لوگو صبا ویزا
آزمون B1

آزمون B1

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان
فهرست عناوین

مدرک آزمون B1 (مدرک زبان لازم برای تحصیل در آلمان و تحصیل در اتریش)

لازمه گرفتن ویزای تحصیلی بسته به دانشگاه ممکن است مدرک زبان یا گذراندن کرس های زبان که توسط خود دانشگاه دایر می‌شود باشد.اگر خواهان تحصیل در آلمان به زبان آلمانی هستین باید مدرک زبان آلمانی در سطح B1 Goethe Zertifikat را داشته باشید. شایان  ذکر است که آزمون‌های موسسه گوته تهران شامل 4 ماژول شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن تشکیل‌شده است. درصورتی‌که این مدرک را گرفته‌اید قادر خواهید بود تمامی نیازهای خود را در کشورهای آلمان و اتریش و سوئیس به‌راحتی مطرح و حل نمایید.

کلاس‌های زبان آلمانی در 5 سطح A1، A2، B1، B2، C1 به مدت حدوداً یک سال برگزار می‌گردد که با دادن آزمون نهایی DSH می‌توان وارد دانشگاه شد. درصورتی‌که قصد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی رادارید بایستی آیلتس بالای 6 و یا آزمون تافل با نمره ۸۰ الی ۱۲۰داشته باشید. لازم به ذکر است که نمره دقیق این آزمون‌ها توسط دانشگاه مقصد مشخص خواهد شد.

تمامی این موارد گماشته شده توسط دانشگاه برای راحتی دانشجو پس از دریافت ویزا است تا هنگام تحصیل به زبان کشور میزبان تسلط داشته و از طرفی دانشجو بتواند سالهایی را به‌راحتی تحصیل کند و درصورت بروز مشکل حین تحصیل یا زندگی قادر به حل مسائل خود باشد.

برگه‌های آزمون حاوی سؤالات آزمون به شرح زیر است:

–  متن‌ها و سؤالات مربوط به خواندن در 5 قسمت

–  سؤالات مربوط به شنیدن در4 قسمت

–  سؤالات مربوط به نوشتن در 3 قسمت

–  سؤالات مربوط به صحبت کردن در 3 قسمت (برای قسمت دوم دو موضوع برای انتخاب)

زمان‌بندی آزمون

درصورتی‌ که داوطلب بخواهد هر چهار قسمت را در یک روز امتحان دهد، قسمت کتبی معمولاً قبل از بخش شفاهی گرفته می‌شود.  زمان‌بندی بخش‌ها، به‌صورتی ست که قسمت خواندن 65 دقیقه، بخش شنیدن 40 دقیقه، بخش نوشتن 60 دقیقه است که زمان کل آزمون 165 دقیقه می‌باشد.

بخش صحبت کردن معمولاً به‌صورت دو نفره برگزار می‌گردد، در موارد استثنا انجام آزمون به‌صورت تک نفره هم میسر است. مدت آزمون دو نفره 15 دقیقه و مدت آزمون تک نفره 10 دقیقه  می‌باشد. برای آمادگی قبل آزمون 15 دقیقه در نظر گرفته‌شده است.

برای داوطلبان با نیازهای خاص(داوطلبین معلول) زمان آزمون طولانی‌تر می‌شود.

 صورت‌جلسه‌ی برگزاری آزمون

هر نوع حادثه خاص در صورت‌جلسه‌ی برگزاری آزمون قید می‌گردد. این صورت‌جلسه همراه نتایج آزمون بایگانی می‌گردد.

بخش‌های کتبی خواندن، شنیدن، نوشتن

اگر بخش‌های کتبی در یک روز برگزار شوند،  ترتیب زیر اجرا می‌شود: خواندن-  شنیدن –  نوشتن. این ترتیب ممکن است به دلایل اجرایی تغییر یابد.

بین بخش‌ها 15 دقیقه زمان استراحت گذاشته می‌شود.

روند برگزاری بخش‌های کتبی:

آزمون معمولا با بخش خواندن آغاز می‌شود.

داوطلبان پاسخ‌های خود را در مرحله‌ی اول در دفترچه‌ی سؤالات وارد و در آخر آن قسمت را وارد پاسخنامه خواندن می‌کنند. داوطلبان  بایستی حدود 5 دقیقه برای واردکردن پاسخ‌ها به پاسخنامه در محدوده زمان آزمون مدنظر داشته باشند.

پس از یک استراحت کوتاه بخش شنیدن برگزار می‌شود. سی دی يا فایل صوتی توسط  ناظرین پخش می‌شود. داوطلبان ابتدا جواب‌ها را در دفترچه‌ی سؤالات و در پایان در پاسخنامه وارد می‌کنند. براي اين امر حدوداً 5 دقیقه نیاز است.

سپس داوطلبان به بخش  نوشتن می‌پردازند و متن آماده‌شده را مستقیماً در پاسخنامه نوشتن درج می‌نمایند. درصورتی‌که از برگه چرک‌نویس استفاده شود، داوطلب بایستی زمان کافی در محدوده زمان آزمون برای پاکنویس در نظر گیرد.

مدول صحبت کردن

زمان گفتگوی اولیه و معرفی آزمونگران و داوطلبان به یکدیگر حدود یک دقیقه است بنابراین کل مدت  آزمون شفاهی 15 دقیقه(برای آزمون دو نفره) و یا 10 دقیقه(برای آزمون تک نفره) خواهد بود.

روند برگزاری آزمون شفاهی

بخش صحبت کردن توسط  دو آزمونگر برگزار می‌گردد. یکی از دو آزمونگر، نقش مجری آزمون  را برعهده دارد. در قسمت سوم آزمونگر دوم نظر خود را در مورد آن موضوع بیان  و سؤالی مطرح می‌کند. هر دو آزمونگر با یادداشت‌های خود و مستقل از یکدیگر داوطلب را ارزیابی می‌کنند.

فرایند آزمون شفاهی به شکل 2 نفره:

 1. در بخش اول داوطلبان (در آزمون  تک نفره داوطلب و یک آزمونگر) برای انجام کاری برنامه‌ریزی می‌کنند. این امر مستلزم ارائه پیشنهاد‌ها و ابراز نظر در موارد مختلف است.
 2.    در بخش دوم داوطلبان یکی پس از دیگری در مورد موضوعی صحبت می‌کنند. پس از ذکر مقدمه‌ای، در مورد وضعیت کشور خود و فواید و مضرات آن موضوع صحبت کرده، نظر خود را نیز ابراز می‌دارند وکلایم را به پایان می‌برند.(در آزمون  تک نفره فقط  همان یک داوطلب صحبت می‌کند.)
 3. در بخش سوم داوطلب دیگر و آزمونگر دوم که به سخنان داوطلب ارائه‌کننده گوش‌داده‌اند، نظر خود را در مورد آنچه ارائه‌شده می‌گویند و سؤالاتی مطرح می‌کنند.  داوطلب دیگر پس از اتمام سخنان خود  پاسخگوی سؤالات مستمعین خواهد بود.

در پایان آزمون همه برگه‌ها، حتی برگه‌های چرک‌نویس، جمع‌آوری خواهند شد.

 داوطلبان با قبولی در این امتحان قادر خواهند بود

در صورت استفاده از زبان استاندارد و موضوعات ملموس مانند شغل، مدرسه، اوقات فراغت و … اطلاعات مهم را متوجه شوند.

در سفرهای خود به کشورهای آلمانی زبان اغلب نیازهای خود را برطرف کنند.

نظر خود را به‌طور منسجم در مورد موضوعات ملموس و علایق شخصی بیان کنند.

در مورد رخدادها و تجارب خود صحبت کنند و رؤیاها، آرزوها و اهداف خود را بیان کرده، آن را توضیح دهند و علل آن را برشمارند.

درصورت نیاز به آشنایی درباره جزئیات آزمون، می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان  از دانش کارشناسان مجرب صبا ویزا در این زمینه بهره‌مند شوید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. حدیث گرگین
  29 فروردین 1402
  پاسخ

  باتشکرنمیدانم زمان ازمونb1چه زمانی هست؟

  • تحریریه صباویزا
   10 شهریور 1402
   پاسخ

   سلام، وقت بخیر
   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مجموعه با شماره 58416-021 تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید