کنید

برای رسیدگی به درخواست شما، باید هزینه ویزای موردنیاز را بپردازید که مقدار آن بسته به مقصد شما متفاوت است. برخی از سفارت‌ها از شما می‌خواهند قبل از شرکت در مصاحبه ویزا، هزینه را پرداخت کنید، در حالی که برخی دیگر ممکن است در همان روز درخواست پرداخت کنند.

در مصاحبه ویزا شرکت کنید

پس از تهیه مدارک درخواستی خود می‌توانید در مصاحبه شرکت کنید. از شما سوالاتی در مورد سفرتان، دلایل بازدیدتان، برنامه‌هایتان و مدت‌زمان اقامتتان در کشور مقصد پرسیده می‌شود. مصاحبه الزامی است تا سفارت بتواند شما را ببیند که قصد اقامت بیشتر ندارید.

اخذ ویزای توریستی

 مراحل دریافت ویزای توریستی

مرحله اول برای اخذ ویزای توریستی به این شکل است که باید فرد فرم‌های درخواستی را به‌درستی پرکرده و ارائه کند. این فرم‌ها شامل اطلاعاتی مثل مشخصات فردی و دیگر موارد است. مراحل دیگر دریافت ویزا شامل پرداخت هزینه‌های درخواست و انگشت‌نگاری می‌شود.

 در صورتی که فرد به شکل آنلاین ثبت‌نام کرده باشد باید هزینه‌ها را توسط کارت اعتباری پرداخته و در صورت ثبت‌نام به شکل حضوری باید هزینه‌ها را پیش از ثبت‌نام پرداخت کند و فیش واریزی را همراه مدارک دیگر ارائه کند. شما باید درخواست را برای اخذ ویزای توریستی ثبت کرده و منتظر پاسخ آن باشید.

 برای انجام این کار باید مدارک را به یکی از سفارت‌خانه‌ها ارائه کرده که این اسناد شامل داشتن پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار، همراه با عکس، دعوت‌نامه از جانب شخصی یا سازمان در کشور موردنظر می‌شود. این مدارک اجباری بوده و شما باید مدارک تمکن مالی را هم به سفارت‌خانه تحویل دهید. ارائه کردن مدارک وابستگی فرد متقاضی به کشور خودش مثل اسناد دارایی فیش حقوقی و موارد دیگر ضرورت بسیاری دارد.

مدت زمان ویزای توریستی چقدر است؟

ویزای توریستی معمولاً 30 روزه صادر می‌شود. با این حال، برخی از کشورها ممکن است ویزای توریستی را برای یک سال با ورودی‌های متعدد صادر کنند – با این حال، شما  فقط 30 روز مجاز به اقامت در هر ورود هستید.

مدت زمان دریافت ویزای توریستی چقدر است؟

درخواست ویزای توریستی معمولاً ظرف دو هفته بررسی می‌شود. اما، زمان پردازش ممکن است کمتر یا بیشتر از دو هفته طول بکشد – این به محل اقامت شما، فصل و حجم کاری سفارت بستگی دارد.

آیا می‌توانید ویزای توریستی را تمدید کنید؟

در بیشتر موارد، نمی‌توانید ویزای توریستی را تمدید کنید، مگر اینکه یکی از موارد زیر در مورد شما صدق کند:

چند بار می‌توانم برای ویزای توریستی اقدام کنم؟

معمولاً محدودیتی برای تعداد دفعات درخواست ویزای توریستی وجود ندارد و تا زمانی که شرایط لازم را داشته باشید و دستورالعمل‌های ویزای قبلی خود را رعایت کرده باشید، می‌توانید برای ویزای توریستی برای چندمین بار اقدام کنید.

دلایل رد ویزای توریستی

درخواست ویزای توریستی شما ممکن است به هر یک از دلایل زیر رد شود:

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

کانادا جزو کشورهایی با محیط زیست بکر و پهناور است که جزو محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در بین کشورها محسوب می‌شود.  این کشور وسیع و مهاجرپذیر هرساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران از سراسر جهان است که در نتیجه تقاضا از سراسر جهان، بسیار بیشتر شده و فقط افرادی می‌توانند این ویزا را دریافت کنند که مدارک قوی را دارا باشند.

هرساله کانادا پذیرای نزدیک به 50 میلیون نفر از کشورهای مختلف است. شما می‌توانید به‌عنوان یک توریست، برای دیدن خانواده و دوستان، یا برای انجام تجارت از کانادا دیدن کنید. چه قصد دارید برای چند روز یا چند ماه به کانادا سفر کنید، باید برخی از شرایط مهم مهاجرت را رعایت کنید.

دلایل زیادی برای بازدید از کانادا وجود دارد: با داشتن 16 مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو، بعید است که به کشوری زیباتر یا متنوع‌تر  از این کشور فکر کنید. اواخر سال گذشته، Lonely Planet فهرست‌های «بهترین‌های سفر» خود را برای سال 2017 منتشر کرد. و در صدر فهرست «10 کشور برتر» – کانادا به‌عنوان کشور شماره 1 برای بازدید امسال انتخاب شد. شما می‌توانید به‌عنوان توریست به کانادا سفر کنید اما در طول اقامت خود، به پول کافی برای حمایت از خود و همه افرادی که در درخواست شما هستند نیاز دارید.

برای سفر به کانادا نیاز به ویزای توریستی است

بیشتر مسافران برای پرواز یا عبور از فرودگاه کانادا نیاز به درخواست ویزای توریستی یا مجوز سفر الکترونیکی eTA دارند. کانادا طیف وسیعی از ویزاها را دارد که به شما امکان می‌دهد برای تعطیلات یا دیدار دوستان و خانواده خود  به این کشور سفر کنید، و همچنین ویزاهای ویژه‌ای دارد که فعالیت‌های دیگری مانند تحصیل کوتاه مدت یا تجارت را امکان‌پذیر می‌کند.

شما باید نشان دهید که یک توریست یا بازدید کننده واقعی هستید و قصد دارید در پایان اقامت خود کانادا را ترک کنید. علاوه بر برآورده کردن شرایط واجد شرایط بودن برای مقوله اقامت موقت، متقاضیان به ویزا یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) نیاز دارند. اکثر بازدیدکنندگان از کانادا ممکن است در هر ورودی تا 6 ماه از این کشور بازدید کنند. بازدیدکنندگانی که مایل به اقامت طولانی‌تر هستند باید درخواست تمدید کنند.

مراحل انگشت‌نگاری برای دریافت ویزای توریستی کانادا

یکی از شرایطی که جهت درخواست ویزای کانادا انجام می‌شود تست بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری است که در کشور کانادا صورت می‌پذیرد. به ‌خاطر عدم وجود سفارت این کشور در ایران افرادی که ایرانی هستند و قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارند از طریق کشورهای همسایه آن باید نسبت به انجام مراحل انگشت‌نگاری اقدام کنند. به همین دلیل اغلب متقاضیان  سفر به کانادا، به کشورهای همسایه مثل ترکیه، ارمنستان و عمان برای انجام تست بیومتریک سفر می‌کنند.

 هزینه دریافت ویزای توریستی کانادا ۱۰۰۰ دلار و هزینه انجام تست بیومتریک ۸۵ دلار است. ازجمله مهم‌ترین مزایای ویزای توریستی کانادا این است که متقاضی می‌تواند از نزدیک با الزامات زندگی در کانادا آشنا شده و به طور کاملاً آگاه برای اقامت داخلی در این کشور تصمیم بگیرد.

جزئیات ویزای توریستی از کانادا

ویزای توریستی کانادا یک درخواست روادید ساده است که به شما این امکان را می‌دهد که برای مدت حداکثر 6 ماه از کانادا بازدید کنید. ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود دو نوع ویزای کانادا هستند که در کانادا موجود است. اتباع خارجی تنها یک بار می‌توانند با ویزای یکبار ورود وارد کانادا شوند. ویزای چند بار ورود به دارنده آن اجازه می‌دهد تا زمانی که ویزا معتبر است، هرچند وقت یکبار که می‌خواهد برای بازدید به کشور کانادا وارد و خارج شوند.  شما مجبور نیستید نوع ویزای توریستی را برای درخواست انتخاب کنید. همه متقاضیان به طور خودکار برای ویزای چند بار ورود در نظر گرفته می‌شوند و ویزای یکبار ورود تنها در شرایط استثنایی اعطا می‌شود.

ویزای توریستی چند بار ورود به دارنده این امکان را می‌دهد که تا زمانی که ویزا معتبر است، هرچند بار که مایل است به مدت شش ماه از کانادا بازدید کند.

نکات کلیدی در مورد این ویزا عبارت‌اند از:

الزامات واجد شرایط بودن دریافت ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

فرآیند ویزای توریستی کانادا مستلزم رعایت معیارهای زیر است:

نحوه ارسال درخواست ویزای کانادا

متقاضیانی که برای ورود به کانادا به ویزای توریستی نیاز دارند، می‌توانند درخواست خود را به‌صورت آنلاین، کاغذی یا حضوری در مرکز درخواست ویزا ارسال کنند. اگر به‌عنوان خانواده سفر می‌کنید، هر یک از اعضای خانواده، ازجمله کودکان زیر 18 سال، باید درخواست جداگانه‌ای را پر کنند. با این حال، می‌توانید همه برنامه‌ها را یکجا ارسال کنید. بسته به کشور تابعیت خود، از متقاضیان ویزای کانادا ممکن است خواسته شود که اطلاعات بیومتریک را در درخواست خود لحاظ کنند.

هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا، باید یک نامه پوششی نیز ارائه دهید، که یکی از اجزای مهم درخواست است. عناصر زیر باید گنجانده شوند:

معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای توریستی کانادا

فرآیند ویزای توریستی کانادا مستلزم رعایت معیارهای زیر است:

مزایای دریافت ویزای توریستی کانادا

شکی نیست که کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد جهان است. از شهرها گرفته تا مناظر طبیعی، فعالیت‌ها و غذاهای راحت و هزاران دلیل مختلف، کانادا برای بسیاری در سراسر دنیا مقصد برتر است. تاریخ و فرهنگ این کشور وسیع، فضایی به آن می‌دهد که در هیچ جای دیگری نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید، و ما تضمین می‌کنیم که در اولین سفری که به این کشور خواهید داشت، پس از پایان تعطیلات خود در کانادا دوباره  به فکر برنامه‌ریزی برای بازگشت دوباره خواهید بود.

اگر به فکر این هستید که برای دریافت ویزای توریستی کانادا برای چه فصلی اقدام کنید باید بگوییم که زمستان و تابستان در این کشور هر دو به یک اندازه خیره کننده هستند. بیشترین زمان برای گردشگران در کانادا عموماً در گرمای تابستان، جولای تا آگوست است که باعث می‌شود بدون توجه به زمان سال از تعطیلات لذت ببرید.

زمستان برفی کانادا

در زمستان، کانادا میزبان برف، ورزش‌های کوهستانی، چشمه‌های آب گرم با مناظر فوق‌العاده و برخی از موجودات باشکوه است. چه بخواهید به یک اقامتگاه یا استراحت‌گاه اسکی بروید و تمام تعطیلات خود را در کوهستان بمانید یا در میان برف‌ها برای دیدن خرس‌های قطبی در چرچیل سفر کنید، در زمستان‌های کانادا کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

تابستان‌های خنک و جذاب کانادا

در تابستان، مناظر به همان اندازه خیره کننده و فعالیت‌های عالی وجود دارد. قایق‌رانی، کایاک سواری، پیاده‌روی، تماشای نهنگ و البته شهرها و دریاچه‌ها به همان اندازه مناظر شگفت‌انگیز در زمستان هستند. همچنین جزیره عالی ونکوور با سواحل دوست داشتنی برای استراحت در تابستان وجود دارد. مهم نیست در چه فصلی از سال به کانادا می‌روید، بدون شک اوقات فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.

از رشته‌کوه‌های راکی کانادا و پارک استانی دایناسور گرفته تا مسیر کاربوت و پارک‌های ملی زیبای کبک، طبیعت در کانادا دیدنی است.

از آنجایی که بسیاری از طبیعت در کانادا دست نخورده یا خالی از سکنه است، آن را به یک فرار شگفت‌انگیز برای مسافران ماجراجو تبدیل می‌کند. چه بخواهید در کوه‌ها پیاده گردی کنید، در کنار برخی از دریاچه‌های زیبا مانند دریاچه لوئیز در هملت یا دریاچه مورین در آلبرتا کمپینگ کنید، یا تمام مناظر را در سفرهای ریلی عالی مانند سفرهای کوه‌نورد معروف راکی تماشا کنید.

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ

نروژ کشوری در بخش شمالی اروپاست که به دلیل برخورداری از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری متعدد چون طبیعت زیبا، انواع مختلف موزه‌ها که موضوعات مختلفی چون وایکینگ‌ها تا دریانوردی را پوشش می‌دهد مقصد خوبی برای علاقه‌مندان به سفر به کشورهای مختلف است. برای سفر گردشی به این کشور بایستی اقدام به اخذ ویزای توریستی نروژ نمایید از این‌ رو آگاهی از شرایط اخذ این ویزا برای علاقه‌مندان به این کشور بسیار حائز اهمیت است. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی این کشور که با نام ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود آشنا شوید.

مختصری درباره کشور نروژ

نروژ از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل نرخ پایین جرائم ازجمله امن‌ترین کشورهای دنیا شناخته شده و به دلیل حق دسترسی آزاد و بدون پرداخت هزینه‌ی افراد به پارک‌های ملی و بسیاری از مناطق دیگر و بسیاری از ویژگی‌های دیگر این کشور به یکی از مقاصد گردشگری مناسب برای توریست‌ها تبدیل شده است. ازجمله ویژگی‌های جالب این کشور شرایط آب ‌و هوایی آن است و با وجود بزرگ نبودن وسعت آن شما شاهد انواع مختلف شرایط آب ‌و هوایی در این کشور از جمله آب ‌و هوای گرم و سواحل زیبای جنوب و شرایط قطبی شمال آن هستید.

اسلو پایتخت ملی این کشور است و تقریباً 50 درصد از ساکنان نروژ در اسلو و اطراف آن زندگی می‌کنند. در طول قرن بیستم، این کشور به‌عنوان یک کشور صنعتی برجسته مطرح شده است و امروزه نروژ یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را همراه با یک سیستم جامع رفاه اجتماعی ارائه می‌دهد. طبق آمار رسمی، جمعیت نروژ از سال 1950 تاکنون 2.1 میلیون نفر افزایش یافته است و در حال حاضر به 5.4 میلیون نفر رسیده است.

ازجمله مقاصد گردشگری برجسته در نروژ می‌توان موارد زیر را نام برد:

این مقاصد گردشگری پر از جذابیت کشور نروژ را به یکی از مکان‌های پرطرفدار برای بازدید و گذراندن تعطیلات تبدیل کرده است.

چندین نکته درباره اخذ ویزای توریستی نروژ

برای بازدید از نروژ به ویزای کوتاه مدت نیاز دارید که 90 روز اعتبار دارد. این ویزای کوتاه مدت به ویزای شینگن نیز معروف است. حتماً می‌دانید که ویزای شینگن در تمام کشورهای اروپایی که بخشی از معاهده شینگن هستند معتبر است و نروژ یکی از کشورهای تحت معاهده شینگن است که شما عزیزان می‌توانید با ویزای شینگن به نروژ و تمامی 26 کشور شینگن دیگر سفر کرده و در آن‌ها اقامت داشته باشید، البته این نکته را در نظر داشته باشید که با اخذ ویزای توریستی نروژ شما مجاز به تحصیل و یا کار در این کشور نخواهید بود.

 در صورت الزام برای اقامت طولانی مدت در این کشور بایستی دلایل قانع کننده‌ای را ارائه داده و اثبات کنید که در یک موقعیت غیرقابل پیش‌بینی قرار گرفته‌اید و مجبور به ماندن در نروژ بیش از بازه زمانی تعیین شده هستید. از دیگر نکات مهم در خصوص ویزای توریستی نروژ این است که در صورت تمایل به ورود و خروج چندباره به حوزه شینگن باید در فرم درخواست ویزای خود آن را قید کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی و یا ویزای شینگن نروژ چیست؟

مراحل درخواست ویزای شینگن نروژ به‌صورت گام به گام

شما عزیزان برای اخذ ویزای توریستی نروژ بایستی تمامی مراحل زیر را به صورت گام به گام طی نمایید:

مرحله اول: جمع‌آوری اسناد و مدارک مورد نیاز برای برنامه سفر

قبل از هر نوع اقدامی برای اخذ ویزای توریستی بایستی به طور کامل از آماده بودن تمامی اسناد و مدارک ذکر شده در مطلب بالا آگاهی داشته باشید. محض اطمینان در هر مرحله از آماده‌سازی اسناد و مدارک یک کپی از این فرم‌ها یا مدارک را تهیه کرده و نزد خود داشته باشید تا در صورت لزوم یک نسخه پشتیبان داشته باشید.

مرحله دوم: چک لیست را چاپ، تکمیل و امضا کنید

قبل از شروع فرآیند درخواست، باید چک لیست را تکمیل کنید. این چک لیست همچنین یک نمای کلی از تمام مدارکی که هنگام درخواست ویزای توریستی نروژ به آن نیاز دارید را ارائه می‌دهد. مطمئن شوید که آن را پرینت گرفته، تکمیل کرده و سپس امضا کنید. این یک سند مهم است که باید پس از ارسال درخواست همراه شما باشد.

مرحله سوم: فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید

اگر قبلاً اقدام به تکمیل فرم درخواست ویزا نکرده‌اید ابتدا بایستی در پورتال آنلاین ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام در پورتال UDI، باید بر روی بخش “Want to Apply” کلیک کنید، در این مرحله از شما خواسته می‌شود که اطلاعات شخصی، اطلاعات سفر، هزینه‌های سفر و غیره را در این بخش ارائه دهید. به محض اینکه فرم درخواست آنلاین خود را تکمیل کردید، باید قبل از ارسال، از طریق یک درگاه امن پرداخت را انجام دهید. سپس ایمیلی دریافت خواهید کرد که تائید می‌کند هزینه درخواست ویزای خود را با موفقیت پرداخت کرده‌اید.

مرحله چهارم: یک قرار ملاقات برای ویزا تعیین کنید

پس از ارسال درخواست خود از طریق پورتال ویزای آنلاین UDI نروژ، احتمالاً از شما خواسته می‌شود که یک قرار ملاقات برای مصاحبه در سفارت یا کنسولگری نروژ تعیین کنید.

مرحله پنجم: در قرار ملاقات ویزای خود شرکت کنید

شما با حضور در کنسولگری نروژ یک قرار ملاقات حضوری کوتاه با یکی از مقامات کنسولگری/سفارت نروژ خواهد داشت. یکی از مزایای شرکت در این جلسه این است که در این مرحله در صورتی که قبلاً درخواست خود را به پورتال ویزای آنلاین UDI نروژ ارسال نکرده‌اید، این فرصت را خواهید داشت که درخواست خود را در طول مصاحبه ارسال کنید. در طول این مصاحبه، مدارک موردنیاز را نیز همانطور که قبلاً ذکر شد ارائه خواهید کرد. بعد از ارسال تمامی مدارک مورد نیاز، کارمند سفارت نروژ سوالاتی را در خصوص سفر شما، برنامه و هدفتان از سفر به این کشور خواهد پرسید.

مرحله ششم: منتظر بمانید تا ویزای شما پردازش شود

اگر تا این مرحله به خوبی پیش رفته‌اید حال می‌توانید نفسی راحت کشیده و خود را برای یک سفر زیبا و جذاب به نروژ آماده کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد، زمان پردازش حدود 15 روز کاری خواهد بود. پس از پردازش ویزای شما، مقامات از طریق ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی (بسته به روش تماسی که انتخاب کرده‌اید) به شما در رابطه با وضعیت درخواست ویزای توریستی نروژ شما اطلاع می‌دهند.

مرحله هفتم: ویزای توریستی نروژ خود را دریافت کنید

در این مرحله شما تائیدیه‌ای دریافت می‌کنید که نشان می‌دهد درخواست ویزای توریستی نروژ شما بررسی، پردازش و تائید شده است. اکنون می‌توانید برای دریافت ویزای شینگن نروژ خود به مرکز درخواست ویزا، سفارت نروژ یا کنسولگری مراجعه کنید.

آیا برای اخذ ویزای توریستی نروژ برای افراد زیر سن قانونی مدارک خاصی مورد نیاز است؟

هنگام درخواست ویزای شینگن یا ویزای توریستی نروژ برای افراد زیر سن قانونی، باید چند مدرک اضافی را در کنار مدارک استاندارد مورد نیاز به سفارت ارائه دهید که شامل موارد زیر می‎گردد:

هزینه درخواست ویزای شینگن نروژ چقدر است؟

 هزینه موردنیاز برای درخواست ویزای توریستی و یا ویزای شینگن نروژ برای بزرگسالان 80 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال 40 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

چه زمانی می‌توانم برای ویزای شینگن نروژ اقدام کنم؟

بهتر است حداقل 15 روز و حداکثر از سه ماه قبل از سفر خود اقدام به درخواست ویزای توریستی نروژ نمایید در این مدت زمان درخواست شما از سوی سفارت نروژ در ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد ولی گاها نیاز است که شرایط تبعه برخی از کشورها از سوی سایر کشورهای حوزه شینگن نیز مورد بررسی قرار گیرند که در این صورت همین پروسه نیز 8 روز دیگر به طول خواهد انجامید. توصیه‌ای که به شما داریم این است که قبل از صدور ویزای خود اقدام به خرید بلیط ننموده و هزینه اقامت خود را پرداخت نکنید چرا که به هر دلیلی ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود.

آیا احتمال ریجکت شدن ویزای توریستی نروژ وجود دارد؟

بله، گاها بنا به دلایلی که در زیر ذکر خواهیم کرد امکان رد ویزای توریستی نروژ از سوی سفارت این کشور وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکتی این ویزا قانع نشدن افسر ویزا از توضیحات و دلایل سفر و اقامت شما به این کشور است پس حتماً بایستی اهداف و دلایل خود از سفر به نروژ را به طور صریح و واضح بیان و افسر را کاملاً قانع نمایید.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان

جمهوری فدرال آلمان در قلمرو وسیعی واقع شده است که در اروپای غربی و مرکزی امتداد دارد. این کشور با دریای شمال و دریای بالتیک همسایه است. مرزهای جنوبی آلمان شامل سوئیس، فرانسه و اتریش است، در حالی که بخش‌های غربی نزدیک به هلند، بلژیک و لوکزامبورگ است. کشورهای اروپای شرقی جمهوری چک و لهستان در فاصله کوتاهی از آلمان قرار دارند. آلمان که در قلب اروپا واقع شده است، در واقع یک مقصد عالی برای سفر برای کاوش در منطقه وسیع‌تر با سهولت بسیار است. علاوه بر این، مناظر خیره کننده این کشور و همچنین مناطق شهری شلوغ، آن را به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل کرده است.

آیا برای سفر به آلمان به ویزا نیاز دارم؟

جمهوری فدرال آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است؛ بنابراین مقررات ویزای آلمان به طور گسترده برای شهروندان اتحادیه اروپا  و غیر اتحادیه اروپا طبقه‌بندی می‌شود. در حالی که اتباع کشورهای اتحادیه اروپا / EEA / EFTA از شرایط ویزا معاف هستند.

انواع ویزای آلمان

ویزای شینگن آلمان (ویزای دسته C، برای بازدیدهای کوتاه مدت)

منطقه شینگن به منطقه سفر آزاد اطلاق می‌شود که توسط اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ایجاد شده است که در آن آزادی رفت‌وآمد اعطا شده است. ویزای شینگن به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا برای مقاصد گردشگری یا تجاری تا 90 روز در منطقه شینگن سفر کنند.

بنابراین، مسافرانی که مایل به سفر به آلمان برای سفرهای تجاری یا توریستی هستند، موظفند ویزای شینگن را برای اقامت تا 90 روز در مدت 180 روز دریافت کنند. ویزای شینگن امکان جابجایی آزادانه افراد را در داخل مرزهای رسمی کشورهای عضو که در منطقه شینگن قرار دارند، می‌دهد. ویزای توریستی آلمان به شهروندان کشورهای ثالث اعطا می‌شود که به دنبال سفر به کشورهای شنگن برای تفریح و اقامت بیش از 90 روز هستند.

شرایط عمومی برای درخواست ویزای آلمان

مروری بر الزامات ویزای توریستی آلمان و روش‌های درخواست برای دسته‌های خاص در زیر توضیح داده شده است. به طور کلی، متقاضیان باید درخواست‌های خود را شامل مدارک درخواستی به نمایندگی دیپلماتیک آلمان یا مراکز مجاز درخواست ویزا ارسال کنند. لطفاً به خاطر داشته باشید که مدارک لازم ممکن است بسته به مدت اقامت شما متفاوت باشد. اقامت‌های کوتاه‌مدت در رده C قوانین ویزای شینگن گنجانده شده است.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی و یا ویزای شینگن آلمان چیست؟

قوانین  اخذ ویزای توریستی آلمان

آیا می‌توانم  ویزای توریستی چند بار ورود آلمان را دریافت کنم؟

شما می‌توانید درخواست خود را برای ویزای توریستی چند بار ورود بر اساس تعداد دفعات سفر خود به منطقه شینگن در فرم درخواست ذکر کنید. با این حال، از شما خواسته می‌شود که دلایل خود را ثابت کنید و مدارکی دال بر سفرهای مکرر خود ارائه دهید.

آیا ممکن است ویزای آلمان من ریجکت شود؟

بله، ممکن است درخواست شما به دلایل خاصی رد شود. در این صورت معمولاً دلایل به متقاضی اطلاع داده می‌شود.

دریافت ویزای توریستی آلمان چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی ممکن است بین 2 تا 10 روز کاری طول بکشد تا یک مأموریت دیپلماتیک درخواست شما برای ویزای توریستی کوتاه مدت را صادر کند. با این حال، آن‌ها حق درخواست اسناد اضافی را حفظ می‌کنند. به خاطر داشته باشید که پردازش برنامه‌ها بسته به حجم درخواست‌ها ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا ملیت قبلی من برای گرفتن ویزای آلمان مهم است؟

تابعیت شما شرط اولیه برای صدور ویزای شما نخواهد بود، مشروط بر اینکه تمام مدارک لازم برای اثبات هدف و جزئیات سفر خود را ارائه دهید.

چرا باید از آلمان بازدید کرد؟

سفر به آلمان برای هر مسافر بین‌المللی که در جستجوی مناظر و معماری خیره کننده، مناظر به سبک افسانه‌ای، غذاهای خوشمزه و جشنواره‌های بی‌پایان است، ضروری است.

قلعه‌ها، تاریخ غنی، شهرهای مدرن و جذابیت دنیای قدیم – این آلمان است، و اگر قصد دارید به‌زودی به اروپا سفر کنید و به دنبال دریافت ویزای توریستی آلمان هستید، باید خودتان آن‌ها را با چشم ببینید. ساختمان‌های تاریخی و معماری شگفت‌انگیز یکی از جاذبه‌های مهم برای بازدیدکنندگان در آلمان است. در این کشور، قلعه‌ها و دژهای قدیمی باشکوهی را در سراسر کشور، کلبه‌های نیمه چوبی باواریا در جنوب و کلیساها و خانه‌های آجری به سبک گوتیک در شمال خواهید دید.

در آلمان به دنبال تأثیرات سبک‌های معماری رومنسک، باروک، گوتیک، باهاوس، رنسانس و مدرنیسم باشید – همه این سبک‌ها را در این کشور خواهید یافت. آلمان دارای تاریخ طولانی با موزه‌ها، بناهای دیدنی و هنری است که داستان‌های گذشته خود را بازگو می‌کند. علاقه‌مندان به تاریخ مدیون دیدار از آلمان هستند که از قرون وسطی تحت حکومت شارلمانی تا به امروز در مرکز رویدادهای جهانی و جنگ‌ها بوده است.

تاریخ قابل تحسین آلمان

از جنگ‌های ناپلئون در اوایل قرن نوزدهم، ویرانی جهانی جنگ جهانی اول و دوم، ساخت و تخریب دیوار برلین، تاریخ طولانی آلمان را جذاب و قابل تأمل خواهید دید.

51 میراث جهانی یونسکو در این کشور تاریخی وجود دارد (48 مکان فرهنگی، 3 سایت طبیعی) که می‌توانید در طول بازدید خود از آن‌ها دیدن کنید. در چند موزه تاریخی  مملو از میلیون‌ها مصنوعات، اشیاء و آثار هنری معنادار از تاریخ غنی و باستانی آلمان باشید.

موزه‌هایی را در اینجا خواهید دید که در زمینه فرهنگ و هنر، رویدادهای تاریخی، و حتی برندهای لوکس و قدیمی مانند مرسدس بنز و بی‌ام‌و تخصص دارند. اما سفر به آلمان نباید غرق در تاریخ باشد زیرا آلمان مدرن مملو از مناظر و فروشگاه‌های باورنکردنی، مناظر باشکوه، غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه و شهرهای شلوغی است که حتی باتجربه‌ترین مسافران را هم ذوق‌زده می‌کند.

ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند

کشور هلند یکی از آن کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای سفر دارد. زیبایی‌ها و جاذبه‌های توریستی این کشور به قدری است که همه ساله افراد زیادی خواهان سفر به این کشور هستند. بیشتر مردم، هلندی‌ها را به خاطر گل‌ها و آسیاب‌های بادی‌شان می‌شناسند. اما آیا می‌دانستید هلندی‌ها نیز سواحل بی‌پایان شگفت‌انگیزی در جزایر شمالی خود دارند؟ و اینکه جنگل‌های آن‌ها در نوع خود بی‌نظیر است؟ گل‌ها، آسیاب‌های بادی، معماری، سواحل و حتی آسمان شب این کشور در نوع خود بی‌نظیر است.

 اما سفر به کشورهای خارجی نیازمند مدارکی است که برای تهیه برخی از آن‌ها نیازمند زمان هستیم. یکی از این مدارک، ویزای توریستی هلند است. به طور کلی نیاز یا عدم نیاز به ویزا به عوامل مختلفی نظیر هدف از سفر، مدت اقامت و ملیت شما بستگی دارد. در این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

ویزای توریستی هلند چیست؟

برای سفر به کشور هلند به یک اجازه ورود نیاز دارید. این اجازه ورود در قالب ویزای توریستی هلند به شما اعطا می‌شود. برای این کار شما باید ویزای توریستی کوتاه مدت را دریافت کنید. ویزای توریستی کوتاه مدت هلند برای یک دوره سه ماهه تا ۶ ماهه است. در صورت دریافت این ویزا می‌توانید در هلند و یا هرکدام از کشورهای منطقه شینگن برای این مدت معلوم اقامت داشته باشید. حتی اگر یکی از اقوام یا دوستان شما نیز در کشور هلند اقامت داشته باشند، باز هم باید برای ویزای توریستی اقدام کنید.

مراحل دریافت ویزای توریستی هلند

برای دریافت ویزای توریستی هلند باید یک سری مراحل را طی کنید. در درجه اول شما باید بدانید که آیا برای سفر خود به هلند نیاز به ویزای توریستی دارید یا نوع دیگری از ویزا. همچنین خوب است که در بهترین زمان برای درخواست ویزا اقدام کنید. اقدام در زمان طلایی و درست می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند. سپس در مرحله بعد نوبت به پیدا کردن محل ارسال درخواست می‌رسد.

پس از آن شما باید قرار ملاقات را رزرو کنید. زیرا برای دریافت ویزای بسیاری از کشورها لازم است شما یک ملاقات حضوری در سفارت کشور مربوطه داشته باشید. تمامی اسناد و مدارک را باید تکمیل کرده و سپس در مصاحبه شرکت کنید. برای درخواست ویزا باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید. بهتر است قبل از روز مصاحبه از تمامی هزینه‌ها آگاه باشید تا روند درخواستتان سریع‌تر پیش برود.

نکته مهمی که در این بین وجود دارد، الزام یا عدم الزام به دریافت ویزا برای برخی از کشورها است. زیرا شهروندان اتحادیه اروپا، کشورهای حوزه شینگن یا سوئیس برای سفر به هلند نیاز به ویزای مخصوص هلند ندارند. این افراد می‌توانند آزادانه و بدون ویزا به این کشور سفر کنند. اما اتباع برخی از کشورها مجبور هستند که حتماً ویزای مختص هلند را دریافت نمایند. البته به غیر از کشورهایی که قبلاً ذکر شد چند کشور دیگر نیز از دریافت ویزای توریستی هلند معاف هستند.

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی هلند چه زمانی است؟

اقدام به درخواست ویزای توریستی هلند در بهترین زمان خود امری ضروری است. این کار موجب می‌شود که بدون عجله و با دقت بتوانید تمامی مراحل را به درستی طی کنید. معمولاً بهترین زمان برای درخواست ویزا بین سه ماه تا ۱۵ روز کاری قبل از سفر است. یعنی شما بهتر است زودتر از سه ماه قبل از سفر اقدام نکنید. همچنین ۱۵ روز قبل از سفر نیز دیرترین زمانی است که می‌توانید برای درخواست ویزا اقدام کنید. به طور کلی پیشنهاد می‌شود که حداقل سه هفته قبل از سفر درخواست خود را ثبت نمایید.

چگونه محل ارسال درخواست را پیدا کنیم؟

درخواست ویزای توریستی هلند باید در سفارت کشور هلند باشد. معمولاً بسیاری از کشورها در کشورهای دیگر یک سفارتخانه دارند. اما اگر هلند در کشور مبدأ شما سفارتخانه‌ای ندارد می‌توانید درخواست خود را به سفارت کشور دیگری بدهید. اما دقت داشته باشید که این کشور حتماً باید عضو منطقه شینگن باشد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی هلند

برای درخواست ویزای توریستی هلند به ارائه مدارکی نیاز دارید. این مدارک شامل مواردی هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. شما در درجه اول باید فرم درخواست ویزای توریستی هلند را پرکرده و با امضا آماده تحویل کنید. دو قطعه عکس که بر اساس قوانین مدارک شینگن است باید تهیه نمایید. اگر قبلاً ویزایی داشته‌اید، کپی آن را با تمامی مهرهای ورود و خروج باید ارائه دهید.

مدارک شناسایی

مدرک مورد نیاز دیگر، پاسپورت و کارت ملی شما است. شما باید از صفحه مشخصات فردی و گذرنامه‌های قبلی خود یک کپی نیز ارائه دهید. همچنین باید مدارکی را مبنی بر محل اقامت خود در هلند آماده کنید. این مدارک می‌توانند شامل رزرو هتل، اجاره خانه، منزل دوستان، آشنایان و اقوام شما و همچنین اثبات حمایت‌های مالی است‌. حمایت مالی ممکن است از طرف ارگان، سازمان یا موسسه‌ای نیز باشد. مورد مهم دیگری که باید در نظر بگیرید تمکن مالی است.

مدارک مالی

شما با ارائه صورت حساب بانکی خود در سه ماه گذشته باید ثابت کنید که تمکن مالی دارید. این تمکن به این دلیل است که شما باید بتوانید در طول مدت اقامت خود در هلند از پس هزینه‌های خود برآیید. همچنین یک بیمه درمانی نیز باید داشته باشید. داشتن گواهی مبنی بر عدم سوءسابقه کیفری یا پرونده‌های جنایی نیز الزامی است. شما باید اثبات کنید که ازنظر نظم عمومی، جانی، مالی، صلح و امنیت ملی خطری برای کشور مقصد خود ندارید.

مدرکی دال بر بازگشت شما به وطن خود

یکی دیگر از مدارک مهم این است که شما باید اثبات کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید. این موارد می‌توانند شامل اجاره خانه، قرارداد کاری و یا حضور یک فرزند یا فرد وابسته به شما در کشور خودتان است. همچنین شما باید اثبات کنید که هدف شما از سفر به هلند، گردش و تفریح است. اگر شما با یک حامی مالی قصد اقامت در هلند را دارید، باید مدارک مربوط به اقامتگاه خود را ارائه دهید. این مدارک باید به امضای میزبان شما رسیده باشند.

مدارک میزبان شما در هلند

همچنین میزبان شما باید یک کپی از قرارداد کاری خود را ارائه دهد. این قرارداد باید حداقل ۱۲ ماه از تاریخ درخواست ویزا اعتبار داشته باشد. میزبان شما باید گواهی مورد قبولی برای درآمد خود نیز داشته باشد. این گواهی می‌تواند سه فیش حقوقی آخر یا صورتحساب بانکی سه ماه اخیر باشد. در برخی از موارد نیز لازم است که شما رابطه خود با شخص میزبان را اثبات نمایید.

مواردی مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج، گواهی مشارکت، قرارداد کار، گواهی مربوط به دانشگاه یا مدرسه و یا هر مدرک معتبر دیگر. این مدارک باید نشان دهند شما یکدیگر را می‌شناسید. ما در این قسمت سعی کردیم به تمامی مدارکی که برای درخواست ویزای توریستی هلند نیاز دارید اشاره کنیم. اما باید توجه داشته باشید که بر اساس کشور مبدأ شما ممکن است به مدارک بیشتری نیز نیاز باشد. بنابراین قبل از اقدام بهتر است از چند و چون تمامی موارد آگاه باشید.

هزینه‌های ویزای توریستی هلند

در روز مصاحبه شما باید به همراه مدارک خود در محل ملاقات حاضر شوید. در آنجا لازم است هزینه ویزای شینگن هلند را پرداخت کنید. این هزینه معمولاً چیزی حدود ۸۰ یورو است. البته برخی از موارد نیز وجود دارند که از پرداخت هزینه درخواست معاف هستند. یکی از این موارد، کودکان زیر شش سال هستند. همچنین اگر شما یک محقق دانشگاهی هستید نیز می‌توانید هزینه درخواست را پرداخت نکنید.

مورد دیگر افرادی هستند که یکی از اعضای خانواده آن‌ها، عضو شهروندان اتحادیه اروپا و یا سوئیس هستند. همچنین اگر دانش‌آموز و معلم هستید و برای اهداف تحصیلی و آموزشی سفر می‌کنید، می‌توانید هزینه را پرداخت نکنید. اگر جزء افراد زیر ۲۵ سال هستید که در یک رویداد سازمانی غیرانتفاعی شرکت می‌کنید نیز از پرداخت هزینه معاف هستید. البته این هزینه ممکن است تغییر کند. حتماً از قبل از جزئیات مطلع شوید.

دریافت ویزای توریستی هلند چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که درخواست ویزای توریستی هلند بررسی و پردازش می‌شود، معمولاً بین ۱۵ تا ۳۰ روز کاری طول می‌کشد. البته این مدت ممکن است کمی بیشتر یا کمی کمتر شود. دریافت ویزا به این گونه است که اگر درخواستتان پذیرفته شود، یک برچسب بر روی پاسپورت شما نصب می‌شود‌. بر روی این برچسب، تاریخ‌های اعتبار ویزا قرار دارند. در برخی از موارد به دلایلی ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. در این صورت به همراه رد دریافت، یک نامه‌ نیز وجود دارد که به شما می‌گوید آیا می‌توانید دوباره درخواست تجدیدنظر دهید یا خیر. همچنین مراحل و نحوه تجدیدنظر نیز به شما اطلاع داده می‌شود.

ویزای توریستی هلند از نوع ترانزیت فرودگاهی

در برخی از موارد برای درخواست ویزای توریستی هلند باید یک ویزای ترانزیت فرودگاهی نیز دریافت کنید. ممکن است شما مجبور باشید برای ورود به فرودگاه هلند در فرودگاه یک کشور دیگری توقف کنید. سپس بعد از چند ساعت دوباره بدون خروج از فرودگاه ادامه سفر خود را انجام دهید. برای این منظور به ویزای ترانزیت فرودگاهی نیاز دارید. اگر شما اتباع برخی از کشورها باشید باید این نوع ویزا را دریافت کنید.

این کشورها شامل موارد زیر می‌شوند: افغانستان، بنگلادش، کنگو (جمهوری دموکراتیک)، کوبا، اریتره، اتیوپی، غنا، گینه، گینه بیسائو، ایران، عراق، نپال، نیجریه، پاکستان، سیرا لئون، سومالی، سودان جنوبی، سودان، سری لانکا و سوریه. البته در برخی موارد نیز مجبور هستید برای ورود به کشوری دیگر ویزای ترانزیت برای هلند دریافت کنید.

معافیت از ویزای توریستی هلند از نوع ترانزیت فرودگاهی

همانطور که گفتیم در برخی از موارد باید برای دریافت ویزای توریستی هلند یک ویزای ترانزیت فرودگاهی نیز دریافت کنید. اما مواردی نیز وجود دارند که شما را از دریافت این نوع ویزا معاف خواهند کرد. اگر ویزای کشورهای حوزه شینگن، اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا را دارید از دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی معاف هستید.‌ همچنین اگر یکی از اعضای خانواده شما عضو این کشورها باشند نیز می‌توانید ویرایش ترانزیت را دریافت نکنید. همچنین در صورت دارا بودن ویزای ژاپن، کانادا و ایالات متحده نیز از دریافت این ویزا معاف هستید. خدمه‌های هوایی در حال انجام وظیفه و شهروندان کشورهای عضو سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی نیز معاف هستند.

مزایای ویزای توریستی هلند

دریافت ویزای توریستی هلند مزایای زیادی دارد. همانطور که می‌دانید کشور هلند جز کشورهای منطقه شینگن است؛ بنابراین با دریافت ویزای این کشور می‌توانید سفری راحت به سایر کشورهای عضو منطقه شینگن داشته باشید. همچنین با داشتن ویزا می‌توانید بدون محدودیت هر تعداد سفری که بخواهید، در مدت اعتبار پاسپورت داشته باشید. به کمک  این ویزا می‌توان خرید ملک و همچنین سرمایه‌گذاری در بازارهای آن کشور را داشته باشید. همچنین برای اجاره کردن ملک و یا اجاره دادن خانه، راحت‌تر می‌توانید عمل کنید. داشتن ویزا معمولاً می‌تواند به باز کردن حساب بانکی در آن کشور نیز کمک کند. از دیگر مزایای ویزای توریستی هلند این است که فرد می‌تواند با شرکت‌های آن کشور مذاکره حضوری انجام داده و یک تجارت را راه‌اندازی کند. داشتن ویزای توریستی در برخی اوقات کمک می‌کند که فرزندان زیر ۱۸ سال را بتوانید به‌راحتی در مدارس معتبر ثبت‌نام کنید. بعد از ثبت‌نام در مدارس برای دریافت ویزای دانشجویی فرزندان نیز اقدام کنید.

دریافت ویزای دانشجویی هلند

همچنین فرد می‌تواند برای خود نیز با دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، یک مذاکره حضوری داشته و ویزای دانشجویی دریافت کند. ویزای توریستی این امکان را می‌دهد که فرد بتواند در مصاحبه‌های کاری شرکت کرده و Job Offer دریافت کند. وقتی که فردی ویزای توریستی دارد، در مدت زمانی که در آن کشور حضور دارد تجربه زندگی در آنجا را به دست خواهد آورد. این تجربه به تصمیم گیری درست برای آینده فرد کمک می‌کند.

نکات مربوط به ویزای توریستی هلند

همانطور که پیش‌تر گفتیم ویزای توریستی هلندمزایای بسیار زیادی دارد؛ بنابراین ممکن است این شبهه به وجود بیاید که با داشتن ویزای توریستی هلند می‌توانید در آن کشور کار یا تحصیل کنید. اما باید در نظر داشته باشید که در هیچ کدام از این مواردی که ذکر شد، تضمینی وجود ندارد. یعنی اگر در مورد شرکت در مصاحبه‌های کاری گفتیم به این معنی نیست که شما با داشتن ویزای توریستی می‌توانید در خاک این کشور کار کنید.

بلکه این امکان برای شما فراهم می‌شود که به صورت حضوری با شرکت ارتباط برقرار کنید. سپس در صورت پذیرش باید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. در مورد ویزای دانشجویی نیز به همین منوال است. یعنی اگر شما قصد تحصیل در این کشور را دارید می‌توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر بروید. سپس اقدامات مربوط به ثبت‌نام و پذیرش را انجام دهید. اما اگر پذیرش شما انجام شد باید برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید.

ویزای توریستی هلند تنها برای گشت و گذار در این کشور است

خلاصه کلام این است که شما صرفاً به دلیل داشتن ویزای توریستی حق کار و تحصیل در این کشور را ندارید. بلکه پس از انجام اقدامات مربوط به فعالیت موردنظرتان باید برای دریافت ویزای اختصاصی آن مورد اقدام کنید. در واقع ویزای توریستی قابلیت تبدیل شدن به هیچ نوع ویزای دیگری را ندارد. این که شما تصور کنید که با داشتن ویزای توریستی می‌توانید به تمام اهداف مورد نظرتان برسید در اشتباه هستید. بلکه برای هرکدام از اهداف موردنظرتان باید ویزای مربوط به آن را دریافت کنید.

درنهایت اینکه کشور هلند یکی از آن کشورهایی است که سفر به آن می‌تواند یک تجربه جذاب و دوست داشتنی باشد. برای سفر کوتاه مدت، لازم است که ویزای توریستی هلند را دریافت کنید. اما دریافت ویزای توریستی برای یک سفر و گردش کوتاه مدت نیست. بلکه داشتن این ویزا می‌تواند در بسیاری از اوقات، دریافت سایر ویزاها را تا حدی راحت‌تر کند. ما در سعی کردیم شما را تا حدودی با نحوه دریافت ویزای توریستی این کشور زیبای اروپایی آشنا کنیم. اما اگر قصد دریافت این ویزا را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با یک مؤسسه مهاجرتی معتبر مشاوره داشته باشید.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا

با قاطعیت می‌توان گفت که هر گوشه از کشور زیبای ایتالیا دیدنی و تماشایی است و این دلیل یکی از دلایل مهم میلیون‌ها توریست در جهان برای سفر به ایتالیا است، ما ایرانی‌ها از جمله افرادی هستیم که برای سفر به این کشور باید ویزای توریستی را دریافت کنیم.

مختصری درباره کشور زیبای ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر زیبا و تاریخی رم است، این کشور با فرانسه، اسلوونی، سوئیس و اتریش مرز خاکی دارد، وسعت ایتالیا بیش از سیصد هزار کیلومتر مربع بوده و صاحب دو جزیره با نام‌های سیسیل و ساردنی است که در دریای مدیترانه قرار دارند. تاریخ، هنر، غذا، موسیقی، معماری، فرهنگ، مکان‌های مقدس، دهکده‌های جذاب و مناظر خیره کننده  در جای‌ جای کشور ایتالیا وجود دارد.

از کوه‌های سر به فلک کشیده دولومیت در شمال گرفته تا سواحل Puglia و معابد باستانی سیسیل، ایتالیا مملو از مکان‌های برجسته برای دیدن است؛ از شگفتی‌های طبیعی و مناظر باشکوه گرفته تا برخی از بزرگ‌ترین شاهکارهای هنر و معماری که جهان شناخته شده است.

امروزه این کشور توسعه یافته، عضو گروه هشت نیز است، همواره صنعت توریسم یکی از عوامل مهم و رشد اقتصادی ایتالیا محسوب شده و طبق آمار یونسکو بیش از نیمی از آثار فرهنگی در جهان در این کشور قرار گرفته است. غذاهای ایتالیایی جزو بهترین‌ها در دنیا محسوب می‌شوند. ایتالیا به خاطر رنسانس و هنرمندان باورنکردنی که در خود رشد داده مشهور است. ایتالیا به خاطر گردشگری، شهرهای هنری و مناظر بی‌نظیرش بسیار محبوب است. ایتالیا همچنین به دلیل زبان، اپرا، مد و برندهای لوکس خود شناخته شده است. همین جذابیت‌ها موجب شده تا افراد زیادی به دنبال دریافت ویزای توریستی ایتالیا باشند.

شرایط دریافت ویزای توریستی ایتالیا

صدور ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که به قصد گردشگری اقامتی چند روزه تا سه ماهه را دارند، این ویزا به شما اجازه‌ کار کردن در این کشور را نمی‌دهد و برای اشتغال در کشور ایتالیا، به ویزای کار نیاز دارید.

زمانی که حرف از ویزای توریستی ایتالیا می‌شود سؤالات زیادی ذهن ما را احاطه می‌کند، برای مثال چگونه می‌توان ویزای توریستی ایتالیا را دریافت کرد؟ آیا این ویزا انواع مختلفی دارد؟ اگر قصد شما سفری توریستی به ایتالیا است تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

چگونگی صدور ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی برای کشور ایتالیا در واقع یک ویزای شینگن توریستی است، به دلیل این که این کشور عضو معاهده شینگن است، طبق این معاهده اتباع 26 کشور اروپایی که در این معاهده عضو هستند می‌توانند بدون ویزا به این کشورها سفر داشته باشند، یعنی افرادی که ویزای توریستی برای سفر به ایتالیا را دریافت می‌کنند می‌توانند تا پایان اعتبار ویزا نه تنها از این کشور، بلکه به سایر کشورهای اروپایی این حوزه نیز سفر کنند.

ویزای توریستی در گروه ویزاهای کوتاه مدت قرار می‌گیرد، این نوع ویزا به‌صورت یک بار و چند بار ورود صادر می‌شوند، با داشتن ویزای یک بار ورود، فقط یک بار به صاحب ویزا حق ورود به ایتالیا و خروج از آن کشور را در مدت اعتبار ویزا می‌دهند، اما اگر صاحب ویزا در این دوره قصد ورود به ایتالیا را داشته باشد، تنها راه دریافت مجدداً ویزا است.

ویزای چند بار ورود به دفعات اجازه ورود و خروج آن فرد به ایتالیا را تا پایان زمان اعتبار ویزا را می‌دهد و از این لحاظ محدودیتی برای فرد ایجاد نمی‌شود.

شرایط دریافت ویزا

افرادی که قصد دارند جهت دیدار اقوام و آشنایان خود به ایتالیا سفر کنند، باید ویزای توریستی این کشور دریافت کنند، در این حالت فرد متقاضی باید یک دعوت نامه‌ را از اقوام یا آشنایان خود در ایتالیا دریافت کند، این دعوت نامه یک سند است و به عبارت دیگر یک گواهی برای حمایت شخص دعوت کننده از شما محسوب می‌شود.

در صورتی که هدف شما از سفر به کشور ایتالیا فقط تفریح و گردش باشد هم باید ویزای توریستی ایتالیا دریافت شود، اما این حالت مانند حالت قبل نیست و تمکن مالی آن فرد اولویت دارد.

صدور ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

همان‌طور که گفته شد یکی از راه‌هایی که اخذ ویزای توریستی ایتالیا را سهل می‌کند داشتن یک دعوتنامه است، در صورتی که یکی از اعضای خانواده و یا آشنایان شما به شکل قانونی در ایتالیا سکونت دارد، می‌تواند شما را با ارسال یک دعوتنامه رسمی، به این کشور دعوت کند، فرد دعوت کننده باید به غیر از ارسال دعوتنامه، نسبت خانوادگی یا نوع رابطه با شما را اثبات کند.

برای این کار بهتر است فرد دعوت کننده مدارکی دال بر رابطه بین شما که معمولاً یک شناسنامه و یا گواهی ازدواج باشد را با دعوتنامه ارائه کند، این دعوتنامه باید به تائید پلیس یا شهرداری آن شهر که در آن قرار دارد برسد، در این دعوتنامه باید مشخصات دقیق محل زندگی آن فرد ذکر شود.

اگر شما از طریق دعوتنامه قصد دریافت ویزای توریستی ایتالیا را داشته باشید، باید مدارکی رسمی ارائه دهید که اثبات کند تمکن مالی لازم جهت پرداخت هزینه این سفر را دارید، در این حالت باید با مدارک اصلی، پرینت یک حساب بانکی مربوط به سه ماه قبل را نیز ارائه کنید. در صورتی که فرد دعوت کننده هزینه‌های سفر شما را تأمین می‌کند، باید به همراه آن دعوت نامه و مدارک هویتی خود، یک صورت حساب بانکی خود در یکی از بانک‌های معتبر ایتالیایی و یا بین‌المللی را نیز ارائه کند، مانده حساب و گردش حساب بانکی او در سه ماه گذشته باید اثبات کند که او در زمان اعتبار ویزای شما، تمکن مالی لازم را برای حمایت از شما دارد.

اگر قرار است شما علاوه بر منزل فرد دعوت کننده در محل دیگری نیز اقامت داشته باشید باید مدارک رزرو هتل آن محل را به همراه دعوتنامه معتبر و سایر مدارک به سفارت ارائه دهید.

صدور ویزای توریستی بدون دعوتنامه

در این نوع صدور ویزا برخلاف روش قبلی، شما هیچ‌گونه دعوت‌نامه‌ای دریافت نمی‌کنید و فقط با پشتیبانی تمکن مالی خود به کشور ایتالیا سفر می‌کنید، در این حالت امکان رد شدن درخواست شما بیشتر از حالت قبل است و برای پیشگیری از این مشکل دو راه وجود دارد.

ارائه مدارک مالی

در صورتی که تمکن مالی شما مناسب است و یک پشتوانه مالی مناسب دارید، با ارائه مدارک معتبر لازم مالی، به دریافت این ویزای امیدوار می‌شوید، در این حالت مدارک مالی کافی که شامل صورت‌حساب‌های بانکی و مواردی از این قبیل را ارائه می‌دهید.

توجه کنید که صورت حساب بانکی شما در سه ماهه اخیر باید گردش مالی مناسبی را داشته باشد و فقط با یک افزایش موجودی در صورت حساب، افسر مهاجرتی قانع نمی‌شود، در این حالت امکان دارد این افزایش موجودی دریافت وام در نظر گرفته شود.

ارائه برنامه دقیق سفر

ارائه یک برنامه دقیق برای سفر خود و رزرو هتل در مقاصد گردشگری برای این مورد بسیار راهگشا است، یعنی مدارک ارائه شده باید به‌اندازه‌ای قوی باشند که افسر مهاجرتی قانع شود شما بعد از پایان اعتبار آن ویزا به ایران برمی­گردید.

گذاشتن وثیقه مالی

یک روش دیگر، ارائه یک وثیقه مالی است، در این حالت بعضی از سازمان‌ها و یا شرکت‌ها با دریافت وثیقه، یک دعوت‌نامه سفر به کشور ایتالیا برای شما صادر می‌شود، در این مورد احتمال رد صدور ویزای توریستی برای شما به میزان زیادی پایین می‌آید و سفارت به راحتی آن ویزا را برای شما صادر می‌کند، در این مورد هم داشتن تمکن مالی اهمیت بالایی دارد.

مدارک موردنیاز برای صدور ویزای توریستی ایتالیا

جهت صدور ویزای توریستی کشور ایتالیا به مدارک مختلفی نیاز دارید، مانند:

برای تکمیل فرم درخواست ویزا باید آن فرم را از وب‌سایت سفارت این کشور تهیه شود و باید آن را به شکلی دقیق پر کنید، خالی گذاشتن حتی یک بند از آن فرم، امکان دارد درخواست شما را رد کند.

هزینه صدور ویزای توریستی برای ایتالیا

این هزینه بسته به سن فرد متقاضی متفاوت است اما در حالت کلی برای بزرگسالان مبلغ شصت یورو، برای کودکان شش تا دوازده ساله 35 یورو و برای کودکان زیر شش سال رایگان خواهد بود.

مراحل دریافت ویزای توریستی برای ایتالیا

برای دریافت انواع ویزای توریستی برای کشور ایتالیا باید مراحل زیر طی شوند:

اعتبار و تمدید ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا برای نود روز و در یک بازه زمانی صد و هشتاد روزه اعتبار دارد، در حالت کلی این ویزا قابل تمدید نیست، اما استثنائاتی هم وجود دارد، برای مثال یکی از استثنائات این است که بیماری و بستری شدن آن فرد در بیمارستان بر اثر یک حادثه یا بیماری باشد.

مدت صدور ویزای توریستی ایتالیا

بعد از مصاحبه، ارائه مدارک و انگشت نگاری‌، درخواست ویزا در مدت چهارده و یا نهایتاً سی روز مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر مدارک فرد کامل و بدون‌ نقص باشند ویزای درخواستی صادر می‌شود، اما بعضی‌ اوقات به دلایلی صدور این ویزا بیشتر از یک ماه نیز طول می‌کشد.

برای جلوگیری از این مشکل باید حداقل دو هفته و حداکثر شش ماه قبل از سفر، در مصاحبه سفارت شرکت کنید، به این مورد توجه کنید که شما باید با وقت قبلی خود در سفارت حاضر شوید بدلیل اینکه روند دریافت وقت سفارت زمان‌بر است.

علل رد شدن ویزای توریستی ایتالیا

مدارک ناقص، ناکافی  یا مخدوش

اگر هر یک از مدارک شما ناقص و ناکافی باشند، یقیناً درخواست شما رد خواهد شد، تکمیل فرم پیشنهاد بسیار مهم است، توجه کنید که حتماً مدارک تمکن مالی را ارائه دهید و اثبات کنید که از عهده مخارج این سفر برمی‌آیید، در غیر این صورت درخواست شما حتماً رد می‌شود.

نداشتن اعتماد به نفس و ارائه پاسخ‌های مبهم در مصاحبه

افسر مهاجرتی باید مطمئن شود که شما حتماً بعد از پایان مدت ویزای درخواستی به ایران برمی‌گردید و درخواست پناهندگی نمی‌دهید، باید با آرامش و اعتماد به نفس بالا و شفافیت به سؤالات او پاسخ دهید، یک برنامه دقیق به شما کمک فراوانی می‌کند.

سوءپیشینه کیفری

در صورتی که شما دارای سوءپیشینه باشید، درخواست ویزای شما به احتمال فراوان رد خواهد شد، برای جلوگیری از این مشکل حتماً گواهی عدم سوءپیشینه خود را به همراه سایر مدارک در زمان مصاحبه به افسر مهاجرتی تحویل دهید.

اگر درخواست شما رد شود، باید اعتراض خود را طی یک نامه به سفارت ایتالیا اعلام کنید، اگر درخواست ویزای شما به دلایل مالی رد شده باشد، باید مدارک بیشتر و محکم‌تری برای اثبات تمکن مالی خود تحویل دهید، در  صورتی که درخواست شما به دلیل نقص مدارک رد شود، باید ابتدا مدارک خود را کامل کنید.

در صورتی که عدم اعتماد افسر مهاجرتی به شما دلیل رد درخواست ویزا باشد، باید با ارائه مدارکی معتبر و محکم به خصوص مدارک شغلی خود ابهامات را بر طرف کنید، بهتر است در سفارت با افسر صادقانه صحبت کنید، به هیچ وجه اطلاعات اشتباه ارائه ندهید، بدلیل اینکه علاوه بر این که افسر مهاجرتی اجازه رد ویزای شما را دارد، این اجازه را هم دارد که فرد متقاضی را تا ده سال از دریافت هر گونه ویزا برای کشور ایتالیا محروم کند.

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

کشور انگلستان همیشه مقصدی پرطرفدار برای عاشقان سفر و تجارت است، شهر بزرگ لندن پایتخت این کشور یکی از مراکز بسیار مهم کسب‌ و کار و همچنین یکی از دیدنی‌ترین مراکز جذب توریست در دنیا است، به غیر از سفرهای تفریحی و تجاری، ایرانی‌های زیادی ساکن این کشور هستند و هرساله تعداد زیادی از اعضا خانواده این افراد برای سفر به انگلستان درخواست ویزای توریستی می‌دهند.

این کشور به علل مختلفی مورد توجه افراد زیادی قرار دارد و هرساله به افرادی که این مقصد را در لیست سفر خود جای می‌دهند افزوده شده است، کشور انگلستان در قاره اروپا قرار دارد و یقیناً یک گزینه مناسب برای سفر و زندگی افرادی است که قانونی وارد این کشور می‌شوند، مهاجرانی که به‌صورت غیرقانونی وارد این کشور شوند، موردحمایت انگلیس قرار نخواهند گرفت.

آشنایی با کشور انگلستان

تاریخ، فرهنگ، حومه شهر باشکوه، خط ساحلی چشمگیر و …  انگلستان واقعاً همه این‌ها را دارد. با مکان‌های گردشگری زیادی که باید ببینید و سرگرمی‌های زیادی که باید انجام دهید.

برای مثال استون هنج یکی از شناخته‌شده‌ترین بناهای ماقبل تاریخ در اروپا است که در این کشور قرار دارد. هیچ چیز نمی‌تواند با هیبت تماشای دایره سنگی بزرگ از نزدیک، که با تمام شگفتی‌هایش توسط حومه‌های روستایی احاطه شده است، برابری کند.

 یا پروژه عدن، در این پارک محیطی خیره کننده در نزدیکی سنت آستل، در کورنوال بروید، جایی که بزرگ‌ترین جنگل بارانی سرپوشیده جهان را خواهید دید. زیست‌بوم‌های استوایی که فوراً قابل تشخیص هستند، خانه باغ‌های جهانی شگفت‌انگیزی می‌باشند که مملو از مناظر، بوها و بافت‌های مختلف هستند.

تیت مدرن که مجموعه عظیمی از هنرهای معاصر بین‌المللی را در خود جای داده است، ستاره درخشان صحنه هنر لندن است. با تاسیسات پیشگامانه و برنامه دائمی در حال تغییر نمایشگاه‌ها که همگی در یک نیروگاه سابق برگزار می‌شوند، هیچ سفری به پایتخت  انگلستان بدون بازدید از تیت مدرن کامل نخواهد بود. این چند موردی به آن‌ها اشاره کردیم تنها یک هزارم از جذابیت‌های تاریخی و طبیعی این کشور هستند.

انواع ویزا برای ورود به انگلیس

انگلیس نیز مانند سایر کشورهای دنیا برای افراد متقاضی ورود به این کشور ویزای اقامتی کوتاه مدت در نظر گرفته است، ویزاهای تحصیلی و کاری زیر مجموعه این ویزا قرار دارند، دولت انگلیس برنامه‌های زیادی را برای جذب نیروهای متخصص دارد که آن‌ها نیز در دسته ویزاهای اقامتی قرار می‌گیرند.

ازنظر مدت زمان ویزا، ویزای توریستی انگلیس در چهار نوع ویزای توریستی شش ماهه، دو ساله، پنج ساله و ده ساله صادر می‌شود، در حالت عادی اولین ویزا برای ورود به انگلیس شش ماهه صادر می‌شود و اعتبار آن برای ویزاهای بعدی آن شخص طولانی‌تر خواهد بود.

این ویزای شش ماهه با شرایطی خاص قابل تمدید است و سی روز قبل از اتمام اعتبار آن باید درخواست جهت تمدید را به سفارت انگلیس ارسال کرد، ویزای توریستی این کشور به صورت چند بار ورود نیز صادر می‌شود و دارنده این ویزا می‌تواند با اعتبار ویزای خود به مدت نامحدود به این کشور سفر داشته باشد.

شرایط صدور ویزای توریستی انگلیس

دارا بودن سه شرط دعوت‌نامه معتبر، تمکن مالی مناسب و داشتن تاریخچه سفر کافی شانس دریافت ویزای توریستی انگلستان را افزایش خواهد داد، معتبرترین دعوت‌نامه‌ای که از طرف یک شهروند انگلیسی می‌تواند صادر ‌شود، دعوت‌نامه برای اعضا درجه یک خانواده فرد متقاضی است.

دعوت‌نامه یک رفیق و یا یک فرد آشنا نیز در صورت داشتن شرایط مناسب دعوت‌کننده شانس صدور ویزا را افزایش می‌دهد، اما حداقل میزان سرمایه و یا دارایی فرد متقاضی ویزای انگلیس جهت دریافت ویزا مشخص نیست.

میزان دارایی برای درخواست ویزایی توریستی انگلستان

در زمان حال بهتر است میزان دارایی نقدی شخص متقاضی کم‌تر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان نباشد و همچنین داشتن سندی ملکی نیز عموماً تأثیر مثبتی بر روند صدور ویزا خواهد داشت، تعداد سفرهای فرد متقاضی در ده سال اخیر نیز مورد توجه افسر بررسی پرونده قرار دارد، در حالت عادی ویزاهای کشورهای ایالات متحده، کانادا، استرالیا و همچنین کشورهای حوزه شینگن از طرف سفارت انگلستان جهت تائید درخواست صدور ویزا اثرات مثبتی خواهد گذاشت.

انواع ویزای توریستی برای انگلستان

دیدن خانواده

اگر هدف شما از اخذ این نوع ویزا دیدار با خانواده و یا دوستان است باید یک دعوت‌نامه معتبر از طرف خانواده خود در انگلیس ارائه شود و حتماً نسبت خانوادگی نیز در آن ذکر شود.

تفریح و گردش

در صورتی که برای بازدید از جاذبه‌های توریستی، فرهنگی و گردشگری به این کشور سفر می‌کنید، نیاز به ارسال دعوت‌نامه نیست و داشتن سابقه سفر و تمکن مالی کافی خواهد بود.

سرمایه‌گذاری

برای شرکت در همایش‌ها، جلسات و یا اجلاس‌های تجاری فرد متقاضی باید دعوت‌نامه آن همایش و یا اجلاس از طرف شرکت موردنظر را داشته باشد.

توریستی درمانی

این ویزا برای افرادی است که قصد درمان بیماری خود در انگلستان را دارند و باید مدارک پزشکی معتبر را با خود به همراه داشته باشند.

مسابقات ورزشی

این ویزا فقط برای ورزشکاران و مربیانی صادر می‌شود که برای شرکت در مسابقات ورزشی به این کشور سفر می‌کنند.

ازدواج

اگر یک فرد قصد دارد جهت ازدواج با یک شخص شهروند انگلیس به آن کشور سفر کند باید این نوع ویزا را درخواست دهد.

عبور از انگلیس (ترانزیت)

در زمانی که به جهت سفر به کشوری دیگر، از انگلستان عبور می‌کنید، نیاز به دریافت ویزای عبور و یا ویزای ترانزیت این کشور را خواهید داشت، برای دریافت این ویزا باید ثابت شود که توانایی مالی کافی جهت سفر به کشور مقصد را دارید و آن کشور شما را پذیرش می‌کند، تنها کاربرد این ویزا جهت عبور از انگلیس و رسیدن به کشوری دیگر است.

اگر سفر شما به صورت هوایی باشد و تنها هدف شما تعویض هواپیما در این کشور باشد، قادر هستید یک ویزای ترانزیت برای عبور مستقیم هوایی درخواست کنید، اما اگر به مدت زمان بیشتری برای عبور نیاز دارید، باید درخواست شما برای ویزای توریستی ترانزیتی باشد، با این نوع ویزا از باجه کنترل مرزی می‌توانید عبور کنید و حداکثر تا چهل و هشت ساعت در انگلیس می‌توانید اقامت داشته باشید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای انگلیس

مهم‌ترین بخش در فرآیند درخواست برای دریافت ویزای انگلستان، تهیه مدارک تعیین شده از طرف سفارت این کشور است، توجه داشته باشید که کمبود در هر مدرک ارسالی به سفارت، رد شدن آن پروند را در پی دارد، این مدارک در زیر به شما معرفی شده‌اند:

مراحل دریافت ویزای توریستی انگلستان

مرحله اول

 جهت درخواست ویزای توریستی انگلیس مراجعه به وب‌سایت سفارت این کشور و ایجاد یک حساب کاربری شخصی است، در مرحله بعد متقاضی یک فرم را بسته به نوع ویزای انتخابی در این سایت به‌صورت کامل و با دقت تکمیل می‌کند، این فرم باید به زبان انگلیسی کامل شود.

مرحله دوم

پس از تکمیل این فرم فرد متقاضی به صفحه رزرو وقت هدایت می‌شود، مرحله انگشت نگاری و  تحویل مدارک در کشورهای امارات (دبی و ابوظبی) و ترکیه (استانبول و آنکارا) برای ایرانی‌ها انجام می‌شود، پس از انتخاب مرکز بیومتریک مدنظر، شخص متقاضی به درگاه پرداخت هزینه دریافت ویزای انگلیس هدایت شده و مبلغ تعیین شده را باید با یک کارت معتبر و بین‌المللی پرداخت کند.

مرحله سوم

با انتخاب محل انگشت نگاری، تعیین وقت سفارت و پرداخت هزینه، فرد متقاضی مدارک را آماده کرده و در روز تعیین شده برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به محل مورد نظر مراجعه می‌کند، در این روز تعیین هیچ مصاحبه‌ای به شکل رسمی انجام نمی‌شود و فقط مدارک آماده شده به طورکامل دریافت شده و ثبت اثر انگشت و احراز هویت انجام می‌پذیرد.

هزینه صدور ویزای توریستی انگلستان

برای صدور ویزای توریستی کشور انگلیس دفاتر مربوطه در ایران، امارات و ترکیه مستقر هستند و امور کنسولی این سفارت را خارج از محل سفارت انجام می‌دهند، متقاضی این ویزا، بعد از تکمیل فرم و تعیین شدن وقت به شکل آنلاین، باید یک هزینه‌ برای بررسی پرونده خود پرداخت کند.

این هزینه به شکل آنلاین و توسط یک کارت بانکی بین‌المللی پرداخت می‌شود، این مبلغ به نسبت نوع ویزا و کشور محل انگشت‌نگاری متفاوت است، مرکز انگشت نگاری در تهران برای درخواست ویزای توریستی شش ماهه ۱۳۷ دلار ، دو ساله ۵۲۱ دلار، پنج ساله ۹۴۵ دلار و ده ساله ۱۱۱۸۶ دلار دریافت می‌کند، این نکته را اضافه کنیم که اگر یک اعضای خانواده متقاضی، شهروند این کشور باشد صدور ویزا رایگان خواهد بود.

پیگیری کردن جواب صدور ویزای توریستی انگلیس

پس از مرحله انگشت نگاری و تحویل مدارک، طبق اعلام وب‌سایت وزارت امور خارجه این کشور، زمان صدور و یا رد درخواست ویزا سه هفته زمان می‌برد، اما این مدت‌زمان به شکل احتمالی اعلام شده است و طبق تجربه این روند در حدود چهل تا پنجاه روز طول می‌کشد.

اگر فرد متقاضی ویزا خارج از ایران این مراحل را انجام بدهد، پس از ارسال جواب و پاسخ مثبت به درخواست او، وی فقط سی روز فرصت دارد تا پاسپورت خود را به محل مربوطه ارسال کند و پس از ثبت ویزا در داخل پاسپورت آن را تحویل بگیرد، اما این فرآیند معمولاً دشوار و هزینه‌بر است.

در صورتی که فرد متقاضی وقت خود را در محل انگشت‌نگاری در تهران رزرو کرده باشد و مدارک را آنجا تحویل دهد، در زمان پذیرش درخواست، محل مربوطه پس از ثبت آن ویزا در داخل پاسپورت، گذرنامه را به آدرس تعیین شده توسط متقاضی ارسال می‌کند.

تمدید ویزای توریستی انگلیس

ویزاهای توریستی برای انگلیس معمولاً شش ماهه صادر می‌شوند، اگر مدارک لازم جهت تمدید این ویزا به سفارت انگلیس ارائه شود تا یازده ماه قابل تمدید است، تمدید این ویزا در انگلیس کاری دشوار است و شما باید سفارت این کشور را قانع کنید که هنوز برای انجام دادن کارها در این کشور به تمدید نیاز دارید.

اما در صورتی که هدف شما از سفر به کشور انگلستان تفریح و گردشگری باشد، این ویزا به ‌هیچ ‌عنوان قابل تمدید نیست، ویزای توریستی این کشور به شکل محدود صادر شده و امکان کار کردن با این ویزا در انگلیس وجود ندارد، افراد متقاضی شغل جهت دریافت کار در این کشور باید ویزا مربوطه را دریافت کنند.

عوامل رد شدن درخواست ویزای توریستی انگلیس

دلایل مختلفی برای رد شدن درخواست ویزای توریستی کشور انگلیس یا به اصطلاح ریجکت شدن وجود دارد، این دلایل نقص مدارک، نداشتن صداقت در زمان تکمیل فرم‌ها، پایین بودن تعداد سفرها، عدم توانایی مالی و مواردی از این قبیل است، مهم‌ترین دلایل رد شدن عدم سابقه کافی برای سفر، توانایی کم مالی، نداشتن دعوت‌نامه رسمی و مشخص نبودن هدف از سفر عنوان شده است.

جهت رسیدگی مجدد و درخواست تجدید نظر برای ویزا، فرد متقاضی باید به یک مشاور و یا یک وکیل مهاجرتی مراجعه کند، با این کار نواقص پرونده برطرف می‌شود و شانس موفقیت نیز افزایش پیدا می‌کند، اولین مرحله برای درخواست مجدد این ویزا مطلع شدن از دلیل رد درخواست است، معمولاً علت این ریجکت شدن توسط یک نامه رسمی به متقاضی اعلام می‌شود.

نکات مهم در رابطه با ریجکت شدن

یک نکته‌ که در رابطه با ریجکت شدن وجود دارد این است که نظر افسر بررسی پرونده در این رابطه قطعی است و امکان تجدید نظر و یا بررسی مجدد وجود نخواهد داشت، در این حالت فرد متقاضی باید برای رفع مشکل ریجکتی اقدامات موردنظر را انجام دهد.

تعدادی از شرکت‌های مهاجرتی ادعا دارند که دریافت این ویزای برای شما را تضمین می‌کنند، هیچ‌گونه تضمینی جهت دریافت ویزای توریستی کشور انگلستان از طرف هیچ فرد و یا شرکتی وجود ندارد، برای دریافت این ویزا باید مدارک آماده شده را به‌ شکل کامل ارائه دهید و همچنین فرم مربوطه با صداقت کامل تکمیل شود.

با توجه به روابط سیاسی و بین‌المللی بین کشورهای ایران و انگلیس، ممکن است درخواست شما برای ویزای توریستی به دلایل دیگری ریجکت شود، مراقب باشید برخی از کارگزاران و یا شرکت‌ها به‌ شکل تضمینی دریافت ویزا، کارها را انجام می‌دهند اما در صورت ریجکت شدن فقط مقداری از آن هزینه را پس می‌دهند.

سوالات متداول

ویزای مسافرتی/توریستی چیست؟
ویزای مسافرتی به دارنده این امکان را می‌دهد که فقط برای مقاصد گردشگری و تفریحی وارد یک کشور خارجی شود و برای مدت‌زمان از پیش تعیین شده اقامت کند. این ویزاها به دارنده این ویزا حق کار یا شرکت در هیچ‌گونه فعالیت تجاری در کشور میزبان را نمی‌دهد.
مزیت ویزا در بدو ورود چیست؟
ویزای هنگام ورود به شما امکان می‌دهد پس از فرود در کشور خاص مجوز سفر خود را دریافت کنید. این یک فرآیند آسان برای مسافران است که آن‌ها را از دردسرهای کاغذبازی بی‌پایان و ایستادن در صف‌های طولانی نجات می‌دهد.
در مصاحبه ویزای توریستی چه بگویم؟
در مصاحبه برای دریافت ویزای توریستی بسیار مهم است که صادقانه به سؤالات پاسخ دهید. در مورد دلایلی که قبلاً به کشوری سفر کرده‌اید، مانند گردشگری، آموزش، دلایل پزشکی و غیره بگویید. حتی اگر در طول اقامت قبلی خود بیشتر از اعتبار ویزا اقامت کرده‌اید، اخراج شده‌اید یا بازداشت شده‌اید، باید بگویید.
چرا خارجی‌ها به ویزا نیاز دارند؟
ویزای مهاجرتی برای اتباع خارجی که قصد اقامت دائم در سایر کشورها را دارند صادر می‌شود. ویزاهای غیر مهاجرتی برای اتباع خارجی است که مایل به ورود موقت به یک کشور خارجی هستند – برای گردشگری، درمان پزشکی، تجارت، کار موقت، تحصیل یا دلایل مشابه.
آیا گرفتن ویزای توریستی آسان است؟
اگرچه روند درخواست ویزای توریستی نسبتاً ساده است، اما دریافت موفقیت‌آمیز آن دشوارتر از آن چیزی است که انتظار دارید. وزارت امور خارجه برخی از کشورها، از طریق کنسولگری‌های خود در سراسر جهان، تعداد شگفت‌انگیزی از درخواست‌های ویزای بازدیدکنندگان را رد می‌کند.
3 کاری که می‌توانید با ویزای توریستی انجام دهید چیست؟
بازدید از خانواده و یا دوستان دریافت درمان پزشکی شرکت در رویدادهای اجتماعی، مانند عروسی، همایش، کنفرانس و غیره؛ پیوستن به همسر یا والدین عضو ارتش خارجی
سخت‌ترین کشور برای گرفتن ویزای توریستی چیست؟
کره شمالی یکی از سخت‌ترین کشورها برای دسترسی و دریافت ویزا است. فرد باید از طریق یک آژانس توریستی که تورهای مورد تائید دولت را ارائه می‌دهد، برای ویزا اقدام کند. کسانی که اهل کره شمالی یا دارای پاسپورت آمریکایی هستند، واجد شرایط دریافت ویزای این کشور نیستند.
آیا ویزای توریستی ریجکت می‌شود؟
رد ویزا ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما واجد شرایط بودن خود را برای بازدید از یک کشور خاص ثابت نکنید. این بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که متقاضیان اطلاعات مهمی را ارائه نمی‌دهند، یا گاهی اوقات به دلیل گم شدن اسناد خاص.
آیا می‌توانید بدون ویزا به هر جایی بروید؟
در واقع، بیش از 100 کشور وجود دارد که آمریکایی‌های دارای گذرنامه می‌توانند بدون ویزا به آن‌ها سفر کنند. تنها با یک پاسپورت معتبر آمریکایی، می‌توانید به اکثر کشورهای اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی و کارائیب و همچنین بسیاری از مقاصد گردشگری محبوب دیگر سفر کنید.

نقش یک موسسه مهاجرتی معتبر در دریافت ویزای توریستی

نقش  و مسئولیت موسسه‌های مهاجرتی کمک به افرادی است که در حال جابجایی بین‌المللی هستند. نقش اصلی آن‌ها این است که اطمینان حاصل کنند که مشتری از هرگونه مشکل قانونی که ممکن است در رابطه با جابجایی یا سفر آن‌ها رخ دهد در امان باشد.  یک موسسه خوب روند دریافت ویزا را تسریع می‌کند.

مشاور ویزا و مهاجرت مسئول ارائه مشاوره و راهنمایی به مشتری در مورد بهترین روش به دست آوردن مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا و نحوه تکمیل این فرآیند به آرامی است. مشاور ویزا و مهاجرت باید در بازه‌های زمانی دقیق کار کند و به طور مداوم از طریق ایمیل یا تلفن با مقامات و مشتری در ارتباط باشد. با مشتریان باید به صورت جداگانه رفتار شود و فرآیند متناسب با آن‌ها تنظیم شود و در صورت لزوم مترجم استخدام شود. مشاور ویزا و مهاجرت باید درک کاملی از رویه‌های کنترل مرزی و همچنین قوانین مرتبط داشته باشد.

اگر برای اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف قصد دارید درخواست بدهید، صبا ویزا می‌تواند به شما کمک کند تا درخواست خود را آماده کنید و مطمئن شوید که روند تا حد امکان روان پیش می‌رود.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید