لوگو صبا ویزا

خرید بیزنس در کانادا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه خرید بیزنس در کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

کانادا یک کشور پیشرفته و جهان اولی است که بسیاری از مهاجران ایرانی دوست دارند فرصت زندگی در این کشور را داشته باشند. از همین رو امروزه شاهد آن هستیم که از راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور استفاده می‌شود. خرید بیزنس در کانادا یکی از بهترین فرصت‌هایی است که در این بخش وجود دارد و باید به آن توجه زیادی داشت. افراد زیادی با استفاده از این گزینه موفق به دریافت ویزای کانادا شده‌اند که در این مطلب به‌طور کامل این روش را بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

کانادا بزرگترین بازار جهان برای خرید بیزنس است. زمانی که قصد داشته باشید صاحب یک کسب‌وکار در کانادا شوید، شما دو انتخاب خواهید داشت یا می‌توانید یک کسب‌وکار موجود را بخرید یا یک کسب‌وکار جدید راه‌اندازی کنید. بر کسی پوشیده نیست که کانادا کشور فرصت‌ها است و به همین دلیل مقصد مهاجرتی بسیاری از فعالان تجاری از سراسر جهان می‌باشد. با خرید بیزینس در کانادا می‌توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید. در این مقاله تلاش نموده‌ایم تا مسیر درست خرید یک بیزینس در کانادا را به شما نشان دهیم. موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به کانادا خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با موسسه مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

مزایای خرید بیزنس در کانادا چیست؟

برای اینکه بتوانید پروسه مهاجرت به کانادا را در بازه زمانی کوتاه‌تری پشت سر بگذارید، حتما باید یک روش عالی را برحسب شرایط شخصی خود انتخاب کنید. دلایل زیادی برای کسب اقامت از طریق خرید بیزنس در کانادا وجود دارد که هر کدام از آن‌ها باید به‌صورت جداگانه بررسی شوند. زمانی که شما یک بیزینس آماده را خریداری می‌کنید، بلافاصله درآمدزایی شما در کشور کانادا آغاز خواهد شد. همچنین برای دریافت ویزا از این طرح هیچگونه محدودیت منطقه‌ای تعریف نشده است و در تمامی خاک کانادا قابلیت اجرا خواهد داشت. از همین رو بیزینس خریداری شده ممکن است که در هر منطقه‌ای از این کشور باشد.

خوشبختانه محدودیت‌هایی همچون حداقل سرمایه و دارایی نیز در این برنامه کاملا متغیر خواهد بود. به‌همین علت هر کس می‌تواند برای خرید بیزنس در کانادا گزینه‌های مختلف را با قیمت‌های متفاوت بررسی کند. همچنین سرعت دریافت اقامت در این شیوه بسیار بالاست و فرد با یک برنامه‌ریزی درست و اصولی قادر است که در مدت زمان کوتاهی مقیم کشور کانادا شود. به غیر از هزینه خرید کسب وکار، بقیه هزینه‌ها در این شیوه بسیار مناسب خواهد بود که به هیچ عنوان نباید‌ آن را از یاد ببرید. برخی دیگر از مهم‌ترین مزایای این طرح را بیان می‌کنیم:

 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان
 • دریافت اقامت بعد از یک سال فعالیت
 • صدور ورک پرمیت برای همسر
 • صدور ویزای کار ۲ ساله برای متقاضی

شرایط لازم برای کسب و کار در کانادا

شرایط لازم برای کسب‌وکار در کانادا

چنانچه به دنبال خرید بیزنس در کانادا هستید، حتما باید در ابتدا شرایط ویژه خود را در این زمینه مهیا کنید. یکی از مهم‌ترین شروطی که برای این مورد قرار داده شده است، داشتن تجربه مدیریتی خواهد بود. به همین منظور شخص باید به مدت سه سال سابقه مالکیت بیزینس یا مدیریت آن را در کارنامه خود داشته باشد. همچنین کسب‌وکارها در کانادا با قیمت‌های مختلفی در حال خرید و فروش هستند که فرد می‌تواند با یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای نسبت به خرید این مورد اقدام کند.

نکته بعدی این است که شخص متقاضی باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت را از آن خود کند. در غیر این صورت و در سهام‌های کمتر امکان دریافت اقامت برای فرد ممکن نخواهد بود. با این حال در بیشتر مواقع فرد ترجیح می‌دهد که کل بیزینس را به‌ شکل یکجا خریداری کند. ناگفته نماند که داشتن مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر نیز یکی از پیش‌ شرط‌های مهم است که باید برای فراهم کردن این شرط اقدام کنید. خوشبختانه در این روش ارائه مدرک زبان اجباری نیست ولی باید دانش پایه‌ای زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن داشته باشید.

مراحل دریافت ویزا از طریق خرید بیزنس در کانادا

امروزه بسیاری از افراد برای ورود به کانادا از روش خرید بیزنس در کانادا بهره می‌برند. ذکر این نکته ضروری است که این موضوع نیز مراحل خاص خود را دارد که باید با دقت هر چه تمام دنبال شود. چنانچه با دقت تمام همه مراحل را پیش ببرید، ظرف مدت کوتاهی موفق به دریافت ویزای خود خواهید شد. در ادامه مراحل مربوط به خرید کسب‌وکار در کانادا را به‌طور ویژه بررسی می‌کنیم تا اطلاعات دقیقی در این مورد داشته باشید.

یافتن بیزینس مناسب برای خرید آن

اولین قدمی که باید توسط شما برداشته شود، پیدا کردن یک کسب‌وکار مناسب برای خرید است. در هر دوره زمانی کسانی هستند که به دلایل مختلف به دنبال فروش کسب‌وکار خود هستند. به همین علت شما هم می‌توانید که در این زمینه دست به کار شده و خرید آن‌ها را در دستور کار خود قرار دهید. برای انجام این کار در ابتدا باید حوزه فعالیت خود را مشخص کرده و سپس بر اساس آن جستجوهای لازم را انجام دهید.

چنانچه پروسه خرید بیزنس در کانادا برای شما سخت است، این امکان را دارید که از بیزینس بروکرها برای این کار کمک بگیرید. در حال حاضر انواع کسب‌وکارها در کانادا با قیمت‌های مختلفی عرضه می‌شوند. بدون شک بیزینس‌هایی که نتایج مثبت بیشتری به دست آورده‌اند از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند.

استخدام کارگزار تجاری برای انجام امور خرید

بیزینس بروکر به شخص یا بنگاهی گفته می‌شود که زمینه انجام معاملات کسب‌وکار را  فراهم می‌کند. استخدام چنین شخصی سرعت فرایند استخدام را به شدت بالا می‌برد که از این نظر منافع زیادی برای شما ایجاد خواهد شد. خوشبختانه این کارگزارها به درستی با قوانین کشور کانادا آشنایی دارند و بهترین راهنمایی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین اموری همچون مذاکره با صاحب بیزینس نیز توسط کارگزار صورت گرفته و مراحل ثبت قرارداد پشت سر گذاشته می‌شود.

همچنین در این حالت کارگزار به شما کمک می‌کند تا تمامی مجوزهای لازم را به سرعت دریافت کنید. از طرفی شما این فرصت را خواهید داشت که امور حقوقی و اداری خود را به بهترین شکل ممکن رعایت نمایید. ذکر این نکته ضروری است که این مرحله کاملا اختیاری و پیشنهادی است. از همین رو اگر کسی توانایی لازم را داشته باشد امور خود را به درستی رعایت خواهد کرد.

نگارش بیزینس پلن حرفه‌ای

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید بعد از خرید بیزنس در کانادا به آن توجه کرد، نوشتن یک بیزینس پل حرفه‌ای برای کسب‌وکار است که باید با جزئیات تمام نگارش شود. هیچ بیزینسی بدون داشتن طرح کسب‌وکار مناسب به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. از طرفی داشتن بیزینس پلن قوی یک شرط بسیار مهم برای اخذ ویزا است که شما باید برای تهیه آن دست به اقدام مناسب بزنید. در بیزینس پلن نگارش شده حتما باید شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شود که تاثیر مثبتی بر روی اقتصاد کانادا داشته باشد.

همچنین در داخل طرح باید برنامه‌های شما برای گسترش روزافزون در کسب‌وکار آورده شود. با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد توان ایجاد یک بیزینس پلن را به تنهایی ندارند، از موسسات مختلف برای این کار کمک می‌گیرند. از طرفی حتما باید در طرح کسب‌وکار مزایای بیزینس نسبت به رقبا هم بیان شود تا توجه بیشتری به درخواست ویزا نشان داده شود.

گرفتن مجوز LMIA

برای اینکه بتوانید از طریق خرید بیزنس در کانادا به این کشور مهاجرت کنید، حتما باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در نوع خود حائز اهمیت هستند. مجوز LMIA یکی از همین موارد مهم اساسی است که با نام سند ارزیابی تاثیر بازار کار نیز شناخته می‌شود. این سند برای تمامی کافرمایان کانادایی که قصد استخدام نیروهای مهاجر را دارند ضروری است. از همین رو باید یک برنامه‌ریزی درست و حساب شده صورت بگیرد تا این مدرک نیز در اولین فرصت ممکن اخذ شود.

از آنجایی که شما قصد دارید یک بیزینس در کانادا بخرید، ممکن است که به استخدام نیروی خارجی نیاز پیدا کنید. در نتیجه گرفتن مدرک معتبر در این زمینه از ضروریات است که به هیچ عنوان نباید آن را فراموش کنید. خوشبختانه روند صدور این  مدرک  توسط  سازمان کار کانادا یا  ESDC صورت می‌گیرد. بعد از اینکه درخواست خود را در این زمینه ثبت کردید، یک نامه LMIA برای شما داده خواهد شد. ناگفته نماند برای اخذ این سند حتما شرکت شما باید فعالیت‌های اولیه خود را آغاز کرده باشد.

اخذ ویزای کاری کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا

بعد از اینکه تمامی مراحل گفته شده را پشت سر گذاشتید، نوبت به دریافت ویزای کار می‌رسد که اهمیت بسیار بالایی دارد. در این قسمت اداره مهاجرت کانادا ورک پرمیت را برای شما صادر می‌‌کند که همزمان با صدور می‌توانید فعالیت خود را نیز شروع کنید. در حال حاضر صدور ویزای کاری به صورت دو ساله انجام می‌شود که البته به راحتی در سال‌های بعد هم قابل تمدید خواهد بود.

چنانچه موفق به دریافت ویزای مورد نظر شوید، این فرصت را دارید که همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال را هم با خود به کانادا ببرید. مسلما اگر برای فعالیت اقتصادی در کانادا نظم و اراده خوبی داشته باشید، نتایج بی‌نظیر آن را در زندگی  شخصی خود نیز مشاهده می‌کنید. خوشبختانه در روش خرید بیزنس در کانادا، امکان تحصیل رایگان برای فرزند شما هم وجود دارد که یک امتیاز بی‌نظیر برای شما به حساب می‌آید.

هزینه مهاجرت به کانادا با خرید بیزینس

وقتی درباره روش‌های مختلف اخذ ویزا صحبت می‌کنیم، باید به این نکته توجه داشت که هر روش چقدر هزینه نیاز دارد. از همین رو امروزه سوالات زیادی درباره هزینه مهاجرت از طریق خرید بیزینس وجود دارد که باید به‌ آن‌ها پاسخ داده شود. هر کسب‌وکار توسط صاحب آن قیمت‌گذاری می‌شود و نمی‌توان معیار مشخصی را برای این شرایط بیان کرد.

حداقل مبلغی که شما برای خرید یک بیزینس معمولی در کانادا به آن نیاز دارید ۱۵۰ هزار دلار است. به همین علت باید برای سرمایه گذاری در کانادا مبلغی را در نظر بگیرید. به طور قطع کسب‌وکارهایی که به سوددهی بالایی رسیده‌اند قیمت بیشتری خواهند داشت. در برخی از موارد دیده شده است که یک بیزنس موفق و پیشرفته بیش از ۱ میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

هزینه‌های پرونده مهاجرت از طریق خرید بیزنس

برای اینکه بتوانید با کمک روش خرید بیزنس در کانادا به این کشور مهاجرت کنید، باید هزینه‌های مربوط به بررسی پرونده را نیز به‌ طور دقیق و بدون کاستی پرداخت کنید. درخواست ویزای کار کانادا هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۵ دلار کانادا دارد که باید در اسرع وقت برای پرداخت آن اقدام کنید. همچنین صدور سند LMIA نیز دارای هزینه مخصوص به خود است که در حال حاضر ۱۰۰۰ دلار کانادا مشخص شده است. این نکته را از یاد نبرید که قبل از هر چیز باید یک سفر توریستی نیز به کانادا داشته باشید.

امروزه صدور این ویزا نیز ۱۰۰ دلار کانادا هزینه به دنبال دارد. یکی از کارهای مهمی که مهاجران باید انجام دهند، انگشت‌نگاری یا همان بیومتریک است. انجام این کار نیز برای هر نفر ۸۵ دلار هزینه دارد. چنانچه یک خانواده بخواهند این کار را انجام دهند، در آن صورت بیشترین هزینه‌ای که باید پرداخت شود ۱۷۰ دلار کانادا خواهد بود. همچنین برخی از افراد برای پیشبرد کارهای خود از وکیل استفاده می‌کنند که این مورد نیز هزینه جداگانه‌ای برای آن‌ها به دنبال دارد.

مهاجرت به کانادا با خرید بیزینس چقدر طول می‌کشد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که برای مهاجران وجود دارد، مدت زمان لازم برای اخذ ویزای خرید بیزنس در کانادا است. به طور کلی این زمان بستگی بسیار زیادی به خود شما دارد که کارهای خود را تا چه حد سریع پیش می‌برید. قطعا اگر شما مراحل را به سرعت پیش ببرید و پرونده خود را تکمیل کنید، در زمان کمتری راهی کانادا خواهید شد. در حال حاضر نمی‌توان هیچ زمان دقیق و مشخصی را برای این موضوع مشخص کرد. زمانی که فرد موفق به خرید بیزینس می‌شود، برای او ویزای کاری یک ساله صادر خواهد شد.

برای اینکه شما بتوانید این ویزا را دریافت کنید، حتما باید یک بازه زمانی یک ساله را برای این کار در نظر داشته باشید. همان‌طور که می‌بینید برای انجام تمامی کارها به یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای نیاز است. بسیاری از افراد هستند که به دلیل آشنایی با مراحل ویزای خود را در زمان کوتاه‌تری دریافت می‌کنند. به‌ هر حال شرایط هر کس از این نظر کاملا متفاوت خواهد بود که شما هم می‌توانید با اقدامات هوشمندانه این پروسه زمانی را برای خود کوتاه کنید.

عوامل کلیدی که باید به هنگام خرید بیزینس در کانادا بدانید

دو ساختار متداول مورد استفاده برای به دست آوردن یک تجارت، خرید سهام (share purchase) یا خرید دارایی (asset purchase) است. در خرید سهام، واحد تجاری موجود با تمام دارایی‌ها و بدهی‌ها خریداری می‌شود. در خرید دارایی، خریدار می‌تواند انتخاب کند که چه دارایی‌هایی را می‌خواهد به دست آورد و چه بدهی‌هایی را به عهده بگیرد.

ممکن است بر اساس قانون سرمایه گذاری کانادا (Investment Canada Act) یا قانون رقابت (Competition Act)، بسته به قیمت خرید و اندازه کسب و کار خریداری شده، به تاییدیه‌های دولتی نیاز باشد. همچنین، شرکت‌هایی که در برخی از صنایع تحت نظارت (مانند مخابرات) فعالیت می‌کنند ممکن است مشمول محدودیت‌های مالکیت خارجی باشند یا نیاز به تایید دولتی داشته باشند.

مهاجرت از طریق خرید بیزینس در کانادا

این مقاله، راهنمایی برای سرمایه گذاران جهت خرید بیزینس در کانادا است. اگر می‌خواهید به عنوان یک سرمایه گذار یا کارآفرین خارجی به کانادا مهاجرت کنید، خرید یک بیزینس در کانادا می‌تواند گزینه خوبی برای واجد شرایط شدن تحت برنامه اجازه کار کارآفرینی (Entrepreneur Work Permit Program) باشد.

پیدا کردن یک تجارت قوی با پتانسیل رشد بالا برای سفر مهاجرتی شما یک فرآیند پیچیده است. البته نگران نباشید موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه خدمات متنوع در این زمینه مسیر مهاجرت از طریق خرید بیزینس را برای شما هموارتر می‌نماید. برای بهره‌مندی از مشاوره‌های تخصصی با مشاوران این سازمان ارتباط برقرار کنید.

توجه داشته باشید که شما باید کسب و کاری را انتخاب کنید که با مهارت‌ها، تجربه قبلی و اهداف مالی شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این کسب و کاری که قصد خرید آن را دارید باید الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرت کانادا را داشته باشد. در ادامه این مقاله به بررسی اینکه چگونه کارآفرینان خارجی باید برای یافتن تجارت مناسب برای خرید در کانادا اقدام کنند، پرداخته‌ایم.

چه کسانی واجد شرایط خرید بیزینس در کانادا هستند؟

 • یک سرمایه گذار خارجی با تجربه مدیریت قابل تایید و قابل انتقال.
 • دارایی کافی برای خرید یا راه اندازی کسب و کار هدفمند در کانادا.
 • توانایی‌های زبانی کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای کار فعالانه به عنوان مدیر تجاری

فرآیند خرید بیزنس در کانادا

فرآیند خرید بیزینس در کانادا چیست؟

 • سرمایه گذار خارجی یک تجارت کانادایی را برای خرید شناسایی می‌کند.
 • ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA : Labour Market Impact Assessment) همراه با یک طرح تجاری مناسب ارائه می‌شود.
 • هنگامی که نظر مثبت LMIA صادر شد، سرمایه گذار خارجی برای مجوز کار موقت 12-24 ماهه و قابل تمدید درخواست می‌دهد.

ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) سندی است که توسط اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC : Employment and Social Development Canada) صادر می‌گردد. در حقیقت این اداره تأثیر استخدام یک تبعه خارجی در کانادا را ارزیابی می‌کند.

مرحله اول: برای خرید بیزینس در کانادا روی مشاغل مورد تایید IRCC تمرکز کنید

اگر قصد دارید به عنوان صاحب کسب و کار یا به عنوان مالک-اپراتور (owner-operator) به کانادا مهاجرت کنید، باید به مقامات مهاجرت کانادا نشان دهید که فعالیت‌های تجاری شما در کانادا “منافع اقتصادی قابل توجهی” برای کانادا به همراه خواهد داشت. منظور از IRCC اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) است.  شما می‌توانید “منافع اقتصادی قابل توجه” را به چند روش نشان دهید:

گزینه 1: خرید بیزینس در صنایع یا حوزه‌های کلیدی و اقتصادی

معرفی برخی صنایع و حوزه‌های پیشتاز:

 

فن آوری اطلاعات و ارتباطات Information and communication technology کشاورزی، از جمله تولید غذا/نوشیدنی و فرآوری مواد غذایی Agriculture, including food/beverage production and food processing
آموزش بین‌المللی International Education آبزی پروری Aquaculture
معدن/توسعه مواد معدنی Mining/Mineral Development هوافضا/ هواپیمایی Aviation/aerospace
معدن و منابع طبیعی، جنگلداری Mining & Natural Resources, Forestry زیست پزشکی (شامل تحقیق و توسعه، تولید و غیره) Biomedical (includes research and development, manufacturing, etc.)
اختراعات ثبت شده Registered Patents امنیت سایبری Cybersecurity
حمل و نقل Transportation صنایع فرهنگی Cultural Industries
گردشگری، محصولات، جاذبه‌ها، خدمات و امکانا‌ت گردشگری Tourism, tourism products, attractions, services, and facilities بخش انرژی یا گاز طبیعی Energy or Natural Gas Sector
فین تک Fintech صادرات Exports
تولید فیلم و ویدئو Film and Video Production کشاورزی و زراعت Farming
اقتصاد سبز Green Economy خدمات مالی Financial Services

 

گزینه 2 : اقدام برای خرید بیزینس در حوزه فعالیت‌های سود‌آور

در ادامه به برخی از فعالیت‌های بسیار سودمند اشاره شده است:

اتخاذ فناوری جدید Adopting new technology توسعه محصولات و خدمات جدید Developing new products & services
افزایش صادرات از کانادا Increasing exports from Canada توسعه رویکردهای نوآورانه برای مشاغل سنتی Developing innovative approaches to traditional businesses
افزایش تحقیق و توسعه و تجاری سازی فناوری Increasing research and development, and technology commercialization مشاغل با ارزش افزوده Value-added businesses
ارائه محصولات یا خدمات به یک بازار محلی یا منطقه‌ای که کمتر خدمات رسانی می‌شود Providing products or services to an under-served local or regional market انتقال فناوری و دانش تخصصی Transferring technology and specialized knowledge

 

گزینه 3 : سرمایه گذاری مقدار قابل توجهی پول در یک بیزینس در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی برای کانادایی‌ها

موارد زیر تاثیر اقتصادی قابل توجهی در اقتصاد کانادا و ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی خواهد داشت.

 • سرمایه گذاری حداقل 250000 دلار در یک تجارت در کانادا؛
 • ایجاد یا حفظ شغل برای حداقل 2 شهروند کانادایی
 • راه‌اندازی یک کسب و کار قابل دوام که می‌تواند درآمد کافی برای پرداخت دستمزد به همه کارکنان خود ایجاد کند.

معرفی مشاغلی که عموماً مورد علاقه IRCC نیستند

در ادامه مشاغلی که عموما اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) آن‌ها را دوست ندارد، لیست شده است.

جایگاه شستشوی خودکار خودرو automated car wash operations تخت و صبحانه (اصطلاح استفاده شده برای خدمات‌دهی در هتل‌ها) bed and breakfasts
بازیافت ضایعات فلزی scrap metal recycling مزارع تفریح و سرگرمی و مشاغل خانگی hobby farms and home-based businesses
مشاغلی که کالاهای دست دوم می‌فروشند (به استثنای مشاغلی که خدمات ارزش افزوده‌ای مانند تعمیرات، بازسازی یا بازیافت ارائه می‌دهند) businesses selling used goods (excluding businesses that provide value-added services such as repairs, refurbishing, or recycling) وام روز پرداخت، نقدینگی چک، تعویض پول و مشاغل ماشین های نقدی payday loan, cheque cashing, money changing and cash machine businesses
کارگزاری املاک، کارگزاری بیمه یا کارگزاری تجاری real estate brokerage, insurance brokerage, or business brokerage بنگاه رهن pawnbrokers
فعالیت‌های توسعه املاک و مستغلات real estate development activities سالن‌های برنزه کردن tanning salons
مشاغل تجارت کالا (مانند واردات/صادرات)، مگر اینکه ارزش افزوده کالا ثابت شود goods trading businesses (e.g. import/export), unless value add is demonstrated فروشگاه‌های اجاره DVD DVD rental stores
کسب‌وکارهایی که در تولید، توزیع، یا فروش محصولات یا خدمات جنسی ارائه می‌دهد. businesses involved in producing, distributing, or selling pornography or sexually explicit products or services, or providing sexually oriented services خشکشویی‌های سکه ای coin-operated laundries

 

مرحله 2: تحقیق و چگونگی انتخاب خرید بیزینس در کانادا

ابتدا درباره کسب و کار‌های مختلف جستجو کنید و آن‌ها را به دقت بررسی کنید. چندین سایت مانند Business for Sale، Business Sell Canada، BuyAndSellBusiness.com، و حتی سایت Canadian Realtor وجود دارند، که در این زمینه می‌توانید در آن‌ها جستجو کنید. توجه داشته باشید که نمی‌توانید به هر وب‌سایتی که ادعا می‌کند فهرست‌های تجاری دارد اعتماد کنید. اما پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از هر گونه سردرگمی و اتلاف وقت با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا که دانش و تخصص کافی در این حوزه‌ دارند ارتباط برقرار کنید. این سازمان با ارائه خدمات متنوع از شما پشتیبانی خواهد نمود.

یک نکته قابل توجه: کمی دور از انتظار است که یک بیزینس سودآور با پتانسیل واقعی با ارزشی کمتر از 250000 دلار پیدا کنید. توجه داشته باشید که اگر کسب و کاری با قیمت کمتر از آن به فروش می‌رسد، احتمالاً تجارت چندان سودآوری نیست.

اطمینان حاصل کنید که کسب و کاری که انتخاب می‌کنید دارای معیارهای زیر باشد:

 • انتخاب یک کسب و کار فعال و عملیاتی (ترجیحا با بیش از 3 سال سابقه)
 • انتخاب بیزینسی که حداقل 2 کارمند دارد (هر چه تعداد کارمندان بیشتر باشد بهتر است)
 • انتخاب بیزینسی که درآمد کافی برای پوشش بیشتر هزینه‌ها ایجاد می کند (حداقل 300000 + دلار باشد)
 • پیشینه یا مجموعه مهارت شما با کسب و کاری که قصد دارید در کانادا فعالیت کنید مرتبط باشد.
 • انتخاب بیزینسی که پتانسیل قوی برای موفقیت تجاری پایدار دارد.

مرحله 3: بررسی تمامی ملاحظات برای خرید بیزینس در کانادا

تمام گزینه‌های خرید خود را به دقت بررسی نمایید و کسب و کاری خاصی را که می خواهید بخرید بصورت همه جانبه بررسی کنید. پیشنهاد می‌کنیم با متخصصان باتجربه موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید تا شما را در فرآیند بررسی راهنمایی کنند. تیم متخصصان موسسه مهاجرتی صبا ویزا با انجام تحقیقات گسترده تمامی مشکلاتی را که ممکن است آن بیزینس داشته باشد، مشکلاتی همانند پرونده‌های ورشکستگی، دعاوی حقوقی، بدهی، مشکلات منطقه بندی و غیره را به دقت بررسی و ملاحظه خواهد نمود. متخصصان این سازمان قادر است خطرات را ارزیابی کند تا خرید بیزینس موفق و مطمئنی داشته باشید.

توجه داشته باشید با وجود اینکه دقت نظر در هر خرید تجاری بسیار مهم است، به ویژه زمانی که در حال خرید یک کسب و کار در یک کشور خارجی هستید. شما به متخصصانی نیاز دارید که در قوانین، تعهدات و مقررات آن کشور تخصص داشته باشند. همچنین به متخصصانی نظیر یک وکیل تجاری و یک حسابدار نیاز دارید که بتوانند در معامله خرید به شما کمک کنند. که خوشبختانه موسسه مهاجرتی صبا ویزا تخصص و دانش لازم در این زمینه را دارد و با خدمات متنوعی که در این حوزه ارائه می‌کند، در تمامی مراحل از شما حمایت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

پس اگر قصد دارید با استفاده از تجارت خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، قبل از خرید به یک وکیل مهاجرت نیز نیاز دارید. وکیل مهاجرت شما می‌تواند بررسی کند و تعیین کند که آیا کسب و کار می‌تواند نیازهای مهاجرت شما را برآورده کند یا خیر.

خرید بیزینس در کانادا

3 نکته برتر برای خرید بیزینس در کانادا در راستای مقاصد مهاجرتی

در ادامه به نکات ارائه شده پیرامون خرید یک بیزینس در کانادا به منظور مقاصد مهاجرتی توجه کنید.

نکته شماره 1: یک کسب و کار فعال بخرید که حداقل 12 ماه فعالیت داشته باشد :

اگر می‌خواهید برای مقاصد مهاجرتی خود یک بیزینس در کانادا خریداری کنید، باید قانون کلی خرید بیزینس در کانادا را بدانید. قانون کلی می‌گوید که یک شرکت تاسیس شده با چندین سال سابقه اجرایی و کارمندان وفادار بخرید. به طور کلی مقامات مهاجرت کانادا «پیشنهادهای کاری» ارائه شده توسط شرکت‌های نوپا تحت برنامه اکسپرس اینتری را دوست ندارند.

اگر شرکتی که قصد خرید آن را دارید برای کمتر از 12 ماه فعالیت داشته است، باید مدارکی دال بر اینکه بیزینس شما کاملا فعالانه در حال انجام فعالیت‌های تجاری است و درآمد کافی برای پشتیبانی از درخواست اقامت دائم شما را دارد، ارائه نمایید و اگر بیزینسی با سابقه بسیار کم هم خریداری می‌کنید، بایستی حداقل 12 ماه فعالیت تجاری داشته باشید تا بتوانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

نکته شماره 2 : یک بیزینس با فروش ناخالص (gross sale)  خوب در 2-3 سال گذشته بخرید:

هنگام خرید بیزینس در کانادا، همیشه از فروشنده درخواست کنید که برخی از اسناد اساسی مرتبط با شرکت از جمله موارد زیر را در اختیار شما قرار دهد:

 • اساسنامه شرکت و قراردادهای سهامداران
 • پرونده‌های مالیاتی رسمی شرکت برای 3 سال گذشته (T2)، از جمله اطلاعات تراز نامه (Balance Sheet) یا اطلاعات مربوط به وضعیت مالی و نیز اطلاعات صورت حساب درآمد (Income Statement)
 • T4 خلاصه حقوق پرداخت شده برای سال اخیر
 • پرونده‌های GST/HST برای سال جاری
 • قرارداد اجاره محل
 • کلیه اسناد و قراردادهای دیگر مربوط به فعالیت تجاری

هنگام بررسی پرونده‌های مالیاتی شرکت‌ها، به اطلاعات تراز نامه (اطلاعات مربوط به وضعیت مالی) و اطلاعات صورت حساب درآمد توجه زیادی داشته باشید. و اعداد فروش ناخالص گزارش شده برای شرکت در سال گذشته را به دقت بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که جدیدترین پرونده‌های GST/HST در اختیار شما قرار گرفته است تا به دید و نگرش کلی در مورد حجم فروش فعلی دست یابید.

از آنجایی که کسب و کار شما در کانادا باید درآمدی کافی برای پشتیبانی از درخواست اقامت دائم شما داشته باشد، همیشه شرکتی خریداری کنید که بیش از 250000 دلار فروش ناخالص(gross sales) در سال داشته باشد. حتماً میزان سود خالص را بررسی کنید تا مطمئن شوید شرکتی که می‌خرید نیز سودآور است. با این حال مقامات مهاجرت کانادا نگران سودآوری شرکت شما نیستند، بلکه بررسی می کنند که آیا فروش ناخالص برای حمایت از دستمزدها و هزینه‌های عملیاتی شما کافی است یا خیر.

نکته شماره 3 : کسب و کاری بخرید که با سابقه فعالیت تجاری شما مرتبط باشد

یکی از عواملی که مقامات مهاجرت کانادا هنگام ارزیابی درخواست مهاجرت شما بررسی می‌کنند این است که آیا می‌توانید کسب و کار کانادایی خود را که به تازگی خریداری کرده‌اید را مدیریت کنید یا خیر. افسران اداره مهاجرت همچنین ارزیابی خواهند کرد که آیا خرید کسب و کار شما در کانادا با توجه به سابقه و تجربه تجاری قبلی شما صورت گرفته است یا خیر. در واقع اداره مهاجرت کانادا بررسی می‌کند که آیا گزینه انتخابی شما برای خرید بیزینس با پیشینه فعالیت تجاری شما هم‌خوانی دارد یا خیر.

به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم از کسب‌وکارهایی که برای شما کاملاً جدید هستند اجتناب کنید، زیرا ممکن است سؤالاتی در مورد تجربه تجاری شما برای مدیریت آن کسب‌وکار ایجاد کند. اگر در راستای مقاصد مهاجرتی برای خرید بیزینس در کانادا به کمک و مشاوره‌های تخصصی نیاز دارید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس حاصل کنید و از خدمات ارائه شده بهره‌مند گردید.

معرفی دسته بندی‌های محبوب خرید بیزینس در کانادا

پمپ بنزین‌ها Gas stations
داروخانه‌ها Pharmacies
ساخت و تولید Manufacturing
کسب و کارهای مواد غذایی Food Businesses
ساخت و ساز Construction
خرده فروشی Retail
تعمیر و نگهداری Maintenance
غذای آماده Takeaways
کافی شاپ ها Coffee Shops
مشاغل کارواش Car Wash Businesses
RV Parks RV Parks
خانه های مراقبت Care Homes

معرفی شهر‌ها و استان‌های محبوب برای خرید بیزینس در کانادا

کلگری Calgary
ادمونتون Edmonton
ونکوور Vancouver
بریتیش کلمبیا British Columbia
تورنتو Toronto
مونترال Montréal
کاستاریکا Costa Rica
بلیز Belize

 

چه در حال خرید اولین بیزینس خود باشید و چه خریدی برای گسترش کسب و کار موجود خود انجام دهید، مهم است که انتخاب درستی داشته باشید. با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که چگونه می توانید خرید بیزینس خود را ارزیابی و تأمین مالی کنید و در هنگام شروع چه انتظاراتی باید داشته باشید. یک مزیت کلیدی برای خرید بیزینس در کانادا به جای شروع یک کسب و کار از صفر این است که خرید بیزینس به شما این امکان را می‌دهد تا از مرحله راه اندازی پرهزینه و پر ریسک یک کسب و کار عبور کنید.

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا همواره متقضیان فراوانی دارد که به دنبال بهترین و سریع‌ترین راه برای ورود به این کشور هستند. خرید بیزنس در کانادا یکی از شیوه‌های عالی برای اخذ ویزای کاری و مهاجرت به این کشور است. البته این روش برای کسانی مناسب است که در ایران سابقه کسب‌وکاری داشته باشند. با توجه به اینکه این روش جزئیات بسیار زیادی دارد، بهتر است که برای پیش بردن مراحل مختلف از موسسه مهاجرتی صبا ویزا کمک بگیرید. این مجموعه همواره تلاش می‌کند که مسیر شما را برای یک زندگی عالی در کانادا هموار کند و در تمامی مراحل اخذ ویزا قدم به قدم در کنار شما ایستاده است.

در این مقاله تلاش نمودیم تا تمامی جنبه‌های مهم خرید بیزنس در کانادا و نیز عوامل تاثیر گذار به هنگام خرید بیزینس را به دقت بررسی کنیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه نماییم. در این مقاله تمامی مراحل خرید و نیز نکاتی که باید به هنگام خرید بیزینس در کانادا بدانید، ارائه گردید. موسسه مهاجرتی صبا ویزا آماده ارائه مشاوره مهاجرتی به شما عزیزان است تا مسیر را برای شما هموار‌تر نماید. شما می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس حاصل نمایید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان از خدمات سازمان ما بهره‌مند شوید. با آسودگی خاطر می‌توانید به موسسه مهاجرتی صبا ویزا و خدمات ارائه شده از سوی این سازمان اعتماد کنید و اطمینان داشته باشید که پروسه خرید بیزینس در کانادا برای شما با موفقیت انجام خواهد شد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید