لوگو صبا ویزا

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید. مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

دانشجویان رشته دندانپزشکی به تحصیل و کسب علم در چه شاخه‌های می‌پردازند؟ چرا هرساله به تعداد دانشجویان متقاضی در رشته تحصیلی دندانپزشکی افزوده می‌شود؟ آیا شما هم از طرفداراین این رشته هستید و قصد دارید تحصیلات آکادمیک خود را در یک کشور خارجی ادامه دهید؟ پس لطفا همراه ما باشید تا ضمن آشنایی با این رشته تحصیلی در مورد شرایط درس خواندن در خارج از کشور بیشتر بدانید. به این ترتیب تصمیمی منطقی‌تر خواهید گرفت. در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی صبا ویزاپلن همراه شما هستیم تا هرآنچه لازم است در مورد تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

فهرست عناوین

معرفی رشته دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از زیرشاخه‌های پزشکی است که در آن تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های مربوط به دهان و دندان‌ها انجام می‌شود. بیماری‌های دهان و دندان عمدتا شامل دو بیماری عفونی مزمن رایج است که شامل پوسیدگی دندان و بیماری‌های پریودنتال و سایر مشکلاتی که در دهان و قسمت فک و صورت تأثیر می‌گذارد، می‌شود.

هنگامی که شما رشته دندانپزشکی را برای تحصیل انتخاب می‌کنید، انتظار می‌رود که بعد از اتمام تحصیلات خود دانش نظری و عملی کافی و مهارت‌های مورد نیاز را کسب کنید تا بتوانید اقدامات لازم جهت مراقبت‌های پیشگیرانه و درمانی دندان‌ها را انجام دهید.

در این رشته شما از نظر تئوری موضوعات نظری و پیش بالینی را مطالعه خواهید کرد. از نظر عملی نیز در ابتدا روش‌های اولیه تشخیصی، درمانی و پیشگیرانه را یاد خواهید گرفت.

برای تحصیل در این رشته افراد مسیر تحصیلی مشابه مسیر یک پزشک را طی می‌کنند. برای اینکه بتوانید در این رشته بهترین عملکرد را داشته باشید توصیه می‌شود که از قبل مدرک کارشناسی در زمینه مرتبط مانند زیست شناسی، شیمی، بهداشت یا ریاضی را کسب کنید.

بعد از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی شما می‌توانید در یکی از زمینه‌ها زیر تخصص بگیرید:

 • بهداشت عمومی دندان
 • ریشه دندان
 • آسیب شناسی دهان و فک و صورت
 • رادیولوژی دهان و فک و صورت
 • جراحی فک و صورت
 • ارتودنسی و ارتوپدی دندان و صورت
 • دندانپزشکی کودکان
 • پریودنتیکس
 • پروتزهای دندانی

تحصیل دندان پزشکی در روسیه

کشور روسیه و دانستن اطلاعاتی مهم به عنوان دانشجو

وقتی شما به عنوان یک دانشجو قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه را دارید باید یکسری موارد مهم را بدانید مثلا اینکه کشور روسیه با نام فدراسیون روسیه نیز در جهان شناخته شده است و در اوراسیا قرار دارد. مسکو پایتخت این کشور است. این کشور به دلیل داشتن منابع معدنی و انرژی گسترده به یکی از تولیدکنندگان پیشرو نفت و گاز طبیعی در سطح جهان تبدیل شده است. حدود 81 درصد از جمعیت این کشور را روس‌های بومی و اصیل تشکیل داده‌اند.

در این کشور خدمات تلفن به صورت بسیار پیشرفته ارائه می‌شود. به این ترتیب که از طریق شبکه‌های مدرن کابل فیبر نوری، کابل کواکسیال، رله رادیویی مایکروویو و یک سیستم ماهواره‌ای داخلی خدمات رسانی می‌کند. 3 برند مهم و بزرگ تلفن همراه در این کشور عبارت هستند از: Beeline، MegaFon و Mobile TeleSystems.

زبان انگلیسی در این کشور بسیار رایج است و اکثر افراد توانایی صحبت به این زبان را دارند. البته زبان انگلیسی در بین افراد 18 تا 24 ساله بیشتر رایج است و افراد مسن کمتر این توانایی را دارند. اگر قصد سفر و یا مهاجرت به روسیه را دارید پیشنهاد می‌شود که تا حدی زبان روسی را یاد بگیرید تا بتوانید راحت‌تر با افراد ارتباط برقرار نمایید.

صنعت دندانپزشکی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین بخش‌های صنعت و خدمات است که در روسیه رشد کرده و به احتمال زیاد تا چند سال آینده به یکی از پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین جنبه بازار پزشکی روسیه تبدیل خواهد شد. دندانپزشکی در روسیه کاملا خصوصی است. البته مراکز درمانی دولتی بسیار محدودی وجود  دارند که تعداد از خدمات دندانپزشکی رایگان را ارائه می‌دهند. کلینیک‌های خصوصی دندانپزشکی که بیشترین خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند، در ازای ارائه خدمات مستقیما از بیماران هزینه ای را دریافت می‌کنند.

امروزه با رشد درآمد افراد در این کشور دندانپزشکی به یک موضوع مهم نه تنها برای افراد با درآمد بالا، بلکه برای گروه‌های با درآمد متوسط ​​و کم درآمد نیز تبدیل شده است. در این کشور بیش از 89000 دندانپزشک و بیش از 22000 تکنسین در کلینیک‌های دندانپزشکی دولتی و بیش از 21000 دندانپزشک و بیش از 13000 تکنسین در کلینیک‌های خصوصی دندانپزشکی مشغول به کار هستند. به همین دلیل افراد بسیار زیادی خواهان تحصیل دندانپزشکی در روسیه هستند.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه حدود 5 سال زمان می‌برد.

دانشگاه‌ها دندانپزشکی در روسیه

برای اینکه به تحصیل دندانپزشکی در روسیه مشغول شوید باید یکی از دانشگاه‌های زیر را انتخاب نمایید:

دانشگاه پزشکی دولتی اورال

این دانشگاه در در یکاترینبورگ، استان Sverdlovsk در منطقه اورال روسیه واقع شده است. این دانشگاه تنها موسسه آموزشی در زمینه دندانپزشکی است که در منطقه Sverdlovsk قرار دارد. در سال 1930، دانشگاه پزشکی دولتی اورال تأسیس شد. امروزه در حدود 6000 دانشجو روسی و بین‌المللی در این مرکز آموزشی مشغول به تحصیل هستند. رشته‌های دندانپزشکی، جراحی، بهداشت، علوم کاربردی و حرفه‌ای، پرستاری و داروسازی از جمله رشته‌های این دانشگاه هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه 3450 دلار آمریکا در سال تقریبا برای سال 2021 بوده است.

دانشگاه پزشکی دولتی باشقیر

این دانشگاه در سال 1909 در اوفا، باشقیرستان، روسیه تاسیس شد. دانشگاه پزشکی دولتی باشقیر ظرفیت پذیرش 10000 دانشجو را دارد. یکی از نکات مهمی که این دانشگاه را از سایر موسسات آموزشی متمایز کرده است کلینیک موجود در آن است که باعث می‌شود فرآیندهای پزشکی، آموزشی و علمی در یک محیط و فضا به طور هم زمان انجام شود. این دانشگاه کلاس‌های پزشکی عمومی، اطفال، پرستاری، دندانپزشکی، پزشکی پیشگیری و زیست شناسی را ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل در این دانشگاه 3500 دلار آمریکا برای سال 2021 است.

دانشگاه پزشکی دولتی کاباردینو بالکاریا

این دانشگاه که در نالچیک، کاباردینو-بالکاریا، روسیه واقع شده است در آوریل 1957 تاسیس شد. در حال حاضر این موسسه یک مرکز چند سطحی با برنامه‌های آموزش فنی عالی، متوسط، فوق لیسانس است. هزینه تحصیل در این دانشگاه 2700 دلار آمریکا در سال تقریبا برای سال 2021 است.

دانشگاه پزشکی دولتی سیکتیوکار

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی که برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه می‌توانید انتخاب کنید، دانشگاه پزشکی دولتی سیکتیوکار است. این دانشگاه بزرگترین موسسه آموزش عالی است که بیش از 9000 دانشجوی تمام وقت و بیش از 600 عضو هیئت علمی دارد. این موسسه در سیکتیوکار، پایتخت جمهوری کومی در سال 1972 تاسیس شد.

بر این اساس این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه در جمهوری کومی نیز است. رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود شامل برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته‌های ریاضی، علوم طبیعی، فناوری، علوم انسانی، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، اقتصاد، سیاست، آموزش و معماری است. هزینه تحصیل در این دانشگاه 20000 دلار آمریکا برای سال 2021 است.

دندانپزشکی در روسیه

دانشگاه پزشکی فدرال کازان روسیه

این دانشگاه که در سال 1804 تاسیس شده است دارای حدود 50000 دانشجو در بیش از 700 برنامه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در حدود 11000 دانشجوی بین‌المللی از 106 کشور جهان در این موسسه مشغول به تحصیل هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه 5500 دلار در سال تقریبا برای سال 2021 است.

مزایای زندگی در روسیه

اگر شما قصد زندگی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه را دارید بهتر است در ابتدا کمی بررسی و تحقیق کنید و قبل از گرفتن تصمیم نهایی با چگونگی زندگی در این کشور و مزایای آن آشنا شوید.

روسیه بهترین و اولین کشور برای شروع یک شغل است

شاید اکثر افراد از این موضوع اطلاعی نداشته باشند اما بر اساس رتبه‌بندی US News & World Report روسیه اولین کشور برای شروع شغل در جهان در سال 2020 است. زندگی، کار و تحصیل در روسیه همیشه بسیار محبوب بوده است. اما در سال 2014 به دلیل برخی از مشکلات اکثر مهاجران این کشور را ترک کردند. بعد از آن دولت روسیه تصمیم گرفت برای حل این مشکل حقوق و دستمزدها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

روسیه در مقایسه با اکثر کشورهای غربی هزینه زندگی بسیار پایینی دارد

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه و زندگی در آن نگران نباشید. زیرا با توجه به میزان حقوق و دستمزدها در کشور روسیه، هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار مناسب‌تر از سایر کشورهای غربی است. اگر شما بتوانید در این کشور شغل مناسب خود را داشته باشید برای تامین هزینه‌هایی مانند خرید یک آپارتمان مناسب، داشتن پول برای بیرون رفتن و پس‌انداز هیچ مشکلی نخواهید داشت.

امکان کار و تعطیلات در کنار یکدیگر را خواهید داشت

هنگام کار در روسیه شما 28 روز مرخصی در سال خواهید داشت. در اکثر کشورهای اروپایی قانون کار به این صورت است که شما باید یک روز کاری انعطاف ‌پذیر کار کنید، به این معنی که شاید شما باید یک روز بیشتر از ساعت 5 کار کنید. ولی در روسیه این گونه نیست. اگر شما مجبور شوید خارج از تایم کاری، کار کنید علاوه بر آن 28 روز مرخصی، 3 روز نیز اضافه خواهید داشت.

روسیه کار قانونی را برای مهاجران آسان‌تر کرده است

از آنجا که یکی از استراتژی‌های روسیه جذب مهاجران است، این کشور سعی کرده است شرایط زندگی و کار را برای مهاجران آسان‌تر کند. حتی روسیه برای افراد مهاجر ویزایی را در نظر گرفته است که براساس آن به مهاجرانی که 167000 روبل (2200 دلار آمریکا) در ماه درآمد دارند اجازه می‌دهد تا سریعا ویزای کار دریافت کنند.

امنیت در روسیه در سطح بالایی است

به طور کلی ذهنیتی که افراد از کشور روسیه دارند، کشوری خطرناک و بدون امنیت است. اما زندگی در روسیه امن‌تر از هر شهر بزرگی در ایالات متحده یا اروپا است. به طور کلی، شما با زندگی در روسیه احساس امنیت خواهید کرد و می‌توانید با خیالی راحت به تحصیل دندانپزشکی در روسیه بپردازید.

روس‌ها رفتاری باورنکردنی با مهاجران دارند

در شهرهای کوچک روسیه افراد بومی رفتار بسیار مهربانانه‌ای با مهاجرین دارند. به این صورت که اگر شما از آن‌ها کمک بخواهید، آن‌ها شما را به راحتی به خانه‌شان دعوت می‌کنند و غذا و نوشیدنی در اختیارتان می‌گذارند. البته ممکن است این موضوع در شهرهای بزرگتر مانند مسکو کمی کم‌رنگ‌تر باشد. البته اگر می‌خواهید ارتباط راحت‌تر با افراد برقرار کنید بهتر است تا حدی زبان روسی را یاد بگیرید. این موضوع در این زمینه کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

اخذ اقامت و تابعیت روسیه آسان است

نه تنها یافتن شغل بلکه گرفتن اقامت و زندگی در روسیه نیز بسیار آسان است. در طی سال‌های اخیر دولت این کشور تلاش بسیار زیادی را برای جذب مهاجرین انجام داده است. اگر شما فردی ماهر و دارای تخصص بسیار بالا باشید می‌توانید به راحتی در این کشور مشغول به کار شوید و بعد از مدت کوتاهی برای شهروندی روسیه اقدام نمایید.

همچنین بعد از اتمام تحصیلات خود اگر مهارت‌های عملی کافی را داشته باشید می‌توانید شغل مورد نظر خود را سریعا پیدا کنید. بنابراین اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه را دارید، به هیچ عنوان نباید نگران شغل آینده خود باشید.

دندانپزشکی در روسیه2هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

برای اینکه شما بتوانید در روسیه زندگی کنید باید هزینه‌ها به صورت تقریبی تخمین بزنید و آن‌ها را تامین نمایید.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمینه مالی باید به آن توجه کنید، مسکن است. برای اینکه شما بتوانید محل اقامت مناسب خود را انتخاب نمایید باید به چند نکته مهم توجه نمایید. گزینه‌های بسیار زیادی برای محل اقامت وجود دارد که شامل موارد زیر است.

خوابگاه دانشجویی

به عنوان یک دانشجو برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه ارزان‌ترین محل اقامتی که می‌توانید برای خود انتخاب نمایید، خوابگاه‌های دانشجویی است. هزینه این خوابگاه‌ها بین 7 تا 780 دلار در ماه متغیر است. باید توجه داشته باشید که خوابگاه‌ها اکثرا دارای آشپزخانه و حمام مشترک هستند. همچنین یکی از مزیت زندگی در این خوابگاه‌ها این است که شما ارتباط راحت‌تری را با سایر دانشجوها برقرار خواهید کرد و تبادل اطلاعاتی عالی خواهید داشت.

اجاره آپارتمان

این گزینه گران‌تر از خوابگاه‌های دانشجویی است اما از نظر راحتی و حفظ حریم شخصی بسیار مناسب‌تر است. البته توصیه می‌شود که اگر شما به عنوان یک دانشجو در روسیه اقامت دارید بهتر است چند ماه اول را در خوابگاه بمانید و بعد از آن به آپارتمان خصوصی نقل مکان کنید.

 

هزینه‌های مربوط به اجازه ساختمان

اگر شما قصد اجاره آپارتمان را دارید باید توجه داشته باشید که هزینه قبوض یکی دیگر از مواردی است که باید در نظر بگیرید. البته هزینه قبوض از جمله برق در این کشور بسیار ارزان است. گرمایش نیز در خانه‌های روسیه به این صورت است که در فصل پاییز روشن می‌شود و دوباره در بهار خاموش می‌شود. معمولا هیچ ترموستات وجود ندارد، به این معنی که شما نمی‌توانید دمای آپارتمان خود را کنترل کنید. شما باید هزینه گرمایش را نیز به هزینه برق اضافه کنید.

هزینه غذا

مورد دیگری که هنگام در نظر گرفتن هزینه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه شما باید به آن توجه داشته باشید هزینه غذا است. به طور کلی شما باید 40 دلار تا 80 دلار در هفته هزینه غذا پرداخت کنید. سوپرمارکت‌های مقرون به صرفه زیادی در این کشور وجود دارد اما کیفیت کالاهایی که ارائه می‌کنند کاملا متفاوت است. هزینه صرف یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی حدود 800 روبل است.

هزینه‌های درمانی

هزینه‌های درمانی در روسیه رایگان است اما به دلیل بی نظم بودن، کمبود بودجه و دشواری در دسترسی مشکلاتی را به وجود می‌آورد. همچنین بیمه‌های درمانی نیز برای افراد اجباری است و پوشش‌های درمانی محدودی را در اختیار افراد می‌گذارد. به همین دلیل اکثر افراد از بیمه‌های درمانی خصوصی استفاده می‌کنند.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه یکی دیگر از مسائل بسیار مهم برای مهاجرین است. روسیه مدارس بین‌المللی را برای فرزندان مهاجرین در نظر گرفته است. با این حال برخی از افراد تمایل دارند فرزندانشان در مدرسه‌های بومی روسیه تحصیل کنند.

استاندارد آموزش در این مدارس بسیار بالا است اما باید بدانید که مدارس محلی فقط به زبان روسی تدریس می‌کنند. مدارس دولتی هم برای بومیان روسیه و هم برای مهاجران کاملا رایگان است. در زمینه تحصیلات دانشگاهی نیز موسسات بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد. 27 تا از موسسات آموزشی روسیه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2019 معرفی شده‌اند.

اکثر شهرهای روسیه سیستم حمل و نقل عمومی عالی از جمله تراموا، ترالی‌بوس، مارشوتکی (تاکسی یا مینی‌بوس) دارند. هزینه بلیط مترو از 24 دلار تا 36 دلار در ماه است. هزینه بلیط اتوبوس، تراموا و اتوبوس‌های واگن برقی بین 0.5 تا 0.9 دلار در هر سفر است. از نظر حمل و نقل شما هیچ مشکلی در این کشور نخواهید داشت و از این نظر هیچ گونه نگرانی نباید داشته باشید.

ویزای روسیه

اگر شما قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه باید ویزا بگیرید. برای اینکه بتوانید ویزای روسیه را بگیرید باید مدارکی که در  ادامه شرح می‌دهیم را ارائه دهید:

 • پاسپورت اصلی که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • دعوتنامه رسمی برای ورود به روسیه
 • برای اقامت بیش از 3 ماه آزمایش HIV لازم است.

روند درخواست ویزای تحصیلی روسیه شامل مراحلی است که باید آن‌ها را تکمیل کنید. مراحل به شرح زیر است:

دریافت دعوت‌نامه

شما باید برای اینکه بتوانید در روسیه تحصیل کنید، دعوت‌نامه تحصیلی داشته باشید. این دعوت‌نامه را می‌توانید از وزارت کشور روسیه یا وزارت امور خارجه روسیه یا از دانشگاه خود در روسیه دریافت کنید.

تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزای دانشجویی روسیه

شما باید این فرم را در kdmid.ru پیدا کنید. این سایت، سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه است. تمام مواردی که با ستاره مشخص شده است را باید تکمیل نمایید.

ارسال مدارک مورد نیاز

شما برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه موظف هستید که هنگام تکمیل فرم درخواست مدارکی را نیز بارگزاری و ارسال نمایید. برای ارسال نسخه‌های چاپی اسناد خود به نزدیکترین کنسولگری روسیه یا مرکز پردازش ویزا مراجعه کنید. هزینه ویزای دانشجویی روسیه را بپردازید. مقدار این هزینه به ملیت شما بستگی دارد.

دعوت به مصاحبه

بعد از انجام تمامی این مراحل باید منتظر بمانید. شاید سفارت روسیه تصمیم بگیرد که برای شما مصاحبه انجام دهد. در این مصاحبه ممکن است از شما بخواهد مدارک دیگری را نیز ارائه دهید.

تایید درخواست و دریافت کارت مهاجرت

اگر درخواست شما مورد تایید واقع شود ویزا را دریافت خواهید کرد. بعد از سفر به روسیه نیز کارهایی است که شما باید حتما آن‌ها را انجام دهید. در ابتدا باید کارت مهاجرت را دریافت کنید که در بندر ورودی روسیه کارت مهاجرت را دریافت خواهید کرد. این کارت شامل سوالاتی در مورد شما و سفرتان است که باید به آن‌ها پاسخ دهید.

دندانپزشکی در روسیه3ثبت نام برای ویزای تحصیلی روسیه

گام بعدی که باید بعد از ورودتان به روسیه انجام دهید این است که ویزای تحصیلی روسیه خود را ثبت کنید. این کار را باید هتل یا صاحب خانه‌ای که در آن اقامت خواهید کرد، انجام دهد. برای انجام این کار شما موظف هستید که یک کپی از صفحات اطلاعات پاسپورت، ویزای روسیه و کارت مهاجرت خود را به آن‌ها ارائه دهید.

سه نوع دعوت نامه ویزای قابل قبول در روسیه

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه و دریافت ویزای دانشجویی سه نوع دعوت نامه ویزای قابل قبول وجود دارد:

دعوت نامه وزارت کشور فدراسیون روسیه

دانشگاهی که شما قصد تحصیل در آن را دارید باید این کار را انجام دهد. شما باید آن را به صورت کاغذی یا الکترونیکی به سفارت ارائه دهید.

دعوت نامه تلکس از وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه

دانشگاهی که شما قصد تحصیل در آن را دارید باید این نوع دعوت‌نامه را از وزارت امور خارجه روسیه درخواست کند. سپس این وزارتخانه دعوتنامه را به سفارت روسیه در کشور شما ارسال می‌کند. شما می‌توانید از طریق کد 6 رقمی که دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد پیگیر کارتان باشید و مراحل ارسال و دریافت دعوتنامه را بررسی نمایید.

دعوت‌نامه مستقیم دانشگاه روسیه

این نوع دعوت نامه فقط برای تحصیل کوتاه مدت معتبر است. توجه داشته باشید که نامه باید روی کاغذ رسمی دانشگاه روسیه چاپ و با مهر و امضا رئیس دانشگاه یا رئیس گروه بین‌الملل باشد.

در صورت عدم تایید درخواست شما برای دریافت ویزا روسیه مقامات روسیه موظف به ارائه دلیل برای رد نیستند، اما دلیل اصلی آن نقص مدارک یا ارسال اطلاعات نادرست است. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید فقط کافی است مدارک خود را دوباره بررسی کنید و نواقص آن را برطرف نمایید.

سوالات متداول در زمینه زندگی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه

آیا از نظر مالی زندگی در روسیه برای یک دانشجو مناسب است؟
زندگی در روسیه کاملا مقرون‌به‌صرفه و برای دانشجوها مناسب است. البته برخی از شهرها مانند سن پترزبورگ و مسکو کمی گران‌تر هستند.
آیا تحصیل دندانپزشکی در روسیه رایگان است؟
دولت روسیه برای دانشجویان بین‌المللی سالانه 15000 بورسیه در نظر می‌گیرد. اگر شما بتوانید یکی از این بورسیه‌ها را به خود اختصاص دهید می‌توانید از آموزش بدون شهریه تحت سهمیه دولت روسیه بهره‌مند شوید.
آیا گرفتن ویزای روسیه آسان است؟
برای سفر به روسیه باید ویزا بگیرید. این کار اصلا فرآیند سختی ندارد. برای این کار کافی است به سفارت روسیه بروید و درخواست خود را ارائه دهید.
مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی روسیه چقدر است؟
به طور کلی فرآیند بررسی درخواست ویزای شما حدود 10 روز زمان می‌برد. با این حال این پروسه ممکن است گاهی تا 20 روز نیز طول بکشد. البته امکانی برای افرادی که عجله دارند نیز در نظر گرفته شده است تا درخواستشان نهایتا طی 3 روز مورد بررسی قرار بگیرد. برای بهره‌مندی از این امکان شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.
آیا می‌توانید در حین تحصیل دندانپزشکی در روسیه کار کنید؟
طبق قانون جدیدی که در سال 2020 تصویب شده است دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته بدون نیاز به درخواست مجوز کار کنند.
آیا اعضای خانواده شما می‌توانند همراهتان به روسیه سفر کنند؟
بر اساس تصمیمات دولت روسیه همسر و وابستگان درجه یک مانند فرزندان زیر 18 سال و گاهی اوقات والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ سالخورده می‌توانند همراه شما به روسیه بیایند. به این ترتیب شما می‌توانید با دغدغه کمتری به تحصیل دندانپزشکی در روسیه بپردازید.

سخن پایانی

از همراهی شما با این مقاله از موسسه مهاجرتی صبا ویزا ممنونیم. امیدواریم مقاله و اطلاعاتی که برای شما فراهم کردیم مفید و کاربردی بوده باشد. از اینکه با کارشناسان ما در ارتباط هستید خرسندیم. امیدواریم دانش آن‌ها در زمینه امور مهاجرت بتواند به شما کمک کند بهترین دانشگاه را برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه بیابید. در سایر مقالات ما در مورد شرایط زندگی در روسیه اطلاعات جدید و معتبری ارائه داده‌ایم، مطالعه این مقالات برای شما مفید خواهد بود.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید