لوگو صبا ویزا
همه چیز درمورد مهاجرت

انگلستان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه کشورانگلستان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

موقعیت جغرافیایی انگلستان

انگلستان به انگلیسی: (England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

انگلستان مهم‌ترین بخش تشکیل‌دهندهٔ ایالات بریتانیا است. این کشوراز شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مجاور است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از آن‌ها جزیره وایت و جزیره من را می توان نام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و هم چنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

آب و هوا و فصل های انگلستان

اکثر مردم گمان می کنند بریتانیا همیشه باران می بارد. انگلستان باران زیاد می بارد و هوا در بسیاری مواقع ابری است، اما جالب توجه است که لندن از رم، نیویورک، بریسبان، ریودوژانیرو و توکیو خشک تر است!

دلیل اینکه مردم باران و بریتانیا را به باهم می شناسند این است که هوای اینجا غیر قابل پیش بینی است. باران ممکن است در هر فصلی از سال ببارد. شما اغلب آفتاب زیبا، باد تند و باران ملایم را همه باهم، در یک روز می توانید تجربه کنید.

تغییرات آب و هوای انگلستان

اگر چه آب و هوای بریتانیا قابل پیش بینی نیست اما در تابستان، متوسط دما بین 9 تا 18 درجه سلسیوس (48 تا 64 درجه فارنهایت) تغییر میکند. در زمستان متوسط دما بین 2 تا 7 درجه سلسیوس است (36 تا 45 درجه فرانهایت) خوشبختانه بیشتر خانه ها، ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی خوبی هستند.

فرهنگ انگلستان

هنر و فرهنگ کشوری مانند انگلستان تا حد زیادی، به هویت افراد آن شبیه است. بریتانیا زادگاه نیوتن، داروین، شکسپیر و بیتلز؛ ثروتمند ترین باشگاه فوتبال دنیا – منچستر یونایتد، میزبان بزرگترین بازار ارز خارجی جهان، مخترع هواناو و رولینگ JK و نویسنده کتاب های هری پاتر است. بریتانیا از اسکاتلند تا کورنوال (Cornwall)، سرشار از آداب و رسوم و سنت های مختلفی است.

پول انگلستان

پوند و پنی

سیستم پولی بریتانیا بر اساس پوند (£)) برابر با 100 پنی (است. بریتانیایی ها به پوند، لیره نیز می گویند. سکه های 1 و 2 پوندی و همچنین 50p، 20p، 10p، 5p، 2p و 1p نیز وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های 5، 10، 20 و 50 پوندی عرضه می شود.

آداب و رسوم مردم انگلیس

انگلستان

زبان مردم انگلیس

انگلیسی‌زبان رسمی این کشور است که توسط ۹۸ درصد از مردم صحبت می‌شود. البته گویش‌های مختلفی هم در آن وجود دارد. زبان‌های منطقه‌ای مانند ایرلندی، اسکاتلندی و ولزی هم وجود دارند که مورد آخری، یکی از پرمصرف‌ترین زبان‌های منطقه‌ای به‌حساب می‌آید.

خانواده

تا اواسط قرن بیستم، ازدواج برای خانواده‌های بریتانیایی یک هنجار بود و از والدینی تشکیل می‌شد که پدر در رأس امور قرار داشت. هرچند در دهه‌های اخیر رشد قابل‌توجهی در خانواده‌های تک والد بوده و ازدواج بسیار کمرنگ شده است. حتی نیم‌قرن پیش هم زندگی زوج‌ها در کنار هم بدون ازدواج یک گناه شمرده می‌شد.

هنوز هم رسمی مبنی بر مراقبت از بزرگان خانواده توسط جوان‌ترها وجود دارد.

آداب‌ و رسوم اجتماعی

علیرغم اینکه مردم انگلیس اندکی کناره‌گیر و محتاط به نظر می‌رسند، درواقع از درون مردمی صمیمی بوده و نسبت به بازدیدکنندگان خارجی پذیرا هستند.

معمولاً برای صدا کردن فردی که با او صمیمی نیستید، باید از نام خانوادگی او استفاده کنید. مگر آن‌که خود فرد شما را دعوت به استفاده از نام کوچک کرده باشد.

بسیاری اهالی تجارت و کسانی که از طبقه بالای جامعه هستند، به‌شدت پایبند به قواعد از پیش تعیین‌شده اجتماعی بوده و آن‌ها را به‌طور رسمی رعایت می‌کنند.

مردم انگلیس بسیار رک ولی فروتن هستند. درصورتی‌که باکسی معاشرت داشته باشند که او را به خوبی می‌شناسند، اغلب به روشی صمیمانه‌تر رفتار می‌کنند ولی در غیر این صورت، همان قواعد رسمی معمول و محافظه‌‌کاری به چشم می‌خورد.

هدیه دادن به فردی که از شما میزبانی می‌کند، یک رسم خوشایند است. این هدیه اغلب می‌تواند گل، شکلات یا نوشیدنی باشد. برخی از مردم دسته گل را از قبل برای شام می‌فرستند.

برخی از خانواده‌های انگلیسی ترجیح می‌دهند که با کفش بیرون وارد خانه نشوید. می‌توانید از قبل دراین‌باره سؤال کنید.هرگز به کسی خیره نشوید و هرگز باکسی که نمی‌شناسید، زیادی خودمانی و صمیمی برخورد نکنید.سؤال‌های شخصی مانند میزان درآمد یا کسی که به او رأی داده‌اند، قابل‌قبول نیستند.خیلی بلند صحبت نکرده و گفتگوی کسی را قطع نکنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 6 میانگین: 3.3]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید