لوگو صبا ویزا
استرالیا کشوری برای زندگی

استرالیا کشوری برای زندگی

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه کشور استرالیا و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان

کشوری با جمعیت کم و وسعتی به اندازه یک قاره

کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست که در تقسیمات مرسوم جزو قاره آسیا حساب می‌شود. این کشور جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر دارد که تقریبا همه آنها در شهر‌ها زندگی می‌کنند و زندگی روستایی در آن خیلی مرسوم نیست. استرالیا کشوری مرفه با امکانات گسترده است و یک کشور رویایی برای بسیاری از مهاجرین محسوب می‌شود. در این مطلب از صبا ویزاپلن بیشتر با این کشور آشنا خواهید شد.

استرالیا با مساحتی بالغ بر ۷ میلیون و ششصد و نود دو هزار و بیست و چهار کیلومتر مربع به عنوان ششمین کشور پهناور جهان از نظر وسعت است. جمعیت این کشور برابر ۲۴ میلیون و ۷۷۷ هزار نفر با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع است، که یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارا می‌باشد. میانگین نرخ رشد جمعیت ۳/۱ در سال است و هر دو دقیقه یک نوزاد در این کشور متولد می‌شود. لازم به ذکر است که ۴/۱ جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل داده اند.

بیشترین جمعیت در ایالت‌های نیوسا‌وت ولز و ویکتوریا متمرکز هستند. پایتخت این کشور شهر کانبرا بوده که مجلس این کشور نیز در آن قرار دارد. بزرگترین شهر استرالیا نیز سیدنی است. از سایر شهرهای بزرگ و مهم استرالیا می توان به ملبورن، بریزبن، پرت، ادلاید، داروین و هوبارت اشاره کرد. استرالیا تنها کشوری در دنیا است که قاره اختصاصی خود را دارد.

مشخصات کلی کشور استرالیا


جمعیت ۲۴ میلیون و هفتصد هزار نفر
مساحت ۷۶۹۲۰۲۴ کیلومترمربع
تراکم جمعیت ۴۸۸ نفر به ازای هر کیلومترمربع
پایتخت کانبرا
واحد پول دلار استرالیا
نوع حکومت پادشاهی – دموکراسی پارلمانی

شهر‌های مهم استرالیا را بشناسید

ایالات مختلف در استرالیا دارای شهر‌های مختلفی هستند که بعضی از آنها بیشتر از بقیه توجه‌ها را به سمت خود جلب کرده‌اند. در این بخش 3 تا از این شهر‌ها را معرفی و بررسی می‌کنیم.

سیدنی

سیدنی وجهه و شمایل کشور استرالیا برای دنیاست، این شهر همیشه یکی از پرطرفدارترین شهر‌های توریستی برای گردشگری بین المللی بوده است. این شهر مطابق خیلی از آمار‌ها و نظرسنجی‌ها یکی از مهمترین شهر‌‌های دنیا از جهات مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به شمار می‌رود.

سیدنی به دلیل جذابیت و ظاهر تجاری و مدرن خود، ازمهمترین شهر‌های اقتصادی دنیا محسوب می‌شود. این شهر مرکز اصلی پول در استرالیا است زیرا بیشتر بانک‌های خارجی و داخلی در استرالیا دفتر مرکزیشان در سیدنی است و همچنین محل ساختمان بورس سهام استرالیا و بورس اوراق بهادار این کشور در این شهر قرار دارد.

این جذابیت اقتصادی هنوز وجود دارد و جالب است بندانید که تعداد زیادی از شرکت‌های فناوری و استارتاپ‌های معروف اخیراً به سیدنی در کشور استرالیا نقل مکان کرده‌اند و این موضوع به اهمیت سیدنی در حوزه فناوری اضافه می‌کند.

آدلاید

این شهر کوچک و زیبا به تاریخ غنی و فضای چند فرهنگی خود در جهان مشهور است. به هر کجای این شهر که نگاه کنید متوجه حضور ی کلیسا در آنجا می‌شوید، این کلیسا‌ها هرکدام متعلق به زمانی خاص است که در بعضی موارد جزو آثارباستانی نیز محسوب می‌شود. از دیگر موارد موردتوجه در این شهر می‌توان به پارک‌های بزرگ و جذاب این شهر برای تفریح و گشت و گذار و سنگ‌های گران قیمتی که از معادن آن استخراج می‌شود اشاره کرد.

کانبرا

این شهر پایتخت کشور استرالیا است که جمعیتی حدود 500 هزارنفر را در خود جای داده‌است. کانبرا شهر بسیار مناسبی برای سکونت خانواده‌هایی است که به دنبال آرامش‌اند. در این شهر شما می‌توانید در اوقات فراغت خود از تفریحات سالمی مثل اسکی، دوچرخه‌سواری، ورزش‌های آبی و… لذت ببرید. کانبرا به شهر بالن‌سواری مشهور است و اغلب توریست‌ها برای همین به کانبرا می‌آیند. درضمن یکی از تولیدات مهم این شهر مشروبات الکلی است که در این موضوع تقریبا در استرالیا رقیبی برای این شهر وجود ندارد.

هزینه‌های زندگی در استرالیا

کشور استرالیا گرانترین کشور دنیا برای زندگی محسوب نمی‌شود اما قطعا جزو گران‌ترین‌ها است. درواقع استرالیا از 6 ایالت مختلف تشکیل شده که هرکدام از این ایالت‌ها دارای یک شهر مرکزی (پایتخت) است که این شهر‌ها گرانترین مناطق برای زندگی در استرالیا هستند.

ممکن است میانگین ​​هزینه زندگی در استرالیا بیشتر از حد انتظار اکثر مردم باشد، اما هنوز بیشتر شهر‌های استرالیا از شهر‌های بزرگی مثل لندن و لس‌آنجلس ارزان‌تر هستند. در استرالیا بیشتر درآمد افراد صرف پرداخت اجاره بهای خانه می‌شود، این موضوع برای ساکنین شهر سیدنی از همه بیشتر صادق است.

اگر هزینه اجاره را فراموش کنیم با درنظر گرفتن هزینه‌های روزمره دیگر، مخارج زندگی یک نفر تنها در سیدنی معادل هزاروصد دلار آمریکا است. در این بخش نگاهی جزئی‌تر به هزینه‌های ضروری برای زندگی در استرالیا داریم.

مخارج غذا در استرالیا

قیمت موادغذایی در کشور استرالیا در ایالات مختلف متفاوت است. درواقع هرچقدر منطقه موردنظر معروف‌تر و توریستی‌تر باشد، قیمت اقلام مختلف در آن نیز بالاتر می‌رود.

به طور میانگین یک نفر برای تامین موادغذایی اولیه و سیر کردن خودش در استرالیا ماهیانه باید معادل 200 دلار آمریکا بپردازد. طبیعتا اگر بخواهد در خارح از خانه و در رستوران غذا بخورد، این هزینه بیشتر می‌شود. برای درک بهتر این موضوع بهتر است بدانید میانگین قیمت یک وعده غذای بیرون برای یک نفر حداقل 10 دلار آمریکا هزینه دارد.

مخارج انرژی در استرالیا

بیشترین هزینه انرژی در کشور استرالیا مربوط به برق است که با آمدن فصل‌های گرم سال مانند تابستان، به دلیل استفاده از کولر‌ها و وسایل تهویه‌ای‌ مقدار آن بیشتر نیز خواهد شد. شهروندان استرالیایی باید هزینه انرژی‌های مصرفی خود مانند برق، آب، اینترنت و تلفن را پرداخت کنند و هیچکدام از اینها در استرالیا رایگان نیست. این هزینه‌ها برای یک فرد تنها در استرالیا می‌تواند معادل 100 تا 200 دلارآمریکا هزینه داشته باشد.

مخارج تحصیل در استرالیا

مخارج تحصیلی در مقطع ابتدایی و متوسطه در استرالیا از طرف دولت پرداخت می‌شود و والدین تنها برای مخارج اضافی آن باید هزینه کمی در حدود سالانه 5000 هزار دلارآمریکا بپردازند. توجه کنید که اگر کسی خواستار تحصیل فرزندش در مدارس خصوصی و غیردولتی استرالیا باشد، باید هزینه آن را که کم هم نیست (سالانه 13000 دلارآمریکا) به صورت جدا به مدرسه بپردازد.

در مقطع دانشگاه، کشور استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد دانشجویان در جهان است که میزان استقبال از آن (به خصوص از طرف دانشجویان ایرانی) هرساله بیشتر نیز می‌شود اما خبر بد اینجاست که هزینه شهریه دریافتی از سوی دانشگاه‌ها استرالیا اصلا کم نیست و جزو گران‌ترین‌ها در دنیا به حساب می‌آید. البته این مورد تاحدود کمی به دانشگاه و رشته‌تحصیلی مورد نظر نیز مربوط است و ممکن است مقداری کم و زیاد شود.

طبق آمار به طور میانگین از هر دانشجو مقطع کارشناسی در استرالیا سالانه چیزی حدود 20 هزار دلارآمریکا دریافت می‌شود که رقم بالایی است.

شرایط اقلیمی استرالیا در شهرهای مهم

استرالیا یک کشور چهارفصل به حساب می‌آید و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل است و آنچه بیشتر مردم دنیا را به استرالیا جذب می‌کند، همین شرایط اقلیمی معتدل است که زیاد به سمت سرما نمی‌شود. در سال‌های اخیر البته تابستان‌هایش بسیار گرم‌تر از گذشته بوده است ام آب و هوای استرالیا به‌صورت کلی متعادل و آفتابی است و کمتر دچار سرمای شدید می‌شود.

در کشور استرالیا باید آماده مواجه شدن با هر آب و هوایی باشید. زیرا در بعضی از مناطق استرالیا ممکن است چند شرایط آب و هوایی را در طول یک روز تجربه کنید. مثلا احتمال دارد که صبح که از خانه بیرون می‌روید، یک روز آفتابی زیبا به نظر برسد اما به سرعت شرایط تغییر کند و باران شروع به بارش کند و هوا کمی سرد شود.

در این بخش شرایط آب و هوایی چند شهر مهم کشور استرالیا را بررسی می‌کنیم.

شرایط اقلیمی سیدنی

سیدنی عموما از آب و هوای مرطوب و معتدل و آفتابی برخوردار است. درواقع، سیدنی در بیشتر روز‌های زمستان نیز آفتابی است و آفتاب ملایم و دلچسبی هم دارد. این شهر تقریبا در تمام طول سال آفتابی است و این موضوع برای خیلی از شهروندان سفیدپوست و بور سیدنی یک نعمت محسوب می‌شود.

اکثر ساکنان این شهر، شرایط کلی آب و هوای سیدنی را در تمام طول سال خوب و مناسب می‌دانند و بیشتر نگرانی آنها مربوط به تابستان و رطوبت و گرمای شدید آن است. سیدنی در چندسال گذشته حتی مستعد خشکسالی هم بود ولی با تدابیری که مسئولین کشور استرالیا اتخاذ کردند این خطر برطرف شد.

سیدنی به علت هوای مناسب و مطبوع به خصوص در بخش ساحلی‌اش، بسیار مورد توجه مردم برای تفریحات خانوادگی است. درحقیقت این موضوع باعث شده که خیلی از مسابقات رسمی و غیر رسمی در حوزه ورزش‌های آبی در این شهر و سواحلش برگزار شود.

شرایط اقلیمی کانبرا

کانبرا در طول سال همانند دیگر مناطق کشور استرالیا دارای شرایط اقلیمی آفتابی است، اما با بقیه شهر‌ها کمی متفاوت است. درواقع کانبرا برخلاف سیدنی و دیگر شهر‌های استرالیا رطوبت کمتری دارد و علت آن هم در خشکی قرار داشتن و عدم دسترسی به دریا است، درحقیقت تابستان‌های کانبرا معمولاً از سیدنی دلچسب‌تر است زیرا سطح رطوبت هوا در کانبرا کمتر از سیدنی است. همچنین زمستان‌های سیدنی واقعا زمستان است و بارش برف ممکن است باعث ایجاد یخبندان شود اما در سیدنی معمولا زمستان‌ها باران می‌بارد.

کانبرا فاصله زیادی از لحاظ مسافت با سیدنی ندارد اما برخلاف سیدنی در کانبرا خیلی باد نمی‌وزد و شب‌ها دمای هوا به سرعت کاهش می‌یابد و در تمام طول سال بسیار پایین‌تر از سیدنی است.

شرایط اقلیمی آدلاید

آب وهوای این شهر از جهات زیادی شبیه به سیدنی است. مثلا بارش باران بیشتر در زمستان اتفاق می‌افتد و تابستان‌های این شهر مانند سیدنی بسیار گرم و پرحرارت هستند و توریست‌هایی که به آن عادت ندارند ممکن است گرمازده شوند. خیلی از مردم آدلاید برای فرار از گرما به مناطق مرتفع و تپه‌های شهر می‌روند و محل زندگی خود را در آنجا انتخاب می‌کنند.

اما تفاوت‌هایی هم دارد که موجب می‌شود خیلی از مهاجرینی که قصد سفر به کشور استرالیا و زندگی در آن را دارند، شهر آدلاید را برای زندگی انتخاب کنند. این شهر جنوبی برخلاف شهر‌های شرقی استرالیا مثل سیدنی، رطوبت خیلی کمتری دارد و هوای آن شرجی نیست و در زمستان‌ها باران بیشتری در آن نسبت به سیدنی می‌بارد.

نظام سیاسی استرالیا

کشور استرالیا از لحاظ سیاسی همانند بسیاری از کشور‌های دنیا با نظام پارلمانی اداره می‌شود، به این صورت که ملکه یا پادشاهی، مشروطه است. مردم از طریق رای خود، نمایندگان موردنظرشان را برای حضور در پارلمان (مجلس نمایندگان) را انتخاب می‌کنند.

نمایندگان برای شرکت در انتخابات به صورت مستقل نمی‌توانند اقدام کنند و حتما باید عضو یک حزب باشند، حزبی که برای حضور در مجلس بیشترین رای را کسب کند مسئول انتخاب نخست‌وزیر می‌شود و نخست وزیر نیز وظیفه تشکیل کابینه دولت را به عهده می‌گیرد.

در استرالیا نخست‌وزیر بیشترین اختیارات و قدرت را در دست دارد و با اینکه مقامش بعد از رئیس جمهور قرار می‌گیرد، در عمل شخص شماره یک کشور است. در استرالیا جایگاه رئیس جمهور مانند پادشاه یا ملکه، یک مقام تشریفاتی است.

سیستم پزشکی و خدمات درمانی در استرالیا

استرالیا کشوری برای زندگی

خدمات پزشکی در کشور استرالیا به دو صورت دولتی و خصوصی به مردم ارائه می‌شود. درواقع بیمارستان‌های دولتی هر شهر تحت مدیریت دولت محلی ایالت مربوطه است و امکان سرویس‌دهی به عموم مردم را دارد. برای پرداخت هزینه‌های درمان در استرالیا دو راه وجود دارد : یا باید عضو سیستم بیمه خدمات درمانی کشور باشید یا اینکه تحت پوشش بیمه‌های خصوصی غیردولتی باشید تا بخش زیادی از هزینه‌هایتان پرداخت شود.

بیمه‌های خصوصی

برخی از شهروندان استرالیایی هم از خدمات بیمه شرکت‌های خصوصی استفاده می‌کنند و برای استفاده از خدمات درمانی و پزشکی به بیمارستان‌های خصوصی می‌روند و بخشی از هزینه‌های درمان در آنجا توسط بیمه خصوصی پرداخت می‌شود.

بیمه دولتی

درحقیقت بیشتر مردم کشور استرالیا با پرداخت مالیات و حق بیمه عمومی خود در طول سال، امکان استفاده از خدمات عمومی را پیدا می‌کنند و موقع پرداخت هزینه‌های درمان، بخش زیادی از هزینه‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود. اما استفاده از خدمات تخصصی پزشکی و عمل‌های جراحی نیاز به تائید پزشک عمومی دارد و با تائید وی می‌توان از خدمات بیمارستان‌های دولتی استفاده کرد.

توریست پزشکی

همانطور که گفتیم خدمات بیمارستانی در کشور استرالیا توسط بخش‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌شود و بیمارستان‌های دولتی تحت مدیریت دولت‌های ایالتی هستند. با توجه به این شرایط خیلی از شهروندان خارجی که کشور‌هایشان با استرالیا قرارداد‌های مشترک پزشکی امضا کرده‌است می‌توانند برای پروسه درمان و جراحی خود به استرالیا رفته و از بیمارستان‌های دولتی این کشور استفاده کنند.

یارانه دارویی

در کشور استرالیا قانون مهمی درباره وظیفه دولت برای تامین نیاز‌های دارویی بیماران وجود دارد که دسترسی شهروندان استرالیایی به انواع دارو‌ها با نازل‌ترین قیمت تضمین می‌کند. این قانون با تخصیص بودجه‌ای مناسب، هزینه پرداختی شهروندان برای داروهای تجویز شده موردنیازشان را کاهش می‌دهد تا با آرامش مراحل درمان خود را پشت سر بگذارند.

جغرافیای کشور استرالیا


کشور استرالیا دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و اطراف آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قاره” اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره” دنیاست و با تراکم نسبی ۶/۲ نفر در هر کیلومتر مربع، یکی از پایین‌ترین ارقام میزان تراکم در جهان را دارا می‌باشد. آب و هوای استرالیا به دلیل وسعت زیاد قاره در هر نقطه متفاوت است و بسیار متاثر از جریانات اقیانوسی است. به طور کلی، قسمت‌های شمالی این کشور بیشتر شاهد فصل‌های بارانی و خشک بوده به طوری که آب و هوا کاملا گرمسیری است. در جنوب غرب آب و هوا مدیترانه ای و در جنوب شرق آب و هوا اقیانوسی و نیز نیمه گرمسیری است. حداقل دمای هوا در این کشور در فصل زمستان و ماه جولای است. فصل‌ها در استرالیا خلاف نیمکره شمالی زمین هستند. دسامبر تا فوریه تابستان، مارچ تا می پاییز، جون تا آگوست زمستان و سپتامبر تا نوامبر بهار است. تقریباً ۹۰ درصد از مساحت این کشور خشک، مسطح و بیابان است. به طور کلی، شمال استرالیا دارای آب و هوایی استوایی و جنوب آن معتدل است. بیشتر بارش‌های استرالیا، در مناطق ساحلی رخ می‌دهد و هر چه به مرکز این کشور نزدیک‌تر شوید، آب و هوا به سمت خشک و نیمه‌خشک شدن می‌رود. استرالیا که همچون جزیره‌ای بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده، از نظر زمین‌شناسی کهنترین خشکی جهان به شمار می‌آید. استرالیا اقیانوس آرام جنوبی را از اقیانوس هند جدا می‌کند.

۲۷۰۰ منطقه حفاظت شده حیات وحش و بیش از ۵۰۰ چارک ملی در این کشور وجود دارد. یکی از فراوان ترین گونه های گیاهی در کشور استرالیا، اکالیپتوس است. کوه آبی (Blue Moon) در این کشور، متنوع ترین گونه های این گیاه را در جهان دارد. عنکبوت های استرالیایی، بزرگترین گونه های عنکبوت ها در  در دنیا هستند. چهار گونه کانگرو در کشور استرالیا وجود دارد که گونه کانگرو قرمز بزرگترین گونه با قد ۱/۲ متر و وزن ۹۱ کیلوگرم است.

  • جمعیت گوسفندان در کشور استرالیا، ۳ برابر جمعیت انسان ها است.

مذهب و زبان مردم کشور استرالیا


زبان رسمی این کشور انگلیسی  است. سایر زبان هایی که در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از ماندارین، ایتالیایی، عربی و یونانی است. اکثریت مردم در این کشور پیرو دین مسیحیت هستند. در سده بیستم، با مهاجرت شمار اندکی از آسیایی‌ها از چین، آسیای جنوب شرقی، هند و خاورمیانه، آیین‌ها و ادیان بودایی، اسلام و یهودیت به آن راه یافتند. اسلام سومین دین بزرگ در استرالیا پس از مسیحیت و آیین بودایی است. از مهمترین مساجد در کشور استرالیا می توان به مسجد آدلاید، لیکمبا، آوبورن گالیپولی، مسجد الزهرا و مسجد الرسول اشاره کرد. به طور کلی، استرالیا کشوری سکولار بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد و هر کس می‌تواند آئین های ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند.

بریزبن پایتخت کوئینزلند شهری است بین المللی که از ملیت های مختلف در آن سکونت دارند. آسمان خراشها پارکهای طبیعی و ساختگی و خلیج های مصنوعی در این شهر فراوان به چشم می خورد. رود خانه های فراوانی اطراف شهر را احاطه کرده اند. بریزبن به شهر آفتاب مشهوراست.

شهر سیدنی توسط یک بندر زیبا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که توسط پل و تونل به هم متصل شده اند. سیدنی از آب و هوای معتدلی برخوردار است و در گرمترین ماه های سال (دسامبر تا فوریه) دمای هوا ۲۶ درجه سلسیوس است.ماه ژوئن تا آگست سردترین ماه های سال در این شهر هستند که معمولا دمای هوای شهر به ۷ درجه سلسیوس در این ماه می رسد.

تاسمانی در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی قارهٔ اقیانوسیه جای گرفته است و تنگهٔ باس این دو تودهٔ خشکی را از هم جدا می‌کند. مرکز آن شهر هوبارت است.

از ویژگی های عمده شهر پرت می توان به رودخانه ها و پارک های سر سبز، مراکز تجاری و هوای آفتابی و مطلوب است. پرت از جمله شهر های مدرن کشور استرالیا است. جاذبه های توریستی فراوان در این شهر سبب مرسوم شدن شیوه چرخش توریست توسط اتوبوسهای درون شهری است.

آدلاید پایتخت جنوب استرالیاست و به دو بخش آدلاید جنوبی و آدلاید شمالی تقسیم می شود. از نظر تراکم جمعیتی، این چهارمین شهر بزرگ استرالیاست و یکی از شهر های حاصلخیز این کشور محسوب می شود. میانگین دمای هوای تابستان و در زمستان به ترتیب برابر ۲۸ و ۱۵ درجه سلسیوس است.

شهر ملبورن دارای بافت خیابانی متفاوت با دیگر شهر های مدرن است و اکثر خیابانهای آن باریک و دارای گذر گاههای مفید است. ملبورن شهر پارک های معروف است .در این شهر بر خلاف دیگر شهرها آسمان خراشها و ساختمانهای تنومند و بزرگ به چشم نمی خورد . اکثر خیابانها ۳ بانده هستند و نقشه کشی منظمی دارند.

شهر داروین یک شهر بندری است که مساحت آن دو برابر مساحت بندر سیدنی است. معادن زیادی در این شهر موجود است اکثر وزارت خانه ها نیز در داروین واقع شده و این شهر بعنوان درگاهی به مناطق شمالی استرالیا در نظر گرفته می شود.

کانبرا در سال ۱۹۰۸ در توافقی میان سیدنی و ملبورن به پایتختی استرالیا برگزیده شد. کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا، پارلمان و دادگاه عالی این کشور و بسیاری دیگر از اداره ‌های دولتی را در خود جای داده‌است. این شهر همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است .

استرالیا کشوری برای زندگی

تعطیلات رسمی در این کشور

  • سال نو
  • روز ملی استرالیا
  • Easter Monday
  • Anzac Day
  • Good Friday
  • تولد ملکه
  • کریسمس

امید به زندگی در کشور استرالیا بالا است، به گونه ای که امید به زندگی برای زنان و مردان در این کشور به ترتیب برابر ۸۱ و ۷۵ سال گزارش شده است.

استرالیا دارای حکومت پادشاهی مشروطه است و از نظر اجرایی، دموکراسی پارلمانی فدرال است. بالاترین مقام سلطنتی بریتانیای کبیر یعنی ملکه الیزابت دوم، ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید. جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که فرمانداران ایالتهای این کشور را مشخص می‌کند. در کشور استرالیا، علیرغم اینکه فرماندار کل بر اساس قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار است، اما در عمل شخص اجرایی اول در این کشور، نخست وزیر است که طی یک فرآیند دموکراتیک انتخاب می‌شود و دولت را تشکیل می‌دهد. در استرالیا، مردم ابتدا نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند. رئیس حزبی که بیشترین نفرات انتخاب شده را در مجلس داشته باشد به‌عنوان نخست وزیر مسئول تشکیل کابینه دولت می‌شود. احزاب قدرتمند در کشور استرالیا عبارتند از: حزب لیبرال استرالیا ، حزب کارگر و حزب سبز.

تنوع و عادات فرهنگی کشور استرالیا


کشور استرالیا را می توان، به عنوان یک کشور چند فرهنگی (multicultural) در نظر گرفت. یک چهام کودکان در این کشور، از پدر و مادری خارجی متولد شده اند. ملبورن، بریزبن و سیدنی، مرکز این فرهنگ‌های چندگانه هستند. این سه شهر، به تنوع و کیفیت هنری، فرهیختگی و غذاهای خوشمزه مشهورند. سیدنی، مرکز اصلی هنر، فرهنگ و تاریخ است و ملبورن نیز به عنوان یک مرکز اصلی هنری معروف است. بریزبن، به داشتن روستاها و شهرهای چند‌فرهنگی مشهور است.

وضعیت اقتصادی کشور استرالیا

کشور استرالیا دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای دنیا است که نرخ سرمایه گذاری در این کشور را افزایش داده است و همواره از رشد اقتصادی قابل قبولی برخوردار بوده است. کشور استرالیا بزرگترین صادر کننده گوشت در جهان است. ۳۰ درصد از پشم دنیا از طریق کشور استرالیا تامین می شود.علاوه بر این، کشور استرالیا نهمین کشور صادر کننده گندم در دنیا است. سایر کالاهای صادراتی این کشور عبارتند از: ماشین آلات و تجهیزات، آلومینیوم، زغالسنگ، طلا و آهن. مهمترین شرکای تجاری کشور استرالیا شامل ژاپن، امریکا، ASEAN، اتحادیه اروپا، نیوزیلند و کره هستند.

کشور استرالیا درسال ۲۰۱۵  از نظر شاخص کیفیت زندگى، رتبه ششم را به خود اختصاص داد. متوسط درامد سالیانه در کشور استرالیا، ۲۷ هزار و ۶۷۵ دلار است. تقریباً ۴۲ درصد از نیروی کار در این کشور را خانم ها تشکیل داده اند.

نقشه استرالیا


سخن پایانی

درپایان باید بگوییم کشور استرالیا به عنوان یکی از بزرگترین و به روزترین کشور‌های جهان مورد توجه بسیاری از مهاجرین در سراسر دنیاست. شرایط رفاهی این کشور سبب شده است اغلب مهاجرین همواره استرالیا را به عنوان یکی از انتخاب‌های ویژه در نظر داشته باشند. استرالیا ممکن است کشور گرانی محسوب شود و ساختن یک زندگی خوب در آن کار ساده‌ای نباشد اما به دلیل قوانین آزاد اجتماعی، سیستم شفاف مالیاتی، خدمات درمانی ارزان و باکیفیت، وضعیت اقتصادی خوب، وجود فرصت‌های شغلی بسیار مناسب در اکثر حوزه‌ها و… همیشه برای مهاجرت گزینه مناسبی است و به راحتی قابل چشم‌پوشی نیست.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 6 میانگین: 4.5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید