لوگو صبا ویزا
آزمون TUS

آزمون TUS

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط آزمون TUS برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

(TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı

آزمون تخصص پزشکی ترکیه (آزمون TUS) هرساله در دو نوبت در ماه‌های آوریل و سپتامبر براي متقاضيان تحصيل در رشته‌های پزشكي در دانشگاه‌های تركيه در شهر آنكارا برگزار می‌شود و از دو قسمت آزمون زبان خارجی و آزمون علمی تشکیل‌ شده است.

آزمون در تاریخی كه از سوی شورای آموزش عالی كشور تركیه از طریق دفترچه راهنمای آزمون توس( tus ) مشخص می‌شود برگزار خواهد شد و نتیجه آزمون توس فردای آن روز به‌صورت لیست در محل برگزاری امتحان در دسترس داوطلبین قرار می‌گیرد. دانشجویانی كه حدنصاب قبولی را كسب کرده‌اند وارد آزمون علمی توس خواهند شد كه همان روز برگزار خواهد شد. قبولی این مرحله تا دو سال اعتبار دارد.

آزمون علمی

هدف از آزمون علمی انتخاب دانشجویان واجد شرایط جهت ورود به دوره دستیاری در تخصص‌های مختلف پزشكی می‌باشد و به‌صورت تستی برگزار می‌شود. این آزمون حاوی 3 گروه سؤال می‌باشد.

  1. تست های علوم پایه پزشكی نوع اول TTBT. 1
  2. تست های علوم پایه پزشكی نوع دوم TTBT. 2
  3. تست های كلینیك KTBT

دانشجویان فارغ‌ التحصیل از دانشكده پزشكی به سؤالات TTBT.1 و KTBT جواب خواهند داد و دانشجویان فارغ‌ التحصیل از دیگر دانشکده‌ها سؤالات TTBT.1 و TTBT.2 را جواب خواهند داد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید