لوگو صبا ویزا

لیست دانشگاه های برتر آلمان

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌ها به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. موسسه مهاجرتی صبا ویزا، با سال‌ها تجربه حرفه‌ای در زمینه مهاجرت تحصیلی، از اولین قدم که جمع‌آوری اطلاعات در زمینه دانشگاه‌ها است تا آخرین قدم که اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان است، در کنار شما خواهد بود و به شما در قدم گذاشتن در مسیر تحصیل آکادمیک در خارج از کشور، کمک خواهد کرد. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

آلمان به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی، تعداد زیادی از برترین دانشگاه‌های جهان را در خود جای داده است. به همین علت بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور به سراغ آلمان می‌روند. در صورتی که شما لیست دانشگاه های برتر آلمان را مشاهده کنید، گزینه‌های فوق‌العاده‌ای را مشاهده خواهید کرد. در نتیجه تصمیم گرفتیم تا در این مطلب از صباویزا این دانشگاه‌های معتبر را به شما معرفی کنیم. تا انتها در کنار ما باشید تا اطلاعات تکمیلی را از این طریق به دست آورید.

آلمان یکی از ده کشور برتر در میان برترین کشورهای جهان از نظر تحصیلی است. شرایط تحصیل در این کشور تا حد زیادی رویایی است تا جایی که به آلمان بهشت دانشجویان می‌گویند. روز به روز هم بر محبوبیت تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این کشور افزوده می‌شود. سیستم تحصیلی کارآمد و فوق‌العاده کشور آلمان به دانشجویان دیگر کشورها خدمات تحصیلی با شهریه کم یا حتی بدون اخذ شهریه ارائه می‌دهد. تا جایی که این کشور بیشتر از سیصد و پنجاه هزار دانشجوی خارجی در حال تحصیل دارد و روز به روز هم به شمار این دانشجویان اضافه می‌شود.

چرا تحصیل در آلمان

فهرست عناوین

سه نوع دانشگاه اصلی در آلمان

در آلمان سه نوع دانشگاه اصلی در سیستم آموزش عالی وجود دارد. دانشگاه‌هایی که به طور کامل جنبه آکادمیک دارند. دانشگاه‌های علمی کاربردی و کالج‌های تخصصی که بیشتر به ارائه دوره‌هایی نظیر هنر، موسیقی و فیلم می‌پردازند.همچنین لازم است بدانید که دانشگاه‌های آلمان یا دولتی هستند یا سیستم خصوصی دارند.

دانشگاه های دولتی آلمان

در بیشتر دانشگاه‌های دولتی، نمایندگانی از سایر موسسات وجود دارد و به همین دلیل نیز، کمک ‌هزینه و اسکلارشیپ خوبی از سوی دولت دریافت می‌کنند، به این معنی که نیازی نیست دانشجو هزینه‌های تحصیلی پراخت کند.

دانشگاه های خصوصی آلمان

اگرچه در ادامه می‌خواهیم بهترین دانشگاه‌های آلمان را به شما معرفی کنیم اما اکنون نیاز است شما با دانشگاه‌های خصوصی آلمان آشنا شوید. دانشگاه‌های خصوصی آلمان به گونه‌ای است که دانشجو باید شهریه پرداخت کند. در آلمان دانشگاه‌های خصوصی بیشتر دانشگاه‌هایی از نوع علمی کاربردی هستند. البته باید توجه داشته باشید، اگرچه در بعضی از دانشگاه‌های این کشور، هزینه‌ای لازم نیست پرداخت شود ولی اخذ مدرک کاملا رایگان نیست. زیرا دانشجویان باید هر ترم برای پوشش هزینه‌های خود مبلغی بین 200 تا 500 یورو بپردازند.

مدارک بین‌المللی دانشگاه‌های آلمان

دو چیز در دانشگاه‌های معتبر و بهترین دانشگاه‌های آلمان فوق‌العاده است. مدارک بین‌المللی که این دانشگاه‌ها به فارغ‌التحصیلان خود اعطا می‌کنند، ارزش بالایی در سطح دنیا دارد و مهارت‌هایی که در رشته‌های عملی این دانشگاه‌ها می‌آموزید، شما را قادر می‌سازد تا بتوانید در بازار کار موفق عمل کنید و بیکار نمانید.

زبان انگلیسی؛ زبان اصلی دوره‌های آموزشی

در دانشگاه‌های آلمان، زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی دوره‌های آموزشی روز در نظر گرفته شده است و نیازی به گذراندن کلاس آلمانی نیست. البته برای دانشجویان آلمانی امکان استفاده از برنامه‌های مخصوص فراهم است.

همراه ما باشید تا در ادامه بهترین دانشگاه‌های آلمان را به شما معرفی کنیم. این دانشگاه‌ها در بین رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته‌اند. پس به دقت مقاله را مطالعه کنید و بتوانید متناسب با علاقه‌مندی‌ها و ترجیحات خود یکی از بهترین دانشگاه‌ها را در این کشور انتخاب کنید.

بهترین دانشگاه های آلمان

لیست دانشگاه های برتر آلمان

خوشبختانه آلمان جزو کشورهایی است که اهمیت بسیار زیادی برای آموزش عالی قائل است. به همین علت سرعت رشد علم در این کشور بسیار بالاست که دانشگاه‌های برتر آن هم این موضوع را ثابت می‌کنند. بر همین اساس، لیست دانشگاه های برتر آلمان را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا خود را برای مهاجرت به آلمان آماده کنید.

ردیفنام فارسینام انگلیسیشهررنکینگ جهانی
1دانشگاه ماکسیمیلانLudwig Maximilian University of Munichمونیخ۴۷
2دانشگاه فنی مونیخTechnical University of Munichمونیخ۵۳
3دانشگاه هومبولتHumboldt University of Berlinبرلین۶۵
4دانشگاه گوتینگن          University of Göttingenگوتینگن۷۱
5دانشگاه فنی کارلسروههKarlsruhe Institute of Technologyکارلسروهه۷۹
6دانشگاه فنی دارمشتاتDarmstadt University of Technologyدارمشتات۸۵
7دانشگاه فنی برلینTechnical University of Berlinبرلین۹۴
8دانشگاه هایدلبرگHeidelberg Universityهایدلبرگ۱۰۱- ۱۵۰
9دانشگاه فرایبورگUniversity of Freiburgفرایبورگ۱۰۱- ۱۵۰
10دانشگاه کلنUniversity of Cologneکلن۱۰۱- ۱۵۰

این دانشگاه ها همگی از دانشگاه‌های دولتی آلمان هستند و از اعتبار و کیفیت بالایی برخوردارند. آن‌ها در رشته های مختلف تحصیلی از جمله علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و پزشکی دارای برنامه‌های درسی قوی هستند. فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها از جایگاه خوبی در بازار کار برخوردارند و می‌توانند در شرکت‌های معتبر جهان مشغول به کار شوند.

بهترین دانشگاه‌های هنر و علوم انسانی

آلمان دارای یک سیستم آموزش عالی قوی است و برخی از بهترین دانشگاه‌های هنر و علوم انسانی در جهان را در خود جای داده است. در نتیجه این کشور برای کسانی که به دنبال اخذ تخصص های بیشتر در علوم انسانی هستند مناسب خواهد بود.  برخی از بهترین دانشگاه‌های هنر و علوم انسانی در آلمان را در زیر نام خواهیم آورد.

 1. دانشگاه هومبولت برلین
 2. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ
 3. دانشگاه گوتینگن
 4. دانشگاه هایدلبرگ
 5. دانشگاه فرایبورگ
 6. دانشگاه کلن
 7. دانشگاه هانوفر
 8. دانشگاه اشتوتگارت
 9. دانشگاه برلین هنر
 10. دانشگاه آخن

۱۰ موردی که بیان شد، بهترین انتخاب‌ها برای رشته‌های علوم انسانی به حساب می‌آیند. این مراکز علمی در رشته‌های مختلف تحصیلی از جمله هنر، تاریخ، فلسفه، ادبیات و زبان‌شناسی دارای برنامه‌های درسی ویژه‌ای هستند. از آنجایی که بازار کار آلمان بسیار عالی است، مسلما بعد از پایان تحصیلات هم از فرصت مناسب برخوردار خواهید شد.

بهترین دانشگاه‌های مهندسی

دانشگاه های برتر آلمان از نظر مهندسی به استانداردهای بالا و کیفیت عالی آموزشی خود معروف هستند. آن‌ها برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در دانشگاه‌های خود ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان می‌دهد در زمینه‌های تخصصی مورد علاقه خود تحصیل کنند. همچنین دانشگاه‌های برتر مهندسی به تجهیزات پیشرفته و امکانات عالی برای تحقیقات و تدریس مجهز هستند. این امکانات شامل کتابخانه‌های بزرگ، آزمایشگاه‌های مدرن، مراکز تحقیقاتی و زیرساخت‌های فنی است. از همین رو برترین دانشگاه‌های فنی کشور آلمان را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 1. دانشگاه فنی مونیخ (TUM)
 2. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (LMU)
 3. دانشگاه هومبولت برلین
 4. دانشگاه گوتینگن
 5. دانشگاه فنی کارلسروهه (KIT)
 6. دانشگاه فنی دارمشتات
 7. دانشگاه فنی برلین
 8. دانشگاه اشتوتگارت
 9. دانشگاه آخن
 10. دانشگاه مونستر

در صورتی که شما به رشته‌های فنی و مهندسی علاقه دارید، سعی کنید که در دانشگاه‌های گفته شده برای خود پذیرش بگیرید تا بهترین نتیجه ممکن را از این طریق به دست آورید. به یاد داشته باشید که مدرک این دانشگاه‌ها می‌تواند اعتبار بین‌المللی زیادی را هم برای شما به وجود آورد.

بهترین دانشگاه‌های بیولوژی و بیوتکنولوژی آلمان

دانشگاه‌های برتر بیولوژی و بیوتکنولوژی در آلمان با کیفیت آموزش برجسته، امکانات پیشرفته و شبکه بین‌المللی قوی متمایز می‌شوند. دانشگاه تکنیک مونیخ به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌ها در این حوزه شناخته می‌شود. دانشگاه‌های فریدریش-ویلهلم فرجنزن، هایدلبرگ، توبینگن و کلن نیز جزو معتبرترین مؤسسات آموزشی در زمینه بیولوژی و بیوتکنولوژی در آلمان به شمار می‌روند. این دانشگاه‌ها به دانشجویان فرصت‌های شغلی مناسبی در زمینه تحقیقات و توسعه فراهم می‌کنند و فارغ‌التحصیلان آنها بسیار جذاب و مورد توجه شرکت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی قرار می‌گیرند.

این دانشگاه‌ها با توجه به برنامه‌های تحصیلی متنوع به دانشجویان امکان می‌دهند تا در زمینه‌های مختلفی مانند علوم زندگی، بیوشیمی و بیولوژی مولکولی تحصیل کنند. در ضمن، برخی از دانشگاه‌ها مراکز تحقیقاتی برجسته دارند که به دانشجویان امکان انجام پژوهش‌های پیشرفته و کشف نوآوری‌های جدید را می‌دهد. در نتیجه، شناخت بهترین دانشگاه‌های بیولوژی و بیوتکنولوژی در آلمان بسیار اهمیت دارد، زیرا این دانشگاه‌ها فرصت‌های بی‌نظیری در زمینه تحصیلات، تحقیقات و پیشرفت حرفه‌ای را برای دانشجویان ارائه می‌دهند.

دانشگاه فنی مونیخ (Technische Universität München)

این دانشگاه فنی یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان و جز مشهورترین دانشگاه‌های اروپایی است. پژوهش‌ها و تحقیقات برتر، تدریس عالی و رشد استعدادهای دانشجویان سه مولفه اصلی از خصوصیات این دانشگاه است. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود چهل و سه هزار نفر است. دانشگاه فنی مونیخ پانزده دانشکده متنوع دارد و چیزی در حدود 32 درصد از آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند. تعداد اساتید این دانشگاه در حدود 566 نفر است.با توجه به تعداد و کیفیت دانشگاه‌های آلمان، تحصیل در مونیخ برای دانشجویان بین‌المللی یک انتخاب آسان است.

دانشگاه فنی مونیخ در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال 2021 در رده 50 قرار دارد که به عنوان برترین دانشگاه آلمان در رشته‌های فنی شناخته می‌شود. این دانشگاه در تحقیقات و مهندسی با بیش از 160 موسسه و دانشگاه بین‌المللی معتبر مانند MIT و استنفورد، کرنل، جورجیا مشارکت دارد.

عامل کلیدی عملکرد و رسالت این دانشگاه در بیانیه ماموریت آن سرمایه‌گذاری بر روی استعدادها و کسب دانش عنوان شده است. دانشگاه مونیخ معتقد است کسب دانش موجب سود دانشگاه خواهد شد. این دانشگاه در رشته‌های فنی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و کامپیوتر، علوم کامپیوتر، ریاضیات، هوانوردی، سفرهای فضایی و زمین‌سنجی، علم شیمی، فیزیک، جغرافیای محیط ساخت و ساز، علم اقتصاد، دارو، ورزش و علوم بهداشتی دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ  (Ludwig-Maximilians-Universität München)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان است و به عنوان مشهورترین و پیشروترین دانشگاه‌های پژوهشی در اروپا به شمار می‌رود. مونیخ، شهری غنی از فرهنگ و تاریخ آلمان است. قدمت این دانشگاه به پنج قرن می‌رسد! به خاطر تجربه درخشانی که دارد، از نظر استاندارد آموزشی و پژوهشی سطح بالایی دارد. پانزده درصد از دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه درس می‌خوانند که حدود هفت هزار نفر هستند.

یکی از امتیازات این دانشگاه، شراکت با دیگر دانشگاه‌های بین‌المللی و شرکت‌های پیرامونش است. دانشگاه‌های شریک LMU در حدود 400 دانشگاه مختلف در اقصی نقاط جهان هستند. بنابراین، از مزایایی همچون داشتن مدرک مشترک و تبادل دانشجو و دوره برخوردار است. در این دانشگاه دانشجویان می‌توانند در رشته‌هایی مثل حقوق و قانون، الهیات کاتولیک و پروتستان، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، تاریخ، هنر، فلسفه، فلسفه علم، مطالعات دینی، روانشناسی، علوم تربیتی، مطالعه فرهنگ، علوم اجتماعی، ادبیات آلمانی و سایر زبان‌ها، ریاضیات، انفورماتیک، آمار، زیست‌شناسی، فیزیک، علوم زمین، شیمی، داروسازی، پزشکی و دامپزشکی تحصیل نمایند.

دانشگاه روپرشت کارل هایدلبرگ  (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)

این دانشگاه از نظر آموزش بین‌المللی و داشتن موسسه پژوهشی سابقه‌ای درخشان دارد و یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان به شمار می‌آید. رشته‌های تحصیلی دانشگاه روپرشت کارل هایدلبرگ متنوع است. هدف اصلی این دانشگاه افزودن دانش و مهارت دانشجویان و همچنین آماده‌سازی آن‌ها در آینده است.

تدریس در این دانشگاه‌ها ضمن داشتن بهترین کیفیت، در محیطی راحت و دلنشین انجام می‌شود. تمرکز این دانشگاه، ارائه فرصت برابر به دانشجویان زن و مرد است تا جامعه‌ای بدون دغدغه ایجاد شود و افراد بتوانند به راحتی زندگی کنند.

تنوع تحصیلی در این دانشگاه، مانع تحصیل افراد جاه‌طلبی است که تنها به پیشرفت خود می‌اندیشند. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل علوم زیستی، علوم زمین، شیمی، نجوم، فیزیک، علوم کامپیوتر، ریاضیات، علوم اجتماعی، مطالعات رفتاری و فرهنگی، اقتصاد، حقوق، زبان‌های پیشرفته، فلسفه، الهیات، تکنولوژی و پزشکی است.

دانشگاه هومبولت برلین  (Humboldt-Universität zu Berlin)

دانشگاه هومبولت یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های آلمان و شهر برلین است که در حدود سی و پنج هزار و پانصد نفر جمعیت دانشجویی دارد. بیش از یک هفتم از این جمعیت به دانشجویان بین‌المللی اختصاص دارد. بیش از چهارصد و بیست استاد و هزار و نهصد دستیار در این دانشگاه وجود دارد که به امر پژوهش و تدریس مشغول هستند.

می‌توان گفت کیفیت تدریس در این دانشگاه از نظر بین‌المللی بسیار بالا است. زیرا حدود هجده درصد از کادر علمی هومبولت در خارج از کشور زندگی می‌کنند. اطمینان برای یافتن کار مناسب در این دانشگاه بسیار بالا است. زیرا دانشجویان تا قبل از فارغ‌التحصیلی مهارت و دانش کافی برای ورود به بازار کار را کسب خواهند کرد. این دانشگاه در رشته‌های تحصیلی متنوعی چون حقوق، فرهنگ، علوم اجتماعی، آموزش و پرورش، زیست‌شناسی، علوم طبیعی، ریاضیات، فلسفه، ادبیات و زبان‌شناسی، الهیات، اقتصاد، تجارت و پزشکی دانشجو می‌گیرد و در رشته پزشکی با موسسه مشترک همکاری می‌کند.

موسسه فناوری کارلسروهه  (Karlsruhe Institute of Technology)

این موسسه تکنولوژی با ارائه امکانات آموزشی و پژوهشی، در جهت رفع مشکلات واقعی جامعه در بخش صنعت و محیط زیست فعالیت می‌کند و یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود. نقطه تمایز عملکرد این دانشگاه تبادل جهانی دانش است. زیرا هم بر روی تحقیقات متعدد بین‌المللی تمرکز دارد و هم به ارائه تنوع فرهنگی می‌پردازد. موسسه فناوری کارلسروهه با ادغام تیم‌های بین‌المللی و پروژه‌های پژوهشی بین رشته‌ای در تلاش است تا دانشجویان خود را به یک افق و چشم‌انداز منحصر به فرد در توسعه برساند.

موسسه تکنولوژی کارلسروهه دارای دانشجویانی با ایده‌ها و سبک زندگی جالب است که این ایده‌ها می‌تواند بر سایر افراد تاثیر مثبتی بگذارد. برقراری ارتباط با دانشجویان مختلف از سراسر اروپا می‌تواند ذهن افراد را باز کند. این شهر از نظر جمعیت و وسعت برای دانشجویان عالی است، زیرا از این جهت نه خیلی بزرگ و نه خیلی شلوغ است. به هر کجای شهر که بروید، با دانشجویان برخورد می‌کنید. اساتید خیلی صمیمی هستند. بیشتر افرادی که در این دانشگاه، تحصیل کرده‌اند، توصیه می‌کنند تا علاوه بر تحصیل حتی از بازارهای کریسمس آلمانی نیز بهره‌مند شوید.

این دانشگاه در رشته‌هایی مثل معماری، مهندسی عمران، علوم زمین، محیط زیست، شیمی، زیست‌شناسی، مهندسی شیمی و فرآیند، علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی برق، فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، انفورماتیک، فیزیک، ریاضیات، مدیریت و اقتصاد دانشجو می‌پذیرد.

بهترین دانشگاه های آلمان1

دانشگاه آزاد برلین  (Freie Universitaet Berlin)

دانشگاه آزاد برلین از سال 2007 میلادی به عنوان یکی از پیشروترین موسسات علمی آموزشی مطرح بوده است و از بهترین دانشگاه‌های آلمان به شمار می‌رود. جمعیت دانشجویی این دانشگاه در حدود سی‌ و سه هزار نفر است که سیزده درصد از ایشان دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی و بیست و هفت درصد نیز دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد هستند.

دانشگاه فری برلین، دانشگاهی تحقیقاتی با رتبه برتر و همچنین، بزرگترین دانشگاه از بین چهار دانشگاه تحقیقاتی در برلین است. در آینده نزدیک، قرار است یک سوم جمعیت دانشجویی این دانشگاه از میان دانشجویان خارج از کشور جذب شوند.

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی سال گذشته، در رتبه 130 دانشگاه اول قرار گرفت. هر چند کیفیت آموزش در این دانشگاه خیلی خوب است ولی در هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی سابقه علمی درخشانی دارد.

این دانشگاه دارای شعبه‌هایی در ایالات متحده، بلژیک، روسیه، چین، مصر و هند است. بنابراین، با بسیاری از دانشگاه‌ها مشارکت فعالی دارد و به دانشجویان خود خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌دهد.

هدف این دانشگاه، ارائه برنامه‌های کارآمد است و این اطمینان را به وجود می‌آورد که فارغ‌التحصیلان مهارت‌های لازم برای حل مشکلات روز جامعه را کسب کنند. در حقیقت، این دانشگاه آینده‌ای را نوید می‌بخشد که ارزش زندگی دارد. دوره‌ها و برنامه‌های این دانشگاه شامل علوم زیست شناسی، شیمی، فیزیک، داروسازی، علوم زمین، آموزش، روانشناسی، تاریخ، تجارت، اقتصاد، مطالعات فرهنگی، فلسفه و علوم انسانی، حقوق، علوم سیاسی و اجتماعی، پزشکی (همکاری با موسسه مشترک)، دام‌پزشکی، ریاضیات و علوم کامپیوتر است.

دانشگاه RWTH آخن  (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen)

این دانشگاه  یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود و در سطح بین‌المللی شناخته شده است. کیفیت آموزشی پژوهشی مناسبی دارد و مدرک آن از هر نظر معتبر است. در این دانشگاه، راه حل‌هایی نوآورانه برای حل مشکلات و چالش‌های جهانی ارائه می‌شود. دانشگاه RWTH آخن با بخش توسعه صنعت در ارتباط است.

این دانشگاه به دانشجویان خود فرصت‌های زیادی می‌دهد تا بتوانند مهارت و دانش لازم کسب کنند و در بازار کار جهانی موفق عمل نمایند. این دانشگاه بیش از چهل و پنج هزار دانشجو دارد که در حدود یک چهارم از آن‌ها، دانشجوی بین‌المللی هستند!

دانشجویان بین‌المللی و آلمانی می‌توانند در هر کدام از رشته‌های دانشگاهی این دانشگاه مثل ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی، مهندسی عمران، معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی منابع زمین، مهندسی مواد، مهندسی برق، فناوری اطلاعات، علوم انسانی، هنر، بازرگانی، اقتصاد و پزشکی تحصیل نمایند.

دانشگاه فناوری برلین  (Technische Universität Berlin)

این دانشگاه معروف اروپایی یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان بوده که با طیف گسترده‌ای از برنامه‌های باکیفیت در سطح بین‌المللی شناخته شده است. مدرک در این دانشگاه، تنها ابزاری است تا دانشجویان را برای رسیدن به حرفه رویایی خود آماده سازد.

تعالی و کیفیت چیزهایی است که این دانشگاه در کنار دستاوردهای برجسته آموزشی و پژوهشی تعریف می‌کند. دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف می‌توانند در یکی از رشته‌های تحصیلی علوم انسانی، آموزش و پرورش، ریاضیات و علوم طبیعی، علوم فرآیندی، مهندسی برق، علوم کامپیوتر، سیستم‌های ترافیکی و ماشینی، اقتصاد، مدیریت، برنامه‌ریزی محیط ساختمان، مهارت و دانش کسب نمایند.

دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن  (Eberhard Karls Universität Tübingen)

جالب است بدانید که ابرهارد کارلز توبینگن برای مدتی بیش از پنج قرن، مکان تحقیقات برجسته و تدریس عالی بوده است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان است و علاوه بر این، دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی مبتکرانه و بین‌المللی مناسبی دارد.

این دانشگاه، در حدود بیست و هفت هزار دانشجو را در بر می‌گیرد که در میان آن‌ها حدود سه هزار و هشتصد دانشجو از خارج از کشور آمده‌اند. دانشجویان در حین تحصیل در این دانشگاه، با محیطی دلپذیر، امکاناتی مدرن، برنامه‌های تحصیلی مفصل و کادر علمی برجسته آشنا می‌شوند.

افراد می‌توانند در میان یک جامعه متنوع از دانشجویان با انگیزه، مدارکی کسب کنند که در دنیای امروز کاملا مفید هستند. در این دانشگاه می توانید مدرک خود را در یکی از رشته‌های تحصیلی الهیات (کاتولیک یا پروتستان)، حقوق، فلسفه، ریاضیات، علوم طبیعی، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی، پزشکی دریافت نمایید.

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ  (Albert-Ludwigs-Universität Freiburg)

این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و  بهترین دانشگاه‌های آلمان است که در سال 1457 میلادی تاسیس شده است. در این دانشگاه، دروس بین‌ رشته‌ای با تنوع زیادی تدریس می‌شود که برای مطالعات جدید ایده‌‌آل و خلاقانه هستند. در حقیقت، رشته‌ای نیست که در این مکان علمی تدریس نشود. شما می‌توانید در هر رشته‌ای که تا به امروز توسط کارشناسان شناخته شده است، تحصیل نمایید و مدرک آن را دریافت کنید. این دانشگاه، طرفدار افکار باز و کثرت‌گرایی است و از مشارکت و تبادلات بین‌المللی نیز به شدت استقبال می‌کند.

دانشگاه فرایبورگ یکی از بهترین‌ها در تدریس، پژوهش، ادامه تحصیل و مدیریت است. محیطی منصفانه و برابر دارد که شرایط دانشین و خوشایندی را برای کلیه دانشجویان خود فراهم می‌کند.

طبق تعریف رسالات این دانشگاه، داشتن حس کنجکاوی و گشاده‌رویی از دستاوردهای تعریف شده این دانشگاه قدیمی آلمانی است. شما این امکان را دارید تا در رشته‌‍‌های متنوع تحصیلی این دانشگاه تحصیل کنید. این رشته‌ها شامل الهیات، حقوق، اقتصاد، علوم رفتاری، فیزیولوژی، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، داروسازی، پزشکی، محیط زیست، منابع طبیعی و علوم مهندسی است.

تحصیل در مناطق کوچک و خاص آلمان

ایالت بادن-وورتمبرگ، در جنوب غربی آلمان واقع شده است. این ایالت به دلیل داشتن دانشگاه‌های مشهور و همچنین مناظر بسیار زیبا، مکانی رویایی و دانشین برای دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آید. از آنجایی که دانشگاه‌های این ایالت در شهرهای کوچک‌تر و با مهاجران کمتری هستند، بیشتر دانشجویان محصل در این مناطق، به دنبال تجربه‌ای وسیع‎تر در خارج از کشور هستند. در ادامه با دانشگاه‌های مشهور این ایالت آشنا می‌شویم. این ايالت بهترین دانشگاه‌های آلمان را در خود جای داده است.

دانشگاه معتبر هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ نه تنها يكي از بهترین دانشگاه‌های آلمان به حساب مي‌آيد، بلكه یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان است و قدمت آن به سال 1386 برمی‌گردد. این دانشگاه بین‌المللی در رنکینگ دانشگاه‌های جهانی در سال 2021 در رتبه 64 قرار گرفت و همین نشان از اعتبار آن در بین سایر دانشگاه‌های اروپای غربی دارد.

بیش از یک پنجم جمعیت این دانشگاه یعنی بیست درصد آن را، دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد که از حدود صد و سی کشور مختلف گرد هم آمده‌اند.

دانشگاه معتبر هایدلبرگ در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا نیز به خوبی عمل کرده است تا جایی که بیشتر از یک سوم دانشجویان دکتری این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. متاسفانه، خیلی از دوره‌ها و کلاس‌ها در دانشگاه هایدلبرگ به زبان آلمانی تدریس می‌شوند. به همین دلیل هم بهتر است تنها دانشجویان بین‌المللی که تسلط کامل به زبان آلمانی دارند و یا علاقه‌مند هستند در این زبان غوطه‌ور شوند، در این دانشگاه تحصیل نمایند.

بهترین دانشگاه های آلمان2

دانشگاه بین المللی شیلر

این دانشگاه بین‌المللی يكي از بهترین دانشگاه‌های آلمان بوده و دارای شعبه‌هایی در سایر کشورهای اروپایی و ایالت متحده آمریکا است. هر چند که شعبه اصلی این دانشگاه در فلوریدا قرار دارد ولی اولین و بزرگ‌ترین شعبه آن در هایدلبرگ آلمان واقع است.

در ابتدای کار یک برنامه تحصیلی در خارج از آمریکا طرح‌ریزی شد و شعبه‌ای خارج از کشور آلمان در آمریکایی تاسیس شد. همان طوری که پیشتر هم گفته شد، آلمان یکی از ارزان‌ترین کشورهای خارجی برای ادامه تحصیل است تا جایی که دانشجویان خارج از کشور را بدون دریافت شهریه بیشتر از شهریه دانشجویان محلی می‌پذیرد و حتی در بسیاری از دانشگاه‌ها اصلا شهریه‌ای دریافت نمی‌شود.

جالب است بدانید که هم‌اکنون، دانشگاه بین‌المللی شیلر به دانشجویان بیش از صد کشور جهان، خدمات تحصیلی ارائه می‌نماید و بسیاری از کورس‌ها و برنامه‌های تحصیلی در خارج از کشور، از خدمات این دانشگاه استفاده می‌کنند.زیرا در ایالات متحده معتبر است و بر اساس سیستم آموزشی آمریکا عمل می‌کند. تمامی دوره‌ها و کلاس‌ها در تمامی شعب این دانشگاه، به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دوره‌ها و  برنامه‌های ارائه شده در این دانشگاه بیشتر مبتنی بر شغل هستند. به طور عموم، این دوره‌ها شامل برنامه‌های دو ساله و چهار ساله می‌شوند.

دانشگاه هوچسچل فرتونگن  (Hochschule Furtwangen)

این دانشگاه يكي از بهترین دانشگاه‌های آلمان محسوب مي‌شود و در بادن-وورتمبرگ قرار دارد. دانشگاه کوچکی است که بیشتر بر روی علوم کاربردی تمركز دارد. هر چند که این دانشگاه از نظر وسعت و بزرگی، کوچک است ولی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمانی که به دانشجویان بین‌المللی خدمات عالی ارائه می‌دهد، شناخته شده است.

دانشگاه فورتوانگن چیزی در حدود شانزده درصد از جمعیتش را به دانشجویان بین‌المللی تخصیص داده است. طبق یک نظرسنجی که با رضایت کامل دانشجویان بین‌المللی آلمان صورت گرفته است، این دانشگاه به عنوان بهترین و مطلوب‌ترین دانشگاه بین‌المللی در بین تمام دانشگاه‌های آلمان شناخته می‌شود و رتبه اول را به خودش اختصاص می‌دهد. این دانشگاه دارای بیش از صد دانشگاه همکار است.

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ که در بادن-وورتمبرگ قرار دارد، يكي از بهترین دانشگاه‌های آلمان به شمار مي‌آيد كه بیشتر از هجده درصد از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشجویان از 120 کشور خارجی از اقصی نقاط جهان به این منطقه در آلمان مهاجرت کرده‌اند. یکی از رسالات مهم این دانشگاه، تامین رضایت دانشجویان بین‌المللی عنوان شده است.

یکی از بهترین و هدفمندترین برنامه‌های این دانشگاه، برگزاری دوره‌های فشرده محبوب زبان آلمانی در مرکز آموزش زبان این دانشگاه است تا دانشجویان بین‌المللی در بیش از 50 کشور جهان بتوانند در تعطیلات ترم، نسبت به یادگیری زبان آلمانی تلاش کنند.

به علاوه، برنامه‌های مطالعات جهانی که یک برنامه مناسب برای دانشجویان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد است، به شکلی برجسته به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و جذابیت زیادی برای دانشجویان بین‌المللی دارد.

دانشگاه لوفانا لونبورگ

اگر به زبان و تاریخ کشور آلمان علاقه‌مند هستید و اگر می‌خواهید در یادگیری آلمانی کوشا باشید، به دانشگاه تاریخی لونبورگ و لوفانا بروید! اين دانشگاه يكي از بهترین دانشگاه‌های آلمان به شمار مي‌آيد. شاید این دانشگاه به اندازه مقاصد تحصیلی آلمانی در خارج از کشور، دانشجوی بین‌المللی جذب نکند، اما دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه، این شانس را خواهند داشت تا مهارت‌های زبان آلمانی خود را تمرین کنند، به کلاس‌های آموزش زبان آلمانی بپیوندند و در موضوعات مورد علاقه خود تحصیلات خود را ادامه دهند. به علاوه، تجربه زندگی و کسب دانش در یکی از شمالی‌ترین مناطق مرکزی آلمان را تجربه نمایند. لونبورگ دارای یک قطار حمل نقل است و سبب می‌شود تا بتوانید خیلی راحت به هامبورگ سفر کنید. به خصوص اکر در انتظار یک سفر کوتاه آخر هفته در این شهر بزرگ باشید.

شرایط تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان

برای شروع تحصیل در آلمان باید شرایط ویژه‌ای را فراهم کنید که توسط دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نتیجه حتما یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید تا از این جهت دچار مشکل نشوید. در ادامه بیشتر به بررسی این شرایط خواهیم پرداخت.

سطح زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های برتر آلمان

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان برای رشته‌های مختلف متفاوت است. به طور کلی، برای تحصیل در رشته‌های علوم پایه و مهندسی، سطح B2 زبان آلمانی مورد نیاز است. همچنین برای تحصیل در رشته‌های علوم انسانی و هنر، سطح C1 زبان آلمانی را باید اخذ کنید.  البته برخی از دانشگاه‌ها ممکن است سطح زبان بالاتری را برای پذیرش درخواست کنند.

همچنین، برخی از رشته‌ها مانند پزشکی و دندانپزشکی ممکن است نیاز به آزمون ورودی داشته باشند که سطح زبان شما را ارزیابی کند. برای ارزیابی سطح زبان خود، می‌توانید در آزمون‌های زبان آلمانی مانند TestDaF و DSH شرکت کنید. این آزمون‌ها توسط دانشگاه های آلمان مورد قبول هستند. اگر سطح زبان آلمانی شما کافی نیست، می‌توانید در دوره‌های زبان آلمانی در آلمان شرکت کنید. این دوره‌ها معمولاً یک ساله هستند و به شما کمک می‌کنند تا زبان آلمانی را به سطح مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه برسانید.

شرایط سنی برای پذیرش در دانشگاه های آلمان

شرایط سنی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، بسیار انعطاف‌پذیر است. در واقع، هیچ محدودیت سنی رسمی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان وجود ندارد. با این حال، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای برخی از رشته‌های خاص، محدودیت سنی داشته باشند. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، محدودیت سنی بین ۱۸ تا ۲۵ سال داشته باشند.

در حالت کلی اگر سن شما بیش از ۳۰ سال باشد، ممکن است برای برخی از دانشگاه‌ها کمی مشکل‌تر باشد که پذیرفته شوید. با این حال، هنوز هم می‌توانید شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان امتحان کنید. برای افزایش شانس خود، می‌توانید مدرک تحصیلی عالی داشته باشید، نمرات خوبی در آزمون‌های ورودی کسب کنید و سوابق کاری مناسبی داشته باشید. اگر به تحصیل در آلمان علاقه دارید، حتماً تحقیق کنید و شرایط پذیرش هر دانشگاه را بررسی کنید. با کمی تلاش، می‌توانید به دانشگاه مورد نظر خود در آلمان راه پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های آلمان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. با این حال، برخی از مدارک عمومی که برای همه دانشجویان بین‌المللی لازم است را ذکر خواهیم کرد.

 • مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن
 • مدرک زبان آلمانی (سطح B2 یا C1)
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • ریز نمرات تحصیلی
 • پاسپورت و ویزای معتبر
 • گواهی سلامت

همچنین، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است مدارک اضافی را مانند موارد زیر درخواست کنند.

 • مدرک زبان انگلیسی (برای رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند)
 • مدرک آزمون ورودی (برای برخی از رشته‌ها)
 • مدرک سوابق کاری (برای برخی از رشته‌ها)

ارزان ترین دانشگاه‌های آلمان

آلمان یکی از کشورهایی است که تحصیل در آن بسیار مقرون به صرفه است. با این حال دانشجویان بین‌المللی به دنبال ارزان‌ترین گزینه‌ها هستند تا تحصیل راحت‌تری داشته باشند. به همین علت لیست ارزان ترین دانشگاه‌های آلمان را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بر اساس آن تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهید.

 • دانشگاه فنی ایلمناو (Technische Universität Ilmenau)
 • دانشگاه برونزویک (Braunschweig University of Technology)
 • دانشگاه هانوفر (Leibniz University Hannover)
 • دانشگاه جاکوبس (Jacobs University Bremen)
 • دانشگاه اِسِن (University of Essen)
 • دانشگاه هوفنهایم (University of Hohenheim)
 • دانشگاه اسنابروک (University of Osnabrück)
 • دانشگاه کوبلنز-لاندائو (University of Koblenz-Landau)
 • دانشگاه اولدنبورگ (University of Oldenburg)
 • دانشگاه آوگسبورگ (University of Augsburg)

مراحل و شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های آلمان

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های برتر آلمان شامل مراحل مختلفی است که آن‌ها باید با دقت هر چه تمام طی شوند. به همین علت در ادامه این شرایط را به شکل ویژه برای شما توضیح خواهیم داد.

۱. انتخاب دوره و دانشگاه: انتخاب دوره تحصیلی و دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، از مراحل اولیه است. بررسی برنامه‌های تحصیلی و شرایط پذیرش در دانشگاه‌های مورد نظر بسیار مهم است.

۲. ثبت نام آنلاین: پس از انتخاب دانشگاه، باید به وبسایت رسمی آن مراجعه کرده و فرم ثبت نام آنلاین را پر کنید. در این مرحله، اطلاعات شخصی، سابقه تحصیلی، و مدارک مورد نیاز برای پذیرش را ارائه می‌دهید.

۳. ارسال مدارک: بعد از ثبت نام آنلاین، باید مدارک تحصیلی، مانند مدرک دیپلم و پاسپورت، به دانشگاه ارسال شوند. این مدارک بررسی و ارزیابی می‌شوند تا ببینید آیا شرایط پذیرش را دارا هستید یا خیر.

۴. آزمون زبان: برخی از دانشگاه‌ها ممکن است آزمون زبانی مانند آیلتس یا تافل را برای اثبات مهارت زبان انگلیسی درخواست کنند. در صورت لزوم، باید در این آزمون شرکت کرده و نمره مورد نیاز را کسب کنید.

۵. مصاحبه: در برخی موارد، دانشگاه‌ها می‌توانند مصاحبه شخصی را برای ارزیابی شما درخواست کنند. در این مرحله، شما باید به سوالات مصاحبه‌کنندگان پاسخ دهید و مهارت‌ها و موارد مرتبط با رشته تحصیلی را نشان دهید.

۶. اعلام نتیجه: پس از بررسی مدارک و عملکرد شما در آزمون‌ها و مصاحبه‌ها، دانشگاه نتیجه پذیرش را به شما اعلام خواهد کرد. در صورت پذیرش، باید مراحل ثبت‌نام و اخذ ویزای تحصیلی آلمان را طی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان معمولاً نسبتاً پایین‌تر از سایر کشورهاست. در آلمان، بسیاری از دانشگاه‌ها از دانشجویان بین‌المللی شهریه نمی‌گیرند یا شهریه کمی از آن‌ها درخواست می‌کنند. در هر صورت، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها بر اساس نوع برنامه تحصیلی، رشته و دانشگاه متفاوت است. عوامل دیگری نیز مانند وضعیت مالی دانشجو، دوره تحصیلی و سطح تحصیلات می‌توانند تأثیرگذار باشند.

با این حال، دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌های زندگی خود در آلمان را مانند مسکن، غذا، حمل و نقل و بیمه درمانی تامین کنند. برای یک زندگی دانشجویی مقرون به صرفه در آلمان، به طور متوسط باید ماهانه 700 تا 1000 یورو هزینه کنید. ناگفته نماند که شما می‌توانید از شرایط بورسیه های تحصیلی آلمان هم آگاه شوید و در صورت داشتن شرایط آن‌ها را به دست آورید.

پیشنهادات صبا ویزا در مورد انتخاب بهترین دانشگاه های آلمان

به راحتی از تحصیل در آلمان لذت ببرید! شما حتی می‌توانید تجربه تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه‌های آلمان را تجربه نمایید. کشور آلمان به خاطر داشتن دانشگاه‌های مهم در سطح جهانی، داشتن اعتقاد فرهنگی و دسترسی به آموزش عالی برای همه، بین‌المللی‌گرایی و  اعطای فرصت‌های برابر برای گذراندن دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است.کسانی که می‌خواهند برای تحصیل در خارج از کشور یا دریافت مدرک معتبر اقدام نمایند می‌توانند با خیال راحت یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان را انتخاب کنند.

این که کدام یک از دانشگاه‌ها بهتر است به شرایط فردی شما بستگی دارد، اما صرف نظر از جایی که انتخاب می‌کنید، مطمئنا در فرهنگ آلمانی غرق می‌شوید و آموزشی باکیفیت و عالی را تجربه خواهید کرد.پس، آلمان یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است. به دلیل کیفیت بالای آموزش ارائه شده توسط دانشکده‌های مهندسی و علوم کاربردی نیز شهرت دارد. آلمان استانداردهای تحصیلی بالا، شهریه رایگان یا بسیار کم و فرصت‌های شغلی متعدد پس از فارغ التحصیلی را نیز ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

چرا باید بهترین دانشگاه های آلمان را انتخاب کنم؟

بهترین دانشگاه‌های آلمان با کیفیت بالا در آموزش، فرصت‌های شغلی عالی و امکانات پژوهشی مناسب به دانشجویان ارائه می‌دهند. آن‌ها به شما فرصت‌های بهتری برای رشد شخصی و حرفه‌ای می‌دهند و به عنوان یک فارغ‌التحصیل از این دانشگاه‌ها، شما در بازار کار رقابتی آماده‌تر خواهید بود.

آیا هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آلمان بالاست؟

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آلمان بسیار مناسب است ولی با این حال شما باید آمادگی مالی خوبی برای مهاجرت تحصیلی داشته باشید.

آیا بهترین دانشگاه‌های آلمان فقط برای دانشجویان آلمانی مناسب هستند؟

خیر، بهترین دانشگاه‌های آلمان از دانشجوان بین‌المللی نیز استقبال می‌کنند. آن‌ها برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار دانشجوان بین‌المللی قرار می‌دهند و به آنها فرصت‌های شغلی خوبی در آلمان و سراسر جهان ارائه می‌دهند.

آیا دانشگاه‌های آلمان دارای بورسیه‌ها هستند؟

بله، بسیاری از دانشگاه‌های آلمان بورسیه‌ها و امکانات مالی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند هزینه تحصیل شما را کاهش دهند یا حتی آن را تامین کنند.

آیا بعد از تحصیل در دانشگاه‌ها می‌توانم در آلمان کار کنم؟

بله؛ شما می‌توانید بعد از تحصیل در این کشور شروع به کار کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

سخن پایانی

شناخت دانشگاه های برتر آلمان برای شما فرصتی ایجاد می‌کند تا بتوانید بهترین دوره تحصیلی خود را آغاز کنید. تجربه ثابت کرده است که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آلمان می‌توانند به موقعیت‌های شغلی مناسبی در آینده دست پیدا کنند. به همین علت بد نیست که شما هم شرایط خود را از این نظر به صورت کامل بررسی کنید. برای اینکه فرایند پذیرش برای شما سریع‌تر صورت بگیرد، حتما این کار به موسسه مهاجرتی صباویزا بسپارید. در این حالت شما از مشاوره رایگان هم برخوردار می‌شوید و برترین تصمیم را برای آینده خود خواهید گرفت.

در این مطلب شما را با بهترین دانشگاه‌های آلمان آشنا کردیم. با تحصیل در آلمان به فرصت‌های عالی دست خواهید یافت. یکی از بهترین دستاوردها نیز امکان افزایش درآمد و یافتن شغل مناسب در این کشور است. انواع بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های پژوهشی مختلف برای تحصیل در تمامی سطوح و رشته‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های آلمان برای شما وجود خواهد داشت. آیا می‌خواهید در مورد نحوه تحصیل در آلمان بیشتر بدانید؟ در این صورت بهتر است سایر مقالات سایت صبا ویزا را نیز مطالعه کنید و با کارشناسان خبره ما در زمینه مهاجرت تحصیلی و انتخاب بهترین دانشگاه مشورت کنید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند. آن‌ها همچنین وظیفه خود می‌دانند که به درستی و با کمال حوصله و آرامش به سوالات شما پاسخ دهند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 3 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید