لوگو صبا ویزا
دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو (Toronto)

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه دانشگاه تورنتو (Toronto) و جزئیات ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.


مشاوره رایگان فرم ارزیابی اولیه

دانشگاه تورنتو (UToronto یا U of T) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی‌‌در تورنتو، انتاریو، کانادا است که در محوطه‌هایی که پارک کوئینز را احاطه کرده است، واقع شده است. این دانشگاه توسط منشور سلطنتی در سال 1827 به عنوان کینگز کالج، اولین موسسه آموزش عالی در بالای کانادا تاسیس شد. این دانشگاه که در ابتدا تحت کنترل کلیسای انگلستان بود، در سال 1850 پس از تبدیل شدن به یک موسسه سکولار، نام فعلی خود را به خود گرفت. تورنتو به عنوان یک دانشگاه، شامل یازده کالج است که هرکدام دارای استقلال قابل توجهی در امور مالی و نهادی و تفاوت‌های قابل توجهی در شخصیت و تاریخ هستند. پردیس سنت جورج پردیس اصلی سیستم سه پردیسی دانشگاه تورنتو است، دو پردیس دیگر پردیس‌های ماهواره‌ای واقع در اسکاربورو و میسیساگا هستند.

ما در این مقاله قصد داریم راجع به تمام جزئیات مربوط به دانشگاه تورنتو، از دانشکده‌ها تا نحوه‌ی اخذ پذیرش و بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه تورنتو صحبت کنیم. شما با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که چگونه می‌توان برای تحصیل در تورنتو اقدام کرد.

همچنین علاوه بر این مقاله، سازمان مهاجرتی صبا ویزا با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی‌سوالات شما در زمینه دانشگاه تورنتو خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید.

دانشگاه تورنتو1

ویژگی‌های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بیش از 700 رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی و 200 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. در تمام رتبه‌بندی‌های اصلی، این دانشگاه به طور مداوم در ده دانشگاه دولتی برتر جهان و به عنوان دانشگاه برتر کشور قرار دارد.[ این دانشگاه بیشترین بودجه تحقیقات علمی‌‌و وقف سالانه را در بین دانشگاه‌های کانادا دریافت می‌کند و یکی از دو عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکایی خارج از ایالات متحده است و دیگری دانشگاه مک گیل در مونترال است.

از نظر آکادمیک، دانشگاه تورنتو به‌خاطر جنبش‌ها و برنامه‌های درسی تأثیرگذار در نقد ادبی و نظریه ارتباطات، که مجموعاً به عنوان مدرسه تورنتو شناخته می‌شود، مشهور است. این دانشگاه زادگاه تحقیقات انسولین و سلول‌های بنیادی، اولین ضربان ساز مصنوعی قلب و محل اولین پیوند موفقیت آمیز ریه و پیوند عصب بود. این دانشگاه همچنین خانه اولین میکروسکوپ الکترونی، توسعه یادگیری عمیق، شبکه عصبی، فناوری چند لمسی، شناسایی اولین سیاهچاله Cygnus X-1، و توسعه تئوری NP-کاملیت بود.

Varsity Blues تیم‌های ورزشی هستند که دانشگاه را در مسابقات لیگ بین‌دانشگاهی، عمدتاً در U Sports، با پیوندهایی با فوتبال گریدرون، قایقرانی و هاکی روی یخ نمایندگی می‌کنند. اولین نمونه ثبت شده فوتبال گریدیرون در کالج دانشگاهی تورنتو در نوامبر 1861 رخ داد. هارت هاوس دانشگاه نمونه اولیه مرکز دانشجویی آمریکای شمالی است که به طور همزمان به منافع فرهنگی، فکری و تفریحی در مجموعه بزرگ احیای گوتیک خود خدمت می‌کند.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه تورنتو شامل سه فرماندار کل کانادا، پنج نخست وزیر کانادا، نه رهبر خارجی و هفده قاضی دادگاه عالی کانادا هستند. از مارس 2019، دوازده برنده جایزه نوبل، شش برنده جایزه تورینگ، 94 محقق رودز و یک مدال فیلدز به این دانشگاه وابسته بودند.

رنکینگ دانشگاه تورنتو

رتبه بندی دانشگاه‌ها تنها یکی از روش‌های ارزیابی عملکرد و مقایسه‌های سازمانی است. رتبه‌بندی‌های مختلف از معیارهای متفاوتی استفاده می‌کنند، بنابراین هر نتیجه باید در زمینه روش‌شناختی خود گرفته شود.

نام دانشگاه THE – WUR
(2021)
QS – WUR
(2021)
Shanghai –  ARWU
(2021)
NTU – WUR
(2021)
U.S. News – Best Global
(2021)
دانشگاه تورنتو 18 26 22 3 16

 

کالج‌های دانشگاه تورنتو

کالج‌های پایه

·         Innis College

·         New College

·         University College

·         Woodsworth College

کالج‌های الهیات

·         Knox College

·         Regis College

·         Wycliffe College

کالج‌های فدرال

·         St. Michael’s College

o    Loretto College

·         Trinity College

o    St. Hilda’s College

·         Victoria University

o    Emmanuel College

کالج‌های تحصیلات تکمیلی

·         Massey College

 

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

·         دانشکده هنر و علوم

·         دانشکده علوم کاربردی و مهندسی دانشکده معماری، منظر و طراحی John H. Daniels

·         دانشکده موسیقی

·         دانشکده اطلاعات

·         دانشکده پزشکی Temerty

·         دانشکده پرستاری لارنس اس. بلومبرگ

·         دانشکده داروسازی لزلی دان

·         دانشکده دندانپزشکی

·         دانشکده حرکت شناسی و تربیت بدنی

·         دانشکده بهداشت عمومی‌دالا لانا

·         دانشکده حقوق

·         دانشکده مدیریت روتمن

·         موسسه انتاریو برای مطالعات آموزش و پرورش

·         فاکتور-اینونتاش دانشکده مددکاری اجتماعی

·         مدرسه الهیات تورنتو

کتابخانه و مجموعه‌های دانشگاه تورنتو

پس از دانشگاه‌های هاروارد و ییل، که بر اساس تعداد جلدهای نگهداری شده اندازه‌گیری می‌شود، کتابخانه‌های دانشگاه تورنتو سومین سیستم کتابخانه‌ای دانشگاهی بزرگ در آمریکای شمالی است. مجموعه‌های آن شامل بیش از 12 میلیون کتاب چاپی، 1.9 میلیون کتاب دیجیتال، بیش از 160000 عنوان مجله و نزدیک به 30000 متر مواد آرشیوی است. بزرگترین کتابخانه، کتابخانه روبارتس، دارای حدود پنج میلیون جلد صحافی شده است که مجموعه اصلی علوم انسانی و اجتماعی را تشکیل می‌دهد. کتابخانه کتاب‌های کمیاب توماس فیشر، یکی از بزرگترین مخازن کتاب‌ها و نسخه‌های خطی کمیاب در دسترس عموم است. مجموعه‌های آن از پاپیروس‌های مصر باستان تا incunabula و libretti را در بر می‌گیرد؛ موضوعات مورد توجه شامل ادبیات بریتانیا، غرب و کانادا، ارسطو، داروین، جنگ داخلی اسپانیا، تاریخ علم و پزشکی، کانادا و تاریخ کتاب است. کتابخانه چنگ یو تونگ شرق آسیا دارای یک مجموعه چینی نادر 40000 جلدی از سلسله سونگ (960-1279) تا سلسله چینگ (1644-1911) است که در اصل توسط محقق مو Xuexun (1880-1929) نگهداری می‌شد. کتابخانه ریچارد چارلز لی کانادا-هنگ کنگ دارای بزرگترین مجموعه تحقیقاتی برای مطالعات هنگ کنگ و کانادا-هنگ کنگ در خارج از هنگ کنگ است. مابقی مجموعه‌های کتابخانه علاوه بر حدود 1.3 میلیون جلد صحافی که دانشکده‌ها دارند، در کتابخانه‌های دپارتمان و دانشکده پراکنده هستند.. این دانشگاه از سال 2005 با آرشیو اینترنت برای دیجیتالی کردن برخی از کتابخانه‌های خود همکاری کرده است.

مرکز هنر دانشگاه تورنتو که در کالج دانشگاه قرار دارد، شامل سه مجموعه هنری بزرگ است. مجموعه Malcove عمدتاً توسط مجسمه‌های مسیحی اولیه و بیزانسی، ظروف برنزی، مبلمان، نمادها و آیتم‌های مذهبی ارائه می‌شود. همچنین شامل ظروف شیشه‌ای و نقش برجسته‌های سنگی از دوره یونانی-رومی، و نقاشی آدم و حوا اثر لوکاس کراناخ بزرگ، متعلق به 1538 است. مجموعه دانشگاه تورنتو هنر معاصر کانادا را به نمایش می‌گذارد، در حالی که مجموعه هنری کالج دانشگاه آثار قابل توجهی از گروه هنرمندان منظره قرن هفتم و نوزدهم را در خود جای داده است.

دانشگاه تورنتو۲

پردیس‌های دانشگاه تورنتو

در دانشگاه تورنتو شبکه‌ای از تحقیقات پیشرو و برتری آکادمیک را خواهید یافت. شما می‌توانید مدرک دانشگاه تورنتو خود را در هر یک از سه پردیس این دانشگاه که در منطقه تورنتو بزرگ قرار دارند، کسب کنید. هر پردیس فرصت‌های زیادی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد.

در غرب، دانشگاه تورنتو میسیساگا (UTM) تحقیقات پیشرفته را با یک تجربه آکادمیک صمیمی‌ ترکیب می‌کند. پردیس سنت جورج دانشگاه تورنتو دارای جوامع کالج متنوع در مرکز پر جنب و جوش مرکز شهر تورنتو است. و در شرق، دانشگاه تورنتو اسکاربرو (UTSC) پژوهش‌های اجتماعی، یادگیری عملی و برنامه‌های مشارکتی را در سطح محلی و بین‌المللی رهبری می‌کند.

پردیس میسیساگا

فرصت‌های تحصیلی برتر را در یک محیط آموزشی صمیمی ‌و عملی در دانشگاه تورنتو میسیساگا دنبال کنید. این پردیس یک تجربه دانشگاه شهری را در یک محیط طبیعی خیره کننده فراهم می‌کند.

دانشجویان در کنار اعضای هیئت علمی‌مشهور بین‌المللی در زمینه تحقیقات پیشرو کار می‌کنند، از مطالعه رسانه‌های دیجیتال تعاملی و همه جانبه در موسسه ارتباطات، فرهنگ، اطلاعات و فناوری، یا بیوتکنولوژی نوآورانه در موسسه مدیریت و نوآوری، تا بررسی صحنه جرم در برنامه علوم پزشکی قانونی شما می‌توانید از 145 برنامه در 88 زمینه تحصیلی انتخاب کنید، در تحقیقات شرکت کنید و در یک شرکت Fortune 500 کارآموزی کنید. در مرکز تفریحی، ورزشی و سلامتی، با سالن بدنسازی دو نفره، استخر هشت خطه، زمین‌های اسکواش، پیست و اتاق‌های وزنه، تفریح کنید. یا در یک نمایشگاه هنری در محوطه دانشگاه یا تئاتر پردیس به فعالیت‌های فرهنگی بپردازید.

پردیس سنت جورج (مرکز شهر)

پردیس سنت جورج دانشگاه تورنتو قلب فکری و معماری مرکز شهر تورنتو است. دانشجویان از رهبران برتر دانشگاهی جهانی در زمینه‌های مختلفی مانند موسیقی، حقوق، مهندسی، پزشکی، علوم سیاسی و ادبیات یاد می‌گیرند. آن ها همچنین با سازمان‌های صنعتی، نهادی و غیرانتفاعی پیشرو تورنتو همکاری می‌کنند.

پردیس سنت جورج ترکیبی التقاطی از معماری صد ساله و جواهرات طراحی مدرن است. پردیس همچنین دارای فضاهای سبز باز پارک کوئینز در هسته‌ی خود است، موزه سلطنتی انتاریو را فرا گرفته است و تنها چند بلوک با گالری هنری انتاریو (AGO) فاصله دارد.

دانشکده‌های دانشگاه سنت جورج و سیستم دانشگاهی منحصربه‌فرد دانشکده هنر و علوم (پیوند خارجی) با ارائه یک تجربه دانشگاهی غنی و شهری، به دانشجویان پایگاهی می‌دهند، که جامعه و تعامل اجتماعی را در دانشگاه تحقیقاتی برتر کشور تقویت می‌کند.

پردیس اسکاربرو

دانشگاه تورنتو اسکاربرو، مرکز تحقیقات و یادگیری تجربی، دانشجویان را به روش‌های نوآورانه با مطالعات آکادمیک مرتبط می‌کند. از یادگیری متمرکز بر جامعه گرفته تا تعاونی توسعه بین ا‌لمللی، می‌توانید رویکردی خلاقانه برای حرفه دانشگاهی خود ایجاد کنید.

به محققان مشهور جهانی بپیوندید که موضوعات مختلفی مانند مکانیسم‌های مولکولی بیماری پارکینسون، نابرابری‌های نیروی کار در بنگلور یا تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر حاصلخیزی خاک را بررسی می‌کنند.

UTSC که در یکی از چند فرهنگی ترین محله‌های کشور واقع شده است، دانشجویان را با یک صحنه فرهنگی پر جنب و جوش در تماس قرار می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با انواع صنایع بزرگ در منطقه، از جمله شرکت پخش ملی CTV، یک بیمارستان بزرگ، و… همکاری کنند. مرکز ورزشی Pan-Am تورنتو، UTSC دانشجویانی را جذب می‌کند که هم از نظر فیزیکی و هم از نظر اجتماعی فعال هستند. اسکاربورو همچنین دارای برخی از بهترین زیبایی‌های طبیعی در GTA است – پردیس نزدیک به دریاچه انتاریو، بلوف دراماتیک اسکاربورو، و مسیرهای پیاده‌روی دیدنی پارک روژ است.

نحوه‌ی درخواست پذیرش دانشگاه تورنتو

پذیرش در دوران کرونا

دوره‌ی شیوع کرونا که اخیرا وضعیت بهتری پیدا کرده است، زمانی استرس زا برای دانشجویانی است که برای تحصیلات پس از دبیرستان آماده می‌شوند. همه‌گیری COVID-19 هم دانش‌آموزان دبیرستانی و هم دانشجویان دانشگاه‌های مختلف را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد، و عدم اطمینان در مورد میزان اختلالی که همه‌ی دانشگاهیان قبل از از سرگیری فعالیت‌های عادی با آن مواجه خواهند شد، وجود دارد. اما مسئولین دانشگاه تورنتو، به نظارت بر تأثیر همه‌گیری COVID-19 در سال تحصیلی ادامه خواهند داد و تا حد امکان در طول فرآیند پذیرش انعطاف‌پذیر خواهند بود.

ارسال درخواست

با انتخاب رشته‌ی تحصیلی – یا رشته‌های تحصیلی مورد نظر خود – و اطمینان از اینکه شرایط پذیرش را برآورده می‌کنید، برای درخواست آماده شوید. برای اطلاعات کامل در مورد شرایط پذیرش برای برنامه تحصیلی مورد نظر خود به الزامات پذیرش (پیوند خارجی) مراجعه کنید. علاوه بر رعایت شرایط عمومی‌پذیرش دانشگاه، ممکن است نیاز به ارائه پیش نیازهای موضوعی خاص، یا ارائه مشخصات شخصی یا بیانیه علاقه داشته باشید. مهلت درخواست بسته به رشته‌ی تحصیلی و دانشکده‌ای که آن را تدریس می‌کند متفاوت است.

فرم اپلیکیشن

فرم درخواستی که برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی در دانشگاه تورنتو پر می‌کنید به وضعیت فعلی شما بستگی دارد – چه دانش آموز فعلی دبیرستان آنتاریو باشید، چه یک متقاضی بین‌المللی، برای تعیین رشته‌ی خود و اخذ پذیرش از آن باید فرم خاصی را پر کنید.

در تمام موارد، شما از طریق مرکز درخواست دانشگاه‌های انتاریو (OUAC) درخواست خواهید کرد که درخواست‌های هر یک از دانشگاه‌های انتاریو را پردازش می‌کند.

شما مجاز به ارسال تنها یک نوع درخواست هستید. اگر بیش از یک درخواست ارسال کنید، دانشگاه تورنتو درخواست دوم را بدون بازپرداخت لغو خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر یک درخواست 105 ارسال کنید، سپس یک درخواست بین‌المللی ارسال کنید، درخواست بین‌المللی بدون بازپرداخت لغو می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی

برای اخذ پذیرش، اگر شرایط زیر را دارید، باید اپلیکیشن مربوط به دانشجویان بین‌المللی را پر و ارسال کنید.

 • در حال حاضر در خارج از کانادا، و ساکن هستند
 • در حال حاضر در حال تحصیل نیستند و قبلاً در کانادا تحصیل نکرده‌اند
 • برای هیچ دانشگاه دیگری در انتاریو درخواست نمی‌دهند

متقاضیان بین‌المللی احتمالی که مایلند علاوه بر دانشگاه تورنتو برای سایر دانشگاه‌های انتاریو نیز درخواست دهند، باید از برنامه OUAC 105 استفاده کنند.

اگر قبلاً با برنامه OUAC 105 درخواست داده‌اید، نیازی به درخواست برای دانشگاه تورنتو با برنامه بین‌المللی ندارید. (در صورت ارسال هر دو درخواست، درخواست دوم شما بدون امکان بازپرداخت لغو خواهد شد.)

توجه داشته باشید که برای ارسال درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو، باید 180 دلار هزینه غیر قابل استرداد بپردازید.

دانشگاه تورنتو برای ارائه خدمات پردازش درخواست با مرکز درخواست دانشگاه‌های انتاریو (OUAC) قرارداد بسته است. هنگامی‌که فرآیند درخواست را شروع می‌کنید، به وب سایت OUAC منتقل می‌شوید که در آنجا درخواست خود را تکمیل و ارسال می‌کنید. از شما خواسته می‌شود که یک حساب  کاربردی  OUAC ایجاد کنید (اگر قبلاً آن را ندارید). ممکن است فقط یک حساب OUAC داشته باشید.

دانشگاه تورنتو برای ارائه خدمات پردازش درخواست با مرکز درخواست دانشگاه‌های انتاریو (OUAC) قرارداد بسته است. هنگامی‌که فرآیند درخواست را شروع می‌کنید، به وب سایت OUAC منتقل می‌شوید که در آنجا درخواست خود را تکمیل و ارسال می‌کنید. از شما خواسته می‌شود که یک حساب OUAC ایجاد کنید (اگر قبلاً آن را ندارید). ممکن است فقط یک حساب OUAC داشته باشید. هرگونه سؤال در مورد فرآیند درخواست را به OUAC هدایت کنید.

متقاضیانی که قصد تحصیل پاره وقت (پاره وقت) را دارند

شما می‌توانید از برنامه پاره وقت استفاده کنید اگر:

 • مایل به ثبت نام به عنوان دانشجوی پاره وقت در دوره‌های هنر، علوم، بازرگانی/مدیریت، یا مهندسی برای دریافت مدرک تحصیلی هستید.

دانشجویان پاره وقت می‌توانند در طول روز و عصر (در صورت وجود) در دوره‌های آموزشی شرکت کنند. اگرچه بیشتر برنامه‌ها ممکن است به صورت پاره وقت برگزار شوند، دانشجویانی که فقط می‌توانند در کلاس های عصر حاضر شوند، باید از جدول زمانی مناسب آنلاین در دانشگاه تورنتو استفاده کنند.

اگر قبلاً در دانشگاه تورنتو ثبت‌نام کرده‌اید و می‌خواهید به همان دانشکده یا رشته‌ای که قبلاً در آن شرکت کرده‌اید بازگردید، با اداره ثبت سابق خود (پیوند خارجی) تماس بگیرید تا مشخص کنید آیا با استفاده از این اپلیکیشن واجد شرایط ثبت نام مجدد هستید یا نیاز به درخواست مجدد دارید یا نه.

توجه داشته باشید که در صورت درخواست پذیرش برای دوره‌های پاره‌وقت، باید مبلغ 90 دلار غیر قابل استرداد بپردازید.

دانشگاه تورنتو و هزینه هاش

دوره‌های اعتباری

اگر می‌خواهید مدارک تحصیلی قبلی خود را برای اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا اشتغال به کار ارتقاء دهید می‌توانید از دوره‌های اعتباری استفاده کنید. دانشجویان متقاضی می‌توانند در دوره‌های اعتباری مدرک هنر، علوم یا بازرگانی/مدیریت ثبت نام ‌کنند که پیش نیازهای لازم را دارند، اما به سمت مدرک پیش نمی‌روند. در نظر گرفتن پذیرش بر اساس کل سوابق تحصیلی پس از دوره متوسطه و آخرین میانگین سالانه شما (GPA) است.

لطفاً در صورتی که از موارد زیر هستید، با اداره ثبت سابق/ فعلی خود (پیوند خارجی) تماس بگیرید:

 • دانشجوی سابق در دانشگاه تورنتو هستید و می‌خواهید به همان دانشکده یا بخشی که در آن حضور داشتید بازگردید، یا
 • دانشجوی سابق یا فعلی بدون مدرک در دانشکده هنر و علوم سنت جورج، UTM یا UTSC هستید که مایل به گذراندن دوره‌های بدون مدرک در یکی از این بخش‌های دیگر است. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید آیا واجد شرایط ثبت نام مجدد هستید یا اینکه باید مجدداً با استفاده از این برنامه درخواست دهید.

لطفا به این نکته نیز توجه داشته باشید که:

دانشکده‌ی هنرها و علوم (U و T دانشگاه سنت جرج): دانشجویان بدون مدرک ممکن است در دوره‌های تجاری Rotman‌شرکت داده نشوند.

U و T میسیساگا: برای این مورد، یک مدرک لیسانس از یک موسسه‌ی معتبر لازم است. دانشجویان بدون مدرک ممکن است در دوره‌های مدیریت تجاری شرکت داده نشوند.

U و T اسکاربورو: فقط دوره‌های سال اول ممکن است به عنوان دانشجویان بدون مدرک در مدیریت یا تجارت در نظر گرفته شوند.

دانشکده‌ی حرکت شناسی و تربیت بدنی: لطفا مستقیم به دانشکده ایمیل بزنید یا از وبسایت دانشکده حرکت‌شناسی و تربیت بدنی دیدن کنید.

اگر تمایل دارید که در یکی از بعد‌های حرفه‌ای دوره‌های بدون مدرک شرکت کنید (برای مثال، دانشکده‌ی علوم کاربردی و مهندسی، ‌دانشکده موسیقی)، باید با خود حوزه مستقیما تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که شما باید مبلغ غیر قابل استرداد که حدود 90 دلار است را بپردازید.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه تورنتو

بیشتر بورسیه‌های تحصیلی دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی، از طریق برنامه‌های اوارد اتوماتیک اهدا می‌شود. این بورسیه به عنوان بخشی از پروسه‌ی پذیرش دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. دو جایزه‌ی بزرگ این داشنگاه، با عنوان بورسیه‌ی تحصیلی دانشگاه تورنتو و بورسیه‌ی تحصیلی رشته‌های خاص وجود دارند. برای درخواست این بورسیه‌ی تحصیلی هیچ برنامه‌ی جداگانه‌ای وجود ندارد. شما باید با مطالعه‌ی بیشتر یا تماس با موسسه مهاجرتی صبا ویزا، اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورید.

بورسیه‌ی تحصیلی  Lester B. Pearson International

برخی از دانشجویان که در مدرسه عملکرد بسیار خوبی داشتند و به خوبی می‌توانستند بهترین نمرات تحصیلی را به دست بیاورند، و مدرسه‌ی آن‌ها از اعتبار علمی‌بالایی برخوردار بوده است، می‌توانند برای اخذ این بورسیه اقدام کنند.

مراقب ایمیل‌های جعلی باشید

دانشگاه تورنتو راجع به ایمیل‌های جعلی بورسیه‌ی Lester B. Pearson International هشدار داده است. لطفا حین جستجو برای درخواست این بورسیه دقت لازم را به عمل بیاورید. دانشگاه تورنتو مسئولیت نمایندگی‌های غیرقانونی را به عهده نمی‌گیرد. دانشجویانی که به بورسیه‌ی Lester B. Pearson International علاقه‌مند هستند، باید دستورالعمل‌های وبسایت رسمی‌دانشگاه را به عمل بیاورند و درخواست خود را مستقیما با دانشگاه مطرح کنند.

سایر بورسیه‌های بین‌المللی

دانشکده علوم کاربردی و مهندسی

تمام دانشجویان مهندسی دانشگاه تورنتو به صورت اتوماتیک حین پذیرش از بورسیه‌ی بین‌الملی دانشگاه بهره‌مند می‌شوند. پس اگر دانشجوی مهندسی هستید می‌توانید حین اپلای برای دانشگاه، از مبلغ بورسیه هم بهره ببرید.

بورسیه‌های داخلی

به جز بورسیه‌های پذیرش، دانشجویان دانشگاه تورنتو می‌توانند به بیش از 5900 برنامه‌ی بورسیه‌ی سالانه بهره‌مند شوند. ما به دانشجویان بین‌المللی توصیه می‌کنیم که به خوبی جستجو کنند و فیلترهای مورد نظر را روی وبسایت رسمی‌دانشگاه اعمال کنند تا بتوانند بورسیه‌های در دسترس را برای رشته‌ی تحصیلی خودشان پیدا کنند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش از دانشگاه تورنتو

برای درخواست پذیرش حتما به الزامات موجود در وبسایت نگاه کنید تا بتوانید مدارک مورد نیاز برای رشته‌ی تحصیلی خودتان را پیدا کرده و درخواستتان را تکمیل کنید. شما باید تمام مدارک را برای مطالعات خود تکمیل کنید. بر اساس پیشینه‌ی تحصیلی شما یا رشته‌ی مورد نظر که قصد اپلای در آن را دارید، ممکن است به مدارکی چون ریز نمرات تحصیلی، گواهی بین‌المللی زبان انگلیسی، نتایج تست‌های استاندارد بین‌المللی یا سایر موارد نیاز داشته باشید.  ترجمه‌های رسمی‌مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد.

در صورت امکان، ترنسکریپت و نمرات امتحانات باید به صورت الکترونیکی درج شوند. درصورتی  که  نمی‌توانستید به صورت الکترونیک مدارک را آپلود کنید، می‌توانید آن‌ها را به صورت غیرالکترونیکی بفرستید.

کمیته‌ی پذیرش معمولا مدارک آپلود‌شده‌ی غیر رسمی‌را برای تصمیمات پذیرش دانشجو در نظر خواهد گرفت. اگرچه، کپی‌های رسمی، که از موسسات دریافت شده است، ممکن است هر لحظه‌ای از دوره‌ و روند پذیرش شما خواسته شود و همیشه برای نهایی شدن تصمیم پذیرش دانشجو، مورد نیاز است. در صورت نیاز، مدارک رسمی‌و اصلی باید به این آدرس، پست شوند:

Enrolment Services, 172 St. George St., Toronto ON M5R 0A3.

شهریه‌ی دانشگاه تورنتو

مقدار شهریه‌ای که پرداخت می‌کنید به عواملی از جمله رشته ی مورد نظر و سال تحصیلی، دوره‌ و پردیسی که قرار است در آن درس بخوانید بستگی دارد. اگرچه شهریه‌ی هر دوره در هر سال تحصیلی در بهار اعلام می‌شود، اما باز هم می‌توانید شهریه‌ی مربوط به سال گذشته را در رشته‌ی مورد نظر خود چک کنید و به این نتیجه برسید که به طور کلی و تقریبی چقدر باید پرداخت کنید. به یاد داشته باشید که علاوه بر شهریه‌، هزینه‌ی کلی شما شامل هزینه‌ی زندگی و هزینه‌های جانبی (کتاب و …) نیز خواهد شد.

شهریه‌ی نهایی، هزینه‌ها و اطلاعات مربوط به پرداخت معمولا در وبسایت رسمی‌اکانت دانشجو اعلام خواهد شد.

هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی مانند فعالیت‌های دانشجویی، سرویس مربوط به پردیس‌ها، هزینه‌های مربوط به دانشکده‌های خلاقیت و باشگاه‌های ورزشی، هزینه‌های مربوط به دندانپزشکی و سلامت دانشجو و …مبلغ زیادی را شامل می‌شود. مقدار زیادی از این هزینه‌ها اجباری هستند و از پرداخت آن‌ها نباید شانه خالی کرد، اما شما می‌توانید آن‌ها را قسطی یا با بورسیه پرداخت کنید.

هزینه‌های جانبی چیزهایی مانند سفرهای کوتاه، یا تجهیزات خاص که به درس و دوره‌های شما مربوط می‌شود و حتی هزینه‌های مربوط به کتابخانه را شامل خواهد شد.

سخن آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم راجع به تمام جزئیات مربوط به دانشجو تورنتو صحبت کنیم. دانشگاه تورنتو، با توجه به اینکه بورسیه‌های تحصیلی خیلی خوبی را به دانشجویان ورودی ارائه می‌دهد و آن‌ها را از پرداخت هزینه‌های سنگین زندگی در کانادا معاف می‌دارد، رقیب‌های ورودی زیادی دارد و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به خصوص کشورهای خاورمیانه برای اخذ پذیرش از آن تلاش خواهند کرد.

شما برای اینکه بتوانید از این دانشگاه پذیرش بگیرید، بهتر است که بهترین و کامل‌ترین مدارک را جمع‌آوری کنید و شانس پذیرش خود را تا حد زیادی افزایش دهید. یکی از روش‌های افزایش شانس پذیرش، این است که با تیم متخصص و حرفه‌ای خاصی تماس گرفته و تمام سوالاتتان را مطرح کنید.

برای مثال، موسسه مهاجرتی صبا ویزا می‌تواند به شما مشاوره‌ی رایگان و کاملی ارائه دهد و جهت جمع‌آوری مدارک و اخذ پذیرش کمکتان کند. در واقع، تیم متخصص و حرفه‌ای سازمان صبا ویزا می‌تواند در تمام مراحل، از درخواست پذیرش دانشگاه تورنتو تا اخذ بورسیه‌ی تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا کمکتان کند و همراه شما باشد. پس اگر می‌خواهید از بین تمام متقاضیان ورود به دانشگاه تورنتو، شما موفق شده و نامه‌ی پذیرش این دانشگاه را در ایمیل خود ببینید حتما با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 2 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آناهیتا
  17 خرداد 1400
  پاسخ

  بسیار عالی

برای مشاوره رایگان کلیک کنید