لوگو صبا ویزا
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط و مراحل دریافت ویزای تحصیلی برای ایرانیان و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان

در سال های اخیر بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در کشور های دیگر، کشور روسیه را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می نمایند. دلایل زیادی مانند تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه موجب گزینش این کشور برای ادامه ی تحصیل می باشد که به بررسی آن خواهیم پرداخت. امیدواریم با مطالعه ی این مقاله پاسخ سوالات خود را در زمینه ی تحصیل در این کشور کسب نمایید.

درباره کشور روسیه بیشتر بدانیم

کشور روسیه پهناورترین کشور جهان می باشد که در دو قاره ی آسیا و اروپا واقع شده است.  این کشور حدود 144 میلیون نفر جمعیت دارد. مسکو پایتخت این کشور می باشد. زبان روسی زبان رسمی و مسیحیت دین رسمی این کشور می باشد. لازم به ذکر است زبان های دیگری نظیر زبان اوکراینی و بلاروسی در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. روسیه دارای فرهنگ غنی و پر باری است و بسیاری از نویسندگان سرشناس چون داستایوفسکی، تولستوی و … که کتاب های آن ها شهرت جهانی دارد اهل این کشور  بودند. این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. کلیسای جامع سنت باسیل، دریاچه ی بایکان، کاخ کرملین، میدان سرخ، متروی مسکو، تئاتر بولشوی و … از جمله جاذبه ی گردشگری این کشور می باشد.

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

کشور روسیه در زمینه ی آموزش و تحصیلات نیز پیشتاز می باشد و از تاریخچه ی غنی برخوردار است. این کشور در سال های اخیر تلاش زیادی را در به روز رسانی سیستم آموزشی خود انجام داده است. کشور روسیه حدود 10 سال است که امکان پذیرش دانشجویان مستعد را در دانشگاه های این کشور  از سایر کشور های جهان فراهم کرده است و حدود 11000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان در آن مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک، دانشگاه دولتی سن پترز بورگ، دانشگاه دولتی تومسک، دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو، دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای و فنی و … از جمله دانشگاه های این کشور هستند که از اعتبار علمی بالایی برخوردار هستند.

دانشجویان پس از تحصیل در دانشگاه های این کشور به عنوان فردی متخصص وارد بازار کار روسیه می شوند و یا برخی دیگر از آن ها به کشور خود باز می گردند. لازم به ذکر است  که مدارک دانشگاه های این کشور معتبر و شناخته شده می باشد و دانشجو می تواند با مدرک خود در سایر کشور ها مشغول به کار شود. بیش از 500 دانشگاه در این کشور وجود دارد. اگرچه زبان روسی زبان رسمی این کشور است، بسیاری از برنامه های تحصیلی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود.

دانشگاه های دولتی نووسیبیرسک، قازان، فنی باومن مسکو، لومونسوف، بین المللی مسکو، سن پترزبورگ و … از جمله دانشگاه هایی که برنامه های تحصیلی شان را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. فیزیک، ریاضیات، فناوری اطلاعات، مکانیک، فلسفه، روان شناسی، ژئو فیزیک، اقتصاد، حقوق، روابط بین الملل، گردشگری و … برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی می باشد. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های این کشور نظیر دانشگاه سن پترزبورگ برنامه های تحصیلی خود را به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می دهد.

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه در مقایسه با کشور های اروپایی و ایالات متحده آمریکا پایین تر است. شهریه معمولا در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما به طور کلی سالیانه از 500 تا 6000 دلار می باشد. هزینه ی تحصیل در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند بیشتر می باشد. لازم به ذکر است که دریافت بورسیه تحصیلی بسیار سخت و دشوار می باشد. دانشجویان با پیشینه ی تحصیلی و سایر ویژگی ها  واجد شرایط دریافت بورسیه هستند که با استفاده از آن می توانند هزینه ی تحصیل و بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

پذیرش در مقطع لیسانس در روسیه

دانشگاه های این کشور رشته های محدودی را به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس ارائه می دهد. رشته هایی نظیر تجارت بین المللی، اقتصاد، فیزیک، مهندسی مکانیک و … از جمله رشته هایی است که به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویانی که قصد پذیرش در برنامه ی تحصیلی به زبان روسی را دارند در ابتدا باید در دوره ی پادفک شرکت نمایند و سپس به تحصیل در رشته ی مورد نظر خود مشغول شوند. هزینه ی تحصیل در این مقطع 2000 دلار در سال می باشد. این دوره چهار سال به طول می انجامد و دانشجو مجوز کار به صورت پاره وقت تا 10 ساعت در هفته را دارد.

پذیرش در مقطع فوق لیسانس در روسیه

برنامه های تحصیلی بی شماری در مقطع کارشناسی ارشد روسیه به زبان انگلیسی ارائه می شود.  رشته هایی در حوزه های مختلفی نظیر علوم کاربردی و تخصصی، هنر، معماری، مدیریت، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی و تکنولوژی، گردشگری، حقوق، روزنامه نگاری و رسانه، مطالعات بهداشت، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و ریاضیات و … به زبان انگلیسی برگزار می شود. دانشجو محدودیتی در انتخاب دانشگاه های مختلف ندارد و می تواند پذیرش خود را تا شش دانشگاه در این کشور انجام دهد. رشته هایی که در حوزه ی علوم انسانی قرار دارد به سبب تعامل و فعالیت کلاسی از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است و با هدف ایجاد تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل موضوعات متنوع، استنتاج و نتیجه گیری می باشد. دانشجو در سال آخر تحصیل خود در این مقطع بر اساس پژوهش مستقل خود پایان نامه ای را ارائه می دهد. شهریه دانشگاه در این مقطع حدود 2500 دلار در سال می باشد. طول مدت این دوره دو سال می باشد  دانشجو مجوز 20 ساعت کار هفتگی را دارد.

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

پذیرش در مقطع دکتری در روسیه

بسیاری از رشته ها نظیر علوم مهندسی، هوا و فضا، اقتصاد در مقطع دکتری در روسیه به زبان انگلیسی ارائه می شود. ارائه ی رزومه ی تحصیلی، کاری و پژوهشی، شرایط پذیرش در این مقطع می باشد. ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ی 6.5 و یک مقاله ی بین المللی از شرایط دیگر پذیرش در مقطع دکتری می باشد. لازم به ذکر است موافقت و تایید موضوع تز دکتری دانشجو توسط یک استاد راهنما الزامی می باشد. در  این دوره حدود 5 سال به طول می انجامد و دانشجو مجوز کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته را دارد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در روسیه

  • مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
  • اسکن پاسپورت
  • اصل و ترجمه ی مدارک و ریز نمرات مقاطع پیشین (دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس/فوق لیسانس) به همراه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری
  • رزومه
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • مصاحبه به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته های علوم پزشکی در روسیه

دانشگاه لومونوسف و دانشگاه ایالتی مسکو دو دانشگاه مطرح در حوزه ی پزشکی در این کشور هستند که از اعتبار علمی بالایی برخوردارند و مقصد خوبی برای علاقه مندان به این رشته ها می باشند. رشته های علوم پزشکی به دو زبان روسی و انگلیسی برگزار می شود. دانشگاه کازان رشته های علوم پزشکی در دانشگاه کازان روسیه به زبان انگلیسی برگزار می شود. لازم به ذکر است که اکثر دانشگاه هایی که رشته های علوم پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند. بنابراین اگر دانشجو قصد بازگشت به کشور ایران را داشته باشد با مشکل روبرو می شود. توصیه ی ما به دانشجویانی که قصد بازگشت به ایران را دارند تحصیل در رشته های علوم پزشکی به زبان روسی است که مورد تایید وزارت بهداشت است.

فرم مشاوره رایگان

با تکمیل فرم مشاوره مشاوران صبا ویزا در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به روز ترین اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی را در اختیارتان قرار میدهند

دانشجویانی که زبان روسی نمی دانند در یک دوره ی به عنوان دوره ی پادفک  شرکت می کنند. این دوره به مدت 9 تا 12 ماه می باشد و برای آماده سازی دانشجویان ارائه می شود و زبان روسی و دروس مرتبط با رشته ی پزشکی (شیمی، فیزیک و زیست شناسی) تدریس می شود. در پایان دوره نیز آزمونی برگزار می شود و پذیرش دانشجو در رشته ی مورد علاقه اش مستلزم قبولی در این آزمون می باشد. دانشجویانی که خواهان تحصیل در رشته های علوم پزشکی هستند، مجوز 10 ساعت کار در هفته را دارند. مدرک پزشکی روسیه مورد تایید یونسکو و سازمان جهانی بهداشت می باشد.

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

اقامت پس از تحصیل در روسیه

اقامت پس از تحصیل در این کشور سخت و دشوار است. دانشجویانی که پس از تحصیل خود اجازه و ویزای کاری ندارند نمی توانند در این کشور بمانند. دانشجویان باید پیش از پایان تحصیل خود اقدامات لازم را در جهت یافتن شغل خود انجام داده و ویزای کاری را با مجوز موقت یک ساله ی اقامت دریافت نمایند. در صورتی که در این مدت مورد تایید کارفرمای روسی باشند و مالیات پرداخت نمایند می توانند آن را به اقامت دائم تبدیل نمایند.

در آخر این نکته را یاد آور می شویم با توجه به اینکه قوانین کشورها و شرایط پذیرش دانشگاه ها در حال تغییر است، زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیرید با مشاورین ارشد در زمینه ی حقوق بین الملل و مهاجرت مشورت نمایید تا از آخرین اتفاقات روز آگاه شده و مطمئن ترین مسیر ممکن را جهت رسیدن به هدف تان انتخاب نمایید. در صورت تمایل می توانید با مشاوران ارشد موسسه اعزام دانشجوی صبا ویزا تماس حاصل فرموده و به صورت رایگان پاسخ سوالاتتان را دریافت نمایید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید