لوگو صبا ویزا
آزمون CILS

آزمون CILS

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت آزمون CILS برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

آزمون چیلز CILS – Certificazione di Italiano come Lingua Straniera

این آزمون توسط دانشگاه سیه‌نا (Siena) ایتالیا در سطوح مختلف A1 تا C2 طبق چارچوب استاندارد سطح‌بندی زبان‌های خارجی اتحادیه اروپا طراحی و آماده می‌شود و هرسال دومرتبه در ماه‌های ژوئن (آذر-دی) و دسامبر (خرداد-تیر) در مراکز متعدد در سراسر جهان برگزار می‌شود. سؤالات توسط دانشگاه سیه‌نا طراحی و در سراسر مراکز برگذاری آزمون، پخش خواهد شد؛ و در آخر پاسخ‌ نامه‌ها و فایل ضبط‌ شده آزمون گفتاری (Orale) برای این دانشگاه ارسال‌ شده و نتایج نهایی را این دانشگاه اعلام می‌کند.

تنها مرکز معتبر برگزاری آزمون چیلز در ایران مدرسه‌ ایتالیایی‌هاست که فقط آزمون سطح B1 را آن هم فقط یک بار در سال آن هم در آذرماه برگزار می‌گردد و قبولی در این آزمون به‌ منزله کسب مدرک B1 از دانشگاه سیه نا می‌باشد.

ساختار امتحان چیلز

آزمون چیلز به‌طورکلی دارای پنج بخش است که در هر بخش‌، یکی از مهارت‌های زبان ایتالیایی سنجیده می‌شود:

بخش شنیداری (Ascolto)

بخش خواندن یا درک مطلب (Comprensione della lettura)

بخش گرامر (Analisi delle strutture di comunicazione)

بخش نوشتاری (Produzione scritta)

بخش مکالمه Produzione

دارای 100 نمره می‌باشد که حداقل نمره قبولی در آزمون استرنی نمره 55 می‌باشد.B1

سطوح آزمون چیلز

سطح‌بندی اصلی این آزمون به چهار سطح زیر تقسیم می‌شود که سطح A1 و A2 سطح مبتدی این آزمون می‌باشد. سطح‌بندی این آزمون به شرح زیر می‌باشد:

1- CILS UNO: این سطح که معادل B1 می‌باشد، یک آزمون ۳ ساعته می‌باشد که به ارزیابی سطح زبان‌آموز در کاربرد زبان ایتالیایی می‌پردازد.

2- CILS DUE: دومین سطح که معادل B2 می‌باشد، شامل یک آزمون ۴ ساعته است. اگر سطح زبان ایتالیایی شما این باشد دیگر نیازی به گذراندن واحدهای پیش‌ نیاز زبان ایتالیایی در دانشگاه‌های ایتالیا ندارید.

3- CILS TRE: سومین سطح از آزمون چیلز که سطح دشوار این آزمون است، معادل C1 بوده و توانایی مکالمه ایتالیایی پیشرفته‌ای را می‌طلبد. این سطح آزمون ۵ ساعت طول می‌کشد.

4- CILS QUATTRO: چهارمین سطح که بالاترین سطح از آموزش زبان ایتالیایی است، معادل C2 بوده و حدود ۵/۵ ساعت طول می‌کشد. افرادی که موفق به دریافت مدرک این سطح می‌شوند تفاوتی ازلحاظ مهارت زبان ایتالیایی با یک فرد ایتالیایی زبان نخواهد داشت.

اصلی‌ترین منابع آزمون استرنی (CILS)، همان مجموعه کتاب‌های جدید اسپرسو (Nuovo Espresso) است که در صورت تسلط کامل به مباحث هر سه سطح این کتاب می‌توانید در آزمون B1 نمره بسیار خوبی کسب نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید