لوگو صبا ویزا
تحصیل پست داک در ایتالیا

تحصیل پست داک در ایتالیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل پست داک در ایتالیا و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های ایتالیا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.
مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

دانشجویان دکتری که به دنبال تخصص و انجام کار‌های پژوهشی بیشتر و حرفه‌ای‌تر هستند، تحصیل پست داک در ایتالیا برای آن‌ها گزینه مناسبی خواهد بود. دانشگاه‌های ایتالیا از معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند و از نظر کیفیت آموزش و پروژهای پژوهشی و تحقیقاتی جایگاه خوبی دارند، به همین دلیل است که تحصیل در ایتالیا همواره یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی در هر مقطع تحصیلی از کارشناسی تا پست دکتری بوده است. در این مقاله به طور اختصاصی به بورسیه و فلوشیپ‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه ترنتو (University of Trento) نیز پرداخته شده است. برای یافتن پوزیشن‌های موجود برای تحصیل پست داک در ایتالیا و بورسیه‌های تحصیلی پست دکتری و در نهایت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا ارتباط برقرار نمایید.

 

فهرست عناوین

تحصیل پست داک در ایتالیا – دانشگاه ترنتو Trento

دانشگاه ترنتو ایتالیا درخواست آنلاین برای کمک هزینه تحصیلی پست دکتری در بخش‌های مختلف خود را می‌پذیرد. در ادامه لیستی از موقعیت‌ها یا پوزیشن‌های کمک هزینه تحصیلی پست دکتری موجود در دانشگاه ترنتو را ارائه داده‌ایم. متقاضیان واجد شرایط می‌توانند برای فلوشیپ مورد نظر درخواست دهند.

 

17 فلوشیپ پست دکتری در دانشگاه ترنتو

نام دپارتمان عنوان پروژه
DICAM “طراحی دایره ای یکپارچه ساختمان های جدید و بازسازی شده برای جوامع مثبت آب و هوا” “Integrated circular design of new and renovated buildings for climate positive communities”
DICAM “مدل سازی فرآیندهای حمل و نقل جوی و اختلاط بر روی زمین های کوهستانی” “Modelling atmospheric transport and mixing processes over mountainous terrain”
فیزیک کالیبراسیون ردیاب HEPD-02 “HEPD-02 tracker calibration”
فیزیک “بسته‌های نرم‌افزار و سفت‌افزار برای ردیاب ذرات HEPD-02” “Software and firmware packages for the HEPD-02 particle tracker”
DISI “علم داده با عملکرد بالا برای تحقیقات تغییرات آب و هوا” “High Performance Data Science for Climate Change Research”
CIMeC “بهره گیری از مدارهای عصبی حافظه بیش از حد برای بهبود اختلال عملکرد حافظه در بیماری آلزایمر پرودرومال” “Leveraging the neural circuits of hyper memory to ameliorate memory dysfunction in prodromal Alzheimer’s disease”
CIBIO “راه اندازی و توسعه یک فناوری نوآورانه برای شناسایی مولکول های جدید با فعالیت ضد باکتریایی مورد علاقه ثبت اختراع” “Set up and development of an innovative technology to identify new molecules with antibacterial activity of patent interest”
جامعه شناسی و پژوهش‌های اجتماعی پروژه “بازارهای کار دیجیتال”. “DIGITAL LABOR MARKETS” project
جامعه شناسی و پژوهش های اجتماعی “عملیات ریسورجیمنتو دیجیتال” “Operazione Risorgimento Digitale”
CIBIO نقش حافظه رونویسی در تومورزایی “Role of the transcriptional memory in tumorigenesis”
مهندسی صنعتی “حسگرهای نوری برای ویروس SARS-CoV-2” “Optical Sensors for Virus SARS-CoV-2”
مهندسی صنعتی داربست چاپ سه بعدی مبتنی بر پلیمرهای زیستی برای بازسازی IVD “Biopolymers-.based 3D printed scaffold for IVD regeneration”
CIBIO ” درمان سرطان” “Cancer immunotherapy”
مهندسی صنعتی “مطالعه چرخ دنده هلیکوئیدی متخلخل به عنوان تابعی از ترکیب شیمیایی و ریزساختار” “Study of sintered helicoidal gear as a function of the chemical composition and of microstructure”
ریاضی “جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل سیگنال سیگنال های اینرسی و زیستی” “Data Collection and Signal Analysis of Inertial and Bio Signals”
DICAM “کوچک کردن منحنی وقفه کسب و کار در حالی که منحنی همه گیر را صاف می کنید” “Squashing the business interruption curve while flattening the epdemic curve”

دانشگاه ترنتو (Università degli Studi di Trento) یک دانشگاه ایتالیایی است که در ترنتو و نزدیکی روورتو (Rovereto) واقع شده است. طبق CENSIS و وزارت آموزش ایتالیا این دانشگاه توانسته است نتایج قابل توجهی در آموزش، تحقیقات و روابط بین‌الملل به دست آورد.

فعالیت‌های آموزشی و علمی حول سه “منطقه” اصلی متمرکز شده است. منطقه شهر(city area) با گروه‌های اقتصاد و مدیریت، جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی، علوم انسانی، دانشکده حقوق و دانشکده مطالعات بین‌المللی)، منطقه هیل (hill area) با گروه‌های مهندسی عمران، محیط زیست و مکانیک، مهندسی اطلاعات و علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع، ریاضیات، فیزیک و CIBIO (مرکز زیست شناسی یکپارچه)، دپارتمان روانشناسی و علوم شناختی و CMeC (مرکز علوم ذهن/مغز در روورتو).

 

 

میلان

فلوشیپ تحصیل پست داک در ایتالیا – دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico di Milano) پنجمین دوره کلاس ارشد (MSCA Postdoctoral Fellowships MASTER CLASS@POLIMI) را برای متقاضیان بالقوه فراخوان بورسیه تحصیلی پست دکتری MSCA اروپا در سال 2022 راه اندازی می‌کند. هدف از کلاس مستر جذب و آموزش محققان جوان و با استعداد برای درخواست موفقیت آمیز برای کمک هزینه تحصیلی پست دکتری MSCA اروپا با دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان موسسه میزبان است.

نامزدهای آتی به مدت 2 روز (4 تا 5 ژوئیه 2022) به دانشگاه پلی تکنیک میلان دعوت می‌شوند تا در یک دوره کامل در مورد نوشتن پروپوزال شرکت کنند (البته گزینه آنلاین نیز امکان پذیر است) تا با سرپرستان خود ملاقات کنند، از آزمایشگاه‌ها و امکانات بازدید کنند و برای استفاده از پشتیبانی کامل در فرآیند نوشتن برنامه توسط مشاوران POLIMI بهره‌مند شوند. فقط کسانی که از طریق برنامه MSCA PF کمیسیون اروپا فاند دریافت می‌کنند در دانشگاه پلی تکنیک میلان پذیرفته می‌شوند.

سه شرط اصلی برای واجد شرایط بودن وجود دارد :

 1. متقاضیان باید دارای مدرک دکتری و حداکثر 8 سال سابقه تحقیق تمام وقت داشته باشد*.
 2. متقاضیان می‌توانند از هر ملیتی باشند اما نباید بیش از 12 ماه در طول 3 سال تا تاریخ پایان فراخوان 14 سپتامبر 2022 در ایتالیا زندگی یا کار کرده باشند.
 3. متقاضیان باید دانشگاه پلی تکنیک میلان را Politecnico di Milano را به عنوان موسسه میزبان خود انتخاب کنند.

*به این نکته توجه داشته باشید که پژوهشگر باید در تاریخ مهلت فراخوان PF (14.09.2022) دارای مدرک دکتری باشد. در آخرین مهلت فراخوان، محققان تحت حمایت باید حداکثر 8 سال تجربه در تحقیق داشته باشند که از تاریخی که محقق دارای مدرک دکتری بوده است، در نظر گرفته می‌شود. سالها تجربه خارج از تحقیق و وقفه شغلی (گپ تحصیلی) در نظر گرفته نخواهد شد.

برای درخواست متقاضیان باید یکی از “پیشنهادهای پروژه ناظران Supervisors project proposals ” را انتخاب کرده و فرم‌های زیر را به صورت فایل pdf به آدرس mscamasterclass@polimi.it ارسال کنند.

 • رزومه و فهرست مقالات منتشر شده
 • انگیزه نامه و شرح تحقیق
 • خوداظهاری واجد شرایط بودن

ارائه تمام مدارک بالا الزامی است. تیم دانشگاه پلی تکنیک میلان واجد شرایط بودن نامزدها را تأیید می‌کند و با در نظر گرفتن مواردی که نامزدها در فرم‌های درخواست خود بیان کرده اند، درخواست‌ها را برای سرپرستان ارسال می‌کند. همچنین ناظران برای هر “پیشنهاد پروژه ناظر” یک نامزد را انتخاب خواهند کرد. تیم دانشگاه پلی تکنیک میلان با نامزدهای منتخب تماس گرفته و برای شرکت در کلاس کارشناسی ارشد MSCA دعوت خواهند شد.

بیشتر بخوانیم : پیشنهاد می‌شود مقاله دانشگاه پلی تکنیک میلان را مطالعه کنید.

 

فلوشیپ تحصیل پست داک در ایتالیا– بورسیه Jean Monnet

موسسه دانشگاه اروپایی (European University Institute) در فلورانس یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی بین‌المللی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و پست دکتری است. EUI یک مؤسسه پیشرو در اروپا است که به علوم اجتماعی و علوم انسانی اختصاص دارد. EUI که در سال 1972 توسط شش عضو اصلی جوامع اروپایی آن زمان تأسیس شد، به عنوان یک مرکز فراملی تحقیقات و آموزش عالی شهرت پیدا کرده است.

مرکز مطالعات پیشرفته رابرت شومان (RSC : Robert Schuman Centre) بورسیه‌های یک ساله ژان مونت (Jean Monnet) را به دانش پژوهانی ارائه می‌دهد که بیش از 5 سال قبل از شروع بورسیه تحصیلی، یعنی 1 سپتامبر 2022 برای سال تحصیلی 2022-2023، مدرک دکتری خود را دریافت کرده‌اند. برنامه کمک هزینه تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان، دانشگاهیان دوره تصدی و کسانی که مایل به گذراندن تعطیلات خود در RSC هستند در دسترس است. از متقاضیان دعوت می‌شود تا بخشی از یک جامعه دانشگاهی سرزنده و خلاق شوید. این مرکز تا 20 بورسیه در سال ارائه می‌دهد.

همکاران ژان مونت Jean Monnet در RSC مستقر هستند و با یکی از پروژه‌ها و برنامه‌های مرکز مرتبط هستند. از آن‌ها انتظار می‌رود که فعالانه در زندگی آکادمیک مرکز شرکت کنند و در فعالیت‌های پروژه یا برنامه‌ای که با آن در ارتباط هستند مشارکت داشته باشند. آن‌ها می‌توانند در فعالیت‌های برنامه پست دکتری EUI شرکت کنند و تشویق می‌شوند تا با دانشجویان دکتری، سایر فوق‌دکتری‌ها و کارکنان دانشگاهی EUI همکاری کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت فلوشیپ تحصیل پست داک در ایتالیا چیست؟

 • رزومه یا CV متقاضی با لیستی از مقالات انتشار یافته به صورت PDF.
 • انگیزه نامه (1-2 صفحه) به صورت PDF.
 • پیشنهاد تحقیق یا پروپوزال تحقیقاتی متقاضی (2-4 صفحه) به صورت PDF.
 • توصیه نامه یا نامه‌های مرجع : متقاضیان باید نام دو داور دانشگاهی را ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که نامه‌های مرجع مستقیماً توسط داوران به صورت آنلاین ارسال می‌شود.

توجه داشته باشید که درخواست‌ها باید از طریق فرم درخواست آنلاین ارسال شوند.

 

مراحل درخواست فلوشیپ تحصیل پست داک در ایتالیا چیست؟

دو مرحله متمایز در فرآیند درخواست وجود دارد :

 • درخواست خود را در اسرع وقت ثبت کنید : به شما توصیه می‌شود که درخواست خود را با درج مشخصات شخصی و مشخصات داور در اسرع وقت ثبت کنید. این مهم است تا زمان کافی برای داوران شما در نظر گرفته شود تا نامه‌های مرجع یا همان توصیه نامه‌ها را قبل از پایان مهلت درخواست ارسال کنند. ارسال توصیه نامه‌ها پس از مهلت مقرر پذیرفته نخواهد شد.
 • درخواست خود را تا مهلت 25 اکتبر ارسال کنید : پس از ثبت درخواست می‌توانید تا مهلت 25 اکتبر به کار بر روی جزئیات درخواست و پیوست‌ها ادامه دهید. تنها زمانی درخواست خود را ارسال کنید که تمام اطلاعات را به درستی پر کرده باشید و نسخه نهایی پیوست‌ها را با موفقیت بارگذاری کرده باشید.

 

 

چه کسانی واجد شرایط دریافت فلوشیپ تحصیل پست داک در ایتالیا هستند؟

بورسیه‌ها برای داوطلبانی که دکتری خود را بیش از 5 سال قبل از شروع بورسیه در 1 سپتامبر گرفته‌اند، در دسترس است (برای درخواست برای سال تحصیلی 2022-2023، متقاضی باید مدرک دکتری خود را قبل از 1 سپتامبر 2017 گرفته باشد).

توجه داشته باشید که متقاضیان همه کشور‌ها واجد شرایط دریافت بورسیه ژان مونت (Jean Monnet) هستند. این بدان معناست که این بورسیه فقط برای دانشجویان برخی کشور‌های معدود و خاص ارائه نشده است.

معیارهای انتخاب متقاضی واجد شرایط :

اعضای ژان مونت (Jean Monnet) بر اساس یک پروپوزال تحقیقاتی و رزومه انتخاب می‌شوند. پروپوزال تحقیقاتی باید با یکی از موضوعات، برنامه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی اصلی مرکز مطابقت داشته باشد. سه موضوع اصلی تحقیق RSC عبارتند از :

 • ادغام، حکومت داری و دموکراسی
 • تنظیم بازارها و حاکمیت پول
 • سیاست جهانی قرن بیست و یکم و اروپا

 

فلوشیپ تحصیل پست داک در ایتالیا چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

توجه داشته باشید که این اطلاعات مربوط به بورسیه ژان مونت است.

 • کمک هزینه اصلی به ارزش 2500 یورو در ماه است.
 • کمک هزینه خانوار تا سقف 300 یورو در ماه به همراهان متقاضی در صورتی که شریک با آنها در فلورانس زندگی کند پرداخت می‌شود. برای هر فرزند تحت تکفل در صورتی که با فرد تحت تکفل در فلورانس زندگی کند، ماهیانه 200 یورو کمک هزینه در نظر گرفته شده است.
 • پوشش هزینه‌های سفر متقاضی

 

میلان 2

فلوشیپ تحصیل پست دکتری در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی 2022-2023

 • I Tatti/DHI Rom 2022-2023 Joint Fellowship for African Studies
 • AAAS-TWAS 2021 Course on Science Diplomacy for Developing Countries (Italy)
 • Fully Funded European University Institute (EUI) 2021 Young Policy Leaders Fellowships (Italy)
 • European University Institute (EUI) 2021-2022 Max Weber Post-Doctoral Fellowships for International Scholars (Italy)

 

ایتالیا خانه بهترین دانشکده‌های بازرگانی در اروپا

ایتالیا نزدیک به 90 دانشگاه را در خود جای داده است که اکثریت آنها با بودجه دولتی هستند. این کشور سومین اقتصاد بزرگ اروپا و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است. میانگین حقوق پس از تحصیل در ایتالیا 43800 یورو در سال است. دانشجویان بین‌المللی که قصد کار پس از تحصیل در ایتالیا را دارند توسط شرکت هایی مانند Sinergia، IBM، Piaggio، Ferrari، Enel، Atlantia و بسیاری از شرکت های پیشرو جهان استخدام می‌شوند.

رشته MBA یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضا‌ترین رشته‌ها در ایتالیا است. در واقع ایتالیا خانه برخی از بهترین دانشکده‌های بازرگانی در اروپا از جمله SDA Bocconi در میلان پایتخت مالی این کشور است. برنامه‌های MBA ایتالیا اغلب در رتبه‌بندی‌های جهانی و اروپایی قرار دارند و بسیاری از رهبران برتر بازرگانی در میان فارغ‌التحصیلان آن هستند. در حال حاضر بیش از 500 برنامه آموزشی به زبان انگلیسی در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی ارائه گردیده است.

برترین دانشگاه‌های ایتالیا برنامه‌های MBA عالی با آموزش انگلیسی ارائه می‌دهند. این دوره ها شامل MBA جهانی (global MBA)، MBA اجرایی (Executive MBA)، Evening MBA ، Weekend MBA ، Hybrid MBA ، Part-time MBA و سایر برنامه‌ها می‌باشد.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا چیست؟

روند درخواست در ایتالیا می‌تواند پیچیده باشد، اما موسسه مهاجرتی صبا ویزا در تلاش است تا با ارائه مشاوره‌های تخصصی و دقیق شما را در این زمینه راهنمایی نماید. برخی از مدارکی که باید همراه با درخواست خود تحویل دهید عبارتند از :

 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس (در اندازه عکس پاسپورت)
 • ریز نمرات تحصیلی
 • فرم درخواست دانشگاه
 • یک برنامه مطالعه دقیق یا شرح دوره، که باید شامل تعداد ساعات دوره‌ها یا فعالیت‌های آموزشی باشد که طبق برنامه درسی دانشگاهی تکمیل کرده‌اید.
 • CV یا رزومه
 • یک توصیه نامه
 • یک انگیزه نامه
 • مدرک مهارت زبان (انگلیسی یا ایتالیایی)
 • ارائه نمونه کار (portfolio) مورد نیاز است اگر برای برنامه های معماری، شهرسازی یا طراحی درخواست می‌دهید.
 • نمرات رسمی SAT یا ACT

 

سخن پایانی

موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره‌های تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه شرایط تحصیل در ایتالیا، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا، اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و بسیاری از موارد دیگر خواهد بود. این موسسه مهاجرتی با دانش و تخصصی که در زمینه قوانین مهاجرتی دارد و نیز ارائه خدمات متنوع و داشتن یک تیم پشتیبانی قوی در تلاش است تا مسیر مهاجرت را برای شما هموار‌تر نماید. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با موسسه مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید