لوگو صبا ویزا
بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه بورسیه تحصیلی کشور اتریش و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

اتریش کشوری است با امنیت اجتماعی عالی، ثبات اقتصادی و مردمانی خون گرم؛ کیفیت زندگی در اتریش، بسیار بالاست و نرخ جرم و جنایت نیز در این کشور پایین است. اتریش اغلب به عنوان یک کشور گران قیمت برای مقاصد گردشگری نام برده می‌شود. اما با این حال، هنگامی که صحبت از تحصیل در خارج از کشور و در اتریش می‌شود، اولین چیزی که مردم سراسر جهان را شوکه می‌کند این است که تحصیل در اتریش در واقع برای دانشجویانی که از اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس می‌آیند رایگان است و درواقع در میان سایر مقاصد تحصیلی در اروپا، اتریش یکی از مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌ها برای شهروندان اروپایی و حتی غیر اروپایی محسوب می‌شود. بنابراین وقتی بحث به فرصت‌های تحصیلی می‌رسد، مطمئنا اتریش یکی از گزینه‌های مناسب برای انتخاب خواهد‌بود؛ زیرا طیف گسترده‌ای از خدمات آموزشی را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می‌دهد.

بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی که شامل رشته‌های علوم بهداشتی، علوم پزشکی، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم فنی، علوم انسانی، هنر و بسیاری از رشته‌های دیگر می‌شود، تحت پوشش بورسیه قرار می‌گیرند. برای اکثر دوره‌های تحصیلی در اتریش باید به زبان آلمانی مسلط باشید. با این حال، ناامید نشوید! یک دلیل دیگر برای پاسخ به اینکه چرا تحصیل در اتریش یک گزینه عالی است این است که این کشور، آموزش رشته‌های تحصیلی متعددی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهد، به خصوص در سطح کارشناسی ارشد. همچنین شما این فرصت دارید که در حین تحصیل‌تان، دوره‌های یادگیری زبان آلمانی را نیز بگذرانید. اکثر دوره‌های تحصیلی در اتریش به زبان انگلیسی هم تدریس می‌شوند. بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی اتریش بدون داشتن آیلتس نیز برای درخواست دریافت، در دسترس هستند. دانشگاه‌های اتریش که برای ورود به آنها نیازی به داشتن مدرک آیلتس ندارید عبارتند از: دانشگاه مدول وین، دانشگاه وین، دانشگاه فنی گراتس، دانشگاه یوهانس کپلر، دانشگاه سالزبورگ، دانشگاه علوم کاربردی تکنیکال وین، دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین، دانشگاه اینسبروک.

یادتان باشد که قبل از تصمیم‌گیری و انجام انتخاب‌تان ، به بررسی بورسیه‌های موجود برای تحقق برنامه تحصیلی‌تان بپردازید؛ ما نیز در ادامه به تشریح این موارد برای شما پرداخته‌ایم؛ بنابراین به خواندن این مقاله ادامه دهید تا جزئیات بیشتری در مورد شهریه‌های دانشگاه و فرصت‌های دریافت بورسیه تحصیلی اتریش و کمک هزینه‌های تحصیلی در اتریش، کسب کنید.

 

بورسیه تحصیلی اتریش

شهریه دانشگاه ‌ها در اتریش

اتریش دارای برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان است که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی رتبه بالایی دارند؛ مانند دانشگاه وین (قدیمی‌ترین و مشهورترین دانشگاه اتریش)، دانشگاه فناوری وین، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه گراتس، دانشگاه سالزبورگ و دانشگاه یوهانس کپلر لینز. اتریش در فضای آکادمیکش، آزادی، خلاقیت و نوآوری را ترکیب می‌کند. به طور کلی، اتریش شش نوع مؤسسه آموزش عالی برای تحصیلات آکادمیک دارد: ۲۲ دانشگاه دولتی، ۶ دانشگاه هنر، ۳ دانشگاه پزشکی و ۳دانشگاه فنی، ۱۶ دانشگاه خصوصی، ۲۱ دانشگاه علوم کاربردی و ۱۴کالج دانشگاهی برای آموزش معلمان.

پس همانطور که می‌بینید، گزینه‌های تحصیلی در این کشور بی پایان هستند. بنابراین در اتریش می‌توانید در موسسات مختلف آموزش عالی مانند دانشگاه‌هایی از جمله دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و کالج‌های دولتی یا خصوصی ثبت نام کنید. دانشگاه‌های اتریش در مقایسه با دانشگاه‌های سایر مقاصد تحصیلی محبوب مانند ایالات متحده، بریتانیا یا استرالیا، شهریه بسیار مقرون به صرفه‌ای دارند.

 

شهریه دانشگاه‌ های دولتی

اگر شهروند اروپایی هستید، تحصیل در دانشگاه‌های اتریش تقریباً هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت؛ و پس از گذراندن دوره دو ترم، تنها باید ۳۶۳.۳۶ یورو در هر ترم بپردازید؛ البته همه دانشجویان باید هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویان را نیز بپردازند؛ این هزینه مبلغی در حدود ۲۰ یورو در هر ترم است. دانشجویان بین المللی که از کشورهای در حال توسعه به اتریش آمده‌اند نیز از پرداخت شهریه در بسیاری از دانشگاه‌های دولتی اتریش معاف هستند. برای دانشجویان بین‌المللی که دارای مجوز اقامت برای تحصیل هستند، هزینه‌های دانشگاه در اتریش تنها ۷۲۶.۷۲ یورو در هر ترم تعیین شده‌است.

درصورتیکه شما دریافت‌کننده بورس تحصیلی، برنامه تبادل یا مشارکت دانشگاهی از کشورهای خاص هستید، بنابراین از پرداخت هزینه‌های دانشگاه در اتریش معافیت خواهید‌‌داشت. همیشه از وب سایت رسمی دانشگاه‌ مورد‌نظر‌تان بازدید کنید تا بتوانید بسته به وضعیت شهروندی‌تان، در مورد گزینه‌های کمک هزینه‌تحصیلی، به روز شوید و متوجه شوید که آیا کشور شما در این لیست معافیت از پرداخت شهریه قرارا دارد یا خیر.

 

شهریه دانشگاه‌ های علوم کاربردی (UAS)

به عنوان موسسات مستقل، دانشگاه‌های علمی کاربردی در اتریش قوانین و مقررات خاص خود را در مورد هزینه‌های مربوط به تحصیل دارند. ۲۰ دانشگاه علمی کاربردی در اتریش وجود دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از این موسسات باید به صورت جداگانه به وب سایت رسمی هر موسسه، مراجعه کنید. همانطور که گفتیم دانشگاه‌های علوم کاربردی در تصمیم‌گیری برای دریافت شهریه آزاد هستند و می‌توان گفت که به صورت تقریبی در اکثر دانشگاه‌های علوم کاربردی، دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس شهریه‌ای معادل ۳۶۳ یورو در هر ترم را پرداخت می‌کنند. دانشجویانی که از کشور‌هایی غیر از کشور‌های اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می‌آیند، باید انتظار داشته باشند که بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی مورد انتخابشان، در هر ترم موظف به پرداخت مبلغی بین ۷۲۷ تا ۷۵۰۰ یورو خواهند بود.

همچنین چندین دانشگاه علمی کاربردی مانند دانشگاه علوم کاربردی فورارلبرگ و دانشگاه علوم کاربردی بورگنلند وجود دارند که در آنها دوره‌های تحصیلی برای همه دانشجویان بین المللی رایگان است. همه دانشجویانی که در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام می‌کنند نیز همچنان باید هزینه‌های اتحادیه دانشجویی و بیمه دانشجویی را هم بپردازند.

 

شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دانشکده های تربیت معلم

دانشگاه‌های خصوصی هزینه‌های تحصیلی مربوط به خود را دارند که می‌تواند مبلغی بین ۳۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ یورو در سال باشد. این هزینه برای تحصیل در برخی از رشته‌ها بیشتر و معادل مبلغی در حدود ۳۵۰۰۰ یورو در سال (یا بیشتر) است. مانند دانشگاه‌های علوم کاربردی، دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی تربیت معلم نیز قوانین خاص خود را در مورد هزینه‌های مربوط به دانشگاه دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مقررات و هزینه‌های تحصیلی، باید مستقیماً با دانشگاه‌های مورد نظر‌تان تماس بگیرید.

 

بورسیه‌ ها و گزینه‌ های موجود برای دریافت کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در اتریش

هزینه‌های مربوط به دانشگاه در اتریش بسته به موسسه‌ای که برای تحصیل انتخاب می‌کنید و همچنین مدت زمان تحصیل‌تان متفاوت است. مواردی که می‌توانید برای تحصیل در این کشور انتخاب کنید بی‌شمارند و شامل موارد متنوعی مانند: گذراندن دوره‌های پژوهشی در دانشگاه‌های تحقیقاتی، تحصیل در دانشگاه‌های معروف هنر، بهره‌مندی از کیفیت بالای دوره‌های عمل محور و نوآورانه در دانشگاه‌های علمی کاربردی، شرکت در دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های خصوصی و … می‌شوند. تعاونی توسعه اتریش بورسیه‌های تحصیلی با پوشش کامل هزینه‌ها را در اتریش ارائه می‌دهد. دولت اتریش در ارائه آموزش رایگان به دانشجویان بین المللی در سطحی بسیار خوب قرار دارد. همه دانشجویان برگزیده، نوعی بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های اتریش را دریافت خواهند کرد. در صورتی که در طول تحصیل در اتریش نیاز به حمایت مالی بیشتری داشته باشید، این فرصت را دارید که بر اساس سطح علمی و کشور مبدا‌تان، بورسیه‌های مختلف تحصیلی را دریافت کنید. انواع مختلفی از بورسیه‌‌های تحصیلی برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، فوق دکتری و برنامه‌های تحقیقاتی در اتریش وجود دارد.

در طول سفر خود برای یافتن بورسیه تحصیلی مناسب در اتریش، آژانس اتریش برای همکاری‌های بین المللی در آموزش و پژوهش (OeAD) بهترین منبع و راهنمای شما خواهد بود. در وب سایت این آژانس، می‌توانید فرصت‌های زیادی برای دریافت بورس تحصیلی، مانند بورسیه‌های تحصیلی اعطا شده به دانشجویانی از کشورهای خاص مانند تایلند، اندونزی یا فیلیپین و بسیاری از کشور‌های دیگر را پیدا کنید.

همچنین خوب است بدانید که برخی از بورسیه‌های سازمانی توسط خود مؤسسات آموزش عالی ارائه می‌شوند. اگر به یک مؤسسه خاص علاقه دارید، وب سایت پایگاه داده grants.at را بررسی کنید یا برای دریافت پاسخ تمامی سؤالات‌تان، مستقیماً با مؤسسه مورد نظر خود تماس بگیرید. علاوه بر این، مهم‌ترین وب سایتی که باید در طول جست‌وجویتان برای دریافت بورس تحصیلی، از آن بازدید کنید، قطعاً یکی از پایگاه داده‌های اتریش برای بورسیه‌ها و تحقیقات (Grants.at) است؛ Grants جامع ترین پایگاه داده با بیش از ۱۲۰۰ ورودی است که به راحتی قابل دسترسی است و نمای کلی از گزینه‌های پشتیبانی مالی موجود را ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید که به ندرت گزینه‌های پشتیبانی مالی برای مقطع کارشناسی در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط بورسیه، مقررات، اخبار و به روز رسانی‌ها، می توانید به وب سایت رسمی وزارت آموزش، علوم و تحقیقات فدرال جمهوری اتریش(BMBWF) مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی ۱

 

 

در ادامه به بررسی برخی از انواع بورسیه‌ها پرداخته‌ایم؛ این بورسیه‌ها رشته‌های مختلفی از قبیل: علوم طبیعی، علوم فنی، علوم بهداشتی، علوم پزشکی، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر را تحت پوشش قرار می‌دهند و به شرح زیر هستند:

 

1- بورسیه جمهوری اتریش برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلان برای تمامی دانشجویان بین المللی

همان‌طور که از عنوان این گزینه مشخص است، این بورسیه برای همه دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد برای فارغ‌التحصیلان، در دسترس است؛ و افراد با هر ملیتی می‌توانند برای دریافت آن، درخواست بدهند.

 

2- بورسیه‌های تحصیلی بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه روابط بین الملل (برای دانشجویان بین المللی)

این بورسیه برای تمام دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان برای برنامه کارشناسی ارشد در زمینه روابط بین‌الملل در دسترس است. گروه هدف برای دریافت این بورسیه، فارغ‌التحصیلان هستند و ملیت افراد نیز محدودیتی در امکان تقاضا برای درخواست این بورسیه ایجاد نمی‌کند.

 

3- بورسیه‌های تحصیلی بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش برای مقطع فوق دکترا (برای دانشجویان بین المللی)

این بورس تحصیلی نیز برای تمام دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان در مقطع فوق دکتری در دسترس است. مانند دو گزینه قبلی، ثبت درخواست دریافت این بورسیه نیز بدون هیچ محدودیت ملیتی امکان‌پذیر است.

 

4- بورسیه فرانتس ورفل گرانت برای دانشجویان بین المللی

گروه هدف این بورسیه، فارغ‌التحصیلان، و دانشجویان فوق دکتری و پژوهشگران هستند. دانشجویان متقاضی از سراسر جهان و بدون محدودیت مربوط به کشور مبدا‌شان، می‌توانند برای دریافت این بورسیه، درخواست دهند.

 

5- بورسیه های تحقیقاتی دکتری (DRF)و کارشناسی ارشد در مراکز تحصیلی اتریش

 • دوره Ernst Mach Grant برای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد
 • دوره Franz Werfel Grant برای دوره دکتری
 • دوره Rchard Plaschka Grant PrawDoc برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • Scholarship of the Scholarship Foundation of the Republic of Austria مناسب برای دانشجویان دکتری و دانشجویان کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی بنیاد بورس تحصیلی اتریش، تعریف شده برای مطالعات مقدماتی در رشته‌های مربوط به روابط بین‌الملل برای هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

 

6- بورسیه های ویژه OeAD

اگر دنبال دریافت بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه تحقیقاتی در اتریش هستید، خوب است بدانید که دانشجویان و محققان بین‌المللی می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در موسسات مختلف در این کشور درخواست دهند. بسته به کشور مبدا و سطح علمی شما گزینه‌های مختلفی برای دریافت حمایت‌های مالی وجود دارد. این بورسیه‌های تحصیلی توسط موسسات مختلف( OeAD)، سایر سازمان‌های حمایت مالی، بنیادها و غیره ارائه می‌شوند. OeAD مخفف آژانس اتریش برای تحرک بین‌المللی و همکاری در آموزش، علم و تحقیق است. این آژانس برنامه‌های مربوط به بورسیه‌های مختلف را مدیریت می‌کند و حمایت‌های مالی، هم برای افراد و هم برای پشتیبانی از پروژه‌های علمی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها فرصت‌هایی عالی برای تامین منابع مالی برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دانشجویان دکتری و پژوهشگران هستند.

شما می‌توانید برنامه‌های تعریف شده OeAD برای انواع بورسیه دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، فوق دکتری و همچنین بورسیه‌های مخصوص محققان را مورد بررسی قرار دهید. برخی از برنامه‌ها برای متقاضیان همه کشورها باز است، برخی دیگر فقط برای گروه‌های خاصی (بسته به کشور مبدا) باز است. لطفاً توجه داشته باشید که به سختی می‌توانید گزینه‌های حمایت مالی برای دانشجویان در دوره‌های کارشناسی را پیدا کنید. همچنین خوب است بدانید که یک برنامه تحصیلی در اتریش به سختی ممکن است از نظر مالی به طور کامل پشتیبانی شود.

 

7- بورسیه ارنست ماخ گرنت

این بورسیه نوعی بورسیه جزئی است که برای تامین کمک هزینه‌ تحقیقاتی برای افراد دارای مدرک دکتری و فوق دکتری تعریف شده‌است و قابل درخواست برای کشورهای خاصی مانند اندونزی، فیلیپین، تایلند و ویتنام است. این برنامه بورسیه که قبلاً به عنوان کمک هزینه‌های فناوری آسیای جنوب شرقی شناخته می‌شد، از انتقال دانش بین دانشگاه‌های همکار در کشورهای عضو اروپا و جنوب شرق پشتیبانی می‌کند و شهروندان کشور‌های نام برده شده، کمک مالی برای مدت زمان حداکثر ۳۶ ماه را ارائه می‌دهد.

 

8- بورسیه کمک هزینه تحقیقاتی برای دارند‌ه‌گان مدرک دکترا و فوق دکترا

این بورسیه برای دانشجویان متقاضی از کشور‌های در حال توسعه، قابل درخواست است و نوعی بورسیه با پوشش جزئی هزینه‌ها به حساب می‌آید. همانطور که اشاره کردیم، این نوع از بورسیه تحصیلی فقط برای کشور‌های خاصی در دسترس است؛ شما می‌توانید به لیست موجود در صفحه وبسایت ارنست ماخ گرنت مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا کشور شما نیز در این لیست وجود دارد یا خیر. کسانی که موفق به دریافت این بورسیه می‌شوند، می‌توانند از حمایت مالی در طول ۱ تا ۳ ماه بهره‌مند شوند. این کمک هزینه مبلغی در حدود ۱۰۴۰ یورو از هزینه‌های ماهانه فرد متقاضی را پوشش می‌دهد.

 

سوالات عمومی در مورد درخواست دریافت بورسیه تحصیلی اتریش

کدام گزینه های مربوط به بورسیه‌های موجود و در دسترس را می توانیم درat پیدا کنیم؟
grants.at شامل تمام گزینه‌های موجود برای کمک‌های مالی، بورسیه‌ها و بودجه‌های تحقیقاتی شناخته شده در سطح نهادی، شهری، استانی، فدرال، اتحادیه اروپا و بین‌المللی و همچنین کمک‌های تامین‌کنندگان خصوصی برخی از بودجه‌ها مانند بنیادها و شرکت‌ها است.
اگر هیچ برنامه کمک هزینه تحصیلی مناسبی درat پیدا نکردیم، چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟
در grants.at می‌توانید همه گزینه‌های مربوط به کمک هزینه‌های تحصیلی که می‌شناسیم را پیدا کنیم. اما این بدان معنا نیست که گزینه دیگری به جز این گزینه‌ها برایمان وجود ندارند. در هر صورت باید درباره این موضوع از موسسه و یا دانشگاه انتخابی خود در کشور اتریش نیز به صورت مستقیم پرس و جو کنید. البته بدون شک، در برخی موارد، هیچ کمک هزینه‌ای در دسترس نیست، که موضوع نیز اغلب برای مؤسسات آموزشی خصوصی صدق می‌کند.
آیا می توانیم درخواست خود را درat ارسال کنیم؟
خیر. درخواست‌ دریافت بسیاری از کمک‌های مالی در grants.at باید به صورت آنلاین در www.scholarships.at ارسال شوند. اطلاعات مربوط به جایی که باید درخواست خود را ارسال کنید در قسمت «مکان ارسال درخواست» در گزینه مربوط به جزئیات هر یک از بورسیه‌ها و یا گزینه‌های کمک هزینه تحصیلی آورده شده است.
چه کسی می تواند به سوالات شما در مورد یک نوع بورسیه و یا کمک هزینه تحصیلی خاص پاسخ دهد؟
اگر سؤالی در مورد هر یک از گزینه‌های خاص از کمک هزینه تحصیلی، بورسیه، کمک هزینه تحقیقاتی دارید، لطفاً مستقیماً با مرجع اعطا کننده آن کمک هزینه و یا شخصی که در جزئیات مربوط به آن کمک هزینه به عنوان فرد در دسترس و پاسخگو برای تماس ذکر شده است تماس بگیرید. OeAD نمی‌تواند اطلاعات دقیقی در مورد کمک‌های مالی سایر مقامات مالی را به شما ارائه بدهد.
چگونه و چه زمانی می‌توانیم برای دریافت بورسیه تحصیلی OeAD اقدام کنیم؟
این موضوع بستگی به بورسیه مورد نظر‌تان دارد. ابتدا باید پایگاه داده‌های www.grants.at مراجعه کنید، اینجا جایی است که می‌توانید مروری بر برنامه‌های بورسیه‌های تحصیلی تعریف شده برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در اتریش هستند را بیابید. شما در این سایت، تمام اطلاعات مربوط به فرآیند درخواست را نیز پیدا خواهید کرد، به عنوان مثال اطلاعاتی مانند: مهلت ثبت درخواست و تمام اطلاعات مربوط به مدارکی که باید ارسال کنید را نیز مشاهده خواهید‌کرد. شما باید درخواست‌تان را به صورت آنلاین ارسال کنید و در نهایت کمیته انتخاب نیز، درخواست شما را بررسی خواهند کرد.
آیا محدودیت سنی برای ثبت درخواست دریافت بورسیه تحصیلی OeAD وجود دارد؟
این موضوع نیز بستگی به نوع بورسیه مورد نظر‌تان دارد. لطفاً به خاطر داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی مختلف و متفاوتی توسط OeAD و سایر موسسات ارائه می‌شوند؛ بنابراین همیشه باید الزامات مرتبط با نوع بورسیه خاصی که مورد نظر تان است و قرار است برای آن درخواست دهید را بررسی کنید.
بورسیه‌ها چه مواردی را پوشش مالی می‌دهند؟ آیا مسکن و بیمه درمانی نیز شامل این موارد می‌شوند؟
اکثر بورسیه‌های OeAD شامل یک بورس تحصیلی ماهانه است (بستگی به گروه تحصیلی مورد انتخابتان دارد). و در صورت لزوم شامل، بیمه حوادث و سلامت نیز خواهد‌شد. OeAD همچنین سعی می‌کند که برای دریافت‌کنندگان کمک هزینه‌های تحصیلی که مایل به داشتن محل اقامت با کمک OeAD هستند، نوعی مسکن نیز فراهم کند.
چه زمانی باید برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش اقدام کنیم؟ بعد از دریافت اطلاعیه پذیرش یا بعد از اینکه ثبت نام در دانشگاه مورد نظر را انجام دادیم؟
مهلت ثبت درخواست نیز بستگی به بورسیه تحصیلی مورد نظر هر فردی دارد. در برخی موارد، شما می‌توانید بدون داشتن پذیرش رسمی در دانشگاه‌های اتریش نیز درخواست‌تان را ثبت کنید. در سایر موارد، داشتن پذیرش‌نامه نیز یکی از شرایط مورد نیاز برای ثبت درخواست بورسیه مورد نظر‌ است. لطفاً همیشه اطلاعیه‌های مروبط به هر نوع از بورسیه را به خوبی بررسی کنید تا مطمئن شوید که زمان کافی برای تکمیل موفقیت‌آمیز درخواست‌نامه‌تان دارید و همچنین بتوانید مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواستتان را نیز از قبل تکمیل کنید.
آیا پس از شروع تحصیل در اتریش هنوز هم می توانیم برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنیم؟
پس از شروع تحصیل در اتریش، نمی‌توانید برای درخواست دریافت بورسیه تحصیلی OeAD اقدام کنید. با این حال، می‌توانید در پایگاه داده‌های www.grants.at برای بررسی سایر فرصت‌های محتمل برای دریافت کمک هزینه‌های مالی به جستجو بپردازید.

 

برخی از موارد و مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش

برای دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش نیز نیاز به در دست داشتن و ارائه دادن مدارک خاصی خواهید داشت؛ مدارکی که بتوانید با آن‌ها ابتدا برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش و سپس برای درخواست دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنید. لیست مدارک مورد نیاز جهت درخواست دریافت ویزا برای اقدام به ثبت درخواست دریافت بورسیه تحصیلی اتریش، شامل موارد زیر می‌شود:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن فرم تکمیل شده درخواست دریافت ویزا
 • ارائه ۲ قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه فرم پذیرش تحصیلی
 • ارائه بلیط رفت
 • ارائه اجاره‌نامه یا مدرکی مبنی بر داشتن خوابگاه یا محل اسکان
 • داشتن بیمه مسافرتی
 • داشتن تاییدیه تمکن مالی
 • اصل و کپی مدارک هویتی
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه فرم درخواست آنلاین

 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید