لوگو صبا ویزا
آزمون alpha test

آزمون ALPHA TEST

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد آزمون ALPHA TEST و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

آزمون آلفا تست یکی از آزمون‌هایی است که برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های معتبر کشور ایتالیا مورد نیاز است. آزمونی شبیه به کنکور سراسری در ایران!

در حقیقت آلفا تست نام شرکتی است که مسئولیت برگزاری آزمون‌های ammissione esame’L را دارد که هر دانشگاه به‌ صورت جداگانه برای انتخاب دانشجوهایش برگزار می‌کند. آلفا تست مجموعه‌هایی از چند کتاب جهت آمادگی برای شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع لیسانس می‌باشد.

این آزمون‌ها در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می‌گردد و داوطلبان می‌بایست امتیاز قبولی برای ورود در رشته‌های مختلف تحصیلی را کسب نمایند.

فهرست عناوین

منابع آزمون آلفا تست

مطالعه کتاب‌های آلفا تست تقریباً برای همه رشته‌های مقطع کارشناسی توصیه می‌شود ولی برای تعدادی از رشته‌ها اجباری می‌باشد. این رشته‌ها عبارت هستند از: مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، رشته‌های پیراپزشکی، شیمی، زیست‌شناسی، بیوتکنولوژی، کشاورزی، روان‌ شناسی، حقوق، آموزش ابتدایی، خدمات اجتماعی، میراث فرهنگی، علوم ورزشی، مخابرات و ارتباطات، زبان و ادبیات خارجه و رشته‌های مالی و اقتصادی.

این آزمون پنج گزینه‌ای و همچنین دارای نمره منفی می‌باشد.

درصورتی‌ که متقاضی در آلفا تست قبول نشود، او را از ایتالیا بیرون نمی‌کنند اما برای مدت 1 تا 3 هفته فرد را معلق نگه می‌دارند تا معلوم شود کدام رشته‌ها در دانشگاه موردنظر جای خالی دارد و امکان ثبت‌نام در آن‌ها وجود دارد.

تا زمانی که ویزای تحصیلی فرد معتبر است می‌تواند در ایتالیا بماند اما وقتی روادید (ویزا) تمام شد باید به ایران برگردد و نمی‌تواند بدون ثبت‌ نام دانشگاه در ایتالیا اقامت داشته باشد اما می‌تواند در آکادمی‌های دولتی و یا خصوصی ثبت‌ نام  کند و البته این در صورتی است که فرد به رشته‌های معرفی‌شده علاقه‌ای نداشته باشد.

شما بایستی 80 سؤال را ظرف 2 ساعت جواب بدهید.

سؤالات این آزمون نیز عبارت هستند از: هوش و منطق (40 سوال)، زیست‌شناسی (18 سوال)، شیمی (12 سوال)، فیزیک و ریاضیات (11 سوال)

موسسه آلفا تست سه دسته کتاب را جهت آمادگی در آزمون دانشگاه‌های ایتالیا منتشر می‌کند:

کتاب درسی (حاوی مطالبی که ایتالیایی‌ها در دوران مدرسه خوانده‌اند)

نمونه سؤالات و تست‌های آزمون‌های ورودی سال‌های گذشته دانشگاه‌ها

همچنین نرم‌افزارهایی نیز در سال‌های اخیر به همراه کتاب‌ها ارائه‌ شده‌اند که وظیفه شبیه‌سازی آزمون‌ها را به عهده دارند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها بارها خود را در شرایط آزمون قرار دهید و به تحلیل آزمون خود و شرایطتان بپردازید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید