لوگو صبا ویزا

دانشگاه جنوب شرقی نروژ یا USN

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه دانشگاه جنوب شرقی نروژ یا USN و جزئیات آن به دست بیاورید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی صبا ویزا تماس بگیرید و به کمک مشاوران باتجربه و حرفه‌ای این موسسه، به پاسخ تمام سوالاتتان دست بیابید.

مشاوره رایگان

نروژ با اینکه کشوری کوچک در اروپا است اما موسسات آموزشی و دانشگاه‌های باکیفیتی را دارد. همچنین مدارک تحصیلی که این موسسات ارائه می‌کنند، بسیار معتبر است. علاوه بر این بعد از فراغت از تحصیل در این کشور شما به راحتی می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و مشغول به کار شوید. اگر شما قصد ادامه تحصیل و کار در کشور دیگری را دارید، نروژ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود.

در سال‌های اخیر طبق گزارش‌های توسعه انسانی سازمان ملل متحد، نروژ به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی معرفی شده است. این رتبه‌بندی اغلب بر اساس تحصیلات و درآمد، امید به زندگی و همچنین عواملی مانند حقوق بشر و آزادی فرهنگی سنجیده می‌شود. به طور کلی فضای موسسات تحصیلی نروژ بسیار غیر رسمی است و استادان به راحتی در دسترس دانشجویان هستند. این موضوع ممکن است برای برخی افراد بسیار شگفت‌انگیز باشد. در ادامه قرار است مفیدترین اطلاعات را در مورد دانشگاه جنوب شرقی نروژ به شما ارائه دهیم. پس همراه ما باشید.

معرفی دانشگاه جنوب شرقی نروژ

دانشگاه جنوب شرقی نروژ در 4 می 2018 تأسیس شد. اصلی‌ترین ویژگی دانشگاه جنوب شرقی نروژ این است که تمرکز ویژه‌ای بر تحقیق و توسعه دارد. از آنجا که این موسسه در یکی از هیجان انگیزترین و پویاترین مناطق نروژ واقع شده است، توانسته ارتباطات بسیار زیادی را با موسسات مطالعاتی مختلف برقرار نماید.

 دانشجویان این دانشگاه در مراحل مختلف تحصیلی خود در پروژه‌های تحقیقاتی مختلف باید شرکت داشته باشند. مسئولین این دانشگاه سعی کرده‌اند که یک محیط غیررسمی برای دانشجویان فراهم کنند تا آن‌ها با ذهنی آسوده مشغول مطالعات خود باشند.

رشته‌ها و دوره‌های مختلفی در این دانشگاه ارائه می‌شود، بنابراین دانشجویان بین‌المللی طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای انتخاب دارند و در این زمینه هیچ مشکلی نخواهند داشت. سیاست کلی دانشگاه بر این است که استادان و دانشجویان ارتباط دوستانه‌ای با هم داشته باشند و فضای کلی دانشگاه نیز منعطف و صمیمی است.

دانشگاه جنوب شرقی نروژ سعی کرده است ارتباط بسیار نزدیکی با صنعت و بخش عمومی کشور برقرار کند تا بتواند مطالعات خود به صورت عملی نیز اجرا کند. موقعیت مکانی که این دانشگاه در آن واقع شده است یعنی منطقه جنوب شرقی نروژ مکانی عالی و مناسب برای صنعت بین‌المللی، دانش محور و به گونه‌ای رقابتی است، بنابراین مطالعات و تحقیقات این موسسه ارتباط نزدیکی با حوزه اجرا دارد. جالب است بدانید که دانشگاه جنوب شرقی نروژ دارای 18000 دانشجو و 1600 کارمند است.

دانشگاه جنوب شرقی نروژ

 

دانشکده‌های دانشگاه جنوب شرقی نروژ

به طور کلی دانشگاه جنوب شرقی نروژ دارای چهار دانشکده است که در آن‌ها دوره‌های مختلفی را برگزار می‌کند. این چهار دانشکده عبارت هستند از:

 • دانشکده علوم انسانی، ورزش و علوم تربیتی
 • دانشکده بهداشت و علوم اجتماعی
 • دانشکده فنی، علوم طبیعی و علوم دریایی
 • دانشکده بازرگانی

علاوه ‌بر این دانشگاه جنوب شرقی نروژ هشت پردیس در اطراف جنوب شرقی نروژ دارد:

 • پردیس بو
 • پردیس درامن
 • پردیس کونگسبرگ
 • پردیس ناتدان
 • پردیس راولند
 • پردیس رینگریک
 • پردیس وستفولد
 • پردیس پوسرگراند

رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه جنوب شرقی نروژ

مهندسی برق قدرت

شرکت در این دوره در زمینه فناوری انرژی پایدار و همچنین نحوه تنظیم عرضه انرژی مبتنی بر برق و آب متخصص می‌شوید.

انرژی و فناوری زیست محیطی

با مطالعه این رشته شما می‌توانید منابع انرژی آینده را توسعه دهید و به دیگران اطمینان دهید که در آینده از منابع انرژی کارآمدتر و پاک‌تر استفاده می‌کنیم.

رشته مدیریت دریایی در دانشگاه جنوب شرقی نروژ

 در حال حاضر این رشته، یک صنعت بسیار بین‌المللی و جهانی است که شما را با چالش‌های بسیار جالب و هیجان‌انگیزی روبه‌رو می‌کند. این موسسه با ارائه این رشته به دنبال تربیت افرادی برای موقعیت‌های مدیریتی در صنعت دریایی است.

فناوری سیستم‌های میکرو و نانو

این یک رشته بسیار منحصربه‌فرد، هیجان‌انگیز و کاربردی است و برای افرادی مناسب است که مدرک کارشناسی مهندسی دارند.

فناوری فرآیند

با مطالعه واحدهای درسی این دوره شما در توسعه فرآیندهای تولید کارآمدتر، نحوه استفاده از منابع انرژی پایدار طراحی و بهره‌برداری از نیروگاه‌های فرآیند پاک‌تر و کارآمدتر انرژی، متخصص خواهید شد.

مهندسی سیستم در دانشگاه جنوب شرقی نروژ

اگر رشته مقطع کارشناسی شما مهندسی بوده است، این رشته برای شما بسیار ایده‌آل خواهد بود.

فناوری اطلاعات و اتوماسیون صنعتی

 اگر شما بتوانید مدرک کارشناسی ارشد خود را در این رشته بگیرید به یک متخصص در فناوری اطلاعات و اتوماسیون صنعتی تبدیل می‌شوید.

سیستم‌های مدیریت اطلاعات

 این رشته برای افرادی که علاقه‌مند به تحولات دیجیتالی جامعه و تغییر آن هستند، بسیار مناسب است. درواقع با شرکت در این رشته شما پل ارتباطی بین توسعه‌دهنگان دیجیتال و کسانی که از فناوری‌ها استفاده می‌کنند، خواهید شد.

دانشگاه جنوب شرقی نروژ و رشته اکولوژی و مدیریت محیط زیست

 با تحصیل در این رشته شما در زمینه‌های دانش نظری، شایستگی بین رشته‌ای و مهارت‌های عمومی برای کمک به مدیریت پایدار اکوسیستم‌ها و منابع طبیعی متخصص می‌شوید.

حقوق بشر و چند فرهنگی

شما در هر رشته‌ای که لیسانس گرفته باشید به ‌راحتی می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد در این رشته تحصیل کنید.

بینایی سنجی

افرادی که دارای لیسانس بینایی سنجی بالینی هستند می‌توانند در این رشته تحصیل کنند. بعد از گذراندن این دوره شما می‌توانید در اپتومتری عمومی یا ارتوپتیک و بینایی سنجی کودکان تخصص بگیرید.

امکانات دانشگاه جنوب شرقی نروژ

این دانشگاه سعی کرده است برای دانشجویان خود حدود 2300 واحد مسکونی مختلف را در هشت پردیس ارائه دهد. برای اکثر دانشجویان زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی ایمن، اجتماعی و فراگیر است. در این خوابگاه‌ها همه نوع امکاناتی از اینترنت گرفته تا مشاوره‌های تحصیلی برای افراد فراهم شده است.

کتابخانه دانشگاه جنوب شرقی نروژ یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌ها در نروژ است. در اینجا کتاب‌هایی برای همه برنامه‌های درسی در دانشگاه جنوب شرقی نروژ و کالج فنی تینیوس اولسن ارائه می‌شود. علاوه‌براین کتابفروشی‌های در محوطه دانشگاه وجود دارد که علاوه‌بر دانشجویان سایر افراد نیز می‌توانند از آن‌ها استفاده نمایند.

همان‌طور که گفتیم در محوطه دانشگاه برای همه دانشجویان اینترنت رایگان و نامحدود وجود دارد که می‌توانند آن را صرف مطالعه یا کار در مؤسسه تحقیقاتی و آموزشی کنند.

این دانشگاه دارای درمانگاهی بسیار مجهز برای خدمت‌رسانی به دانشجویان است. شما می‌توانید از خدمات پزشکی، روانشناسی و عکس‌برداری این درمانگاه بهره‌مند شوید.

در زندگی پرمشغله دانشجویی ورزش کردن و حفظ تناسب اندام بسیار اهمیت دارد. مراکز ورزشی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد امکانات مطلوبی دارد و شما به عنوان دانشجو می‌توانید از امکاناتی که در اختیار شما قرار گرفته است به شیوه‌ای برتر بهره‌مند شوید. همچنین هزینه استفاده از این تجهیزات ورزشی بسیار مناسب است.

شغل در نروژ

شما هنگام تحصیل خود می‌توانید در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوید. این یک گزینه عالی است تا شما بتوانید هم درآمدی داشته باشید و هم اینکه زبان نروژی خود را تقویت نمایید. با این حال باید توجه داشته باشید که به عنوان یک دانشجو شما محدودیت‌هایی برای یافتن شغل خواهید داشت. اگر شما با ویزای دانشجویی در نروژ اقامت داشته باشید، حق استخدام در نروژ را نخواهید داشت. با این حال همین ویزای دانشجویی به شما اجازه کار پاره وقت را می‌دهد.

دانشجویانی که از کشورهایی به جز اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به این کشور آمده‌اند، اجازه دارند که 20 ساعت در هفته در طول سال اول تحصیل خود کار کنند. البته توجه داشته باید که در صورت تمدید ویزای دانشجویی، اجازه کار پاره وقت شما تمدید نمی‌شود. شما اگر بخواهید این مورد را نیز تمدید کنید باید پیشرفت رضایت بخشی در تحصیل خود داشته باشید.

هزینه تحصیل در نروژ

از آنجایی که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نروژ رایگان است، شما نباید نگرانی در این زمینه داشته باشید. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و غیر انتفاعی را دارید باید بدانید که مبلغی را به عنوان هزینه ترمی می‌بایست بپردازید. استراتژی و نظر دولت نروژ این است که آموزش باید رایگان باشد تا همه افراد بدون هیچ گونه نگرانی مالی بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

دانشگاه جنوب شرقی نروژ یا USN یک موسسه دولتی است و برای تحصیل در این دانشگاه نیازی نیست که هزینه‌ای بابت شهریه پرداخت کنید. اگر به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی نیز قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید این موضوع برایتان صدق می‌کند و شامل تحصیل بدون پرداخت شهریه خواهید شد.

پزشکی در نروژ

مزایای زندگی در نروژ

بهره‌مندی از طبیعت بی‌نظیر

شفق قطبی، خورشید نیمه شب، آبدره‌ها، کوه‌ها از زیبایی‌های بی‌نظیر این کشور است. افراد بسیار زیادی برای دیدن این پدیده‌ها به این کشور سفر می‌کنند. با سفر به این کشور شما تجربه منحصربه‌فردی را کسب خواهید کرد.

آموزش رایگان

دولت نروژ در نظر دارد حفظ و توسعه یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا را به عنوان هدف اصلی خود در نظر بگیرد. این کشور در نظر دارد صرف نظر از پیشینه اجتماعی و اقتصادی افراد، امکانات تحصیلی را به همه افراد ارائه کند. البته باید توجه داشته باشید که تحصیل در این کشور رایگان است اما سایر هزینه‌ها در این کشور بسیار بالا است و شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید توانایی پوشش هزینه‌های زندگی خود را در طول تحصیل در نروژ داشته باشید.

محیط اجتماعی عالی

ارزش‌ها، قانون و سنت اهمیت ویژه‌ای در محیط اجتماعی این کشور دارد. دانشجویان در محوطه دانشگاه از استانداردها و خدمات تکنولوژیکی بالا، امکانات و تجهیزات مدرن و همچنین آموزش نوآورانه بهره می‌برند. زندگی در این کشور احساس امنیتی بالایی را به شما می‌دهد.

چه کسانی به ویزای دانشجویی نروژ نیاز دارند؟

هر دانشجویی که قصد دارد مدت زمان طولانی را در کشور نروژ بماند یا به تحصیل در دانشگاه جنوب شرقی نروژ بپردازد باید ویزا بگیرد. این قانون شامل شهروندان ایالات متحده و کانادایی نیز می‌شود.

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی نروژ را بگیرید باید شرایط زیر را رعایت نمایید:

 • شما باید در یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات تحصیلی نروژ پذیرفته شده باشید.
 • دانشگاه یا موسسه‌ای که شما را پذیرش کرده است باید از نظر آموزشی معتبر باشد.
 • دوره تحصیلی شما باید تمام وقت باشد.

همجنین شما برای اینکه بتوانید ویزا بگیرید باید اثبات کنید که پول کافی برای اختصاص به شهریه و هزینه های زندگی خود را دارید. برای این مسئله باید حداقل 13600 دلار آمریکا در سال داشته باشید. شما باید این هزینه را در یک حساب در بانک نروژی نگه دارید.

با این حال شما می‌توانید این پول را از طریق وام‌های دانشجویی یا کمک‌های مالی تامین کنید.

شما باید در نروژ حتما یک محل اقامت دائمی داشته باشید.

برای دریافت ویزای دانشجویی مدارکی که باید ارسال کنید به شرح زیر است:

گذرنامه اعتباردار

فرم درخواست ویزای دانشجویی

ابتدا شما این فرم را به صورت آنلاین کامل کنید و سپس آن را چاپ کنید.

 • دو قطعه عکس
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • صورتحساب بانکی از یک حساب بانکی در نروژ

چگونه برای ویزای دانشجویی نروژ اقدام کنیم؟

برای این کار شما باید ابتدا به صورت آنلاین اقدام نمایید و سپس مدارک خود را به نزدیکترین سفارت نروژ یا مرکز درخواست ویزا ارسال کنید.

مرحله اول مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری و کامل نمایید.

سپس به وب سایت اداره مهاجرت (UDI) مراجعه کنید و درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید. برای انجام این کار شما باید یک حساب کاربری داشته باشید. اگر قبلا حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، می توانید از همان حساب مجدداً استفاده کنید.

در گام بعدی باید هزینه ویزای دانشجویی نروژ را پرداخت کنید.

بعد از انجام این مراحل به نزدیک‌ترین سفارت نروژ مراجعه کنید و یک وقت حضوری بگیرید.

مدارکی را که آماده کرده‌اید به سفارتخانه تحویل دهید.

سفارت درخواست شما را به اداره مهاجرت (UDI) در نروژ ارسال می‌کند.

آن‌ها مدارک شما را بررسی کرده و نتیجه را به شما اطلاع خواهند داد.

بعد از اینکه ویزای دانشجویی خود را دریافت کردید، می‌توانید به کشور نروژ سفر کنید.

اگر شما در حال حاضر در نروژ هستید و می‌خواهید درخواست ویزای دانشجویی کنید، باید تمامی مراحل بالا را عینا تکرار نمایید.

اگر شما قصد دارید به عنوان دانشجو بیش از یک سال در نروژ اقامت کنید، واجد شرایط ثبت‌نام در طرح بیمه ملی هستید. اگر کمتر از یک سال می‌خواهید اقامت داشته باشید باید بیمه درمانی بین‌المللی خصوصی دریافت کنید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه جنوب شرقی نروژ و تحصیل در این کشور

آیا دانشگاه جنوب شرقی نروژ بورسیه تحصیلی دارد؟
این دانشگاه به هیچ عنوان برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه تحصیلی ارائه نمی‌دهد.
رنکینگ دانشگاه جنوب شرقی نروژ چند است؟
طبق رتبه‌بندی که US News & World Report ارائه می‌کند، این دانشگاه در سال 2021 در رتبه 1016 قرار گرفته است.
دوره‌ها در این دانشگاه به چه زبانی تدریس می‌شوند؟
برخی از رشته‌ها و دوره‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. البته بهتر است برای اینکه بتوانید راحت‌تر در این کشور زندگی کنید زبان نروژی خود را تقویت کنید. تسلط بر زبان انگلیسی و نروژی تحصیل، زندگی و یافتن شغل در این کشور را برایتان راحت‌تر خواهد کرد.
چرا نروژ را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب کنیم؟
کیفیت زندگی در نروژ بسیار بالا است و شما می‌توانید از امکانات اجتماعی فوق‌العاده این کشور بهره‌مند شوید. همچنین از نظر امنیت نیز این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. اگر شما قصد زندگی و تحصیل در یک کشور دیگر را دارید، نروژ یکی از بهترین‌ گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود.
آیا می‌توانم ویزای دانشجویی نروژ را تمدید کنم؟
اگر می‌خواهید ویزای دانشجویی خود را که به خاطر تحصیل در دانشگاه جنوب شرقی نروژ اخذ کردید، تمدید کنید، لازم است از همان حساب کاربری که در ابتدا درخواست دادید، شروع کنید. شما باید این کار را 3 ماه قبل از تمام شدن ویزای خود انجام دهید.
آیا می‌توانم ویزای دانشجویی را به ویزای کاری تبدیل کنم؟
اگر در طول تحصیل خود شغل مورد نظر خود را پیدا کردید و شرایط لازم را هم داشتید، می‌توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. اگر شما هنوز شغلی ندارید، می توانید برای ویزای جستجوی کار درخواست دهید. به این ترتیب هنگامی که تحصیل شما تمام شود، می‌توانید در نروژ بمانید و به دنبال کار مورد علاقه‌تان بگردید.
آیا با ویزای دانشجویی می‌توانید اقوام خود را به نروژ بیاورید؟
بله. اگر شما ویزای دانشجویی دارید، می‌توانید افراد تحت تکفل خود را از طریق ویزای خانوادگی نروژ با خود بیاورید. اعضای خانواده‌ای که می‌توانید با خود به نروژ بیاورید عبارت هستند از: همسر فرزندان زیر 18 سال

سخن پایانی

از اینکه همراه ما بودید و مقاله‌ای که برای شما تهیه کردیم را تا انتها مطالعه کردید، از شما سپاسگزاریم. امیدواریم هر آنچه در مورد تحصیل در دانشگاه جنوب شرقی نروژ بیان کردیم برای شما مفید واقع شود. ما در این مقاله تلاش کردیم علاوه بر تحصیل در دانشگاه معتبر و شرایط و امکانات آن در مورد زندگی در نروژ و کسب شغل مناسب نیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 همچنین در انتها به ذکر مهم‌ترین سوالات در مورد این دانشگاه و زندگی و مهاجرت به نروژ پرداختیم تا ابهامات را از ذهن شما بزداییم. با این حال چنانچه سوالی ذهن شما را به خود مشغول ساخته و ما در این مقاله در موردش توضیحی ندادیم می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی صبا ویزا در ارتباط باشید. آن‌ها با صبوری به سوالات شما پاسخ می‌دهند و درصدد راهنمایی هرچه بهتر شما هستند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[امتیاز: 1 میانگین: 5]

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید