لوگو صبا ویزا
مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان : شرایط و هزینه های مهاجرت [2023]


اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت آلمان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

در این مقاله تلاش شده است اطلاعات کامل و مفیدی در ارتباط با انواع روش های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت ارائه شود. با توجه به اینکه کشور آلمان اقتصادی با ثبات داشته و همچنین از سیستم آموزشی با استانداردهای بالا برخوردار است ، همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در نظر گرفته میشود.

کارشناسان صبا ویزا همواره برای پاسخگویی به کلیه سوالات شما در رابطه با انواع روش های مهاجرت به کشور آلمان، در خدمت شما هستند، تا این امکان برای شما فراهم آید که بتوانید مناسب ترین روش مهاجرت به این کشور را  انتخاب نمایید.

آن‌هایی که در آلمان پیشینۀ مهاجرت دارند از زندگی خود در این کشور بسیار راضی می‌باشند در یک همه‌پرسی از ایرانیانی که ویزای آلمان دارند و مهاجر آلمان به حساب می آیند در حد خوب و خیلی خوب ارزیابی‌شده است.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

آلمان یکی از صنعتی‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اروپا به حساب می‌آید که دارای پایین‌ترین نرخ بیکاری است و خدمات رفاهی بسیار خوبی را به شهروندان خود ارائه می‌کند. این کشور دارای مراکز علمی و دانشگاه‌های معتبری است که خیلی از علاقه‌مندان به تحصیل در اروپا را به خود جلب کرده و سالانه افراد بسیار زیادی برای تحصیل در آلمان و تشکیل زندگی جدید، به این کشور مهاجرت می‌کنند. دانشگاه‌های آلمان دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند و از این رو در میان برترین مراکز علمی جهان شناخته می‎شوند.

مزایای عمومی تحصیل در آلمان

سالیان سال است که تحصیل در آلمان و به طور کلی سیستم دانشگاهی این کشور، برای دانش آموزان و دانشجویان آینده‌نگر، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این افراد قصد دارند در مقاطع مختلف دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند.

تحصیل در آلمان به شما شانس تجربه یک سیستم آموزشی عالی را می‌دهد. اکثر دانشگاه‌های فعال این کشور، با دانشجویان بین المللی در ارتباط هستند و افراد بسیار زیادی از کشورهای مختلف، آلمان را به عنوان مقصد خود برای تحصیل انتخاب می‌کنند. آلمان دارای جایگاه بسیار ویژه‌ای در اروپا می‌باشد و در مرکز مرز‌های تجاری واقع شده است و حتی با وجود رکود اقتصادی، توانسته صنایع اقتصادی و تولیدی خود را به خوبی توسعه بدهد. با توجه به همین امر، دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود دیگر نگرانی بابت بازار کار ندارند و می‌توانند به راحتی در زمینه رشته خود آغاز به تحصیل کنند.

آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه آموزش عالی است و دانشگاه‌های این کشور دارای تمامی استانداردهای جهانی هستند. همچنین دانشگاه‌های آلمان دارای سه منبع اصلی سرمایه‌گذاری (دولت، صنعت و اتحادیه اروپا) هستند که این پشتیبانی بزرگ مالی به این معنا است که سیستم آموزشی این کشور، توانایی انجام تمامی تحقیقات، بدون هیچ گونه محدودیت مالی را دارد. یکی دیگر از مزایای بسیار خوب دانشگاه‌های آلمان، تدریس به دو زبان آلمانی و انگلیسی است و در حال حاضر، بیش از ۳۵۰ دوره آموزشی، در سراسر سیستم آموزشی آلمانی به زبان انگلیسی ارائه می‎شود.

طبق تحقیقات بلومبرگ آلمان دومین مقصد مهاجرت پس از ایالات متحده است. شرایط بسیار مناسبی به منظور مهاجرت به آلمان بری شهروندان غیراروپایی از زمانی که قانون بلو کارت Blue Card در آلمان اجرایی شده بوجود آمد.

مثل دانشجویی و مهاجرتی که در این دسته هستندشهروندان غیر اروپایی برای مهاجرت به آلمان تنها چند گزینه پیش رو دارند : مهاجرت به آلمان از طریق تخصص , تحصیل و افوام درجه یک مهاجران و ..

اقامت آلمان

شرایط اخذ ویزا برای تحصیل در آلمان

آلمان برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، انواع ویزاها را در نظر گرفته است که این ویزاها به شرح زیر هستند.

 • ویزای دوره زبان (Visa for learning language): این ویزا برای فعالیت‌های آموزشی است که از ۳ ماه تا ۱ سال به منظور شرکت در دوره‌های کوتاه مدت زبان آلمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • Visa student Visa Applicant: این ویزا برای افرادی است که هنوز موفق به دریافت تاییدیه پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود نشده‌اند
 • ویزای دانشجویی: این ویزا برای دانشجویانی است که پذیرش دانشگاه‌ها را کسب کرده‌اند

در صورتی که در یکی از دانشگاه‌های آلمان پذیرش شدید، سه ماه قبل از رفتن به این کشور باید اطمینان حاصل کنید که اداره مهاجرت در محل مورد نظر، هر دو درخواست و همچنین اسناد شما را دریافت می‌کند. هنگامی که اداره مهاجرت در خواست شما را تایید کرد، به شما اجازه اقامت از کنسولگری داده می‎شود که باید این فرم را پر کنید و به محض ورود به آلمان در دانشگاه مربوطه ثبت نام کنید.

اخذ اقامت از طریق ویزای جستجوی کار  (Job Seeker)

بر اساس قانون کشور آلمان، ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker) به مجوزی اطلاق می شود که به افراد این اجازه را می دهد که به مدت ۶ ماه برای یافتن شغل مناسب با شرایط خود در کشور آلمان اقامت داشته باشند. قوانین جدید ابعاد همکاری ها را گسترش داده اند و بر اساس آن ، متخصصان واجد شرایط کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند آسان تر در آلمان کار کنند.

اقامت به آلمان

دسترسی به بازار کار آلمان: اگر اشخاصی دارای مدرک تحصیلی یا حرفه ای قابل استناد و معتبر برای کشور آلمان باشند ، اجازه اقامت به آنها داده خواهد شد تا در یک حرفه خاص یا در مشاغل مرتبط با صلاحیت های خود در آلمان مشغول به کار شوند. نیروی کار واجد شرایط باید دارای قرارداد کاری یا یک پیشنهاد شغلی خاص و صلاحیت به رسمیت شناخته شده توسط کشور آلمان باشد. بررسی ها و اولویت بندی های آژانس استخدامی فدرال در آلمان(BA) دیگر به شدت قبل اعمال نخواهد شد

برای برخی مشاغلی که متقاضی از کشور آلمان یا اتحادیه اروپا در دسترس نیست، آژانس استخدامی فدرال شرایط اشتغال از غیر اتحادیه اروپا را آسان تر خواهد کرد. کارت آبی اتحادیه اروپا فقط برای مشاغل متناسب با صلاحیت حرفه ای صادر می شود که به طور معمول مشمول مدرک دانشگاهی می شود. متخصصان دارای مدارک تحصیلی بالاتر هم می توانند برای جستجوی شغل به آلمان بیایند. به آنها نیز ۶ ماه اجازه اقامت داده می شود. پیش شرط این امر این است که صلاحیت های خارجی توسط نهاد مربوطه در آلمان به رسمیت شناخته شود و فرد بتواند از خود برای مدت اقامت خود پشتیبانی مالی کند. او باید مهارت های پایه زبان آلمانی را برای شغل مورد نظر داشته باشد. به طور کلی ، مهارت های زبان آلمانی حداقل در سطح ۱B ،‌ چارچوب مشترک اروپایی در خصوص سطح زبان است. در مدت زمانی که در آلمان به دنبال شغل می گردید ، اشتغال حداکثر ۱۰ ساعت در هفته به صورت آزمایشی امکان پذیر است. این کارفرما و متخصص واجد شرایط خارجی را قادر می سازد دریابند که آیا مناسب یکدیگر هستند یا نه.

نیروی کار متخصص در آلمان

یک نیروی کار متخصص واجد شرایط، به فردی که دارای مدرک تحصیلات عالی یا یک مدرک آموزش حرفه ای (حداقل دو ساله) باشد، اطلاق می شود. صرف نظر از این که فرد متقاضی مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه ای داشته باشد، ابتدا از او خواسته می شود که صلاحیت مدرک خود را به طور رسمی به تایید مراجع ذیربط در کشور آلمان برساند.

روش تسریع ورود نیروهای متخصص کاری: کارفرمایان می توانند یک میانبر برای تسریع ورود نیروی کار ایجاد کنند که به طور قابل توجهی طول مدت مراحل اداری برای صدور ویزا را کوتاه می کند. برای انجام این کار ، کارفرمایان به وکیل حرفه ای واجد شرایط نیاز دارند تا توافق نامه ای بین شرکت و اداره ثبت احوال خارجیان منعقد کند که شامل تعهدات مربوط به کارفرما ، نیروی کار و مقامات ذیربط (دفتر ثبت نام اتباع خارجی ، آژانس استخدام فدرال ، نهادهای تشخیص ، مأموریت آلمان در خارج از کشور) است.اجازه اقامت دائم برای متخصصان واجد شرایط از سراسر جهان: در آینده ، متخصصان واجد شرایط خارجی قادر خواهند بود پس از چهار سال (قبلاً پنج سال) اجازه اقامت دائمی دریافت کنند.

اقامت کارآموزان و دانشجویان: این امکان وجود دارد که دانشجویان برای یافتن محل آموزش در آموزش عالی به آلمان بیایند. طبق قوانین جدید ، در آینده علاقه مندان برای دریافت آموزش حرفه ای هم می توانند برای یافتن یک محل آموزشی به آلمان بیایند. پیش شرط این امر مهارت های زبان آلمانی در سطح ۲B و گواهی پایان مدرسه است که به یک فرد امکان دریافت آموزش عالی را می دهد. حداکثر سن باید ۲۵ سال باشد و فرد توانایی پشتیبانی مالی از خود را اثبات کند.

اجازه اقامت دائمی برای افرادی که دوره آموزش حرفه ای را در آلمان گذرانده اند: بر اساس این اقدام جدید به خارجیانی که موفق به گذراندن یک دوره آموزش حرفه ای در آلمان شده اند ، می تواند اجازه اقامت دائم را بعد از دو سال دریافت کنند.

دوره آموزش زبان آلمانی برای آمادگی آموزش حرفه ای: اگر شخصی دارای مجوز اقامت یک دوره آموزش حرفه ای باشد ، می تواند در یک دوره زبان آلمانی (اعم از عمومی یا مرتبط با شغل) شرکت کند.

امکانات دانشجویان خارجی در آلمان برای تغییر وضعیت اقامت خود: دانشجویان خارجی حتی قبل از اتمام تحصیل این امکان را دارند که وضعیت اقامشان به سایر انواع اجازه اقامت تغییر دهند. به عنوان مثال ، به جای ادامه تحصیل می توانند آموزش حرفه ای را شروع کرده و اجازه حضور در یک دوره آموزش حرفه ای را دریافت کنند. قانون مهاجرتی نیروی کار متخصص، این امکانات را برای تغییر وضعیت گسترش می دهد. با رعایت مقدمات خاص و تحت نظر آژانس استخدام فدرال ، می توان پیشنهاد کار را به عنوان یک نیروی کار واجد شرایط پذیرفت ، در حالی که شخص هنوز در حال تحصیل یا دریافت آموزش های حرفه ای است. این امر مستلزم تغییر در اجازه اقامت برای کار در یک شغل واجد شرایط است.

اخذ اقامت آلمان از طریق خوداشتغالی

مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی یکی از روش های کار کردن به صورت نامحدود در این کشور است که علاقه مندان مخصوص خود را دارد. برای اطلاع  ازجزییات شرایط خود اشتغالی کشور آلمان، کسب ویزا و ثبت نام برای خوداشتغالی در این کشور تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مهم ترین قسمت مهاجرت از طریق خود اشتغالی مرحله اول است که می بایست یک بیزینس پلن قوی ارائه دهید. در ادامه مهم ترین نکته آنست که ثابت کنید، یک شهروند آلمانی نمی تواند شغل شما را انجام دهد و یا تا به حال انجام نداده است. در واقع می بایست این بیزینس یا به اصطلاح طرح تجاری خلاقانه و نوآورانه باشد. پس از این مرحله درخواست شما از طریق اداره مهاجرت آلمان مورد بررسی قرار می گیرد و پس از اخد تاییدات اولیه از ادارات دولتی شهر مربوطه در آلمان و در صورت دریافت تایید اداره مهاجرت می توانید به سفارت کشور آلمان درخواست اقامت دهید و برای ویزا خود و همراهانتان اقدام کنید.

بررسی طرح تجاری شما ممکن است بین 4 تا 6 ماه زمان لازم داشته باشد. باید توجه داشته باشید که راه اندازی یک کسب و کار نوپا ممکن است در آلمان محدودیت هایی به همراه داشته باشد که بهتر است قبل از اقدام برای این روش مهاجرتی حتما با متخصصین این حوزه به صورت دقیق مشورت کنید. میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار شما بسته به نوع بیزنسی که برای آن برنامه ریزی کرده اید ممکن است متفاوت باشد و همچنین میزان درآمد نیز با توجه به اینکه چقدر می تواند از طریق این ایده درآمد زایی کنید متغیر است.

متقاضیان خود اشتغالی آلمان پس از ایجاد کسب و کار در آلمان در صورت چهار سال کار در کشور آلمان و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت کنند و پس از سه سال از اقامت دائم جهت دریافت پاسپورت و تابعیت آلمان اقدام نمایند. برای دریافت هرگونه توضیحات بیشتر در خصوص ویزای خوداشتغالی آلمان با موسسه مهاجرتی صبا ویزاپلن ماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان موسسه ما بهره مند شوید.

اخذ اقامت آلمان از طریق اوسبیلدونگ

اگر از شما بخواهند نام چند کشور را برای مهاجرت از طریق کار نام ببرید قطعا کشور آلمان یکی از گزینه های شما خواهد بود.

کشور آلمان به دلیل رشد منفی جمعیت خود همواره از نیروهای کار خارجی استقبال می کند و حتی شرایط کارآموزی را با دوره های فنی اوسبیلدونگ فراهم کره است تا متقاضیان کار در کشور آلمان بتوانند بدون گذراندن تحصیلات دانشگاهی به این کشور مهاجرت کنند.

اوسبیلدونگ یک دوره کارآموزی فنی است که متقایان در آن به صورت عملی آموزش می بینند . پس از آن وارد بازار کار می شوند. طول این دوره بین 2 تا 4 سال متغیر است.  حداقل سن تحصیل در این دوره ها 18 سل است و حداقل مدرک مورد نیاز نیز مدرک دیپلم است همچنین حداکثر سن برای شرکت در این دوره هی فنی 25 سال است. برای شرکت در این دوره ها نمی توانید برای ویزا همراهان خود اقدام کنید اما پس اتمام دوره اوسبیلدونگ و عقد قرارداد کاری می توانید برای ویزا خانوده و همراهان خود اقدام کنید.

در طی این دوره شما ماهیانه حدود 700-1.200 یورو از كارفرمای خود حقوق دریافت خواهید كرد. این مقدار حقوق برای پوشش  هزینه های ماهیانه یک زندگی استاندارد کافی است.

همچنین در نظر داشته باشید که دوره های اوسبیلدونگ در آلمان رایگان است.

اقامت آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق جاب آفر (JOB OFFER)

با دریافت ویزای کاری آلمان، به شما یک اقامت ۱ ساله داده می‌شود که در پایان مدت اعتبار می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید. لازمه تمدید اقامت کاری آلمان، داشتن قرارداد کاری با یک شرکت آلمانی است. اگر به مدت ۵ سال در آلمان مشغول به کار باشید و مالیات خود را به موقع پرداخت کنید، می‌توانید برای اقامت دائم آلمان اقدام کرده و سپس تابعیت و پاسپورت آلمانی دریافت کنید. درصورتی که بلوکارت آلمان را دارید، پس از ۲۱ الی ۳۶ ماه اشتغال می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

جاب آفر آلمان چیست؟

جاب آفر آلمان در واقع همان پیشنهاد کاری است که متقاضی از یک کارفرمای آلمانی دریافت می‌کند. این پیشنهاد کاری عملاً مهمترین و اصلی ترین عامل برای دریافت ویزای کاری آلمان است. بدون جاب آفر آلمان، تنها از طریق جاب سیکر آلمان می‌توانید برای اشتغال در این کشور اقدام کنید. با دریافت جاب آفر آلمان می‌توانید ویزای کاری دریافت کرده و سپس برای اخذ اقامت کاری این کشور اقدام کنید. یکی از بهترین مزایای این روش، دریافت اقامت دائم آلمان و تابعیت آلمان پس از چند سال کار در این کشور است.

جالب است بدانید که به دلیل رشد منفی جمعیت آلمان، دولت این کشور برنامه‌های متفاوتی برای جذب نیروی متخصص و حرفه‌ای خارجی دارد. بنابراین اگر شرایط دریافت جاب آفر آلمان را داشته باشید، به راحتی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. اما آیا می‌دانید برای دریافت یا پذیرش جاب آفر آلمان چه شرایطی باید داشته باشید؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

تفاوت جاب آفر آلمان با جاب سیکر آلمان چیست؟

جاب آفر (JOB OFFER) به مفهوم دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی و عقد قرارداد کاری و سپس مهاجرت به این کشور است. اما در ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر (JOB SEEKER) شما به عنوان متقاضی اشتغال در آلمان می‌توانید به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار متناسب با سابقه کاری و رشته تحصیلی خود بپردازید. یکی از مهمترین مزایای ویزای جاب سیکر، امکان دریافت ویزای ۶ ماهه آلمان بدون نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی است. البته این قانون جدیداً تصویب شده و به دلیل شیوع ویروس کرونا هنوز به مرحله اجرا در نیامده است.

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کشور آلمان یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان محسوب می­شود چرا که شهروندان این کشور از دسترسی بدون ویزا به 189 کشور برخوردار هستند. کشور آلمان بازار گسترده ای از مشتریانی ثروتمند دارد که مشتاق تجربه محصولات و خدمات جدید هستند. این امر، همراه با زیرساخت های عالی و تعداد زیادی از دلایل دیگر، بسیاری از شرکت های نوپا را به آلمان سوق می­دهد. سرمایه گذاری در آلمان یا توسعه یک فعالیت تجاری جدید برای بازار آلمان یک فرصت بزرگ تجاری بزرگ محسوب می­شود. ثبات سیاسی و سیستم حقوقی سالم از دیگر عناصر سازنده در شروع به کار در کشور آلمان، اشتغال آزاد یا گسترش تجارت موجود در آلمان است.

در حقیقت قانون اقامت کشور آلمان به سرمایه گذاران خارجی اجازه می­دهد تا برای دریافت اجازه اقامت سه ساله درخواست دهند. سرمایه گذاران موظف هستند یا شرکت خود را تاسیس کنند یا مقدار قابل توجهی را در یک شرکت آلمانی سرمایه گذاری کنند. حداقل میزان سرمایه جهت ثبت شرکت میزان 25 هزار یورو است. دارندگان ویزای سرمایه گذاری می­توانند مجوز اقامت سه ساله را دریافت کنند که پس از موفقیت متقاضیان در کسب و کار، این اقامت می­تواند به دریافت اقامت دائم تبدیل شود. همسر و فرزندان زیر سن قانونی فرد سرمایه گذار نیز می­توانند درخواست دریافت مجوز اقامت بدهند.

درخواست های اجازه اقامت به منظور سرمایه گذاری توسط اداره امور خارجه محلی و اتاق بازرگانی کشور آلمان مورد ارزیابی قرار می­گیرند. متقاضیان باید نشان دهند كه فعالیتهای تجاری پیشنهادی می­تواند تأثیر اقتصادی مثبتی در کشور آلمان داشته و بودجه كسب و كار پیشنهادی­شان قابل تامین است. برنامه های تجاری، مدارک سرمایه موجود، قراردادهای کاری مدیران با مشخصات حقوقی آنها، مدارک ثبت مشاغل و جزییات ثبت تجاری طرح باید ارائه شود.

پردازش یک درخواست بسته به سفارتخانه ها و کنسولگری هایی که درخواست ها به آنها ارسال می­شود ، از سه تا چندین ماه زمان خواهد برد.

لازم بذکر است که اگرچه آلمان برنامه­ای تحت عنوان تابعیت از طریق سرمایه گذاری ندارد، متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در کشور آلمان می­توانند پس از اقامت عادی و قانونی حداقل هشت سال در این کشور، تابعیت و پاسپورت معتبر آن را دریافت كنند.

اخذ اقامت به آلمان از طریق کارآفرینی

کشور آلمان به عنوان سومین کشور بزرگ سهیم در صادرات به کل جهان، دروازه ای به کل دنیا است که با چین و ایالات متحده رقابت می­کند. این کشور در قلب اروپا خود را به عنوان قدرتی مهم در سرمایه گذاری و یکی از بهترین مکان­ها در جهان برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی به اثبات رسانده است. بنابراین کشور آلمان یکی از اصلی­ترین مقاصد برای سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا می­باشد. در طی سالیان گذشته، گزارش های تجاری و اقتصادی نشان دهنده آن است که کارآفرینان و همچنین سرمایه­گذاران از نیروی کار ماهر و دارای تحصیلات دانشگاهی استقبال کرده و همچنین امنیت سیاسی، اجتماعی و حقوقی این افراد را تامین خواهند کرد.

با توجه به تنوع شرایط اخذ اجازه اقامت به عنوان کارآفرین در کشور آلمان، افرادی که می­خواهند به عنوان کارآفرین در این کشور کسب و کار و فعالیت خود را شروع کنند، می­توانند اجازه اقامت آلمان را دریافت کنند. لازم بذکر است که جهت اخذ اقامت کشور آلمان از طریق کارآفرینی، طرح تجاری مربوطه باید به ادارات رسمی بررسی کننده ارائه شده و مورد بررسی قرار گیرد.

طرح تجاری موردنظر باید شامل اطلاعات دقیقی در مورد:

 • جزییات طرح تجاری (به عنوان مثال مسیر درآمد قانونی و پیشرفت تجاری آن)،
 • مشخصات فرد کارآفرین (شامل تجارب حرفه ای، مدیریتی و علمی وی) و
 • منابع تأمین مالی تجارت باشد.

همچنین طرح تجاری مورد نظر باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

 • آیا این تجارت پتانسیل بازار و فرصت های فروش سایر شرکت های آلمانی را افزایش می­دهد؟
 • آیا شرکت محصولاتی با کیفیت و با دوام تولید خواهد کرد؟
 • آیا تاسیس این شرکت، منجر به صادرات محصولات آلمانی می­شود؟
 • آیا منطقه ای که در آن شرکت قرار است مستقر شود، برای عرضه محصولات این نوع از کسب و کار مناسب خواهد بود؟

بنابراین اخذ مجوز اقامت کشور آلمان به عنوان فرد کارآفرین نشان دهنده آن است که این تجارت تأثیرات مثبتی بر اقتصاد آلمان خواهد داشت و همچنین علاقه اقتصادی به آن موضوع و یا یک نیاز منطقه ای برای این تجارت وجود دارد. تا قبل از 1 آگوست سال 2012 ، اگر تجارتی شامل250،000 یورو سرمایه و پنج شغل ایجاد شده بود، فرد متقاضی میتوانست جهت درخواست اقامت در کشور آلمان به عنوان کارآفرین اقدام کند. اما متاسفانه میزان سرمایه گذاری جهت کارآفرینی در طی این سالها افزایش یافته است. با این وجود، ایجاد شغل برای شهروندان آلمانی یا سایر شهروندان اتحادیه اروپا و سرمایه گذاری مقدار قابل توجهی از پول در کشور آلمان هنوز معیارهای اصلی جهت دریافت ویزای کارآفرینی هستند.

اخذ اقامت به آلمان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت یکی از زیر مجموعه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری است.با توجه به اینکه آلمان یکی از قطب های اقتصادی اروپا است، تعداد متقاضیان سرمایه گذاری آن بالا بوده و مدت زمان زیادی را باید تا نوبت سفارت منتظر بمانید.

از دیگر معایب این روش آن است که برای ثبت شرکت در آلمان باید بیزنس پلن قوی ارائه دهید که معمولا در اتاق بازرگانی آلمان مورد بررسی قرار میگیرد. برای ثبت شرکت در آلمان شما باید زبان آلمانی را بیاموزید و تا حدودی به آن تسلط داشته باشید.

آلمان به علت شرایط اقتصادی مناسب یکی از قطب های تجارتی اروپا به شمار میرود و سرمایه گذاری در این کشور از امنیت و سود دهی بسیار بالایی برخوردار است.همچنین شما با ثبت شرکت در این کشور میتوانید نیروی کار ماهر داخلی یا خارجی مورد نیاز شرکت خود را استخدام نمایید و پیشنهاد کار یا جاب آفر ارائه دهید.

8 سال پس از ثبت شرکت و حضور متداوم در آلمان میتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید و در طول این مدت نیز میتوانید به راحتی به حوزه شنگن سفر کنید.

شما میتوانید برای ثبت شرکت به روش های مختلفی بسته به نوع کسب و کار خود اقدام نمایید.GMBH یا ثبت شرکت با مسئولیت های محدود مناسب ترین نوع شرکت برای کسب و کار های محدود میباشد و با یک یا چند سرمایه گذار امکان پذیر است.

سرمایه اولیه آن حداقل 25 هزار یورو است که میتواند نقدا هم ارائه شود. پس از ثبت این شرکت شما الزامی به استخدام کارکنان نخواهید داشت. همچنین در این نوع از سرمایه گذاری شما به شریک آلمانی نیازی ندارید.

البته سهام این شرکت ها غیر قابل واگذاری و خرید و فروش بوده و در بازار بورس وارد نمیشود.

سرمایه مورد نیاز و شرایط ثبت شرکت میتواند بسته به نوع شرکت و هدف آن متفاوت باشد اما روند کلی ثبت شرکت در آلمان به شرح زیر است:

 • تعیین نوع شرکت با توجه به سرمایه و اهداف فرد متقاضی
 • تعیین نام شرکت که باید متفاوت با نام دیگر شرکت ها بوده و تکراری نباشد.
 • مراجعه به دفاتر رسمی آلمان جهت تکمیل فرم ها و تکمیل درخواست تاسیس شرکت
 • واریز سهام اولیه شرکت
 • پایان مراحل و ثبت تجاری شرکت

اخذ اقامت به آلمان از طریق خرید ملک

خرید ملک در آلمان یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور است و می‌توان آن را از کم ریسک‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری دانست. ایرانیان می‌توانند به عنوان سرمایه‌گذار خارجی به راحتی در آلمان ملک خریداری کنند اما نمی‌توانند از این طریق اقامت آلمان یا پاسپورت این کشور را داشته باشند. سرمایه‌گذاران از این طریق تنها می‌توانند با ارائه یک طرح اقتصادی که باید مورد تایید کشور آلمان قرار بگیرد، به خرید و فروش ملک یا ساخت و ساز اقدام کنند و سپس اقامت دائم یا پاسپورت آلمان را دریافت کنند.

اقامت آلمان

دلایل سرمایه‌گذاری در آلمان از طریق خرید ملک

با توجه به رشد جمعیت در آلمان، تقاضا برای ملک به ویژه برای آپارتمان‌ در متراژ ۵۷ تا ۱۴۰ متر افزایش داشته است. سود این سرمایه‌گذاری بر اساس تغییر جمعیت آلمان، افزایش پناهندگی به این کشور و وام‌های واقعی اختصاص یافته به این کار، در سال‌های اخیر بسیار قابل توجه بوده است. به طور کلی قیمت ملک در آلمان به نسبت دیگرکشورهای اروپایی پایین‌تر است. با خرید ملک در آلمان، مالیات بسیار کم خواهد شد و می توان تا چندین سال پس از خرید ملک، ۲ تا ۸۰ درصد در سال این نرخ را كاهش داد.

اخذ اقامت به آلمان از طریق تابعیت تولد:

در گذشته قوانین کشور آلمان به هر نوزادی که در خاک این کشور متولد می­شد، تابعیت کشور آلمان را اهدا می­کرد. به این نوع تابعیت، تابعیت از طریق خاک و یا تابعیت Jus Soli گفته می­شود. این در حالی است که مطابق با قوانین جدید این کشور از تاریخ 1 ژانویه سال 2000، تنها نوزادانی می­توانند تابعیت آلمانی را دریافت کنند که حداقل یکی از والدین وی به مدت حداقل هشت سال قبل از تولد کودک در آلمان زندگی کرده باشد و یا در زمان تولد نوزاد، یکی از والدین اجازه اقامت دائم در کشور آلمان را داشته باشد.

در هنگام دریافت تابعیت از نوع تولد، کودک مجدداً باید تابعیت والدینش و یا تابعیت آلمان را در سنین بین 18 تا 23 سال انتخاب کند. بنابراین کودک می­تواند تابعیت والدینش و یا تابعیت آلمانی را داشته باشد و یا درخواست تابعیت دوگانه کند. در واقع، تابعیت آلمان بر اساس اصل فرزندپروری است. این بدان معناست که کودکی که حداقل یک پدر و مادر با تابعیت آلمانی داشته باشد، به طور خودکار تابعیت آلمان را از بدو تولد به دست می­آورد. همچنین اصل محل تولد نیز معتبر است. بر این اساس، اگر یکی از والدین نوزاد به مدت حداقل هشت سال در آلمان به طور قانونی زندگی کرده باشد و در زمان تولد اجازه اقامت یا عنوان اقامت نامحدود داشته باشد، فرزند والدین خارجی می­تواند به طور خودکار تابعیت آلمان را به دست آورد.

تابعیت دوگانه:  فرزندان والدین خارجی که در آلمان متولد شده اند می­توانند علاوه بر تابعیت والدین خود، تابعیت آلمانی نیز داشته باشند. جهت درخواست در این خصوص لازم است که کودک در کشور آلمان بزرگ شده باشد. طبق قوانین جهت دریافت تابعیت دوگانه، زمانی که فرد موردنظر به سن 21 سالگی رسید باید یکی از شروط زیر را برای دریافت تابعیت دوگانه داشته باشد:

 • هشت سال در آلمان زندگی کرده باشد و یا
 • شش سال در یک مدرسه در آلمان تحصیل کرده باشد و یا
 • تحصیلات یا دوره های شغلی خود را در کشور آلمان به پایان رسانده باشد.

اخذ اقامت به آلمان از طریق ازدواج:

مطابق قوانین ازدواج در کشور آلمان ، هر ازدواج معتبری بدون در نظر گرفتن آن که آیا عروسی مذهبی نیز برگزار می­شود یا خیر، باید حتما در اداره ثبت (Standesamt) انجام شود. بنابراین جدا از این مسئله که ازدواج توسط کشیش، خاخام، امام یا افسران کنسولی انجام شده، ثبت رسمی آن نیز باید حتما انجام شود. بنابراین اگر قصد برگزاری مراسم عروسی در خاک کشور آلمان را دارید، حتما در تشریفات مربوط به مراسم، انجام مراحل مربوط به اداره ثبت (Standesamt) را در نظر داشته باشید. مدارک و اسناد مورد نیاز اتباع خارجی جهت ارائه ازدواج قانونی در کشور آلمان، به کشور مبدا زوجین و وضعیت تأهل آنها بستگی دارد. با این وجود، ممکن است الزامات دفتر ثبت محلی برای هر فرد متفاوت باشد. بنابراین به یاد داشته باشید که قبل از روز مراسم عروسی، در نزدیکترین Standesamt ثبت نام کنید.

همسران شهروندان آلمانی که ازدواجشان را در آلمان ثبت کرده­اند، پس از سه سال اقامت قانونی در آلمان واجد شرایط دریافت تابعیت هستند. متقاضیان در زمان درخواست باید حداقل دو سال ازدواج کرده باشند تا بتوانند مشمول این قوانین شوند. لازم بذکر است که اگر همسرتان شهروندی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد و یا شما تابعیت کشور سوم را داشته باشید و همسر شما شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، شما دارای حق آزادی حرکت بوده و می­توانید بدون محدودیت در آلمان مشغول به کار شده و یا در آنجا زندگی کنید.

قبل از مطالعه این مطلب لطفا توجه داشته باشید که مؤسسه مهاجرتی و اقامتی صبا ویزا هیچ گونه خدمات و فعالیتی در زمینه پناهندگی ندارد و مطالب ارائه شده در این مقاله تنها جهت آگاهی از خطرات این روش است و توصیه می­شود اگر قصد مهاجرت به آلمان دارید، از روش های دیگر برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

اصطلاح “پناهنده” اغلب در زبان روزمره به عنوان یک مترادف برای افرادی که آواره شده اند، به کار می­رود. اما مطابق قوانین کنوانسیون پناهندگان ژنو،  این عبارت تنها به افرادی اطلاق می­شود که در شرایطی خاص، مشمول و تحت حمایت پناهندگی شناخته ­شوند.

فرد پناهنده به دلایل مختلف سیاسی، اجتماعی و یا مذهبی از کشور خود فرار کرده و قصد سکونت در کشور مقصد را دارد. در حقیقت، پناهندگی خطرناک­ترین روش مهاجرت برای یک فرد یا خانواده می­تواند باشد. چرا که فرد پناه­جو عموماَ از طریق راه های خطرناکی و با عبور از کشورهای مختلفی تلاش می­کند تا خود را به کشور مقصدش برساند و بنابراین احتمال بسیاری وجود دارد که در این مسیر دچار تجاوز، سرقت اموال و پول، غرق شدن در دریا، بیماری و یا حتی فوت شود. همچنین حضور و اقامت در کمپ های مختلف که عموما از سطح امکانات بهداشتی پایینی برخوردار هستند، می­تواند فرد را دچار مشکلات روحی و روانی بسیاری کند.

لازم بذکر است که ثبت درخواست پناهندگی به صورت خانوادگی، هیچ گونه تضمینی برای ادامه زندگی مشترک در کمپ­های آلمان نخواهد داشت. همچنین در صورت وقوع جرم از طرف فرد پناهجو، درخواست پناهندگی وی رد خواهد شد. به طور کلی زمانی که مراحل پناهندگی فرد به پایان رسید، دفتر فدرال به عنوان مرجعی که مسئول اجرای قانون پناهندگی است، حمایت از پناهجو را انجام داده و بطور دقیق تر افراد را به دو گروه تقسیم بندی خواهد کرد:

 • پناهجویان: افرادی که قصد دارند درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند اما هنوز توسط اداره فدرال به عنوان متقاضی پناهندگی ثبت نشده اند.
 • متقاضیان پناهندگی: شامل پناهجویانی است که مراحل پناهندگی آنها در جریان است و هنوز در مورد آنها تصمیم­گیری نشده است.

در حقیقت پناهندگی روشی پرخطر، پر هزینه و ناامن محسوب می­شود و بنابراین موسسه حقوقی و مهاجرتی صبا ویزا اکیداَ توصیه می­کند که افراد از اقدام جهت مهاجرت ازین طریق خودداری کنند.

روش‌های تقویت و یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت

زبان اسپانیایی زبان‌ گویش‌های مختلف است. در حقیقت، تعداد زیادی از مردم به این زبان صحبت می‌کنند و برای صحبت به آن هم گویش‌های مختلفی را به کار می‌گیرند. برای مثال، گویش مردمی که در اسپانیا زندگی می‌کنند، با گویش کسانی که در آمریکای لاتین زندگی می‌کنند متفاوت است. حتی مردمی که در بخش‌های مختلف «اسپانیا» زندگی می‌کنند، گویش‌های مختلفی  دارند. بنابراین شما باید بر اساس دانشگاه یا منطقه‌ی مورد نظر، سعی کنید زبان اسپانیایی مربوط به همان منطقه را یاد بگیرید.

برای یادگیری زبان اسپانیایی روش‌های مختلفی وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به اپلیکیشن‌های مختلف، نرم‌افزارهای یادگیری متفاوت و ثبت‌نام در یکی از بهترین آموزشگاه‌‌های زبان در کشور اشاره کرد. خوشبختانه، زبان اسپانیایی زبان نسبتا آسانی است و آن را می‌توان سریع‌تر از سایر زبان‌های رومی یاد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای انواع راه های اقامتی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مدارک شرکت(در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد)

 • اساسنامه شرکت
 • روزنامه رسمی شرکت
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • آخرین لیست بیمه شرکت
 • پرینت گردش حساب سه ماه یا شش ماه شرکت

دیگر مدارک :

 • فرم درخواست برای اقامت بلند مدت(در وبسایت سفارت آلمان موجود است)
 • عکس گذرنامه ای
 • عکس رنگی که قدیمی تر از شش ماه نباشد
 • گذرنامه معتبر به همراه کپی از صفحات ۲و۳ با امضا
 • شناسنامه
 • برنامه جامع کاری
 • مدرک تحصیلی
 • مدارک مالی(دارایی هاو اعتبار بانکی)
 • گواهی مبنی بر  بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار ۹۰ روزه در آلمان
 • مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی
 • گواهی مبنی بر دانش زبان آلمانی و یا انگلیسی
مهاجرت از طریق خرید ملک
 1. مجوز اقامت یا کار در کشور آلمان.
 2. منبع درامد ثابت برای دریافت وام.
 3. داشتن سرمایه اولیه کافی. گرچه این امکان وجود دارد که بانک تا ۱۰۰% مبلغ ملک را به صورت وام به متقاضی ارائه دهد، اما چنانچه شما بخشی از سرمایه اولیه را خودتان تامین نمایید، قادر خواهید بود در رابطه با شرایط بهتر با بانک مذاکره کنید. به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر هزینه ملک، هزینه های دیگری از قبیل مالیات انتقال ملک، هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت وجود دارد که پرداخت آن بر عهده خریدار است.

– هزینه مالیات انتقال ملک (۵/۶-۵/۳% کل مبلغ ملک)

– هزینه دفتر اسناد رسمی (۵/۱-۲/۱% کل مبلغ ملک)

– هزینه ثبت (۲/۱-۸/۰% کل مبلغ ملک)

– هزینه آژانس مسکن (۳-۵/۱% کل مبلغ ملک)

 1. مهمترین شرط برای خرید ملک در آلمان اطمینان از دارا بودن بیمه قانونی و بیمه مسئولیت مدنی متقاضی خرید ملک است.
مهاجرت از طریق کارآفرینی
 • درخواست اقامت آلمان
 • طرح کسب و کار
 • یک صفحه چکیده از کلیات طرح کسب و کار
 • ایده تامین مالی شرکت شامل صورت سود و زیان،میزان سرمایه موردنیاز،طرح تامین مالی و طرح نقدینگی
 • گواهی بیمه خدمات درمانی
 • رزومه کاری شامل سوابق و تحصیلات
 • داشتن تمکن مالی کافی
 • حقوق بازنشستگی ،دارایی یا سپرده بانکی در صورتی که سن متقاضی بالای ۴۵سال باشد
 • داشتن مبلغ حداقل ۲۵هزار یورو
مهاجرت از طریق ازدواج
 • داشتن حداقل مدرک A1
 • مدارک ازدواج
 • مدارک شغلی همسر آلمانی(که نشان دهد توانایی مالی وی برای تامین هزینه های زندگی مشترک باشد)
مهاجرت کاری
 • پاسپورت معتبر
 • ترجمه شناسنامه به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به همراه تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری که باید به تایید سفارت نیز برسد
 • تاییدیه مدارک تحصیلی ZAB و یا همان Anabin
 • رزرو هتل یا محل اقامت در آلمان
 • حساب بانکی با موجودی ۸۰۰۰ یورو
 • ترجمه رسمی سابقه کار به همراه ریزبیمه تامین اجتماعی
 • مدرک زبان آلمانی حداقل B1
 • رزومه کامل
 • انگیزه نامه یا SOP
 • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰هزار یورو

شرایط ویزای کاری آلمان

اقامت دائم به افرادی تعلق می گیرد که پنج سال کامل دارای اقامت غیردائم بوده،هزینه زندگی خود را از راه کار تامین نموده و آشنا به زبان آلمانی باشند و تابع قوانین مملکتی این کشور باشند،افراد بعد از دریافت اقامت دائم می توانند پاسپورت و تابعیت کشور آلمان را کسب کنند
اقامت موقت این نوع اقامت از لحاظ زمانی محدود بوده و برای هدف مشخصی اعطا می شود:برای تحصیل دانشگاهی،تحصیل در مدارس،برای
تحقیق و پژوهش،توریستی و ….

انواع ویزاهای مختلف از نظر هدف سفر

ویزای توریستی این ویزا برای کسانی صادر می شود که برای گردشگری به سفر می روند
ویزای ملاقات اقوام در بیشتر کشورها نوع ویزایی که برای ملاقات صادر می شود مانند ویزای توریستی است اما مدارک ارائه شده به سفارت تا حدودی متفاوت است
ویزای درمان ویزایی است که اگر قصد درمان و معالجه در کشور مقصد را داشته باشد صادر می شود
ویزای تجاری ویزایی است که اگر قصد انجام تجارت در کشور مقصد دارید صادر می شود
ویزای ترانزیت مدت این ویزا خیلی کم است و با آن می توانید از آن کشور عبور کنید و به کشور ثالث برسید
ویزای کار و تعطیلات این ویزا به شما اجازه می دهد تا علاوه بر گردش در کشور مقصد کار هم کنید
ویزاهای دیگر مثل دانشجویی و مهاجرتی که در این دسته هستند

انواع ویزا از نظر دفعات اجازه ورود به کشور

یکبار ورود یا سینگل این ویزا بعد از یکبار ورود و خروج اعتبارش از بین می رود حتی اگر هنوز هم تاریخ و مدت اعتبارش تمام نشده باشد
دوبار ورود یا دابل با این ویزا می توانید تا زمانی که ویزای تان هنوز اعتبار دارد هر چند بار که خواستید به آن کشور وارد و خارج شوید
چند بار ورود یا مولتیپل با این ویزا می توانید تا وقتی که ویزای شما از نظر تاریخ اعتبار دارد هر چند بار که خواستید به آن کشور وارد و خارج شوید
ویزای ترانزیت فرودگاهی در بعضی از کشورها حتی برای تعویض هواپیما در فرودگاه آن کشور هم باید ویزا ارائه دهید.با این ویزا حق خروج از فرودگاه را ندارید و فقط اجازه دارید که هواپیمای خود را عوض کنید

نقش هدایتگرانه آلمان در اتحادیه اروپا و همجنین مسئولیت پذیری در امور بین المللی نیز از نکات اصلی در گزینش این کشور به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت بوده است. امتیازات آلمان در عرصه سرمایه گذاری و برابری اجتماعی نیز بالا بوده اند.هم اکنون آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب میشود.

هزینه های مهاجرت به آلمان

یکی از مواردی که نیاز است قبل از مهاجرت به هر کشوری مورد بررسی قرار گیرد هزینه های زندگی در آن کشور است.

آلمان به دلیل اقتصاد قوی که دارد یکی از بهترین کشور های اروپایی برای زندگی است. هزینه زندگی در آلمان 850 یورو در ماه است که در مقایسه با برخی دیگر از کشور هایی اروپایی بسیار پایین است. این هزینه شامل هزینه غذا، مسکن، پوشاک و فعالیت های فرهنگی است.

بیشترین هزینه ماهانه شما مربوط به اجاره محل اقامت شما خواهد بود. با این حال، اجاره در شهرهای آلمان بسیار متفاوت است.

با توجه به شهر محل اقامت خود یا دسترسی به مرز شهر و امکانات اجاره منزل بین 290 تا 560 یورو تغییر خواهد بود.

البته به این موضوع توجه کنید که هزینه زندگی شما در ماه ارتباط مستقیمی با سبک زندگی شما دارد. برای اخد ویزا کاری و ویزا تحصیلی آلمان شما می بایست به ازای هر نفر 10 تا 12 هزار یورو تمکن مالی در حساب بانکی خود نشان دهید تا سفارت را قانع کنید در طول مدت اقامت خود در آلمان علی الخصوص در ماه های اولیه زندگی در صورتی که موفق به پیدا کردن شغل نشدید، هزینه ای روی دست کشور آلمان نخواهید گذاشت و از پس هینه های اولیه زندگی خود بر می آیید.

البته این مورد را در نظر داشته باشید که اگر با ویزا تحصیلی به آلمان مهاجرت کرده اید تحصیل شما تقریبا رایگان خواهد بود. و دانشگاه هزینه ای بین 200 تا 500 یورو در هر ترم را برای خدمات دانشجویی و بیمه از شما دریافت خواهد کرد.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم برای مهاجرت به آلمان از طریق روش های مختلف مدرک زبان لازم است اما این مدرک زبان با توجه به نوع مهاجرت و مقطعی که برای آن اقدام کنید متفاوت است. مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان در هر روشی متفاوت است.

برای مثال اگرتمایل به مهاجرت در مقع کارشناسی یا اوسبیلدونگ را دارید نیاز است که مدرک ب1 را ارائه دهید. و یا اگر در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کنید نیاز است که مدرک ب2 داشته باشید.

برای مهاجرت از طریق کار نیز شما می ایست مدرک زبان ب2 را ارائه دهید. به یاد داشته باشید که ارائه مدرک زبان تنها لازمه مهاجرت نیست و شما می بایست برای تحصیل و کار و یا برقراری ارتباط با دیگران به زبان آلمانی تسلط داشته اشید.

بنابراین ، حتی الامکان قبل از مهاجرت به آلمان، در اسرع وقت یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید! شما نه تنها برای تحصیل و کار ، بلکه همچنین برای اجاره آپارتمان ، راه اندازی سرویس های اجتماعی خود ، خرید ، ارسال و دریافت پست و موارد دیگر به آن نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که زبان آلمانی در واقع یک زبان بسیار سرگرم کننده است و به گونه ای به شما امکان دسترسی به فرهنگ آلمانی را می دهد که بدون دانستن زبان امکان پذیر نیست.

سفارت آلمان در ایرن تنها از موسسه های خاصی مدرک زبان آلمانی را می پذیرد و اگر در موسسه ای غیر از این موارد آزمون زبان داده باشید، مدرک زبان شما مورد تایید سفارت نیست. موسسه های مورد قبول سفارت آلمان در تهران به شرح زیر است:

 • موسسه گوته
 • موسسه آموزش زبان آلمانی تهران
 • TELC آزمون تلک
 • TestDAF آزمون موسسه
 • (OSD) آزمون زبان سفارت اتریش

مزایای مهاجرت به آلمان

اگر بعد از خواندن این مقاله همچنان برای مهاجرت به آلمان تردید دارید ما اینجا به شما چند مورد از مزایای مهاجرت به آلمان را نام می بریم.

شانس بسیار خوب برای شغل پیدا کردن! آلمان قوی ترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. اگر شما یک کارگر ماهر و دارای مدرک دانشگاهی هستید ، بایدمهاجرت به آلمان را در نظر بگیرید ، زیرا شغل خوبی برای شما وجود دارد..

می توانید شرکت خود را تأسیس کنید!  این کشور برای راه اندازی یک تجارت جدید بسیار مناسب است اگر به فکر عزیمت به آلمان برای اشتغال زایی هستید ، ما می توانیم در گرفتن ویزای کارآفرینی آلمان به شما کمک کنیم.

شما شهرهای خود را انتخاب خواهید کرد! با گسترش بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر کشور، آلمان چشم انداز متنوعی از کلان شهرها را ارائه می دهد

کیفیت زندگی در آلمان درجه یک است! حتی افرادی که به دنبال سرعت و هیجان زندگی در شهرهای بزرگ نیستند ، می توانند به شناخته می شوند.

شهرهای کوچک به وفور یافت می شوند! لایپزیگ ، ویمار ، هایدلبرگ و بن فقط چند نمونه از برخی از شهرهای کوچک و تاریخی غنی آلمان هستند که چیزهای زیادی برای ارائه دارند.

آلمان دسترسی راحت به کشورهای سراسر اروپا و فراتر از آن را ارائه می دهدآلمان از طریق قطار یا هواپیما به خوبی با بقیه جهان در ارتباط است. همه شهرهای آلمان و مراکز تجاری با قطار متصل هستند و خدمات قطار سریع السیر مسافران را از مکان هایی مانند برلین به هامبورگ در کمتر از دو ساعت و از برلین به مونیخ می برد. اگر به آلمان بروید ، به شهرهایی مانند زوریخ ، پراگ ، بروکسل ، آمستردام و کپنهاگ دسترسی راحتی خواهید داشت. سفرهای هوایی که از طریق مراکز بزرگی مانند فرانکفورت و مونیخ انجام می شود.

آلمانی ها به محیط زیست اهمیت می دهند! بازیافت در آلمان رواج دارد. محصولات کاغذی و پلاستیکی به سطل های زرد آبی و زردی تقسیم می شوند که معمولاً آن هارا در حیاط ساختمان آپارتمان خود پیدا می کنید. همچنین سطل های کمپوست برای تخلیه ضایعات مانده غذای شما وجود دارد. بسیاری از آلمانی ها به جای رانندگی دوچرخه سواری می کنند یا برای کار با قطار سفر می کنند.

همچنین کشور آلمان یکی از به صرفه ترین کشور های اروپایی از نظر اقتصادی است و مچنین کیفیت زندگی و تحصیل در آن فوق العاده است.

اگر در خصوص مهاجرت به آلمان به راهنمایی بیشتر نیاز دارید با مشاورین ما تماس بگیرید تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم.

روش های مهاجرت به آلمان چیست؟

به ۶ روش می‌توانید به آلمان مهاجرت کنید که شامل موارد زیر هستند:

 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طربق ثبت شرک
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق ازدواج

بهترین روش مهاجرتی به آلمان کدام است؟

این سوالی است که پاسخ قطعی و مشخصی ندارد و بسته به شرایط و پارامترهایی چون سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، تمکن مالی و میزان سرمایه اولیه، بهترین روش برای مهاجرت به آلمان برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. برای بررسی بهترین روش مهاجرتی مختص شما از راهنمایی کارشناسان ما کمک بگیرید.

هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟

هزینه‌های مهاجرت به آلمان بسته به روش مهاجرتی متفاوت است. اما می توان گفت که کم هزینه‌ترین روش مهاجرت به آلمان، مهاجرت کاری است. هزینه های مهاجرت تحصیلی شامل شهریه و تمکن مالی برای گذران زندگی دانشجویی است و سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز بیشترین میزان هزینه را نسبت به دو روش قبلی دارد

آیا برای مهاجرت به آلمان محدودیت سنی وجود دارد؟

در مورد ویزاهای تحصیلی و کاری، سن متقاضی یکی از پارامترهای مهم در دریافت ویزا است.

برای تحصیل در مقطع لیسانس تا 21 سال و برای تحصیل در مقطع ارشد بهترین سن 28 سال است.

مزایا و معایب مهاجرت به آلمان چیست؟

آلمان یکی از پویا ترین اقتصاد های جهان را دارد و نرخ پایین بیکاری در آن یکی از مزیت های این کشور است که این امر به انتخاب شغلی مناسب برای مهاجران کمک خواهد کرد. از جمله معایب مهاجرت به آلمان می‌توان به طولانی بودن وقت سفارت (بین 12 تا 24 ماه) اشاره کرد.

کم‌هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به آلمان کدام است؟

ویزای جست و جوی کار یا از طریق دریافت پیشنهاد کار کم‌هزینه‌ترین روش است.

دوره آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ دوره‌ای عملی است که کشور آلمان به منظورآماده کردنرنیروی متخصص برگزار کرده و افراد پس از موفقیت در این دوره می‌توانند وارد بازار کار شوند.

ویزا همراه برای دانشجو متقاضی تحصیل در آلمان صادر می شد؟

کشور آلمان در زمره آن کشورهایی است که ویزا همراه همزمان صادر نمی کند اما متقاضی می تواند پس از 3 از شروع تحصیل خود درخواست الحاق خانواده کند.

آیا با به دنیا آمدن فرزند در آلمان، وی تابعیت آلمانی را دریافت می کند؟

نوزادی که در آلمان متولد می شود یا باید یکی از والدین وی 8 سال قبل از تولد فرزند در آلمان زندگی کرده باشند یا یکی از والدین در زمان تولد اقامت دائم آلمان را داشته باشد.

آیا در صورت ازدواج با یکی از شهروندان آلمان می توان اقامت دائم آلمان را دریافت کرد؟

پس از اینکه ازدواج را به صورت رسمی ثبت کنند بعد از 3 سال می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت کنند.

آیا پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به آلمان است؟

به طور کلی می توان گفت بله در اثبات شرایط پناهدگی می توان از این طریق به آلمان مهاجرت کرد اما موسسه صبا ویزاپلن هیچ خدماتی در این خصوص ارائه نمی دهد و پیشنهاد می کند که یکی از روش های دیگر را جایگزین مهاجرت کنید.

سخن پایانی

از جمله راه هایی که میتوان برای مهاجرت به آلمان به آن اشاره کرد مهاجرت از طریق ازدواج با فرد آلمانی، ویزای کار آفرینی، اقامت از طریق خرید ملک، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و اخذ اقامت آلمان از طریق تابعیت تولد است.

اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید کافیست با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید تا از جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به آلمان با توجه به شرایط خویش مطلع شوید. مشاوران و کارشناسان تخصصی ما در تمام طول مسیر همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان و به بهترین شیوه اقدام به مهاجرت نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 4 میانگین: 2.5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید