لوگو صبا ویزا

بهترین شهر آلمان برای تحصیل و زندگی (2022)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره کشور آلمان به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان

بر اساس رتبه‌بندی یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد)، آلمان با وجود اینکه یک کشور غیرانگلیسی‌زبان است، در بین 5 مقصد برتر تحصیل در خارج از سراسر جهان قرار دارد و از همین رو، مهاجرت به آلمان تقاضای زیادی دارد. هر سال، دانشجویان بیشتری متقاعد می‌شوند در بین 400 موسسه معتبر آن تحصیل کنند و مدرک تحصیلات عالی را که به طور ضمنی با عبارت «کلاس جهانی» برچسب گذاری شده است، کسب کنند. آلمان ویژگی‌های جذاب بسیاری دارد که می‌تواند هر کسی را به بستن چمدان‌های خود و پرواز به این کشور ترغیب کند قبل از اینکه کسی بتواند حتی با «گوتو مورنینگ» به آن‌ها سلام کند.

بیش از 200000 دانشجوی بین‌المللی خانه دوم خود را در آلمان پیدا کردند. در سرزمینی خارجی که آموزش عالی با هزینه مقرون‌به‌صرفه همراه است، همه باید واقعاً از یک ماجراجویی هیجان انگیز لذت ببرند. آلمان به دلیل محبوبیتش به عنوان مقصد تحصیلی در خارج از کشور، یکی از متنوع‌ترین جمعیت‌های دانشجویی را دارد که شانس بیشتری برای ایجاد روابط دوستانه و ایجاد شبکه‌های حرفه‌ای دارد. علاوه بر این، آلمان بیش از 19000 برنامه آموزش انگلیسی برای ارائه به دانشجویان بین‌المللی دارد. اگرچه معیارهای اکثر برنامه‌های آن توسط مجموعه‌ای انحصاری از متقاضیان برآورده می‌شود، دانشجویان هنوز شانس خود را برای اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه‌های آلمان امتحان می‌کنند.

آلمان با مساحتی حدود 360000 کیلومتر مربع، شهرهای بسیار جذابی دارد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند هنگام تصمیم‌گیری برای اقامت از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنند. هر شهر روشی متمایز از زندگی دارد که با شخصیت خاصی مطابقت دارد. قبل از هر چیز، شما باید دریابید که کدام شهر آلمان با ترجیحات یادگیری و زندگی شما مطابقت دارد. ما در این مطلب، بهترین شهرها برای تحصیل در آلمان را معرفی خواهیم کرد.

همچنین علاوه بر این مقاله، سازمان مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه بهترین شهر آلمان برای تحصیل و زندگی خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

تحصیل در برلین

برلین، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آلمان، بدون شک یک شهر دانشجویی برتر برای تحصیل در آلمان است. حتی یکی از بهترین شهرهای جهان است که دانشجویان خارجی می‌توانند برای زندگی و تحصیل به آنجا بروند. واقعا چرا که نه؟ برلین مرکز فرهنگی و اقتصادی آلمان است که فرصت‌های متعددی را برای یادگیری سرگرم کننده و در عین حال سازنده فراهم می‌کند. برلین همچنین دارای بازنمودهای تاریخی قابل توجهی است که می‌تواند دانش شما را از رویدادهایی که فقط در کتاب‌ها می‌خوانید افزایش دهد.

برلین رهبر دانشگاهی و پژوهشی آلمان است. این شهر خانه چندین مؤسسه معتبر جهانی برای آموزش عالی است. در بالای این فهرست، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه هومبولت برلین و دانشگاه فنی برلین قرار دارند که به دلیل تنوع گسترده رشته‌ها و تدریس آن‌ها به زبان انگلیسی معروف هستند. اکثر رشته‌های تدریس شده دانشگاه‌های برلین بدون شهریه هستند – یک خبر خوشایند برای هر دانشجوی بین‌المللی که امیدوار است در یکی از دانشگاه‌های شهر تحصیل کند. دانشگاه‌های برلین همچنین دارای درصد زیادی از دانشجویان بین‌المللی هستند، که عاملی اضافه‌تر برای شما است که در یک شهر خارجی احساس نابخردی نکنید.

دانشجویان بین‌المللی فرصتی برای غوطه ور شدن در فرهنگ و تاریخ مجموعه غنی از جمله موزه‌های جنگ و خانه‌های سینما در برلین دارند. این شهر به عنوان یک عضو فعال در تاریخ جهان (یعنی جنگ جهانی دوم) دارای موزه‌هایی مانند موزه متفقین، توپوگرافی ترور، موزه یهودیان، موزه نوئس، آرشیو باهاوس، موزه DDR، گالری سمت شرق، و یادبود دیوار برلین است. این شهری است که علاقه‌مندان به تاریخ می‌توانند با یک قدم زدن کوتاه در شهر شگفتی‌های خود را پیدا کنند.

زندگی در برلین به دلیل مراکز تجاری پررونق و کیفیت بالای آن بسیار گران است. شما می‌توانید انتظار این را داشته باشید که در برلین، بر ایمنی و مراقبت‌های بهداشتی تاکید زیادی می‌شود. برلین همچنین یکی از شهرهای چندفرهنگی برتر جهان است که عمدتاً به دلیل حضور دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف به این شکل درآمده است. با این حضور چندفرهنگی، شهر دارای مجموعه‌ای از مکان‌های متنوع برای پاسخگویی به نیازهای مختلف تمام ساکنانش است. به طور خلاصه، هرگز نمی‌توانید با یک سفر توریستی به برلین، چیزهایی را که باید امتحان کنید و مکان‌هایی را که باید ببینید، به  اتمام برسانید. امیدواریم که این هزینه بالای زندگی شهر را توجیه کند. علاوه بر این، ایستگاه مرکزی Hauptbahnhof برلین به ساکنان خود اجازه دسترسی به شهرهای بزرگ آلمان را می‌دهد. پس حمل و نقل به اندازه کافی کارآمد است که شما را از مکانی به مکان دیگر ببرد.

berline university

تحصیل در فرانکفورت

شهر جهانی آلمان، فرانکفورت، یکی از شهرهای جهان با بهترین کیفیت زندگی در نظر گرفته می‌شود. این شهر به دلیل تمرکز مراکز تجاری و گردشگری که به اقتصاد ملی کمک می‌کند، نسخه‌ی آلمان از شهرهای قدرتمند اقتصادی مانند سنگاپور یا توکیو است. بنابراین، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی به دنبال فرصت‌های شغلی یا کارآموزی در این شهر باشند و برای تحصیل در آلمان، فرانکفورت را انتخاب کنند. علاوه بر این، فرانکفورت به عنوان پایتخت مالی اروپا در نظر گرفته می‌شود. این شهر بانک مرکزی اروپا و همچنین یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های جهان را در خود جای داده است. دانشجویان بین‌المللی که مشتاق غوطه ور شدن در یک محیط آموزشی برای امور مالی و تجارت هستند، باید فرانکفورت را به عنوان شهر دانشجویی خود انتخاب کنند.

دانشگاه‌های فرانکفورت در مورد کیفیت آموزشی که به دانشجویان خود ارائه می‌دهند ناامید نخواهند شد. تعدادی از معتبرترین دانشگاه‌های فرانکفورت عبارتند از: دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته، دانشگاه علوم کاربردی فرانکفورت، دانشکده مدیریت و مالی فرانکفورت، و دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی.

زندگی در فرانکفورت با توجه به رفاه و آسایش شهری آن نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است. برای مثال، موقعیت فرانکفورت برای سفر در سراسر کشور ایده آل است. دارای یک پورت کارآمد است که شما را به روشی آسان از مکانی به مکان دیگر می‌رساند. همچنین می‌توانید طعم بی نظیر غذاهای آلمانی را در مکان‌های غذاخوری فرانکفورت تجربه کنید. البته که شما نباید فرصت امتحان کردن یک وعده غذایی معتبر از فرانکفورتر معروف جهان را از دست بدهید. در فرانکفورت، شما همچنین این شانس را دارید که از زندگی خارج از دانشگاه لذت ببرید. شما می‌توانید در جشنواره‌های موسیقی جاز که هر روز در شهر اتفاق میفتد شرکت کنید. همچنین می‌توانید در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، رویدادی سالانه در شهری که بزرگ‌ترین تجارت کتاب جهان محسوب می‌شود، شرکت کنید. کتاب‌خورها مطمئناً از این سنت فرانکفورتی که 500 سال پیش آغاز شده، لذت خواهند برد.

دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در مرکز رویدادها باشند باید فرانکفورت را انتخاب کنند. در این شهر، آن‌ها مجبورند یک سبک زندگی فعال آمیخته با فعالیت‌های لذت بخش داشته باشند.

تحصیل در مونیخ

سومین شهر بزرگ آلمان، مونیخ، یکی دیگر از شهرهای برتر دانشجویی نه تنها در آلمان یا اروپا، بلکه در سراسر جهان است. مونیخ که در قلب بایرن قرار دارد، به دلیل معماری پیچیده باواریا در میان پارک‌های وسیع، باغ‌های جذاب و پشته‌های کوهستانی بسیار متمایز است. همچنین در نزدیکی اتریش و جمهوری چک واقع شده است که در صورت داشتن مرخصی از دانشگاه می‌توانید به آن‌ها سری بزنید.

دانشگاه‌های مونیخ از بررسی‌های قابل احترامی از سوی موسسات بین‌المللی برخوردار هستند. معتبرترین دانشگاه‌های شهر که ممکن است بخواهید در آن‌ها شرکت کنید عبارتند از دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ و دانشگاه علوم کاربردی مونیخ. این دانشگاه‌ها انتخاب گسترده‌ای از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی برای ثبت نام کنندگان غیر آلمانی زبان دارند. دانشجویان در مونیخ می‌توانند انتظار این را داشته باشند که هزینه‌های پایین به علاوه مقدار زیادی از بورسیه‌های دانشگاهی دریافت کنند. این شهر یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که 16 درصد از کل جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند.

اگر زندگی شهری را خیلی دوست ندارید، اما از امکانات رفاهی آن لذت می‌برید، مونیخ بهترین گزینه برای شماست. مونیخ علیرغم شهری بودنش، از فضای نسبتاً «کوچکی» برخوردار است. این احتمالاً به دلیل این قانون در سطح شهر است که هیچ ساختمانی نباید بالاتر از کلیسای جامع ساخته شود. همچنین از شنیدن این موضوع که مونیخ شهری دوستدار دوچرخه و دانشجو است، خوشحال خواهید شد. پارک‌ها و باغ‌های آن برای یک جلسه مطالعه آرام، چه در تنهایی و چه با گروهی از همسالان و دانشجویان و همکلاسیان، ایده‌آل هستند.

تحصیل در درسدن

درسدن که «جعبه جواهر آلمان» نامیده می‌شود، به احتمال زیاد زیباترین شهر این کشور است. شهر درسدن، پایتخت زاکسن، گردشگران و دانشجویان بین‌المللی را به‌طور یکسان به دلیل معماری نفیسش که شهر را ردیف می‌کند، جذب می‌کند. همچنین دارای فضاهای باز محافظت شده است که شهر را زیباتر از آنچه هست می‌کند. با این حال، درسدن چیزی بیش از یک چهره‌ی زیباست. این شهر همچنین یک مرکز سیاسی، مالی، فرهنگی و آموزشی است که بیش از 40000 دانشجو را متقاعد کرد که بیایند و در موسسات دانشگاهی آن تحصیل کنند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در دانشگاه فنی درسدن، یک موسسه عالی رتبه آلمانی ثبت نام کنند. جمعیت دانشجویی در درسدن از مناطق انحصاری مانند التستاد، منطقه‌ای برای موزه‌ها، کتابخانه‌ها و فضاهای مطالعه، و نوی‌اشتات، فضای اجتماعی برای دانشجویان، لذت می‌برند. اگر می‌خواهید هوای خارج از دانشگاه را تنفس کنید و درسدن را بیشتر کاوش کنید، همیشه می‌توانید از مکان‌های توریستی مانند کاخ زوینگر دیدن کنید.

تحصیل در آخن

شهر کوچکی در نوردراین-وستفالن با ریشه‌هایی مانند حمام رومی باستان، آخن شهری جذاب است که اغلب توسط دانشجویانی که به دنبال خانه در آلمان هستند نادیده گرفته می‌شود. آخن که در غربی‌ترین بخش کشور، هم مرز با بلژیک و هلند قرار دارد، ویژگی‌های هیجان‌انگیز بسیاری را در اختیار دارد. به عنوان مثال، زمانی که سبک زندگی را در پیشرفت فناوری و نوآوری ترجیح می‌دهید، اما تمایل زیادی به سنت‌های فرهنگی مهم آن دارید، می‌توانید آخن را انتخاب کنید.تحصیل در آخن

دانشگاه‌هایی که در آخن یافت می‌شوند از کیفیت علمی بالایی برخوردارند. در واقع دانشگاه فنی آخن، یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان است. این یکی از اعضای مؤسس اتحادیه IDEA، انجمنی از معتبرترین دانشگاه‌های فناورانه در کل اروپا است. دانشگاه علوم کاربردی FH Aachen یکی دیگر از مؤسسات آموزش عالی است که دارای تحصیلات برجسته در علوم مهندسی است. در واقع، این دانشگاه برتر آلمان برای علوم کاربردی، به ویژه در برنامه‌های مهندسی برق و مکانیک است. از این رو، اگر شما یک دانشجوی بین‌المللی هستید که به دنبال مدرک حرفه‌ای در مهندسی، خودرو و فناوری تولید هستید، آخن باید انتخاب شما باشد. به طور مشابه، از نظر فناوری پزشکی، آخن نیز یک مکان مطالعه عالی است. در شهر آخن یکی از بزرگ‌ترین مراکز پزشکی اروپا، کلینیکوم آخن، که بازوی تحقیقاتی و دانشگاهی دانشگاه RWTH آخن است، قرار دارد.

زندگی در آخن را می‌توان دانشجو پسند دانست. علیرغم گرایش تکنولوژیکی آن، هزینه‌های زندگی در شهر نسبت به سایر شهرهای آلمان مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این شهری است که علاقه‌مندان به فرهنگ و گردشگران می‌توانند بهشت ​​خود را در آن بیابند. در اوقات فراغت خود می‌توانید سوار قطار شوید و به بلژیک هلند سفر کنید زیرا این کشورها به راحتی از آخن در دسترس هستند. علاقه‌مندان به فرهنگ می‌توانند در کلیسای جامع آخن، یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای جامع اروپا، که محل استراحت بقایای امپراتور شارلمانی است، آرامش پیدا کنند.

تحصیل در بن

شهری با تضادهای قابل توجه بهترین صفت برای بن است. بن علیرغم اینکه شهر باستانی است، در حال حاضر یکی از برترین مکان‌های برلین برای شرکت‌های چندملیتی و نمایشگاه‌های مدرن است. همچنین به عنوان مقر دولت آلمان در کنار برلین عمل کرده است. همچنین شایان ذکر است که این شهر زادگاه نابغه محبوب موسیقی، بتهوون است.

شهر بن محل استقرار یکی دیگر از مؤسسات معتبر جهانی آلمان به نام دانشگاه بن است. این دانشگاه در هر سال تحصیلی هزاران متقاضی بین‌المللی را می‌پذیرد. تنوع دانشجویی آن فرصت‌هایی را برای شما باز می‌کند تا آشنایان شخصی و همچنین تماس‌ها و ارتباطات حرفه‌ای به دست آورید. علاوه بر این، حضور شرکت‌های چند ملیتی در بن امکان استخدام پاره‌وقت یا تمام‌وقت را فراهم می‌کند.

اگر به دنبال یک سبک زندگی نسبتا آرام در یک محیط یادگیری پویا هستید، بن ممکن است مکان مناسبی برای شما باشد. در اینجا، شهری را خواهید یافت که ترکیب مناسبی از زندگی شهری و صلح آمیز است.

تحصیل در هامبورگ

دومین شهر بزرگ آلمان، هامبورگ شهری است که می‌تواند یک تجربه کامل از زندگی دانشجویی را برای شما فراهم کند. این شهر که شلوغ‌ترین بندر آلمان یعنی رو‌د البه را دارد، یکی از بهترین شهرهای دانشجویی این کشور است. هامبورگ دارای موسسات آکادمیک با کالیبر بالا برای دانشجویان بین‌المللی، اقتصاد شلوغ متمرکز بر صنعت رسانه و سرگرمی، و رویدادهای فرهنگی بی نظیر است. از این رو، دانشجویان بین‌المللی زمانی که تصمیم می‌گیرند در هامبورگ زندگی و تحصیل کنند، باید انتظار کیفیت زندگی بالایی داشته باشند.

دانشگاه هامبورگ معتبرترین دانشگاه شهر است که از شهرت جهانی مثبتی برخوردار است. از دیگر دانشگاه‌های هامبورگ می‌توان به دانشگاه صنعتی هامبورگ و دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ اشاره کرد. همچنین یک مؤسسه اخیراً در این شهر تأسیس شده است که دانشگاه هافن سیتی نام دارد. این دانشگاه که در سال 2006 تأسیس شد، دانشگاهی است که برای رشته‌های مطالعاتی معماری و توسعه شهری مناسب خواهد بود.

هامبورگ که اغلب به عنوان شهری با ترکیبی زیبا از باستان و مدرن لقب گرفته است، برای آن دسته از دانشجویانی است که عاشق سبک زندگی عجیب و در عین حال شیک هستند. هامبورگ مجموعه‌ای از مراکز خرید و سرگرمی آلمان را در خود جای داده است. دانشجویان بین‌المللی هرگز زندگی در این شهر را کسل کننده نخواهند یافت زیرا کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. هامبورگ جشن‌های سالانه‌ای مانند جشنواره فیلم هامبورگ، هامبورگر دم و ریپربان برگزار می‌کند. این شهر دارای 100 مرکز موسیقی، 60 موزه و 30 تئاتر است – این اطمینان را می‌دهد که زندگی دانشجویی شما در هامبورگ با سرگرمی و تعاملات اجتماعی پر خواهد شد. علاوه بر این، علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ، هامبورگ را با معماری و آثار هنری رومی و امپرسیونیستی شهر، مکانی جالب برای کاوش خواهند یافت. یکی دیگر از ویژگی‌های متمایز هامبورگ سیستم حمل و نقل دقیق آن است که سفر روزانه شما را بدون استرس می‌کند. همچنین دارای اقتصادی شکوفا است که توسط مؤسسات تجاری وسیع و شرکت‌های بزرگ آن پیش می‌رود. در هامبورگ، می‌توانید هر آنچه را که برای تجربه تحصیل در خارج از کشور نیاز دارید داشته باشید.

تحصیل در اشتوتگارت

مرکز ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان، شهر اشتوتگارت است. بارزترین ویژگی این شهر چشم‌انداز سبز آن است که در ویلهلم یکم، بزرگ‌ترین باغ وحش اروپا و باغ گیاه‌شناسی مشخص می‌شود. دانشجویان بین‌المللی که خواهان زندگی شهری در احاطه طبیعت هستند، بیشتر از همه از تحصیل و زندگی در اشتوتگارت استقبال می‌کنند. این همچنین شهری است که رویدادهای جالب زیادی دارد تا زندگی روزمره شما را هیجان‌انگیز کند. در اشتوتگارت، شما این شانس را دارید که شاهد و شرکت در رویدادهایی مانند رویدادهای اپرا و فیلارمونیک، جشنواره‌های باله، و نمایشگاه‌های مسافرتی باشید. علاقه‌مندان به فرهنگ و اتومبیل خود را در این شهر می‌بینند، زیرا موزه‌های مشهور جهانی مانند موزه مرسدس بنز را در خود جای داده است. در همین حال، شخصیت‌های فعال و برون‌گرا نیز اشتوتگارت را دوست خواهند داشت زیرا مکانی برای اسنوبورد، اسکی یا پیاده‌روی است.

دانشگاه‌های اشتوتگارت از کیفیت بالایی برخوردار هستند. برترین دانشگاه آن دانشگاه اشتوتگارت است، موسسه‌ای که در آلمان و در کل جهان به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه یک انتخاب محبوب برای دانشجویانی است که می‌خواهند مدرک مهندسی را دنبال کنند، زیرا آموزش‌های نظری و عملی مناسبی را برای این هنر ارائه می‌دهد. دانشجویان مهندسی همچنین می‌توانند اشتوتگارت را برای کارآموزی یا آینده شغلی خود شهری رویایی بدانند زیرا این شهر مقر تعدادی از شرکت‌های خودروسازی است.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم، آلمان کشوری مقرون‌به‌صرفه و پر از شهرهای برتر برای زندگی و تحصیل است. پس انتخاب نهایی باید با خودتان باشد. اگر برای تصمیم‌گیری جهت انتخاب یک شهر در مهاجرت تحصیلی به آلمان به راهنمایی نیاز دارید، توصیه می‌کنیم که با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید.

ما به شما در بررسی شرایط و انتخاب بهترین شهر جهت اخذ پذیرش تحصیلی و زندگی کمک خواهیم کرد و مرحله به مرحله در زمینه‌ی مهاجرت تحصیلی به آلمان، در کنارتان خواهیم بود.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید