لوگو صبا ویزا
اقامت ازدواج آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت ازدواج آلمان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

یکی از روش‌هایی که امروزه برای مهاجرت به کشور آلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج است که می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای این روش برای مهاجرت این است که شما نیازی نیست که هزینه زیاد یا زمان زیادی را صرف مهاجرت خود کنید و می‌توانید در کمترین زمان ممکن این کار را انجام دهید. از طرف دیگر برای مهاجرت به کشور آلمان شما نیازی به مدارک زیادی نخواهید داشت و تنها با ارائه مدارک شخصی و البته مدارک مربوط به ازدواج می‌توانید عملیات مهاجرت به این کشور را تکمیل کنید. با این‌ وجود نباید فراموش کرد که مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج دارای شرایط مخصوص  به خود نیز هست که باید به این شرایط نیز دقت و توجه داشته باشید.

مهاجرت به آلمان ممکن است سختی‌های مخصوص به خود را داشته باشد که باید به این سختی‌ها و موانع نیز دقت داشته باشید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود را به دست بیاورید.

شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج وجود دارد این است که شما حتما باید با شخصی ازدواج کنید که اقامت کشور آلمان را داشته باشد. البته نوع اقامت نیز دارای شرایط تخصصی است که در ادامه بیشتر دراین‌خصوص صحبت خواهیم کرد. یک شرط اولیه و بسیار مهم دیگر که در این زمینه وجود دارد این است که شخصی که شما با او ازدواج می‌کنید حتما باید تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از همسر خود یعنی شما را در کشور آلمان داشته باشد. در شرایطی خاص اگر شما بتوانید مدارک مالی و تمکن مالی خود را ارائه دهید این شانس را خواهید داشت که همچنان بتوانید ویزا و اقامت آلمان را دریافت کنید. یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم این است که ازدواج شما با این شخص نباید صوری باشد.

شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

در بسیاری از موارد افراد گمان می‌کنند که با داشتن یک ازدواج صوری و پرداخت مبلغی به شخصی که در کشور آلمان زندگی می‌کند می‌توانند اقامت و ویزای این کشور را دریافت کنند. در خصوص این موضوع باید بدانید که کشور آلمان یکی از سخت‌گیرترین کشورهای دنیا در این زمینه است و به همین علت نیز هرگونه صوری بودن در ازدواج شما را تشخیص خواهد داد. به همین علت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در این زمینه حتما سعی کنید با شخصی ازدواج کنید که واقعا به او علاقه دارید. البته جای نگرانی نیست و اگر ازدواج شما از روی علاقه باشد پس از مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور شما می‌توانید از او جدا شده و همچنان اقامت این کشور را دارا باشید که این کار نیز دارای شرایط مخصوص به خود است.

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

شاید این سوال بسیار مهم برای شما هم به وجود آمده باشد که مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج در این کشور چه مزایایی را می‌تواند برای ما به همراه داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به‌طورکلی روند مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج بسیار ساده‌تر از سایر روش‌هایی است که امروزه برای مهاجرت به یک کشور خارجی وجود دارد. در این روش شما نیازی به هیچ‌گونه مدرک تخصصی ندارید و می‌توانید تنها با مدارک عمومی خود و البته مدرک ازدواجتان با همسر خود به این کشور مهاجرت کنید. از طرف دیگر هزینه مهاجرت از این طریق ممکن است کمتر از سایر روش‌هایی باشد که برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارند. روند بررسی و پاسخگویی به درخواست صدور ویزا و اقامت کشور آلمان نیز در این روش سریع‌تر خواهد بود که بدون شک می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج در این کشور می‌تواند برای شما داشته باشد این است که شما می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید و هیچ محدودیتی از این نظر نیز برای شما وجود نخواهد داشت. کشور آلمان شرایطی را فراهم کرده تا افرادی که از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت می‌کنند بتوانند زندگی راحت و خوبی را تجربه کنند. پس اگر تخصص خاصی دارید یا این‌که نگرانی‌هایی در خصوص هزینه‌های خود در این کشور دارید باید بدانید که امکان کارکردن برای شما هم وجود دارد. مزیت پایانی و البته بسیار مهم مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج نیز این است که در این کشور شما کاملا می‌توانید از آزادی حقوق اجتماعی برخوردار شوید و زندگی جذابی را تجربه کنید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تا مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یک گزینه بسیار جذاب باشد این است که اگر شما فرزند زیر 16 سال دارید که از ازدواج پیشین شماست این اجازه به شما داده می‌شود که بتوانید فرزند خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرید. در خصوص فرزندانی که بالای 16 سال سن دارند اوضاع کمی متفاوت خواهد بود و شرایط خاصی وجود دارد. با استفاده از خدمات مشاوره‌ای که امروزه توسط موسسه مهاجرتی ما به شما ارائه می‌شود می‌توانید با این شرایط بیشتر آشنا شده و اطلاعات کامل‌تری را در این زمینه به دست بیاورید.

درخواست دریافت ویزا با مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج

پس از آنکه با شخصی که تابعیت و اقامت کشور آلمان را دارد ازدواج کردید شما باید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنید تا مشکلی را برای اقامت داشتن در آن نداشته باشید. در اولین قدم از مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج شما باید فرم درخواست آنلاین برای صدور ویزا را پر کنید که ممکن است چند دقیقه زمان شما را بگیرد. در مرحله بعدی شما باید مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای این کشور را تهیه کنید که در ادامه به طور کامل این مدارک را به شما معرفی خواهیم کرد. یکی دیگر از مراحل بسیار مهمی که برای صدور ویزای این کشور باید طی کنید تعیین وقت سفارت کشور آلمان است.

برای تعیین وقت سفارت به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از طریق سایت رسمی سفارت کشور آلمان اقدام کرده و با پرکردن فرم مربوطه اقدام به تعیین وقت سفارت این کشور کنید. پس از آنکه این مرحله را نیز طی کردید زمان آن است که هزینه صدور ویزا را واریز کرده و شناسه واریز یا قبض آن را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید. پس از تعیین وقت سفارت ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان دقیق مراجعه شما به سفارت کشور آلمان مشخص شده است. در این تاریخ و زمان مشخص شده شما باید با دردست‌داشتن مدارکی که تهیه کرده‌اید به سفارت این کشور مراجعه کرده و مراحل نهایی صدور ویزا را طی کنید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

از جمله مدارکی که شما برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای زندگی و اقامت در کشور آلمان باشد.
  • مدارک شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید که تصویر صورت شما به طور دقیق در آن مشخص شده باشد.
  • پس از آنکه ازدواج کردید یک گواهی ازدواج به شما داده می‌شود که حتما باید اصل این مدرک را داخل مدارک خود قرار داده و به سفارت کشور آلمان تحویل دهید.
  • نامه تمکن مالی از دیگر مدارک مهمی است که برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به آن نیاز پیدا خواهید کرد. داشتن یک نامه بانکی مطمئن و معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا شانس خود را برای دریافت ویزای این کشور به میزان زیادی افزایش دهید. یک نکته بسیار مهم که باید به آن دقت داشته باشید این است که نامه بانکی حتما باید از سمت همسر شما در این کشور ارائه شود؛ ولی گاهی اوقات ممکن است بتوانید با نامه بانکی خودتان نیز ویزای کشور آلمان کشور آلمان را دریافت کنید.
  • داشتن مدرک زبان از دیگر شرایط مهمی است که برای مهاجرت به این کشور به آن نیاز دارید. بدون مدرک زبان معمولا ویزای این کشور به‌سختی به شما اعطا می‌شود. به همین علت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در همان وهله اول سعی کنید مدرک زبان خود را دریافت کرده و اقدامات لازم را برای دریافت آن انجام دهید.

نکته بسیار مهمی که باید در خصوص این مدارک به آن دقت داشته باشید این است که اگر مدارک شما کامل نباشد و نقصی مدرک در آن وجود داشته باشد درخواست شما رد شده و شما باید تمامی مراحلی که تا به این جای کار طی کرده‌اید را مجددا طی کنید. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به کامل بودن لیست مدارکی که آماده کرده‌اید دقت و توجه داشته باشید.

اقامت آلمان از طریق ازدواج

دریافت اقامت پس از دریافت ویزای کشور آلمان

در بخش قبلی به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کردیم که به چه شکل و با استفاده از چه مدارکی شما می‌توانید ویزای کشور آلمان را دریافت کرده و اقدام به زندگی در آلمان کنید. این کار اولین مرحله برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به شمار می‌آید. پس از این که موفق شدید تا ویزای خود را دریافت کرده و وارد خاک کشور آلمان شوید زمان آن است که اقامت خود را نیز در این کشور دریافت کنید. برای دریافت اقامت کشور آلمان شما باید از خدماتی که توسط اداره مهاجرت این کشور ارائه می‌شود استفاده کرده و از مزایای این خدمات بهره‌مند شوید. در اولین قدم باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که شما حتما باید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نبوده است.

تا زمانی که به دولت این کشور اثبات نشود که ازدواج شما صوری نبوده شما نمی‌توانید اقامت خود را دریافت کنید. اثبات این مسئله نیز دارای مراحل مخصوص به خود است و معمولا چند سالی زمان می‌برد. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم در همان آغاز ورود خود به این کشور مراحل مربوط به آن را طی کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن اقامت خود را نیز دریافت کنید. یکی از عوامل بسیار مهمی که می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر اقامت خود را دریافت کنید کمک گرفتن از افرادی است که دارای تجربه بالایی در این زمینه هستند و می‌توانند اطلاعات جامع و کاملی را در این حوزه در اختیار شما قرار دهند. اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ما نیز در این زمینه بهره‌مند شوید.

سخن پایانی

زمانی که صحبت از مهاجرت به آلمان می‌شود معمولا گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرند. راهکارهای مختلفی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارند هریک دارای مزایا و شرایط مخصوص به خود هستند که بدون آشنایی کامل با این مزایا و شرایط معمولا شما نمی‌توانید عملیات مهاجرت را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. یکی از بهترین روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج است. این نوع مهاجرت به کشور آلمان می‌تواند از جنبه‌های مختلفی مفید و سودمند باشد. بااین‌حال شرایط مخصوصی نیز دارد. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای این نوع مهاجرت باید به آن دقت داشته باشید این است که ازدواج شما نباید صوری باشد.

درصورتی که ثابت شود ازدواج شما صوری بوده اقامت شما لغو خواهد شد و باید به کشور مبدا بازگردید. در کنار این شرایط نکات مهم دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند شانس شما را برای حضور در این کشور و دریافت اقامت آن افزایش دهند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به دنبال یک موسسه مهاجرتی خوب هستید تا بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات مشاوره را در اختیار شما قرار دهد به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه مهاجرتی ما نیز در این زمینه استفاده کنید. استفاده از خدمات مهاجرتی ما هزینه بسیار پایینی را برای شما خواهد داشت و درعین‌حال کیفیت خدمات میز بالاست. از طرف دیگر شما برای استفاده از این خدمات نیازی نیست که حتما به‌صورت حضوری مراجعه کنید و می‌توانید با بهره‌بردن از خدمات آنلاینی که ما در این حوزه در اختیار شما قرار می‌دهیم به بهترین شکل ممکن عملیات مهاجرت خود را انجام دهید.

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید