لوگو صبا ویزا

اقامت کاری ایتالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت کاری به ایتالیا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

کار یکی از موثرترین اقدامات جهت اخذ ویزای ایتالیا می‌باشد که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می‌باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا نیز وجود دارند. تابعیت ایتالیا از طریق تولد فرزند در ایتالیا در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به ایتالیا، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص، هزینه زندگی در ایتالیا، حقوق کار در ایتالیا و شرایط ویزای کار میتوانید با موسسات مهاجرت به ایتالیا مراجعه کنید.

کشور ایتالیا دارای سه نوع ویزای کار می‌باشد:

۱ویزای کار نیازمند (JOB Offer)

۲ویزای کار تعطیلات (holiday visa)

۳ویزای جستجوی کار

 

۱-ویزای کاری که نیازمند پیشنهاد کارفرما میباشد: در این نوع ویزای کار فرد باید JOB OFFER مربوطه را داشته و این کارکارفرما اول باید به مدت سه ماه آگهی در کشور ایتالیا داده اگر فرد مناسب با آن شغل در کشور ایتالیا موجود نبود به مدت سه ماه دیگر آگهی شغل مربوطه را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا داده و بعد از این مدت اگر فردی در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای انجام این شغل مناسب نبود و شرایط موجود در آگهی را نداشت کارفرما می‌تواند این فرد را استخدام نماید. افرادی از اتحادیه اروپا می‌توانند از این پیشنهاد شغلی استفاده کنند؟

افرادی که اقامت کشورهای اروپائی را دارند.

پناهندگانی که دارای مجوز کار می‌باشند.

دانشجویانی که فارغ‌التحصیل کشور ایتالیا و همچنین کشورهای اتحادیه اروپا هستند و مجوز کار کردن دارند.

۲-ویزای کار تعطیلات (holiday visa):

شهروندان کشورهای نیوزلند، کره جنوبی، استرالیا در سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی قادر به این خواهند بود که برای مدت یک سال ویزای تعطیلات کار کشور ایتالیا را اخذ نمایند. شهروندان کشور کانادا نیز از سنین بین ۱۸ تا ۳۵ سال می‌توانند به مدت ۲ سال ویزای تعطیلات کار را اخذ نمایند.

افراد واجد شرایط اخذ ویزای کار تعطیلات:

این افراد باید شهروند یکی از کشورهای نیوزلند، استرالیا، کره جنوبی، کانادا باشند.

شما باید افسر ویزا را متوجه این موضوع کنید که فقط به‌قصد تعطیلات نرفته بلکه قصد انجام کار نیز دارند.

سن افراد باید بین ۱۸ تا ۳۰ باشد البته در کانادا تا ۳۵ می‌باشد.

این ویزا برای کودکان محسوب نمی‌شود.

افراد باید پاسبورت کشور مربوطه را به همراه داشته باشند.

ارائه‌ی تمکن مالی برای خرید بلیت برگشت

نشان دادن تمکن مالی و هزینه‌های زندگی برای گذراندن دوره‌ای که قرار است در کشور ایتالیا باشند.

پرداخت هزینه‌ی ویزای تمکن مالی

می‌توان گفت فرد باید در نظر داشته باشد که قوانین این ویزاها در حال تغییر می‌باشند و بهتر است فرد قبل از سفر به کشور ایتالیا اطلاعاتی را در این مورد کسب نموده بعد قصد سفر نماید.

۳- ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار نیز به مدت ۶ ماه می‌باشد و فرد می‌تواند در طول این مدت به جستجوی کار در کشور ایتالیا بپردازد و پس از پیدا کردن کار اقامت مربوطه را اخذ می‌نماید.

افرادی که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های اروپائی هستند در اولویت جهت دریافت کار محسوب می‌شوند، همچنین کشور ایتالیا به‌واسطه‌ی بورسیه‌های تحصیلی که سالیانه در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خارجی ازجمله ایرانی‌ها اعطا می‌کند دارای شرایط بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل است.

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت 4 تا 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا می‌گردد. شایان‌ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وقت یا کار دانشجویی حدوداً 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به 20 ساعت کار می‌باشند.

فرآیند درخواست اجازه اقامت کاری

در هر ایالت و استان ایتالیا اداراتی وجود دارند که مرکز خدماتی دولت در آنجا به شمار می‌روند. این ادارات یا دفاتر مسئول بررسی و ارزیابی کلی تمام مراحل کار در مورد استخدام کارگران خارجی در ایتالیا می‌باشد. اعتبار کارفرما، تخصص شخص متقاضی و ارتباط آن با شغل پیشنهادی کارفرما، شرایط شخصی فرد متقاضی و حقوق در نظر گرفته‌شده مواردی است که ادارات مذکور پیش از اتخاذ تصمیم آن را بررسی و ارزیابی می‌نمایند.

پیش‌ازاین که درخواست اجازه اقامت ارائه شود کارفرمای ایتالیایی باید درخواست تائید اجازه کار از نزدیک‌ترین دفتر مهاجرتی استان انجام دهد. متقاضی اخذ مجوز کار در ایتالیا ملزم به ارائه مدارک مشخصی است و کارفرما مسئولیت پیگیری درخواست را به عهده دارد. کارفرما می‌بایست یک نسخه قرارداد فی‌مابین نیروی کار و کارفرما، پیش از ارائه درخواست مجوز کار در ایتالیا تنظیم و طرفین آن را امضا نمایند. چراکه این مدارک به اداره مهاجرت ایالتی شرکت‌ها ارسال می‌شود و در آنجا متقاضی اجازه استخدام نیروی کار خارجی دریافت خواهد کرد.

برای افرادی که خارج از اتحادیه‌ی اروپا می‌باشند نیز این افراد باید اجازه‌ی ورود به کشور ایتالیا چه از طریق ویزای کار چه از طرق دیگر را داشته باشند. اخذ ویزا برای فرد درخواست‌کننده ضروری می‌باشد به‌طوری‌که اگر این ویزا را نداشته باشد نمی‌تواند وارد کشور ایتالیا شود.

همچنین فرد می‌تواند از طرق دیگر وارد کشور ایتالیا شده و بعد به کار بپردازد ازجمله‌ی این راه‌ها می‌توان به ویزای شنگن ملی یا (national) و کارت آبی یا (blue card) اشاره کرد.

ویزای شنگن به چند دسته تقسیم می‌شود:

۱ویزای شنگن عادی (uni form): توسط کشورهای عضو شینگن صادر و فردی که این ویزا را اخذ می‌نماید به مدت ۹۰ روز اجازه‌ی اقامت یا عبور در کل EU را دارا می‌باشد و برای اخذ این ویزا باید در نظر داشت که ۶ ماه باید از آخرین روز اخذ ویزای شنگن قبلی گذشته باشد.

۲ویزای شنگن محدود (limited): این ویزا به‌گونه‌ای می‌باشد که فرد فقط می‌تواند به کشور خاص و محدودی سفر نماید به‌طور مثال کشورهایی که هنگام اخذ ویزا نام آن‌ها را ذکر کرده است.

۳ویزای شنگن ملی (national): این ویزای شنگن به فردی که می‌خواهد اخذ ویزا نماید اجازه صادر می‌نماید تا به‌راحتی باهدف تحصیل، کار یا اقامت دائم به یکی از کشورهای شینگن وارد شود و به دنبال کار بگردد و به اخذ ویزای کار از طریق ویزای national بپردازد.

راه دیگر برای ورود و کار در کشور ایتالیا از طریق اخذ بلوکارت و ورود به کشور ایتالیا می‌باشد. افراد باکار در کشورهای اروپایی بعد از یک سال درصورتی‌که حقوق آن‌ها از حقوق معمولی افراد بیشتر باشد کارت آبی کشور را دریافت و از طریق آن می‌توانند به کشورهای دیگر عضو شینگن سفرکرده و به کار بپردازند.

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت 4 تا 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا می‌گردد. شایان ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره‌وقت، نیمه‌وقت یا کار دانشجویی حدوداً 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به 20 ساعت کار می‌باشند.

اقامت کاری ایتالیا

فهرست عناوین

انواع ویزای کار در ایتالیا

ایتالیا بخشی از منطقه شینگن را تشکیل می‌دهد – بنابراین شهروندان این منطقه می‌توانند بدون نیاز به ویزا به سراسر کشور مهاجرت کنند. برای کسانی که خارج از منطقه شینگن هستند و افراد غیر منطقه اقتصادی اروپا، چند ویزا/مجوز وجود دارد که ممکن است درخواست اخذ آن‌ها را داشته باشند.

انواع مجوز کار در ایتالیا

اجازه اقامت ایتالیا – اجازه اقامت ایتالیا باید توسط اتباع خارجی پس از ورود به ایتالیا اخذ شود. این مجوز به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بیش از 3 ماه در ایتالیا زندگی کنند و 2 سال اعتبار دارد.

مجوز کار – برای شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا، این بخشی از مجوز کار است که باید توسط کارفرما از طرف کارمند احتمالی آن‌ها درخواست شود.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای ترانزیت فرودگاهی (نوع A) – به فرد امکان می‌دهد از منطقه بین المللی فرودگاه یک کشور عضو عبور کند.

ویزای شینگن یکنواخت (نوع C) – فرد می‌تواند آزادانه در تمام کشورهای منطقه شینگن وارد شده و در آن تردد کند. این نوع ویزا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه معتبر است.

ویزای با اعتبار سرزمینی محدود (نوع C) – این نوع ویزا فقط برای قلمرو کشور صادر کننده یا برای قلمرو برخی از ایالت‌ها اعمال می‌شود، اما نه همه‌ی آن‌ها.

ویزای طولانی مدت (نوع D) – این نوع ویزا به فرد اجازه می‌دهد تا بیش از 90 روز در قلمروئی که آن را صادر کرده است، با حداکثر اعتبار ویزا اقامت کند.

نحوه اخذ ویزای کار ایتالیا

کارمندان غیر اتحادیه اروپا برای کار در ایتالیا، به ویزای کار، مجوز کار و اجازه اقامت ایتالیا نیاز دارند.

برای دریافت ویزای کار باید در وزارت کشور ایتالیا ثبت نام کرد که از طریق سفارت یا کنسولگری محل اقامت فرد امکان پذیر است.

قبل از درخواست برای ویزای کار، باید مجوز کار (Nulla Osta al Lavore) درخواست شود که از طریق مجوز کاری که کارفرما از طرف کارمند درخواست می‌کند، انجام می‌شود.

دولت ایتالیا با یک سیستم خاص کار می‌کند – این سیستم هر یک یا دو سال و برای چند ماه فقط تعداد مشخصی از درخواست‌های مجوز کار را می پذیرد. این به عنوان  Decreto Flussi یا جریان فرمان شناخته می‌شود. تعداد مجوزهای پذیرفته شده نیز به وضعیت بازار و مهاجرت بستگی دارد.

کارفرما باید برای مجوز کار در اداره مهاجرت استان خود درخواست دهد. این ممکن است شامل به دست آوردن اسناد خاصی مانند یک کپی از قرارداد کار، رزومه شما، مدرک تحصیلی و سایر اطلاعات شخصی باشد.

هنگامی‌که درخواست مجوز کار پذیرفته شد، درخواست ویزای کار شما ممکن است ادامه یابد. دولت ایتالیا همچنین باید به سفارت یا کنسولگری محل اقامت کارمند اطلاع دهد.

مدارک لازم برای ویزای کار ایتالیا

 • پاسپورت معتبر: باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و حداقل سه ماه پس از مدت زمان ویزا معتبر باشد.
 • عکس پاسپورت: باید در زمان درخواست، رنگی گرفته شده باشد
 • اصل و کپی «Nulla Osta»
 • یک کپی از قرارداد کار امضا شده
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده
 • مدرک اقامت
 • گواهی بیمه مسافرتی و درمانی
 • اثبات وسایل کافی
 • دیپلم/سایر گواهی‌ها
 • هزینه درخواست ویزای کار

با این حال، این فهرست کامل نیست. بسته به کشور و موارد خاص ممکن است مدارک دیگری مورد نیاز باشد.

زمان استاندارد پردازش ویزای کار در ایتالیا بین 6 تا 12 هفته است.

نحوه درخواست ویزای کار ایتالیا

هنگامی ‌که مجوز کار به دست آمد، باید برای ویزای کار درخواست شود. (اگرچه مراحل درخواست، ممکن است بسته به کشوری که از آن درخواست می‌کنید متفاوت باشد):

 • با اداره مهاجرت استان تماس بگیرید و جواز کار/مجوز کاری شما را دریافت کرده‌اند یا خیر.
 • فرم درخواست ویزا را پر کنید و مدارک را به سفارت/کنسولگری محلی ارائه دهید.
 • به سفارت/کنسولگری بروید و مشخصات بیومتریک خود را ارائه دهید: اثر انگشت شما باید اسکن شود و از صورت تصویر برداری شود، به خصوص اگر در 5 سال گذشته به منطقه شینگن سفر نکرده باشید.
 • پرداخت هزینه ویزا: فرآیند/شرایط پرداخت نیز ممکن است بسته به کشور محل اقامت متفاوت باشد.

هزینه ویزای کار ایتالیا

هزینه ویزای کار ایتالیا حدود 116 یورو است. مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد، این هزینه باید به واحد پول کشوری که در آن درخواست ارائه می‌شود پرداخت شود.

اقامت کاری ایتالیا

مجوز کار ایتالیا

قبل از اخذ ویزای کار، مجوز کار یا Nulla Osta al Lavore  درخواست می‌شود. برای انجام این کار، باید یک پیشنهاد شغلی توسط یک شرکت ایتالیایی ارائه شده باشد و کارفرما باید از طرف کارمند برای دریافت مجوز اقدام کند.

تأیید باید توسط اداره مهاجرت استان کسب و کار انجام شود – پس از انجام این کار، باید یک اطلاعیه به سفارت یا کنسولگری ایتالیایی فرد خارجی در محل اقامت آن‌ها ارسال شود.

مدارک لازم برای مجوز کار ایتالیا

 • فرم درخواست
 • دو عکس رنگی جدید در اندازه پاسپورت
 • فتوکپی پاسپورت: گذرنامه باید حداقل 18 ماه از تاریخ درخواست ویزا اعتبار داشته باشد.
 • یک فتوکپی رنگی از صفحه پاسپورت حاوی اطلاعات بیوگرافی دارنده
 • برگه‌ای حاوی اطلاعات بیوگرافی متقاضی، شماره تلفن و آدرس ایمیل فعال – این باید توسط متقاضی تایپ و امضا شود.
 • سایر اسناد (در صورت درخواست)

پس از اعطای مجوز کار و ویزا، اتباع خارجی باید در 8 روز اول پس از ورود به ایتالیا برای اجازه اقامت موقت اقدام کنند. آن‌ها باید این کار را در اداره پست انجام دهند.

درخواست ابتدا باید در اداره پست انجام شود، جایی که آن‌ها یک قرار ملاقات با Questura  یا ستاد پلیس دریافت می‌کنند. تا آن زمان رسید از اداره پست به عنوان اجازه اقامت موقت عمل می‌کند.

در مقر پلیس یا Questura باید مدارک را نشان دهید و اثر انگشت خود را ثبت کنید. پس از اتمام، ممکن است مجوز اقامت اخذ شود.

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت شامل مواردی است که برای درخواست ویزای کار استفاده شده است. هم اصل و هم کپی مورد نیاز است (کپی برای اداره پست و اصل برای Questura).

اعتبار مجوز اقامت به نوع مجوزی که برای آن درخواست می‌کنید بستگی دارد. در مورد مجوز اقامت برای اشتغال، مدت اعتبار آن دو سال است.

ویزای تجاری ایتالیا

برای شرکت در فعالیت‌های تجاری در ایتالیا، هر تبعه که خارج از منطقه اقتصادی اروپا قرار دارد، باید برای ویزای کوتاه مدت تجاری درخواست دهد. برای درخواست این ویزا به مدارک زیر نیاز دارید:

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس جدید به اندازه پاسپورت
 • پاسپورت معتبر برای حداقل 3 ماه بیشتر پس از اعتبار ویزا
 • رزرو پرواز و/یا برنامه سفر
 • اقامت هتل
 • گواهی بیمه مسافرتی و درمانی
 • یک دعوت نامه از شرکت ایتالیایی که از آن بازدید خواهید کرد، که باید نام و عنوان فرد، تاریخ سفر، برنامه سفر، مدت اقامت، هدف از بازدید، جزئیات حامی سفر و امضای شخص مجاز را ذکر کند.
 • نامه‌ای از کارفرمای خود مبنی بر سفر کاری آن‌ها و دلیل سفر آن‌ها
 • گواهی ثبت شرکت ایتالیایی
 • مدرکی مبنی بر تامین مالی سفر – کارفرما یا شرکت ایتالیایی باید پوشش هزینه‌ها را در نامه یا دعوت نامه قید کنند.

اعتبار ویزای کوتاه مدت حداکثر 3 ماه در یک دوره 6 ماهه است و هزینه آن 60 یورو است. اما، اعتبار این ویزا، ممکن است بسته به آنچه سفارت شما به شما می‌دهد متفاوت باشد.

تاریخ باز شدن ویزای کار ایتالیا 2022

فرم‌های درخواست از 12 ژانویه 2022 در دسترس هستند. اما برای ویزای کار شما فقط می‌توانید از تاریخ زیر درخواست دهید:

 • 27 ژانویه برای کارکنان غیر فصلی، کارگران خوداشتغال، افرادی که می‌‌خواهند مجوز دانشجویی یا کارآموز ایتالیایی خود را به مجوز کار معمولی تبدیل کنند.
 • 1 فوریه برای کارکنان فصلی.

اگرچه آخرین مهلت سال 2022 در 17 مارس 2022 و گذشته است، شما زمان زیادی برای درخواست در سال 2023 دارید! بر اساس سال‌های گذشته، انتظار داریم که تاریخ باز شدن ویزای کار 2023 به شرح زیر باشد:

 • کارکنان شاغل و خوداشتغال: پایان ژانویه.
 • کارکنان فصلی: ابتدای فوریه.

مهلت هر دو نوع نیروی کاری تا اواسط مارس است.

آمادگی برای مهاجرت به ایتالیا برای کار

اکنون که همه چیز را در مورد درخواست ویزای کار ایتالیا و مجوز آن می‌دانید، وقت آن است که برای مهاجرت خود آماده شوید.

1. در ایتالیا کار پیدا کنید.

 1. درباره فرهنگ کاری ایتالیا بیاموزید. اگرچه هر شرکتی ممکن است فرهنگ کاری متفاوتی داشته باشد، شرکت‌های سراسر کشور احتمالاً از شما انتظار دارند که به زبان ایتالیایی مسلط باشید، سلسله مراتب را بپذیرید و خود را با آن تطبیق دهید.
 2. میانگین حقوق و هزینه زندگی در ایتالیا را بدانید. در سال 2022، متوسط ​​حقوق ناخالص ایتالیا در ماه 3720 یورو است. به عنوان یک مهاجر، به احتمال زیاد یا درآمدی مشابه یا بیشتر خواهید داشت. این خبر بسیار خوبی است زیرا میانگین هزینه زندگی در ایتالیا تقریباً 1600 یورو در ماه است. بنابراین حتی اگر کمی پرهیز کنید، زندگی خوبی خواهید داشت.
 3. محل زندگی و کار خود را در نظر بگیرید. هر شهر ایتالیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اما بهترین شهرها برای مهاجران میلان و رم هستند، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که مشاغل انگلیسی زبان را در این شهرها پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که گرچه کارفرماهای میلان ممکن است حقوق بیشتری ارائه دهند، اما هزینه زندگی بالاتری نسبت به رم دارد.

اقامت کاری ایتالیا

سوالات متداول ویزای کار ایتالیا

آیا گرفتن مجوز کار در ایتالیا آسان است؟
دریافت مجوز کار در ایتالیا دشوار است زیرا هر ساله دولت ایتالیا بسته به بازار کار و تعداد مهاجرت کشور محدودیتی برای تعداد مجوزهای کاری که اعطا می‌کند، تعیین می‌کند. این به عنوان Decreto Flussi شناخته می‌شود. به دلیل این سهمیه در مجوزهای کار، بسیار مهم است که به موقع درخواست دهید. زیرا درخواست‌ها بر اساس اولویت اول پردازش می‌شوند. سهمیه مجوز کار ایتالیا برای سال 2022 (Decreto Flussi) برای سال 2022، دولت ایتالیا سهمیه مجوز کار را 69700 تعیین کرده است. از این موارد: 42000 برای کارکنان فصلی است. 27000 برای کارکنان غیر فصلی و خوداشتغال است. 20000 مجوز از این مجوزها برای کارهای فرعی غیرفصلی مانند گردشگری، حمل و نقل جاده‌ای و خدمات ساختمانی در نظر گرفته شده است. 7000 مجوز برای کارکنان فریلنسر، کارکنان غیر فصلی در سایر بخش‌ها و کسانی که می‌‌خواهند مجوز ایتالیایی موجود را به مجوز کار تبدیل کنند، باقی مانده است.
چگونه می‌توانم ویزای کار ایتالیا و مجوز دریافت کنم؟
متأسفانه، اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار ایتالیا درخواست دهید، باید در ایتالیا شغلی داشته باشید (و شرایط مختلفی را رعایت کرده باشید). برای اتباع غیر اتحادیه اروپا، دریافت مجوز برای زندگی و کار در ایتالیا شامل یک فرآیند سه قسمتی است: یک کارفرمای ایتالیایی پیدا کنید که شما را استخدام کند و برای اجازه کار شما درخواست دهد (آن‌ها باید برای مجوز کار شما در ایتالیا درخواست دهند). فقط پس از اینکه کارفرما مجوز کار شما را دریافت کرد و آن را برای شما ارسال کرد، می‌توانید به مرحله‌ی بعدی بروید. برای ویزای کار ایتالیا در نمایندگی ایتالیا در کشور خود درخواست دهید. اگر ویزای کار ایتالیا را دریافت کنید، می‌توانید به مرحله‌ی سوم بروید. وارد ایتالیا شوید و برای اجازه اقامت و کار قانونی در این کشور درخواست دهید. علاوه بر این، شما فقط یک بازه زمانی کوتاه دارید که طی آن می‌توانید برای ویزای کار ایتالیا اقدام کنید. دولت ایتالیا همچنین سهمیه‌های سالانه را در رابطه با تعداد شهروندان غیر اتحادیه اروپا که برای آن‌ها ویزای کار صادر می‌کنند، تعیین می‌کند.
برای پشتیبانی از درخواست ویزای کار ایتالیا چه مدارکی باید ارائه کنم؟
هنگام درخواست ویزای کار ایتالیا، باید مجموعه‌ای از مدارک پشتیبان را که برای درخواست ویزای ایتالیا مورد نیاز است، داشته باشید. شرایط اضافی برای ویزای کار ایتالیا عبارتند از: کپی قرارداد کار امضا شده شما. اصل و یک کپی از Nulla Osta. تکمیل فرم درخواست ویزای اقامت طولانی مدت ایتالیا. پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی که حداقل سه ماه پس از مدت زمان ویزای شما اعتبار دارد. عکس‌های جدید پاسپورتی. مدرک اقامت در ایتالیا. اثبات تمکن مالی کافی. مدرک پرداخت هزینه ویزا. دیپلم/سایر گواهی‌ها.
از کجا و چه زمانی می‌توان برای ویزای کار ایتالیا اقدام کرد؟
اگر اداره مهاجرت ایتالیا به شما اجازه کار بدهد، کارفرمای شما باید مجوز را برای شما ارسال کند (معمولاً به صورت الکترونیکی). دولت ایتالیا همچنین به نمایندگی ایتالیا در کشور شما (مانند سفارت یا کنسولگری ایتالیا) اطلاع می‌دهد که در آن شما برای ویزای کار درخواست خواهید داد. اگر کشور شما نمایندگی یا سفارت ایتالیا ندارد، باید در مرکز درخواست ویزا یا نمایندگی کشورهای شینگن دیگری که ایتالیا درخواست‌های ویزا را به آن برون سپاری کرده است، درخواست دهید. پس از جمع آوری تمام مدارک لازم و دانلود و تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا، باید درخواست را شخصا ارسال کنید. پس از درخواست ویزای کار ایتالیا، مقامات ایتالیا به درخواست شما رسیدگی کرده و تصمیم خواهند گرفت که آیا شرایط لازم برای ویزا را دارید یا خیر. در صورت دریافت ویزای کار ایتالیا، شش ماه فرصت دارید تا آن را تحویل بگیرید و وارد ایتالیا شوید.
پس از اخذ ویزای کار ایتالیا چکار کنیم؟
هنگامی‌که با ویزای کاری وارد ایتالیا شدید، هشت روز فرصت دارید تا برای کارت Permesso di Soggiorno (اجازه اقامت) اقدام کنید. شما باید برای اجازه اقامت در اداره پست محلی شهر خود درخواست دهید. هنگام درخواست باید مجوز کار و ویزای کار خود را به همراه مدارک اضافی ارائه دهید. سپس، این وزارت خارجه (Uffi¬cio Stranieri) ستاد پلیس ایتالیا محلی شما (Questura) است که به شما اجازه اقامت ایتالیا را می‌دهد.
مدت اعتبار ویزای کار ایتالیا چقدر است؟
ویزای کار ایتالیا معمولاً برای مدت قرارداد کاری معتبر است، اما بیش از دو سال نیست. البته این ویزا تا پنج سال قابل تمدید است.
کار در ایتالیا برای اتباع اتحادیه اروپا به چه صورت است؟
از آنجایی که ایتالیا بخشی از اتحادیه اروپا است، هر تبعه اتحادیه اروپا می‌تواند بدون هیچ مجوزی (مانند مجوز کار) وارد این کشور شده و شروع به کار کند. اما آن‌ها باید اعلام حضور را به یک اداره پلیس محلی یا Questura ارائه دهند. اگر یک شهروند اتحادیه اروپا بخواهد بیش از سه ماه بماند، باید برای اجازه اقامت نیز درخواست دهد.

سخن پایانی

ما در این مطلب تلاش کردیم تمام اطلاعات مورد نیاز در رابطه با ویزای کاری ایتالیا، مجوز کار در ایتالیا و نحوه اخذ ویزای کار ایتالیا را ارائه دهیم. اما در صورتی که می‌خواهیم اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، یا به کمک یک وکیل مجرب و تیم متخصص، اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا را پیش ببرید، حتما با موسسه مهاجرتی صبا ویزا، که سال‌ها در زمینه‌ی مهاجرت کاری به ایتالیا و سایر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا فعالیت دارد، تماس بگیرید. ما در تمامی مراحل، به خوبی و با خدمات همه‌جانبه، در کنار شما خواهیم ماند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید