لوگو صبا ویزا
دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه بولونیا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان فرم ارزیابی تحصیلی

دانشگاه بولونیا (University of Bologna) یک دانشگاه دولتی ایتالیایی است که اسم کامل آن Alma Mater Studiorum – Università di Bologna است. نام اختصاری این دانشگاه Unibo است. دانشگاه‌های ایتالیا برنامه‌های بسیار متنوعی در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌ و گرایش‌های گوناگون با طول‌ دوره‌های آموزشی متفاوت ارائه نموده‌اند. به همین دلیل تحصیل در ایتالیا همواره یکی گزینه‌های تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. همچنین ایتالیا یکی از مقرون به صرفه‌ترین کشورها برای تحصیل است.

در این مقاله به تحصیل در بولونیا پرداخته شده است. در واقع می‌توان گفت با بیش از 2300 دانشجو از کشورهای مختلف جهان، دانشگاه بولونیا یک مقصد تحصیلی بین‌المللی برای دانشجویان خارجی است. این دانشگاه با تحصیلات بازرگانی مشهور بین‌المللی خود، دانش، مهارت‌ها و توسعه شخصی مورد نیاز برای ایجاد یک دنیای تجاری جذاب را ارائه می‌دهد. اگر علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستید، موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره‌های کاملا تخصصی و خدمات متنوع و یک تیم پشتیبانی قوی در تلاش است تا فرآیند مهاجرت تحصیلی را برای شما تسهیل بخشد.

 

تحصیل در دانشگاه بولونیا

تحصیل در دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا (University of Bologna) یک دانشگاه بین‌المللی مشهور است که 87590 دانشجو از کشورهای مختلف جهان ثبت نام می‌کند. این دانشگاه بیش از 232 برنامه ارائه می‌دهد که از این تعداد 84 برنامه بین‌المللی و 68 برنامه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. برخی از برنامه‌های محبوب ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از حقوق، مهندسی، معماری، روانشناسی، پزشکی و بسیاری دیگر  می‌باشد.

 • هزینه درخواست بسته به برنامه‌های دانشگاه بولونیا بین 20 تا 50 یورو متغیر است.
 • دانشجویان بین‌المللی باید نمره مهارت زبان انگلیسی حداقل سطح B2 یا نمره معادل تافل یا آیلتس را ارائه دهند.
 • دانشگاه بولونیا حدود 2366 دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است.
 • دانشجویان باید بودجه‌ای در حدود 25000 تا 13000 یورو برای ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی (UG) و کارشناسی ارشد (PG) در دانشگاه بولونیا (Unibo) برنامه ریزی کنند.

 

اطلاعات کلیدی دانشگاه بولونیا

سال تاسیس دانشگاه 1088
نوع موسسه آموزش عالی دانشگاه دولتی
پردیس دانشگاه شهری
تعداد پردیس‌های دانشگاه 5
نوع برنامه تمام وقت (Full-time)
تقویم تحصیلی ترم تحصیلی (Semester)
تعداد کل دانشجویان 87590
دانشکده 2842
تعداد کل برنامه‌ها 232
شهریه‌های پایه 25,000 EUR
آزمون‌های زبان انگلیسی IELTS, TOEFL IBT
کمک‌های مالی بورسیه‌ تحصیلی
وب سایت رسمی /https://www.unibo.it

 

برنامه‌های دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا حدود 232 برنامه ارائه می‌دهد که از این تعداد 84 رشته تحصیلی بین‌المللی هستند و از این تعداد 68 برنامه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. این دانشگاه همچنین در 48 برنامه دکتری، 53 موسسه تخصصی، 86 برنامه کارشناسی ارشد تخصصی سطح اول و دوم، (که شامل 14 برنامه بین المللی هستند) دانشجو ثبت نام می‌کند.

 • دانشگاه بولونیا (Unibo) برنامه‌های بی‌شماری را در 32 بخش دانشگاهی و 5 دانشکده از جمله پزشکی، میراث فرهنگی، روانشناسی، دامپزشکی، بهداشت و حقوق ارائه می‌دهد.
 • از بین رشته‌های مختلف، 101 رشته در مقطع کارشناسی و 151 رشته در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می‌شود.
 • برخی از برنامه‌های محبوب کارشناسی (UG) ارائه شده در دانشگاه بولونیا عبارتند از اقتصاد و مدیریت، آموزش، حقوق، داروسازی، روانشناسی، مهندسی و معماری است.
 • پزشکی، حقوق، MBA، بیوتکنولوژی، آموزش (Education) از جمله برترین برنامه‌های کارشناسی ارشد ارائه شده در این دانشگاه هستند.

 

پردیس دانشگاه بولونیا

 • دانشگاه بولونیا از 5 پردیس در بولونیا (Bologna)، سزنا (Cesena)، فورلی (Forlì) و راونا (Ravenna) و ریمینی (Rimini) تشکیل شده است.
 • این موسسه آموزشی دارای 11 مرکز تحقیقاتی و آموزشی، 850 کلاس درس است که به خوبی با فعالیت‌های آموزش آنلاین بیش از 4455 نوع مجهز هستند.
 • پردیس UniBo دارای 32 دپارتمان و 5 مدرسه علمی است.
 • پردیس Cesena مجهز به دفتر روابط عمومی، خدمات مشاوره، اتاق‌های مطالعه و اتصال بی سیم در هر زمان است.
 • پردیس فورلی (Forlì) شامل آزمایشگاه های ICT، کتابخانه مرکزی R ruffili، اتاق‌های مطالعه است.
 • پردیس راونا (Ravenna ) دارای چندین کلاس درس، آزمایشگاه‌های آموزشی و کامپیوتری و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی برای انجام فعالیت‌های دانشجویان می‌باشد.
 • پردیس ریمینی (Rimini) دارای آزمایشگاه‌های کامپیوتر، آزمایشگاه‌های شیمی و داروسازی، آزمایشگاه آناتومی، آزمایشگاه واقعیت مجازی (virtual reality) و واقعیت افزوده (augmented reality)، آزمایشگاه عکاسی، آزمایشگاه زبان و کتابخانه است.
 • کتابخانه دانشگاه دسترسی به 50000 مجله آنلاین، 400000 کتاب الکترونیکی و 753 پایگاه داده را فراهم می‌کند.

 

اقامتگاه دانشجویی دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا خانه بیش از 2366 دانشجوی بین‌المللی است که می‌توانند مسکن مناسبی در سالن‌های مسکونی UniBo پیدا کنند. سالن‌های مسکونی در مجاورت پردیس‌های دانشگاه بولونیا برای اسکان دانشجویان کارشناسی UG و  کارشناسی ارشد PG وجود دارد.

 • Go و Ser.In.Ar خدمات مسکن، سالن‌های مسکونی را که برای دانشجویانی که در دانشگاه بولونیا ثبت نام کرده‌اند مدیریت می‌کند.
 • در پردیس فورلی، خوابگاه دانشجویی ساسی ماسینی (Sassi Masini student hostel) 120 دانشجو (34 نفر در اتاق‌های یک نفره، 86 نفر در اتاق های دو نفره) و خوابگاه دانشجویی سان فرانچسکو (San Francesco student hostel) میزبان بیش از 200 دانشجو است.
 • پردیس سزنا و راونا امکانات اقامتی را برای دانشجویان خود فراهم نمی‌کنند.
 • هزینه اقامت در اتاق یک نفره بین 270-300 یورو در ماه، اتاق دو نفره حدود 200-250 یورو است. و مسکن آپارتمان 400-500 یورو هزینه دارد.
 • پردیس ریمینی دارای 14 اتاق دو نفره، 57 اتاق یک نفره، 5 اتاق برای معلولین است که دارای امکاناتی از جمله تلویزیون، اینترنت، تهویه مطبوع، امکانات آشپزی و حمام اختصاصی می‌باشد.

تحصیل در دانشگاه بولونیا

 

فرآیند اپلای دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا حدود 232 برنامه شامل برنامه‌های مختلف کارشناسی UG و  کارشناسی ارشد PG ارائه می‌دهد. برای ثبت نام در دانشگاه، دانشجویان باید مراحل زیر را انجام دهند :

 • پورتال درخواست : آنلاین
 • پرداخت هزینه‌های درخواست : 20-50 یورو

 

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بولونیا چیست؟

 • ریز نمرات رسمی، کارنامه و مدارک تحصیلی
 • کپی اسکن شده پاسپورت
 • معادل دیپلم
 • CV یا رزومه
 • کپی مجوز اقامت
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

 

نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی دانشگاه بولونیا

آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی امتیازات مورد نیاز
TOEFL CBT 213
TOEFL PBT 550
TOEFL IBT 70
IELTS 5.5

 

هزینه زندگی و تحصیل در بولونیا چقدر است؟

هزینه حضور در دانشگاه بولونیا را می‌توان با در نظر گرفتن هزینه‌های تحصیلی و زندگی که در زیر ذکر شده است تخمین زد:

شهریه دانشگاه : هزینه تحصیل تا 25000 یورو در سال است.

هزینه‌های زندگی :

هزینه زندگی در بولونیا هزینه‌ها بر حسب یورو
اتاق یک نفره در یک آپارتمان مشترک 400
اتاق مشترک در یک آپارتمان مشترک 300
غذا در سوپرمارکت 60
غذا در غذاخوری دانشگاه 120
بلیط ماهانه اتوبوس 27,00
ثبت نام سالانه در سرویس بهداشت ملی ایتالیا (SSN) برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 150

هزینه زندگی در ایتالیا حدود 12000 یورو در سال است. در واقع می‌توان گفت که دانشجویان بین‌المللی ساکن ایتالیا باید بین 700 تا 1500 یورو در ماه برای هزینه‌های زندگی بپردازند. این هزینه‌ها شامل اسکان، غذا، حمل و نقل عمومی، تفریح یا سرگرمی است.

 

ساختار شهریه رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه بولونیا چگونه است؟

هزینه‌های تحصیل برای برنامه‌های دانشگاه بولونیا بر اساس ارزش شاخص وضعیت اقتصادی معادل (ISEE) دانشجویان است. دانشجویان سال اولی که تمام شرایط شایستگی را دارند و دارای ارزش ISEE 23000 یورو هستند از پرداخت هرگونه شهریه معاف هستند. با این حال دانشجویان بین‌المللی نمی‌توانند یک محاسبه ISEE را درخواست کنند. اما آنها باید مدارکی را ارائه دهند که وضعیت اقتصادی و دارایی خود را تأیید می‌کند. مدارک باید به ایتالیایی ترجمه شده و توسط مقامات دیپلماتیک ایتالیا در محل مبدا قانونی شود، یا در صورت نیاز آپستیل شود.

فرآیند درخواست تا زمانی که دانشجویان بخش آنلاین در مورد داده‌های شخصی و اقتصادی را تکمیل نکرده و اسناد درآمد یا دارایی خارجی خود را قبل از پایان مهلت ارسال نکرده باشند، کامل نمی‌شود. اگر متقاضیان نتوانند مدارک مالی مورد نیاز را تا این مهلت ارسال کنند، باید بالاترین شهریه را برای آن سال تحصیلی که معمولاً بین 3100 یورو تا 5900 یورو است، دریافت کنند.

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا انواع مختلفی از کمک‌های مالی را برای کمک به دانشجویان بین‌المللی که در مقاطع کارشناسی UG و  کارشناسی ارشد PG تحصیل می‌کنند ارائه می‌دهد. بورسیه تحصیلی، وام، برنامه‌های تحصیلی کار و غیره برخی از کمک‌های مالی موجود هستند. جزئیات کمک هزینه تحصیلی در جدول زیر آورده شده است :

نام بورسیه تحصیلی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مزایای بورسیه تحصیلی
Unibo Action 1 & 2 SAT/ TOLC/ GRE نمرات معافیت از شهریه و کمک هزینه تحصیلی 1000 یورو
کمک‌های مالی برای دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان ایتالیایی (IRE) که توسط دولت ایتالیا (MAECI) اعطا می‌شود. متقاضی نباید بیش از 40 سال سن داشته باشد و حداقل مهارت زبان را داشته باشد معافیت از شهریه
معافیت مبتنی بر شایستگی برای دانشجویان ثبت نام شده در دوره اول و دوره دوم بر اساس شایستگی متقاضی معافیت از هزینه

دانشگاه بولونیا به دانشجویان بین‌المللی کمک مالی در قالب کمک هزینه تحصیلی تا سقف 11000 یورو (Unibo Action 2) یا معافیت از شهریه (Unibo Action 1) ارائه می دهد. کمک هزینه تحصیلی و معافیت‌های شهریه بر اساس آزمون‌های SAT و GRE و برخی از آزمون‌های TOLC برای یک سال تحصیلی اختصاص می‌یابد.

 

فارغ التحصیلان دانشگاه بولونیا

برخی از مزایای قابل توجهی که توسط UniBo Alumni استفاده می‌شود عبارتند از :

 • عضویت در جامعه دانش آموختگان
 • برنامه منتورینگ
 • فرصت‌های شغلی و برخی رویدادها

فارغ‌التحصیلان برجسته دانشگاه بولونیا عبارتند از :

مائوریتزیو فوگاتی، سیاستمدار ایتالیایی Maurizio Fugatti, Italian politician
ادواردو گافئو، سیاستمدار ایتالیایی Edoardo Gaffeo, Italian politician
جیان لوکا گالتی، سیاستمدار ایتالیایی Gian Luca Galletti, Italian politician
آندره آ گناسی، سیاستمدار ایتالیایی Andrea Gnassi, Italian politician
ساندرو گوزی، سیاستمدار ایتالیایی Sandro Gozi, Italian politician
لورا باسی، اولین زن جهان که در یک رشته علمی، کرسی دانشگاه را به دست آورد Laura Bassi, the world’s first woman to earn a university chair in a scientific field of studies
نیکلاس کوپرنیک، فرمول‌دهنده مدل جهانی خورشید مرکزی Nicolaus Copernicus, formulator of the heliocentric universal model
انزو فراری، راننده مسابقه‌ای ایتالیایی، مهندس و کارآفرین Enzo Ferrari, Italian racing driver, engineer and entrepreneur
سیلویا بالدوچی، روزنامه نگار ایتالیایی در RAI Silvia Balducci, Italian journalist at RAI
الساندرو دی آنجلیس، روزنامه نگار ایتالیایی Alessandro De Angelis, Italian journalist

 

فرصت‌های شغلی دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا انواع خدمات شغلی از جمله نوشتن رزومه، و کاورلتر (cover letter) و آماده شدن برای مصاحبه‌های شغلی را ارائه می‌دهد. حقوق فارغ‌التحصیلان دانشگاه بولونیا عبارتند از :

برنامه میانگین حقوق (USD)
Executive MBA MBA ا جرایی $168,000
Doctorate دکتری $140,000
MBA MBA $80,000
Bachelor of Science کارشناسی علوم $78,000
Masters in Science کارشناسی ارشد $69,000

 

ددلاین دانشگاه بولونیا

برنامه‌های آموزشی آخرین مهلت درخواست هزینه‌ها
M.B.A Business Administration and Management

مدیریت اجرایی

مدیریت کسب و کار

مدیریت

نوبت دوم  (24th Mar 2022)

نوبت سوم  (30th Jun 2022)

نوبت چهارم  (1st Sep 2022)

₹1.2 L/Yr

€1,530 /Yr

M.B.A Digital Transformation Management

مدیریت اجرایی دیجیتال

ترادیسی

مدیریت

نوبت دوم   (24th Mar 2022)

نوبت سوم (30th Jun 2022)

نوبت چهارم   (1st Sep 2022)

₹1.2 L/Yr

€1,530 /Yr

سوالات متداول

هزینه اپلای دانشگاه بولونیا چقدر است؟
هزینه درخواست بسته به برنامه‌های انتخابی متقاضی بین 20 تا 50 یورو متغیر است.
هزینه‌های سالانه زندگی در ایتالیا چقدر است؟
هزینه زندگی در ایتالیا حدود 12000 یورو در سال است.
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه بولونیا چقدر است؟
دانشجویان باید بودجه‌ای در حدود 25000 تا 13000 یورو برای ادامه تحصیل در دوره‌های کارشناسی (UG) و کارشناسی ارشد (PG) در نظر داشته باشند.
دانشگاه بولونیا چند پردیس دارد؟
دانشگاه بولونیا 5 پردیس دارد که شامل پردیس بولونیا (Bologna)، پردیس سزنا (Cesena)، پردیس فورلی (Forlì) و پردیس راونا (Ravenna) و پردیس ریمینی (Rimini) است.

سخن پایانی

موسسه مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره‌های تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه شرایط تحصیل در ایتالیا، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا، اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و بسیاری از موارد دیگر خواهد بود. این موسسه مهاجرتی با دانش و تخصصی که در زمینه قوانین مهاجرتی دارد و نیز ارائه خدمات متنوع و داشتن یک تیم پشتیبانی قوی در تلاش است تا مسیر مهاجرت را برای شما هموار‌تر نماید. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با موسسه مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید