لوگو صبا ویزا
آزمون PTE

آزمون PTE

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت آزمون PTE برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

آزمون PTE (the pearson test of English) یکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل آزمون IELTS و آزمون TOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون توسط موسسه پیرسون که یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان انگلیسی است برگزار می شود. این آزمون مانند آزمون بین المللی TOFEL به صورت آنلاین، چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی از جملهwritting, speaking, reading, listening را مورد ارزیابی قرار می دهد و نمره آن نیز از 90 محاسبه می شود.

در کشور ما در حال حاضر این آزمون برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه برگزارکننده آن سفر نمایید. درحال حاضر این آزمون در کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات متحده عربی برگزار می گردد. اعتبار این آزمون برخلاف تافل و آیلتس منقضی نمی شود. PTE به سه صورت برگزار می شود:

  • PTE  general
  • PTE academic
  • PTE younger

آزمون PTE

PTE  آکادمیک

دارای سه بخش نگارش و صحبت کردن، خواندن و شنیدن است. نتایج این آزمون در مدت 5 روز از زمانی که شما امتحان می دهید مشخص می شود. مدت زمان این آزمون سه ساعت می باشد. بخش اول نوشتن و صحبت کردن ( 77 تا 93 دقیقه) است که شامل معرفی شخص، بلند خواندن، تکرار جمله، توصیف تصویر، خلاصه کردن متن در قالب یک جمله یا یک متن می باشد. بخش دوم خواندن (31 تا 40 دقیقه) است که شامل سوالات چند گزینه ای، چندین پاراگراف و جاهای خالی است. بخش سوم شنیدن است که شامل خلاصه کردن یک بخش listening و سوالات چند گزینه ای و پرکردن جاهای خالی و مشخص کردن کلمات نادرست است. هر مهارت از 10 تا 90 نمره دارد و نمره کل هم از 10 تا 90 می باشد.

PTE عمومی

دارای دو بخش نگارش و صحبت کردن است. در بخش نگارش مهارت های شما را در چهار سطح listening, writing, comprehention, reading می سنجد. در بخش صحبت کردن مهارت شما توسط یک شخص مورد آزمایش قرار می گیرد. آزمون PTE general شبیه آزمون استاندارد اروپا (CEFR) دارای 6 سطح می باشد. مدارک PTE عمومی هیچگاه منقضی نخواهد شد. تمام سطوح این آزمون در جهان به رسمیت شناخته شده است.

PTE کودکان و نوجوانان

آزمونی سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان در رده سنی 6 تا 13 سال است. در این آزمون به جای تمرکز بر توانایی نوجوانان در اصطلاحات و واژگان خاص انگلیسی، بر توانایی کودکان در استفاده از زبان انگلیسی تاکید شده است. PTE کودکان در چهار سطح برگزار می شود. آن ها در این آزمون برخی از ماجراها و داستان هایی را که برای یک خانواده انگلیسی اتفاق می افتد، در قالب بازی و سرگرمی تجربه می کنند. به داوطلبان این آزمون در نهایت به جای گواهینامه قبولی، گزارش عملکرد آن ها داده می شود.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید