لوگو صبا ویزا

ویزای استارت آپ انگلستان : شرایط و هزینه ها (آپدیت 2024)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای استارت آپ انگلستان به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

ویزای استارت آپ انگلستان برای افرادی است که کارآفرینان جدید هستند و می‌خواهند برای اولین بار در انگلستان کسب و کار ایجاد کنند. نیازی نیست که شما فارغ‌التحصیل باشید یا بودجه اولیه را تامین کرده باشید. با این حال، شما باید یک ایده‌ی تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر داشته باشید که توسط یک نهاد معتبری تایید شده باشد.

ویزاهای استارت آپ ویزاهای یک بار ورود هستند و برای 2 سال اعتبار دارند و این دسته به طور مستقیم به اقامت در انگلستان منجر نمی‌شود. با این حال، دارندگان ویزای استارت آپ ممکن است اقامت خود را در دسته ویزای مبتکر تمدید کنند و سه سال بعد واجد شرایط ILR (اقامت دائم انگلیس) شوند. متقاضیان ویزای استارت آپ می‌توانند شریک زندگی خود و هر فرزند زیر 18 سال را به انگلستان بیاورند.

ویزای استارت آپ انگلستان برای چه کسانی مناسب است؟

دسته ویزای استارت آپ برای کارآفرینان تازه‌کار اما با پتانسیل بالا مناسب است که برای اولین بار به دنبال استارت آپ کسب و کار در انگلستان هستند.

به طور کلی، متقاضیان ویزای استارت آپ از قبل استارت آپ کسب و کار خود را در بریتانیا شروع نکرده‌اند.  در واقع این کسب و کار نباید جای دیگری از بریتانیا شروع شده باشد.  استثنائات این موارد در صورتی است که متقاضی قبلاً تحت دسته‌های استارت آپ یا ردیف 1 (کارآفرین فارغ‌التحصیل) یا تحت طرح تمدید دکتری درجه 4 باشد.

اگر شما یک تاجر باتجربه هستید که به دنبال ایجاد یک تجارت در بریتانیا هستید، ویزای Innovator ممکن است مناسب‌تر باشد. اگر می‌خواهید به یک تجارت بپیوندید، ویزای Skilled Worker ممکن است مناسب‌تر باشد. اگر می‌خواهید در یک تجارت تجاری سرمایه گذاری کنید، ممکن است بخواهید مسیر ویزای سرمایه گذاری ردیف 1 را در نظر بگیرید. اگر کارمند ارشد یک تجارت خارج از کشور هستید که به دنبال ایجاد یک حضور تجاری در بریتانیا است، ممکن است بخواهید نماینده انحصاری ویزای تجاری خارج از کشور باشید.

 

ویزای استارت آپ انگلستان

شرایط لازم برای ویزای استارت آپ انگلستان

برای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای استارت آپ انگلستان باید موارد زیر را داشته باشید:

 • حداقل 18 سال سن داشته باشید.
 • شما از قبل یک کسب و کار در انگلستان ایجاد نکرده باشید (مگر اینکه قبلاً به عنوان کارآفرین فارغ‌التحصیل ردیف 1 کاری انجام داده باشید).
 • شما توسط یک نهاد معتبر بریتانیایی تایید شده باشید که ایده‌ی کسب و کار شما را از نظر نوآوری، دوام و مقیاس پذیری ارزیابی کرده است و راضی است که بیشتر زمان کار خود را در بریتانیا صرف توسعه سرمایه‌گذاری تجاری شما کند.
 • تایید نامه شما حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ درخواست ویزای استارت آپ شما صادر شده باشد.
 • شما واقعاً قصد دارید هر کار یا فعالیت تجاری را که در درخواست شما ذکر شده است انجام دهید.
 • شما در زبان انگلیسی حداقل به سطح B2 که معادل آیلتس 5.5 در خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است، تسلط دارید.
 • اگر خارج از بریتانیا هستید یا کمتر از 12 ماه در بریتانیا بوده‌اید، حداقل 1270 پوند برای حمایت از خود، به اضافه 285 پوند برای شریک زندگی، 315 پوند برای اولین فرزند و 200 پوند برای هر فرزند دیگر دارید.

الزامات دقیقی که باید برآورده کنید ممکن است بسته به شرایط پرونده شما متفاوت باشد. توصیه می‌کنیم برای مشاوره تخصصی با یک وکیل مهاجرتی صحبت کنید یا با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید.

نیاز به وجوه سرمایه گذاری برای ویزای استارت آپ انگلستان

متقاضیان ویزای استارت آپ انگلستان برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود نیازی به سرمایه ندارند. با این حال، الزام داشتن یک ایده تجاری «قابل دوام» و «مقیاس‌پذیر» به این معناست که در عمل، ممکن است برای سرمایه‌گذاری نیاز به سرمایه داشته باشید. برخی از نهادهای تایید کننده به عنوان شرط تایید، به سطح معینی از بودجه نیاز دارند.

معیارهای تایید برای ویزای استارت آپ انگلستان

برای اینکه پیشنهاد تجاری شما تایید شود، یک نهاد معتبر  باید متقاعد شود که ایده کسب و کار شما تمام معیارهای زیر را دارد:

 • نوآوری: شما یک طرح تجاری واقعی و اصلی دارید که نیازهای بازار جدید یا موجود را برآورده می‌کند و/یا مزیت رقابتی ایجاد می‌کند.
 • قابلیت دوام: شما مهارت‌ها، دانش، تجربه و آگاهی از بازار لازم را برای اجرای موفقیت آمیز کسب و کار دارید، یا به طور فعال در حال توسعه آن هستید.
 • مقیاس پذیری: طرح کسب و کار شما پتانسیل ایجاد شغل و رشد در بازارهای ملی را دارد.

نهاد تایید کننده همچنین باید متقاعد شود که شما بیشتر زمان کار خود را در بریتانیا صرف توسعه سرمایه‌گذاری‌های تجاری می‌کنید.

فهرست سازمان‌های تایید کننده ویزای استارت آپ

وزارت کشور فهرستی از نهادهای تایید کننده درخواست‌های ویزای استارت آپ را منتشر کرده است. این فهرست از نهادهای تأیید کننده شامل نام تمام مؤسسات تأیید کننده، پیوندهایی به وب سایت آن‌ها و در صورت وجود، جزئیات فرآیند درخواست و معیارهای تأیید آن‌ها تشکیل شده است.

تغییر به دسته ویزای استارت آپ انگلستان

درخواست ویزای استارت‌آپ را می‌توان از خارج از بریتانیا انجام داد، اما می‌توان از داخل بریتانیا به دسته ویزای استارت‌آپ سوئیچ کرد، مشروط بر اینکه به‌عنوان یک بازدیدکننده کوتاه مدت در انگلستان حضور نداشته باشید.

پیوستن به یک کسب و کار موجود به عنوان دارنده ویزای استارت آپ

دسته ویزای استارت آپ برای افرادی است که برای اولین بار به دنبال ایجاد یک تجارت جدید در انگلستان هستند. اگر به دنبال پیوستن به یک تجارت موجود هستید، دسته ویزای استارت آپ مسیر مهاجرتی مناسبی نیست.

درخواست ویزای استارت آپ به عنوان بخشی از یک تیم

لازم نیست تنها بنیانگذار کسب و کار خود باشید و ممکن است عضو یک تیم استارت آپ باشید. این به این معنی است که شما ممکن است به عنوان یکی دیگر از اعضای تیم استارت‌آپ، ایده و برنامه کاری مشابهی را به اشتراک بگذارید. با این حال، هر متقاضی باید تاییدیه فردی خود را از یک نهاد تایید کننده دریافت کند.

نامه تایید ویزای استارت آپ انگلستان

اگر درخواست شما برای تایید توسط یک نهاد تایید کننده ویزای استارت آپ تایید شود، تاییدیه ویزای استارت آپ برای شما صادر خواهد شد. این نامه باید به عنوان بخشی از درخواست ویزای استارت آپ شما ارسال شود. قوانین مهاجرت از نظر اطلاعاتی شامل الزامات سختگیرانه‌ای است که باید در نامه تایید ویزای راه‌اندازی گنجانده شود.

مدت اعتبار ویزای استارت آپ انگلستان

ویزای استارت آپ اولیه شما به مدت 2 سال معتبر خواهد بود.

تمدید ویزای استارت آپ و درخواست ILR

تمدید ویزای استارت آپ امکان پذیر نیست و دارندگان ویزای استارت آپ واجد شرایط آن نیستند. با این حال، در پایان 2 سال، می‌توانید برای ادامه توسعه کسب و کار خود و برای ماندن در دسته مبتکران درخواست دهید. دسته‌ی مبتکران می‌تواند تا سه سال دیگر ویزای شما را تمدید کند.

چه چیز دیگری باید در مورد ویزای استارت آپ انگلستان بدانیم؟

به‌عنوان دارنده ویزای استارت‌آپ، نیازی به صرف زمان خاصی در بریتانیا نخواهید داشت و اجازه دارید شغلی غیر از کار برای کسب‌وکار یا مشاغلی که ایجاد کرده‌اید، داشته باشید.

با این حال، شما باید در 6 و 12 ماهگی با نهاد تایید کننده خود با پست‌های بازرسی در تماس باشید. نهاد تایید کننده باید راضی باشد که شما به کار بر روی سرمایه گذاری تجاری خود ادامه می‌دهید و پیشرفت معقولی در رابطه با ایده اصلی یا جدید کسب و کار خود نشان داده‌اید. در صورتی که چنین نباشد، تأییدیه شما ممکن است پس گرفته شود و مرخصی شما محدود شود. همچنین باید از شرایط مختلف دیگر اقامت پیروی کنید. شریک زندگی شما و هر فرزند زیر 18 سال می‌توانند شما را به عنوان وابستگان همراهی کند یا به شما ملحق شود.

اگر تأییدیه شما پس گرفته شود

اگر تاییدیه شما توسط نهاد تایید کننده پس گرفته شود، ممکن است ویزای شما کوتاه شود. اگر می‌خواهید بیشتر بمانید، باید قبل از انقضای ویزای فعلی خود، مجدداً با تأییدیه جدیدی درخواست دهید. حتی اگر ویزای جدید با تاییدیه جدید به شما داده شود، تنها می‌توانید در مجموع 2 سال اقامت داشته باشید.

ویزای استارت آپ انگلستان1

نحوه‌ی درخواست ویزای استارت آپ انگلستان

شما باید به صورت آنلاین درخواست دهید. نحوه درخواست شما بستگی به این دارد که آیا شما:

 • خارج از بریتانیا هستید و به بریتانیا می‌آیید.
 • در داخل بریتانیا هستید و می‌خواهید ویزای خود را تغییر دهید.

در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانید شریک زندگی و فرزندان خود را در درخواست خود برای اقامت در بریتانیا بگنجانید.

صدور ویزای استارت آپ انگلستان چقدر طول می‌کشد؟

به عنوان بخشی از درخواست خود، باید هویت خود را ثابت کرده و مدارک خود را ارائه دهید. در صورت نیاز به مصاحبه برای انجام این کار، ممکن است لازم باشد زمان بیشتری در نظر بگیرید. هنگامی که برنامه خود را شروع می‌کنید، متوجه خواهید شد که آیا به آن نیاز دارید یا خیر.

اگر به صورت آنلاین درخواست دادید، هویت خود را اثبات کردید و مدارک خود را ارائه کردید، صدور ویزا به شکل زیر پیش خواهد رفت:

 • 3 هفته، اگر خارج از بریتانیا هستید
 • 8 هفته، اگر داخل بریتانیا هستید

هزینه‌ی ویزای استارت آپ انگلستان

هزینه‌ی ویزای استارت آپ انگلستان به شرایط شما و محلی که از آن برای اخذ ویزا درخواست می‌دهید، بستگی دارد.

برای چه کسی درخواست می‌دهید درخواست خارج از بریتانیا درخواست در بریتانیا
برای خودتان 378 یورو 508 یورو
برای شریک زندگی و فرزندتان 378 یورو برای هر نفر 508 یورو برای هر نفر

شما باید هزینه ویزا را برای هر فردی که همزمان با شما درخواست می‌کند یا بعداً برای پیوستن به شما در بریتانیا درخواست می‌دهد، پرداخت کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که این مبالغ ممکن است سال به سال متفاوت باشند، برای اطلاع از هزینه‌های دقیق‌تر می‌توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی صبا ویزا کمک بگیرید.

هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی

شما همچنین باید هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی را به عنوان بخشی از درخواست خود بپردازید. قبل از درخواست، بررسی کنید که چقدر باید پرداخت کنید.  همچنین باید اطلاعات بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) گرفته شود – گرچه هیچ هزینه‌ای برای این کار وجود ندارد.

با ویزای استارت آپ انگلستان می‌توانید:

 • در صورت واجد شرایط بودن، شریک زندگی و فرزندان خود را به عنوان «وابستگان» همراه خود بیاورید
 • در شغل دیگری کار کنید و همچنین برای کسب و کار خود کار کنید
 • سفر به خارج از کشور و بازگشت به انگلستان

همچنین می‌توانید از دسته‌های دیگر ویزا به این ویزا تغییر دهید.

با ویزای استارت آپ انگلستان نمی‌توانید

 • برای اکثر مزایا (صندوق دولتی) یا بازنشستگی دولتی درخواست دهید
 • به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای، به عنوان مثال یک مربی ورزشی کار کنید
 • در انگلستان مستقر شوید

اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، لیست کاملی از کارهایی که می‌توانید با ویزای استارت آپ انجام دهید دریافت خواهید کرد.

سخن آخر

وکلای مهاجرت ما به کارآفرینان از سراسر ایران کمک می‌کنند تا درخواست‌ خود را برای ویزای استارت آپ انگلستان آماده کنند. ما همچنین می‌توانیم به متقاضیان کمک کنیم تا تاییدیه ویزای استارت آپ را به صورت تضمینی دریافت کنند. صبا ویزا یک موسسه مهاجرتی قابل اعتماد برای چندین نهاد تایید کننده است که از تماس مستقیم مشتریان واجد شرایط با اعضای پانل سرمایه گذاری و همچنین تصمیم گیری شفاف و به موقع اطمینان می‌دهد.

پس اگر قصد دارید که کسب و کار ناب و نوآورانه‌ی خود در انگلیس را شروع کنید و به راحتی ویزای استارت آپ انگلستان را دریافت نمایید، حتما با صبا ویزا تماس بگیرید. ما به شما کمک می‌کنیم تا اطلاعات بهتری در این زمینه به دست بیاورید و نسبت به شرایط، بودجه و ایده‌های خود در زمینه‌ی ویزای استارت‌ آپ، مطمئن‌تر و بهتر تصمیم‌گیری کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید