لوگو صبا ویزا

آزمون SAT

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه آزمون SAT و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

(SAT (Scholastic Aptitude Test: آزمون SAT آزمونی است که در کشور ایالات متحده آمریکا بنیان گذاری شده است. افزون بر ایالات متحده آمریکا آزمونی است که در کشور ترکیه نیز جهت اخذ پذیرش توسط دانشجویان خارجی تبار در مقطع کارشناسی دارای اعتبار بوده و از سوی The College Board ترتیب داده می شود. مدت اعتبار نتیجه آزمون مذکور همانند سایر آزمون های ورودی دانشگاه ها دو سال می‌باشد.

آزمون SAT سالانه 7 مرتبه در کشور ایالات متحده ی آمریکا وسالانه 6 مرتبه دردیگر کشورها برگزار می‌گردد.

آزمون SAT متشکل از دو بخش آزمون SAT1 و SAT2 می‌باشد. برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های برتر کشور ایالات متحده آمریکا را دارند، شرکت درآزمون  SAT2 و برای آن دسته از دانشجویان خارجی تباری که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند شرکت در آزمون SAT1 کفایت می نماید. استعدادسنجی دلیل اصلی انجام این آزمون محسوب می شود و منابع آن ریاضیات دوره راهنمایی و دبیرستان و همچنین درک مطالب انگلیسی می‌باشد.

منابع آزمون ورودی پزشکی ترکیه SAT

امتحان از دنیای واقعی اطراف شما منشا می گیرد. تمامی آزمون های ورودی در دنیا، منابع خاص خود را دارند و تا حدودی گستره منابع آنها زیاد می‌باشد. به جای سنجش شما برپایه ی تمام اصول و قواعد موجود در ریاضیات، امتحان SAT جدید از شما درباره ریاضیاتی خواهد پرسید که هر روزه به کار می گیرید و در آینده در هر موقعیتی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. سؤالات امتحان ریاضی، به شکلی طراحی شده اند که کاملا نیازمند مهارت‌های حل مساله و مدل سازی شما در موقعیت های ذیل باشند: ریاضیات دبیرستان، علوم طبیعی و دوره های علوم اجتماعی.

ریاضیات آزمون پزشکی ترکیه SAT

امتحان ریاضیات عمیقاً روی سه بخش از علم ریاضیات که بزرگ‌ترین نقش را در آموزش کالج و شغل آینده شما خواهد داشت، تمرکز می‌کند:

1- جبر که بیشتر روی مهارت در معادلات خطی و دستگاه‌ها تمرکز دارد.

2- هنر حل مسئله و آنالیز داده که بیشتر درباره‌ی دقت در محاسبه است.

3- راه‌یابی به ریاضیات پیشرفته که نیاز به خلاقیت و استفاده از معادلات پیشرفته دارد.

تست ریاضی همچنین توجه مضاعفی به مباحث هندسه و مثلثات دارد که مرتبط با آموزش‌های آتی در کالج و مشاغل دانشجویان می‌باشد.

آزمون SAT چگونه برگزار می‌گردد؟

آزمون SAT1 مشتمل بر سه بخش بوده و مدت برگزاری آزمون 3 ساعت و 45 دقیقه می‌باشد.

(Mathematics) ریاضیات – هندسه: متشکل از سه قسمت می‌باشد. مدت‌زمان برگزاری این بخش 70 دقیقه بوده است.

(Critical reading) درك مطلب انتقادی – ادبیات زبان انگلیسی: متشکل از سه قسمت می‌باشد. مدت‌زمان برگزاری این بخش 70 دقیقه بوده است.

(Writing) نوشتاری: متشکل از سه قسمت می‌باشد. مدت‌زمان برگزاری این بخش 70 دقیقه بوده است.

(Variable section) بخش ترجیحی: مدت‌زمان برگزاری این بخش 25 دقیقه می‌باشد. شما در این بخش می‌توانید به سؤالات یكی از قسمت‌های ریاضیات، نوشتاری و یا درك مطلب انتقادی به‌دلخواه پاسخ دهید.

سؤالات آزمون به سه شكل مختلف مطرح می‌گردد:

سؤالات چندگزینه‌ای (Multiple choise questions)

سؤالات تشریحی (student – produced responses) تعداد 10 سؤال از سؤالات بخش ریاضیات ازاین‌گونه می‌باشد.

قوانین شرکت در آزمون ورودی SAT

امکان استفاده از ماشین‌حساب در آزمون ریاضیات SAT نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

روند موفقیت در آزمون ورودی SAT ترکیه

یکی از اهداف اصلی برای تغییر SAT اطمینان از این بود که این امتحان ارتباط زیادی به موفقیت آینده‌ی دانشجویان داشته باشد. امتحان جدید بیشتر روی مهارت‌ها و دانشی تمرکز دارد که در قلب آموزش شما وجود دارد. این امتحان موارد زیر را موردسنجش قرار می‌دهد، آنچه در دبیرستان آموخته‌اید و آنچه برای موفقیت در کالج نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید که کلید رسیدن به یک امتیاز بالا حفظ کردن مطالبی است که هرگز در زندگی واقعی استفاده نمی‌شوند، در اشتباه هستید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 3.5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید