لوگو صبا ویزا

آزمون IMAT

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت آزمون IMAT برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

IMAT چیست؟

IMAT مخفف عبارت “International Medical Admissions Test” است.

IMAT يك آزمون انگلیسی‌زبان است که به مدت صد دقيقه برگزار می‌شود و قبولى در آن جهت گرفتن پذيرش در رشته‌های گروه پزشكى تحصیل در ايتاليا ضرورى است.

این آزمون شکل کاغذی برگزار می‌شود که دارای 4 بخش مختلف می‌باشد. بخش اول شامل 22 سؤال تستى در زمینهٔ ى دانش عمومى و استدلال می‌باشد. بخش‌های دوم، سوم و چهارم شامل 38 سؤال تستى درزمینهٔ هاى زیست‌شناسی، شيمى، فيزيك و رياضى است. شرکت‌کنندگان در این آزمون، حداکثر 100 دقیقه فرصت دارند تا 60 سؤال 5 گزینه‌ای را جواب دهند.

تاریخ برگزاری آزمون

متقاضیان شرکت در آزمون IMAT از اواسط جولای تا اوایل آگوست هرسال فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند. این آزمون در سال 2016 در سپتامبر برگزار شد.

مراکز برگزاری آزمون

متقاضیان ایرانی می‌توانند برای شرکت در این آزمون به کشورهای همسایه مانند امارات یا قطر مراجعه کنند.

آزمون بین‌المللی پزشکی جهت پذیرش در ایتالیا IMAT، توسط تعدادی از دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در گرایش‌های پزشکی، دندانپزشکی، جراحی و رشته‌های مرتبط با آنان به زبان انگلیسی گرفته می‌شود. این آزمون توسط وزارت آموزش ایتالیا MIUR و با همکاری مراکز آموزشی و خدمات پذیرش کمبریج ایجاد شد. این آزمون به زبان انگلیسی و باهدف پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا در ماه آوریل برگزار می‌شود و پذیرش افراد در ماه اکتبر صورت می‌گیرد.

International Medical Admissions Test

مزایای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

شرایط راحت اخذ بورسیه، تحصیل رایگان پزشکی و رشته‌های دیگر در ایتالیا و یا شهریه بسیار پایین، در ایتالیا باعث شده سالانه افراد زیادی قصد مهاجرت به ایتالیا را داشته باشند، هزینه زندگی در ایتالیا نیز از علل و مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا می‌باشد. در این مطلب به بررسی کلیتی از آزمون IMAT ایتالیا می‌پردازیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط اعزام دانشجو و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا می‌توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آزمون IMAT جز یکی از سه آزمون (BMAT,IMAT,OET) می‌باشد و برای پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

یک راهنمایی جهت آماده‌سازی و روشن کردن ذهن دانشجویانی که قصد مطالعه برای این آزمون را دارند، تنها 6 سؤال در مورد فیزیک در کل آزمون مطرح می‌شود، پس اگر تسلط یا علاقه‌ای به این درس ندارید می‌توانید از سؤالات فیزیک چشم‌پوشی کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید