لوگو صبا ویزا
آزمون تیل

آزمون تیل TIL

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه آزمون تیل TIL و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

  مشاوره رایگان

دانشگاه پلی تکنیک تورین یکی از دانشگاه‌های فنی برتر در ایتالیا است که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند. علاوه بر اقداماتی که برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین باید انجام شود، برای پذیرش در این دانشگاه متقاضیان باید در آزمون تیل TIL هم شرکت کنند. این آزمون ساختار به خصوصی دارد و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا را دارند، باید اطلاعات کافی درباره این آزمون بدست آورند تا بتوانند به راحتی پذیرفته شوند.

در ادامه ما سعی داریم به بررسی مطالبی درباره این آزمون بپردازیم و اطلاعاتی کلی در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. همراه ما باشید.

فهرست عناوین

آزمون TIL چیست؟

دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش در رشته‌های معماری و مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک تورین باید در یک آزمون ورودی تحت عنوان TIL شرکت کنند. انجام این آزمون برای ثبت نام دانشجویان در مقطع لیسانس رشته‌های مهندسی لازم است. در دوران همه‌گیری کرونا این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شد، اما در حالت معمول این آزمون به صورت حضوری برگزار می‌شود. با شرکت در این آزمون و کسب موفقیت در آن دانشجویان می‌توانند در یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا تحصیلات خود را ادامه دهند.

آزمون تیل چیست

ساختار سؤالات آزمون تیل TIL-I

برای اغلب افرادی که تصمیم به شرکت در آزمون TIL برای پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا گرفته‌اند، این سؤال پیش می‌آید که ساختار این آزمون چگونه است. در واقع آشنایی با ساختار آزمون می‌تواند به متقاضیان کمک بسیاری کند که بتوانند برای پاسخ به سؤالات آزمون برنامه‌ریزی درستی انجام دهند. آزمون تیل TIL دارای ۴۲ سؤال در بخش‌های مختلف است که برای پاسخ به هر بخش مدت زمان خاصی تعیین کرده‌اند.

به طور کلی یک ساعت و سی دقیقه زمان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا به تمام سؤالات آزمون پاسخ دهند. سؤالات آزمون تیل به ۴ بخش تقسیم شده‌اند که این بخش‌ها مربوط به چهار رشته مختلف هستند. در زیر برای درک بهتر ساختار آزمون TIL تعداد سؤالات هر بخش را همراه با مدت زمان مشخص شده برای پاسخ به این سؤالات بیان می‌کنیم.

  • تعداد شانزده سؤال ریاضی با مدت پاسخگویی ۳۶ دقیقه
  • تعداد ده سؤال درک مطلب و استدلال منطقی با مدت پاسخگویی ۲۰ دقیقه
  • تعداد ده سؤال فیزیک با مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه
  • تعداد شش سؤال دانش فنی پایه با مدت پاسخگویی ۱۲ دقیقه

در آزمون تیل که یکی از آزمون های بین المللی برای پذیرش دانشجویان است، برای هر کدام از سؤالات ۵ پاسخ قرار دارد. این پاسخ‌ها با حروف انگلیسی A، B، C، D، E مشخص شده‌اند که از میان آن‌ها یک گزینه پاسخ درست سؤال خواهد بود. امتیاز کسب شده در آزمون تیل TIL به این صورت است که دانشجویان با پاسخ صحیح به یک سؤال یک امتیاز دریافت می‌کنند و پاسخ‌های اشتباه آن‌ها در این آزمون نمره منفی خواهند داشت. هر پاسخ اشتباه ۰. ۲۵ امتیاز از دانشجو کم می‌کند.

برای سؤالات بدون پاسخ نمره منفی اعمال نمی‌شود و امتیاز ۰ برای آن‌ها محاسبه خواهد شد. پس از اتمام آزمون تیل شرکت‌کنندگان می‌توانند امتیاز‌های دریافتی خود را مشاهده کنند؛ همچنین برای دیدن نتیجه آزمون متقاضیان می‌توانند از طریق پلتفرم Apply@polito اقدام کند. حداقل نمره مورد نیاز برای قرارگرفتن متقاضی در لیست رتبه‌بندی ۲۰ از ۱۰۰ و حداقل نمره‌ای که می‌تواند قبولی متقاضی را تضمین کند، ۶۰ از ۱۰۰ است.

سؤالات آزمون TIL-I شامل چه موضوعاتی می‌شود؟

آزمون تیل یک آزمون فردی است که متقاضیان پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک تورین باید در آن شرکت نمایند و امتیاز لازم را به دست آورند. این آزمون برای متقاضیان مختلف متفاوت است. شرکت‌کنندگان در این آزمون باید با در نظر داشتن این که قصد ادامه تحصیل در کدام یک از رشته های تحصیلی ایتالیا در این دانشگاه را دارند، از مهارت و دانش کافی برخوردار باشند.

همان طور که اشاره کردیم این آزمون سؤالاتی با موضوعات مختلف از جمله ریاضی، فیزیک، درک مطلب و استدلال منطقی و دانش فنی پایه را شامل می‌شود. تعداد سؤالات آزمون و زمان پاسخگویی به آن‌ها از قبل مشخص شده است. بهتر است بدانید که سؤالات آزمون تیل TIL به صورت رندوم توسط کامپیوتر برای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شوند.

منابع آزمون تیل TIL-I

برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا دانشجویان باید آمادگی لازم را جهت پذیرش در رشته مورد علاقه خود داشته باشند. دانشگاه پلی تکنیک تورین که از برترین دانشگاه‌های فنی کشور ایتالیا به شمار می‌رود، برای پذیرش دانشجویان آزمون تیل را در نظر گرفته است که متقاضیان برای قبولی در این آزمون و اخذ امتیاز لازم باید آمادگی کافی داشته باشند. اغلب متقاضیان تحصیل در این دانشگاه با این سؤالات روبرو می‌شوند که منابع آزمون TIL چیست؟ و چگونه می‌توانند خود را برای این آزمون آماده کنند؟

کتاب‌ها، ویدیو‌های آموزشی، دوره‌ها و برنامه‌های مطالعاتی و مقالات مختلفی وجود دارند که افراد می‌توانند برای قبولی در آزمون آن‌ها را دانلود کنند و مورد استفاده قرار دهند. توجه داشته باشید که با مطالعه هر چه بیشتر و تمرین و تکرار می‌توان آمادگی بیشتری داشت. شما می‌توانید برای شرکت در این آزمون با مشاهده نمونه سؤالات با ساختار کلی آن‌ها آشنا شوید.

آزمون تیل til

زمان برگزاری آزمون تیل TIL-I

دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند در دانشگاه پلی تکنیک تورین ثبت نام کنند، باید از زمان برگزاری آزمون تیل TIL اطلاع داشته باشند تا بتوانند به موقع در این آزمون شرکت کنند. متقاضیان این امکان را دارند که سه مرتبه در این آزمون شرکت نمایند. با چند مرتبه شرکت در آزمون در نهایت بیشترین نمره‌ای که کسب کرده‌اید، برای شما محاسبه می‌شود. پس از قبولی در آزمون و ورود به دانشگاه امکان استفاده از بورسیه تحصیلی ایتالیا هم برای دانشجویان وجود خواهد داشت.

باید بدانید امتیازی که متقاضی در این آزمون به دست می‌آورد تنها برای همان سال تحصیلی اعتبار دارد؛ بنابراین اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، باید دیپلم خود را در همان سال اخذ کنید یا این که مدرک آن را پیش از این کسب کرده باشید. در جدول زیر زمان برگزاری آزمون تیل را در سال ۲۰۲۳ بررسی خواهیم کرد.

جلسات آزمونتاریخ برگزاری آزمون
جلسه اول23 مارس 2023
جلسه دوم6 و 14 آوریل 2023
جلسه سوم9 و 10 می 2023
جلسه چهارم20 و 21 جولای 2023
جلسه پنجم31 آگوست و 1 سپتامبر 2023

هزینه آزمون TIL-I چقدر است؟

معمولاً کسب اطلاعاتی درباره هزینه‌های آزمون تیل برای کسانی که تصمیم به شرکت در آزمون را دارند، بسیار مهم است. با توجه به این که هزینه‌های این آزمون در هر سال ممکن است دچار تغییر شود، نمی‌توان به طور دقیق هزینه آن را اعلام کرد. اما در سال‌های گذشته هزینه شرکت این آزمون ۵۰ یورو بوده است. هزینه‌های ثبت نام در آزمون TIL را هم می‌توان جزء هزینه تحصیل در ایتالیا دانست.

چه کسانی باید در آزمون TIL-I شرکت کنند؟

دانشگاه پلی تکنیک تورین به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر در ایتالیا شناخته می‌شود؛ به همین خاطر دانشجویان بسیاری در پی دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و سفر به این کشور هستند تا تحصیلات خود را در این دانشگاه ادامه دهند. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی در رشته‌های مهندسی و معماری آزمون ورودی تیل را برگزار می‌کند؛ از این رو کسانی که می‌خواهند در این رشته‌ها به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، باید نمره مورد نیاز را از آزمون به دست آورند تا بتوانند در دانشگاه ثبت نام شوند.

شرکت در آزمون تیل TIL برای متقاضیان رشته‌های مهندسی مقطع کارشناسی اجباری است و متقاضیان باید به صورت فردی در آن شرکت کنند. متقاضی باید در زمان تعیین شده پاسخ سؤالاتی که به صورت کامپیوتری برای هر شرکت‌کننده انتخاب می‌شوند، بدهد.

آزمون til

نمونه سؤالات آزمون تیل TIL معماری و مهندسی

برای تحصیل در ایتالیا و ثبت نام در دانشگاه پلی تکنیک تورین لازم است که نمره قبولی آزمون ورودی آن یعنی آزمون تیل را کسب نمایید. همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم برای قبولی در این آزمون نیاز است که یکسری منابع مطالعاتی را تهیه کنید و آن‌ها را مطالعه نمایید. علاوه بر منابع مختلفی که می‌توانید برای قبولی از آن‌ها استفاده کنید، نمونه سؤالات آزمون تیل مربوط به برگزاری آزمون‌های پیشین هم می‌توانند در این زمینه بسیار کمک‌کننده باشند.

با مشاهده نمونه سؤالات شما هم با سؤالات و چگونگی ساختار آن‌ها آشنا می‌شوید و هم می‌توانید که به مطالعه و بررسی آن‌ها دانش خود را افزایش دهید. شما می‌توانید برای دسترسی به نمونه سؤالات آزمون تیل مهندسی و معماری به سایت http://orienta.polito.it/en/guide_to_the_admission_test مراجعه کنید و سؤالات آزمون تیل در سال‌های مختلف را مشاهده نمایید.

سوالات متداول

تعداد سؤالات آزمون تیل و مدت زمان پاسخگویی به آن‌ها چقدر است؟

این آزمون دارای ۴۲ سؤال است که شرکت‌کنندگان یک ساعت و نیم برای پاسخ به آن‌ ها فرصت دارند.

آزمون TILچه موضوعاتی را پوشش می‌دهد؟

موضوعات مختلف از جمله ریاضی، فیزیک، درک مطلب و استدلال منطقی و دانش فنی پایه موضوعاتی هستند که در این آزمون به آن‌ها پرداخته می‌شود.

معیار سنجس پاسخ سؤالات آزمون تیل چگونه است؟

سؤالات درست در این آزمون یک امتیاز، سؤالات اشتباه ۰. ۲۵ امتیاز منفی و سؤالات بدون پاسخ صفر امتیاز دارند.

در صورت چند بار شرکت در آزمون تیل کدام نمره محاسبه می‌شود؟

چنان چه چند مرتبه در این آزمون شرکت نمایید، نمره آزمونی که بیشترین امتیاز را در آن کسب کرده‌اید برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

سخن پایانی

همان طور که در این مطلب بیان کردیم آزمون تیل TIL یک آزمون ورودی برای تحصیل در رشته‌های مهندسی و معماری دانشگاه پلی تکنیک تورین است که شرکت در آن برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه به زبان انگلیسی الزامی خواهد بود. ما در این جا سعی کردیم توضیحاتی کلی در مورد این آزمون بیان نماییم و شما را با ساختار آن آشنا سازیم.

اگر برای مهاجرت تحصیلی خود به ایتالیا و اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیاز به کمک دارید، می‌توانید از مشاوره‌های موسسه مهاجرتی صباویزا بهره‌مند شوید. شما می‌توانید از مشاوره‌های تلفنی رایگان این مؤسسه استفاده کنید و تمام سؤالات خود را از این تیم با تجربه بپرسید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید